Jïicuiuc JTriJtórij (tfouranl Van Aartsen komt met een nieuw plan Afsluiting van de Lauwerszee Vier skiërs door lawines gedood Botersmokkel neemt toe Particuliere bouw richten op goedkope woningen Voorlopig geen inpoldering Ike: de man van 't jaar Leopoldstad ontvangt de Koning gereserveerd Engelse politie zoekt een gevaarlijk misdadiger Geen oplossing in zicht DINSDAG 29 DECEMBER 1959 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- t Advertentie-afdeling Tel 31441. ADVERTENTIES: f 0.20 per millimeter Familieberichten f 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936. Dr. E. DIEMER CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvastfcfi is gijeblevea myn hert ia tegfyenspoet" Veertigste jaargang no. 11755 CHINEZEN in Indonesië (Zie pagina 5) Leven in de BONN se brouwerij (Zie pagina 6) T.V. in Australië (Zie pagina 6) REIS door de WEST (Zie pagina 7) Regeling voor financieel zwakkeren Door de daling van de boterprUs Is de botersmokkel ln het BelgischNeder landse grensgebied weer opgeleefd. Douanebeambten zagen dezer dagen in de omgeving van Weert een verdachte Belgische personenwagen. De beambten zetten onmiddellijk de achtervolging in. Nadat de wagen in grote vaart een stil staande personenauto had geramd, waar bij een daarin zittende moeder en haar kind ernstig werden gewond, gaven de smokkelaars in het Belgische dorpje Nee- roeteren de strijd op. In de wagen vonden de beambten 600 kg boter verborgen achter een optrekbaar stalen scherm. De benzinetank van deze smokkelauto was eveneens gepantserd. In de kerstnacht omstreeks drie uur stopte nabij het grenskantoor te Stram- proij een lege mijnwerkersbus van een Nederlandse firma voor een particulier huis. Twee dienstdoende douanebeambten vonden diit verdacht en doorzochten de bus. In de ruimte voor de reservebanden en tussen de zitplaatsen troffen zij 1500 kg boter aan, die de chauffeur op eigen gelegenheid naar België had willen ver voeren. De boter werd in beslag geno men en tegen de chauffeur werd proces verbaal opgemaakt. Vier jaar. wegens roofoverval Het Amsterdamse gerechtshof heelt de 40-jarige keukenknecht G. van der H. uit Amsterdam wegens een overi gens mislukte poging tot beroving op 2 december van het vorige jaar in Amsterdam-moord, veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek. Het vonnis dat de rechtbank in eerste aan leg had uitgesproken en waarbij de ver dachte na een eis van acht jaar tot vier werd veroordeeld, is daarmede bevestigd. Veertien dagen geleden eiste de procureur-generaal zes jaar mei MINISTER VAN AARTSEN (volkshuievesting en bouwnijverheid) heeft belangrijke wijzigingen aangebracht in de door hem voor gestelde regeling voor het subsidiëren van de woningbouw. In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer waren ernstige bezwaren tegen de regeling naar voren gebracht. De minister stelt in zijn antwoord uit drukkelijk voorop, dat het uitgangspunt van zijn beleid ls de bevordering van de bouw van volkswoningen. Daarom wil hy naast de woningwetbouw ook de par ticuliere woningbouw in het byzonder richten op de bouw van goedkope wo ningen. Afhankeiyk van de mate waarin dit slaagt, zal de bouw op voet van de Woningwet geleidelik een geringere om vang kunnen aannemen. De voornaamste voorgestelde verande ringen zijn: 1. In I960 zullen meer dan 37.500 wo ningwetwoningen worden gefinancierd indien binnen zes maanden na het tot stand komen van de nieuwe regeling mocht blijken, dat de belangstelling voor de bouw van goedkope particuliere huur woningen te gering is om de bouw van tenminste 2500 van zulke woningen in 1960 te verzekeren. 2. De voorgestelde maatregel om de fa ciliteiten voor nog te bouwen woning wetwoningen te doen vervallen, indien deze woningen worden verhuurd aan per sonen met een inkomen boven een be paald bedrag, zal voorlopig achterwege worden gelaten. Extra-bijdrage 3. Ter voorziening in de behoefte woningen voor financieel zwakke groe pen zal een extra-bijdrage van 2 per week worden verleend voor woningwet woningen, die onderdeel uitmaken var bij uitstek doelmatige woningbouwplan nen, die bovendien door een goed geor ganiseerde produktie een gunstige huur kunnen opleveren. In i960 zal deze extra- bijdrage voor ten hoogste 5000 woningen v/orden verleend. 4. De oorspronkelijk voorgestelde ter mijn van zes jaar, waarna het dan nog Advies Raad voor Waterstaat: Waterstaat alleen tot afsluiting en tot onmiddellijke inpoldering heeft gead- iseerd, houdt onder meer verband liiniunoiölie overwegingen. (Van onze pariementsredactie.) 1AE Raad voor de Waterstaat heeft f-' minister Korthals (verkeer en waterstaat) geadviseerd de Lauwers zee voorshands alleen af te sluiten en nog niet in te polderen. Het ka binet zaïl binnen enkele weken over dit advies een beslissing nemen. Afsluiting (Indijking) biedt grote voor delen boven verhoging van de bestaande d«k. 1. De nieuwe dijk behoeft nraar 13 km lang te zijn. De oude dijk rond de „buik" van de Lauwerszee ls 32 km 2. De veiligheid van het achterliggende gebied van Groningen en Friesland wordt verhoogd. 3. De afwatering wordt verbeterd door dat een groot boezemmeer ontstaat. 4. Over de Inpoldering van het afgesloten gebied (terwille van de werkgelegen heid en de vrijetijdsbesteding) kan te zijner tijd alsnog worden beslist. Tijdens de algemene politieke be schouwingen iin de Tweede Kamer eind september jl„ ls er van venschdl- lende kanten bij de regering op aan gedrongen de werkzaamheden tot af sluiting van de Lauwerszee spoedng ter hand te nemen. Met name de fractie leiders Burger (soc.), Bruins Slot (a.r.) en Tiilamus (c.h.) spraken er bun te leurstelling over uit d-ait troonrede en •begrotingsstukken over deze belang rijke kwestie het stilzwijgen bewaar- Mir. Burger trok de zaak sterk in het emotioneel-polifieke viak. Hij verklaarde dait de regering, door op de begroting geen oent voor de Lauwerszee uit te trek ken, de veiligheid van de inwonens der noordelijke provincies riskeerde. Petitionnement Op Initiatief van de Friese beweging en vele andere organisaties werd op 30 september jl. aan minister Korthals een pebiitionnement aangeboden. De tekst daarvan Luidde: „De Lauwerszee moet dicht. Wij zijn van oordeel, dat het niet verantwoord is, dat het belangrijke werk der afsluiting en drooglegging van de Lauwerszee blijft liggen. Terwille van Fnieslamds veiligheid mag het gevaar van dijkbreuk geen winter meer voortduren. Er is grote behoefte aan meer werkge legenheid in Friesland. Er moet ruimte komen voor onze jonge boeren en tuin ders. Kortom, de Lauwerszee moet dicht". In dit petitionnement wordt dus niet al leen voor afsluiting, maar ook voor in poldering gepleit. Dat de Raad voor de Vragen De heer Vondeling (soc.) heeft vorige week in de Tweede Kamer mondeling vragen gesteld over een uitlating var r-ipresident De Quay inzake droog legging van de Lauwerszee. Volgens jour- (Zie vervolg pagina 6) bestaande restant van de toegekende jaarlijkse bijdragen voor particuliere huurwoningen elk jaar met een derde worden verminderd, komt te verval len. Behalve met het bedrag van komen de huurverhogingen zal de bijdrage elk jaar worden verminderd met een be drag, dat gelijk is aan het door afschrij ving vrijgekomen rentebedrag. Bij daling van de bijdrage tot beneden 50 komt zij te vervallen. 5. Wanneer de bijdrage voor de parti culiere huurwoningen in de groep met de hoogste huurgrenzen is verdwenen, zal bij de beslissing over verdere huurverho gingen voor de woningen in de groep met de laagste huurgrenzen rekening worden gehouden met het huurniveau van om streeks tezelfder tijd gebouwde woning wetwoningen. Pas op 1 april 6. De nieuwe regeling zal niet op 1 ja nuari maar op l april i960, tegelijk met de voorgenomen huurverhoging, in wer king treden. Het is de bedoeling, dat de na 22 juni 1959 ingediende premieaanvra- gen op voet van de nieuwe regeling zul len worden afgewikkeld. Per l januari 1960 zullen er nog voor ongeveer 10-000 woningen subsidieaanvragen van vóór 22 juni 1959 aanwezig zijn, die nog op voet van de bestaande premieregeling moeten worden afgedaan. Voor zover in bepaalde provincies in de eerste drie maanden van 1960 niet voldoende subsidieaanvragen van vóór 22 juni 1959 aanwezig mochten zijn om het normale tempo van de afgifte van subsidiiebeschikkingen te continue ren, zullen subsidieaanvragen van né 22 juni 1959 voor afdoening Ln aanmerking komen op voet van de thans geldende regeling. Na overweging van de verschillende subsidiemethoden die voor particuliere huurwoningen Ln beginsel mogelijk zijn. heeft de minister zijn keus bepaald op een gemengd systeem van premie en jaarlijkse bijdragen, In de overtuiging, dat in de komende jaren huurverhogingen ten enenmale on- vermydeiyk zullen biyken te zyn, meent de minister ln de voorgestelde regeling wyzigingen te kunnen aanbrengen zonder dat de schatkist daarbU al te grote risico' De minister wil nu de termijnen va: zes en negen jaar laten vervallen, mede om een geleidelijke aanpassing mogelijk te maken van de jaarlijkse bijdragen voor de woningen in de categorie met de laagste huurgrenzen aan het huurniveau van de woningwetwoningen. De minister ziet het als een bezwaar, dat thans de bouw door woningbouw corporaties geheel met overheidsgeld voor risico van de overheid plaats heeft. Hij hoopt dan ook, dat mede door de ad viezen van de commissie-De Roos de wo ningbouwcorporaties een steviger finan- oiële status zullen krijgen. Naarmate dit het geval is, kan aan de woningbouwcor poraties een ruimere taak toevallen. In Amerika en de laatste jaren ook elders hebben tal van bladen de gewoonte om zo tegen de jaarwisseling^ een „man van het jaar" te kiezen. De grootste bekendheid heeft wat dit betreft het weekblad Time gekregen. Voor 1959 heeft het blad president Eisenhower van Amerika tot zijn man van het jaar uitgeroepen, omdat Ike, die vorige week van zijn reis naar Europa, Azië en Afrika in de Verenigde Staten terugkeerde, „de bekendste en geliefdste we reldburger is". Na de Ameri kaanse president zijn naar de mening van Time Adenauer, De Gaulle, Macmillan en de Japan se premier Nobusuke Kisji het populairst. Vorig jaar koos Time de Franse president De Gaulle als zijn man. In Pakistaanse bergen 49 doden ZWARE SNEEUWSTORMEN maken het verkeer in een groot deel van het midden en het westen der Verenigde Staten onmogelijk; uit ver schillende Europese steden komen berichten over lawines in bergstreken en overstromingen in lager gelegen gebieden; in Pakistan zijn 49 mensen bij een lawine om het leven gekomen; de eilandengroep Nieuwe Hebriden op de Stille Oceaan is geteisterd door een wervelstorm. Op een berghelling boven het win ter-vakantiecentrum Val d'Isère in de Franse Alpen werden zeven skiërs overvallen door een lawine. Drie jonge Fransen overleefden het ongeluk niet. Reddingsploegen zagen noe de drie jonge mensen door het vallende gesteente en sneeuw werden meegesleurd. De stoffelijke resten werden later aan de voet van de helling gevonden. Een Westduitse toerist kwam om het leven bij een lawine in de ber gen ten westen van Innsbruck. Zijn metgezel, eveneens op de skiën, wist zich uit de compacte sneeuw massa te bevrijden. In Zwitserland, nabij Sion, stortte een lawine op een werkterrein. Drie personen werden gewond. In het bergachtige Slowenië, in het zuid-westen van Zuid-Slavië, werden verscheidene wegen door lawines versperd. Tot zover de ongelukken in het Euro pese bergland. In de Pakistaanse provin cie Chitral kwamen 49 personen door een lawine om het leven. Het ongeluk gebeurde ln de 3000 meter hoog gelegen Lowaripas. In lager gelegen gebieden van Frank- NIEUWE EISEN VAN ABAKO o r> Koning boudewijn Kongodoor een zee gisteren na een reis van elf dagen door gereserveerd Leopoldstad (de hoofdstad van Kongo) ontvangen. De uitgebreide voorzorgsmaatregelen, getroffen door politie en militairen, deden een ontvangst verwachten, die de aankomst in Stanleystad elf dagen geleden in uitbundigheid zou overtreffen. Al leen de Europeanen ..oonden echter belangstelling. De Kongolese bevolking gedroeg zich uiterst rustig In het centrum van de stad, waar de Koning met 101 saluutschoten werd be groet, was het drukker, maar ook hier was de uitbundigheid niet groot. Opmer kelijk was de houding van de Kongole zen, die geïmponeerd „Leve de koning" riepen om onmiddellijk na het passeren van de stoet over te sohakelen op „Leve de onafhankelijkheid". Koning Boudewijn, die tot donderdag in de Kongolese hoofdstad zal blijven, ontving vandaag vertegenwoordigers van alle lagen der Kongolese en Europese be volkingsgroepen. In spanning wordt ge wacht op een nieuwe verklaring van de Belgische vorst. Of een dergelijke ver klaring veel invloed kan hebben op de gespannen sfeer in Kongo wordt overi gens ernstig betwijfeld en ook werd reeds verondersteld, dat gezien de groeiende oppositie in België zelf de verklaring helemaal achterwege zal blijven. Inmiddels biykt uit gisteren in Brussel ontvangen berichten, dat het het congres van de Abako en de twee aan deze party gelieerde groeperin gen niet alleen „volledige en onmid- deliyke onafhankeiykheid" heeft ge ëist, maar ook directe economische zelfstandigheid wenst. In een andere resolutie verzet het cor Keizerin Farah Pahlevi, de jonge vrouw van de Sjah van Perzië, heeft bet verdriet van twee weeskinderen uit Fréjus wat gelenigd: vriendelijk sprak ze met de twee weesjes bij hun bezoek aan het keizerlijk pa leis in Teheran. Ook Saoed, een kleine Perzische jongen die in Frankrijk wordt ver pleegd, mocht het gesprek met zijn keizerin bijwonen. De twee Franse kinderen zuUen een vakantie van veertien dagen in Perzië doorbrengen. Bij een grote klopjacht op hazen, ge organiseerd door de jagersvereniging Biervliet, is een der jagers de heer E. J Vervaet, oud 58 jaar, gevallen. Tijdens deze val ging zijn dubbelloops jachtgf weer af. Het schot trof hem in de buik, waardoor hij op slag dood was. T>IJ DE POORTEN van alle grote fabrieken in de Engelse stad Bir mingham stonden gisteren luidspre kerauto's van de politie om de men sen aan te sporen inlichtingen te ge ven over een maniak die vorige week woensdagavond in een hotel de 29- jarige Stephanie Baird heeft onthoofd. De politie is een grote actie begonnen om de misdadiger zo snel mogelijk te vinden, aangezien zij vermoedt dat het een sadist is, die tot nieuwe moorden in staat is. De vermoorde vrouw was dienstbode Ln het hotel van de Young women's christian association te Bir mingham. ïn Italië deed de aanhoudende regen verscheidene rivieren buiten haar oevers treden Vele gezinnen werden geëva cueerd, dorpen kwamen onder water te staan, een trein ontspoorde en drie hoofd wegen werden gedeeltelijk onbegaan baar. De overstroming van de Tiber en de. Arno bracht ernstige schade toe aan landerijen, bruggen en bélangrijke ver bindingswegen. In de Verenigde staten werden talloze vegen onbegaanbaar door de opwaaiende sneeuwmassa's. Automobilisten en pas- ;agiers van gestrande autobussen brach- en de nacht door in hun wagens. Ook het luchtverkeer werd ernstig gebin- d door de sneeuw en de mist. Wervelstorm Een wervelstorm heeft volgens berich ten uit Noumea (Nieuw Caledonië) Port Villa, een stad van 2500 inwoners op de Nieuwe Hebriden in de Stille Oceaan, tachtig procent verwoest. Er zijn nog geen berichten over doden of gewon den. De oogst zou voor negentig procent verloren zyn gegaan. Twee dorpen den volkomen vernield zijn. Staalstaking De voorzitter van de door president Eisenhower benoemde commissie van on derzoek voor de staking in de Ameri kaanse staalindustrie, George Taylor, eheft gisteren verklaard, dat hij geen mo gelijkheid ziet voor een regeling in het conflict vóór 6 januari. De commissie zal op 6 januari een rap port indienen bij de president over de stand van zaken by de impasse over de arbeidscontracten in de staalindustrie. De voorzitter van de United Steelwor- kers Union, David Mcdonald, heeft gis teren meegedeeld, dat uit een stemming onder de arbeiders gebleken is, dat 95 pet voorstander is van verwerping van het jongste aanbod voor een regeling van het conflict, dat door de werkgevers is gedaan. Wanneer de arbeiders, die op grond van een gerechtelijke uitspraak tot 26 januari weer moesten gaan werken, op die datum nog geen aanbod hebben aanvaard, mogen zy weer in staking gaan ChroesjtsjefMeer boter dan Amerika Chroesjtsjef heeft verklaard, dat de Sowjetunle meer boter heeft gemaakt in 1959 dan de Verenigde Staten, namelyk 845.000 ton tegen Amerika 658.000, dit is 4 kg per Rus tegen 3,7 kg per Amerikaan. In de eerste eflif maanden van 1959 beeft de Sow jetunie 8,6 miiiljoen ton vlees voort gebracht, een stijigLmg van 32 procent. In 1965 moet de voortbrenging 21 miljoen ton zijn. Chroesjtsjef drang aan op meer mechanisatie op de boerderijen en zeide, dat de grote landibouwwenken in Kazak stan op onbevredigende wijze wonden uit gevoerd, zodat de graanoogst nie' De moordenaar moet na zijn misdaad besmeurd in een bus zijn gestapt. zaten in die bus zestig mensen, doch toen de politie de passagiers opriep, zich onmiddellijk te melden, verschenen slechts de chauffeur en één passagier. Later slaagde de politie erin zeven an deren op te sporen. Door de luidsprekers werd voortdu rend omgeroepen: „De man die de dienst bode van de Y.W.C.A. heeft vermoord is een gevaarlijke gek. Helpt ons hem vinden!" Men kon echter slechts een vaag signalement geven: goed gekleed spreekt beschaafd en is even in de twin tig- gres zioh „met klem" tegen inmenging door „Belgische kolonisten" in de Kon- binnenlandse aangelegenheden er wordt de Kongolese bevolking opgeroe pen zioh by het Abako-kartel aa sluiten om het streven van de kolonisten te verydelen. Deze zijn „er op uit de Kongolezen op de ronde-tafelconferentie tegen elkaar uit te spelen". In Brussel maakte Le Soir gisteren melding van geruchten, volgens welke prins Albert, de jongere broer van ning Boudewijn, tot onderkoning Kongo zou worden benoemd. Een derge lijke benoeming werd echter ten stellig ste ontkend. Topconferentie staat thans vast, zegt radio-Moskou Een commentator van Radio-Moskou heeft vandaag verklaard dat nu staat dat er aanstaand voorjaar ti Oost en West een topconferentie zal worden gehouden. Een vaste datum hiervoor werd nie genoemd: zoals bekend heeft premie Chroesjtsjef het voorstel van het We: ten om de topconferentie op 27 april t doen beginnen, als ongeschikt afge- Er is goede kans dat de datum 16 mei zal worden. De commentator r de dat miljoenen mensen op de hele wereld van een topconferentie grote din gen verwachten. Hij wees er op dat sinds het bezoek dat premier Macmillan begin van dit jaar aan Moskou bracht, het ouderwetse systeem van diplomatiek overleg meer en meer op de achtergrond is geraakt en dat de recente ontwikke lingen duidelijk het voordeel van con tact op het hoogste niveau hebben aan getoond. MENSENÏN NOOD OP IJSSCHOTS Een onbekend aantal personen, onder wie een vrouw en een kind, zyn op twer grote ijsschotsen op drift geraakt in de St. Lawrencerivier. Ze hadden zich op het tien centimeter dikke ys begeven om te vissen zoals dat ieder jaar, als de St. Lawrence dichtvriest, gebeurt. Gisteravond begon het ijs echter te scheuren en drie grote schotsen met vissers raakten op drift. Een helikopter wist zeven personen van een der drie schotsen in veiligheid te brengen. Naar beide andere groepen wordt nog ge zocht. De temperatuur ter plaatse is een flink stuk onder het nulpunt. Voor Quebec eh omgeving werd voor van daag 23 graden vorst voorspeld. Levensonderhoud weer duurder Het levensonderhoud is in november opnieuw duurder geworden biykens be rekeningen van het centraal bureau voor de statistiek. Midden oktober was het indexcyfer 125 (tegen ioo in 1951) en midden november 126, met inbegrip van de premie voor de algemene ouderdomswet; zonder deze premie steeg het van 120 tot 121. Deze styging was nagenoeg uitsluitend te wy- ten aan de voedingsmiddelen, waarvan de index van 124 tot 126 vermeerderde. Vooral de indices van aardappelen, groenten en fruit gingen omhoog, even als die van schelvis en eieren. Honderd doden in kerstweekeinde FRANKRIJK REMT SNELHEID NA „ZWART WEEKEINDE" GEALARMEERD door het grote aantal slachtoffers van het ver keer op beide kerstdagen en de daaropvolgende zondag heeft de Franse minister van vervoer, Robert Buroc, meegedeeld dat gedurende de weekeinden in geheel Frankrijk een maximum snelheid van 90 km per uur van kracht zal worden. De minister zal nadere bijzonderheden van dieze veiligheidsmaatregel ofp 18 januari beleend maken. Ongeveer honderd mensen hébben tijdens het lange kerstweekednde het leven verloren in heit verkeer. Te snel rijden op natte en gladde wegen wordt de voornaamste oorzaak genoemd. (Vorig jaar -werden tijdens het kerstweek- einde 28 slachtoffers geteld.) Voor sommige wegen in het gebied van Parijs is de aflgel-open zomer bij wijze van proef een maximum-snelheid van 80 km per uur vastgesteld. Het aantal slachtoffers in de proefstreek daalde toen opvallend. Verwacht wordt, dat het „zwarte weekeinde" het namen van veiligheids maatregelen zal bespoedigen, zodat de maximum-snelheid nog voor Pasen 1960 voor geheel Frankrijk kan gelden. Zeer zacht na regenval weerkundige medewerker die tijdens het 1 tig weer bracht, ts koudere lucht aangevoerd met flinke opklaringen. De barometer is de afgelopen nacht snel gestegen doordat hoge luchtdruk in de voor middag ons land passeerde. Een nieuwe ndepressie lag vanmorgen ten wes- an Ierland en zal morgen met de bij Schotland liggen. Het regen front zal in de komende avond en nacht ons land passeren, waarna opnieuw zeer zachte oceaanlucht van 10 d 11 graden binnenstroomt. Ook morgen blijft het zwaar bewolkt met kans op regen, zodat er voor de jaar wisseling nog meer nattigheid is te ver wachten. De wind gaat weer tot hard of stormachtig toenemen. Deze zachte lucht dringt tot diep in Europa door en alleen in midden, en noord-Zweden werd van morgen strenge vorst waargenomen. De Bilt verwacht tot woens- dagavond Zacht weer met veel be- wolking en perioden met regen. Harde wind tot storm uit zuidwest. (Opgemaakt VK om 11.15 uur). ZON EN MAAN Woensdag 30 decemiber: Zon op 8.48, ondetr 16.36; Maan op 8.52, onder 18.01. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Amsterdam gaat een oliebollen- actie voeren waarvan de baten de strijd tegen de reuma ten goede zullen komen. Vijftigdui zend stuks zijn gebakken in een Amersfoortse broodfabriek. Een leerling-kok mag er de laatste hand aan leggen: het strooien van een wit tapijt van poedersuiker. Nieuwjaarsreceptie in paleis op de Dam H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden zullen op woensdag 6 januari te 12 uur het corps diplomatique op de nieuwjaarsreceptie ontvangen in het paleis op de Dam te Amsterdam. De diners voor de hoofden van missies van het co<rps diplomatique zullen plaats vinden in het Huis ten Bosch te 's-Gra- venhage op vrijdag 8 en zaterdag nuari, telkens om acht uur. De Bilt Elndh Zd -Llmt gh bew hregen -7 0.2

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1