College van Leiden wijst beschuldigingen volledig van de hand Loonvorming mag niet mank gaan aan eenzijdigheid WM'M Aanleg weg 4b is in eerste jaren niet te verwachten God stelt de mens voor een ultimatum Vlamingen brachten Miss Ba in Leidse schouwburg 29.50 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 15 JANUARI 1960 Leiden en de rijksweg Oegstgeest de heeft op 18 november jl. B. en W. van Leiden enige vragen gesteld betreffende de rijksweg onder Oegstgeest. B. en W. hebben op deze vragen nu een antwoord gegeven. Wjj laten vragen en antwoor den hier nu volgen. De vraigen vaai de heer Hagens luMtten 1. Hebben Burgemeester en Wethouders kennis genomen van het venslag to het dagblad „.Het Vaderland' van zaterdag 14 november jl. van een" onderhoud van de vertoeensretfaotieur van dat blad met de hoofdingenieur van het arrondissement 's-Graivenheige van de Rijkswaterstaat, It. J. C. van Hoomembong? 2. Indien het antwoord op vraag 1 be vestigend luidt, kunnen Burgemeester en Wethouders dan meedelen, of het juist is, dat: s>. het voor de oorflog geprojecteerde plan voor de aanleg van Rijksweg 4B (waarvan thans nog de niet gebruikte be tonnen kunstwerken het landschap ont sieren) tengevolge van een actie van de gemeente Leiden ndiet "is uitgevoerd; b. het nadien door de Rijkswaterstaat uitgewerkte plan voor een omlegging van Rijksweg 4 langs een route bewesten De Haagse Schouw (achter de begraafplaats Rhijnhof om), waaraan volgens het ver slag door de Rijkswaterstaat in 1956 zou zijn begonnen, wederom door actie van Leiden niet tot uitvoering is gekomen; c. het gevolg van het onder b gestelde geweest is, dat Ledden schuld eraan hebben, dat de verbetering van Rijksweg 4 van de vleesfabriek Van der de zg. Witte Palen twee en een halfjaar is getraineerd? Antwoord Het college heeft met verontwaardiging kennis genomen van het verslag van de bovenbedoelde verklaringen van ir. J. C. van Hoornenborg. „Hoewel wij ons bewust zijn van het feit, dat een verslag dn een courant tijidB een niet geheel juiste weergave van een gesprek bevat, moeten wij dn het on derhavige geval wed aannemen, diat het lanceren van 20 ernstige beschuldigingen aan het adres van de gemeente Ledden, berustende op door een hoofdingenieur A van de Rijkswaterstaat verstrekte gege vens, ook overeenkomstig die gegevens heeft plaats gèvondon. Bovendien is van een herroeping of een rectificatie deze beschuldigingen door Van Hoornen- borg geen sprake geweest. Er bestaat derhalve voor ons geen reden Agenda voor Leiden Vrijdag Rehoboth, 8 uur: Ned. Christen-Vrou wenbond, mevrouw A. M. de Moor-Ring- nalda over Christus wordt opnieuw ge kruisigd. Chr. Sociale Belangen, Oude Singel 236, 8—9.30 uur n.m.: receptie t.g.v, 50-jarig bestaan afdeling Leiden van Unitas. Schouwburg, 8 uur: Kon. Vlaamse Schouwburg met Miss Ba, van Rudolf Stadsgehoorzaal, 2 en 3.30 uur: 64ste Jeugdconcert Maatschappij voor Toon kunst, Rotterdams Philhannonisch Or- Zomerzorg, 8 uur, Jubileumvergadering Leidsche Vereeniging van Postzegelver zamelaars, lezing over luchtpost. Gebouw Prediker, 8 uur: evangelist J. J .Adelmund van Rotterdam, onder werp: „Jezus leeft'. Zaterdag Ontspanningslokaal Doelenkazerne, 8 uur: dertigjarig bestaan Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren, afdeling Leiden Den Burcht, 8 uur: Nijjoarsveziede Ons Grunnegerlaand. Antoniusclubhuis, 8 uur: S.R.O.-caba- retavond. Schouwburg, 8 uur: Herdenking 175- jarig bestaan Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en optreden dansparodiste Cilli Wang. OEGSTGEEST: Willem de Zwijger- kerk, 8 uur: Volle Evangelie-Zending spr. ds. A. Leerïhout, Amsterdam. Zang van Maria van Dongen. Apotheken Geopendapotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Films Films Casino (2.30 en 8 uur, zaterdag 2.30, 7 en 9.15 uur): Les enfants du paradis (18 jaar); donderdagavond acht uur: K. en O.-voorstelling I married a witch. Lido (2.30, en 8 uur): Zuster Luc (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Vrouwen kamp Borneo (18 jaar), Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Van het westelijk front geen nieuws (13 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Orfeu Ne gro (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Een meisje in dringende gevaren (18 jaar). Tentoonstellingen Prentenkabinet: tentoonstelling foto's P. H. de Goede, tot en met 30 januari. eergave van het gesprek in twijfel te B. en W. vanvolgen dam: „Tengevolge van die oorlog waren de werkzaamheden voor de aanleg van de rij ksweg 4b de toekomstige verbto- dnmg ten zuidwesten vain Leiden, tossen de rijksweg 4 en de toen nog geheel aan leggen rijksweg 4a ten oosten van Lei en stil gelegd. Reeds dn 1945 werd de kwestie van de rijksweg 4b de toekomstige verbin- zijde van de Provinciale Planologische Diemsti, aA. door de toenmalige secretaris de Provinciale Adiviescornmissae voor de uitbreidingsplannen, ir, G. C. Lange, is het denkbeeld naar voren gebracht om het tracé van Rijksweg 4b dn zuidelijker richting te verleggen, teneinde te voor- komienx dat de uitbreidingsmogelijkheden gemeente dn het resterende zuid-westelijk gelegein deel vain ons grondgebied ernstig wenden beperkt. bood dit pion een aantal ver keerstechnische voordelen, zoals het ver ballen van de noodzaak van een grote ivenbruggdng van de spoorbaan en de Rijn matbij de Vtok en het openen van de mogelijkheid te zijner tijd de spoorbaan bij de Vtok omhoog te brengen. Dit uit stekende denkbeeld van in. Lange is op zijn srtedebou'Wkundigie merites getoetst november 1945 uitvoerig besproken met de toenmalige hoofdinge nieur van de Rijkswaterstaat dn het Ar rondissement 's-Graivenhage, ir. Maris, die zich geenszins tegen diit plan venzetite. Wel werd reedis in het begin stadium gesteld, dat de gemeente Leiden, welke dé meeste voordelen van het nteu- dienkbeeld zou genieten, een belang rijke financiële bijdrage in die gemaakte kosten zou moeten ventenen. Het is ons niet duidelijk, hoe door de heer Van Hoonnenbong het van provin ciale zijde gelanceerde en daarna door de gemeente Leiden en de Rijkswaterstaat overgenomen denkbeeld kan worden kwailificeerd ais een „spaak", welke de oorlog plotseling dtoor Leiden in het wiel werd gestoken. Vermoedelijk heeft onbekendheid met de voorgeschiedenis hier toit een onjuiste voorstelling zaken geleid. Vollediigheiidisbailve merken wij op, dat ons college op 12 maart 1955 omtrent de aanleg van rijksweg 4b een bespreking heeft gevoerd met ir. Maris, waarbij mede de hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat ir. Le Cosqutoo de Bussy en ir. Klopper aanwezig warnep. Ie. Maris hi zekerd en ook laiber schriftelijk bevestigd, dat de aanleg van die weg 4b to de ee volgende 10 jaren niet te verwachten zijn. Op een to 1959 herha'alde vraag heeft de directeur-generaal van de Rijkswater staat bij schrijven van 27 april 1959 mede gedeeld, dat „er in geen geval op mag worden gerekend, dat met bedoelde aan leg in die eerstkomende jaren oen aanvang zaïl worden gemaakt". Aan deze vertraging in de uitvoering r zeker geen Verlegging „De tweede besohulddiging aan het adres van Leiden liui'dit, dat Leiden het werk aan Rijksweg 4 in Oegstgeest twee een half jaar lang ophield. De feiten liggen aldus. In 1956 had de Rijkswaterstaat nieuw tracé voor de rijksweg 4 bepaald, waarbij de Rijn ten westen van Rhijnhof werd overbrugd en een korte verbinding met het punt „Witte Palen" werd be oogd. In dat zelfde jaar reeds heeft de gemeente Leiden de grond, tracé zou lopen, aangekocht. In het voorjaar 1957 versoheen het ont werp van een structuurplan voor de Ledd- se agglomeratie, het bekende plan I, da de besturen van de gemeenten, welke de enge Leidse agglomeratie vormen, werd toegezonden om te din in gezamenlijk overleg op te stelten structuurplan voor Leiden gevimg. Op dit ontwerp van Leiden v rijksweg 4 opgenomen overeenkomstig het plan van de stedebouwkundige adviseur van de minister van Ondierwijs, Kunsten en Wetenschappen voor de ruimtelijke uitbreiding van de Leidse Universiteit door een aantal deskundigen, onder de hoofidtogenieur-durecteur van de Rijks waterstaat ran Zuid-Holland dr. A. Wie bes, gestudeerd werd op een mogelijke verlegging van rijksweg 4 dn meer naar het westen gedrukte bochit, teneinde de Rijksweg buiten het toekom stige Universiteitsterrein te houden. Dit idee is door de genoemde hoofd ingenieur-directeur niet van de hand ge wezen. Zijn standpunt was, dat het denk beeld nader kon worden bezien, indien de minister van onderwijs, kunsten wetensohappen de financiële gevolgen van deze omlegging geheel of grotendeels voor rekening van zijn ministerie zon Het is de gemeente Leiden geweest welke tegen deze omlegging ernstige be zwaren naar voren bracht! Onzerzijds werd o.a. gewezen op de vrees voor finan ciële consequenties voor de gemeente, op de bezwaren ten aanzien van het vlieg veld Valkenburg en de kans op vertra ging! Toen bij het structuurplanoverleg tus sen de gemeentebesturen van Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest, Voorschoten, War mond en Zoeterwoude en hun stedebouw kundige adviseurs, door de partners Leiden de voorkeur werd gegeven een oplossing, waarbij de rijksweg kunnen worden omgelegd, hebben wij ons niet langer verzet. In het structuur plan 1958 (plan III) komt het bedoelde ge wijzigde tracé van rijksweg 4, de grote omlegging, dan ook voor. Inmiddels was het plan voor deze om legging via onderwijs, kunsten en weten schappen op ministerieel niveau aange komen. Terecht zegt ir. Van Hoornen- borg, dat overleg werd gepleegd tussen verschillende instanties als het ministerie van onderwijs, kunsten en wetensohap pen, rijksgebouwendienst en rijkswater staat. In deze opsomming ontbreekt het gemeentebestuur van Leiden. Leiden was er inderdaad niet bij. Dat men „aan de ronde tafel niet tot overeenstemming" kwam, is dus niet aan Leiden te wijten. Nog in"februari 1959 deelde de hoofd ingenieur-directeur van de rijkswater staat in Zuid-Holland mede, dat op dat moment omtrent de grote omlegging van rijksweg 4 het overleg nojf gaande was tussen de minister van onderwijs, kunsten wetenschappen, van verkeer en water staat, van volkshuisvesting en bouwnij verheid en van financiën. Bij schrijven van 27 april 1959 heeft de directeur-generaal van de rijkswaterstaat college bericht, „dat inmiddels be sloten is de „omlegging van rijksweg no. uit te voeren volgens het oorspronke lijke tracé". 1. Het denkbeeld van de omlegging van rijksweg 4 ls niet van Lelden uitgegaan; 2. de hoofdingenieur-directeur van de rükswaterstaat, die in een vroeg stadium dit denkbeeld kennis droeg, heeft het niet a priori verworpen; 3. Leiden heeft zich een jaar lang tegen het denkbeeld van grote omlegging ver zet; 4. dat het plan van de omlegging op (Advertentie.) Seizoen-opruiming Uitsluitend kwaliteitsgoederen Bontwerkerij en Pelterijenhandel Voorzitter CNV in LEIDEN: j Eigenlijk dachten arbeiders 10 - 40 korting Voor de onderbouw van de onder doorgang Lammenschansweg schreef Steensma's aannemingsbedrijf niet met een bedrag van f 123.180 maar f 193.180. Door een verkeerde opgave werd het eerste bedrag vermeld. het allerhoogste niveau door vier mi nisters is bestudeerd, was niet te wyten aan enige activiteit van Leidse kant, maar aan de bereidheid by de ryksin- stanties om na te gaan, in hoeverre aan de verlangens van onderwijs, kunsten en wetenschappen tegemoet kon worden ge- 5. „Leiden hield het werk twee en een half jaar lang op" betekent een beschul diging, waarvan v|j de onhoudbaarheid duidelijk hebben aangetoond". Aldus B. en W. van Leiden. Theologenconferentie in Leiden ME, ET EEN VOORDRACHT van prof dr. H. Iwand, hoogleraar te Bonn, werd vandaag het congres van de Stichting „Verenigde Studenten in de Theologische Faculteiten in Nederland" voortgezet. Het onderwerp, dat prof. Iwand behandelde en waarvoor grote belangstelling bestond, was „Het wezen en de bron van het kwade". Hy begon zyn betoog met op te merken dat de verschynlngsvormen, de manifestaties van het kwaad, overal in de wereld waarneembaar zün, doch dat het moeiiyk, zo niet onmogciyk is tot het wezen van het kwaad door te dringen. Het doet zich voor in velerlei vorm: als affect, als zinsverbystering, als een bewuste of onbewuste daad, maar hoe ook, het kwade is een integrerend deel van ons be staan, hoezeer de mens ook tracht het uit te roeien. Prof. Iwand stelde zijn gehoor hierna de vraag of het wel zinvol is te zoeken naar het wezen van het kwade. Talrijke theologen en psychologen hebben dit ge tracht. Zij deden dit in de vorm van een definitie, daarbij het kwade als tegen stelling beschouwend ten opzichte van het goede, dat uit God voortkomt. Achter eenvolgens hield hij zich bezig met do sophistisChe stelling dat deugd weten is. met de vraag van Augustinus: waar komt het kwade vandaan?, met Schleier- maohers definitie van de zonde als een „toestand van de mens" en de opvatting van Karl Barth in deze. Hierna ging prof. Iwand diep in op de Bijbelse opvatting, dat de zonde onmoge lijk geschapen kan zijn, doch dat zijn in trede in de wereld nauw samenhangt met de komst van de mens. Volgens de Bijbel is het kwade niet te rijmen met het god delijke. Daarom stelt God de mens voor een ultimatum: het een of het ander, Ik of het kwade. Hoe men ook het kwade wenst te definiëren, het is er, en het heeft zijn invloed gehad en heeft dit nog op het aangezicht van de wereld. Of is dat de wereld als schepping. danks het bestaan en de invloed van het gres officieel sloot Geslaagd Ten slotte wees prof. Iwand erop dat het Christus was. die vermocht te schouwen tot in het wezen van het kwade. Dit is niet alleen een zuiver psychologisch weten doch evenzeer een materieel geweest: „Ik zag de Satan als een bliksem uit de hemel vallen" (Lukas 10). Naast dit objectieve onderken nen van het kwade, is er het subjec tieve, het persoonlijke: dat zij niet in mij geloven". (Joh. 15.) Na deze voordracht werd in de middag een forum gehouden» voorgezeten door de Leidse hoogleraar in de theologische faculteit, dr. L. J. van Holk. Hiermee was het driedaagse congres, dat als zeer geslaagd mag worden beschouwd, ten einde. Het was mej. Thea Barnard die, als praeses van het moderam?n. het vroeger in liberale zin WIE DRAAGT voor de loonvorming primair de verantwoordelijkheid, de werkgever, de werknemer of de overhead? De heer C. J. van Mastrigt, voorzitter van het CNV, die gisteravond in het gebouw voor christelijk-sociale belangen te Leiden sprak voor de christelijke besturen bond, gaf als zijn mening te kennen, dat ze er alle drie bij zijn betrokken, evengoed als moet worden gelet op drie factoren waarmee elk van de drie in het bijzonder te maken heeft: de kostprijs, de behoefte en de nationale economie. We zullen er wel nooit achter komen, wat nu eigenlijk objectief gezien een rechtvaardig loon is. Wel kan echter worden vastgesteld wat op een gegeven ogenblik, na alle aspecten te hebben overzien, een billijke be loning moet worden geacht De heer Van Mastrigt zei in dit ver band, dat men moet blijven zoeken naar de meest rechtvaardige beloning hetgeen inhoudt, dat de arbeiders de belangen de andere twee betrokkenen geens- uit het oog mogen verliezen. Een vraag daarbij is, of de derde verant woordelijke de overheid ,s of het na tionale bedrijfsleven. Het CNV neemt dat het nationale bedrijfsleven in deze een taak heeft. Het moet een or gaan instellen, dat er op toeziet, dat tus sen de bedrijfstakken niet een zodanig spel wordt gespeeld, dat de nationale economie gevaar loopt. eigenlijk een liberale redenering han terend. omdat ook hierbij het „ik" v op stond. De lonen werden een spel de maatschappelijke krachten, de zoge naamde vrije loonvorming van voor de oorlog, die werd gekenmerkt door grote toonverschillen en het ontbreken elke coördinatie. Na de oorlog ontstond de geleide loon vorming met als denkschema: alle ar beid moet gelijkelijk worden betaald. De geleide loonpolitiek Probleem men hierbij niet op moeilijkheden stuit? Vanzelfsprekend. Men wordt ge confronteerd met een enorme hoeveel heid problemen. Maar dat is altijd het geval, wanneer je zelf verantwoordelijk heid gaat dragen. En het CNV, de cliris- tenwerknemers, wil nu eenmaal ver antwoordelijkheid. Het is natuurlijk veel goedkoper en gemakkelijker te zeggen: laat de overheid dat alles maar regelen. Dan is echter een belangrijk stuk ver antwoordelijkheid prijsgegeven. Op het ogenblik is de toestand zo als het CNV die zich heeft gedacht, nog niet bereikt. Men kent nu een vrijere loonvorming binnen het raam van de geleide loonpolitiek. Een gro te moeilijkheid was in het begin het omzetten van de produktiviteitsver- lioging in loonsverhoging. De bonds voorzitter legde deze kwestie nog eens omstandig uit aan de hand van schematische voorstellingen op een schoolbord. Hij toonde zich bepaald optimistisch ten aanzien van de be reikte resultaten. Met het groeien van het vertrouwen zal de vrüere loonvorming beter functioneren. Vertrouwen is de belangrykste voor waarde by de verwezeniyking van deze methode. Is het vertrouwen zoek, dan behoeft men er niet eens aan te beginnen Voordat hij tot zijn eigenlijke onder werp was gekomen, had de heer Van Mastrigt de politiek van loonvorming in het algemeen geschetst, waarbij hij er de aandacht op vestigde, dat men aanvan kelijk slechts een eenzijdige loonvor ming kende. Slechts het aspect van de kostprijs kwam naar voren, met als ge volg lage tonen, lange arbeidstijden veel liefdadigheidsverenigingen. De v vereniging legde in die begintijd vc namelijk de nadruk op het sociale aspect, Op de Leidse Singel, bij de Sterrewacht. (Foto Piet de Boer.) Eenzijdig sommige bedrijven bij loonsverhoging tot prijsverhoging moesten overgaan. Prijsverlagingen die eigenlijk hadden moeten plaats vinden, bleven uit. Een voordeel van deze loonpolitiek daarente gen was, dat men de zaak voor een deel meer in de hand had. Maar duidelijk is wel, dat de vrijere loonvorming minder eenzijdig is, doordat zij door de ervoor verantwoordelijke groepen wordt gere geld en de drie de loonvorming inhae- rente aspecten in 'het oog worden gehou den. Aan het slot van zijn betoog merk te de heer Van Mastrigt nog op, dat hij reden heeft de ontwikkeling van de ambtenarensalarissen met ver trouwen tegemoet te zien. De bijeenkomst stond onder leiding van voorzitter A. L. Verhoog, die in zijn openingswoord het overleden lid Piene- man herdacht. Knapenvereniging Geref. Gein- hield jaarvergadering De knapenvereniging van de Gerefor meerde Gemeente in Leiden hield woens dag in het vergaderlokaal achter de kerk de jaarvergadering. De bijeenkomst stond onder leiding van ds. E. Van Gilst. Drie jongeren hielden een inleiding, n.l. H. v. d. Voorst over gewijde Geschie denis, R. Nieuwenhuis over Calvijn en M. Nieuwenhuis over De Tijd omstreeks 1619. L. Schippers en G. Bouterse verzorgden tussen de inleidingen enige gedichten. Onder de aanwezigen waren o.a. de af gevaardigden van andere verenigingen en de ouders van de leden. Twee stukken, één spel HET IS een goede gedachte van K. en O. geweest om dit seizoen ook voorstellingen te laten geven door de Koninklijke Vlaamse Schouw burg. Ook de tweede kennismaking gisteravond is uitstekend geweest. Voor dit tweede optreden was de keus gevallen op Miss Ba, zoals de ver taling luidt van Rudolf Besiers stuk: „The Barrets of Wimpole street", waarvan de première ging in 1930. En gisteravond ging de première van het Vlaamse gezelschap in Leiden en laten wij maar- dadelijk zeggen, dat wij diep respect en grote bewondering hebben voor de manier waarop en het tempo waarin werd gespeeld. t is een beetje wonderlijk met1 dit stuk. Als men niet wist dat het in de jaren dertig was geschreven, zou men ls tijd misschien eind vorige eeuw be talenDe schrijver is nogal b reeds pra ng en men had met een gerust hart kunnen schrappen of de bewerking van Parnwell kunnen nemen. In dit stuk Miss Ba vertelt de sch rij er ons iets uit het leven van de Engel se dchteres Elizabeth Barret, door haar familie en vrienden Miss Ba genoemd. De jeugd was reeds droevig. Toen re vijftien jaar was, werd haar ruggegraat beschadigd, daarna werden*haar tongen aangedaan en nauwelijks woonde de fa milie in Londen of een bloedvat sprong, zodat zij invalide werd. Door haar werk kwam zij, eerst schriftelijk, later per soonlijk in conctact met de dichter He- bert Browning. Beiden hebben liefde voor elkaar, doch wat moet dat worden? Door haar grote energie en groot Joo-- zettingsvermogen komt Elizabeth to :h aan het lopen en zet de genezing zich door. Dit is één thema van het stak. Dramatisch Een ander, even dramatisch, eigenlijk nog dramatischer, is de vader, een pu riteins man, die eigen gevoelens niet kan onderdrukken, maar dit wel eist van anderen. Zijn dochters mogen niet trou wen. Hij s een echte famile-tiran. Hij strijdt voor recht en rechtvaardigheid. Hij denkt zijn plicht te doen door deze strenge opvoeding, maar eigenlijk is er iets tragisch-abnormaals in deze man. Beide gegevens leveren genoeg s:of voor twee toneelstukken, die psycholo gisch meer verantwoord zouden zijn dan dit. In deze combinatie wordt het stuk te lang. Er wordt veel te veel gepraat Ieder rhoet zich volkomen uitD raten, en ondanks het voortreffelijk spel, wist dat toch de zaal niet altijd volkomen te Daardoor kwam het dat voor ons ge voel, het bedrijf, waarin Elizabeth, die het geheim met Browning is getrouwd Puzzelprominenten 1. J. van Dongen, Van Boetze- laerstraat 25, Alphen aan den Rijn; 2. J. de Wolf, Meloenstraat 16, Leiden; 3. G. Marseille, von Bön- nlnghausenlaan io, Lisse. Inschrijving voor bouw Leidse gem. meisjes-H.B.S. Vanmorgen heeft de Inschrijving plaats gehad van de bouw van de gemeenteiyke HBS voor meisjes. Dit gebouw komt het verlengde van de Marlënpoelstraat en zal de oude school aan de Garen- markt, die te klein en ondoelmatig ls geworden, vervangen. De inschrUvlng was onderhands. Zij luidt als volgt: N.V. Aannemingsmaatschappij J. P. van Eesteren te Rotterdam f fl.989.000; N.V. Hollandse Beton-Maatschappij te Den Haag met f 1.968.500; de firma Bik en Breedeveld te Leiden met f 1.955.000; dc N.V. Aannemingsbedrijf D. Verstoot te Nieuwerbrug aan den Rijn met f 1.946.900; de firma A. P. Kuyl te Voorschoten met f 1.927.500; N.V. Aannemingsmaatschappij Panagro te Warmond met fl.889.460. Het ontwerp is van de hand van gemeente-architect, ir. T. K. J. Koch. j Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 Wellicht droeg daar ook toe bij dat het optreden van captain Cook te clownesk was geregisseerd. Hij werd een operettefiguur, wat op dat moment het stuk niet verdragen kon. Doch verder hebben wij niets dan lof voor de levendige expressie van D. van der Groen, die als Eliza beth enkele bedrijven liggend op een rustbed moest spelen. Een knap pe prestatie. Ook de mise-en-scène was uitstekend en de kleding prachtig. We zijn blij met deze Vlamingen te hebben kennisgemaakt, maar voor een volgende keer herhalen wij onze wens: „Laat ons eens wat zien van Vlaamse bodem". A. G. Bouwman Morgen loopt U al» een vorit in Uw sportieve, hypermoderne, geklede winterjas. De prachtige *tof met mohair-effect, de onberispelijke coupe en afwerking maken deze ja» verrassend n De normale prijs is 77.50, maar wij maken deze jas for Coster's januari-verrassing, want één dag en geen dag langer betaalt U voor deze schitterende Winterjas, vol gens de laatste mode in het gedis tingeerde anfracietariis. >-Ip tionele.prijs vail kunnen niet worden uitgevoerd. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogitraat 11 Meent hk. Goudieilngel Katendr. Lagedijk hk. Doipiweg West-Krulikade 35

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3