van op hoogste punt diaconessenhuis Openbaar vervoer moet op de helling Bezwaren van Leiden tegen de uitbreidingsplannen van Leiderdorp Volgende week gesprek op regeringsniveau DE In 1959: 3000 sollicitanten College van Leiderdorp acht meeste bezwaren ongegrond - NIEUWE LE1DSCHE COURANT DINSDAG 12 JANUARI 1960 Agenda voor Leiden Dinsdag Gebouw Prediker, 8 uur; Opwekkings samenkomst Volle Evangelie Zending o.l.v. evangelist J. Maasbach. Stadsgehoorzaal, 8 uur: tweede concert Maatschappij voor Toonkunst, radio-fil harmonisch sextet. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1, 8 uur: jaarvergadering Kon. Ned. Natuurhisto rische Vereniging. Hervormd wijkgebouw Bethel, Stille Rijn, 7.45 uur: afdeling Leiden van Ge- ref. Bond; spreker ds. J. den Hoed van Woensdag Rijksmuseum voor Volkenkunde, 8 u.: C. Ouwehand over Japan sneeuw- Rehoboth, 8 uur: Chr. Plattelandsvrou wen, o.a film over Californië. Zomerzorg, 8 uur: vereniging van oud- leerlngen der ambachtsschool, filmavond Kon. Shell. Rijksmuseum van Geologie en Minera logie, 8 uur: lezing mej. G. E. de Groot over Fossilisatie. Ambachtsschool, 7.30 uur: K. en O-cur sus praktische autotechniek. Rehoboth, 8 uur: Vereniging van Vrij zinnig Hervormden, ds. Hubeek over: Moeten de vrijzinnigen uit de kerk? Donderdag Bethlehemkerk, Driftstraat 49, 4.30 u.: Jeugdvoorstelling Rekkense Inrichtingen film De geheimzinnige wildstroper; 8 uur: Jeugd ontspoord (18 j.) voor Herv wijkgemeente Kooiwijk. Schouwburg, 8 uur: Kon. Vlaamse Schouwburg met Miss Ba van Rudolf Gebouw Chr. Sociale Belangen, 8 uur: C. J. van Mastrigt voor Chr. Besturen bond over De vrijere loonvorming. Rehoboth, 8 uur: huishoudelijke verga dering veron. Vrijdag Rehoboth, 8 uur: Ned. Cliristen-Vrou wenbond, mevrouw A. M. de Moor-Ring- nalda over Christus wordt opnieuw ge kruisigd. Chr. Sociale Belangen, Oude Singel 236, 8—9.30 uur n.m.: receptie t.g.v. 50-jarig bestaan afdeling Leiden van Unitas. Schouwburg, 8 uur: Kon.- Vlaamse Schouwburg met Miss Ba, van Rudolf Stadsgehoorzaal, 2 en 3,30 uur: 64ste Jeugdconcert Maatschappij voor Toon kunst, Rotterdams Philharmonisoh Or kest. Zomerzorg, 8 uur, Jubileumvergadering Leidsche Vereeniging van Postzegelver zamelaars, lezing over luchtpost Zaterdag Ontspanningslokaal Doelenkazerne, 8 uur: dertigjarig bestaan Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren, afdeling Leiden. Den Burcht, 8 uur: Nijjoarsveziede Ons Grunnegerlaand. Antoniusclubhuis, 8 uur: S.R.O.-caba- retavond. Sohouwburg, 8 uur: Herdenking 175- jarig bestaan Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en optreden dansparodiste Cilli Wang. Apotheken Geopend: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Films Casino (2.30 en 8 uur, zaterdag 2.30, 7 en 9.15 uur): Het complot der 39 stappen (14 jaar); donderdag: Met de dood voor ogen (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Hercules en de koningin van Lydië (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Straat der verleiding (18 jaar) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): vrijdag tot en met maandag: Geheim agent (18 jaar); dinsdag tot en met donderdag: Hoff manns vertellingen (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Orfeu Negro (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Some like it hot (18 jaar) Tentoonstellingen Prentenkabinet: tentoonstelling foto's P. H. de Goede, tot en met 30 januari Lakenhalaquarellen en tekeningen van S Schroder, tot en met 18 januari Museum voor Volkenkunde: Ook dit is Japan, tot 28 februari 1960. Musea, instituten, leeszalen c.d. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag dinsdag en donderdag van 4 tot 5 30 u.. woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en Rijksherbarium. Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Rijksmuseum voor Oudheden. Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 u Academisch-Histonsch museum Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij bibliotheek 1 middag) Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling, geopend van half tien tot half 6, op zaterdag tot 5 uur Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7: elke dag geopend van «05 u Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree straat 27, maandag en woensdag van l tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 t t 5.30 10 I 5.30 i Inlichtingen kantoor V V.V., Steei lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur zaterdag tot 1 uur Hortus Botanicus Rapenburg, elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 4 (na 1 april tot 5 uur) Geologisch en mineralogisch mu: Garenmarkt lb: elke dag geopend Prentenkabinet, Kloksteeg 23, elke dag van 2 tot 5 uur. Gravesteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uui (liefst in de vakanties), concierge: Kolf- makersteeg 16a Deze opgaven gelden niet voor zon en feestdagen). IN vinnige kou is vanmiddag om 3 uur op het hoogste punt van het in aanbouw zijnde dia conessenhuis de vlag gehesen. Tal van genodigden waren van dit ogenblik getuige, onder wie verscheidene burgemeesters. Dit punt betekent, dat bin- afzienbare tijd met de af bouw van het ziekenhuis wordt begonnen. Wij vernamen van morgen van de hoofdopzichter, dat nu ongeveer tachtig procent van de skeletbouw klaar is. Het hoogste punt is op het ogenblik Scholen vragen aandacht van Leidse raad Burgemeester en wethouders van Lei den stellen de raad voor, voor die aan schaf van leermiddelen ten behoe-vd van de dependance Voorgeest van de open bare b.l.o.-school aan de Marmiixstraat f 2700 krediet te verlenen. Verder geven i overweging voor het treffen van enige bouwkundige voorzieningen aan het het aanschaffen van meubilair de Rudolf Steinerschool f 5.935.70 beschikbaar te stellen. Voorgesteld wordn het bestuur van de vereniging voor christelijk onderwijs medewerking te verlenen bij het aanbrengen van een ver duistering in de aula van de ulo-school in de Asserstras/t 1. Voorgesteld wordit aan het bestuur van dezelfde vereniging medewerking te ver lenen bij de stichting van een kleuter- schoofl mieit dirüe speelwerk-lokalen en school met zes leslokalen en een vak lokaal voor lager onderwijs in hel stads deel ten noorden van de Maresingel. Herensingel en Lage Rijndijk. B. en W. verzoeken de raad te verklaren dal het leerplan van de vakschool voor meisjes aan het Rapenburg 23 wordt uit gebreid met een opleiding voor lerares Na. Onderwijszaken in Leidse gemeenteraad Zoals gewoonlijk, staat ar weer een aantal onderwijszaken op de raodsagen- da van de volgende weak. Burgemeester en wethouders van Leiden stellen voor mejuffrouw A. K. van Alphen te be noemen tot hoofdleidster van de open bare kleuterschool aan de Atjehstraait, de heer J. G. F. Hasekamp eervol ontslag te verlenen als laraar geschiedenis aan het gymnasium, tot onderwijzer aan de openbare lagere school aan de Da Costa- straat te benoemen de heer B W. van Daalen en tot onderwijzeres aan de open bare school aan de Maresingel mej P M. de Vries. Voorgesteld wordt mej. C. C. de Her- cogh, onderwijzeres aan de b.l.o-school aan de Mannixstraat over te plaatsen naar de openbare school voor u.l.o. aan de Madoerastnaait. B. en W. stellen voor tot leraar geschiedenis aan het gymnasium te benoemen de heer D. J. van Koot en. tot lerares im vaste dienst aan het Rem brandt-lyceum mej. G. C. A. Pot ei leraar aan deze school de heer A. M. den Haan. Voorgesteld wordt mevrouw F. Ratmond-Bouwiman te benoemen tot 1 nares Engels aan de HBS voor meisjes. Ds. Den Hoed De bijeenkomst in het Hervormd wijk gebouw Bethel van hedenavond, waarir ds. J. den Hoed spreekt, begint niet oir 8 uur maar om kwart voor acht. het zusterhuis, waar vanmiddag dertjg meter boven de grond de driekleur werd geplant. Het zusterhuis is voor wat de vloe ren en de kolommen betreft ge heel klaar. De middenbouw is op één verdieping na voltooid. De twee voorgedeelten (bedden zalen) voor de helft, dat wil zeggen drie van de zes verdie pingen; de administratie-afde ling en de poliklinieken even eens voor de helft (twee van de vier verdiepingen). Er is' nu 7300 kubieke meter beton ver werkt. De totale hoeveelheid bedraagt 9000 m3. De afbouw van het huis, dat een inhoud krijgt van 13.000 m3, moet nog worden aanbesteed. Dagelijks werken hier 127 TEGEN de plannen van de gemeente Leiderdorp tot uitbreiding van de bebouwing in de Zijllaan-, Meije- en Munnikkenpolder is een groot aantal bezwaarschriften ingediend. Over de plannen zelf hebben wij al enkele malen uitvoerig geschreven, zodat een beschrijving hier achter wege kan blijven. B. en W. van Leiderdorp hebben met betrekking tot deze bezwaarschriften advies ingewonnen van het architectenbureau Kuiper-Gouwetor-De Ranitz, dat de ontwerpen heeft gemaakt. Zoals wij gisteren meldden, hebben ook B. en W. van Leiden van de gelegenheid gebruik gemaakt een bezwaarschrift in te dienen. Het dateert van 21 december 1959. Aan het gemeentestuk van Leiderdorp ontlenen wij het volgende. Het gemeentebestuur van Leiden stelt, dat het betrokken uitbreidingsplan een onderdeel moet uitmaken van de Leidse agglomeratie en dus moet passen in het structuurplan. De vraag of in dit gebied onder meer de bevolking uit de te sa neren wijken van Leiden zal moeten wor den gehuisvest, is thans nog niet ter zake dienende, omdat dit uitbreidingsplan geen aanwijzingen geeft ten aanzien van de huurklassen van de verschillende wo ningtypen eengezinswoningen, meerge zinswoningen en dergelijke. De woning typen zijn natuurlijk wel bepaald. .Het gemeentebestuur van Leiden dringt aan op het opnemen in dit plan van een vol doende aantal woningen in de laagste huurklasse. Het merkt vervolgens op, dat het aantal eengezinswoningen is ver groot ten aanzien van de oorspronkelijke schetsen. Leiderdorp meent dat het op voeren van het aantal eengezinswoningen van juist beleid getuigt. Schier overal is een reactie op de relatief te grote flatbouw merkbaar en wordt gezpqht naar opvoering van het aanal eengezins woningen, ook in de laagste huurklasse. Het leggen van een causaal verband tus sen .het aantal eengezinswoningen ten op zichte van het aantal flats en de toe komstige huurklasse van deze eenge zinswoningen en deze flats is onjuist. Dp goedkoopste woningen die b.v. Rotter dam na de oorlog heeft gebouwd, zijn eengezinswoningen. B. en W. van Leider dorp menen, dat het onderhavige uit breidingsplan dat slechts ongeveer 1/3 gedeelte vormt van het totale in dit ge bied te ontwikkelen plan mogelijkheden biedt voor woningbouw in de goedkoop ste sector. Deze mogelijkheden liggen in de noordwesthoek van het plan, daar is een wijk met eengezinswoningen ont worpen met langs de noord- en westrand flatbouw. De flats langs de zuidoostrand van deze sector zijn meer geschikt voor een hogere huurklasse. Vermoedelijk zijn er ook nog soortgelijke mogelijkheden in de zuidwest sector van dit plan. B. en W. concluderen, dat het bezwaar schrift van Leidpn op dit punt ongegrond is omdat: 1. de verhouding eengezinswoningen- flatwoningen geen indicatie geeft voor het liuurpeil; 2. het juist is, dat in het onderhavige uitbreidingsplan in onderdelen rela tief meer middenstandswoningen ko men dan in de beide nog te ontwik kelen sectoren in het noordwesten; 3. het aan twijfel onderhevig is of be volking uit de te saneren Leidse buurten juist hier zal kunnen wor den gevestigd omdat eerder een z.g. opschuiving kan worden verwacht. Stedelijk Foto N. van der Horst, hiertegeno' Het gemeentebestuur van Leiden voert in zijn bezwaarschrift een minder con creet, doch wel wezenlijk argument aan, tegen de voorgestelde verhouding flat woningeneengezinswoningen, namelijk dat deze woonwijk daardoor te weinig .stedelijk" zou zijn. B. en W. stellen een stedelijke woon- Directie N.Z.H.: Kosten doorberekenen F' (Van een onzer redacteuren.) E PERSONEELSSITUATIE bij de N.Z.H.V.M. is momenteel beslist niet dien aard, dat van een noodtoestand kan worden gesproken. Wel dreigt het gevaar en dit geldt dan voor het gehele openbare vervoer in pns iand dat de zaak binnen afzienbare tijd „ergens" vastloopt. Dit ver klaarden ons gistermiddag de heer J. J. Jurrissen," directeur van de N.Z.H., en de heer J. A. L. de Ronde, chef algemene dienst en personeelszaken van dit bedrijf, dat een belangrijk deel van het openbare vervoer tussen Den Haag en Amsterdam verzorgt. Volgende week zal de heer Jurrissen als gedelegeerde deelnemen aan een gesprek op regeringsniveau en hij hoopt van harte, dat hieruit maatregelen voortvloeien, die een crisis in het ver voersbedrijf zullen voorkomen. Deze maatregelen kunnen uiteraard voor namelijk een tariefsverhoging betreffen, zonder welke een dringend nood zakelijke verhoging van de lonen in het vervoersbedrijf onmogelijk is. Over de chauffeursbezetting is de directie van de N.Z.H. beslist niet ontevreden. Wel is men druk bezig het aantal chauffeurs met ongeveer 80 man uit te breiden in verband met de vervanging van de tramlij nen LeidenKatwijk, Leiden Noordwijk en de stadstram in Lei den door busdiensten, een vervan ging, die eind dit jaar haar beslag zal krijgen. Een jaar daarna wordt dan zoals gemeld de tramdienst Leiden-Den Haag opgeheven, maar daarover maakt men zich nu nog geen zorgen. Het werven van geschikte chauffeurs kost veel tijd, moeite cn geld. Liefhebbers zijn er genoeg: alleen vorig Jaar kwamen nen. Maar ondanks bet feit, dat sollici tanten, die nog nooit chauffeur zijn ge weest even grote kansen hebben als zij, die wel chauffeur zijn, kon men na een gedegen selectie van deze ruim 3000 man er slechts 141 in dienst nemen. De selectie betreft, niet alleen de ge schiktheid ails chauffeur maar ook de ka raktereigenschappen en het verleden van een sollicitant. Voor een en ander heeft de direct ie van de N.Z.H. op grond van haar veeljarige ervaring normen opge steld, waarvan zij onder geen beding wil afwijken. Werving, selectie en opleiding f 1000 per chauffeur kosten r Huizen Afgezien van de lonen, vormt de huis vesting wei het grootste probleem bij de personcelswerving en de directie van de N.Z.H. betreurt het, dait nog lang niet elike gemeente lm het vervoersgebied voldoen de doordrongen ls van de urgentie hier van. Het komt vaak voor, dat voorrang wordit gegeven aan personeel voor de in dustrieën, (die ate goederen produceren de bedrijven bovendien gemakkelijker dertussen regent het van alle kanten klachten als een bus of tram door om standigheden eens een paar minuten over tijd is, veirzuchit de heer Jurrissen. Men is er bij de NZH inmiddels toe overgegaan ten behoeve van per soneelsleden honderd procent hy potheek te geven op daarvoor in aan merking komende huizen, die men echter met een kaarsje moet zoeken. Ook betaalt de directie soms de on rendabele top van nieuwbouwhuizen. De situatie is vooralsnog gelukkig ech ter zodanig, dat in de verste verte niet wordt gedacht aan beperking van dien sten of opheffing van lijnen. Tarieven omhoog Samenvattend kan worden gezegd, dat naast het hulzcngebrek vooral de onre gelmatige diensten en de ook hiermee verband houdende lage honorering van liet werk der chauffeurs debet zijn aan de onaantrekkeltfkhcid van bet chauf- fcursberoep. Zo nam do regering nog steeds geen beslissing over een in juli 1959 aangevraagde zogenaamde „Iwee- ploegcnloeslag" van 6 procent als com pensatie voor de onregelmatige diensten. Een toeslag, die b\j dc industrie veelal Terwijl het algemene indexcijfer in de loop der achter ons liggende jaren is gestegen tot 320, bedraagt het indexcijfer van de vervoersta- rieven nog slechts 180! Dit enorme verschil kon tot nu toe nog enigszins worden opgevangen door de toene ming van het vervoer maar ook hieraan komt een eind. In 1959 be droeg deze toeneming ongeveer 1 procent en voor dit jaar wordt een geringere stijging verwacht. De di rectie van de N.Z.H. hoopt daarom, dat. de regering zo gauw mogelijk, als het kan deze maand nog, de ver voersbedrijven zal machtigen een aantal'kosten door te berekenen in de tarieven, zodat men weer tot een normaal renderend bedrijf kan ko- wijk door zijn ontwerp moet getuigen van een grote schaal, die zichtbaar wordt doordat een aantal elementen van het plan de grootte van de totaliteit sugge reert. Zij menen, dat dit in het onder havige plan is bereikt door onderling verband van de ligging van het winkel centrum (vallende juist buiten de ligging van het plan), het centrale park met de waterpartij, het raadhuis, het monumen tale profiel van de weg, het zeer lange blok in drie woonlagen langs deze weg, een groep van openbare gebouwen en ten slotte door het hoofdwegenschema. Leiderdorp is ervan overtuigd, dat deze totale opzet niemand de suggestie zal geven zich in een dorp te bevinden. Bovendien zullen de voorzieningen (win kels, scholen, kerken enz.) en de duide lijke plaatsing daarvan door hun kwan titeit ten gevolge van de totale bevol kingsgrootte van de wijk en ook door hun kwaliteit de stedelijke indruk ver sterken. De grootte van een winkelcen trum als hier is gesuggereerd laat daar omtrent geen twijfel bestaan. Dat daar naast in de verkaveling van de eigenlijke woonbuurt is gestreefd naar een kleine, meer menselijke schaal lijkt B. en W. in overeenstemming met de menselijke be hoeften. B. en W. achten dus het argument van onvoldoende verstedelijking ongegrond omdat dit bezwaar ten onrechte is ge koppeld aan de verhouding eengezins woningen—flatwoningen. Als dit waar zou zijn, zou b.v. Eindhoven met 25 pet. flatwoningen nimmer een stad kunnen worden. Het derde bezwaar van Leiden richt zich tegen het dwarsprofiel der hoofd verkeerswegen, B. en W. stellen de raad deze gedeeltelijk gegrond Maurilssiugel Leiden maakt eveneens bezwaar tegen het niet doortrekken van de Maurits- singel over de Does (na de kruising van de Rijn aansluiten op de Ommedijkse- weg in Zoeterwoude. In dc vergadering van dc structuur plan-commissie heeft de burgemeester herhaaldelijk gewezen op het feit dat de gemeente Leiderdorp in dit uitbrei dingsplan in onderdelen een ander tra cé had. B. en W. van Leiderdorp zijn van mening, dat het juiste bepalen van het tracé een vraag van nadere uitwer king is die wel degelijk per uitbreidings plan aan de orde kan worden gesteld. Wel dient hierbij het uitgangspunt van het structuurplan, namelijk bet opnemen van een doorgaande route ten noorden van de Rijn van oost naar west, te wor den gehandhaafd. In het onderhavige plan is deze weg eerder naar de Rijn toegebogen om een aantal tuindersbedrij- ven die gevestigd zijn op de percelen 351, 357, 362 en tussen deze percelen cn de Does, ie handhaven. Een overbrug ging over de Rijn ter plaatse zou niet zich brengen de sloping van een aantal oude woningen op het grondgebied van Zoeterwoude. Dan kan een royale entree naar de brug worden gemaakt. Toegegeven wordt, dat aansluiting op de Kruisbuurt, ongeveer tegenover de O m m e dij kse w eg, ruimer en directer De door Leiderdorp voorgestelde op losing is echter geenszins onaanvaard baar, aldus het gemeentestuk, bespaart de kosten van een brug over de Does, spaart een aantal tuindersbedrijven en handhaaft ook het principe van het structuurplan. B. en W. zijn van mening, dait de tuin- dersbelangen, die toch al zo zwaar wor den getroffen, op dit punt moesten pre valeren boven een meer perfect tracé ten opzichte van het in het huidige plan voorgestelde aanvaardbare tracé. In verband hiermee stellen zij voor de door het gemeentebestuur van Leiden naar voren gebrachte bezwaren ongegrond te verklaren en het plan op dit punt niet te wijzigen. rpEGEN DE UITBREIDINGSPLANNEN van Leiderdorp zijn behalve va gemeente Leiden, ookbezwaarschriften ingekomen van de firma P L Zwetsloot te Hoogmade, J M C Stadhouder, echt genote van A H J J M Verhagen te Vught, J F H J M Verhagen te Zoeter woude, K Hayes te Leiderdorp, J Rijns- burger, J J de Graaf, A Muijlwijk en E Rietkerk te Leiderdorp, N P van Wierin- gen te Hoogmade, A C van der Leek te Leiderdorp, C Brussee te Zoeterwoude. A de Graaf, W de Graaf, C de Graaf Wzn, W Moraal, K Hayes, J van Winkel en K van Winkel te Leiderdorp, C A Stuifzand te Leiden, J J den Hollander te Leiderdorp, W C Balkenende en A Bal-1 kenende W Czn te Leiderdorp, P C Kap- teijn te Hoogmade, P N J van der Geest te Oud-Ade, H Braat te Leiderdorp, J H Rijkelijkhuizen te Hoogmade, D J vati der Poel te Oud-Ade, H W Heijkoop en 18 anderen te Leiderdorp, Zoeterwoude, Oud-Ade en Leiden, G W van der Geest te Oud-Ade, de firma P P J v Remundt en Zn te Leiderdorp. P C den Hollandei te Leiderdorp, C J Overdevest te Leider dorp en het bestuur van de Munnikken polder. In verreweg de meeste gevallen stellen B. en W. de raad voor, de bezwaren var appellanten ongegrond te verklaren ei de plannen van de gemeente derhalv niet te wüzigcn. Ten aanzien van het bezwaarschrift van J. J. den Hollander te Leiderdorp wordt voorgesteld, daaraan tegemoet te komen, voorzover het de groenstrook langs de Dwarswatering aangaat. Ten aanzien van de bezwaren van G W van der Geest te Oud-Ade (meelfabriek Zijl- stroom aan de Zijldijk) wordt voorgesteld deze gegrond te verklaren en het uit breidingsplan te wijzigen. Hoewel het niet is aan tc raden, ter plaatse industrie toe te laten, zijn B. en VV. van mening, dat voor dit bedrijf een uitzondering kan worden gemaakt (aan gezien het speciaal vaar agrarische doel einden bestemd is) door een overgangs bepaling In de voorschriften te doen op- Verkoop industrieterrein De Leidee raad besloot op 24 maant 1953 aan Cbr B A. Deckers en Zonen, gevestigd alihier. in erfpacht ui<t te geven het perceel industrieterrein, groot 2878 m2 gelegen aan de Trekvlietweg, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie O no 2045. Dit peireeel is eerst op 23 oktober 1959. bij de totstandkoming van de grond- miiing tussen de gemeente en de Staat deer Nederlanden, opnieuw eigendom van de gemeente geworden. Onlangs verzocht genoemde N.V. Dec kers. in plaat6 van de grond aan haar in erfpacht uit te geven, deze thans van de gemeente te mogen kopen. Het tekoop gevraagde perceel industrieterrein moei worden gebezigd voor uitbreidiiing van het op het aangrenzende perceel gevestig de bedirijf, een carrosserie-fabriek. Met adiressantie is overeenstemming be reikt over de verkoopprijs van f 17 per m2 (bouwrijp en opgehoogd tot n.a.p,), d.i dezelfde prijs, waarvoor de N.V. als erf pachtster het recht zou hebben verkregen om de grond eventueel van de gemeente te kopen. Tegen deze verkoop bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Leiden leent geld B. en W. van Leiden ontvingen een aan bieding van die N.V. Bank voor Neder- Landsche Gemeenten te 's-Gravenhage voor de verstrekking van een geLdilening ten bedrage van f 2.600 000, op te nemen in drie termijnen ad 50 pot. op 5 januari 1960, 25 pet. op 1 april 1960 en 25 pet. op 1 juilii 1960 tegen de koers van respectie velijk 08 li pot, 98 pot. en 97*4 pet. De geldlening zal worden aangegaan voor 30 jaren, af te lossen in 30 zoveel mogelijk gelijke jaarlijkse termijnen, tegen een rente van 414 pot per jaar, halfjaarlijks te voldoen. Overigens gelden de gebrui- nemen, waardoor het de eigenaar moge lijk wordt het bedrijf voort te zetten. B. en W. stellen ten Slotte voor, het be stuur van de Munnikkenpolder mee te delen, dat te zijner tijd de naar voren ge brachte punten nader zullen worden be studeerd en dat een en ander in onder ling overleg nader zal worden geregeld., Kring Rijnland hield zijn jaarvergadering Oud-padvinders en -padviiulsters De Killing Rijnland van de Broederschap van oud-padvinders en oud-padvinds bers hield gisteravond zijn jaarvergadering onder leidiimg van dc heer E's Kronenburg in het. Getref. jeugdhuis aan de Breestraat Hij instal leerde vervolgens twee nieuwe Leden, mevr. Berkemeyer-Webbers en mej. An neke van Egmond. dne de belofte afleg den op de kring1 vlag. Secretaris D. Lepelaar schonk in zijn jaarverslag ondier meer aandacht aan de verschuilende aobiviibelten en de bijeen komsten van het afgelopen jaar. De actie voor het verzongdmgshuis ten behoeve van invalide oud-padvinders en oud-padvind- stere draiaiiit nog sbeeds op volle toeren. Het aantal leden van de kring bedraagt thans 34. Ten aanzien van <ie huisvesting van de kring kan de heer Wim kosten waarschijnlijk voor een oplossing zorgen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Kees van Rije te Wassenaar tot voorzit ter gekozen. Verder werden gekozen de neren Henk van Diji en Wim Kosten. De aftredende bestuursleden, mevr. R. Gin- sel en de heren E's Kronenburg en D. Lepelaar, konden zich namelijk wegens drukke werkzaamheden niet meer be schikbaar stellen. Geen steun van Leidse raad aan humanisten In de raadsvergadering van 16 novem ber 1959 werd om preadvies in handen van B. en W. gesteld het verzoek van de stichting militaire tehuizen van het hu- ihanistisch thuisfront, om subsidie ten behoeve van haar militaire tehuizen. Reeds eerder, te weten op 4 maart 1957 en op 3 november 1958, werd met betrek king tot soortgelijke verzoekeo van ge noemde stichting een beslissing genomen. Overeenkomstig de meerderheid van het college besloot de raad die verzoeken af te wijzen. Aangezien met betrekking tot 't onder havige verzoek de standpunten van de meerderheid en de minderheid van het college, evenals die van do meerderheid en do minderheid van de commissie voor sociale zaken, geen wijziging hebben ondergaan, geven B. en W. de raad in overweging geen subsidie te verlenen. Im verband met het maken van een ïooduiitgang aam de achterzijde v-a-n haar fabriek heeft de N.V. Leidse Matrassen- fa bric ken gevraagd van de gemeente te mogen kopen een strook grond, groot pl.m 195 m2, uitkomend op de Groenoord- Overeenstemmiimig is bereikt over de verkoopprijs van f 25 per m2 (niet opge hoogd). terwijl de verkoop zal geschie den onder nader vast te stellen voor waarden Tegen deze verkoop bestaat "bij B. en W. geen bezwaar. Zie voor stadsnieuws ook pagina 4

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3