f Socialisme oriënteert zich op nieuwe koers Tal van problemen voor vervoersondernemingen kou n gevat/, ITALIANO HOEST UW KIND...? ZWITSAL Hoger beroep van omroep Eerste goedkeuring voor metro in Rotterdam Recept Egyptisch arts de lekkere „Unie Afrikaanse staten van groot belang" ÜE ZATERDAG 9 JANUARI 1960 Prijsverlagingen 1 De Telegraaf heeft volle sympathie voor de (prijsverlagin gen, waartoe Unilever en Philip* ring hebben besloten: Het is in het naoorlogse tijdsgewricht nog niet eerder voorgekomen, dat een loonsverhoging gepaard ging met een prijsverlaging, Het is op zichzelf logisch, dat die bedrijven tot prijsverlaging uit genodigd worden, welke van mening zijn, zich een sxtra loonsverhoging te kunnen getroosten. Deze bedrijven mogen zich immers op grond van een reeks factoren, zoals doeltreffende investeringen, juiste verkoop- en reclametechniek, efficiënte organisatie, ijver en toewijding van het personeel'; verheugen over een producti viteitsontwikkeling. die het gemiddelde min of meer belangrijk overschrijdt. Het is verantwoord en redelijk, dat de voor delen daarvan ook ten goede komen aan de gehele bevolking, in de vorm van lagere prijzen. Met een dergelijke politiek zijn trouwens de belangen van aandeelhou ders en werknemers het meeste gediend. Gewichtige voordelen van deze. politiek zijn dat een dam tegen de inflatie uwrdt opgeworpen en de vergeten groepen nu eens niet worden vergeten. De voordelen van deze ontwikkeling mogen echter niet versluieren, dat aan de prijsverlagingen een kunstmatig ka rakter niet kan worden ontzegd. Hel zou de voorkeur heb en verdiend als de onderlinge, concurrentie tot prijsverla- ging had geleid. De prijsverlagingen zou den zich dan over een breder front, heb ben uitgestrekt en waarschijnlijk van groter belang zijn geweest. Prijsverlagingen II prijsverlagingen komt. Verder roerlft deze krajit op: Natuurlijk valt toe te juichen, dat er prijsverlagingen plaats vinden. Maar deze zijn nu beperkt tot enkele grote ondernemingen. Werkeljjke algemene prijsverlaging op grond van gestegen pro- duktiviteit kan tleqhts komen door een een gezonde concurrentie en door een monetaire politiek, die inflatoire bewe gingen met voldoende kracht tegenwerkt Hiernaar te streven is een eenvoudiger en doeltreffender politiek dan de tot nu toe gevolgde weg. Niet alleen is deze zeer kronkelig, maar liet blijkt ook thans weer, dat een efficiënte coördinatie of „timing" ontbroken heeft. Schroolaf faire ■rijft o; lededel dat do omvang van de fraudes ln de schrootliandel vrle malen groter zou zijn dan de Hoge Auto. rltelt ln haar voorlopig rapport doet uitkomen: Ons lijkt nu werkelijk de tijd gekomen, dat aan de opmerkingen van de heer Worms alle aandacht wordt besteed, en dat een zo diepgaand mogelijk onderzoek niet langer meer mag worden uitgesteld. Het vroord „sehrootfraude" fs een na genoeg dagelijks weerkerend woord in onze dagbladen' 'gëüfórffën^Dat wekt on rust. In de eerste plaats worden de mil jo enen en mogelijk miljarden, die ermee zijn gemoeid door de burgerij opgebracht. In de tweede plaats ondermijnt dit het vertrouwen in de werkelijke mogelijk heden van een Europese economische samenwerking. In de derde plaats kan niemand zich meer geheel aan de indruk onttrekken dat politiek en economie, landsbelangen en bedrijfsbelangen, ln de sfeer van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal op onoirbare wijze door- eengehutseld zouden worden. Van tweeën een. Of de beschuldigingen hele krasse die de heer Worms gis teren heeft geuit zijn onjuist (idij nemen dat niet aan, maar in dat geval moet dal toch door dé betrokkenen duidelijk ge- mgakt kunnen worden), of de beschuldi gingen zijn 'juist, althans grotendeels juist. En dan mag er ook niet meer om heen worden gedraaid. Dan moet deze zweer radicaal uit de Europese sarnen- leving worden weggesneden. Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met NDER HONING SIROOP^ Klassenpartij of volkspartij parlementsredactie) kan beschouwd worden als het einde van een belangrijke fase in de geschiedenis van het socialisme: de periode tussen 1940 en 1960, waarin socialistische ideeën over gelijke rechten voor de arbeiders, een systeem van sociale zekerheid en een politiek van volledige werkgelegenheid cn algemene welvaart een beslissende in vloed hadden op de politiek der moderne geïndustrialiseerde staten; een periode, waarin aanvankelijk in de meeste van deze landen de socialistische partijen deel namen aan de regering. Dit verklaarde drs- J. M. den Uyl, directeur van de dr Wlardi Bcckmanstichting (het weten schappelijk bureau van de P.v.d.A-) ter inleiding van de vrijdagavond in Utrecht begonnen internationale conferentie die bedoeld is als een oriëntatie over de toe stand van het socialisme. De heer Den Uyl merkte op dat de onzekerheid van het hedendaagse socialisme grotendeels wordt veroor zaakt door onvoldoende Inzicht in de gevolgen van de welvaartsstaat. De samenleving van producenten gaat COGNAC HENNESSY plllS grand stock f cognac du Bedrij f sdemocratie en vrije tijd over in een samenleving van consu menten. In de sfeer van de produkbie is de con currentie grotendeels teruggedrongen, maar in de sfeer van de consumptie bloeit zij nog. De belangrijkste bronnen van on tevredenheid van hoofd- en handarbei ders houden niet verband met hun positie in de fabriek of op het kantoor, en even min me-t de hoogte van hun inkomen, maar met moeilijkheden in hun gezinnen en clubs, in hun relaties met de samenle ving zoals zij die ontmoeten in- hun vrije tijd. De belangrijkste taak voor een socia listische ideologie is misschien het door breken van de antithese tussen het werk en de activiteiten daarbuiten. DM is van invloed zowel op de industriële democra tie als op de vrijetijdsbesteding, aldus de heer Den Uyl. Neutraal? De Oostenrijker dr. K. Czernetz (partij bestuurder en parlementslid) en onze landgenoot prof. dr. W. Banning behan delden de Ideologische achtergronden van het hedendaagse socialisme. De heer Czernetz zei dat de socialisti sche beweging het standpunt van de reli gieuze tolerantie en de wereldbeschou welijke neutraliteit vertegenwoordigt. Prof Banning wilde het woord tolerantie wel aanvaarden, maar het woord neutra liteit niet- De P.v-d.A, heeft ln haar be ginselprogram Juist het innig verband tussen levensbeschouwing en politiek In zicht erkend. Prof. Banning verwerpt Czernetz' term „humanistisch socialisme". De radio-omroepverenigingen hebben besloten in hoger beroep te gaan van het vonnis in kort geding dat de president van de rechtbank te Arnhem heeft ge wezen in de zaak contra het weekblad T.V. Dit werd medegedeeld door de heer J. Wl' Rengelink, programma-commis saris van de N.T.S. Het hoger beroep zal behandeld worden door het gerechts hof te Arnhem. (Van een onzer verslaggevers) Het. eerste deel van de officiële rijksgoedkeuring voor het onderwa tergedeelte van de metrowerken in Rotterdam is afgekomen: het depar tement van volkshuisvesting en bouw nijverheid heeft de gemeente Rotter dam doen weten dat er tegen het uit voeren van deze werken geen bezwa- Waar het hier een miljoenenprojeci geldt, zal het departement van financiën de wijze van financiering moeten aan geven, waarna de laatste goedkeuring zal moeten worden verleend door hel departement van binnenlandse zaken. Te - •achter dezè hoogste enkele weken zullen zijn gemoeid, Er bestaat een zodanig overleg tussen de departementen dat heJ uitgesloten ts dat het departement van volkshuisvesting en bouwnijverheid goedkeuring zou verlenen zonder dat hierover met financiën en binnenlandse zaken overleg zou zijn gepleegd en zon der dat piet te voren vast staat dat deze belde departementen met die goedkeu- ring akkoord gaan. Het betreft hier nog slechts het -deel van de metrotunnel dat de beide oeveih van de Nieuwe Maas zal verbind,an. Hiermede alleen is reeds dertig miljoen gulden gemoeid. Een aanvrage voor de 188) De bladeren van de Chinese zeepboom (Koelreuteria panloulata) vroeger een gewaardeerd ge- akeljjk e geweest zijn i realiseren, dat dit broeien geweest voor ontwikkeling van schimmels, behoeven we niet verder uiteen te zetten, dat moderne onder zoeker» aannemen dat de antibiotica onderzoekers hebben uit deze blade ren een antibioticum gewonnen, dat zich na onderzoek in hei laborato rium als een mcthylester aandiende Dergelijke methylester* zijn in hei die zich in hel bele plantenrijk geen zeldzaamheid oorzaak zijn geweest omdat zij als bestanddeel van galzu ren veelvuldig optreden, Over de behandeling van ziekten en wonden met menselijke en dier- werking van deze geneesmiddelen Uit overlevering is trouwens brkend dat vissers op de Egeïsche Zee in dr oudheid hun wonden eveneens met volksgeneeskunde, behoeven we niet breedvoerig te ver halen. De onder grond hiervan blijkt in vele gevallen niet zonder zin te zijn geweest, want moderne onderzoe kers hebben uit len van mens en* dier niet alleen an tibiotische stoffen geïsoleerd, maai bovendien vitamine B 12 gewonnen. Interessanter en minder onsmake lijk is het recept dat tji onge veer 3500 v. Chr. door Egypti sche artsen werd voorgeschrevei en dat moderne medici aanvan kelijk de haren te berge deed rij zen. Dit recept kwam er op neer, dal ter bestrijding van sommige ziekten bet kruim van bedorven brood werf aanbevolen Trouwens, niet alleei brood, maar ook andere meelapijzcn mits in bedorven toestand, werdci hiervoor uitermate gunstig geachl Om het bederf te vergemakkdijkci moesten deze meelspijzen te voren b water, wijn, of bier worden „aange maakt" o dauw te TOCH IS HET ZO! doorgegaan, indien de rcsultalen daar van averechts waren geweest, In Egypte werd voorts niet al leen beschimmeld eens verrot hout verweerde mortel e.d. aanbevolen broedplaatsen du* van de antibiotica afscheidende schim- Voor de Franse beschimmelde kaas (porten die overigens heerlijk zijn behoefl U nu ook geen angst meet te hebben, want Deense onderzoeken 'nebben uitgemaakt dat bijv. de Pen! jilium Roquefortis U weet wel Ie groengrijze schimmel van de ro quefortkaas een antibioticum is codat de arbeiders die in deze kaas- telders werken zelfs nooit verkouder. vordenl In leder geval wordt hier- loor weer verklaard, waarom melk •n kaasproducten ln de volksgenees kunde steeds zo'n grote rol hebber Op twee facetten met betrekking ot de antibiotica moeten we echter "og even wijgen. rest van de werken zal later volgen. Direct na afkomen van do officiële goedkeuring van binnenlandse zaken zal de aanbesteding vo-lgen. Het eerst zal het bouwdo-k aan £le beurt moeten ko men. waarin de tunnelsegmenten worden geconstrueerd. Congres D.R.P. (Vervolg van pagina 1) er net zo overdenken als ik. Hij had het. daarna volgens twee rechercheurs gehad over de gezegen-de Adolf en de herleven de geest van München. Staats gaf het toe, maar verklaarde voor de rechter dit te hebben gedaan de sympathie van de jongelui te v nen, zodat hij hen later gemakkelijker zou kunnen overtuigen van het misda dige optreden van de nazi's. De m: van 1928 tot 1945 beroepsmilitair ir Duitse leger geweest. Hij werd door de Britten gevangen genomen en verbleef enige tijd in de gevangenis. De politie in West-Berlijn heeft nog meer arrestaties verricht In Oostenrijk is journalist Borth ge vangen genomen die een artikel van anti- semitistische strekking had gepubliceerd. Hij zou de leider zijn van het in hel vorige jaar in Rome opgerichte Europese legioen, een vereniging van oudnazi's, die ook haar vertakkingen zou hebben In Engeland, Nederland, België. Frankrijk «n Italië. Het Britse nationaal filmtheater heeft besloten de uitnodiging te annuleren aan de Westdultse fllmproduktleleldster Lenl Riefcnstahl, die in dc dagen van Hitler een vurig natlonaal-sociallste was e geliefde filmactrice van Hitler. Er een storm van protest In Engeland opge gaan toen bekend werd dat zy een dracht in Londen zou houden. C.a.o. goud en zilver goedgekeurd De collectieve arbeidsovereenkomst voor de goud en zilvernijverheid is door het College van rijksbemiddelaars goed gekeurd. De in deze overeenkomst voor ziene verbeteringen van de arbeidsvoor waarden, waaronder een verhoging van de lonen met 5 pet., treedt in werking met ingang van de eerste volle loonweek na de datum van goedkeuring. Over de verkorting van de arbeidsduur, welke eveneens in beginsel is goedgekeurd, zul* partijen nader overleg plegen. Aldus De-ze twee inleiders Verschilden ook van mening over de vraag of de socialis tische partij een klassenpartij dan wel een volkspartij moet zijn. Volgens de heer Czernetz heeft de klassenstrijd zich ver breed van een strijd der industrie-arbei ders tegen de kapitalistenklasse tot een strijd van alle werkende klassen (waar onder ook boeren en middenstanders) tegen de monopolistisch-kapitalisttsche leiding. Daarmee zijn de socialistische partijen tot partijen van het hele wer kende volk geworden. Het zou fout zijn de nog bestaande klassentegenstellingen te verdoezelen en de socialistische par tijen in „volkspartijen" zonder meer te veranderen, aldus de heer Czernetz. Daartegenover merkte prof. Banning op dat het een illusie is te menen dat de verschillende groepen arbeiders (geschool den, ongeschoolden, kantoorpersoneel, landarbeiders enz) door solidariteit ver bonden z(jn cn een gemeenschappelijke ideologie bezitten. Optimistisch Sprekend over de economische achter gronden zei het Britse socialistische par lementslid C. A. R. Crosland (schrijver van „De toekomst van het socialisme") dat de economische toestand ln Europa thans wel zo gunstig is dat het socialisme zich in toenemende mate met andere dan economische problemen kan bezig houden. De nauwe band tussen de socialistische partij en de vakbeweging is nadelig, want velen zien de vakbonden niet meer als verdedigers van de belangen der arbei ders, maar als machtsblokken die verant woordelijk zijn voor prijsstijgingen en stakingen- Jornge a-rbeidsgezinnen met hoge inkomens, die zich in de voorsteden vestigen, vereenzelvigen zich steeds meer met de middenstand en stemmen conser vatief of liberaal in plaats van socialis tisch. De Nederlandse econoom drs. A. A. van Anieringen vond echter dat Crosland veel te optimistisch is- Op zijn best kunnen we zeggen dat we nu een fase van verplicht industrieel despotisme leven. Een van de belangrijkste taken die nog voor ons ligt, is het doorvoeren van een industriële de mocratie, waarbij de gemeenschap even veel Invloed In de grote bedrijven krijgt als het kapitaal cn de arbeid, aldus de heer Van Amcringcn. Ook over de verdeling van de welvaart kunnen we nog niet tevreden zijn, zolang bijv. in Nederland tien procent van de inkomentrekkers samen een derde van het nationaal inkomen ontvangen. Even min is de culturele emancipatie reeds vol tooid: slechts 7 procent van de studenten aan de Nederlandse universiteiten komen uit de lagere klassen, die samen 65 pro cent van de bevolking omvatten, zei de heer Van Amerlngen. Op enkele andere referaten en op de discussie komen we nog nader terug. ZAKEN ZIJN ZAKEN Tekort aan buschauffeurs Zuigkracht van speciale verslaggever) feurs avonddiensten en zondagsdien sten heeft moeten beperken, hebben de vervoersondernemingen opnieuw in de publiciteit gebracht. Over de ver schillende aspecten van deze zaak wordt al sinds jaren gepraat en ge schreven. Ze bestaan o.m. uit de kop peling van lonen aan tarieven (bus zowel als tram), uit het probleem van de inpassing van dienstverlenende takken van bedrijf in de van produk- tie en rentabiliteit afhankelijke, vrij ere loonvorming en uit het vraagstuk van de herwaardering van het beroep van bus- of trambestuurder. 19 cent per rol. EEN PRODUKT VAN KINS- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK Nkroemah roept congres ïeen PREMIER van Ghana. dr. Nkroemah, heeft gisteren be kendgemaakt, dat zijn volkspartij een congres van alle politieke par tijen in Afrika zal beleggen, ten einde de voorgestelde „balkanisatie van Afrika" te voorkomen en bij te dragen tot de vorming van een Unie van Afrikaanse staten. Hij sprak op een bijeenkomst tc Aeora. Aan de voorgenomen conferentie zouden alleen Afrikaanse politieke partijen moe ien deelnemen, die betrokken zijn in de strijd voor Afrikaanse vrijwording, eldc rlat De premier ri wordt aan regelingen om van Ghan. republiek tc maken. Eerder had hij ge zegd dnt er binnenkort een nieuwe grond wet, waarin Ghana een onafhankelijke republiek binnen het Britse gemenebest wordt genoemd. Volgens hem moet men voortdurend waakzaam blijven tegenover het Imperia lisme ,en het kolonialisme, die hoewel zij stervend zijn, steeds op het ene gebied pogen te bereiken wat hun op het andere gebied niet gelukt is. Zo trachtten de ko loniale mogendheden en hun bondgenoten hun economische heerschappij over onaf. hankeli.ik geworden Afrikaanse landen te nrlhr nadat zij a i deze lleke zelfstandigheid hadden verleend Met het oog hierop moesten de Afrikaanse landen tot een Unie komen, aldus Nkroe- Op het gebied van de internationale po litiek huldigde dr. Nkroemah de opvat ting dat Afrika bulten de blokvc E)A.J Mn WMO. mnnl blijVC1 'Z Zijn i De procureur-generaal bij het Ge rechtshof te Amsterdam, mr. A. D. de Mulnek Keizer, heeft geconcludeerd, dat de uitzetting van de apotheker J R. A. Simoons uiit de Nederlandse Antillen on rechtmatig Is geweest en dat dc- Neder landse Antillen de door de heer Slmocns geleden schade moeten betalen, Het Hof zal 4 maart arrest wijzen. industrieën Wat het laatste betreft, kunnen hier opnieuw zeggen, dat de tfjden wel zeer veranderd zijn. Voor de oorlog kon den de bedrijven te kust en te keur te werk gaan, als het op het aantrekken van nieuw personeel aanklvam. Een on dernemer in Drente stuurde zelfs alle sollicitanten weg, wier schoenen niet glimmend gepoetst waren en begon pas aan het gebruikelijke interview, als de man een kraakheldere indruk maakte. Men kon toen beslist niet zeggen, dat het beroep van buschauffeur hoog werd aangeslagen. Het werd niet als een beschouwd, voor welks uitoefening eisen werden gesteld, m.a.w., de buschauffeur was niet veel meer dan een ongeschoolde arbeider. Na de oorlog werd de mening hierom trent gewijzigd. De omstandigheden, welke dit veroorzaakten, waren wel in de eerste plaats het vakmanschap, dat werd vereist, om in de sterk toegenomen verkeersstroom mee te kunnen komen en de steeds zwaarder wordende verant woordelijkheid, die de buschauffeur ten aanzien van de veiligheid van de aan hem toevertrouwde passagiers draagt. Belangrijk is ook, dat de overal in zwang gekomen eenmansbedienlng een zeer speciale instelling vereist, daar van de ene seconde op de andere on geheel ander terrein moet worden om geschakeld In de Verenigde Staten is deze ge wijzigde mening omtrent het werk en dc verantwoordelijkheid van de buschauf feur reeds met een aanzienlijk zwaarder loonzakje gehonoreerd. Het komt daar zelden meer voor., dat buschauffeurs als ongeschoolde arbeiders worden schouwd en in vele plaatsen verdienei zelfs meer dan geschoolde arbeiders. De opvattingen, welke men aan de overzijde van de Oceaan over de waardering avond-, nacht- cn zondagsdiensten heeft, spreken natuurlijk ook een duchtig woordje mee. Er is waarschijnlijk geen land ter wereld waar meer voor werk wordt betaald dan Amerika. Landelijke regeling In Nederland is men nog niet zove tegendeel! Hier bestaat een landelijke regeling voor buschauffeurs, die de be loning afhankelijk stelt van de gemeen- teklasse, waarin de standplaats van dc vervoersonderneming Is Ingedeeld. Te- gelijkertijd worden In de Industrie lonen Ahoy nu failliet Het bestuur van de stichting Zieken- huisverzekertng A.Z.R. (Ahoy) deelt mede: Nadat de rechtbank tc Rotterdam op 27 november 1959 aan de stichting voorlopig surséance van betaling had verleend, heeft de stichting een over zicht gekregen van het schadebeloop. Daarbij 16 gebleken dat thans vrijwel alle verzekerden zich elders hebben ge dekt. Tevens is wel komen vast te staan, lat een afwikkeling buiten faillissement ilet tot de mogelijkheden behoort. De surséance is door de rechtbank in getrokken en de stichting Is daarop door de rechtbank ambtshalve failliet ver klaard. De afwikkeling zal nu verder geschieden door de curatoren m het faillissement Het faillissement betreft de stichting en niet het ziekenfonds A.Z.R. Het zie kenfonds A.Z.R. is een afzonderlijk lichaam. uitbetaald, die, zeker ten opzichte van de streekvervocrsbedrljvcn, aanzienlijk ho ger liggen en die na een korte periode van omscholing kunnen worden verkre gen. Hierbij komt nog, dat het industriële bedrijf over het algemeen vaste werk tijden heeft cn dat gedurende het week einde altUd vrfl wordt gegeven. Als gevolg van de zuigkracht, die de fabrieken door deze voordelen uitoefe nen, is het buschauffeursarsenaal relatief kleiner geworden. Er vindt ook een ver schuiving van chauffeurs van streekver- voersbedrijven naar stadsvervoerbedrij ven plaats, omdat do lonen daar door de .gemeentelijke indeling behoorlijk hoger liggen, terwijl de werktijden veelal gun stiger zijn. Het tekort aan buschauffeurs doet zich dan ook in de eerste plaats in de streek- vervoersbedrijven gelden, vooral die, welke er geen touringcaronderneming op na houden.. De geldelijke compensatie Immers, die zich in het besturen van een touringcar bevindt (vooral fooien van passagiers), ontbreekt daar geheel. Bo vendien moet er langer worden gereden, omdat er niet voldoende collega's zijn, waardoor de werktijden nog ongeregel der worden. In de grote steden, daar dus waar van overheids- of semi-overheldsbedrijven kan worden gesproken, liggen de proble- blemen enigszins anders. Ook daar zijn moeilijkheden ten aanzien van de per- soneelswerving getuige o.m. de adver tenties, die tot In alle uithoeken van het land worden geplaatst en de opeenhoping van toeslagen en faciliteiten, welke wor den geboden maar van een tekort, dat de bezetting van bestaande lijnen of van natuurlijke, uitbreidingen in gevaar brengt, kan niet worden gesproken. Zo als reeds eerder gezegd, Is de gemeen telijke indeling daar gunstiger de lo nen zijn dus hoger terwijl ook de werktijden niet overdreven lang zijn. Alleen in het seizoen is er meer verloop dan als gezond wordt beschouwd, omdat het touringcarbcdrijf dan een grote aan trekkingskracht uitoefent. Werktijden Als het probleem in de grote steden worden de ongeregelde werktijden be schouwd. Bij ziekte of een tijdelijk te kort aan personeel valt het steeds moei lijker chauffeurs (of trambestuurders en -conducteurs) te bewegen hun vrije tijd op te offeren, in het bijzonder gedurende de weekeinden. Stremmingen komen echter niet voor. daar de gemeentelijke vervoersbedrijven over het algemeen veel personeel in dienst hebben, waaron- de altijd wel de nodige invallers kunnen worden gevonden. Al met al Is wel duidelijk, dat het In de vervoersondernemingen tegenwoordig niet van een leien dakje gaat. Een direct publiek belang ls aan de problematiek verbonden: de duurzame, redelijke en veilige vervoersvoorzieningen van vele honderdduizenden mensen cn niet te vergeten de hoogte der tarieven, die min of meer aan die der lonen is gekop peld. Vast staat, dat de rijksverkeersin spectie niet tot het oneindige kan door gaan met het verlenen van ontheffingen van het rijtijdenbesluit, daar alle werk tijden bun grenzen hebben. Vast staal nok. dat er iets zal moeten worden ge daan het college van rijksbemidde laars heeft onlangs haar goedkeuring onthouden aan een gevraagde loonsver hoging van zes procent en dat een uitspraak In deze, steeds moeilijker ge worden zaak, van de zijde van de rege ring moet komen. WITTE KRUIS V DE CChte PIJNSTILLER Inderdaad, op Witte Kruis kunt u zich rustig verlaten. Witte Kruis de enige pijn stiller In 3 vormen verkrijgbaar Tabletten, poeder», eaehets!

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 13