Duitse metselaar volgt Adenauers woorden op Woedende negers doden liegen politiemannen Schroothandel distancieert zich van „schroot-fraude" Adenauer verwerpt de Geiieefse eonferentie Vernuftig systeem Antillen bruggenhoofd voor Zuid-Amerika Wet voorziet niet in fouten van de griffie MAANDAG 25 JANUARI I960 YRIJNEDERJAND By alle lof voor dc Rotterdamse Bank willen wy dan ook ndct nalaten erop te wyzen, dat dit snel verschenen verslag te weinig inzicht biedt in de gang van zaken. Wel geteld twaalf regels zyn eraan gewijd en ook de algemene beschouwing die wc van bankdirccties altijd erg op prijs stellen, omdat hun visie mede bepalend is voor de economische ontwikkeling in ons land, is maar zeer magertjes. Haast zouden we geneigd zijn de Rotter damse Bank het advies te geven, net als de AKU snel met voorlopige maar betrouw bare cijfers te komen en dan het eigenlijke jaarverslag zelf enige maanden later uit te brengen, als men een goed inzicht in de hele gang van zaken heeft en dit ook heeft kunnen verwerken. Misschien is er een tus senweg mogelijk. Dan maar niet de eer de maar de pluim van goed iu- De gevolgen van de omstreden radio- en t.v.-redevoering van bondskanselier dr. Adenauer van vorige week zaterdag waarin hij ,yan Qnze de raad gaf om op het kladden van hakenkruisen en anti-joodse paro len betrapte bengels een pak slaag te geven, omdat dit „de straf is, die zij verdienen" zijn niet uitge bleven. for zijn. In de zuidwestelijke deelstaat Baden- Württemberg heeft in Dimbach een 30- jarige metselaar zaterdag de daad bij Adenauers woord gevoegd en de tienja rige Bernd een stuk of wat oorvijgen gegeven. Hij betrapte hem erop toen sneeuw hakenkruisen tekende de jongen vermoedelijk niet wat zij beduidden). voor metselaar Walter is evenwel, dat Bernds papa dit niet op zich liet zitten, naar de politie liep en ELSEVIERSÜKBUD Onder de maatregelen, welke een tegen wicht kunnen bieden legen de onweerstaan haar stygende ziektekosten komt in aan merking het voorschrift om de verzekcrdei een beperkt eigen risico te doen dragen Naast een verlaagde ziekenfondspremie zou den de verzekerden bv. 1,per dokters bezoek en 0,50 per recept dienen te be talen tot gelimiteerde bedragen. Veel extra administratie zal hiervoor nic nodig zyn, omdat met deze betalingen rc kening zou kunnen worden gehouden bi het bepalen van de door ziekenfonds ei particuliere verzekeraars te betalen tarievei aan medici en apothekers. De toepassin; van een dergelyk beperkt eigen risico za van grote psychologische betekenis zyn voo het tegengaan van onnodig doktersbezoek Het i, dat i iekenfondsraad, die het rapport de grondslagen van de ziekenfondsver ring heeft samengesteld, geen meerderheid voor dit principe kon worden gevonden. Er zyn helaas te velen die ervoor terugschrik ken de weg naar groter vryheid en verant woordelijkheid tc doen betreden. Interfacultaire colleges aan de Vrije Universiteit Door de Vrije Universiteit zullen dc week van 15-19 februari in de Lu- therkapel te Amsterdam vijf interfacul taire voordrachten worden gehouden ten einde de studenten enig inzicht te ge ven in het werk der faculteiten, waar toe zij zelf niet behoren. Het algemeen onderwerp zal zijn: ..Zelfkritiek in de wetenschap". Maandag 15 febr. zal prof. dr. R. Schippers spreken voor de facul teit der godgeleerdheid, dinsdag 16 febr. prof. dr. Gesina H. J. van der Molen voor de faculteit der rechtsge leerdheid, woensdag 17 febr. prof. dr. F. de Roos voor de faculteit der eco nomische wetenschappen, donderdag 18 febr. prof. dr. K. H. de Vooys voor wis- en natuurkunde en natuurkunde vrijdag 19 febr. prof. dr. G. Wielenga voor de faculteit der letteren en wijsbe geerte. De colleges vangen aan om 11.45 uur 's morgens. Jongetje krijgt pak slaag op de eerste bijeenkomst van de confe rentie van de Britse afdeling van het congres. De antisemitische incidenten van de Walter aanklaagde wegens mishandeling' van zijn kind. Walter echter waste zijn handen in onschuld en verwees naar de redevoering van de Westduitse re geringschef. De Dimbachse politie heeft de zaak doorgestuurd naar de officier van justitie in het naburige Heilbronn. GOLDMANN De voorzitter van het Joodse wereld congres. Goldmann, heeft te Londen verklaard dat vrijwel overal de bacil len van de Nazistische infectie voorko men. De uitroeiing ervan dient op mene schaal te geschieden. Hij zei dit Chessman beroept Miljonairsdochter zich op grondwet uit Parijs naar V.S. teruggebracht Het 19-jarige Amerikaanse meisje Gamble Benedict, mede- erfgename van de Remington- miljoenen, die met haar 35-jarige Roemeense vriend uit New York naar Parijs was gevlucht, is gis teravond door haar broer Dou glas en zijn advocaat naar New York teruggehaald. Miss Benedict en haar minnaar werden i Parijs opgepakt door een brigade van 20 agenten, nadat haar familie de officier van justitie in Parijs had verzocht, de zaak van het voortvluchtige meisje in handen te nemen. De officier vaardigde kort na haar aanhouding een gerechtelijk bevel tot uitwijzing uit. Haar gehuwde vriend Porumbeanu wordt door de Parijse politie vastgehou den voor onderzoek van zijn papieren. Hij kreeg geen toestemming Gamble bij haar vertrek naar New York te ontmoeten. Het meisje, dat haar broer bijzonder koel bejegende, zag er bij aankomst op Idlewild bleek en somber uit. Zij verklaarde tegenover een m,enigte journalisten: Ik geef Andre nooit op. De Ier dood veroordeelde Caryl Chessman, die er in de loop van elf en hak jaar zevenmaal in is ge- gd de voltrekking van zijn dood- lis uit te stellen, heeft zich an dermaal tot een Amerikaanse federale rechtbank gewend om te trachten op 19 februari thans de dag van zijn terechtstelling aan de gaskamer te ontkomen. Zijn advocaat heeft aangevoerd, zo ls zaterdag uit San Francisco ge meld, dat elf en een half jaar in de dodencel een buitengewoon wrede straf is die een inbreuk vormt op de grondwet. In het veertiende amende ment op de Amerikaanse grondwet worden buitengewoon wrede straffen verboden. Dit argument kan ertoe leiden dat Chessman achtereenvolgens bij een rechtbank, een gerechtshof en het Amerikaanse hooggerechtshof in be roep kan gaan. mag niet worden onderschat. Verontrustend is volgens hem het grote aantal jongelieden dat aan de inciden ten heeft deelgenomen. In het stadje Allersberg bij Neuren berg. zijn gisteravond opnieuw haken kruisen op winkelramen geklad. Een Nazi-vlag werd gehesen op het oorlogs monument. Een en ander gebeurde toen rechercheurs en patrouillewagens den afgeleid door een relletje. Het is de vijfde maal dat in Allers berg de hakenkruisen zijn geklad. De stadspolitie is versterkt. De daders zijn nog niet gevonden. De premier van Israel, Ben Goerlon, heeft bisschop Dibellus, het hoofd van vangclische kerk in Duitsland, in brief dank gezegd voor het tele- i van Dibelius van 9 januari, waar in deze dc „diepe bezorgdheid en af- tc kennen gaf welke de Duitse christenen voelen over de golf van an tisemitisme. C.a.o. phonografische industrie Zaterdagmorgen is op het kantoor var de Philips Phonografische Industrie te Baarn de ondertekening geschied va eerste collectieve arbeidsovereenkomst voor handarbeiders die bij de genoemde N.V. en de N.V. Phonogram in dienst aangegaan ZIDe C.A.O. jaar en drie maanden f treden zodra de goedkeuring college van rijksbemiddelaars i Felle onlusten in Durban Inval in alcohol stokerijen In Cato Manor, een negerwijk van Durban, heeft gisteren een menigte van naar raming dui zend woedende negers een groep van dertien politiemannen aan gevallen en negen van hen vijf inheemsen en vier blanken ge dood. De 7.000 werktuigkundigen en andere technici in dienst van de Britse lucht vaartmaatschappijen BEA en BOAC hebben van hun vakbond een oproep gekregen Protest tegen vragen van Nederhorst als protest tegen de afwijzing voor hogere salarissen en nog betaalde vakantie. Eenstemmigheid in Rome over Berlijn De Westduitse bondskanselier,\klaard, dat men de Geneefse confe- De vragen van de heer G. H. ndag aanstaande het werk Nederhorst, lid van het Europese ieggenW1Dfactien?sVbedoèid parlement, aan de Hoge Autori teit der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal omtrent de kartellering in de Nederlandse schroothandel hebben een protest uitgelokt van de vereniging van fabrieksleverancicrs van gesla gen schroot te Amsterdam. Deze vragen, aldus de vereniging sug gereren een verband tussen voormelde kartellering en de onregelmatigheden die er in het verleden hebben plaats gehad ten aanzien van de levering van zoge naamd derde landen schroot via de ver- eveningskas te Brussel, welke onregel matigheden in de wandeling veelal als „de schrootfraude" worden aangeduid. dr. Adenauer, heeft gisteren te Rome op een persconferentie ver- sterke tanden door ARONAL vitamine tandpasta 202. We mogen ons dan de vorige keer hebben verbaasd over de ge dragingen en de vindingrijkheid van de valluik-spin, nog verwonderlijker zijn de bedenksels van haar nicht de Nemesia. Deze, in Zuid-Europa voor komende spin, volstaat er niet mee haar hol door een luik af te sluiten en daaraan hard te trekken, wan neer een belager tracht de toegang tot het hol te forceren, want wanneer de kracht van de Nemesia te kort zou schieten, heeft zij (zoals trou wens iedere valluik-spin) geen enke le kans meer. Dit spelen op één kaart is de Nemesia te riskant en daarom heeft zy wat nieuws bedacht, daar mee tonend een uitstekend kenner van deuren te zijn en ook van de wijze waarop deze dienen te worden aangebracht. wordt afge- Nu de van het hol van de Nemesia moeten be schrijven, kunnen we niet beter doen dan u te verwijzen naar de letter Y. voorstellende een naar beneden lo pende gang. waarin nog een zijwaarts gangetje uitmondt. De hoofdgang voert naar de oppervlakte van de grond en is afgesloten door een luik. Het zijgangetje daarentegen eindigt even onder de oppervlakte van de bodem en is dus een doodlopende S Op het punt waar de heide benen van de Y samenkomen (dus op het punt waar de doodlopende gang in de hoofdgang uitmondt) heeft dc Neme sia een tweede deur gemaakt, die de hoofdgang dus halverwege afsluit. Slaagt een krachtige indringer erin de ..buitendeur", het valluik, te openen, dan trekt de spin zich achter de tweede deur terug en probeert met alle macht dit bolwerk te behouden. Slaagt zij daarin niet, dan Iaat zij dc deur zodanig scharnieren, dat de hoofdgang wordt vrijgegeven, doch TOCH IS HET ZO! gelijktijdig de zijgang zich dan terugtrekt Wanneer u nogmaals de letter Y wilt bezien, zult u zich kunnen voor stellen hoe dit in zijn werk gaat. De binnendringende wesp daalt nu af naar de bodem van het lege hol en zal, indien zU tot de overtuiging komt dat deze schuilplaats klaarblijkelijk niet gebruikt wordt, de ondergrondse ruimte weer verlaten. Het kan echter ook een bijzonder argwanende wesp zjjn die het klappen van de zweep kent en achterdochtig alle mogelijk heden van het hol aan een nauw keurig onderzoek onderwerpt. In dat geval zal zy de laatste deur. die toe gang tot de doodlopende ruimte ver schaft, ontdekken en dan is de enige kans van de spin nog gelegen in een wanhopige poging deze deur gesloten to houden. Zij kan de krachtmeting die dan volgt uiteraard verliezen, doch wU kunnen in ieder ge val niet beweren, dat zij in het stre ven naar lijfsbehoud niet haar uiterste best heeft gedaan. Wc zullen haar liulde dienen te brengen voor haar vinding, waardoor met twee deuren drie toegangen kunnen worden af gesloten. Daarop heeft zy het volste recht, want een normaal mens wordt al kriebelig, alleen al bü het idee niet zo'n griezel van een wesp in één hol te vertoeven. Met permissie, nu we het toch over kriebeligheid hebben, zyn er wellicht twee veel voorkomende misvattingen over vlooien recht te zetten. De cén beweert, dat honden-, katten- en menscnvlooicn alle tot dezelfde soort behoren, en de ander houdt vol dat het van hond of kat op u overgewipte diertje u heslist niet zal byten. Beide opvattingen zyn onjuist. volgende keer. rentie van ministers van buiten landse zaken over Berlijn nu moet laten rusten en dat dit ook de mening van de Italiaanse regering is. „Men moet laten rusten wat voorbij is. Dat hoort bij de elemen taire techniek van onderhandelin gen", aldus Adenauer. Op een vraag over het anti-semitis- me zei Adenauer dat het erg moei lijk is te bewijzen dat de communis ten achter de campagne zitten maar dat hij er niet aan twijfelt dat het het werk is van vijanden van Duits land. Hij deelde mee in februari met Joodse gedelegeerden uit vijftien lan den tc zullen deelnemen aan een grootse manifestatie waarin West- Duitsland zijn houding tegenover de Joden zal laten zien. „Dat is belang rijker dan dc demonstraties van jon ge imbecielen", aldus Adenauer. Naar aanleiding van een vraag over persoonlijkheden uit zijn regering die ervan beticht worden lid te zijn ge weest van de nationaal-socialistische par tij, gaf de bondskanselier toe dat mi nister Oberlander van vluchtelingenza ken inderdaad lid is geweest. Hij was echter naar het front gestuurd omdat hij tegen bepaalde excessen had gepro testeerd. De kanselier wees erop dat de massamoord te Lemberg volgens de be vindingen van een internationale com missie niet, zoals enkele beschuldigin gen luiden, door Oberlanders eenheid is gepleegd, maar door de Russen. Wal minister Schroder van binnenlandse za ken betreft: Deze was al in 1940 uit de partij gezet omdat hij een „niet- arische" vrouw had gehuwd. Genoemde vereniging wenst nar haar leden met de meeste nadruk te protesteren tegen het hier gesuggereer de verband en zij wenst hierbij uitdruk kelijk vast te stellen: 1. „Dat noch zij noch een of meer van haar leden op enigerlei wijze be trokken zijn bij de onregelmatigheden als voormeld. 2. Dat haar leden indertijd aanmerke lijke schade hebben ondervonden als ge volg van de manipulaties op de Neder landse schrootmarkt door degenen die zich wel aan voormelde onregelmatighe den hebben schuldig gemaakt. 3. Dat er tot nog toe fraude ten aanzien van de igskas te Brussel in Nederland is bekend geworden (en sindsdien be recht) in de welhaast twee jaar dat het onderzoek hieraangaande lopende is en dat de indruk die het publiek uit de be richten in de pers moet krijgen dat de Nederlandse schroothandel in min of meer belangrijke mate bij de zogenaam de „schrootfraude" is betrokken onjuist en in hoge mate onbillijk ten aanzien van deze tak van handel moet worden geacht. Drie politiemannen zijn ge-' wond. Slechts een van hen wist te ontsnappen nadat hij zich snel in een huis van zijn uniform had ontdaan. De onlusten waren het gevolg van invallen van de politie in clandestiene alcoholstokerijen. Van een groep van 26 politiemannen vertrok de helft, nadat enkele arrestaties waren verricht, met de gevangenen. De dertien mannen die achterbleven zijn daarna overvallen. Zij werden zo volkomen verrast dat zij geen tijd hadden om gebruik te ma ken van hun vuurwapens. Zy vluchtten huizen binnen doch werden door de woedende negers achterhaald en met messen afgemaakt of gestenigd. Onmiddellijk nadat alarm was ge slagen is een groep van 70 politic mannen, van wie velen gewapend met machinepistolen, naar Cato Manor getrokken. Kort tevoren was een tweede groep politiemannen, die op verkenning was uitgezonden, door een menigte omsingeld, doch zij wisten te ontsnappen. Duizenden Indiërs en negers die in Cato Manor wonen, hebben zich in hun huizen opgesloten uit vrees voor verdere onlusten. Woorden-puzzel Bij onderstaande woorden één letter bijvoegen en men krijgt de gevraagde woorden. De bijgevoegde letters vormen een zegswijze. rel nis x is deel van een klok. in dog x is blauwe plantaardige verf of kleurstof, ter ar x is brede, grove lat. aal tor x is plaaggeest rin gips x is kleine vis, dikwijls als aas gebruikt ga 4- raat x is rode edelsteen, maag na x is dag der week. muziekinstrument. les -J kers Elia - s slot. s soort van aardewerk, s zinnebeeld, s wapenboek, s Tooctoiiike. s stopsel bij 't voegen s eerste staatsdienaar in Duitsland. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. graad. 4. haard. 7. kabel. 9. Tegelen. 11. Iser, 13. Mina. 15. non, 16. sar, 17. nul. 18 oor, 20. bes, 22. knus, 24. kant 25. wanneer, 28. geste, 29. leges. 30. spaak. Verticaal: 1. grein, 2. aker, 3. dag, 4. hel, 5. Alem, 6. donar, 8. behoudens, 9. ten. 10. nis, 12. Solon. 14. Namen. 18. oksel, 19. ruw. 20. bar. 21. sterk, 23. sage, 24. keep, 26. nes. 27. ets. Prof. Piccard duikt 11 km diep Het duiktoestel van de Amerikaan se marine heeft een nieuw wereld- rekord gevestigd door af te dalen tot de bodem van de trog bij de Maria na's, in de Stille Zuidzee, een diepte van meer dan 11.2 km. Prof. Jacques Piccard en luitenant Walsh van de Amerikaanse marine, bevonden zich in de duiker, die kort voor 7 uur 's morgens weer aan de op pervlakte kwam. De inzittenden deelden mee dat de Marianatrog aanzienlijk dieper is dan men tot dusver dacht. Het duiktoestel was op 7 januari tot op een diepte van 7.300 meter in de Marianatrog afgedaald. Ook dit betekende toen een verbetering van het wereldrekord. Griep eist doden in West-Duitsland West-Duitsland is getroffen door een griepepidemie. Uit het hele land komen meldingen van griepgevallen. In Gemünden zijn al vier mensen aan de griep ge storven en in Singen bij het Bo- denmeer liggen circa 3.500 men sen in bed met griep. Prins Bernhard in Willemstad deeld, dat er voor het Nederlandse bedrijfsleven goede mogelijkheden in Mexico liggen. Sedert zijn laatste be zoek aan dit land in 1950 is de handel met Nederland elf maal zo groot ge worden. Het beste is, dat de Neder landse bedrijven samenwerken met de Mexicaanse bedrijven. Advertentie Vliegtuig vermist in Suriname In Suriname wordt een Piper Super- cub van de Surinaamse luchtvaartmaat schappij vermist. Het toestel was zon dagmiddag met twee Surinamers aan boord van het vliegveld van Suriname vertrokken naar een landingsterrein in West-Suriname, aan de kruising van de Kabalebo en de Zandkreek. Het toestel is daar niet aangekomen. Het maakte de vlucht in het kader van de Operatie Sprinkhaan. Door een beslissing van de raadkamer van de rechtbank te Utrecht is een eind gekomen aan een Tandarts na veroordeling vrijgesproken i.i i mede op grond van ut proces, dat door de getuigenis van zijn assis- president van het hof tente, die de tandheel na onder een vloeiblad van een der ambtenaren van de griffie terugge vonden. Herroeping van het vonnis bleek niet mogelijk. In juli diende de zaak in hoger beroep voor het Hof te Amsterdam. Ook te Amsterdam „een kundige behandeling van hier wist men geen raad, uniek npval in dp het kind had bijgewoond, omdat er geen wetsarti- imiek geval in ae Hgt bezwaarschrift kei bestaat dat voorziet i fouten van de griffie. Het Hof kwam niet tot uitspraak en verwees Nederlandse recht spraak" werd noemd. raakte echter op griffie in Utrecht zoek. De politierechter veroor deelde daarop de tand- de zaak terug naar de In januari vorig jaar arts bij verstek de rechtbank te Utrecht, werd een aanklacht in- tandarts kon niet weten om alsnog het bezwaar- gediend tegen tandarts dat de zaak voor zou ko- schrift te behandelen. B. te Barneveld wegens men uitsluitend op Thans is hierop de uit- vermeende mishandeling verklaringen van het spraak gekomen, van een Ambonees meis- negenjarig meisje tot een je. De tandarts diende geldboete. Het bewuste bezwaar schrift werd eerst hier bij de aanklacht onge grond verklaard en de tandarts vrijgesproken Dit is de Brèguet 1500 „Atlan tic", een vliegtuig dat door een aantal Navo-landen gezamenlijk in produktie zal worden geno men ter vervanging van de „Neptune". Zoals we al eerder meldden zal de (verouderde) Neptune gaan verdwijnen als ma rine-verkenningsv liegtuig. Enkele technische gegevens van de Atlantic: middendekker, twee Rolls Royce schroef turbinemoto ren van 6000 pk elk, lengte 27,25 meter, spanwijdte der vleugels 37.80 meter. In juni van het vol gend jaar zal het toestel zijn eerste vlucht moeten maken. Een dergelijke samenwerking is ook met de Nederlandse Antillen aan te be velen. Prins Bernhard noemde als voor beelden dc Antilliaanse Brouwerij en de Antilliaanse Verffabriek. De Prins zag de Antillen als een economisch en cultureel bruggen hoofd voor Zuid-Amerika. „Ik kan mij voorstellen", zei prins Bernhard, „dat men in Zuid- Amerika toegankelijker is voor een gemengd Nederlands-Antilliaans be drijf of een Antilliaans bedrijf dan voor een zuiver Nederlands bedrijf. Op een desbetreffende vraag deelde de Prins mee dat in 1960 geen bezoek van een der prinsessen te verwachten is maar dat prinses Irene bij herhaling te kennen gaf dat zij bijzonder graag de Antillen en Suriname zou bezoeken. Op een andere vraag antwoordde de Prins dat inderdaad Beachhouse is ge kocht aan de Italiaanse Westkust halver wege Rome-Florence en dat het gehele gezin er erg enthousiast over is. Italië werd gekozen „omdat de Italianen" ons veel meer met rust laten dan bijvoor beeld de Fransen. Radio Moskou meldt, dat men in het Sowjetinstituut voor experimentele bio logie begonnen is met klinische proef nemingen met een anti-kanker serum. Het onderzoek is nog in het beginsta- In Lyon heerst een ernstige griep epidemie. Er zijn reeds enkele dode lijke gevallen. Aangezien 15 procent van het ziekenhuispersoneel ook ziek is, heeft men de hulp ingeroepen van verpleegsters van het Rode Kruis. Van sommige bedrijven en diensten is de helft van het personeel uitgeschakeld. De 60-jarige Gen-eraal Michael Ma- linin, een van de belangrijkste figuren in het Rode Leger, is zondag te Moskou overleden. Hij was opperbevelhebber van de Russische troepen, die in 1956 de Hongaarse opstand onderdrukten. VERFFABRIEK Zaterdag heeft prins Bernhard de eerste steen gelegd van de Antilliaanse Verffabriek, die bij Zeelandia wordt gebouwd. De leden van de raad van ministers en de directieleden en com missarissen waren o.m. bij dc plechtig heid aanwezig. Dc oudste directeur, de heer P. Groen (directeur van Molijn en Co. N.V. te Rotterdam) verzocht Prins Bernhard dc eerste steen voor j deze nieuwe Antilliaanse industrie te j metselen. Aan dit verzoek voldeed de S I Prins op vaardige wijze. Als herinnering aan dit gebeuren erd hem de zogenaamde molcnbeker i zilver aangeboden. Deze molenbekers zijn traditionele geschenken van verffabrikanten en ontlenen hun naam aan het kleine molentje dat aan deze wijnroemer is bevestigd. Door op een blaasroer te blazen gaan de wieken draaien. De kunst is nu, de roemer te ledigen voordat de wieken tot stilstand komen. De met de hand gemaakte zilveren roemer was een waar kunststuk. Na een korte rondrit, die hem o.m. langs het nieuwe complex volks woningen op „Brievengat" voerde, be gaf prins Bernhard zich naar de Antil liaanse brouwerij een dochter onderneming van de Amstel Brouwerij om deze nieuwe Antilliaanse indus trie officieel in gebruik te stellen. Op en om het terrein van de brouwerij aan de rijkseenheidsboulevard hadden zich honderden verzameld, die e Prins luie toejuichten en intussen degenen, die als genodigden de plechtigheid op Zeelandia hadden bijgewoond, het moeilijk maakten binnen te komen. Door het vullen van een speciaal daarvoor aangewezen vat bier stelde de Prins daarop officieel het bedrijf, dat sinds kerstmis in feite al op top capaciteit werkt, in werking. Naar de directie van Phs. van Om meren N.V. te Rotterdam meedeelt, heeft dc maatschappij een controlerend belang gekregen by het redery-, carga doors- en expeditiebedrijf P. A. van Es en Co. N.V., eveneens te Rotterdam, zulks met terugwerkende kracht per 31 december 1959.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5