REDDING SPONTAAN, SOMS CHAOTISCH Voorlopig slechts in kleine gemeenten prov. subsidie meer., meest.. meester Dagelijkse uitzending van Olympische winterspelen i 7 VRIJDAG 15 JANUARI 1960 In Amsterdamse barakken een beeld als uit de oorlog Achtduizend mensen onderbrengen, dat is geen kleinigheid. Maar er waren honderden helpende handen in Amsterdam, en geen enkele inwoner van Tuin dorp-Oostzaan heeft in de buitenlucht hoeven slapen. Velen vonden een goed onderkomen in de Rozenkransschool te Amsterdam-Noord. De kinderen, in hun pyja ma's op bed, spelen alweer BOUW JEUGD- EN WIJKHUIZEN OVER de behoefte aan jeugd-, buurt- en wijkhuizen in gemeenten met meer dan 20.000 inwoners, teneinde tot eventuele subsidiëring hiervan over te gaan, heb ben Ged. Staten een onderzoek laten instellen door de Stichting voor Maatschappelijk Werk. De Stichting kwam tot de conclusie, evenals in een destijds in de gemeente Vlaardingen uitgebracht rapport wordt geconcludeerd, dat de behoefte aan gebou wen voor het verenigingsleven aanzienlijk is, doch dat niet over ware te gaan tot het verstrekken van subsidie in de grote gemeenten, zolang de voorziening in de achterstand op het platteland nog niet is veilig gesteld. Een berekening heeft aangetoond, dat, indien zij op voet van de bestaande subsidieregeling voor gemeenten bene den 20.000 inwoners subsidieert, de pro vincie een bedrag van f 524.000 per jaar zou moeten uittrekken, indien ook de gemeenten boven 20.000 inwoners subsidie voor de bouw van "verenigings gebouwen ontvangen. Het was mej. A. B. Pomper (soc.), die de bouw van zg. gemeenschapsgebouwen (één grote zaal en diverse kleinere) van harte zou toejuichen, omdat de losgesla gen jeugd dan meer binding krijgt en het verantwoordelijkheidsgevoel kan wor den aangekweekt. Aangezien de provincie geen bedrag van f 524.000 kan uittrekken, bestaan er twee mogelijkheden: óf het percentage van de bouwsom, dat als subsidie wordt verkregen wordt verlaagd, of een scherpe selectie in de te subsi diëren objecten moet worden toegepast. Verlaging van het percentage achtte zij onjuist, omdat dan nauwelijks meer van een stimulans voor de gemeentebesturen kan worden gesproken. Derhalve selectie, in welk verband zij opmerkte, dat de grootste behoefte bestaat aan gebouwen in gemeenten met minder dan 20.000 béste gelderse rookworst Brand in school In Roswinkel in Emmen in zuid-ooi •ente is gistermiddag de tweeklassige ristelijke school door brand grotendeels nield. De brand, die tegen vijf uur rd ontdekt begon op de zolder ver- -dlijk door een lekke schoorsteen ïad tot gevolg dat zolder en dak in de werden gelegd. De brandweren uit :ner-Compascuum en Emmen hadden or de gladde wegen en de sneeuwdui- •n veel moeite de brand te bereiken. Zij •streden het vuur met vele stralen. Het loolmeubilair alsmede de leermiddelen egen ernstige schade door vuur en wa- Oiensttijd. De Deense regering (en ook oppositieleiders) hebben gisteravond -uwe defensievoorstellen goedgekeurd, jarbij onder andere de dienstplicht van •stien tot twaalf maanden wordt ver- woners. Zolang daaraan niet is voldaan, wenste zij de grote gemeenten niet te subsidiëren, al zou zij het op prijs stellen indien het onderzoek in deze materie in de grotere gemeenten wordt voortgezet. Alles wat goed is in de provincie, be hoort nog niet tot de taak van de provin ciale overheid" zeide de heer N. v. d. Brugge (a.r.). In de grote gemeenten vooral achtte hij de bouw van vereni gingsgebouwen een taak van de gemeen ten en niet van de provincie, wier finan ciën het bovendien niet toelaten ook voor de grote gemeenten gelden beschik baar te stellen. Wel bond hij de gemeen tebesturen op het hart in de uitbreidings plannen ruimte voor een verenigingsge bouw open te laten. De heer A. Vlasblom (s.g.) was van mening dat het geld beter kan worden besteed dan aan de bouw van gemeen schapshuizen, waarin de doelstelling van de doorbraak tot gelding komt. Water heeft een verwoestende kracht, ook als het maar een halve of hele meter hoog in de huizen staat. Wat men maar kon dragen, werd naar boven gesjouwd. De kostbare brom fiets ging op het schuurtje (Vervolg van pagina 1) tweede fase, die aanbrak, toen het water bleef stijgen en ongeveer een hoogte van een halve meter had bereikt, moeten de bewoners, die eieren voor hun geld kozen door omstanders op het droge worden ge bracht, waarbij, voornamelijk door de vrij sterke stroom en de oneffenheden, die niet meer te zien waren, veel risico werd gelopen. De derde fase ten slotte bracht het vaartuig in de straten van Tuindorp: eerst die met een platte bodem en later die met meer diepgang. Op lad ders en op daklijsten zijn toen ware hek sentoeren uitgehaald. Mannen en vrou wen,, in 't bijzonder zieken, bevreesden en ouden van dagen, moesten vaak met man en macht uit het raam worden ge tild en hebben de redders handenvol werk bezorgd. Terwijl op de Oostzaner Ringdijk door alle mogelijke instanties en fabrieken soep en koffie werden uitgereikt de ene kantine-wagen was nog fraaier dan de andere! werden in allerijl enkele ontvangstcentra ingericht Het eerste en dichtstbijzijnde werd gevestigd in enkele, door de N.D.SJVL afgestane barakken. Het tweede in het veel verder liggende marine-etablissement. Toen het donker geworden was, zijn we in het ontvangstcentrum op de grootste werf van Amsterdam een kijkje gaan nemen. Het was er een komen en gaan van evacués, van auto's, die de vluchte lingen naar een voorlopige bestemming brachten en van functionarissen van een groot aantal hulpverleningsorganisaties. Zo nu en dan arriveerde er ook een am bulancewagen, die een ernstige zieke vervoerde. Het hospitaalsdhip van het Rode Kruis, de „J. Henri Dunant", meer de er af, aan boord waarvan vijftig ouden van dagen werden geplaatst. De barakken gaven een beeld te zien, dat een oorlog zou kunnen opleveren. Hier zat een meisje, een in een doek gewikkelde kat op de schoot, daar een man, die naast z'n koffer een kooi met een kanarie had geplaatst en elders liep weer iemand, die met wat dekens en een schoothondje zeulde. In een hoek zat een vrouw treurig te kijken, terwijl haar dochtertje, ofschoon nog geen vier jaar oud, de zelfde ge moedstoestand leek uit te dragen. De hele middag had ze gezocht naar haar man en een baby van acht weken, die ze in de chaos op de dijk was kwijt geraakt. „Het kind moet gevoed worden", zei ze met tranen In de ogen. „Het is zijn tijd en m'n man weet vast niet wat hij er zo gauw mee moet beginnen Een paar uur later zat ze er nog, zo mogelijk nog treuriger, nog droeviger. Maar toen kwam ook voor haar de blijde boodschap door, dat de verlorenen ge vonden waren. Met een zucht van ver lichting en zelfs een lach op het gelaat liet ze zich naar een auto brengen en weg zoefde ze. naar haar baby wel op de eerste plaats. Miljoenenschade Het zal moeilijk zijn een schatting van de schade te maken, die door de watersnood veroorzaakt is. Maar dat zij in de miljoenen en no£ eens mil joenen bedraagt, zal wel niemand, die het rampgebied heeft bezocht, betwij felen. Duizenden mensen zijn alles kwijt, behalve misschien wat ze nog inderhaast naar de zolderverdieping Oostzaans binnenhuisje: een theekopje van gistermorgen nog op tafel. De tulpen drijven door de kamer IN PROVINCIALE STATEN Geen onverdeeld enthousiasme voor subsidie aan ballet Niet zonder tegenstand is gister middag in de Provinciale Staten be sloten de balletkunst te subsidiëren. Ged. Staten hadden voorgesteld een jaarlijkse subsidie te verstrekken van ten hoogste f 20.000 en wel zodanig, dat aan beroepsballetgezelschappen een subsidie wordt verstrekt van f 500 voor elke voorstelling, die ln gemeenten onder de 125.000 inwoners wordt gegeven. Op deze wijze kun nen 40 voorstellingen per seizoen met subsidie worden gehouden. De heer A. Vlasblom (s.g.), die evenals zijn partijgenoot H. v. Rossum al had tegengestemd bij het voorstel de sub sidieregeling voor de Kleine Orkesten te wijzigen, bracht zijn bezwaren tegen de balletkunst en dus ook tegen de voorgestelde subsidieregeling uitvoerig naar voren. Hij wees op de gevaren, die de balletkunst met zich meebrengen en haalde citaten uit balletboeken aan, waaruit volgens hem bleek, dat zelfs de voorstanders van ballet die gevaren ook Op geheel andere gronden verklaarde r. N. G. Geelkerken (a.r.p.) zich een tegenstander van de subsidie. Met cijfer» toonde hij aan, dat er een sterk dalende tendens in de belangstelling voor ballet is te onderkennen. De behoelte aan ballet wordt steeds minder, zodat hij en zijn fractie het overbodig vinden kunstuiting provinciale geldi trekken. Elfde gebod „Gij zult niet generaliseren", zo luidt een stelregel, die wel eens het elfde gebod wordt genoemd, zeide mr. J. J. R. Schmal (cJi.). Tegen dit elfde gebod nu heeft de heer Vlasblom gezondigd, want bij de beoordeling van het ballet moeten tijd, plaats, gelegenheid en omstandig heden mede in aanmerking worden ge nomen. De Chr. Historische Unie is prin cipieel niet tegen ballet, aldus sprekei, doch in de gegeven omstandigheden acht een deel van sprekers fractie een betere besteding van het beschikbaar te stellen geld zeer \yel mogelijk. Een deel van de C.H.-fractie, aldus dr. Schmall. Daarvoor zijn we nu eenmaal Chr.-Historisch. En daarin wordt veel vrijheid gevonden, zoveel, dat zelfs de heer Vlasblom daar in een plaats kan vinden, al had spreker weinig hoop, dat zulks nog eens zou geschieden. Bij de stemming over dit voorstel ble ken 54 leden voor en 9 tegen te zijn. Tegenstemmers waren 5 A.R., 2 C.H. en 2 S.G.P. hebben kunnen overbrengen. Er zijn auto's onherstelbaar beschadigd, te levisie-toestellen, radio's. Complete handelsvoorraden zijn verloren ge gaan, baar geld en nog vele andere dingen van hoge waarde. Van de dankbaarheid, die de vluchte lingen aanvankelijk toonden, omdat geen hunner het leven erbij had verspeeld, was gisteravond nog bitter weinig te horen. Zoveel temeer echter werd de oorzaak van de ramp gespeculeerd, waarnaar een justitioneel onderzoek zal worden ingesteld. „Het Is een schandaal", zei een man, die zelfs het kostuum, dat h(j droeg, had moeten lenen, „dat zoiets in Nederland kan gebeurenIn Zeeland was er indertijd overmacht in het spel, want een springvloed en een ongekende storm I werkten daar samenMaar hier heeft I de natuur niets anders gedaan dan ee beetje sneeuw en vrieskou brengen Als men oplettend was geweest en di moet men bij de Inspectie van een dij altijd zijn, dan maak Ik me sterk, dat nooit een doorbraak was gekomen De heer Hoeksema uit de Saturn us- straat te Tuindorp ging zelfs nog veel J verder. „We hebben dit zien aankomen", klaarde hij, „al drie maanden langZe 5 hebben aan die dijk zitten prutsen door J in het voorland te baggeren en het pro- j fiel te wijzigenDe gemeente Amster dam wilde het Zijkanaal H als ligplaats voor een paar honderd woonarken ge- J bruiken en heeft eind vorig jaar houten j echoeipalen laten slaanIk weet alles van, want ik heb aan de Melkweg gewoond, ongeveer ter hoogte van plaats, waar het gat is ontstaan zijn ook leidingen door de dijk gelegd als je 't mij vraagt, hebben ze niet op de vermindering van sterkte gelet Andere lezingen zijn er ook, verschil- j lende nog. Diverse mensen hebben horen beweren, dat door het onoordeel- j kundig opspuiten van een industrieter rein grondwerking is ontstaan, terwijl anderen weer van mening zijn, dat de j zware, militaire trucks, die dagelijks c de dijk denderden om munitie uit het <j kruitmagazijn te halen, de schuldigen zijn. j Heel laat gisteravond zijn we ni even bij het tachtig meter brede vijf meter diepe gat gaan kijken, waardoor binnen enkele uren viei miljoen kubieke meter water moet zijn gekolkt. In het licht van schijn werpers lagen kranen en lichters, ge- vuld met zand, keien en puin. Over J het water, dat rustig was, omdat het aan beide zijden van de dijk hetzelf de peil had bereikt, schoten enkele snelle politie-vaartuigen en werkvlet- jes heen en weer. Vannacht begon de aanval op het I gat in de dijk, nog geen vierentwintig uur nadat het water begon binnen te stromen. Weer arrestaties in fraudezaak v 1 ie gtui gbenz ine Een tiental dagen geleden heeft de dienst luchtvaart van de rijkspolitie op Tessel de vlieger-mecaniciën S. aangehóu- den, die verdacht werd betrokken te zijn bij de fraude met vliegtuigbenzine welke was opgeslagen en onder meer gebruikt werd voor tanken van Harvards van luchtvaartmaatschappij in Den Haag, De- ze Harvards waren door de marine charterd voor de oefeningen in het doel- - schieten. Het onderzoek, dat geruime tijd had ge duurd, wees uit dat- van deze vliegtuig- 2 benzine een onrechtmatig gebruik was ge- 2 maakt. Het onderzoek werd door de die luchtvaart van de rijkspolitie na de a houding en voorgeleiding van S. voi Naar wij thans vernemen zijn nog drie personen aangehouden, namelijk N, van der D., J. de G., en J. van V., alle in dienst van de Haagse maatschappij en werkzaam als vlieger of technicus op het vliegveld van Tessel. De G., werd na een verhoor weer in vrijheid gesteld. Nog J steeds wordt het onderzoek naar deze in- J gewikkelde fraude, die over een langdu- rige periode loopt, voortgezet. De mo- J gelijkheid is niet uitgesloten te achten dat nog meer personen, zullen worden aangehouden. Bibberend van kou en diep onder de indruk zitten Ria (10) en Kees (8) Kotman uit de Nep- tunusstraat 22 mét Blacky de poes en Teddy de hond in het bootje dat hen op de „vaste wal" brengt. Gisteren is besloten, dat alle bij worden dagelijks tt - i cordings gemaakt en vermciugvuj de Europese Radio Unie aangeslo- Aan,gezien de speien in Californië ten landen, Nederland dus ook, ge durende de Olympische Winter spelen in Squaw Valley dagelijks den gehouden, wint men drie uur tijds verschil door via New York te werken. Dezelfde avond gaan de telerecordings passagiers-straalvliegtuig i telerecordings Uit New York zul- Europa, waar ze in Londen aankomen. Van daaruit worden ze met lijnvliegtui- de Eurovisie gen gedistribueerd len ontvangen. In totaal wordt 15 utir program- fandenT mastof aangeboden en de landen zullen zelf daaruit kiezen, wat zij op de beeldbuis willen nemen. De NTS zal tijdens de spelen, die van 18 tot 28 januari duren, elke avond in een extra-uitzending, die om 7 uur begint, de telerecordings presenteren. Van directe opnamen van de wedstrij- den en al wat daarmee samenhangt J* Radio en t.v. bij dijkdoorbraak Zowel radio als televisie hebben gisteren en vandaag regelmatig re portages gebracht over de dijk doorbraak bij Tuindorp Oostzaan. Nadat de Radio Nieuwsdienst gisterochtend was begonnen met een uur-bulletin, bleek dat alle omroepverenigingen al verslag gevers naar het getroffen gebied hadden gezonden. Besloten werd toen, voor de radio-uitzendingen een combinatie van reporterswerk te maken en al het nieuws in ge zamenlijke programma's uit te zenden. Dit geschiedde voornamelijk in de ac tualiteitenrubrieken van de verschillen de omroepverenigingen, die in de lucht De NTS is van plan, elke avond om 7 unr deze telerecordings uit te zen den, met een tijdsduur van maximum een uur. Dit houdt dus in dat, wan neer (cn dat zal in de eerste dagen waarschijnlijk het geval zijn) er geen uur nieuws is, de uitzending korter zal duren. Over de televisie-uitzendingen van de zomerspelen in Rome is nog geen over- ling bereikt, maar het ziet er dat de besprekingen toch gun stig zullen verlopen. In elk geval zijn reeds in alle Euro- visielanden de voorbereidingen in volle gang. Van Nederland en Belgic uit zal een gezamenlijke equipe commentatoren met specialisten voor de verschillende takken van sport vertrekken. Zij zullen om beurten commentaar geven bij Ita liaanse reportages. vanavond 0 Na het NTS-weekoverzicht begint het VAR A-programma met de actua liteitenrubriek. Om 8.40 uur is er een filmdocumentaire over het beroep van de verpleegster en om 9 uur itzending „Anders dan an- Het hoofd van de KRO-reportage- dienst, de heer Herman Fikkert, trad in Hilversum als coördinator op en hield nauw contact met de inderhaast inge richte centrale post in Amsterdam- Noord, waar het hoofd van de AVRO- reportagedienst, de heer Tom Nieuwen- huysen, de leiding had. De eerste gezamenlijke uitzending, waarvoor in totaal 7 verslaggevers van alle omroepverenigingen in touw waren, kwam in het KRO-programma van gis teren om 12.50 uur, de tweede in de NCRV-Radiokrant. Regelmatig werden deze reportages voortgezet. De NTS had in het journaal van gis teravond een keurig overzicht van de ramp, voor een deel uit een vliegtuig De NCRV, die uitzendavond had, bood nog eigen opnamen, waarin met ver schillende bij de overstroming betrokke nen werd gesproken. Een mooi succes was dat een vader die zijn twee kleine zoontjes was kwijtgeraakt, de kinderen via een tv-oproep weer veilig terug- 0 In een nieuwe serie van drie uitzen dingen onder de titel „Ons geloof in de praktijk van het leven" spreekt dr. A. van Bïemen uit Bentveld om 8.03 uur in het VPRO-programma. Om 8.20 uur speelt de pianiste Elly van Malde werken van Mozart en Pijper en om 8.40 spreekt dr. E. D. Spelberg over „Gewoon en ongewoon op reis". 0 Om 9 uur neemt de VARA de uit zending over Hilversum I over met de quiz „Je neemt er wat van mee". Om 9.50 uur een documentaire over olieboring in de Sahara, béide' zenders Va" de NCRV horen we om 8 uur weer een vervolg op het hoorspel „Avondrust" van Aart Romijn. Om 8.30 begint een Handelconcert, te ge ven door het Kunstmaand orkest, het koor van de Hand el verend ging en so listen .Om 11 uur kunt u nog luiste ren naar „De weg van het kerklied in de toonkunst", een nieuwe serie, die ingeleid wordt door Willem Mudde. Commentaar* Andermans huis Het probleemstuk Andermans huis' Programma voor morgen VRIJDAG IS JANUARI I960 Hilversum I, 402 m. 746 kc/s. VARA: i0 Nwb 7 10 Gym 7.20 Gram en rep 8 00 es 8 18 Gram en act 9 00 Gym v d vrouw Gram 9 35 Waterst 9 40 Schoolradio. 10.00 Vrouwen ln het Nederlandse praatje 10 03 Morgenwijding. zakenlevr VARA: 10.2 11 15 Viool 12 00 Lichti Landbouw rubri- houders, onder loodzakelijk 12 30 Land- plano 1133 Gram AVRO: nuz 12 20 Regeringsuitz: >k Prijsvraag voor vee- ouders die bij hun kinderen naar een rusthuis worden gebracht?" werd praktisch weggedrukt door de hogelijk irriterende bazigheid van de is 30 ongetrouwde zuster, die meent eventjes 18 00 Nws 18 15 Pol it praatje 18 25 Lichte muz 18 50 De puntjes op de 1, praatje 19 00 V d kind 19 10 Lichte muz VPRO: ".30 Technische bijstand aan minder ont- Jtikejide gebieden, lezing 19 45 VPRO-r gemoedsaandoeningen, usuutuver een M -«■ ader dermate het geen vraagpunt meer was maar een kwestie van zwemmen of verdrinken. Alle drie de rollen van de gezusters en de echtgenoot waren dermate ge laden met melodramatiek, dat het nau welijks mogelijk was, ze ernstig te nemen. Daarom des te meer bewonde ring voor Yda Andrea, Shireen Strooke en Ab Abspoel, die ze toch maar uitste kend speelden. Daarbij blonk Frits van Dijk uit in een uitnemende uitbeelding van de lastige kindse vader. Voor de acteurs jammer, dat het stuk niet van meer betekenis was! Op de regie van Max Douwes hebben we tegen, dat hij de overgangen tussen de tafrelen met dood beeld maakte. Dat gaf onrustige en storende onderbre- Prov. subsidie voor restauratie molens Met algemene instemming hebben de Provinciale Staten gistermiddag besloten subsidie te verlenen in de kosten van restauratie van molens, die op diverse plaatsen het Zuidhollands landschap De korenmolen in Bleskensgraaf, de molen van de Dijkpolde. in de gemeente Maasland, de molen in de Knippolder in de gemeente Voorschoten, de korenmo len in de gemeente Monster, de molen van de polder Nieuw Pendrecht in de gemeente Rotterdam en de korenmolen De Noordmolen in Schiedam worden mede dank zij een provinciale subsidie gerestaureerd. Bovendien werd een verhoogd subsi diebedrag beschikbaar gesteld in de kos ten van restauratie van de korenmolen bij Bodegraven in de gemeente Zwam- merdam, alsmede van de korenmolen in Nootdorp. Tot een subsidie aan de Rijnlandse Molenstichting besloten de Provinciale Staten lezing VARA: S 23 10 Brievenbearrtw 23 5524 00 Nws Hilversum II. 298 m 1007 kc/s. NCRV: 7 00 Nwb en SOS-ber 7 10 Gram 7 30 Bon woord voor de dag 7 40 Graim 8 00 Nws 12.30 Land- muz 12 53 Gri 15 jaar geled( en zang 13 41 10 15 Gram 1 plano Morgendienst 11 00 Gram luisteraars 12 00 Cello e Lnbouwmcded 12 33 Lichte of act 13 00 Nwb 13 15 praatje 13 20 Ork conc muz 17 40 Beursbcr 17.45 Jazzmuz 18 00 Koorzang 18 20 Gevar progr 1850 Regeringsuitz: Uitzending voor de mid denstand (III) 19 00 Nwb en weerber 19 10 Op de man af praatje 19 15 Gram '50 Gram 20 00 Avond- 0 Klass muz 2150 Ter oduetle 22 10 Planarecital 22 30 Nwb !2 40 Gram 22 45 Avondoverdenking 23 00 ia w up ae *>"719 30 Radokr jrust, hoorsp J introductie schoonheid, zLangs wegen van kunst szlng 23 20 Gram 23 55—24 00 N* Telcvisleprogr. NTS: 20 00 Weekoverz i VARA Act (20 30) 20 40 Fllmdocumentain 52100 TV-biografie Vrijdag 15 januari I960 van 10—20 uur: Jules Massenet: 1 uit „Lee Erinnyes": Danse grecque. Orkest van het Théatre [National d l'Opéra olv André Cluytens. Scènes Alsacciennes. Dimanchc matin, cabaret. Sou» les TiUeul». Dimanche r, Orkest van het Théatre National l'Opéra Comique olv Andre Cluytens HI. ..Manor»", komische opera in 5 bedrij- 6 taferelen Libetto: Henri Meil- Philippe Gille Personen: Manon t, Victoria de Los Angeles, sopraan; Henri Legay. Martha Serres, it van hot Théatre NaUonal de l'Opéra .Comique Dirigent: Pierre Montcux Pré- ïdrijf (Herberg te Amicns), Euro-hoofdstad. In het Europese par lement te Straatsburg is gisteren gespro ken over de mogelijkheid, dat de rege ringen van de zes E.E.G.-landen de keu ze van een Europese hoofdstad aan het Europese parlement overlaten, wanneer zij in de komende paar maanden zelf niet tot overeenstemming kunnen ko- jgardez-moi bi en plus de chimères. Bt Je sals ti, Plus un soul le tour est plaa- Bedrljf (Kamer van Des Grieux n - Rue Vlvlenne) On l'appelio Enfin, les amoureux Je vous s les deuxl, Adieu, notre pettte i ycux IV uit -Le

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7