Om de Noord kon slechts moeizaam worden gevist Bestevaer doet niet mee aan versiering en corso Flauwe markt KOERSEN VAN DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS NIEUWE LEIDSCIIE COURANT WOENSDAG 20 JANUARI 1960 Visserij golf jes IN HET HARINGSEIZOEN 1959 is door de Nederlandse haringvloot in Katwijk, Scheveningen, Vlaardingen en IJmuiden in totaal aange- voerd 673.000 kantjes gezouten haring. In de teelt van 1958 werden aan j dezelfde afslagen 661.5Ó0 kantjes aangevoerd. Toch is het gunstige jaar 1957, toen ruim 750.000 kantjes werden gevangen, nog niet voorbijge- streefd. Dat gedurende het afgelopen haringseizoen een stijging is opge- treden, komt vooral door de grote vangsten aan maatjesharing. Deze ha ring wordt vrijwel niet geëxporteerd. In 1959 werden 250.000 kantjes maatjesharing aangevoerd. In 1958 bedroeg het aanvoercijfer 190.000 en in 1957 170.000 kantjes. Niet minder dan zes trawlers, vijf log gers en vijf kotters losten gistermorgen te IJmuiden ruim 7000 kisten vis. Hierbij waren 185 kisten schelvis, 75C^ wijting, 245 kabeljauw en gul. 685 koolvis, 2400 ha ring, 2300 makreel, 100 schol, 100 tong en verder 350 stuks stijve kabeljauwen. De IJM 57 Medan maakte een besom ming van f 21.800 voor 1100 kisten, waarbij 125 wijting, 130 kabeljauw en gul, 470 haring en 275 makreel. De RO 46 Claesje loste 700 kisten, waarbij 350 makreel, 150 haring en 90 wijting, de besomming was f 13.900. De KW 81 Albertha Hendrika loste 650 kisten westkustharing en be- somde hiervoor f 21.000. De VL 153 Liesje en Rutger verscheen met 1100 kisten, waarbij 765 makreel. 160 haring en nog 80 stuks stijve kabeljauwen. De VL 7 Ada voerde aan 1150 kisten, waarbij 110 wijting, 100 koolvis, 325 ha ring, 500 makreel en 30 stuks stijve ka beljauwen. De VL 84 Jan Senior loste 1000 kisten, waarbij 200 wijting, 225 kool vis, 250 haring, 200 makreel en 100 stuks stijve kabeljauwen. De SCH 261 Onder neming I was er met 1100 kisten, hierbij waren 150 wijting, 300 koolvis, 450 haring. 150 makreel en 90 stuks stijve kabeljau- Biiitenland Naar het buitenland ging dinsdag IJmuiden uit de kabeljauw voor 150-45 (regels) en 185-120 (kisten). De zwarte koolvis deed 32-29, witte koolvis 38-34, Grote en middel schol noteerden 32-20, kleinmiddel schol 45-42 en schol I 42-32. Per kiloging de grootmiddel tong van de hand voor 2,90, kleinmiddel tóng voor .2.50, kleine tong I voor 2,40 eri kleine tong II voor 2,20. Naar het binnenland ging de gul voor 45-20, zwarte koolvis i voor 24-16 en leng voor 25. Grote en grootmiddel schelvis haalden 60-55, klein middel schelvis 55-50, braadschelvis 60-48 en pennen 48-38. Grote tong deed 3.50-3,40 per kilo. Schol II en III leverden 45-40 en 42-35 op. Haring van de westkust maakte de mooie prijs van 35-30, andere haring - 22-15 en makreel noteerde 28-15. Om de Noord kon tijdens de stijve bries met windkracht 5 nauwelijks worden gevist. Toch waagden er nog schepen een trekje: de Emma IJM 15 ving twee pakjes en de Maria van Hattem 50 manden hoops in één trek. De dagvangst van de Sakina Martine bedroeg 130 manden haring, makreel en schelvis. De loggers en kotters had den met windkracht 7 te kampen. De vangsten waren er dan ook naar: per etmaal 150 tot 250 kilo tong en 10 tot 12 manden schol. Vanochtend werden aan de afslag t« IJmuiden de volgende schepen verwacht KW 80 met 20 schelvis. 100 haring, 750 "makreel. 70 wijting, IJM 97 Toronto met 1400 kisten, waarbij 225 schelvis, 600 ha ring, 200 gul en kabeljauw en 90 radio, de IJM 34 Allanwater'met 1000 kisten, r haring, makreel en schelvis, de IJM 9 ring, 750 makreel, 125 wijting en 100 kool vis, en de Deining KW 8 met 900 kisten, waarbij 175 haring, 340 makreel en 135 koolvis. Van IJmuiden uit zijn weer naar zee vertrokken de Postboy, Dirkje, Polder- an, Franciena, Albatros en Jacoba Ge- Van de Emma Wilhelmina KW 135 wer den dinsdag buiten de groothandel om 1400 kisten westkustharing gelost. Dit be- irgeladen haring, bestemd voor de rederij Parlevliet. SASSENHE1M Feestavond D.V.V. Gisteren had de eerste van de drie feestavonden plaats van de buurt- en speeltuinvereniging DVV in het K.S.A.- De voorzitter, de heer H. Hoo- gervorst, zei in zijn openingswoord, dat het bestuur zeer tevreden is over het werk van het afgelopen jaar. Honderden kinderen vinden hun vermaak op het DVV en het werd zelfs zo druk dat de dames voor het toezicht het iet meer konden bolwerken. Met behulp van rijkssteun is er nu :n mannelijke kracht aangetrokken en uit de reacties van de kinderen bleek deze de juiste man te zijn. De heer Hoogervorst gaf de verzeke- KATWIJK AAN ZEE Gym wedstrijden Maandag- en dinsdagavond werden in het gymnastieklokaal aan de Park laan onderlinge wedstrijden gehouden voor de A en B-groepen van de Kat- De wedstrijden stonden onder leiding van de instructrice, mevr. Mansvelt Dieben. Verscheidene ouders waren aan- De winnaressen zijn; groep A, meisjes van 10—11 jaar: l. Liesje van Duijn, 2. Leüntje van Rijn, 3. Marry de Best; groep B: 1. Louise de Jong, 2. Liesbeth Kruijt, 3- Cobie Krijgsman; groep A, meisjes van 1213 jaar: l. Diena de Jong, 2. Marjan Vooijs, 3. Kla- groep B: 1. 'Adrie van der Panne, 2 Geertje Souverein, 3- Geertje van dei groep A, meisjes van 1415 jaar; Gerrie Cor de Best, 2. Nel Guijt, 3. Greet Dubbeldam; groep B: 1. Truus Remmelzwaal, 2. Cobie van Rijn. 3. Meintje Guijt; groep A, meisjes van io11 jaar; 1. Guusje Vis, 2. Atie de Mol, 3. Gijsje Ouwehand; groep B; 1 Neeltje van Welié, 2. Lies je van der Plas, 3- Marry Vooijs; groep A, meisjes van 1314 jaar: i. Loes Vooijs, 2. Janneke Hoek, 3. Martha Paap; groep B: 1. Anneke Groen, 2. Kloos, 3. Rietje Schaart. De jury had het niet gemakkelijk, de meisjes deden niet veel voor elkaar' Morgen Morgenavond acht uur hoopt ds. Tuk ker in de Kapel een lezing te houden over de evangelische leiding. Morgenavond kwart voor acht houdt de wijkgemeente zuid-west in het ge bouw bii de Oude Kerk een wijkbijeen komst. De heer Kruin hoopt te spreken over de rooms-katholieke kerk. Morgenavond kwart voor acht houdt de wijkgemeente zuid-oost een wijkbij eenkomst in gebouw Abeelplein. Ds. Van der Most, schipperspredikant te Rotter dam, spreekt over. De wereld is mijn parochie. Morgenmiddag 3 uur is er in de Oran jezaal van het Jeugdhuis een bijeen komst van het vrouwenbijbeluurtje. Hoog en laag water Chr. Mannenkoor „JUBILATE" Donderdagavond rep. „Irene1 Voorstraat GELD BESCHIKBAAR tegen HYPOTHEEK Rente 4Vz Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt ASSURANTIEKANTOOR VAN DER PLAS WYBORGHSTRAAT 7 TEL. 2916 - KATWIJK a. Z Haarlei I kisten, waarbij 250 ha- LEIDERDORP Collecte Rampenfonds Het plaatselijke Rode Kruiscomité doet een dringend beroep op de inwoners zich beschikbaar te stellen als collectant of collectrice voor een zaterdag te houden collecte, waarvan de opbrengt bestemd is voor het Rampenfonds. Men dient zich uiterlijk vrijdag aan te melden op het adres Hoofdstraat 59 (tel. 31700) of Hoofdstraat 3 (tel. 33941) te Lei derdorp. OEGSTGEEST Film en televisie Onder het motto „Vervenstering des levens?" worden op het oecumenische vormingscentrum Oud Poelgeest van 9 tot li februari film- en televisiestudie dagen gehouden voor predikanten, on derwijzers, kerkelijke medewerkers en studenten. Deze cursus is tot stand ge komen in samenwerking met de Stich ting Filmcentrum. Onder anderen zullen spreken prof. dr. J. P. Kruyt, de heer P. J. van Mullem, mevrouw M. Geil- manDe Jong, de heer H. Schaasma en wika J. A. Hes. Op de laatste dag zal men over het thema „Doorkijkjes in het leven" een socio-dramatische verwer king geven. Benoeming Onze plaatsgenoot K. benoemd tot lid van di advies voor de toekenning beurzen voor muziekstudie. de ring' dat, inventaris, het aanst; worden geopend met de ingebruikneming van een prachtige glijbaan. Hierna volgde de opvoering van het blijspel „Je kunt 't toch niet meenemen", gespeeld door de toneelvereniging J.A.J.A te Noordwijkerhout. Jaarvergadering Donderdagavond 8 uur zal de afdeling Sassenheim van de Nederlandse Christe lijke Grafische Bond haar jaarvergade ring houden in d-e zaal achter de Gere formeerde Kerk. Kunst na Arbeid Koudekerk bracht ook de reserves in het veld eniging „Kunst na Arbeid" gaf gisteravond in het verenigingsge bouw de eerste van drie opeenvol gende uitvoeringen. Na e,en inlei dend woord van de ere-voorzitter burgemeester Q. Waverijn, opende het fanfarekorps met de bekende mars van E. Urbach, „Per Aspera ad Astra". De ere-voorzitter zelf was ingeleid met het Wilhelmus. Dit in verband met de blijde dag in het koninklijke gezin. „Kunst na Arbeid" heeft het zich wel eens gemakkelijker gemaakt dan deze keer. Men kreeg zelfs niet zelden de in druk, dat alle reserves aan technisch kunnen en samenspelkunst in het veld waren gebracht. Op zichzelf is zo'n krachtsontplooiing natuurlijk te prijzen. Dit korps kan blijkbaar vol doende ener gie met geestdrift opbrengen om moei lijke werken in studie te nemen en tot uitvoering te brengen. Maar, zoals ge, zegd, de reserves zijn in die gevallen dan ook spoedig verbruikt. En die zijn nu juist zo nodig voor de afwerking de „finishing touch". We zouden niet graag beweren dat deze uiterste grens herhaaldelijk werd bereikt. Als voorbeeld moge de Chicago Jazz-ouverture van Fernamd Ruelle die nen. Dit werk is in feite gebouwd op niet meer dan twee melodische motie ven een langzaam en een vurig snel die, zonder iets met elkaar te maken te hebben, herhaaldelijk afwisselen. Veel gebeurt er dus in dit .luidruchtige, nog al kale werk niet. Het effect moet komen van de vaart, het virtuoze spel der lij nen en kleuren. Die vaart moet de een tonigheid overspoelen en meeslepen, zo dat men zou menen, dat er werkelijk iets bijzonders gaande is. Het korps dat kennelijk energiek op deze Jazz-ouverture die geen jazz is heeft gezwoegd, kon juist niet de nodige eenheid, de overrom pelende stuwing bereiken. We ho pen dus, dat men deze ouverture in studie zal houden. Als middel om „los" te komen is dit pseudo-jazz- geval voor een amateurkorps zeker van waarde. De heer H. van de Veld is een diri gent, die zijn korps tot degelijke pres taties kan voeren. Aan zijn directie, krachtdadig doch weinig beweeglijk, merkt men die invloed niet zo. De uit komst is echter zo, dat alle spelers hun partij en hun tijd kennen. Toch menen we, dat de heer Van de Veld door een voortdurend bezig zijn ook tijdens de uit voering een gunstiger invloed op de soe pelheid, de loonvorming en nuancering, de sprekende voordracht zou kunnen uitoefenen dan nu het geval was. Zo'n Theresen-Walzer van C. Faust, zeker verdienstelijk gespeeld, moest nog meer zweven in verend afstoten van één op twee, in lichte tempo-wisselingen. Goede vertol kingen ondervonden Eric Balls „Free Fantasy" en Hendrik Al- tinks „Fète religieuse". Het korps be woog zich hierin met voldoende gemak. Men luisterde er zonder moeite aan dachtig naar. Nu zijn deze werken geen van beide constructiewonderen. Ze be horen zeker niet tot het beste van wat deze beide belangrijke componisten hebben geschreven. Maar ze klinken ten minste onderhoudend, al is het werk van Altink wellicht wat onbegrijpelijk. De trompettist Tom Oppelaar speelde succesrijk een solo en de sopraansaxofo nisten D. Kemp en J. v. d. Berg bliezen niet minder verdienstelijk een duet van Alfred Delbecq.. Na de pauze gaf de toneelvereniging an Zoeterwoude een opvoering van „Carnaval", een kluchtig spel in drie bedrijven van Henk Bakker. Johan van Wolfswinkel Kijkkast bracht f 62 op Ten bate van de actie „4 x Z N" gin gen de 9-jarige Wil Starreveld, de 7-jarige Henkje Zijlstra en diens 5-jarig zusje Fokjelienke Zijlstra met een kijkkast de gemeente door. Zij wisten hiermede bedrag van 62 bijeen te brengen. Een voorbeeld, dat veel ouderen beschaamd maakt! ALKEMADE Aantal inwoners nam toe Het aantal inwoners van de gemeente Alkemadc bedroeg op 1 januari 1959, In de loop van dat jaar werden 282 kinde ren geboren, 193 personen vestigden zich uit andere gemeenten en 223 zielen wer den door de grenswijzigingen bij de ge meente Alkemade ingeschreven. Door overlijden moesten 45 personen uit de gemeentelijke registers worden af geschreven, terwijl 291 zich elders tigden. Op 1 januari 1960 bedroeg het a tal inwoners 9197 t.w. 4436 vrouwen 4761 HAZERSWOUDE Zending nu Vanavond half acht wordt in de zaal achter de Gereformeerde kerk een ge meentevergadering gehouden. Prof. dr. H. Bergema spreekt over het onderwerp „Zending nu". A.R. kiesvereniging De anti-revolutionaire kieskring Ne derland en Oranje belegt donderdag avond half acht een ledenvergadering in het lokaal achter de Geref. kerk. Spreker is de heer H. van Eysden, lid van de Tweede Kamer, over het onder werp; Wat hebben wij van het nieuwe kabinet te verwachten? Installatie E.H.B.O.-ers De EHBO-vereniging te Hazerswoude- dorp houdt vrijdag een gezellige avond in zaal Timmermans. Tijdens deze bij eenkomst zullen de geslaagde leden van 1959 geïnstalleerd worden door burge meester A. Smit. Aanvang 8 uur. Plattelandsvrouwen De afdeling Hazerswoude van de CPB vergadert vrijdag in de zaal achter de Geref. kerk, aanvang half acht. Mevr. BerghoutRozeboom houdt een inlei ding over „De vrouw in en buiten het huwelijk". ROELOFARENDSVEEN Voorlichtingsdag over drainage en aaltjes De besturen van veiling, L.T.B. ei Streekontwikkelingscommissie hielden gisteren in de Pancratluszaal de jaar lijkse voorlichtingsdag voor tuinders uit Roelofarendsveen en omstreken onder leiding van de heer Th. W. Schrama. De heer K. Boschma, bodemdeskundige bij de tuinbouwvoorlichtingsdienst te Amstelveen, sprak over het onderwerp „Is drainage op alle bedrijven noodzake lijk?". Hij merkte op, dat nu door ruilverkaveling de percelen breder v den gemaakt, drainage van groot belang is. In vele gevallen zal drainage met onderbemaling de juiste oplossing geven aangezien dan op ieder willekeurig mo ment voor iedere teelt water beschikbaar Dit systeem kost ruim 1300 per ha bij afschrijving 293 per jaar. Een vol komen verantwoorde uitgave, zo ze heer Boschma. Ir. P. Kleyburg besprak hierna aaltjes- problemen in de Veenstreek. Bij een deze ner begonnen onderzoek bleek, dat er r veel.aaltjes in de Roelofarendsveen- grond voorkomen, die gelukkig lang niet allemaal schadelijk zijn voor de ge wassen. Grondontsmetting en teelt var afrikanen kan uitkomst brengen. Ten slotte spraken de heer J. Liemburg te Lisse en de heer J. den Haan te Am stelveen respectievelijk over „Sohuurbe- handeling en het broeien van tulpen" „Is de bouw van kassen voor de groente teelt nog verantwoord?" WOUBRUGGE Verkiezing ambtsdragers Tijdens de dinsdagavond in de Her vormde kerk gehouden verkiezing ouderling werd de heer C. Slingerland gekozen als vierde ouderling. Ledenvergadering C.N. school In de Christ. Nat. school werd dinsdag avond een korte ledenvergadering gehou den van de schoolvereniging. Bij de be stuursverkiezing werd in de vacature G. Timnier gekozen de heer J. Windhorst Jaarfeest in Rijnsburg De BUURTVERENIGING Bestevaer is de jongste en de kleinste buurt vereniging van ons dorp. Maar zeker niet de minst levende. Want het zijn de bewoners van de Zeeheldenbuurt die vaak goede prijzen in de wacht slepen bij de straatverlichtings- en straatversieringswedstrijden die telkenjare op het Oranjefeest worden gehouden. Dit jaar spande in dat opzicht wel de kroon want Bestevaer sleepte een eerste prijs voor de verlichting en een tweede prijs voor de versiering in de wacht. Daaren boven nam men deel aan het bloemencorso en ook hier was de beloning een eerste prijs. De toneelgroep Valkenburg bracht op de planken de klucht in drie be drijven Tinus, de tiran. Het stuk, dat de schrijver Jan de Beer van Belver wel wat meer had kunnen polijsten, is bijzonder geschikt voor een der gelijke avond en verhoogde de fees telijke sfeer. Een glansrol vertolkte W. ten Haken als „manke Dirk". Het gehele gezelschap was trouwens goed in vorm. Ook burgemeester Koomans gaf zijn belangstelling blijk. Spreekbeurt Vrijdagavond 8 uur hoopt ds. Haver kamp uit Gronekam te spreken voor de afdeling Rijnsburg van de Geref. bond, in de zaal achter de Chr. Geref. kerk. Het was dan ook niet zonder reden dat de voorzitter, de heer P. Burggraaf, in zijn openingswoord op de gisteren in de Jeugdhaven gehouden feestavond, getuig de van een zeer goed jaar. Toch was het niet alles koek en ei. Een grote tegen valler was, dat de stedelijke lichtfabrie ken te Leiden de verlichting afkeurden en evenals alle andere buurtverenigingen tobt men nu met het probleem hoe deze te vernieuwen. De voorzitter zei, dat men in verband hiermede had besloten dit jaar geen verlichting en versiering aan te brengen terwijl men ook niet aan het bloemencorso zal deelnemen. De voorzit ter bracht dank aan de heren Van der Mey en Van der Kwaak voor het vele werk aan praalwagen en verlichting ver- Financiën De penningmeester, de heer J. Boogerd, had door de hoge uitgaven slechts een klein batig saldo. Hij onderstreepte, dat de financiële toestand dit jaar geen grote uitgaven toelaat. Nadat het jaarverslag was voorgelezen werden de heren J. Boogerd en C. van Delft bij acclamatie herkozen. In de plaats van de niet-herkiesbare heren Van Roekei en De Mooy werden gekozen de heren A. van Delft en L. Noort. Eerstge noemde zei de mededelingen over ver-, lichting en versiering met teleurstelling te hebben vernomen. Hij stelde voor mid dels uitgifte van schuldbewijzen de be nodigde gelden bijeen te brengen. Een en ander zal nader worden bekeken. Het hoofd van de Beatrixschool, de heer H. Groeneveld .vertoonde enkele bijzon der grappige Chaplin-filmpjes. R1JNSATERWOUDE Lezing over Israël Gisteravond heeft ds. Korevaar van Rotterdam in het koor van de Herv. kerk op uitnodiging van de dameskrans en de jonger en vereniging gesproken over zijn reiservaringen in Israël. Voor de pauze veirtelde ds. Korevaar over de reis naar het Heilige Land en binnen de grens van Israël. Ook sprak hij over de tegenstel ling van het Joodse volk en de Arabie ren die in Israël wonen. Verder zei ds. Korevaar dat, wanneer men daar in het land waar de Bijbel ons over vertelt, rond wandelt, deze verhalen eigenlijk pas werkelijk voor ons gaan leven en de betekenis hiervan dieper tot de mens doordringt. Na de pauze toonde ds. Korevaar en kele filmstroken over Israël en gaf hier eveneens een korte beschrijving bij. Ds Korevaar mocht van een goede belang stelling genieten en na afloop dankte ds Baart hem namens allen voor de pret tige wijze waarop hij iets over het Heilige Land had verteld. KATWIJK AAN DEN RIJN Feestavond van de Ireneruiters In een tot de laatste plaats bezette zaal van het Parochiehuis gaf gisteren de lan delijke rij vereniging „Irene" Katwijk haar jaarlijkse ruiteravond. Nadat de aan wezigen, ter gelegenheid van de verjaar dag van H.K.H. prinses Margriet, staande het eerste couplet van het volkslied had den gezongen, sprak de voorzitter, de heer K. Haasnoot, zijn openingswoord. Hij verwelkomde daarin in het bijzonder burgemeester H. Duiker, die als erevoor zitter met zijn echtgenote de avond bij woonde en de heer Odink, voorzitter var het streekverband Rijnmond van d« Federatie van Landelijke Rijverenigingen. Het afgelopen jaar, aldus de voorzitter, gaf de vereniging geen reden tot klagen. Als bewijs hiervoor wees hij op de op het toneel opgestelde leden van de pony club, wier aantal werd verdubbeld var vyftien tot dertig. Vorige jaar beschikte deze club nog niet over pony's, terwijl er thans reeds negen zijn. Spreker bracht dank aan de Instructeur, de heer J. van der Haak, voor het vele werk door hem in het belang van de vereniging verricht en bood hem hiervoor een blijk dering aan. In deze dank werd Van den Haak betrokken, die als taresse veel werk had verzet; zjj kreeg hiervoor een fraai boeket bloemen geboden. Ook mevrouw Duiker—van Hasselt mocht een bloemenhulde in ontvangst nemen. Nadat de heer Van den Haak nog een kort dankwoord had gesproken, zongen de aanwezigen het lied van de Federatie van Landelijke Rijverenigen. In Amsterdam, 19 januari De openings koersen van vanmiddag gaven voor de internationale waarden een flauwe ten- tentie te zien, als gevolg van de zeer teleurstellende slotkoersen uit Wall street. Een uitzondering maakten AKU's, die op 514 vrijwel onveranderd bij het vorige slot noteerden, doch verge leken bij de laagste koers uit de niet- officiële ochtendhandel van 499, vast in de markt lagen. Dit was het gevolg van de gepubliceerde jaarcijfers over 1959 van het AKU-concern, die door de beurs als zeer gunstig werden gekenmerkt. De handel viel over het algemeen tegen en was niet in verhouding tot de koersda lingen, die de internationale waarden tezien gaven. Alle goede berichten uit het Amerikaanse bedrijfsleven ten spijt, was Wall street gisteren faluw, ook voor de Nederlandse hoofdfondsen. Dit was voor het Damrak een grote tegenvaller. De arbitrage kon vandaag weinig uit richten, de beroepshandel nam een vrije dag en het buitenland liet verstek gaan. Het publiek was opnieuw aan de markt, zij het in geringe mate. Tegenover dit kleine aanbod stond niet voldoende vraag, met als gevolg, dat gevoelige koersverliezen werden geleden. Gedu rende het verdere beursverloop bleef de tendentie flauw en zakten de koersen verder. Ook AKU's konden eht hoge ope ningsniveau niet handhaven en daalden tot 506%. De vorige slotprijs was 514%. Philips daalde van 785 tot 775 en verlo ren op die prijs ruim twintig punten. Unilevers zakten in van 772 tot 764 en verloren zestien punten. Kon. Olie 163, na 165, tegen 167-20 als vorige slot prijs. Op de laagste koersen van de dag volgde tegen het slot van de beurs een licht herstel. Aandelen Nationale Han delsbank en preferente Philips kregen lagere adviesprijzen. VALKENBURG Ned. Christenvrouwenbond De afdeling Valkenburg van de Ned. Christenvrouwenbond komt hedenavond kwart voor aeht bijeen in de zaal bij de Hervormde kerk. De heer J. J. G. van Petegem te ALphen aan den Rijn hoopt te spreken over „De Christelijke opvoeding in de puberteit". Spreekbeurt Morgenavond zeven uur hoopt ds. L. Vnoegindeweij van Delft een spreekbeurt te vervullen voor de Hervormde Evan gelisatie in zaal De Vries. het eerste deel van het programma be heersten de leden van de ponyclub het toneel. Zij voerden een kleine show op, waarin zij in lied en rijm getuigden van hun liefde voor het paard en voor de ruitersport Tevens kwam de wens tot uiting om de beschikking te krijgen over een deugdelijk oefenterrein. De ponyclub besloot haar optreden met een onder lei- dige minnaars van de ruitersport. Daar brachte carrousel die een uitstekend beeld gaf van het kunnen van deze jeug dige minnoors van de ruitersport Daar het uiteraard niet doenlijk wes levende pony's ten tonele te voeren, werd hierbij gebruik gemaakt van stokpaardjes. De rest van de avond werd verzorgd door de toneelgroep van Sikkens' perso neelsvereniging, die op verdienstelijke wijze een blijspel in drie bedrijven van C. van der Lingen voor het voetlicht voerde, getiteld „De dochters van de baas". De regie was in handen van ir. M. F. Kooistra. Het geheel maakte een prettige indruk. De spelers hadden dan ook een spontaan applaudisserend ge hoor. In zijp functie van erevoorzitter Sprak burgemeester Duiker een slot woord. Noteringen verstrekt door de Ver. v. d. Effectenhandel tot 14.40 uur DINSDAG 19 januari 1960 ACTIEVE FONDSEN 1 Obligaties 4% 99 tl 99H 4% 99ri 99 vat 4% 98' Ned 1954 I-U 3% Ned I 1955 3'/* Ned U 1955 3% Ned 1937 3 Ned S 1947 3 N Inv Cert 3 Ned 1962/64 N Inda C( N Ind A Inschr Grtfc 46 3 B v NG 57 W bw B V NG 58/59 41 37 3 97»/. 97% AANDELEN ij CvA 259'/. 259 330* 329'/ MOUer* Ned, Kabel 392% 389 458* 448 796% 778% Wilton-Ftjenoord 239% 230 Mijnbouw en Petroleum Dordt Petr 784% Dordt Petr 7 prf. 735% 168.50 Moeara E 4 WB 2260 2235 Scheep- ei) luchtvaart Stmvrt Mij Ned. 183 N lev Goud NRC 160% Omm Phs NRC... 263 Rort LJoyd 165% Scheepv. Unie .._u, 164%t NIET ACTIEVE OBLIG. 3 Prov. en Gem. leningen Bk N.G 58 52 136 157 57 122 122 4% 100'/. l00'/e 4 Hypotheekbanken u 5 101'/. m% Idem Staffel 3: Ned Sch X-Z 4 Rott Sch A-B 8 Bijenkorf gas i-Xl 67 6 109'/. Rf %b GEM 57 6 108'/. I'-»8 -m 58 6 106'/. 107'/. MU 51-52 4% 100*/. •rkepoor 44 3 94% i Spoorwegen d Sp 1-11 57 4»A 101H 102 Ind Sp 37 3% 3% Convert. Obligaties Premieleningen 54 2% 81 52 2% 52 2% y 2% 5 Buitenl. leningen Wereldb. 55 3% 91 Dordtm HIHU 7 82% 82'/' 98% 108L 30ó% 238 238 55 4% 91H 92 7 Depotfractiebewijzen e Gr.202 Unl tas Gr f543 Ver Bez 1120 119 Can Gen Fund Cvx 14% 14V, Chemical Fund 12 12 Mass ach Inv Tr 13% 13 Telev Electron F In"/# 16'/ NIET ACTIEVE AAND. Banken HBÜ CvA235'.'. 234 Ned Middens* Mc 180 181 168% 167% aan* 173 174% nk301 302 ik.... '81'/i 181'/' 278% Twentsohe Bank C 271 Besoeki Tabak Majang Landen 5x5 N. Noorsche Plan 5 0 Ngombezi ]05 N.ISU CvA317 Traneatl Cult Mij Vorstenlanden Zd.-Preanger RubV INDUSTRIËLE ONDERNEMINGEN Alben Óeljn400 Alberts H.mth 97'/' A H O C 92 Alg Norit675 Al'km Machine! >04 Amstel Br NRC 502''' Becht Dyserinok 205 206 Beeren Tricotage L171/» 116 Bergh Papierf 264% 262 Blaauwhoed171 171 Blydenstein NRC 160 159'/' Bols530 525 BorsumiJ CvA70 69 Breda Machinef 299'/»' 298 Brocades 317 315 Bronswerk160 163 Bührmann Papier 468 465 Bijenkorf NRC443% 4441/» Centrale Suiker 304 304 Curac nande'lmij 176% 176 Demka Staailabr 303 296 Dikkers Sc Co359 354 Dorp Co91 JOL Dr Ov Hout147 145 £.R U 115 114 Duyvle219% 219% Edelm 94 93 93'/' Houth, 145 144 Fitting Ned -Am Grofsmederij Gruyter prf B Gtlntzal Solium Heybr Zélander HoU Con HoU Mei Jongeneeü Houth Keuiu Corsetfabr Key Houth Gr 308 TJO K-onaorJÓÜ 247 Kon Ned Papier 287% Jd2% leeii N Bakk Cr 430 W01 LeUverpa157 137',! Leteoor Beton 221 2!0 Lijnbk werken.. 416% 416 Nedap Overz G asm ij NB Padang Portland Pap fabr Gelder Re ine veld Ml RIVA Rott Droogdok Voort I39ts 139% ;84'/. 185 1W% '48 Schol ten Cartón Schuttersveld Sikker» Lak Simon de Wit Smit Transl Smulde rsj\4 a ch^ Stoom&p Twenthe Utermöhilen Utrecht Asphalt inefabr 231% Victoria Blocuit -210 VlbamtJ 151 Vtise Katoen590 588 Vredeat Rub CvA 39h 392 Vromen Papier 316 313 Walvisvaart124% 123*'« Wernink 161 162 Wessaneni94% 294% Wit s Textiel64 162% Woon/Wink elh G J5ó 347 Oost-Borneo Perlak Peudawa eg Mij 359 359 DOLLARFONDSEN Canadian Pacific 26% 26% htp OU 38A 38 Int Nickel102% 101% Am-Car Foundry 49% 49% tEnka... 32A Anaconda* Atchison Topeka Baltimore Ohio 43% 41% 53% 52% 68 68 65% 64'/»L 48% 48% 20% 20% 54% 53% 29% °9 258 250L 28 29b 92% 91% Nat Dairy-product 47% 47^ Natlona. Steel 91b 91b N Y Central30i'« 29 Norfolk Railway |00 Pennsylvania16% Phillips45% Procter and Gatnb 87% 87 Republic Si 70 69 Standard OlfNjV. Union Pac Rail PROLONGATIE 80% 78% 39 39% 35% 36% 106'/' 104% 63% 6.V.'' 120 Nieuwe noteringen Zd-Holland W 2% 98

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11