NU Een buitenkansje öe veRLoRen weReLö Haagse postambtenaar spaart Kerstzegels uit Denemarken MAATSCHAPPIJNIEUWS sweater-beha's Helanca stepins" AD1IO X DEMMEXIE WEEKRECLAME 1.28 78 MONTEUR NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 28 DECEMBER 19 Unieke collectie in de Maystraat T~\EN GAMLE BY is een merkwaardig museum in de Deense stad Aarhus. Eigenlijk is het niet één museum maar een verzameling van wel vijftig kleine museumpjes. In een openbaar plantsoen hebben de Denen allerlei oude huisjes tezamengebracht tot een dorpje. De historische ge bouwtjes, zoals de burgemeesterswoning, de werkplaatsen van ambachts lieden, enz. zijn afkomstig uit diverse plaatsen in het land. In Aarhus samengevoegd tot „de oude stad" geven zij een goede indruk van de wijze waarop de mensen in voorgaande eeuwen leefden en werkten. Wie alleen maar door de straatjes Den gamle By wil dolen, behoeft geen cent te betalen. Het stadje ligt imm in een openbaar plantsoen. Toegang men slechts verschuldigd als men e kijkje wil nemen in de huisjes en we Op een van de kerstzegels die dit jaar zijn uitgegeven, staat Holger Danske. Dit is een legendarische held. In het kasteel Kronborg dat de Sont beheer ste, staat zijn standbeeld in een duistere kelder. Volgens de legende ontwaakt de held als het Deense land in gevaar is. Tijdens de oorlog droeg een Deense verzetsbeweging de naam Holger Danske. De held die bekend is uit het Rolandslied, waarin hij een van de mannen van Karei de Grote is, geldt als een symbool van de verborgen kracht van het Deense volk plaatsen. Het is alsof de bewoners die huizen even hebben verlaten om de kij kers de ruimte te geven. Alles is aanwe zig: het huisraad, de gereedschappen en de werkstukken van de ambachtslieden. Natuurlijk is er in het oude stadje ook een post- en telegraafkantoortje, dat is ingericht met de attributen die de post ambtenaren vroeger gebruikten. In de zomer is het gebouwtje niet alleen een bezienswaardigheid, maar doet het inderdaad weer dienst als postkantoor Als de toeristen van hieruit een kaartje naar huis sturen, krijgen de poststukken een speciaal stempel. In dit postkantoortje staat een borst beeld van een man, wiens naam luidde Einar Ilolboll en die leefde van 1865 tot 1927. „PoStmester" staat erbij vermeld. Het merendeel van de buitenlandse toe risten hebben niet veel aandacht voo beeld van de postmeester, vanwie zij nooit hebben gehoord. De elektrische te legraaf uit 1854 en een model van optische telegraaf uit de tijd van Napo leon spreken veel sterker tot de verbeel ding. En tóchal kent men de naam Holboll niet, iedereen kent zijn „uitvin ding". Hij is namelijk de man, die op de gedachte kwam iets voor de kinderen doen door een extra zegeltje op een brief te plakken. Hij is dus de „uitvinder" van de kinderpostzegel. In talrijke landen vond zijn idee navolging. Om precies te zijn: hij ontwierp in 1904 een kerstzegel, die de mensen op hun kerstpost konden plakken. Hieruit ont wikkelden zich onze toeslagzegels. Fran- waarde hebben de Deense „jule- maerker" dus niet. Verwoed verzamelaar Veel postzegelverzamelaars halen min meer hun neus op voor zegels die geen postzegels zijn. Zo niet de heer A. F. Dan kelman (Maystraat 73 in Den Haag). Toch is hij een echte filatelist. Van zijn kinder jaren af verzamelt hij postzegels. Zevei endertig jaar geleden, toen hij trouwd' ging hij corresponderen met mensen i alle landen van Europa om zijn verzam ling uit te breiden. Hij heeft „postzegel vrienden" met wie hij dertig jaar lang correspondeert, zonder de mensen ooit te hebben gezien. Een van zijn Deense relaties is bij hem op bezoek geweest. Dit i: postbesteller en deze functionarissen dragen in Denemarken een prachtig uniform: blauwe broek met rood jasje. Uit curiositeit bracht hij zijn kleurrijke uniform mee toen hij de heer Dankel- man kwam opzoeken. Als ik tegen de kerstdagen post. uit Denemarken krijg, vertelt ons de heer Dankelman, zitten op de enveloppe altijd kerstzegels geplakt. Dit bracht mij op de gedachte die kerstzegels óók te gaan spa ren. Ik heb er acht jaar over gedaan om de gehele serie vanaf 1904 compleet te krijgen. In Denemarken zijn'er veel mensen die de julemaerker sparen. Nog nooit heb ik een Nederlander ontmoet, die deze zegels verzamelt, zodat ik geheel op Denemar ken was aangewezen. Het kostte vooral moeite de oudste zegels te pakken t< krijgen. Maar het is gelukt Als men de verzameling van de heei Dankelman bekijkt, ziet men dat ook de julemaerker aan mode onderhevig zijn. De eerste zegels leken sterk op de ge wone postzegels. Na de jaren 1940-1945 worden de afbeeldingen modern en heb ben dikwijls een komische inslag. De oudste zegels hebben afbeeldingen van de koningin, de koning of van prinsesjes. De laatste zegels vertonen artistieke tekenin gen van engeltjes, kerststerren of van on derwerpen die typisch zijn voor Dene- marken. De zegel die in 1917 werd uitgegeven hééft het opschrift „Fred paa jord" (vrede op aarde). Die van 1908 vertoont een te kening van het sanatorium voor t.b.c.-pa- tiëntjes dat uit de opbrengst van de kerst- zegels kon worden gebouwd. De zegel van 1934 geeft een afbeelding van het tehuis in Lindersvold, dat ook al uit de op brengst van de zegels tot stand kwaï De eerste weldadigheidszegel Ne- derland (voor de t.b.c.-bestrijding) 1 in navolging van Einar Holboll's „jule- maerket" uitgegeven in 1907. De eerste kinderzegels (de bekende kinderkopjes) volgden in 1924. Tientallen miljoenen De leuze van de Denen in deze tijd van het jaar is de slagzin van het Kerstzegel- comité: Intet brev uden julemaerke" het geen betekent: geen brief zonder kerst zegel. Tientallen miljoenen kerstzegels orden jaarlijks verkocht en de vele Postmeester Einar Holboll, de Deen die op de gedachte kwam julemaerker te maken teneinde geld te krijgen om te bouwen voor zwakke kinderen. B. I. de Vries: Dividend bepaald op 6% voor preferente en 445 dollar in aande len B. I. de Vries Co. (Textiles) Inc. U New York per gewoon aandeel van f 250 gang van zaken „niet gek" genoemd al moet men geen opzienbarende dingen verwachtenin verband met overli; van de heer D. C. Verbaan, directeur, de vooravond der vergadering de mededelingen oppervlakkig blijven; n; uitvoering van de bestuursvoorstellen zal de N.V. geen aandelen meer in de Ame rikaanse dochter hebben; op de Ameri kaanse deelneming is geen boekwinst ge maakt, integendeel is er verlies geleden, daar men dit belang indertijd tegen duurdere vrije dollars; de divi denduitkering is mogelijk uit de ves en f 500.000 boekwinst bij onteigening van het pand Jodenbreestraat, daar na overgang van grossierderij op agen turen met minder middelen kan vol staan. Het nieuwe pand aan de Heren gracht is gekocht voor f 99.000, het pand in Den Helder is f 19.000 wa Union Rüwielfabriek: Dividendvoorstel 1958/59 14 (v.j. 10)°/.. Thomassen en Drijver: Door lang duriige drooigte bleef voorsiprong niet ten volle gehandhaafd, dobh deze bedraagt 11 maanden nog 16%; dit geeft resultaten. Afeu; Houders van 4% converteerbare obligaties-1960, die tegen 1/3 geheel aflos baar zijn gesteld, kunnen volgens de trustakte tot die dag 2 obligaties met bij betaling van 1400 verwisselen tegen aandeel van 1000; bij verwisseling vóór 31/12 moet reeds genoten rente den bijbetaald, waarna men reoht heeft op vol dividend over 1959; Philip B. Stull benoemd tot president-diereoteur van American Eroka i.p.v. Wm. Gage Brady. K.J.C.P.L.: Exploitatieresultaten zullen ver 1959 iets lager zijri; in eerste jaar- helft zette daling zich voort, doch daar na kwam lichte verbetering; door be langrijke bouwverplichtingen is de rente- bate lager, doch boekwinsten zijn gemaakt bij verkoop van verouderde schepen, zo dat het eindresultaat niet veel zal schillen met 1958. kleintjes maken één grote. Thans zijn reeds zeven kindertehuizen opgebouwd van het geld dat de gehele Deense bevol king van vier en een half miljoen zielen bijeen heeft gebracht. De jolige Denen plakken de julemaerker .iet alleen heel netjes naast de postzegel op de enveloppen, maar ook op andere plaatsen van de voor- en achterzijde van de omslag. Soms ook tussen de tekst op de brief. Zij hebben de julemaerker bij vellen tegelijk gekocht, welnu, voor de kerst voorbij is, moeten ze op! Volgend jaar komen er weer nieuwe kerstzegels uit. In ons land is er dan zeker één verza melaar die op de loer ligt om zijn collec tie weer te completeren: de Hagenaar Dankelman (zelf ambtenaar bij het hoofd bestuur van de P.T.T.) die als filatelist helemóól niet neerkijkt op „de zegeltjes" die geen echte postzegels zijn N.V. Textielfabriek Van Dam te Er, sohede: Aandelen overgenomen door Ko ninklijke Textielfabrieken Gebr. Va Heek N.V., die voor een groot deel ót zelfde produkten vervaardigt; bedrij blijft zelfstandig; personeel 180. Owens-Illinois Glass Company koel 25% belang in de A.G. der Gerreshé nier Glasshuttenwerke te Dusseldorp de stichters, de familie Heye in ruil een onbekend bedrag in aandelen Owen; Illinois en contanten. Cobra. Dividendvoorstel 1958/59 9 (v.; 12)% over 21 (15%) miljoen kapitaal. Tjilongkrang: Voorgesteld terugbete ling van 200 op elk der 600 aandele van 800 en het kapitaal vast te stelle op 1000 aandelen van geplaatst. N.V. Handelsvereeniging Onderling Be lang: Bod op aandelen wordt gestand ge daan. daar nagenoeg alle aandeelhoudei dit hebben aanvaard. Beleggingsmij. Noach N.V. (effecten enz.) te Kinderdijk opgericht; kapita; 2400 aandelen van 1000 en 1000 van ic« geplaatst en volgestort door oprichter 499 aandelen van 1000 door L. Smit Zoons Seheeps- en Werktuigbouw N.\' door inbreng van een deel van haar ef fectenbezit, en 1 door ir. J. C. L. Smi! directeur D. L. H. Smit. Van Waverens Graanhandel: K. Beem ontving eervol ontslag als direc teur en werd tot commissaris benoemd opvolger wordt niet benoemd. Philips: Jhr. ir. C. M. A. Mollerus gaa 1 januari met pensioen; benoemd tot cretaris adjunct-secretarissen ir. W. A Haas en T. de Leeuw, tot adjunct, secretaris A. G. v. d. Heijden, tot adjunct- directeur der hoofdindustriegroep Icom? W. Koops. Economische flitsen Giroverkeer met Noorwegen wordt januari hervat; hierop zijn wederzijdse deviezenbepalingen toepasselijk. India en Pakistan worden op voorstel an Eugene Black, president der We reldbank, in februari en maart bezocht door sir Oliver Franks van Lloyds Bank Londen, J. M. Dodge, president-corn- jsaris van de Detroit Bank and Trust Company en Herman J. Abs, directeur de Deutsche Bank, om de e sche behoeften dier landen te zoeken. Argentinië. Te Parijs zijn door Euro pese banken contracten getekend gezamenlijke lening van 75 milj joen dollar, waarvan Nederland gië ieder 5,25 min. verstrekken, Engeland 17 min., Duitsland 16 min., Frankrijk en Italië ieder 10,5 min., Zwitserland 6,5 Zweden 4 min., ieder in eigen do rente wisselt van 6 tot 6\it pet. yw yoorc|ee| -K rimpeloos gladde -K voorgevormd en met stretch-nylon over- trokken 3.50 wit 2.95 -K gaines met geborduurde nylon voorpandjes 4 95 STATIONSWEG 22 BREESTRAAT 126 -f- Optellen Aftrekken X Vermenigvuldigen (repeteren). De machine voor tel- en rekenwerk. 9 modellen voor hand- of elektrische bediening. KANTOORMACHINEHANDEL Haarlemmerstraat 167171 - Tel. 21400 DR. ELSA P EREIRA-D'OLI VEIRA Boeiende behandeling van alles wat de moeder die e kleutertje te verzorgen heeft, weten wil. Over de lichamelijke ontwikkeling van de kleuter, over ziekten en ongesteldheden, hygiëne, slaap, kleding, de geestelijke groei, de intelligentie, over kleuterangst, goede en verkeerde gewoonten, verschillende vaardigheden, het omgaan met elkaar, het spelen, het naar de kleuterschool gaan enz. - en over allerlei lastige opvoedingsproblcempjes. Een uiterst praktisch boek en gezellig geschreven Met alleraardigste foto's geb. f5.50 Verkrijgbaar in de boekhandel N.V. GEBR. ZOMER KEUNINGS UITGEVERSMIJ - WAGENINGEN Personeel gevraagd 0 Kantoorbediende gevr. voor eenv. administratieve werkzaamheden. Gebr. Kuyt C.V., Ijzerhandel, Nieuwe Rijn 61. Leiden. Gevraagd in klein gezin een hulsh. hulp voor de ochtenduren. TeL 22944. 0 Gevraagd net meisje voor dag en nacht in klein gezin. Wolterbeek, Buurtweg 171, Wassenaar, post-Den Haag. TeL Den Haag 775638. Te koop gevraagd 500o m2 B. huur en koop, ook periodiek. Koude en warme kas, huur en koop 1 HA groententeelt verg. punt 4. 2 HA woeste grond. C. V. N. Bakker Hzn., Roe- lofarendsveen. Tel. 487. Te koop aangeboden 0 Te koop aangeb. een Kin derwagen. Te bevr. Haven straat 13. Katwijk a. Zee. 0 Damessportfiets, merk Armstrong met handrem men en 3 versnelbngsnaal, tevens Herensportfiets, merk Union, deze fietsen zijn in staat v. nieuw, moeten weg wegens vertrek. Spoed, geen opkopers. Tegen e.a.b.. Te bevr. 2e Looierstraat 7. Diversen 0 Platte Brabantse buis kachels, grote zaalkachel, oliestookkachel, ameuble menten, kasten, nieuwe ron de en ovale tafels, klooster tafels, dressoirs, divans, schrijfbureaus, kinderstoel, ledikanten, matrassen, enz. Pluym, Hoogewoerd, koopt inboedels. TeL 21266. 0 Tien rijlessen voor f 47.50. In nieuwe Opel Rekord. Ge- dipl. instructeur. Erkende Bonds Auto Rijschool .Irene', Boddens Hosangweg 52, Woubrugge, Leiden, tel. 26753 (01710), Woubrugge. tel. 286 (01729). 0 Vuurwerk. Maak van uw oudejaarsavond een knal avond door bij ons uw vuur werk te kopen. Uitsluitend goedgekeurd vuurwerk. Grootste sortering en de laagste prijzen. Victorie en Hogewoerd-Bazar, Hoge- woerd 31 en 73. 0 Het gezelligste licht is kaarslicht, vooral op oude jaarsavond! Koopt uw kaar sen bij ,De KaarsenspecialiL. Paddenburg. Nieuwe Rijn il, een oud en vertrouwd adres voor alle soorten Goudakaar- sen van zuivere stearine. 0 Nieuwjaarskaarten, kaar tjes en boekjes met en zon der envelop, bedrukt met gelukkig en zalig nieuwjaar Fijne uitvoering, reeds van af f 0.04. Bovendien bij elke vijf stuks, één gratis. Pad denburg. Nieuwe Rijn il. 0 Prima sterrenregen, prachtig kamervuurwerk voor oudejaarsavond. De allerbeste buitenlandse kwa liteit. Vijf stuks slechts f 0.07 Dertig stuks f 0.35. Reuze sterrenregen, 3 stuks f 0.24. Achttien stuks f 1.20. Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. Onze Bengaalse lucifers geven een prachtig, rood, groen of zilverlicht in huiskamer. Prima zv •kwaliteit 0-20 per doos twaalf stuks. Zes dozen ƒ1.- Paddeiiburg, Nieuwe Rijn 1, Onze Bengaalse fakkels verspreiden rood, groen of zilverlicht, 9 cm f 0.08, dertig cm. f 0-35, vijftig cm f 0.45 Bovendien bij elke vijf stuks één gratis. Alleen bij Pad denburg, Nieuwe Rijn 11. 0 Voor oudejaarsavond! Een ongevaarlijk kamer- vuurwerk, spannend voor jong en oud; Slangenhoedjes, twee stuks f 0.40. Slangen- kegels 6 stuks f 0.35. Zó goed en zó voordelig, alleen bij Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 9 Wegens emigratie nieuwe moderne, elektr autom zig zag naaimachines met kleine schoonheidsfoutjes van f550 voor ƒ335.- Langdurige ga rantie. Br onder letter A no. 4674 bureau van dit blad. 0 Nachtelijke tobberijen. Calma dragées brengen rust. 2.— bij elke drogist 0 Bakartikelen-reclameü! Springvorm, flinke maat met wafelbodem en patentslui ting. Alleen met inlevering deze advertentie voor slechts 75 ct Geldig tot 31 dec. I.V.A., Haarlemmerstr 48- Nova, Noordeinde 48. Lei- 0 Auto kopen of verkopen, ....even bij v. d. Burg aan lopen. Hooglandse Kerk- gracht 42. Tel. 30692. 0 Iedereen is enthousiast als wij uw matras overtrek ken met damast, l-pers. v.a. f 19.50, 2-pers. f 26.50. Smit Bedden - Tapijtmagazijn - Mare 98 - Vrouwensteeg 9, Telefoon 23913. 0 Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder garantie. Ook no-iron. „Smits" Over hemden en kousenreparatie- bedrijf. Nieuwe Rijn 94. Tel. no. 25391. 0 Stookinrichting Ozon Voor uw fijne was. Hoge Rijndijk 34. Telef. 22675. 0 Plastic emmer 89 ct. Han dige huishoudemmer, inh 5 liter met maatverdeling, gemaakt van soepel on breekbaar plastic. Prijs f 1.49 Nu met advertentie voor 89 cent. I.V.A. - Haarlem merstraat 43 - Nova Noord einde 43, Leiden. 0 6 stuks borrelglaasjes sa men 59 ct. Fraai bewerkt Frans inportglas. Vastgestel de prijs f 1.08. Nu met adver tentie 6 stuks voor 59 ct. Zo lang de voorraad strekt. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Metalen tafel f 19-95. Zwaar buismateriaal met plastic omkleed, groot bo venblad 50x80 cm., bedekt met origineel Linofeld en zware plastic rand. Bijpas send krukje f 5.98. I.VA. Haarlemmerstraat 48 Nova, Noordeinde 43. Leiden. 0 Een goede raad. Bij hard nekkige hoest, kramp- en prikkelhoest, verslijming en heesheid. Bronchicum Elixir geeft onmiddellijk verlich ting. Flacon f 2 bij elke dro gist. Wasmachines f 135. Nog enkele dure machines, iets beschadigd f 155. Centrifu ges, Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3. Tel. 24409. 0 Duitse, Oostenrykse en Zwitserse dames en heren, 14—65 jaar, wensen briefwis seling met Hollanders. Inl. gratis. Wereldkoerier, Post- 6057, Rotterdam, tel. 33421 Kinderrijwielen v.a. 49.50 Sportrijwielen v.a. f 89- Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa Turfmarkt 1-3 Tel. 24409. 0 Moderne Singer hand- naaimach., als nw, met ga rantie f 90. Naumann hand naaimachine in pr. staat, m garantie f 45. Herenstr. 23. Leiden, Tel. 32024. waarvan U dinsdag en woensdag kunt profiteren. Haal dus vrat in huis 500 gr. doorr. RUNDERLAPPEN, botermals 500 gram HACHEEVLEES 500 gram EXTRA MAGERE SPEKLAPPEN 500 gram PEKELSPEK 500 gram GEHAKT 500 gram VERSE VARKENSLEVER 200 gram GEKOOKT SPEK, fantastisch lage prijs Bijzonder lekker op 't brood. 250 gram PALINGROOKWORST Heel kg. DOORREGEN SPEKLAPPEN Heel kg. BAKSPEK, licht gezouten en gerookt Twee kg. VARKENSKNIETJES, voor lekkere erwtensoep 100 gram PEKELVLEES en 100 gTcxm CERVELAATWORST OUDEJAARSAVOND vindt U in onze winkels talrijke tips welslagen van een gezellige avond, zoals: SAUCIJZENKRANSEN (liefst vooruit bestellen). KNAKWORST - KALFSVLEES - GEHAKT BIEFSTUK - verder wat hier niet genoemd is AUTOSLOPERIJ A. VISSER ZN. ROTTERDAM 0 Metalen strykplank I 15.95 Luxe uitvoering, extra zwaar buismateriaal, crème gemof feld. Afneembaar dek. Deze strijkplank is in 3 standen •erstelbaar. Poten met zware plasticdoppen. I.V.A., Haar lemmerstr. 48. Nova. Noord einde 43, Leiden. 0 Metalen droogrek f 2.50. Uitklapbaar, kan aan deur, stoel, trapleuning enz. opge hangen worden. Alleen met inlevering van deze adver tentie voor f 2.50. Zolang de voorraad strekt. I.V.A., Haar lemmerstr. 48. Nova, Noord einde 43. Leiden. 0 Bon, 20 stuks 'vuurwerk f 1. Ons enorm succes pakket van zevenklappers, Kanon slagen, rotjes, vuurpijlen, gouden regen, voetzoekers, enz. Met bon dit pakket van 20 stuks goedgekeurd vuur werk voor f 1. Victorie-Bazar Hogewoerd 31 en 73. door Sir ARTHUR CONAN DOYLE bij voorkeur van 1 945 tot 1 959 Steeds voorradig: Alle wielen Nederlands grootst gesorteerde sloperij ALLEEN GEVESTIGD: Terbregseweg 262, Têf. 0 18 00 -13 86 47 of Tel. 010 -13 86 47, na'18 uur 13 16 2 Wij bieden U in LEIDEN een opleiding tot CONDUCTEUR Bezit van rijbewijs B.E. strekt tot aanbeveling en maakt spoedige opleiding tot chauffeur mogelijk. Geen seizoenwerk, maar vast werk op MODERN MATERIEEL met. gunstige sociale v vrije dienstkleding kostgeld- en reisgeldvergoeding Voor direkte indiensttreding gevraagd EEN EERSTE MONTEUR Alleen zij, die geheel zelfstandig kunnen werk gelieven te solliciteren. GARAGE BURGCRAAFF 26. Maar het voorhistorisch leven op het merkwaardige plateau was in ieder geval niet overvloedig, want in de volgende drie dagen merkten pro fessor Challenger en zijn tochtgenoten niets van vreemde monsters. Zij wa ren bezig een omtrekkende beweging rondom de hoogvlakte te maken op zoek naar een mogelijke toegang naar het plateau. Ze liepen door een dorre en afstotende streek, die afwisselend bestond uit een steenachtige woes tenij en eenzame moerassen, waarin veel wilde vogels huisden. Het plateau bleek absoluut niet te beklimmen te zijn. De verloren wereld was dichtbij en toch onbereikbaar. Na zes dagen waren ze weer terug op dezelfde plaats, waar zij hun tochl begonnen waren. Ze voelden zich erg teleurgesteld, want ze hadden het onderzoek met de grootste zorg uit gevoerd. Wat bleef hun ml nog over? De voorraden levensmiddelen waren nog voldoende om het nog een tijd vol te houden, maar de regenperiode was niet ver meer en dan zouden ze uit het tijdelijke kampement aan de voet van het plateau worden wegge spoeld. De rots was harder dan en een poging om een pad uit te hou wen langs zo'n grote hoogte ging hun tijd en middelen ver te boven. Het was dan ook geen wonder, dat de mannen bijna zwijgend hun slaap zakken opzochten en in zeer sombere stemming aan hun nachtrust begon- Maar toen Challenger de volgende morgen zijn collega's begroette, was de somberheid uit zijn stemming ver dwenen. Hij zag er uit, als iemand die zeer tevreden is, vooral met zich zelf. Aan het ontbijt verscheen hij met iets van valse onbescheidenheid in de ogen. Zijn baard stak triomfan telijk vooruit, hij had een hoge borst opgezet en zijn hand tussen zijn jek ker gestoken. Het was alsof hij zich zelf al in die houding, op het ledige voetstuk in Trafalgar Square zag staan. En terwijl zijn tanden door zijn baard schitterden, riep hij uit: ,Heu- reka! Heren, u kunt mij feliciteren en wij kunnen elkaar gelukwensen. Het probleem is opgelost. Ik heb de weg naar het plateau gevonden." (Wordt vervolgd) Wij vragen in LEIDEN ERVAREN CHAUFFEURS OP MODERNE BUSSEN BIEDEN WIJ U: afwisselend werk vroege-, late- en zondagsdiensten goede beloning, met toeslagen voo vroege, late en zondagse diensten gunstige sociale vrij eningen oer op het gehele lijnennet, het gezin vrije dienstkleding kostgeld- en reisgeldvergoeding hulp bij studie voor diploma, aparte toeslag is verbonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 8