Ontsluiting gewenst van meer plassen bij De Kaag Vader met zoontjes bij open gaskraan Jaccoud stort in tijdens verhoor André Zumbach Verzet met speer en mes tegen hoge belasting Radioreportages van de beide series Olympische Spelen Rusthuis van D.E.L. komt in Maarn WOENSDAG 20 JANUARI 1960 PROVINCIALE STATEN OVER DE RECREATIE recreatie bij diverse punten ter sprake gekomen. Zo hadden Ged. i Staten een nota over het vraagstuk van de financiering van de met re- creatie verband houdende lasten doen opstellen. Hierover zeide de heer - J. B. Wesseling (kath. v.), dat naar zijn mening de grens van het subsi jl diëren was bereikt, weshalve hij voorstelde niet langer meer verspreid liggende recreatieterreinen aan te kopen, doch met een regionale indeling te komen. De presidente, mevr. mr. Chr. A. de Ruyter-De Zeeuw vond dit wel een sympathieke gedachte, doch wees er op, dat het zeer moeilijk en moeizaam is op dit punt diverse gemeentebesturen bij elkaar te bren- gen en gezamenlijk een besluit te doen nemen, dat financiële consequenties 1 met zich meebrengt. -] Aan het gemeentebestuur van Wasse- 'I naar hebben Ged. Staten medegedeeld, j dat zij bereid zijn een subsidie te ver- lenen van 15 pet van de door G.S. aan- i vaardbaar geachte exploitatiekosten van |j landgoederen tot een maximum van f 16.500 per jaar. Dr. N. G. Geelkerken (a.r.) was niet 1 enthousiast over het voorstel. Het achtte het niet toelaatbaar, dat gemeentebestu ren maar terreinen aankopen en dan de i Provinciale Staten voor de consequenties stelt, wanneer het op de exploitatie aan komt. Bovendien is Wassenaar bezig, zo zeide hij, sommige stukken grond van deze aangekochte landgoederen wederom I te verkopen, in welk verband hij graag i inlichtingen over de verkoopprijs wilde hebben. Hij was derhalve voor aanhou- ding van het voorstel. De héren J. B Wesseling (kath. v.) en H. van Wouden- berg (soc.) waren dezelfde gedachte toe gedaan. De presidente, mevr. mr. Chr. A. de j Ruijter-De Zeeuw verklaarde hierna, dat ook Ged. Staten het raadzaam achten het Jaarwedden van G.S. werden verhoogd Alle fractievoorzitters, op die van de t communisten na, hadden bij de Provin- ciale Staten van Zuid-Holland een voor stel ingediend, om de jaarwedden van de leden van Ged. Staten van 15-000 tot ƒ18 000 te verhogen. Dit voorstel kwam gistermiddag in de Provinciale Staten aan de orde, even voordat de begroting van de provincie voor i960 werd goed gekeurd. De heer S. Groenendijk (comm.) ver- j klaarde zich tegen het voorstel. Hij j achtte 20 pet verhoging te veel, omdat j de leden van Ged. Staten „toch in dienst van hun partij staan". Bovendien was I hij bang voor baantjesjagerij. De heer J. Wennekes (kat.v.) achtte het j psychologisch bezien een ongunstig mo ment om tot verhoging over te gaan. In j Noordholland is de jaarwedde van Ged. Staten ook 15.000, doch in alle andere provincies lager. Hij wilde voor i960 een verhoging van 5 pet en over een jaar de zaak nog eens bezien. De heer H. van Es (soc.), die het voor stel verdedigde, wees de gedachte van de heer Groenendijk van de hand, als zouden de leden van Ged. Staten „ln dienst van de partij" staan. Ten, aanzien van de opmerking van de heer Wenne kes zeide hij, nog nooit een gunstig mo ment te hebben beleefd om verhoging door te voeren. Hierna werd het voorstel met de twee stemmen van de communisten en de stem van de heer Wennekes tegen, aan- Kunstvoorwerpen als souvenir De schilderes Aty Bergmans uit Sche- veningen heeft in een persconferentie een pleidooi gehouden voor kunstvoor werpen als souvenirs. Zij heeft met een collectie kunstnij- verheidsartikelen deelgenomen aan de verleden week te Utrecht gehouden Souvenirbeurs en meent, dat de Neder landse beeldende kunstenaars de souve nir-industrie belangrijke diensten zullen kunnen bewijzen met ontwerpen verantwoorde souvenirs, waardoor de zgn. kitsch-artikelen langzamerhand zul len verdwijnen. Zij gelooft dat samenwerking met kunstenaars juisteT is dan met nijver heidsscholen, zulks naar aanleiding van een voorstel dat de voorzitter van de vereniging van souvenir-fabrikanten aan het einde van de vakbeurs deed, nl. x>m leerlingen van nijverheidsscholen in de gelegenheid te stellen, voor de industrie ontwerpen voor souvenirs te maken. Er zouden dan prijzen beschikbaar gesteld kunnen worden. Prof. Sassen lid van Kon. Vlaamse academie Prof. dr. F. L. R. Sassen, hoogleraai de wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Leiden, is benoemd tot buitenlands lid van de Koninklijke Vlaamse academie voor wetenschappen, letteren en schone kunsten van België. Deze benoeming door koning Boudewijn bekrachtigd. voorstel aan te houden, omdat de gemeen te Wassenaar met de landgoederen de Wiltzanck en de Wittenburg enige trans acties hebben verricht, waardoor het fi nancieringsschema geheel kan worden ge wijzigd. Alzo werd tot aanhouding be- Zuidhollands Landschap Bij het voorstel om het exploitatietekort van het Zuidhollands Landschap voor 1960 tot een maximum van f 75.000 voor rekening van de provincie te nemen, vroeg de heer J. B. Wesseling (kath. v.) de gebieden van deze stichting meer in de belangstelling te brengen. De presi dente antwoordde hierop, dat niet alle gebieden voor de recreatie in de ware zin van het woord zijn bestemd, maar dat er ook gebieden zijn aangekocht, om daarmede het typische landschapsschoon te behouden. De Kaag De uitvoering van het provinciaal rij wielpadenplan bij De Kaag vormde ook een punt van bespreking. De heer C. P. Vergouwen (kath. v.) achtte de daarte gen ingebrachte bezwaren door het ge meentebestuur van Alkemade en door de watersportorganisaties ernstig. De Kaag is overbevolkt. Door het plan van Ged. Staten wordt de recreatie weliswaar be vorderd, dooh andere recreatie-vormen worden geschaad.-Spreker voelde meer voor spreiding en wilde het rijwielpad niet aanleggen, zoals het langs de oever is geprojecteerd, dooh daarmee meer plassen ontsluiten voor het toerisme. Hij wees er op, dat het Kaagwegje door het Kaagdorp op weekeinden al voor het ge motoriseerd verkeer moest worden geslo ten. Bovendien is de pont over de Ring vaart overbezet. Hij zou het dan ook een daad van wijs beleid achten, indien Ged. Staten, alvorens tot de aanleg van rijwiel paden bij De Kaag te besluiten contact zullen opnemen met diverse betrokken instanties. Hoewel mr. Th. Bakker (lib.), de heer H. v. Woudenberg (soc.) en de heer G. v. Praag (comm.) eveneens op aanhou ding aandrongen, werd het voorstel toch met algemene stemmen aanvaard, nadat de presidente, mevr. mr. Chr. A. de Ruij- ter-De Zeeuw het voorstel van Ged. Sta ten had verdedigd. Daarbij wees zij er op, dat het gemeentebestuur van Alke made van plan is op het Kaageiland een 60-tal bungalows te doen houwen. Er heerst aan De Kaag zeker geen rust, maar een levendigheid, die nu eenmaal niet te voorkomen is in een druk door toeristen bezocht gebied. Het zijn echter niet be paald de fietsers,» die de rust verstoren. De Kaag is een gebied voor massare creatie en door de aanleg van een rijwiel pad vanaf Leiderdorp (Ruigekade) door Zevenhuizen en het Kaagdorp naar de kust bij Langeveld wordt mede de mo gelijkheid geopend, dat de inwoners van Leiden ook in de nabijheid van hun stad voor korte tijd even kunnen uitgaan. De presidente, die.een uitstekende ver vangster is gebleken van de door ziekte verhinderde commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz, drong aan op aanneming van het voorstel en had daarbij succes. Gokautomaten in Veghel verboden De gemeenteraad van Veghel heeft door wijziging van de politieverordening een verbod uitgevaardigd tot het in bezit heb ben van speelapparaten zoals deze in vele café's worden aangetroffen. Er is geconstateerd, dat gezinshoofden op dergelijke speelapparaten hun loon vergokten en ook is het voorgekomen, dat jongelui diefstal pleegden teneinde zich geld te verschaffen om op de speelappara ten te kunnen gokken. Bruggroep werd Soc. werkerspartij De van de C.P.N. afgescheiden Brug groep is inmiddels de Socialistische wer kerspartij geworden, waarvan de heer Henk Gortzak voorzitter en de heer Sj. Pieters secretaris is. Op 23 en 24 januari zal de nieuwe partij in Amsterdam haar eerste congres houden. Onder anderen zal de heer Gerben Wagenaar spreken. Resolutie tegen het antisemitisme De politieke jongerencontactraad heeft de ambassadeur van Israël in ons land, alsmede de secretaris-generaal der Ver enigde Naties, de Nederlandse regering en de voorzitters der Eerste en Tweede Kamer een resolutie gezonden, waarin de jongeren hun verontwaardiging uit spreken over de antisemitische acties van de laatste tijd. PRODUKTIE VAN DE WILLEM BARENDSZ Naar de maatschappij voor de walvis vaart meedeelt zijn de produktiecijfers van de Willem Barendsz per 2 januari 1960 als volgt: Traan 27029 barrels (4505 ton), leverolie 1035 kg., vleesmeel 888 ton. De jacht op baleinwalvissen werd door de Willem Barendsz op 16 december aan gevangen. Poging tot doodslag /~1EDAGVAARD wegens poging tot doodslag op zijn beide zoontjes stond de Bossenaar G. K. gisteren 'erecht voor de rechtbank van 's Hertogenbosch. De man zou op lb oktober 1959 gepoogd hebben de kinderen door gasvergiftiging om het leven te brengen. Aanvankelijk bekende K. en verklaarde daarbij dat hü de kinderen niet wilde do den maar alleen zijn vrouw, die hem ver laten had, angst wilde aanjagen. Later EEN DODE, DRIE GEWONDEN BIJ OEGSTGEEST mmü - a 1 -4*3801 W Proces tegen Geneefs advocaat DE vooraanstaande Geneefse ad vocaat Jaccoud is gistermorgen op de tweede dag van het proces dait wegens een beschuldiging van Toezicht op naleving erecode aannemers De Raad van bestuur bouwbedrijf heeft de leden van de organisaties, die in de raad samenwerken, dringend verzocht on middellijk melding te maken van overtre ding van het besluit inzake aanbesteding van werken waarop de gewijzigde ge schillenregeling, die Waterstaat heeft in gevoerd, van toepassing is. Alle overtre dingen zullen zo snel mogelijk aan een tuchtrechtelijke behandeling worden on derworpen. Er zijn reeds zaken bij de in toezicht op de naleving de erecode in voorbereiding. ITALIAANSE FABRIEK NAE1J AXEL De Italiaanse maatschappij Montecatini zal op de Axelse vlakte bij Sluiskil een chemisch bedrijf vestigen, waarschijnlijk voor een zeer aanzienlijk aantal arbei ders. De Compagnie Neerlandaise de l'Azote, waarin Montecatini de grootste aandeelhoudster is, zal de grondstoffen leveren. Bloedige onlusten in Oeganda HET VIERDE BATALJON van de Kings African Rifles is met spoed naar het district Boekedi in Oeganda gebracht om een eind te maken aan bloedige onlusten, die gepaard gaan met roof en brandstichting. Een grote menigte heeft het recht in eigen hand genomen, om een eind te maken aan wat „buitensporig hoge belastingen" worden genoemd, die door de inheemse leiders van het district zijn uitgeschreven. gewapende negers verde- Volgens de vrij verwarde berich ten uit het gebied zijn de districtsleider en zijn echtgenote door de woedende me nigte doodgeslagen en is hun huis in brand gestoken. Dit zou ook met de hui zen van de andere leiders zijn gebeurd Bovendien zouden alle regeringsgebou wen geplunderd en in brand gestoken zijn. De politie heeft een uitgaansverbod af gekondigd en het dragen van wapens verboden. Afrikaanse troepen werden naar Palissa aan het Lyogameer gezon den om zeven Inheemse leiders en een groepje politiemannen te bevrijden uit een politiebureau, waarin zij zich tegen jnau Mau-leiders. aanvallen De president van het Nationale con gres ln Oeganda. Joseph Wasoekoeloe, begon vanmorgen een reis door het ge bied. om de bevolking tot kalmte aan te spooren. De rebellerende menigte was bewapend met speren en messen. Omtrent het aantal doden en gewonden is nog niets bekend. Inmiddels is in Londen nog geen op lossing gevonden voor de impasse, In het gesprek over de toekomst Kenia is geraakt. De Britse regerng blijft b(j haar standpunt dat z(j niet zal •handelen met een van do vroegere moord tegen hem wordt gevoerd ingestort, toen de zoon van de ver moorde, André Zumbach, als ge tuige optrad. Jaccoud zou André hebben willen vermoorden, daar hij hem verdacht van het onderhouden van een betrekking met zijn vrien din Linda Baud. Bij vergassing zou hij echter André's vader, Charles Zumbach hebben vermoord. Gistermiddag had de zitting een emotioneel verloop De 54-jarige ad vocaat barstte namelijk (n huilen uit toen de rechter een liefdesbrief van hem aan zijn 38-jarige vriendin Linda voor las. Jaccoud blijkt tot zijn daad te zijn ge bracht door jaloezie. Linda, die de be trekkingen met hem, naar zij voor de rechter verklaarde, eigenlijk al had ver broken, vertelde Jaccoud dat zij een ver houding had met de 25-jarige André Zumbach. Naar zij beweerde heeft Jaccoud toen op verschillende manleren getracht met André Ln contact te komen. Hij zou Lin da in zijn auto hebben meegenomen bul ten de stad en haar daar met een revol ver hebben bedreigd. Zij zou hem het wapen afhandig hebben gemaakt. Akkoord over kanaal Gent-Tcrneuzen Bij de behandeling van zijn begroting met de kamercommissie voor openbare werken heeft de Belgisohe minister Van Audenhove gisteren verklaard te hopen nog deze week een definitieve ove komst met Nederland te bereiken de verbetering van het kanaal van Gent naar Terneuzen. De Belgische minister van openbare werken deelde mede zaterdag met ambtgenoot van verkeerswezen, de heel Segers, naar Den Haag te zullen vertrek ken om met minister Korthals besprekin gen te voeren over de havenrechten van Terneuzen. Aanvaring Karei Doorman voor de Marineraad Op 2 februari houdt de Marineraad. onder voorzitterschap van mr. L. Lookeren Campagne, een openbare ting in verband met de aanvaring tus sen Hr. Ms. vliegkampsohdp Karei Door man en het Belgische vissersvaartuig Frans Elza. Zoals bekend ging bij deze aanvaring op 25 september van het vorig jaar in de Duitse Bocht, het Belgische vissers vaartuig ten onder, waarbij de gehele vijfkoppige bemanning het leven liet. Zoals wij gisteren in edities berichtten, is op de rijksweg on der Oegstgeest ter hoogte van de marine elektronische bedrijven gistermorgen een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij vier sen werden gewond. Inmiddels is één hen, de 35-jarige A. J. Brughuis uit Haarlem, aan de gevolgen van zijn ver- lingen overleden. De toestand van de 36-jarige P. Liefrink uit Amsterdam ernstig, die van zijn stadgenoot de 37- jarige D. van Stam vrij ernstig. De 33- jarige Leidenaar J. C. Wijnen werd licht gewond. De Amsterdammers bevinden zich in het academisch ziekenhuis te Lei den, de Lcidse automobilist kon na te zijn verbonden naar huis worden ver- Het ongeluk gebeurde terwijl beide auto's, een personenauto en een bestel wagen, aan het inhalen waren. Zij kwa- uit tegenovergestelde richtingen en maakten een frontale botsing. De bestel auto werd bestuurd door de enige zittende, de heer Wijnen. Koninklijke en Philips te Stockholm Koninklijke Olie en Philips worden thans op de beurs van Stockholm geno teerd, na goedkeuring van de Zweedse vereniging voor de effectenhandel. ontkende verdachte alles. Ook zjjn vader, die aanvankelijk verteld had de gaskraan te hebben dichtgedraaid, ontkende voor de rechter-commissaris. Do offfieoer van justdtfce achtte de poging tot moornd bewezen, mamr vroeg Indertijd een uitgebreider psychiatrisch onderzoek. Gisteren eóste hij twee jaar gevangenis straf met aifltriek. De uitspraak ds bepaald op 2 februari. De radio zal uitgebreid aandacht hardrijden op de schaats zullen dagelijks hp-cnhmiunneen en renortares worden verwachten zijn van donderdag 18 fe bruari af tot en met zaterdag 27 fe bruari. U kunt die horen 's avonds tus sen 10.15 en 10.30 uur. Voor de zomerspelen in Rome, te hou den van 25 augustus tot en met 11 sep tember a.s., vertrekken als verslagge- Leo Pagano, Dick van Rijn, Jan len van dit jaar. Vier omroeporga nisaties, tw. de KRO, AVRO, VARA en Wereldomroep, zullen hierin samenwerken. Verslaggevers van deze omroep organisaties zullen zowel in Ame rika als in verzorgen. Voor de winterspelen, die volgende maand in Squaw Valley (V.S.) worden gehouden, is Leo Pagano als reporter aangewezen. Van het kunstrijden en het TELEVISIE VOOR VOLGENDE WEEK Onder voorbehoud van wijzigingen geven wij u weer een overzicht van de televisieprogramma's, „uuuuauucc 6 komende week kunt verwachten. Dit- worden bijgestaan door twee technici Karei Blom, die bijgestaan wordt door Peter van Brakel. Er zijn voor elke dag van de Spelen vijf vaste uitzendingen geprojecteerd, en wel van 12.15-13 uur, van 5.45 tot 6 uur, van 6.40-7 uur, van 10-10.30 uur en van 11.45-11.55 uur. Deze vaste uit zendingen zullen nog worden aange vuld met directe reportages van de belangrijkste evenementen, waartoe pas op het laatste ogenblik, zulks op grond van het wcdstrijdverloop zal worden beslist. de NRU. maal dus voor 24 Urn 30 januari Zondag: 5.45-6.45 uur: oecumenische kerkdienst uit Genève, Eurovisie. Om 8 uur NCRV met de bespreking van een actueel probleem, een film over de landstreken waar de profeet Elia leefde, een praatje van Han Rensen- brink over kamelen en een program- adoptie. Ds. A. C. van den AVRO-televisiesectie AVRO-Weekendshow in perikelen Overval j Het botert nog steeds niet tussen de ,-VRO-televisieseetie en de cabaretier Bosch spreekt in de dagsluiting. Om Wim Sonneveld, die, zoals u weet, John- sportjournaal van de andere ny Kraaykamp zal opvolgen als com- 'erkende omroeporganisaties, père in de zaterdagavond „Weekend- Voor de mechlbbamk va® Almelo ston- den wier Enschedeëns terecht voor roofoverval op de 54-jarige landbouwer j H. Scholliten udit Beckum. Het vaertail anitmoertrte die landbouwer I dn een café en bnaoht hem latter to een auito naar hiuiis. Onderwog werd de man beroofd wan pontefeudiLle en papieren. De buitt bedroeg 116 gulden. De officier eiste tegen J. J. twintig maanden; tegen de 40-jarige aubohande- laar W. K. aindierhaiM jaar; tegen de 22- jarige bouwvakarbeddteir B. V. twaaif maanden, wiaarwan twee voorwaardelijk een proeftijd van drie jaar en tegen 1 die wierdie verdachte, de 25-jarige F. N. eveneens twaalf maanden en diezelfde proeftijd. Uitspraak op 2 februari. Dinsdag: NTS met journaal, de Ameri- show", kaanse bijdrage in de serie weten schappelijke curiositeiten, en de hoofd film „De laatste dochter van Woensdag: 5 uur kinderprogramma de KRO, 8 uur NTS-journaal, 8.20 VARA met politiek overzicht, kunst- ten de te kennen dermate hard van stapel, dat de producers van het programma de 311 schrik om het lijf sloeg. Niet alleen trok Wim Sonneveld Eli Asser aan om teks- rubriek, reportage ijshockey en forum. Donderdag: 8 uur KRO m eiland Cyprus en het televisiespel „De Oord vrouw van de zee" van Ibsen. Vrijdag: 8 uur NTS-weekoverzicht, 8.30 uur AVRO met politiek overzicht, een show van Albert Mol en de Perry Comoshow. Zaterdag: om 5 uur NCRV-kinderhalf- r NTS-journaal hem te schrijve- ensembles, dien engageerde hij NTS-journaal. 820 zette eventjes een nieuw koor op gesprek over het en dirigeerde dit alles van zijn vakantie- de Franse Rivièra uit alsof het maar niets was. Resultaat: een heleboel enthousiasme, maar om te realiseren een veel te duur programma. Er vlogen allerlei tele grammen en telefoongesprekken tus sen de Cöte d'Azur en Hilversum heen de uitkomst is nog niet NCRV-programma met „Van de grote duidelijk. Vergoeding droogteschade Landbouwschap vraagt regering vijftig miljoen gulden ,-econ. redactie) om vijftig miljoen gulden beschik baar te stellen voor uitkering als schadevergoeding aan de door de droogte van de afgelopen zomer ge troffen landbouwers. Naar in Haagse agrarische kringen ver luidt, heeft de minister van landbouw mr. V. G. M. Marijnen, het dagelijks besbuur van het Landbouwschap ge schreven een twintig miljoen gulden te willen uittrekken als bijdrage aan de sohadevengoedinig voor de gedupeerde landbouwers. Maar het Landbouwschap, dat dit be drag over de betrokken boeren moet verdeleh, rekende snel uit dat deze twintig mitljoen gulden op een wel erg schrale vergoeding per hectare zouden neerkomen, namelijk op gemiddeld veertig gulden. Naar de mening van het schap zou het met vijftig miljoen gulden wa' beter gaan. Van de ongeveer 600.000 ge troffen hectares zou de helft (die van de meest gedupeerde boeren) een uitkering vam honderd gulden per ha. kunnen krijgen en de rest (die van de in mindere mate getroffen agrariërs) een uitkering van vijftig gulden per ha. De verwachting is dat de ministerraad zich nog deze week zal beraden over Jubileumgeschenk C.N.V. sociale redactie) bond bij het 50-jarig bestaan van dit verbond als jubileum-geschenk heb ben bijeengebracht 153.500) heeft een bestemming gekregen. Het bestuur van het algemeen sociaal fonds „draagt elkanders lasten", een instelling van het C.N.V. ter bevorde ring van de volksgezondheid, heeft be slag weten te leggen op een groot bui tenbuis in Maarn, Huize Stameren. Dezer dagen heeft de verbondsraad van het C.N.V. zijn goedkeuring ge hecht aan de huur van dit pand, dat toit voor kort als hotel werd gebruikt Waarschijnlijk zal het gebouw nog dit jaar in gebruik worden genomen als rust- en herstellingsoord. Bij het gebouw behoren 5 ha. bos, terwijl de omgeving veel natuurschoon en stilte biedt Vanaf het terras van het gebouw heeft men een prachtig uitzicht over de Gel derse vallei tot Amersfoort toe. Het rusthuis dat voor de tijd van tien jaar is gehuurd, zal plaats kunnen bie den aan een veertig patiënten, een aantal dat een goed toezicht en een goede verzorging mogelijk maakt. Over de wij ze van exploitatie zal nog nader beraad plaats vinden. Vermoedelijk zal een Een Rotterdamse zeeman, wiens r door de Italiaanse poliiitrie wordit opgege- vven als Paul Koonnoef (28), is maandag aan boord van zijn schip, de Lindekerk, om het leven gekomen toen hij op Sicilië van een todden afviel en to het ruim sitontta. Koonneef was gehuwd en vader van wier kinderen. Eén materieelorgaan voor de landmacht in wording Op het departement van defensie wordit op het ogenblik hard gewerkt aan de reorganisatie van de logistieke diensten de koninklijke landmacht. De staats secretaris van defensie, gen. b.d. Cal- meyer, heeft enige tijd geleden reeds Ln de Tweede Kamer meegedeeld, dat in het te kwariaal beslissingen ten aanzien de reorganisatie kunnen worden ver wacht. De gedachten van de reorganisa- blijken uit te gaan naar de instel- an één materieelorgaan, waarin het huidige basiscommamdo, het Directoraat Materieel Landmacht en de materieelin- specties zullen opgaan. In nauwe samen werking met het efficiëncybureau Bak kenist zal daartoe vermoedelijk 1 maart 1960 een proef worden genomen, aarbij de afdeling intendance van het D.M1., de intendancebasisgroep en de in spectie der intendance zullen worden sa- igevoegd. De ervaringen, die hierbij zullen worden opgedaan, zullen medebe palend zijn voor de uiteindelijke orga nisatorische vorm van de logistieke dien sten van de Koninklijke Landmacht Ge durende de proefperiode blijft uiteraard de commerciële verantwoordelijkheid be rusten bij de directeur Materieel Land- acht, zodat in de thains bestaande ver houding met het bedrijfsleven tijdens leze proefneming geen wijziging ontstaat. Visser en Strauss zijn het over produktie van Starfigliters eens De Westduitse en Nederlandse minis ters van defensie zijn maandag tot over eenstemming gekomen bij hun bespre kingen te Bonn over de gezamenlijke produktie van F-104 Starfighters, aldus heeft een woordvoerder van de Neder landse ambassade dinsdag meegedeeld In antwoord op telefonisch gestelde vragen zei de woordvoerder dat ook overeenstemming in beginsel was be reikt over de opleiding van technici en samenwerking bij onderhoud en repa ratie van militaire vliegtuigen. Carl Schurickt wordt gehuldigd Op 3 juli wordt de Duitse dirigent Carl Schurigt tachtig jaar. Om deze be kende figuur uit de dirigenten wereld, die zo vaak in Nederland gewerkt heeft en zich hier zoveel vrienden verworven heeft, te huldigen, is er een commissie in het leven geroepen. Tevens zal er een erecomité gevormd worden bestaan de uitbekende Nederlandse en buiten landse kunstenaars. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren: H. E. A. Albersen, Phons Dusch, Hein 's-Gravesande, Bernard Haitink, Piet Ketting, Leon Orthel. Jaap Stotljn. nog te vormen doahter-ondernemmg het DJS.L. het rusthuis in exploitatie sn. Voorts ligt het in de bedoeling het rusthuis i<n te richten voor gemengde verpleging. Staatsopdrachten aan letterkundigen De staatssecretaris van o., k. en w heeft aan twee letterkundigen een or dracht verleend op het gebied van lite ratuur-historie. Aan dr. S. J. Lenselink te Dordrecht Is opgedragen een studie te schrijven over de Psalmberijmingen en de „Schrif- tuerlicke Lofsangen" van Marnix van St. Aldegonde (1540--1598). Dr. N. C. H. Wijngaards te Nijmegen heeft opdracht tot het schrijven studie over leven, werk en betekenis van de dichter en toneelschrijver Jan Harmensz Krul (1601—1664). GEEN VUURWERK MAAR INVALIDEWAGEN In plaats van hun zakgeld in de kerst vakantie uit te geven voor vuurwerk, hebben vele Hengelose jongens en meis jes op initiatief van de politie hun ten en dubbeltjes afgedragen aan briga dier mejuffrouw H. Smit, die invalidewagentje voor wilde kopen. Er kwam zoveel geld binnen (meer dan- ƒ400) dat het wagentje gisteren kon financiën de inschrijving op stukken worden overgedragen aan de elfjarige met drie, negen en twaalf maanden Henk Bleumink, die aan beide benen looptijd, tot nader vast te stellen be- verlamd is. drag. In elk geval wil de AVRO zelf de op- luw van het programma in handen houden, al wil zij wel luisteren naar goede adviezen. vanavond 0 Een gevarieerd televisieprogramma van de NCRV, dat om 820 uur be gint, wordt voorafgegaan door het NTS-journaal en het weerpraatje. Het NCRV-programma begint dan met een reportage uit de Kongo. Daarna de kunstrubriek, om 8.55 uur van allerlei over „de baard", om 9.35 uur Pi Scheffer met zijn rubriek „Pas geperst" en om 10.05 uur de dag sluiting uit het Zonnehuis in Doorn. 0 Om 8.15 zendt de NCRV een feest- concert uit, dat gegeven is ter gele genheid van het 50-jarig jubileum van Corn. Bute als organist van de St Walburgskerk in Zutphen. U hoort wérken van Bach, Handel, Fauré e.a„ uitgevoerd door de alt Aafje Heynis, de organist George Stam en de Kon. Ver. Zutphen's Mannenkoor. Om 9.30 uur een klankbeeld over het Herv. Seminarium te Driebergen „Pastorie 0 Met een verkorte uitvoering van „La fille de Madame Angot" van Lecocq begint de VARA om 8.05 uur het avondprogramma. Om 8.45 het Kook- forum onder leiding van mevrouw Straalman-Kremer en om 9.15 uur een gesprek met Eduard Flipse. Tips uit het buitenland 0 Sir Malcolm Sargent dirigeert het BBC-Symfonieorkest, dat tussen 8.45 en 10 uur tezamen met het BBC-koor en solisten in het Engelse programma op 434 m het Te Deum van Dvorak en de Messe Solennelle van Rossini uitvoert. 0 Operettemuziek en jazzmuziek voor piano kunt u horen in het program ma van Brussel Vlaams op 324 m., en wel tussen 8 en 10 uur. Programma voor morden DONDERDAG 21 JANUARI 1960 Hilversum I, 402 m. 746 kc/s. AVRO: 7.00 Nws 7 10 Gym 7 20 Gram VPRO: 7 50 Dagopening AVRO: 80o Nws 8 15 Gram 9 00 Gym v d vrouw 9 10 De groenteman 9 15 Gram 9.35 Waterst 9 40 Morgenwij ding 9.55 Gram 10 00 Gram 10.50 V d kleu. ters H100 Tussen de wal en het schip, praatje v d vrouw lil 15 Gram U 40 Alt en plano 12 00 Lichte muz 12 30 Land- en tuinbouwmeded 12 43 Pianospel 12 50 Uit lezing 13.00 Nws 1315 Meded of graai 13 .20 Metropol e 13.5 Beursber 14.00 Pianorecital vrouw 14 50 Gram 15 05 Anna Ka renin a, hoorspel 15 45 Gram 18.00 Van vier tot vijf 17 00 Hoornensemble 17 15 V d Jeugd 18 00' Nws 18 15 Lichte muz 18 30 V d Jeugd 18 45 Sportpraatje en rally de Monte Carlo 18 55 Gesproken brief 19 00 V d kind 19 05 Gevar progr 20 00 Nu* 20 05 Radio Filhanm onk en solist 21,20 Act 21 35 Lichte muz 22 00 Muzikale le zing 22 30 Nwb en beursber van New York 22.40 Radio Fllharm ork en solist 23.00 Sportact en rally van Monte Cario 23 10 Nwe gram 23 5524 00 Nws Hilversum II, 298 m. 1007 kc/s. KiRO: 7.00 Nws 7,15 Gram 7 30 V d Jeugd 7 40 Gram 7 45 Morgengebed en overweging 8 00 Nwb 815 Rally de Monte Carlo 8 25 Gram 8 50 V d vrouw 9 40 Gram NCRV: 10 00 Gram 10 30 Morgendienst KiRO: 1100 V d zieken 11 45 Gewijde muz 12.00 Mid dagklok-noodklok 12 03 Pianospel 12 25 V d boeren 12 35 Lan- en tuinbouwmeded 12.38 Gram 12,50 Act 13 00 Nws 13.15 15 jaar geleden praatje 13 20 Lichte muz NCRV: 14 00 Gram 14 30 Avondrust, deel 8, hoorspel 15.Oo Planorecital 15 30 Gram 16 00 Verkenningen ln de bijbel, lezing ;16!20 Lezing met gram 17 00 V d Jeugd 117.30 Gram 17 45 Lichte muz 18 16 Sportrubrlek 18.30 Koor cn piano 18 50 Sociaal perspectief, lezing 19 00 Nws en weerber 1910 Op de man af, praatje 19 15 Vocaal ens 19 30 Radiokrant 19 50 IPolit praatje 20.00 Gevar progr 22 00 Pe- rlodileken-parade 22 10 Gltaarmuz 22.30 !Nws 22 40 Zaalsportultsl 22' denking 23 00 Orgelconc 23 31 24 00 Nws 1 Telcvlsleprogr. NTS: 20 00 Journaal en I wee rove rz VARA: 20 20 Gesprek 20.30 Lady Windermere's waaier, comedls Graan 23 5

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7