Jlicuwc lTditsrl)c (üourant lonenmotor biedt ruimtevaart mogelijkheden grote Winter begint nu door te zetten Soekarno maakt zichzelf alleenheerser Belangrijk voordeel: geen bewegend deel Op Joods kerkhof werden honderd graven besmeurd Papoea's uiten kritiek op woorden van Jouwe Bundeling van defensiekracht WOENSDAG 13 JANUARI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel 31441 ADVERTENTIES: f 0.20 per millimeter. Familieberichten f 018 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936. Veertigste jaargang no. 11767 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHRISTELIJKE ATIO^ AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantva&ticft is gbtbteuea nïyn bert ia tcgljenspoet" SCHWEITZER 85 jaar WONINGNOOD Zie pagina I Zie pagina 5 vreemde talen Zie pagina 7, in Australië Zie pagina 0 Raketten straks snelheid van 150.000 km per uur? Terwijl de Duitse Rijkspartij in Kaiserslautern grote bijeenkomsten voorbereidde, hingen vele inwoners biljetten op met waarschuwingen tegen deze neonazistische beweging. Gelukkig, zulke mensen zijn er ook, en veel, in hef naoorlogse West-Duitsland. Verklaring van Gerstenmaier in de Westduitse Bondsdag DE VOORZITTER van de Westduitse Bondsdag, Gerstenmaier, zal op 20 januari een verklaring afleggen over de antisemitische incidenten in West-Duitsland. De agendacommissie van de Bondsdag is van mening dat op deze manier de afkeuring van alle Westduitse partijen het best kan worden geuit. Volgens een woordvoerder zal de Bondsdag later vermoede lijk een regeringsrapport aanhoren en mogelijk zullen nieuwe wetsvoor stellen worden ingediend. Donderdag komen in Bonn de pre miers van de Westduitse deelstaten bq'een om de incidenten te bespreken. Het kladden van antisemitische leu zen en hakenkruizen gaat namelijk nog onverminderd voort. Op een Joods kerkhof in New York zjjn swastika's en Duitse woorden ge schilderd op een honderdtal graf- Gisteren heeft het stadsbestuur van West-Berlijn bepaald dat twee rechtse origandsaitoes, de Liga van nationale stu denten en de Nationale jeugd van Duits land, moeten worden verboden. Enkele laden van deze organisaties zijn onlangs gearresteerd. In de Duitse plaatsen Gie- sen en Lüneburg zijn gisteren veertien en zeven maanden gevangenisstraf opge legd aan twee Madders". In België heeft gisteren premier Eys- kens in het parlement meegedeeld dat, in-dfien de bestaande wetgeving onvol doende is om aan de antisemitische denten in België een eind te maken, de Cyankali stroomde door de straat De Britse politie heeft het plaatsje Ashby-Parvan van de buitenwereld af gesloten, nadat gisteren in de hoofdstraat van het dorp een hoeveelheid cyankali was terechtgekomen, voldoende om een miljoen mensen om het leven te brengen. Drie vaten met het dodelijke vergif wa ren van een vrachtauto gevallen en open gesprongen, waardoor de vloeistof weg stroomde. Met gasmaskers op maakten politiemannen en brandweerlieden de straat schoon. Men had gisteren de gehele dag nodig om straten en velden te desin fecteren. De bewoners mogen voorlopig geen pompwater drinken. Heeft Rusland zes atoomduikboten Rusland kan, volgens een betrouwbare Zweedse raming, beschikken over zes atoomduikbotcn. Eén van deze schepen zou 2800 ton nieten en reeds in de Oost zee zijn gestationeerd. „Marinkalendern", die de gegevens publiceerde, plaatste vraagtekens bij de vijf andere schepen. De Zweedse uitgave schat het aantal conventionele Russische onderzeeërs op 430 (vorig jaar 460). Zij meent dat ver schillende oude modellen zijn gesloopt of zijn overgedragen aan de satellietilan- den. Albanië, Bulgarije, Polen en Oost- Duitsland zouden in totaal zestig duik boten hebben ontvangen. me bevoegdheden aam het parflemenlt zaü vraigen om ertegen te kun nen optreden. De Israëlische radiio-omiroep meldde gisteravond, diart van officiële Russische zijde is gesproken over anti-joodse in cidenten. Tijdens de joodse nieuwjaams- vteiumg, de afgelopen herfst, zou onder andere een synagoge' im vlammen zijm opgegaan, waarbij een bejaarde joodse vrouw het leven verloor. GELEERDEN van het Amerikaanse bureau voor ruimtevaart zijn bezig met het beproeven van een ionenmotor, een nieuwe energiebron met een geweldig vermogen, die voor de ruimtevaart van grote betekenis zal zijn. De motor zal in staat zijn raketten voort te drijven met snel heden, die boven de 150.000 kilometer per uur liggen. De betekenis hier van wordt duidelijk, als men bedenkt dat Amerika's intercontinentale Atlasraket snelheden van ruim 27-000 kilometer per uur bereikt. Het prototype van de motor heeft bij proeven in het Lewislaboratorium onlangs reeds vijftig uur gelopen en bewezen dat de plannen voor de ionenmotor, waaraan reeds jaren wordt gewerkt, kunnen worden ver wezenlijkt. De problemen die nog niet geheel zijn opgelost, beschouwt men als zuiver technisch en slechts van geringe betekenis. Dit resultaat is bereikt door achttien Amerikaanse geleerden, die in het laboratorium een jaar aan het ontwerp hebben gewerkt. Het werkingsbeginsel van de ionenraket is als volgt. Het zeldzame metaal cesium, een zeer week alkalimetaal dat al bij 680 graden Celsius verdampt, wordt in vloeibare vorm bij wolfram gevoegd. Door de chemische reactie die dan op treedt, wordt het metaal geïoniseerd. Een elektrisch veld beïnvloedt de positief ge laden ionen en leidt ze met zeer grote snelheid door een straalpi.jp aan het eind van de raket. Deze ontzagwekkende uit barsting van ionen stuwt de raket met een geweldige snelheid voort. Van groot belang is, dat deze motor geen enkel be wegend deel heeft en dus niet kan slijten. In zijn pas in het Nederlands versche nen boek „De greep naar de maan" wijst de Duitse schrijver C. Chr. Tröbst op een andere mogelijkheid die de ionenraket zal bieden. Daarbij gaat het in tegenstel ling tot het hierboven beschreven voor beeld juist om heel geringe krachten. Het is onwaarschijnlijk dat voor lange vluchten naar andere planeten gebruik kan worden gemaakt van de „ruwe aan- drijfraketten" waarover men thans be schikt. Men zou een te grote hoeveel heid brandstof moeten meevoeren. Wan neer zo'n „ruwe raket" een ruimtevaar tuig uit de aantrekkingskracht der aarde heeft losgescheurd, zal echter maar een heel geringe kracht nodig zijn voi verdere voortbeweging of voor een andering van richting. Hiervoor zou nu een motor, berustend op het bovenbeschreven principe, kun nen worden gebruikt. Een nauwelijks meetbare stuwkracht is voldoende de vrij kleine motor kan zoals gezegd zeer lange tijd mee. Een van de geleerden die bij het pro- ject zijn betrokken, deelde gisteren met nen nog twee grote problemen heeft raketreis over een lange afstand moeten worden zonder dat de raket in een baan om de aarde komt. De Verenigde Staten hopen in 1961 een man in een baan om de aarde te brengen. Ambtenarensalarissen In maart definitieve beslissing De minister van binnenlandse zaken mr. Toxopeus verwacht, dat aan de hand van bepaalde gegevens in maart a.s. een beslissingzal kunnen worden genomen over de definitieve salarisvoorziening voor het overheidspersoneel, zowel wat betreft de hoogte als de datum van in gang. De ingangsdatum zal, aldus de mi nister, in elk geval niet na 1 januari 1960 liggen. Intussen worden de gegevens verzameld die nodig zijn om de tendens in de totale loonvorming aan de hand waarvan de salariëring der ambtenaren moet worden geregeld te bepalen. De gang van zaken bij de onderhan delingen over de salarispositie van het overheidspersoneel is, volgens de minis ter, minder traag dan zij lijkt. Ze heeft voor wat betreft de voorlopige voorzie ning (salarisverhoging bij wijze van voorschot) nog geen vijf weken geduurd. De minister heeft ook de indruk gekre gen, dat het centraal georganiseerd over leg in ambtenarenzaken de laatste tijd iets beter is gaan functioneren. Dit :s mogelijk een gevolg van het feit, dat de regering er met kracht naar streeft de overlegsituatie te verbeteren. Het over leg over de verbetering van het g.o. (welk overleg zich beperkt tot de rijks overlegsituatie) is overigens nog niet beëindigd. Ton verduisterd? In samenwerking met de fiscale op sporingsdienst te Amsterdam heeft de politie van Velsen een inwoner van die gemeente, H. J. M., aangehouden, onder verdenking dat deze zich schuldig heeft gemaakt aan verduisteringen, diefstal en vervalsing ten nadele van een elders gevestigde firma. Hij zou de misdrijven hebben gepleegd in de jaren 1951 tot 1959. Het totale bedrag, dat hij zich zou hebben toegeëigend, beloopt ruim f 100.000. De man is ingesloten. (Va redacteuren) T\E WINTER begint nu door te zet- ten. Overal uit Europa komen berichten over sneeuwval, vorst en verkeersstremmingen. Ook in Neder land ondervindt men de narigheid, zij het in vrij geringe mate. In het r den en het oosten is weliswaar de scheepvaart enigszins belemmerd, maar over het algemeen is er toch geen sprake van ernstige verkeers stremmingen. De bussen, trams en treinen zijn vol, maar het ds toch mogelijk gebleken de verbindingen redelijk te onderhouden Minder goei trof het echter de Neder landse kustvaarder Sint Walburg Delfzijl, die gistermiddag in de Finse Golf in een ijsveld vastliep. Met ijsbreker werd het schip, dat ernstige sch-roefechade had gekregen, naar Hel sinki gesleept. In Zuid-Holland had men weinig reden tot klagen. Er lag slechts een laagje sneeuw van nog geen drie centimeter. De temperatuur daalde tijdens opklaringen van min zes tot min negen graden. 7 het oosten mat men zelfs min vijftii graden. Een kleine storing, die van de Noorse kust naar Engeland is getrokken, laat ons links liggen, maar een andere storing in de hogere luchtlagen veroorzaakt nu en dan wat sneeuw. Het weer blijft ove rigens bijzonder rustig, zodat men ook de komende nacht tijdens opklaringen een sterke temperatuursdaling kan verwach ten. Hierdoor kan de temperatuur min tien graden worden. Alleen als er af en toe bewolking overdrijft, komt het kwik niet zo laag. De verdere vooruitzichten wijzen er op dat het winterse weer zeker nog enkele dagen zal voortduren. Een depressie boven de Balkan Eind gemaakt aan vrijgevochten liberalisme daardoor e verhinderen dat de uitge- i de raket blijven volgen ïn remmende werking heb- l men moet een zeer kleine elektrische centrale kunnen bouwen, die de r van secundaire energie voorziet. Ruimtevaarders In Philadelphia is gisteren bekendgi .aakt dat de zeven mannen, uit wie ■.idden de eerste Amerikaanse ruimte vaarder zal worden gekozen, binnenkort Philadelphia zullen gaan voor proe- 'er voorbereiding van een eerste de ruimte in de komende zome zullen proeven met de mannen wo gedaan in de grootste centrifuge ter wereld. Deze r de 7 TAE HEER NICOLAAS JOUWE, een der vooraanstaande figuren van de VJ oorspronkelijke bevolking van Nederlands Nieuw-Guinea, heeft met zijn uitlatingen over „toenemende onrust onder de politiek bewust ge worden Papoea's" enige verontwaardiging onder andere Papoea-leiders gewekt- De heer Kaisiepo en zijn mede-onderte kenaars beschouwen tenslotte „de handel- In het Maleisc weekblad Pentagara staat, dat enkele zeer geziene Papoea's de Nederlandse minister van binnenland- zaken een telegram hebben gezonden, aarin zij verklaren, dat de heer Jouwe rancune en eigenbelang in de zaak lengt, het landsbelang in gevaar brengt de naam van het Papoeavolk bederft". Ondertekenaars zijn de heren M W. Kaisiepo, L. Jouwe, G. Seweri, P. Tette- bossy, J. F. Marey en J. M. Nemnay. Zij willen de „ware toestand uiteenzetten waarin de autochtone maatschappij ver keert" en verklaren, dat de Papoea's irgiek medewerken met hun gouverne ment en dat er van verschillen geen spra- s. ,.De afstand in levenswijze tussen volk en het Nederlandse neemt snel de werkloosheid waarvan de heer ve sprak kan mogelijk bestaan in het administratieve vlak, maar het wordt steeds duidelijker, dat na het intensieve onderwijs van de naoorlogse jaren, dit punt zal worden opgelost", aldus de on dertekenaars. Het telegram zegt verder: „Voor ons Papoea's is er geen verschil tussen de beide gouverneurs dr. Van Baal en dr. Platteel. Wij betreuren het ten zeerste dat door uitlatingen van onze vriend Nicolaas Jouwe mogelijkerwijs het foutie- beeld is ontstaan als zou gewezen gou- dr. Van Baal zo maar zonder t de Papoea's hebben verkeerd, terwijl de huidige dr. Platteel een gou- zou zijn die Papoea's wegstuurt zij hun opwachting bij hem wil len maken". wijze en de verklaringen" van de heer Jouwe als een begin van een nieuwe po litieke stroming die een crisis zal oproe pen, welke ten aanzien van Nieuw-Gui nea reeds aan het afnemen was". Reactie van Jouwe Doorgestoken kaart De heer Jouwe, die nog in Nederland vertoefd, heeft inmiddels gereageerd op de kritiek - - - doorgestoken kaart. Het moet een reactie van het gouvernement zelf zijn, kan niet geloven dat het telegram werke lijk afkomstig is van de heer Kaisiepo er de andere vijf ondertekenaars. Zij ver staan noch schrijven redelijk goed Neder lands en zijn bovendien niet bij machte zulk een lang en duur telegram te ver zenden". De heer Jouwe zei verder: „Ik mis de namen van de Papoea's die meer gezag hebben dan de ondertekenaars. Juist met deze leiders heb ik voor mijn vertrek uit Nieuw-Guinea uitvoerig van gedach ten gewisseld. Wat ik hier tegen de pers gezegd heb is de formulering van ons aller gedachten". Hij concludeerde: „Dit is geen spontane uiting van de Papoea's zelf, maar be werkstelligd door gouvernementsambte naren hetgeen niet vreemd is- de heer Kasiepo werkt op het gouvernementsbu reau, waar het maandblad Pentagara wordt geredigeerd". Nationaal Front contra partijen PRESIDENT SUKARNO van In donesië oefent sinds gisteren volledige macht uit over de Indone sische politieke partijen. Bij besluit heeft hij de macht gekregen, de par tijen te ontbinden indien hij dit no dig acht. Ook heeft Sukarno een nieuwe massale politieke organisatie, het Nationale front, ingesteld. Hij be noemde zichzelf tot leider en heeft iedere Indonesische burger opgeroe pen lid te worden. De Irvdonesieche president blijft alleen verantwoording schuldig aan het opper ste staatslichaam, het volkscongres. Dit parlementaire lichaam wordt samenge steld udt vertegenwoordigers van de ge westen, leden van het huidige parlement en leden van „functionele groepen", die Sukarno zelf zal aanwijzen. Voiigens de officiële bekendmaking be houdt Sukarno het recht ieder lid va® het volkscongres te ontslaan, indien deze niet beantwoordt aan de voorwaarden, die aan de partijen worden gesteld. Is de president verder niet tevreden ovei vertegenwoordigers van de provincie dan heeft hij het recht andere aan te Het besluit, waarmee Sukarno een einde heeft gemaakt aan het zoals hij het zelf noemt voor Indonesië ong« schikte „vrijgevochten liberalisme", be tekent volgens Reuter uit Djakarta een bijzonder harde treffer voor de drie voornaamste politieke partijen in Indo nesië: de Mohammedaanse Masjoemi. de communistische partij en de eveneen: Mohammedaanse Nahda/toel Oelama Volgens Reuter zal alleen de Indonesi sche nationale partij waarschijnlijk niei door de jongste maatregelen worden ge troffen. Het besluit stelt Sukarno in na ruggespraak met het opperste ge rechtshof, elke partij te verbieden die tegen de beginselen en doelstellingen van de staat is; een programma heeft dat gericht is op veranderingen in deze Belgische socialisten wensen geen nieuwe straaljagers De socialistische groep in de Belgische Senaat heeft gisteren bekendgemaakt dat zij zich zal verzetten tegen de plannen de aankoop van 170 nieuwe straal jagers, in verband met de ongunstige fi- anciële toestand in België. Senator Henri Rollin heeft de pers na afloop van een bijeenkomst van de groep meegedeeld, dat het schema voor ver ruwing van de uitrusting van de lucht- cht, gebaseerd op een N.A.V.O.-plan, Igië van juridisch standpunt bekeken tot niets verplicht. De Belgische regering heeft nog geen beslissing over de vernieuwing genomen. Mogelijk zal zij vrijdag vallen tijdens een kabinetszitting. De keuze zal dan gaan de Amerikaanse Starfighter en de Franse Mirage. Zware regenval heeft de rivie ren in Griekenland doen zwel len en zo teistert een overstro ming op het ogenblik het noord oostelijk deel van het land. In Komotini, de hoofdstad van de provincie Rhodope, en in de omliggende dorpen zijn vele huizen en winkels verwoest. De bewoners hebben ternauwer nood gelegenheid gehad hun bezittingen in veiligheid te brengen. Tot dusverre is er slechts een dode te betreuren. Dr. Mulder uit Leiden hoogleraar te Utrecht Dr. M. Mulder te Leiden is benoemd tot buitengewoon hoogleraar aan de Rijks Universiteit te Utrecht om college te geven in de sociale psychologie. Prof Mulder is verbonden aan het Nederland-- Instituut voor preventieve geneeskunde T.N.O. te Leiden. beginselen of verzet officieel of niet heeft gepleegd of gesteund. Buitenlandse hulp is voor de partijen taboe en buitenlanders mogen niet als lid worden ingesohreven. Het nationale front dient mee te wer ken aan het drieledige regeringsplan 1. Voltooiing van de Indonesische natio nale revolutie; 2. Streven naar een voor spoedige gemeensohap door algemene ontwikkeling en opbouw; 3. West-Irian (Nederlands Nieuw-Guinea) binnen de Indonesische republiek brengen. Vrijer invoer uit Euromarkt Ter uitvoering van artikel 33 van h< verdrag der Euromarkt is op 1 januari de totale waarde van de Beneluxcontingen- ten en de globale contingenten voer in Nederland met 20 pet verhoogd. Hieronder zijn begrepen contmgentsver- hogingen voor produkten, waarvoor op 1 januari vorig jaar een contingent werd vastgesteld van 3 pet der nationale pro- duktie, tot 4 pot dier produktie De bovengenoemde 20 pet verhoging geldt voor de afzonderlijke industdiële pro duktie, maar voor landbouwproducten bedraagt de verhoging slechts 10 pet, ge zien de schriele houding van de andere leden der Euromarkt in dit opzicht, waar om Nederland niets voelt voor vrijgevig heid. Dit is tevens de reden waaroir Nederland nog geen besluit genomen heeft tot vaststelling van contingenten voor tarwe, tarwemeel en suikerbieten. De Benelux heeft tevens besloten e< aantal aan hoeveelheidsbeperkingen o derworpen produkten waarvoor echter reeds onbeperkt vergunningen werden afgegeven geheel vrij te maken, ook tegenover leden van de Organisatie vi Europese Economische Samenwerking en handel (Gatt). De Benelux is berei* de algemene overeenkomst voor tarieven deze vrijmaking voor de Euromarkt te consolideren, mits de andere leden hier toe willen overgaan. Vier schepen in aanvaring Bij Lobith heeft gistermiddag een eri stige aanvaring plaats gehad tussen het Duitse motorschip Holsatia enerzijds de motorschepen William Walter en Roe- lofje anderzijds, waarbij echter geen per soonlijke ongelukken zijn gebeurd. Ter wijl het Nederlandse motorschip William (schipper Van Ingen), gedomicilieerd Nijmegen, varende was boven Lobith op weg naar Emmerich werd het aangevaren door het Duitse motorsohip Holsatia, waardoor dit laatste dwars in de rivier schoot en daardoor ook in aanvaring kwam met het Duitse motortankschip Walter en het Nederlandse motorschip Roelofje. Het motorschip William dal geladen was met hout, kreg een groot het achterschip en moest, ondanks pompen, aan de Duitse zijde van de rivier •en Lobith aan de grond worden gezel zit met het achterschip onder water Het Duitse tankmotorschip Walter, dat eeg van Duitsland kwam, kreeg eveneens :ware schade een gat in de zijde en :al waarschijnlijk naar een werf worden gesleept. Het motorschip Holsatia zal de op eigen kracht voortzetten, terwijl de schade aan het motorschip Roelofje in minder belang is. De Gereformeerde kerk van Leeuwar den-West heeft bij de Zuidhollandse Bank de Nederlandsche Handelmij. en Ingwer- Co. de inschrijving geopend op f 45.000 5 pet. 30-jarige obligaties aan toonder van f 1000 en f 500 a 100 pet- storting 1 maart. De aflossing geschiedt 1 25 annuïteiten, het eerst op 1966, oplopend van f 9500 tot f 30500- Vervroegde aflossing 5 pari is mogelijk, het eerst op 1 maart 1963. De opbrengst dient voor een nieuw centrum net een grot ezaal en 8 kleinere benevens sen conciërgewoning. De grote zaal kan sok voor kerkdiensten met 650 personen worden gebruikt. De kosten van terreiD gebouw en inventaris zijn f 525.000. oorzaakt zware sneeuwval in Midden- Europa. In Napels was men verwonderd over de sneeuw, die het grootste deel van de stad overdekt. Ook op de top van de Vesuvius ligt sneeuw. In Parijs tobt men alleen met yzel op de straten, waardoor al heel wat onge lukken zijn gebeurd. Ook in Duitsland waren de wegen bijzonder glad. Bij een botsing van twee trams in Remscheid werden tweeëntwintig mensen gewond, van wie acht ernstig. In Bordeaux en in Kopenhagen zijn twee oude mannen door de kou omgekomen. In Spanje waren vele bergpassen geblokkeerd. Zes mensen verloren door de kou het leven. In het Zwitserse Bodenmeer hebben zich van- naoht stapels ijsschotsen gevormd. In Den Haag js een nieuwe maat schappij (Apparatenindustrie Defense electronics N.V.) op het terrein der tech nische defensie-apparatuur opgericht om in nauwe samenwerking met de Navo- landen te komen tot een krachtenbunde ling op het gebied der techniek, produk tie en leiding. Zij heeft via verscheidene licenties de steun van de Amerikaanse defensie-industrie. Door een gecoördi neerd gebruik te maken van de technische en produktaemogelijkheden in elk der Navo-landen hoopt men te kunnen be schikken over meer en betere capaciteiten om technische moeilijkheden op te los sen en tegemoet te komen aan de eisen van de produktieschema's. De directie van de nieuwe onderneming zal worden gevoerd door de gepensioneer de generaal-majoor der Amerikaanse luchtmacht, Haywood S. Hansell. Deze heeft medegedeeld dat „door het opzetten van een organisatie in Den Haag die in staat is de beschikbare hulpbronnen te integreren tot een verdedigingssysteem, de vrije wereld een betere defensie ge boden kan worden tegen lagere kosten". P aratyf usbesmetting in bejaardentehuis In het gemeentelijk tehuis voor ouden van dagen in Berlikum (Fr.) zijn enkele gevallen van paratyfus geconstateerd. Twee bewoners, mannen van resp. 71 en 69 jaar, zijn naar een ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht en daar over leden. Zes andere inwoners van het te huis, onder wie een oude vrouw van 90 jaar en enkele mannen van ruim 80 jaar, bleken eveneens met paratyfus te zijn besmet. Vier van hen zijn naar de ba rakken voor verpleging van besmette lijke zieken te Leeuwarden overgebracht. Twee van hen worden in het tehuis zelf verpleegd. De patiënten zijn geïsoleerd en nie mand mag het tehuis in of uit. Er heb ben zich geen nieuwe gevallen van be smetting voorgedaan. Aanhoudende vorst erwacht tot donderdagavond: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enige sneeuw. Vannacht matige tot strenge, morgen overdag matige tot lichte vorst. Aanvankelijk weinig wind, later zwakke tot matige noordoostelijke 11.15 i (Opgemaakt c ZON EN MAAN Donderdag 14 januari: zon op 8.43, onder 6,55: maan op 17.55, onder 8.29; 14 jan. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Station Ten IS i-S ia a *4 Aberdeen Londen

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1