■fant Avonturen van Spekkie en Blekkie be veRloRen weRetö Spiegel Jubileumserie - óók voorde halve prijs KOERIERS TEELAK LAKSPUITERS SCHUIMERS NIEUWE LEIDSCHE COURANT 10 MAANDAG 25 JANUARI 1960 De kapper heeft nieuws voor U: Nieuwe Indola-vondst ivordt ,,de' haarverzorging in Nederland... *ant Verdeel een vleugje Font over de haarpunten, bor stel en kam het haar en kele malen door... en Uw kapsel blïïft „in votm", de hele dagl Wrijf 1-2 cm. Fant tussen Uw handpalmen en verdeel deze over Uw haar. Borstel en kam het daarna ferm even door; dat is alles! Houdt dit vol, elke dag 2 minuten en.„ na elke wassing. Het resultaat is verrassend: gezonder, glanzender. haar, dat de hele dag „zit** (zonder plakken), soepel en veer krachtig. Fant voorkomt roos. De geur heeft nét het accent, dat verzorgd haar kenmerkt. Als vakman adviseer ik elke klant begin de dag met borstel, kam en Een Indola-product; alleen de kapper heeft het! In forse tube f 1,75 incl. W.B. KOFFIE UIT KAFFA door Go Verburg Een boelend boek met diepe waarden. Een boek waar» van agaat honden. Prijs: 5.80. Voor abonnees slechts Do Spiegel Jubileumserie ls de kroon op twintig reeksen veelgelezen werken. Wie kent ze niet! Vraag uw buren, vrienden, familie! Splegclserlcboeken zjjn bekend omhun weldadige inhoud,hun beschaafde uitvoering en hun bescheiden prijs- Be- 'kende auteurs besteden tijd en talent om n werkelijk interessanto boeken te bieden. Teken in op de Spiegel Jublleum- serlo. Prachtige werken. Stuk voor stuk Jonas gins ultliimburs weg. In rotsvast vertrouwen te zui len slagen. En dit was zijn Elk Splegelserieboek is een GOED boekl Bijvoorbeeld dit nieuwe boek: Koffie uit Kaffa. Gevoelig, indringend geschreven door Go Verburg, voorzien van kleurige omslag door meester-illustrator Eppo Doeve. En zó is elk boek van deze serie met zorg en goedo smaak uitgevoerd. Een benijdens waardig bezit! ZIEHIER-DE HELE SPIEGEL JUBILEUMSERIE ft De Schotse Pimpernel ft Sjouke Sjaerdema Koffie uit Kaffa ft Spoel en Spade Bljjf hier, Dokter Rider Dr. Donald Caskie Jan Jagersma Go Verburg Anne v.d. Meiden Orville Steggerda 5 prachtige boeken voor 14.50 STUUR GEEN GELD U betaalt achteraf Schrijft u mij in als deelhebber aan de Spiegel- Jubileumserie.U verplicht zich mij minstens deze Jubileumserie te zenden tegen de speciale prijs en de daaropvolgende series tot wederopzegging. Ik betaal pas 2.90 na ontvangst van elk boek. NAAM STRAAT PLAATS Levering deer middel tan heelbandel: Rechtstreeks doof de uitgever Handtekening SPIE6ELSERIE/WAQENINGEN pe&z aap* Gebr Paes J Stadsgehoorzaal Breestraai SI 't Brillenhuis moderne bril Hooigracht 100 Ziekenfondsleverancier Personeel gevraagd 0 Werkster gevraagd voor 1 halve dag per week. Suma- trastraat 52a. Leiden. 0 Direct gevraagd typiste voll. dagtaak, gehuwd geen bezwaar. Aanm. Apothekers- dijk 3, Leiden. Gevraagd een werkster voor 2 ochtenden of midda gen in de week. Hoge woerd 167, Leiden. Te huur aangeb. 0 Zonnige zit-slaapkamer. Tel. 30766. 0 Stroe-Veluwc. Gem. zomerhuisjes te huur geheel compleet Corr.adres- Gebr. Kalman, Westzaan- straat 26III, Amsterdam-C., tel. 020—66828. 0 Stroe-Veluwe, Kamphuis te huur. Geheel compleet m keuken. Corr. adres: Gebr Kahman, Westzaanstr 2fi ITT Amsterdam-C., Tel. 020-66828. 0 Aangeb. te Gouda net kosthuis, P.G. Huiselijk ver keer H. v. Breejen, Vogel plein 16. re koop aangeboden 0 Z.g.a.n. kinderwagen met bedje te koop aangeboden. Sumatrastraat 52a. Leiden. 0 Flat bestelwagen en een Bedford bestelwagen te koop aangeboden. Calex Autobe drijf N.V. Leiden. Kort Gal gewater 14-16. Tel. 33355. 0 Brommers. Sparta, Rap, HMW, Batavus, Magneet f 85—f 100, Typhoon f 225. Puch sport 1959 f 400. Bata vus sport 1959 f 450. Pasteurstraat 17. 0 Aangeb. een lorrie, spoor- Wijdte 60 cm. Te bevr. G. Koekebakker, Moleneind 14. Rijnsburg. Tel. 1718—2429. 0 Singer handnaaimachines in prima staat f 65 en f 45. Naaimachine in salonkast in prima staat f 95. Herenstraat 23, Leiden. Tel. 32027. Diversen 0 Vermist sinds stormavbnd (dinsdagavond) mooie zwart witte kater. Omg. Haagsche Schouw. Inl. 01710—31004. Stofzuigers v.a. f 115. Bij aankoop van een nieuwe geven wij f 25 voor uw oude. fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3. Kinderrijwielen v.a. f 49.50 Sportrijwielen v.a. f 89 Ook Rudge en Simplex voorradig. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3. Telefoon 24409. Wasmachines f 135. Nog enkele dure machines, iets beschadigd f 155. Centrifu ges. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1—3, Telefoon 24409. 0 Iedereen ls enthousiast als wij uw. matras overtrek ken met damast, l-pers. v.a f 19.50, 2 pers. f 26.50. Smit, Bedden - Tapijtmagazijnen Mare 98 - Vrouwensteeg 9 Telefoon 23913. 0 Auto kopen of verkopen even bij v. d Burg aan lopen. Hooglandse Kerk- gracht 42. Tel- 30692. Maak nu Uw ROTAN-MEUBELEN nog gezelliger met een leuke bekleding. Wij leveren in elk model en in elke dikte. Keuze uit een ruime collectie stoffen en schuimplastic. Een Hachmer product HACHMER KRAAIERSTRAAT 15 EN 5 MEIPLEIN 96 0 Aambeien, „Bihamex" druppels en zetpillen van Jacoba Maria Wortelboer helpen U Tien rijlessen voor f 47.50. tn nieuwe Opel Rekord. Ge- dipl. Instructeur. Erkende Bonds Auto Rijschool .Irene'. Boddens Hosangweg 52, Woubrugge. Leiden, tel 26753 (01710). Woubrugge. tel. 286 (01729). Strijkinrichting Ozon Voor uw fijne was. Hoge Rijndijk 34. Telef. 22673 Overhemdenreparatic Boorden en manchetten enz vernieuwen onder garantie. Ook no-iron. „Smits' Over hemden en kousenreparatie- bedrijf. Nieuwe Rijn 94. Tel no. 25391. 0 Dat zagen en piepen in uw borst verdwijnt met Bronchicum Elixir. Maakt de ademhalingswegen vrij. Lost slijmvormingen op. Flacon f 2 bij elke drogist. 0 Duitse, Oostenrijkse en Zwitserse dames en heren. 1465 jaar, wensen briefwis seling met Hollanders. Inl. gratis. Wereldkoerier, Post bus 6057 Rotterdam, tel. 32421 0 A.s. Bruidsparen. Voor goed en verzorgd trouw- rijden is uw adres Zeeman laan 12a. Leiden. Tel. 23055. Vraagt vrijblijvend inlich- 0 Behang-verf-glasü! Alle materialen tegen rede lijke prijzen. U koopt bij ons prettig. Door 30-jarige erva ring, juiste voorlichting (ge heel vrijblijvend). Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. Telef. 23123. Erkend schilder-be hanger. 0 Huisvlijt, figuur, hout-, fineer-, linoleum-snijwerk. Boetseerklei. Kunstschilders art., raffia, penselen. Alle kleuren verf, lijmen. Klein gereedschap enz. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62, Tel. 23123. Juiste voorlichting. uwieEds /V/EUWSTE en GROOTS te kteine umpen NA 10 KM WEET U HET ZELF! De nieuwe Fprd'.Anglia is de snélste en,.- zuinigste wagen", in zijn''klasse. Het modernst wat uiterlijk eri'motor, betreft Biedt u.véél meer ruimte én prestatievermogen Stap in voor een proefrit (natuurlijk vrijblijvend) bij: ES LAM i Official Ford-Dealer voor Leiden e.o. ep de bollenstreek. Haarlemmerweg 2-4, Leiden Tel. 01710-33141 TANDSTEEN EN NICOTINE-AANSLAG Tandsteen en nicotine maken het tandoppervlak ruw en vlekkerig. Op deze bruinige aanslag hechten zich de etensresten en bacteriën die gebit aantasten. Met n zwaarverkleurdc Teelak-behandeling schoonheids-middel voor uw tanden f 1.95 Teelak-Pari» Dispec nv - Den Haa* Alc wassen niet meer helpt..» maak dén die veredel de wol weer zo echt fijn wit met een flacon ochfa-wlt. 'JEUK» I Niet krabben. De helder I vloeibare D.D.D. kal- I meert de jeuk in enkele i I seconden, doodt de ziek- S tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. I Post- en Telegraafkantoor Leiden vraagt mannelijk personeel voor de besteldienst. Leeftijd: 18 tot 35 jaar. Vereistenvolledig Lager Onderwijs, van onbesproken ge drag en een goede gezondheid. Loon als besteller: maximum bruto f 81,08 per week (exclusief huurcompensatic). Toeslag voor bepaalde onregelmatige diensten. Aanstelling in vaste dienst geschiedt als regel na een diensttijd van één jaar, doch niet vóór de 21-jarige leeftijd is bereikt. Aanmelden mondeling of schriftelijk by de directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Leiden. HOOGOVENS IJMUIDEN De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staal fabrieken N.V. te IJ muiden vraagt in verband met de voortdurende groei van het concern voor haar Hoofdafdeling Personeelszaken enige assistenten ai» den. vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer RK 225. ingewacht bij de afdeling ter versterking van de wervingscapaciteit voor arbeiderspersoneel. Leeftijd: ca. 30 jaar. Opleiding: Mulo, H.B.S. of daaraan gelijkwaardig. ing van personeel Aan gehuwden kan bij gebleken geschiktheid een woning in uitzicht worden gesteld. Ook morgen brengen onze advertenties weer veel nieuws N.V. VOMETA te Voorschoten. Donk laan 63, vraagt voor directe indiensttreding Net zelfstandig MEISJE aagd, dagelijks van 8.30 uur. Mevr. Hoogstra ten. Almondëweg 2, bij 't ne Kerkje", Oegstgeest. Tel. 23009. Zo sp. m. gevraagd EEN AANK. BAKKERSBEDIENDE r gemengd bedrijf (P.G.). B. G. JANSEN DORPSSTRAAT 114 44. „Als je tante het goed vindt dat ik zolang hier wacht, Blek", zei luitenant Beverhout, „kan ik je dadelijk even met de auto naar het bureau brengen." „Dat is heel vriendelijk van u", antwoord de Blekkie. „Wij ontbijten 's morgens altijd in de keuken. Misschien wilt u hier zolang even plaats nemen. Kijk eens. hier heb ik nog een paar tijdschriften die u kunt door kijken als u wilt. Ik zal mijn boterhammetjes vlug naar binnen werken." „Overhaast je maar niet. Blek", lachte luitenant Beverhout. „Ik zit hier best." „En, wat had die meneer te vertellen, Blek?", vroeg tante Fru, toen haar neefje de keuken binnenstapte. „De groene wezens zijn uit de Zevenmijls- polder verdwenen, tante", deelde Blekkie opgewonden mee. „Verdwenen?", vroeg ta „En waar zijn ze nu dan?" „Dat weten ze nog niet", zei Blekkie. „Maar in elk geval niet naar hun planeet teruggekeerd, want de bol waarmee ze ge komen zijn ligt er nog. En nu moet ik op politie komen." Hij begon een boterham „Hebt u nog lekker geslapen vannacht, tante?" informeerde hij. „Is uw moeheid Tante Fru knikte aarzelend. „Het gaat wel. Blek", zei ze dan. „Ik heb alleen wel heel erg gedroomd. Het gekke ls dat ik helemaal vergeten ben waarover Ik herinner me alleen dat het een droom was die een diepe indruk op me maakte. Ik heb me al suf geprakklzeerd om er weer achter te komen waarover het ging, maa •me niet meer te binnen sohiieten." „Ik zou me het hoofd er maar niet over breken als ik u was, tante", zei Blekkie hartelijk. „Doet u het maar eens een beetje kalm aan vandaag." „Ik zal het proberen. Blek", knikte juf frouw Rijstebrij. Blekkie keek zijn tante een tikje bezorgd Hij vond dat ze er nog een beetje pips geen kou had gevat, uitzag. Als gisteravond! Hij at snel haastte z>ioh dan 'iertal boterhammen en »er terug naar de huis kamer, waar luitenant Beverhout opkeek van zijn tijdschrift. „Wat mij betreft kunnen we vertrekken, luitenant", kondigde hij aan. (Wordt vervolgd) 49. Ned besloot niet om zich heen te zien, voordat hij het allerhoogste punt had bereikt. Hij klauterde dus verder, tot hij de bovenste tak onder zijn gewicht voelde doorbuigen. Toen hij ging zitten- om een punt waar zich een geschikte vertakking be vond en zich stevig in evenwicht houdend, kon hij neerkijken op een bewonderenswaardig panorama van het vreemde land, waar de expeditie zich bevond. De zon stond juist boven de westelijke horizon en de avond was bijzonder schitterend en helder, zodat de hele uitgestrektdeid van het plateau beneden hem zichtbaar was. Het was van deze hoogte ge zien van ovale vorm, ongeveer 45 kilometer lang en 30 kilometer breed. De grondvorm was die van een on diepe trechter, alle zijden helden af naar een groot meer in het midden. Het lag daar heel mooi en groen in het avondlicht, met een brede riet gordel langs de oevers, hier en daar onderbroken door gele zandbanken, die in het zachte zonlicht als goud glansden. Een aantal lange, donkere voorwerpen, te groot voor alligators en te lang voor kano's. Door zijn kijker zag Ned. dat hij met levende wezens te doen had, maar hij kon niet ontdekken, wat voor dieren het begon een schets van het plateau ie maken. Na een half uur was de zon geheel ondergegaan en weldra was het zo donker geworden, dat Ned niet meer details op zijn kaart kon aan brengen. Hij daalde af naar zijn vrienden, die nieuwsgierig op zijn terugkeer hadden gewacht. Voordat hij bijzonderheden over het landschap vertelde, bracht hij echter eerst ver slag uit over zijn ontmoeting met de mensaap in de boom. „Ik weet zeker, dat hij hier al die tijd geweest is, omdat ik steeds het gevoel heb ge had. dat iemand ons bespiedde", zo besloot Ned Malone zijn relaas. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 10