Regering spreekt met vervoerorganisaties m Micuiue friltórije Gfouranl Citosa staakt niet, maar telegrafeert Gevluchte joy-rider in zijn woning gearresteerd Overleg in departement over het „klimaat" Busvervoer in Brabant plat Kamer heeft kritiek op ultimatum Parijs wacht op volgende stap van De Gaulle In april weer avonddiensten van Citosa l fnetZ WOENSDAG 27 JANUARI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel 31441 ADVERTENTIES: t 0.20 per millimeter. Familieberichten f 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 53938. Veertigste jaargang i lofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHRISTELIJKEATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stunttmsticl) is «jljfblfotti myn bert ia tcgljenspocr HOE met de LAUWERSZEE? Zie pagina 5 PARIJSE MODE Zie pagina f PLEIDOOI voor meer GOEDKOPE HUIZEN Zie pagina 7 Na beroep op overheid van vele kanten Ondanks oproep directie Na de N.B.M. (Zeist) en de W.S.M. (Loosduinen) heeft vandaag de N.V. Brabantse Buurtspoorwegen en Auto busdiensten te Breda het vervoer ge durende vierentwintig uur stil gelegd. Het vannacht genomen besluit du peert tienduizenden mannen, vrou wen en kinderen. Ook de stadsdien sten van Breda, Roozendaal. Tilburg en 's Hertogenbosch zijn stil komen te liggen Met zijn bijna vierhonderd bussen en ongeveer cdfhonderd man personeel geldt de B.B.A. als de grootste busvervoersonderneming van Nederland. Heel Noord-Brabant word4 er door bestreken, in 't bizonder hef midden en het westen. Honderden mensen stonden vanmorgen bij de haltes, toen bekend werd, dat de bussen niet zouden verschijnen. Velen moesten er werk en school voor verzuv men en ontelbare plannen raakten on klaar. Langs de wegen van middenen west-Brabant was het vanmorgen één ge loop en gelift, terwijl er aanzienlijk meer fietsers waren. Het besluit om de bussen vandaag te laten staan, namen de chauffeurs van nacht tegen twee uur in de grote loods, die op het trrein van de B.B.A. aan de Tramsingel te Breda staat. Tegen de driehonderd mannen waren hier uit alle delen van Brabant aangevoerd, in bus sen, welke door de directie ter beschik king waren gesteld. Het zelfde was met het gebouw gebeurd, waarin de verga dering gastvrijheid genoot. Het uitroepen van de proteststaking kwam overigens geheel onverwachts. De bedrijfsraad, die tegen het neerleg gen van het werk was gekant, daoht de situatie stevig in handen te hebben, ter wijl de werkwilligen zo zeker waren van hun zaak, dat velen van henzelfs meenden verstek te kunnen laten gaan Even leek het of de dramatische oproep van de directeur om ter wililc van het onderhandelingsklimaat geen actie te ondernemen, de meningen aan het wan kelen brachit. Maar degenen, die heil in een wilde staking zagen, wonnen het ten slotte van degenen, die er alleen maar achteruitgang van voorspelden, zij 't door middel van een stemming, die onduide lijk en niet helemaal volgens de regels De directeur van de B.B.A. deed een ernstig beroep op de vergadering de be sprekingen van vandaag niet door een nieuwe, wilde staking te vertroebelen. Alles wat tot nu toe bereikt was, zou in de waagschaal worden gezet, terwijl het schip toch in het zicht van de haven was gekomen. Het beste was dan ook 7:oh aan het advies van het stakings comité van de W.S.M. te houden. Dit heeft gistermiddag in een communique verklaard mee te zullen werken om de rust zoveel mogelijk te bewaren en an dere vervoersbedrijven aangeraden hel zelfde te doen. Het applaus, dat opklonk, bleek in laatste instantie niet representatief ge noeg te zijn. De heer Van Setten werd met de hoofdbestuurders van St. Raphaë1 en enkele, op zijn hand zijnde sprekers overstemd, waarna een protest-staking van vierentwintig uur werd afgekondigd. Naar minister Van Rooy gisteren in de Tweede Kamer toezegde, zal nog deze week het loonoverleg wor den hervat als mocht blijken dat het klimaat daarvoor gunstig is. Een en ander zal afhankelijk zijn van de bijeenkomst van hedenmiddag, die door de minister van verkeer en wa terstaat, staatssecretaris van sociale zaken en mogelijk ook door de mi nister van economische zaken zal worden bijgewoond. 5V (Van onze sociaal-economische redactie.) TAE REGERING heeft voor vandaag de voorzitters van de werkgevers- U en werknemersorganisaties in het wegvervoer uitgenodigd om met haar van gedachten te wisselen over het klimaat dat nodig is om het over leg over lonen en tarieven op hoog niveau te hervatten. Vanmiddag om half vijf zou men daartoe bijeenkomen in het departement van Verkeer op het Binnenhof. Het gesprek is gearrangeerd, nadat van verschillende zijden een beroep op de overheid is gedaan de annulering van de bijeen komst, die aanvankelijk voor vandaag op de agenda stond, ongedaan te maken en is mede te dartken aan de debatten die daarover in de Tweede Kamer zijn gevoerd. De arbeidsonrust, die de laatste dagen valt waar te nemen onder het busver- voerspersoneel en die zich reeds heeft geuit in twee wilde stakingen, is nog niet verdwenen. Vannacht besloten de chauffeurs van de Brabantse Buurtspoor wegen en Autobusdiensten (BBA) te Bre da het werk voor 24 uur stil te leggen. Daardoor zijn ook de stadsdiensten van Breda, Roosendaal, Tilburg en Den Bosch uitgevallen. Ook elders'vergaderde men. onder andere in Zoetermecr, waar het personeel van de Citosa evenwel besloot aan het werk te blijven onder de ge geven omstandigheden. Bij de Naco in Alkmaar is men nog steeds van plan het werk neer te gooien als het loon overleg niet spoedig wordt hervat en het personeel van de Veluwse Autobus diensten zal vanavond bijeenkomen om de situatie te bekijken. In het Westland rijden de bussen weer. Het idee om op korte termijn1 met bij het busvervoer betrokken bedrijfsleven te overleggen, werd gisteren In de Twee de Kamer gelanceerd door prof. Oud en dankbaar overgenomen door minister Van Rooy (sociale zaken). Uit de debatten bleek duidelijk, dat de Kamer het rege- ringsultimatura aan de stakers van de NBM psychologisch .minder juist vond en dat het betreurd moest worden dat een actie van een gering aantal chauf feurs het stopzetten van het loonoverleg voor de gehele bedrijfstak tot gevolg moest hebben. Het optreden van de regering heeft ook van andere kanten kritiek uitgelokt. Het CNV sprak zijn diepe teleurstelling uit over de weigering van de regering om het overleg met de vervoersorgani saties voort te zetten, terwijl zij weet dat de bonafide vakorganisaties geen en kele verantwoordelijkheid dragen voor de stakingen. De referlng stelt als eerste te vervullen eis dat de orde en rust teruggekeerd moetenen zijn, wil het over leg voortgang kunnen vinden. Daarmede wordt naar het inzicht van het CNV de vele werknemers, die de orde en rust wel bewaard hebben, groot onrecht aan gedaan. tehvijl bovendien de mogelii heid tot verdere acties wordt geopend Het CNV verklaarde in een telegram aan de minister-president te betreuren dat de regering niet samen met de bonafide werknemersorganisaties gezocht heeft naar een mogelijkheid om het overleg op een vroeger moment dan in het begin van de volgende week voort te zetten De vakcentrale wekte het vervoerperso neel op geen wilde acties te onderne men, die wanorde veroorzaken en het overleg in gevaar brengen. Ook van de zyd'e van he NVV en KAB is'de regering gevraagd het overleg op korte termijn te hervatten. De directies van de auto- busondernemingen hebben eenzelfde ver zoek gedaan. (van onze parlementsredacteur) TNE TWEEDE KAMER heeft gisteren met 61 stemmen voor en 42 tegen een motie-Burger (soc.) verworpen, waarin de regering werd gevraagd de afgelaste bespreking over de arbeids voorwaarden in het personenvervoer over de weg alsnog vandaag, 27 februari, te laten doorgaan. Vóór de motie van de socialistische fractieleider stemden de P.v.d.A., P.S.P., C.P.N. en de heer J. van Eibergen (a.r.) De overige Kamer leden namen, ondanks algemene kritiek op het ultimatum van maandag, voor het ogenblik genoegen met de medede ling van minister Van Rooy (soc. za ken), dat de regering in nauw contact met de vakorganisaties zal nagaan of de sfeer van het overleg bij de partijen zodanig is, dat het gesprek over Ionen en tarieven kan worden bespoedigd. Eer der hadden de ministers Van Rooy en Korthals (verkeer en waterstaat) ver klaard, dat de regering van plan is de besprekingen met werkgevers en werk nemers in de personenvervoerssector be gin volgende week, waarschijnlijk op maandag, te hervatten. De kwestie van de busstakingen en ligt daarmee verband houdende regermgs- ultimatum werd gistermiddag in de Ka mer door dc KVP-er Van der Ploeg aan de orde gesteld. De heer Van der Ploeg informeerde in zijn vragen naar de overwegingen, waarop de regering haar ultimatum de stakende arbeiders van de Nederland se Buurtvervoermaatschappij heeft geba seerd. Daarna stelde hij een vraag, die eigenlijk bij alle groeperingen in de Ka mer leefde: .Achter de minister het geringsultimatum verantwoord, gezien feit, dat er slechts bij één onderneming werd gestaakt en in aanmerking geno men de omstandigheid, dat de staking geen steun ondervond van de bonafide vakbewegingen? In zijn antwoord herinnerde minister Van Rooy eraan, dat de bespreking 19 januari geen resultaat had gehad, r dat besloten was om op 27 januari i bijeen te komen. De wilde staking, die maandag werd gehouden, was kennelijk bedoeld om de regering vóór de hervat ting van het overleg onder druk te zet ten. De regering heeft toen aan het sta kingscomité laten weten, dat een voort duren van de stakingsactie alleen maai tot gevolg zou hebben, dat het overleg niet zou doorgaan, omdat de sfeer daar niet goed genoeg voor zou zijn. Toen aan het ultimatum geen gevolg werd ge geven, heeft de regering partijen telegra fisch van het uitstel op de hoogte ge steld. De minister wist heel goed, dat 'de staking niet de steun had van de bona fide vakorganisaties, maar hij meende, dat dat dit geen reden mag zijn het conflict te minimaliseren. De actie had plaats bij een grote onderneming in het hart van het land, die dagelijks honderdduizend personen vervoert. Bovendien onderna men de stakers pogingen om ook de werknemers in andere ondernemingen aan te steken. Gezien dit alles kon mogelijk van een goede sfeer voor o leg worden gesproken. Duj ive Uit de vragen, die na dit antwoord uit de kamer werden gesteld, bleek dat men moeilijk kon aanvaarden, dat het bo nafide georganiseerde bedrijfsleven als overlegpartner de dupe moest worden van de wilde staking bij één onderne ming. Minister Van Rooy hield echte: vol, dat de totale (objectieve) sfeer doo: de actie was vertroebeld. Hij ging in eer ste instantie onvoldoende in op de op merking dat het met betrekking tot het In Ons Genoegen" te Zoetermeer kwamen gisteravond de chauffeurs van de Citosa met hun directie hijeen om de moeilijkheden in het bus vervoer te hespreken. Directeur Jelle Kok (links) en adjunct-directeur J. Hooftman zien het kennelijk niet zo zwaar in. (Van een onzer verslaggevers.) DE Citosa-chauffeurs zullen onder de gegeven omstandigheden be slist niet tot staking overgaan, ver klaarde in de afgelopen nacht de heer Jelle Kok, directeur van de Citosa, nadat er een rustige verga dering van Citosa-chauffeurs in de bioscoopzaal van Ons Genoegen aan de Dorpsstraat te Zoetermeer was gehouden. Dat er vandaag zij het in beknopte vorm toch officieel overleg over de lonen zal plaats hebben, heeft olie op de golven be tekend. De heer Kok destijds zelf begonnen als chauffeur, een man die wel zeer het vertrouwen van zijn personeel geniet zeidie dat de directie de vergadering bijeen had geroepen. Hij achtte het regenimgs- ultimatum van maandag zeer dom en dat alleen al uit oogpunt van vervoerstech niek. Wellicht hebben onze reacties de minister ook beïnvloed om alsnog het contact tussen betrokkenen vandaag te herstellen, want zowel het personeel van de Ciitosa als de directie hebben gister middag telegrammen aan de minister ge stuurd. In het telegram van dc werknemers staat, dat de personeelsleden van de Citosa er hun verontwaardiging over uit spreken. dat hun gedisciplineerde hou ding werd beloond met het afbreken der onderhandelingen van dc zijde der over heid. De directie verzocht de minister de onderhandelingen toch op de aanvan kelijk gestelde dag (heden, woensdag) te doen doorgaan. Inmiddels was bekend geworden dat vanmiddag om half 5 in het departement verkeer aan het Binnenhof de minis- ran verkeer en waterstaat zal spreken met vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers, „tenetodie te peilen of het klimaat om verder te onderhandelen thans rustig is". Ik heb, aldus dc heer Kok. mijn mensen vanavond een uiteenzetting gegeven van de moeilijkheden der regering, waarbij ik uiteraard heb gesteld dat het onjuist is. dat men personeelsleden van ons bedrijf en soortgelijke bedriiven qua honorering heeft ..achtergelaten". De regering wil van ons de toezegging, aldus de heer Kok, dat w(j by een loons verhoging van 6 pet aan de chauffeurs de tarieven niet zullen verhogen. Aan vankelyk zal dat misschien ook niet nodig zyn. maar op langere termijn kun nen wy deze belofte niet doen. Vergeet u niet, dat een betrekkelijk klein bedryf als het onze die zes procent loonsver hoging plus bijkomende lasten al gauw op een ton komt te staan. Zowel door de regering als door sommige werknemers zyn in de afgelopen dagen fouten ge maakt, zo besloot de heer Kok. Maar ik geloof dat men van elkaar heeft geleerd en dat dit alles ten goede kan werken. Thans nog staken heeft geen enkele zir meer, besloot de heer Kok. die van me ning was dat de staking bij de NB.M hoewel niet goed te praten, toch begrij pelijk was en ook ten goede moet hebben gewerkt. Dat de W.S.M. er een dag later toe overgang achtte-hij volkomen zinloos. Hedenavond komen de Citosa-chauf feurs in Boskoop in vergadering bijeen op verzoek van de bonafide vakorgami- TREKT HIJ ALLE MACHT AAN ZICH Publieke opinie voor president HEEL FRANKRIJK wacht in spanning op de volgende stap van De Gaulle in zijn conflict met de gewapende kolonisten achter de barri caden in Algiers. In kringen die nauwe betrekkingen met de President onderhouden, verklaarde men dat De Gaulle zijn plannen gereed heeft en klaar staat om speciale bevoegdheden op zich te nemen ten einde zelf de crisis het hoofd te kunnen bieden. Zijn plan zou de volgende vier punten omvatten: 1. Byeenroeping van het parlement in speciale zitting om goedkeuring te krij gen voor zün politiek van zelfbeschik king voor Algerije. HU zou rekenen op een grote meerderheid. 2. Een beroep op het Franse volk vla de radio, vrijdagavond om acht uur. Een volksstemming om de Fransen te vragen of zij zün poging om tot een „vrede met eer" in Algerije te komen, steunen. De Gaulles adviseurs menen dat zyn politiek met overweldigende meerderheid van stemmen bekrachtigd zal worden. 4. Het uitroepen van de noodtoestand op basis van de grondwet, waardoor alle macht in handen van de President In Algiers zou het vannacht rustig zijn geweest. De inwoners raken zo lang zamerhand gewend aan het bestaan van een bewapend fort in het hart van de stad. De verklaring van premier Debré. dat de politiek van zelfbeschikking zal worden uitgevoerd doch dat er recht streeks met Algiers onderhandeld zal worden, is, wat de bevolking van de stad •ft, voor dovemansoren afgelegd. De en hebben al hun hoop gesteld op de afvaardiging van Algerijnse parle mentariërs, die glsberavond in Parijs aan kwam met de boodschap: „Wij zullen vechten en sterven opdait Algerije Frans blijft". De elf afgevaardigden hebben Ln de wandelgangen van de Nationale Ver gadering hun zaak bepleit, maar de be langstelling van de andere afgevaardig- was niet erg groot. Niet meer dan 40 van de 500 afgevaardigden luis terden naar 'het pleidooi. Verdeeldheid Het staat nu wel vast dat heit leger in Algerije niet geneigd is om de orde met geweld te herstellen. Maar alles wijst er ook op dat De Gaulle vastbesloten is om zelf de gehele verantwoordelijkheid te dragen als de regering geen oplossing kan vinden voor de crisis. Eerder is gemeld ir grote verdeeldheid in het Franse kabinet zou heersen over de vraag hoe in Algerije moet optreden. De mi nister van vervoer, Robert Buron heeft echter verklaard dait hot kabinet, op drie zier uitzonderingen na, eensgezind achter De Gaulle staat Ook de publieke opinie schijnt vrijwel geheel op de hand van De Gaulle te zijn. De brieven, waarin hem steun wordt toegezegd, beginnen het Elysée binnen le stromen. Vele organi saties in 'het moederland hebben in reso luties de opstand afgekeurd en zich akkoord verklaard met De Gaulles poli tiek van zelfbeschikking. De studenten in Parijs en andere ste den hebben zich eveneens voor De Gaulle uitgesproken. Er wordt op het ogenblik een comité gevormd voor steun aan de President en ter verdediging van de repu- Het ziet er naar uit, dat we tegen slagen voorbehouden er in april toe over kunnen gaan de avonddiensten weer op normale wijze uit te voeren, zo verklaarde ons de directeur van de Ci tosa, de heer Jelle Kok. Dank zij een uitwisselingssysteem, in ons geval met enkele zustermaatschappijen in het noorden van het land, kunnen wij na melijk, naar verwacht wordt, de beschik king krijgen over meer chauffeurs Dit zou dus betekenen, dat vele plaat sen in de B-driehoek, het vervoersgebied van de Citosa, die 's avonds van verbin dingen verstoken zijn en waarover het protesten heeft geregend, over enkele maanden in de avonduren weer bereik baar zullen zijn. Het is geen grote overstroming maar vele bewoners van het centrum van Den Helder heb ben er toch danig last van: door onbekende oorzaak dringt riool water door in kelders en onder vloeren. In hotel Bellevue kan men alleen op de manier die de foto toont, een bestelde fles wijn uit de onwelriekende kelder ha len. Langs de tegels sijpelt het rioolwater de kelder in. Water bij de wijn. overleg, alleen gaat om de vraag, of de sfeer bij de bonafiede organisaties ge schikt is voor hervatting van de bespre kingen. Belangrijk was overigens de mi nisteriële mededeling, dat de datum van invoering van de nieuwe loonregeling voor het personenvervoer niet zal wor den verschoven als gevolg van het re cente uitstel van het overleg. P.v.d.A.-fractieleider Burger was dooi dit antwoord teleurgesteld en overeen komstig de verwachtingen diende hij een interpellatie-aanvraag in, die door de Kamer onmiddellijk werd ingewilligd Mr. Burger begreep de argumentatie van de regering niet. Hij verzocht de regering met nadruk geen prestigekwestie te maken van het uitstel van het overleg. Mocht aan dit verzoek niet worden voldaan, dan zal de P.v.d.A. met een motie komen. (Zie vervolg pagina 7) Van een onzer verslaggevers jVJA een uitgebreid onderzoek van drie dagen, waarbij de geringste aanwijzingen nauwkeurig zijn nage gaan, hebben enkele Rotterdamse rechercheurs maandagavond om streeks half tien de joy-rider ge arresteerd, die zondagmorgen vroeg spoorloos verdween, nadat hij op de 's Gravendijkwal te Rotterdam met een gestolen vrachtwagen een dode lijk ongeluk had veroorzaakt. Het is de 19-jarige stukadoor G. A. P., die door de rechercheurs in zijn ouder lijke woning werd aangetroffen Kort na zijn arrestatie legde hij een volledige bekentenis af. Talloze telefoontjes heeft dc Rotter damse politie de afgelopen dagen ont vangen van mensen, die inlichtingen meenden te kunnen geven over dc ge vluchte joy-rider. Dc meeste tips ble ken na onderzocht te zijn waardeloos. Eén inlichting echter bracht de recher che maandagavond op het spoor van de stukadoor. Tijdens het verhoor vertelde P., dat hij zater-da^vond met enkele vrienden Dodelijk ongeluk veroorzaakt na drinkgelag op stap was geweest. Zij hadden vele café's op de Rechter Maas over bezocht. Ver na het middernachtelijk uur hadden zij zich met een taxi naar Rotterdam zuid laten brengen om het drinkgelag voort te zetten. Tegen vier uur zondagmorgen ging het gezelschap uiteen. Te voet begaf P. zich in de richting van de Maas tunnel. Hij was alleen, omdat zijn vrien den op de zuidelijke Maasoever wonen. In de van Eversdijckstraat bij de Wol- phaertsbooht zag hij de wagen van een groentehandelaar staan. Zonder moeite kon P. achter het stuur plaats nemen en de motor starten. Na nauwelijks drie kilometer te hebben gereden, gebeurde het verschrikkelijke ongeluk. De motor kap van de vrachtwagen boorde zich met grote snelheid in de uit de tegen overgestelde richting komende personen auto, waarvan de bestuurder, de 21-ja- nige Dordtse winkelier Arie van Hooven op slag werd gedood. Onmiddellijk na de hevige aanrijding was de stukadoor uit de cabine ge sprongen en naar de ouderlijke woning gevlucht. Pas maandagmorgen had P. vernomen, dat de bestuurder van het personenautotje dood was. Hij had na melijk de hele zondag ln bed doorge bracht om zijn roes uit te slapen. ,Jk kan niet verklaren waarom de vrachtwagen plotseling naar links ging en over het verhoogde middengedeelte van de weg schoot" verklaarde P. tijdens het verhoor. Verder vertelde hij niet het vermoeden tc hebben gehad, dat iemand bij dc aanrijding het leven had verloren. bliek. De raad van het verbond van pro testantse kerken In Frankrijk heeft zijn vertrouwen ln Dc Gaulle uitgesproken. De communisten hebben besloten tot op richting van een anti-fascistisch comité. Volgens radio-Algiers heeft de Alge rijnse overheid de schoonzoon van De Gaulle, kolonel De Boissieu, stafchef van generaal Challe, naar Parijs gezonden met een speciale missie. De opperbevel hebbers in Algiers hebben toezegging ge geven dat niet op de opstandelingen zal worden geschoten. Generaal Challe en de regeringsgevolmachtigde Delouvrier zul len bij een bevel tot vuren uit Parijs, ont slag nemen. Zij vrezen een massaal bloed bad bij een gewapend optreden tegen de kolonisten, aangezien de meerderheid van de bevolking in Algiers zich dan daad werkelijk achter de opstandelingen, zal scharen. Luchtvaartgesprek in het slop geraakt De besprekingen tussen de Verenigde Staten en Nederland over een herziening van het bestaande luchtvaartakkoord tussen beide landen zullen wellicht voor onbepaalde tijd worden geschorst. Van goed ingelichte zijde wordt ver nomen dat dit bet slot zou zijn van de onderhandelingen over het Nederlandse verzoek inzake landingsrechten voor de KLM in Los Angeles. Een bespreking die voor vandaag was vastgesteld, is afgezegd. Volgens ambtenaren van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken zou de heer E. G. Stijkel. de staats secretaris van verkeer en waterstaat, die de leiding heeft van de Nederlandse dele gatie naar de onderhandelingen, om dit uitstel hebben verzocht. Noch Ameri kaanse noch Nederlandse functionarissen wilden de redenen hiervoor bekend maken. In goed ingelichte kringen wordt er rekening mee gehouden dat de confe rentie wellicht zal eindigen zonder een definitief Amerikaans „ja" of „neé" op het Nederlands verzoek. Veranderlijke bewolking De Bilt verwacht tot donderdagavond: Veranderlükc bewolking en slechts hier en daar enige Jfaf 1 regen. Matige wind ln boofd- JmhI zaak tussen oost en zuid. a9I Ongeveer dezelfde tempera- turen. (Opgemaakt om 11.15 uur) DONDERDAG 28 JANUARI Zon op 8.28, onder 17.18, maan op 8.11, onder 18.03. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Helsinki München ZUrtch vindstll vindstll vindstll Als wassen niet meer helpt

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1