Chinezen in Zuidoost-Azië vormen groot probleem Sunil wast dralend wit t SUNIL t-Bmmmmu VAN HOUTEN DE BESTE REEP DIE UI 20 CENT KRIMI KUNT De maatregelen in Indonesië Machtig handen wapen in de Peking van Kortste weg lijkt langer 'f '.-r. "k- FRANSE REGERING ACHT DE NAVO ONMISBAAR Moskou aanvaardt voorstel Ontwapeningsgesprek 15 maart in Oenève Openbaarheid bij N.V.'s DINSDAG 29 DECEMBER 19S9 Bordelen •ze instanties schijnen zich op het onze smaak wel uitermate formele tandpunt te hebben gesteld, dat 't niet tot taak behoort over de goede zeden te oaken. Hoe het mogelijk is, dat in een tad als Amsterdam waar de woning- iood nog bijzonder groot is voor woon- oeleinden geschikte woningen konden porden gebruikt als huizen van ontucht ander dat genoemde instanties daar iets egen ondernamen, blijft desondanks een aadsel. Gesteld, dat een ambtelijke in- tantie inderdaad meent, dat het niet- tot taak behoort te waken over het \andhaven der goede zeden, moet daar •lit worden afgeleid, dat het wel tot taak behoort, luillens althans wetens te werken aan het bevorderen der lechte zedenRaadsel volgt in deze rieste affaire op raadsel. Reeds is bekend tewordendat voor dergelijke tot bordeel ierbouwde woningen huurprijzen werden jevraagd van enkele honderden guldens week. Er zijn besluiten, die exces- ieve huuropdrijving verbieden. Het be- ioort mede tot de taak va7i ambtelijke nstanties om de naleving van deze iesluiten te controleren. Wist men er niets van? Neen, akkoord, de juiste be- ragen zal men niet geweten hebben. Haar heeft men bij de bedoelde instanties werkelijk gedacht, dat deze met toe- 'ng verbouwde, met toestemming betrokken woningen verhuurd worden en tientje per week? naïef. Hoe wereldvreemd. Inmiddels is ook al gebleken, dat bij voorbeeld het Hervormd Wijkcentrum in it deel van Amsterdam reeds geruime jjd geleden de aandacht van de Amster- lamse wethouder van volkshuisvesting md gevestigd op de verbouwingen der in kwestie en op hun nieuwe iestemming. Er is niet op gereageerd. Naïviteit impliceert altijd een zekere van tolerantie. Maar hier is de olerantie wel ten top gevoerd. Premie AOW en AWW tlians vastgesteld op 6,75 pet. te staaitssecreta'nïis voor sociale zaken volksgezondheid heelt het besluit van iet bestuur van die Social e verzekordngs- »nk goedgekeurd, waarbij voor de jaren I960 en 1961 het premiepercentage van de ïlgamenie weduwen- en wezenwet is v-asf- [esteid op 1,25 pot. Tevens is het premie- laroenbaige van d'e AOW (algemene o-uder- lomswet) voor diie jaren verlaagd bot 5,5 lot, De beide premiepercentages bedra gen dius tezamen 6,75 pet., hetgeen gelijk ui het thans nog geldende percentage die AOW. Voorts is bepaald dat de regeling betreffende de niot-inivordierdng gedeeltelijke invordering van de pre- s van kleine zelfstandigen, die ver- ichuktiigd zijn krachtens de AOW, ook van toepassing zal zijn op de premies, verschuldigd krachtens de AWW. TVE MOEILIJKHEDEN in Indonesië en de Philippijnen vestigen opnieuw -L' de aandacht op een van de gevaarlijkste problemen van Zuidoost- Azië: Wat moet er gebeuren met de overzeese Chinezen? Het is een kwes tie die tot geweld zou kunnen leiden, vvat in het verleden dikwijls gebeurd is. De economische verwikkelingen zijn even ernstig als de politieke. In de taal van de „koude oorlog" sprekend: De meeste deskundigen menen dat communistisch China belangrijk meer invloed uitoefent onder de overzeese Chinezen dan het nationalistische bewind op Formosa. Om deze reden heeft Peking veel te verliezen bij verdere anti-Chinese acties in het be trokken gebied, aldus John. Griffin van Ass. Press. India heeft een registratieplicht ingesteld voor alle buitenlandse ingezetenen. Deze actie is grotendeels bedoeld tegen de 30.000 Chinezen in Calcutta. Zij spruit voort uit de grensmoeilijkheden met China. MaaT in het algemeen ligt. In Zuidoost-Azië niet de politiek van de koude oorlog ten grondslag aan de problemen der overzeese Chinezen, maar het nationalisme. Op de Philip pijnen heeft de weigering van nationa listisch China om 31 gedeporteerden binnen te laten tot scherpe beperkingen geleid voor het toelaten van Chine zen. Wat de Philppijnen in feite willen len is een regeling van de kwestie der ongeveer 2700 Chinezen wier visa reeds lang verlopen zijn. In Indonesië dat communistisch China erkent, ondervindt de regering van Peking ernstige moeilijkheden. Indo nesië weert buitenlandse kooplieden (die feitelijk allen Chim-i--, ?i>n) van het platteland. Sommige autoriteiten verklaren openhartig dat dit pas do eerste stap is. Eén hunner zei: Natio nalisten of communisten, flat doet er niet toe. Zij zijn allemaal Chinezen. Wij willen dat onze economie in han, den is van Indonesiërs. Machtig, In Zuidoost-Azië, van Birma tot Manil la, wonen ongeveer 15 miljoen Chine zen, een betrekkelijk klein percentage van de totale bevolking van 200 mil joen. Maar zij beschikken over grote économische macht ,en in de nieuwe en onderontwikkelde gebieden beheer sen zij zelfs op sommige plaatsen de De geschiedenis van Azië (en zelfs die van.het westelijke gedeelte van de Ver. Staten) leert dat overzeese Chinezen .altijd moeilijkheden hebben gehad. Zij zijn er evenwel in geslaagd die te over leven en er zelfs wel bij te varen, vooral in het klimaat 'van de kolonia- lè stabiliteit. Bijnaelke grote stad in Zuidoost-Azië heeft zijn 'Chinatown met scholen, kranten "en culturele ver enigingen. De sfeer van hard werken en het brengen van offers voor zake lijke winsten staan dikwijls in scherpe tegenstelling tot de andere stadswijken waar men het gemakkelijker opvat. Iemand die het probleem door en door kent getuigde van de Chinezen als volgt: Zij hebben hard ge' harder dan de het :lf. Natuurlijk hebben mdiend. maar zij vervulden een func- e en hebben zelfs veel tot,-het eco- imische leven bijgedragen. Maar thans de Chinezen tégenover on afhankelijk geworden opkomende men sen, die soms worden aangevuurd door een eerlijk nationalisme, en soms door afstamming. Slechts weinigen zijn bereid de zaken te laten voort duren, zoals zij in liet verleden zijn geweest. Nationalisme Jationalisme speelt ook een rol bij de overzeese Chinezen zelf en daardoor ook bij hun moeilijkheden. Want ter wijl hun zaken in Djakarta, Manilla of Bangkok goed kunnen gaan, hebben velen de trots in zich „van China" te zijn.- Zo' zed zo'n zakenman onlangs: „Ik ben geen" communist, ik ben een zakenman, maar men lean maar niet blijven beweren dat Formosa China is. Waarom zou ik burger worden van eer. of ander irrëëel klein land waar de autoriteiten corrupt zijn en de men sen lui? Ik kan wel Chinees zijn van 79) Wanneer u een appel neemt, dichter u het doel nadert. Aan 179) Wanneer u een appel neemt, waarop zich twee stipjes bevinden die enige centimeters van elkaar ver wijderd zijn, kunt u zich gemakke lijk voorstellen de aardbol in de band te houden, waarop Amsterdam en Moskou als vlekjes staan aangegeven. De kortste afstand tussen deze twee punten is niet het lijntje dat over de appelschil loopt, maar dat fs de ver binding die dwars door de appel gaat. Wees dus niet te zuinig, maar neem een speld, en steek die in Amsterdam in de appel en laat haar in Mi er uit steken. Dat is dan men rechte tunnel door de aarde en de enige rechte weg die de twee ste den verbindt. We zouden u nu willen voorstellen uitsluitend uit toeristische overwe gingen gezamen lijk vanuit Amster dam een fietstocht naar Moskou te u het doel nadert. Aan het de tunnel zult u misschien uw tochtgenoten ontmoeten, die fris als een hoentje een veel langere weg hebben afgelegd maar bij het ped delen over het bolvormige aardopper vlak geen enkele helling of daling van betekenis zijn tegengekomen. Het ij niet zo mocijijk zich voor te stellen, waarom in de kaarsrecht lo pende tunnel (voor ons gevoel) eerst een daling optreedt, gevolgd door een stijging. We begeven ons in het be gin immers wat dichter naar het mid- volko- delpunt van de aarde, we vallen, om zo te zeggen, ook al is die v.al dan in èehuïne richting. En wat aan hoog te wordt verloren, moet later weer dus TOCH IS HET ZO! bij de ten wc stijgen. Het is. wellicht wat moeilijker te begrijpen, dat on: lichaam bij het be gin van deze rech te weg een schui nc stand inneemt waardoor onze te beneden wijzen, terwijl op •d- het eind van diezelfde weg onze voe- Wannccr ieder de- ten schuin naar boven zijn gericht. Ook hiervoor is de verklaring, een voudig: behalve in het midden v.-.u de tunnel, werkt de zwaartekracht schuin op ons lichaam. Het gevolg: u denkt een hol-lopende weg te hebben u~de ondervinding gefietst! Vandaar ilat u zieb aan hn eind van de tocht zuitgeput voelt dat een rustkuur-advies van een arts u wellicht niet onwelkom zou zijn. Wist u overigens, dat het dokters- of acsculaa» teken naar a!Ie waar schijnlijkheid aan de Bijbel Is ont leend? Daarover een volgende keer. kortste weg gunnen die door de tunftel leidt. Wu zuljen dan wel de open weg oppervlak nemen. Wai zelfde gemiddelde snelheid rijct. bem u natuurlijk eerder aan het doel, om- dat u de enige rechte, en dus kort ste, verbinding hebt gekozen. Maar belangrijker dan de volgorde aankomst, is voor u de ondervii die u onderweg opdoet. Want u be gint bij Amsterdam met een gewel dige snelheid te dalen, op een weg die n.b. kaarsrecht is! Naarmate u vordert, vermindert de helling, tot in het midden de weg volkomen vlak lijkt. Daarna begint de klim op helling die steeds stijler wordt, hoe land dat een oude cultuur heeft 00 miljoen hard werkende mensen isschien het machtig- land ter wereld gaat worden." Miljoenen Chinezen zijn burgers géwor den vai\ Zuidoost-Aziatische landen. Voor velen is dit alleen maar gebeurd, omdat het beter uitkwam. Zij blijven Chinees, maar voor hun zaken profite ren zi.i van de wettige rechten van de.eigen burgers van. het land. r is ook een groot aantal Chinezen die echt deel willen uitmaken van hun aan genomen vaderland. Door de eeuwen heen is dat met velen gebeurd, maar thans is de weg daartoe dikwijls ge-' blokkeerd. In Zuidoost-Azië wordt men niet een burger van het land omdat men er géboren is. Indonesië werkt de assimilatie van de Chinezen tegen. Chniezen die burgers van de Phi lippijnen zijn worden bij de centrale bank en ander belangrijke economische sleutelinstellingpn als vreemdelingen behandeld. oor de eeuwen heen hebben de over- Voor talrijke Chinezen in. Zuid oost-Azië ook in Indonesië is een moeilijke tijd aangebroken. Vroeger werden hij de viering van Nieuwjaar altijd goede wen sen aan de ingang van de Chinese huizen gehangen en de schrijvers (voor iedere zeese Chinezen steekpenningen ge bruikt om hun problemen te overwin nen. Zich gewoonlijk zelf buiten de partijpolitiek houdend,'steunen zij dik wijls financieel alle grote partijen. Po liiici hebben dikwijls de Chinezen als de boosdoeners voorgesteld om de kie zers aan te wakkeren en af te leiden van andere problemen. Maar deze' zelfde Chinezen waren dikwijls een be langrijke geldbron voor deze politici. Politieke deskundigen van de Philip pijnen hebben erop gewezen dat vele politici die het hardst op de Chihezen schelden dit doen omdat dit hun Ver zekert van meer afkoopgeld.' Kif o en ei Het is als met de vraag van de kip en het ei, wie W3S er het eerst. De eigen mensen van het land geven de Chine zen er de schuld van dat zij de auto riteiten corrupt maken. De Chinezen dat ■nlïjk niets INDONESISCHE legerautoritei- ten hebben met kracht commu nistische beschuldigingen ontkend, dat Chinezen door het militaire bestuur op West-Java zouden zijn mishandeld. Radio Peking uitte maandag de beschuldiging dat Chinese hande laren, die het verbod tot handel drijven voor vreemdelingen had den overtreden, op onmenselijke wijze waren behandeld. On West-Jav3 ondervinden de autoriteiten veel verzet van de overzeese Chinezen tegen de anti- Chinese maatregelen. Beweerd wordt, dat dit verzet door de com munistische Chinese ynbassade wordt aangemoedigd. Ki een of twee gevallen is kracht gebruikt doch de regering heel't de betrok ken autoriteiten terstond op de vingers getikt en volgens de rege ring zijn er verder geen inciden ten voorgevallen. m verschilt sterk in Zuid'bost-Aziatische jaar geleden hebben Het Chinese probli de verschillend; landen. Een paai de Philippijnen om de Chinezen uit de detailhandel te verdrijven. Het gevolg was dat zij zich op de industrie wierpen en thans meer geld maken dan ooit. Cambodja heeft, evenals vele andere landen, wetten waarbij aan de .eigen burgers voorrang wordt gegeven in het zakenleven. H§t resultaat is dat de Chinees een Cambodjaan in een groot kantoor installeert en hem een prach tige auto geeft en dan -voor zich zelf een fiets koopt en in het souterrain dik geld zit te verdienen. De Chinese gemeenschap, in' Thailand heeft van de nu een' jaar oud zijnde maatregelen van de krachtig regeren de premier Sarit Thana-rat zowel de goede als de kwade zijde on'dervon- den. Zij werd zwaar getroffen door het verbod om handel te drijven mét Com munistisch China, een verbod dat. nu enigszins verzacht is. Maar de actie van de regering deed bok een deel van de druk verdwijnen die er als gevolg van de betalingen aan c(è politie heer- In Laos doen de Chinezen vrijelijk zaken onder een regering die. het gemakke lijk opneemt. De Chinezen hebben veel van het economische'leven in handen. '1 "W k- :,.,v -I J.V Af •sr""*» Minister Couve de Murville Maar integratie blijft moei voor Parijs DE FRANÖE minist er van ■buiten-' land'se zaken, Couve de Mür- vil'ie, heeft gisteren in een rede voor de matig bezette Nationale Vergadering, verklaard .dat de Fran se regering de NAVO even noodza kelijk acht als altijd. Er is veel ge sproken over een crisis in de NAVO, aldus Couve de Murville, maar h'ct gaat daarbij zeker niet om een ge brek aan belangstelling van Frank rijk jegens het Atlantisch bondge nootschap. Evenmin gaat het om een onvoldoende Franse defensie-in spanning. De kwestie is echter, dat sedert tien jaar de algemene wereld- omstandigheden zijn gewijzigd en dat de situatie van Frankrijk is ver anderd. Hieruit moeten bepaalde konsekwenties worden getrokken. Een belangrijk.punt noemde.de Franse minister dat het begrip dêfeu een globaal begrip zou-zijn. Men kan het Europese gebied niet scheiden andere werelddelen. Een tweede feit voor de vrije wereld en vooral Frankrijk uit defensie-oogpunt, groeiende betekenis van de Afrikaanse vraagstukken. Minister Couve de Murville zei dat Frankrijk thans een wijziging -van een deel van de Middellandse zeevloot over weegt. Verder zou geen erikele wijziging, met name in de Middeneuropese sector, op het program staan. Over het omstreden punt van de inte gratie der luchtstrijdkrachten verklaarde Couve de Murville, dat Frankrijk het moeilijk vindt aan een opperbevelheb ber die niet rechtstreeks onder de Fra sc regering staat, machtiging te gev van zijn gebied het vuur te openen. De minister zei dat de regering het Amerikaanse verzoek om op Frans grondgebied voorraden kernwapens mogen aanleggen had afgewezen, omdat het "hierbij gaat over het mogelijk begin nen van een kernoorlog, waarover not geen overeenstemming is bereikt. Tijdens het debat in de Nationale Ver gadering leverden een socialistische woordvoerder en de radicaal Mauri; Faure kritiek op het buitenlandse beleid van de Franse regering. Zij vreesden dat Amerika weieens zijn troepen uit Euro pa zou kunnen terugtrekken, wann Frankrijk het huidige beleid voortzet. Maar zoals elders kan dit veranderen door niéuwe ontwikkelingen en het po litiek hationaal' ontwaken. 3e moeilijkheden in Vietnam zijn na een harde periode van enkele jaren geleden toen men gedwongen werd een keuze te maken tussen het. Vietnamese bur gerschap en deportatie betrekkelijk gering. In Birma wordt het Chinese probleem overschaduwd door dat van de over zeese Indiërs die een groter deel van het zakenleven beheersen dan de Chi nezen. Het is niet uitgesloten dat in dit land na de anti-Chipese campagnes een campagne tegen de Indiërs begint. Singapore WITTER DAN DE WITSTE GEIT - De beste en belangrijkste plaats om het probleem te bestuderen is Singapore en de grote Federatie van Malakka in het noorden. Hier is het probleem veel groter. In Singapore vormen de Chine zen een meerderheid van 80 procent. In Malakka vormen zij een sterk aan groeiende minderheid van thans 40 procent. n Malakka waren 99 procent van de jungle-rebellen Chinezen, afkomstig van de plattelandsbevolking. In Singa pore waren het de Chinese arbeiders en leerlingen van de middelbare 'scho len, verenigd in communistische fron ten, die de bloedige relletjes van 1955 en 1956 veroorzaakten. Met de rode propaganda van Peking als een mag neet, begaven zich tussen 1953 en 1957 elke maand een gemiddelde van 1000 jonge Chinezen naar' het vasteland. Tot drie miljoen gulden toe wordt maandelijk overgemaakt naar familie in China. Een ..politicus merkte op: „Het is nog ,1, lij!; a n li-corn rnu nist te zijn zonder voor anti-Chinees te wo.rden aangezien." Maar zowel de Chinese als de Maieise leiders proberen dit te veranderen. De ingezetenen, maar dan vooral de Chinezen, worden gebom bardeerd met patriottische propagan da. Er worden films vertoond over de nieuwe onafhankelijke stad-staat Sin- gapore, er is een telefoonnummer dat bij het draaien het volkslied laat horen. Het is een stoutmoedig experiment om te trachten van de Chinezen men sen te maken die zich burgers voelen van de staat Malakka. Sommigen menen dat dit hopeloos is. Zij beweren dat de Chinezen-het snel zullen meespelen tot Malakka instemt met een fusie met Singapore. Dan zou den de Chinezen in het gecombineerde gebied een meerderheid hebben en de politieke macht. Anderen hebben-goede hoop dat de proef wel zal slagen. Zij wijzen er op dat ongeveer 40 procent van de Chinezen In Malaka en Singapore daar ook zijn geboren. De meesten spreken of lezen nauwelijks Chinees. Tot hen behoort de premier van Singapore, Lie Koean Joe. Andere Zuidoost-Aziatische landen zou den de Chinezen het land uit kannen zetten, ofschoon de economische ge volgen hiervan geweldig kunnen zijn. zoals Indonesië kan gaan merken. Maar voor Singapore cn Malakka, met grote aantallen Chinezen, is het experiment van de assimilatie een noodzakelijkheid. Het alternatief is bloedige geweldple ging tussen de gemeenschappen. Oorzaak ongeluk Mariner 102 is nog otillekend De oorzaken van het verongelukken vah de Mariner 102 in de Patipibaai in Nederlands Nieuw-Guinea op 17 decem ber zijn nog niet bekend. Het wrak is 20 december vermoedelijk gelokaliseerd. Een duikplóeg zal alles in het werk stellen het wrak te bergen De inmiddels ingestelde commissie van deskundigen zal. afhankelijk van het lichten van het vliegtuig en de verkla ringen van getuigen, naar alle waar schijnlijkheid de oorzaken van liét ver ongelukken van de Mariner 102 kunnen vaststellen. Mede in verband hiermee is de vlag officier marine-luchtvaartdienst op 26 december naar Nederlands Nieuw-Guinea vertrokken.. Ten aanzien van het geheel buiten gebruik stellen van de Marinei- vliegtuigen zal nader worden beslist, al dus heeft de minister van defensie, ir. S. H. Visser, geantwoord op schriftelijke vragen van de beer G. Ritmeester (lib.), lid van de Tweede Ki Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minder! U - en hon derdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte geit verliest het van uw stralend witte was en spaart uw linnenkast Neem meteen het voordelige yeuzenpak T~YE SOWJETUNIE heeft gisteren een westelijk voorstel aanvaard o-m op 15 maart te Genève de eerste bijeenkomst van de uit tien landen be staande ontwapeningscommissie te beginnen. De commissie bestaat uit vijf westelijke en.vijf oostelijke landen, namelijk Amerika, Canada, Engeland, Frankrijk en Italië en Rusland, Polen, Roemenië, Bulgarije en Tsjechoslo- wakije. De commissie zal alle bestaande voorstellen op ontwapeningsgebied bestuderen die de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties vorige maand aan haar heeft overgedragen. standpunt van de Verenigde Staten zake de ontwapeningsvoorstellen van! Chroesjtsjef bespreken met zijn voor naamste adviseurs. De bijeenkomst wordt in Augusta (Georgia) gehouden. De Ame rikaanse minister van buitenlandse za ken. tler-ter, zal naar Augusta.onder an deren worden vergezeld door zijn spe ciale assistent Inzake ontwapening en atoomenergie, Philip Farley. De aanwezigheid van Farley duidt er volgens politici op, dat op de conferentie ook zal worden bepaald in welke vorm Washington uitbreiding van de op 31 de cember aflopende opschorting van kern proeven zal bekendmaken. De Verenigde Staten schijnen niet voornemens de kern proeven te hervatten, ondanks de teleur stellende ervaringen bij de Geneefse be sprekingen over deze zaak. Voordat de tienlandenbüeenkomst op 15 maart wordt geopend, willen de Ver enigde Staten vorderingen zien in d,e kernbesprekingen te Genève. die nuari worden hervat. Er bestaat nauw verband tussen beide, oordeelt Washington, temeer daar Rusland het be ginsel van controle op kernproevi voorwaarde van het Westen vo ontwapeningsbijeenkomst, heeft Op de-agenda voor de topconferentie, die waarschijnlijk 16 mei in Parijs zal worden gehouden, komt de ontwapening als eerste punt voor. Amerikaanse auto riteiten geven cle voorkeur aan de be spreking van de details van dit zeer in gewikkelde vraagstuk op de tienlanden- conferentie, maar de Russische pers beeft duidelijk gemaakt dat £hroesjtsjef zijn onitwapeningsplan volledig tersprake wil brengen in Parijs. Oud-minister Hofstra Oud-minister van financiën H. J. Hof stra heeft aangedrongen op meer open baarheid b.j naamloze vennootschappen, in het orgaan van de Partij van de Ar beid, Paraat. Wat de wet thans hierom trent voorschrijft, acht hij nauwelijks van betekenis. Nog steeds durven N.V.'s, ook met ter beurze genoteerde aandelen, voor hot publiek te treden met een jaar verslag, dat helemaal niets zegt, of waar in kennelijk is toegerekend naar het di vidend, dat men wil betaalbaar stellen. Er worden balansen open-baar gemaakt, die geen inzicht geven in het werkelijke vermogen. Dit geeft zelfs aanleiding tot verkeerde praktijken, van hen die wel in de keuken kunnen kijken. Het geeft het bestuur de mogelijkheid beleidsfou ten' fe verdoezelen door verliezen uit ge heime reserves te dekken, aldus de heer Hofstra. De kern van de vraag ligt niet bij de aandeelhouders, maar de overheid heeft een taak. „Nu het bedrijfsleven niet zelf algemeen de juiste wegen weet te vinden, moet de overheid met dwingende voor schriften komen" Het buitenland heeft bewezen, dat de bezwaren niet opgaan. Hier komt benepenheid én kleinburger lijkheid tot-uiting, aldus de heer Hofstra, die voorts opmerkt, dat dergelijke voor schriften snel te verwezelijken zijn en dat men hiermede niet moet wachten tot het nieuwe Burgerlijk Wetboek van kracht wordt, want dat kan nog vele jaren duren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5