3 Woonruimtewet opheffen waar nood verdwijnt Zonder nadeel voor de minst draagkrachtige!! Voor beroving twee jaar Generaal Snijdersmedaille! voor C. Kolff 2.50 VlaiVeld \JlaftfeIcL SPRINGBOK I 5°m?run Kleinhandel: hele jaar door „nieuwe haring" NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 DINSDAG 22 DECEMBER 1959 Regering overweegt proefneming (Van onze parlementsredactie) DE REGERING OVERWEEGT om bij wijze van proef voor bepaalde gebieden de bepalingen van de Woonruimtewet buiten werking te stellen. Het gaat hier om gebieden, waarin men binnen een redelijke ter mijn een woning kan krijgen en waarin dus een maatregel als inwoning niet meer noodzakelijk is De regering zal haar plannen dienaangaande binnenkort met enige colleges van Gedeputeerde Staten bespreken. Uiter aard zal ook het advies van de betrokken gemeenten worden ingewon nen. Dit heeft de minister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé .gistermiddag meegedeeld tijdens de behandeling van haar be groting in de Tweede Kamer. De plaatselijke afschaffing van de Woon ruimtewet zal, naar de mening van de bewindsvrouwe, met zoveel waar borgen moeten worden omgeven, dat er geen nadelige gevolgen ontstaan voor de minst-draagkrachtigen. In het algemeen meende de minister, dat de bepalingen van de Woonruimtewet niet langer van kracht mogen blijven dan strikt noodzakelijk is en niet moeten worden gehandhaafd tot de gehele woningnood is opgeheven. De minister kondigde in haar rede voorts aan, dat binnen drie of vier weken wetsontwerp tot beperking van het verhaalsrecht bi.i alimentatie enz. zal wor den ingediend. Het overleg in de minister- l over deze beperking is reeds afge sloten. In het nieuwe ontwerp zal op re delijke wijze aan de nood van de be hoeftige bejaarden worden tegemoetge komen. Dr. Klompé kon de Kamer niet beloven, dat de Armenwet spoedig door nieuwe wet Bijstand Levensonder houd zal worden vervangen. Wel was eeds in 1956 zoiets als een voor ontwerp van wet gereed, maar de daarin vervatte maatregelen zijn voor een be langrijk deel door de omstandigheden ach terhaald. Hoewel aan de nieuwe wet ho|>t prioriteit zal worden gegeven, moet toch een enigszins langdurige voorberei ding rekening worden gehouden. De minister liet zich niet uit over de uitspraak van het Gerechtshof te Amster dam, waarbij gijzeling werd bevolen een maatschappelijk werkster, die het medisch-opvoedkundig bureau IJmuiden werkzaam is. Dr. Klompé wilde de verdere juridisohe gang van zaken af wachten. Ze meende overigens, dat de maatschappelijk werker op het gebied de verschoning op enigerlei wijze zal moeten worden beschermd. Verder was e blij, dat de discussie over dit moeilijke onderwerp op gang is gekomen. Ambonezen Minister Klompé deelde niet het stand punt van ir. Van Dis (s.g.), dat de hier te lande verblijvende Ambonezen niet naar „het land van Soekarno" zullen mogen te rugkeren. Er zijn, aldus dc bewinds vrouwe, Ambonezen die naar Indonesië willen repatriëren en als ze daartoe de kans krijgen moet aan hun terugkeer niets de weg worden gelegd. Men mag hen niet dwingen hier te blijven; men dient hun repatriëring integendeel te bevorde ren, al zijn de mogelijkheden daartoe thans niet aanwezig omdat Indonesië de Ambonezen niet wil toelaten. Over de toelating van Keiezen Nieuw-Guinea had dr. Klompé reeds haar ambtgenoot van buitenlandse zaken Luns gesproken. Verder overleg echter niet mogelijk, oun. niet in verband met het minister Luns overkomen onge val. Wanneer de besprekingen worden voortgezet, dan zullen daarin ook de mi nister van binnenlandse zaken er staatssecretaris voor N.-Guinea den betrokken. Voor voldongen feiten kan de Kamer niet worden geplaatst. Met de toelating zijn rijksgelden gemoeid lie moeten door de Kamer worden 'oteerd. Met betrekking tot de pensio nering der Ambonese ex-KNIL-militairen i de minister geen toezegging doen Ook voelde zij niet voor een verhoging de uitkeringen krachtens de Alge- le Oorlogsongevallenregeling. Dit Ziekenfondsraad akkoord met hogere honoraria (Van onze soc.-econ. redactie) De Ziekenfondsraad te Amsterdam heeft haar goedkeuring gehecht aan een verhoging van de honoraria der zieken fondsmedewerkers voor 1960 in twee ter mijnen. Per 1 januari zullen de honora ria van huisartsen met 6 procent worden verhoogd en per 1 oktober nog eens met 6 procent. De beloningen van spe cialisten worden respectievelijk met twee keer 3% procent verbeterd en die der tandartsen met 3Vè en 1,4 procent. De bijbetalingen, die de verzekerden voor tandheelkundige behandeling verschul digd zijn, zullen echter eerst op 1 okto ber 1960 worden verhoogd met 4,9 pro- Aanvankelijk was het de bedoeling de honoraria in een keer door te voeren per 1 januari. De Ziekenfondsraad ging daar mee reeds in oktober akkoord. Doch mi nister Van Rooy (soc. zaken) achtte een dergelijke verhoging in een keer niet in overeenstemming met het loonbeleid van de regering en sprak met de onderschei dene medewerkersorganisaties een ze kere temporisering af. Alleen de apothe kers gingen daarmede niet akkoord, zo dat voor deze categorie medewerkers en die der vroedvrouwen geen tempo risering is doorgevoerd. De temporisering van de verhogingen betekent naar raming voor de algemene ziekenfondsen een mindere uitgave voor 1960 van 4,6 miljoen gulden voor de wet telijke verzekering en 1,3 miljoen voor de vrijwillige verzekering. De rechtbank te Amsterdam heeft de 22-jarige schilder Y. T. wegens beroving een Noorse zeeman in de vroege och- 1 van 26 juli op de Schipholweg in Diemen veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek. Er was vier jaar geëist. Zijn medeverdachte, de 31-jarige vertegenwoordiger HOB. van O., even als de schilder een Amsterdammer, werd vrijgesproken Tegen deze verdachte was drie jaar geëist. de verhouding tot de uitkeringen aan de Nederlandse oorlogsslachtoffers ver- Met een enkel woord mengde de minis ter zich in de discussie tussai o.m. de socialisten Daams en Scheps enerzijds en de heren Smallenbroek (a.r.), Kikkert (c.h.) en Zwanikken (kath. v.) anderzijds over de „verzuiling" in het maatschappe lijk werk. Dr. Klompé wees erop, haar ambtsvoorganger mr. Van Thiel de term „verzuiling" reeds voor het maat schappelijk werk heeft afgewezen. Met deze afwijzing ging zij volkomen akkoord Naar haar mening moet in het maatschap pelijk werk worden samengewerkt waar dit maar mogelijk is, In vele gevallen ech ter is de mens, die door het maatschappe-, lijk werk wordt bijgestaan^eer gebaat bij I beoordeeld. een meer levensbeschouwelijke aanpak. Dit werkt geen desintegratie in de hand, want „zuilen" zijn nuttige bouwelemen ten. De overheid zou juist desintegrerend en destructief werken, wanneer ze de grote waarde van de geloofsovertuiging voor het maatschappelijk werk zou mis- Departement Minister Klompé bleek niet erg aange naam te zijn getroffen door de opmerking van de heer Van de Wetering (c.h.), dat het departement van maatschappelijk werk veeleer een „dienst" is dan een „echt" departement. Deze uitlating was voor haar aan leiding om nog eens het nut uiteen te zebten van een afzonderlijk ministerie, dat speciaal aandacht schenkt aan de mens en zijn omgeving. De omvang van dit de partement doet principieel niet terzake, al mag het natuurlijk ook niet zo klein zijn, dat men telkens opnieuw betwijfelt of de gehele aangelegenheid niet beter bij een ander ministerie kan worden voegd. In dit verband braoht de minister even het omstreden voornemen ter sprake om een aantal groepsregelingen van so- ciale zaken naar maatschappelijk werk over te brengen. Zij ontkende, dat deze overdracht bedoeld zou zijn op het depar tement van maatschappelijk werk zwaar der te maken. Een enigszins belangrijke uitbreiding van het ministerie zou e: melijk zeker niet het gevolg van zijn ge weest. De psychologische reactie tegen de overbrenging bekende de minister te heb ben onderschat. Het heeft gehaperd de communicatie tussen het departement en de vakorganisaties, maar ook tussen de particuliere organisaties van maatschap pelijk werk en de vakorganisaties, waar door deze laatste geen juist beeld hadden van de denkwereld van het moderne maatschappelijke werk. Intussen is beslo ten de departementale indeling groepsregelingen ongewijzigd te laten tot dat deze in het licht van de nieuwe op de bijstand levensonderhoud worden Censuurrapport Commissie N.-Guinea behandelde rapport De parlementsredactie) binnenlandse zaken Toxopeus en de staatssecretaris Nieuw-Guinea mr. Bot het rapport de commissie-Witsen Elias over de brief censuur op N.-Guinea besproken. Aan deze bespreking namen ook de leden van de censuurcommissie deel. De Tweede Kamer heeft in haar openbare vergadering van gistermiddag afwijzend beschikt op een verzoek van de heer Bakker (comm.) om voor deze gelegen heid oo.v leden van de C.P.N.-fractie tot de Nieuw-Guinea-commissie toe te la ten. Voorzitter Kortenhorst zei, dat dit een rem zou betekenen op de mededeel zaamheid van de bewindslieden en van de heer Witsen Elias c.s. De minister van binnenlandse zaken en de voorzitter van de Kamercommissie mr. De Graaf (kath. v.) vinden, dat het landsbelang niet wordt gediend met de aanwezig heid van alle pairtijen in de commissie. Er zullen namelijk onderwerpen worden behandeld, die niet in de openbare ver gadering ter sprake komen. De toelating van communisten tot de commissie is vooral ook ongewenst, omdat er ook over subversieve elementen zal worden gesproken. De heer Bakker protesteerde er met kracht tegen, dat de Kamerpresident subversieve elementen en communisten in één adem had genoemd. „De leden van de C.P.N.-fractie achten zich hier door aangetast in hun persoonlijke waar digheid", aldus de heer Bakker. Advertentie BEKEND LUCHTVAARTPROPAGANDIST A AN Cornells Kolff, die zijn ^■geestkracht, zijn gaven en zijn tijd overvloedig schonk aan het le vensdoel, dat hij vond in de bevor dering van de luchtvaart." Dat is de inscriptie, die gegra veerd staat in de gouden medaille van de Stichting Generaal Snijders Fonds, die dr. ir. M. H. Damme als voorzitter gistermiddag in de Rol zaal op het Haagse Binnenhof over handigde aan de heer C. Kolff, voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging voor Lucht vaart. Een inscriptie, waarmee in enkele woor den is samengevat de grote betekenis var deze bekende luchtvaartpropagandast Betere lonen in het bloembollenbedrijf (Van onze soc.-econ. redactie) De lbnen van de werknemers in het bloembollenbedrijf zullen per 1 maart een verbetering ondergaan. Partijen in deze bedrijfstak bereikten in beginsel een akkoord over een nieuwe c.a.o., waari de loonsverhogingen worden opgenomei. De basisovereenkomst houdt in om het weekloon voor de vakarbeiders per 1 maart vast te stellen op tachtig gulden, inclusief de huurcompensatietoeslag. De overige lonen zullen hierop worden af gestemd. Het huidige loon van de vak- 'n Kerst-partij 'n Kerst-bal... of 'n echt Kerstfeest-onder-ons: ffikalon al Uw wensen vervuld. Verkrijgbaar bij onderstaande Hobo-zaken Haarlemmerstraat 172-174 Herenstraat 9 Textiel - Woninginrichting Herenstraat 77-83 Textiel - Woninginrichting Doezastraat 20 Textiel - Woninginrichting Lage Rijndijk 36-40 arbeiders bedraagt f 72,50 per clusief de huurcompensatietoeslag, ten wijl tevens bij het thans geldende trr-ct vrijwel algemeen een toeslag twee procent op het loon wordt betaald Op grond van deze basisovereenkomst die nog de definitieve goedkeuring van de verschillende organisaties behoeft, zal over enige tijd de nieuwe c.a.o. ter goed keuring aan het College van Rijksbemid delaars worden voorgelegd. Prins Bernhard naar Leiden en Scheveningen Op 28 januari zal prins Bernhard de eerste Leidse studentenflat aan de Haag- weg te Leiden officieel openen. Deze flat, die bewoond kan worden door ruin 200 studenten, is in het begin van he lopende academische jaar onofficieel ii gebruik genomen, terwijl een groot ge deelte nog afgebouwd moest worden. De openingsdatum valt samen met cei van de hoogtepunten van de viering vai het 12de lustrum van de Vereniging voo vrouwelijke studenten te Leiden. In di namiddag zal prins Bernhard de ope ningsplechtigheid van de studentenflat bijwonen en zich daarna naar het Ku haus in Scheveningen begeven, waar d galavoorstelling plaatsvindt van de lus trummusical van de vrouwelijke studen tenvereniging. Prins Bernhard zal in januari een kort bezoek aan Mexico, Aruba en Curasao brengen. Van 11 tot 21 januari zal de Prins, op uitnodiging van de Mexicaanse rege ring, in Mexico verblijven. Op 22 januari zal de Prins in zijn functie van inspec teur-generaal der Koninklijke marine op Aruba aankomen om de volgende dag vandaar naar Curasao door te reizen, waar hij de marinebasis zal inspecteren. Tevens zal hij daar de eerste spade in de grond steken voor de bouw van een verf- fabriek en een nieuwe brouwerij openen. Op 25 januari wordt de Prins in Ne derland terugverwacht. Drie jaar geëist voor poging tot vergiftiging Voor de Maastrichtse rechtbank heeft de officier van justitie drie jaar gevan genisstraf geëist tegen de 69-jarige H. M uit St. Geertruid wegens poging slag door ergiftiging op zijn 76-jarige medebewoner van een rusthuis, de heer moscatel ccn zoete kaapse wijn graag geschonken met smaak gedronken DIENSTBODE-HUISHOUDSTER gezocht in gezin zonder kinderen voor dagdienst of In wonend. Alleen prima krachten die zich geheel aan hun taak kunnen en willen wijden tegen overeenkomstige be loning gelieven te solliciteren bij VAN WAASDIJK, Straatweg 244 Rotterdam. Tel. 187325. Geeft ongekend diepe BLIJVENDE^ glans DE^ E. In de morgen van 15 september had verdachte een aantal sublimaattabletten in een pot koffie gedaan, waaruit de heer E. placht te drinken. Diezelfde morgen had de heer E. uit de koffiekan 1 slok genomen, maar hij had het bit- e brouwsel direct uitgespuwd. )it was zijn geluk, want het gerechte lijk laboratorium in Den Haag maakte later uit dat in de koffie niet minder dan acht tabletten sublimaat waren ge daan en dat deze hoeveelheid het vijf- entwintigvoudige bedroeg van een dode lijke dosis. Wat de reden van deze poging is, was niet te achterhalen. De rechtbank zal 4 januari uitspraak doen. KWESTIËJIEYDE Weer 2 rechters ontslagen Opnieuw zijn twee Duitse rechters van hun posten ontheven, omdat zij de ware identiteit van prof. Werner Heyde, die de leider zou zijn geweest van het euthana- sieprogram van de nazi's geheim zouden hebben gehouden. Eerder in deze maand is de president van een rechtbank om dezelfde reden ge schorst. Tegen alle drie zijn diciplinaire maatregelen in voorbereiding. Rechtbank beslist „Geen poging tot verdrinking" De rechtbank te Breda heeft J. O uit Bergen op Zoom. die acht dagen geleden terecht stond wegens poging tot doodslag, vrijgesproken De man werd onmiddellijk vrijheid gesteld 5. was ervan beschuldigd dat hij in Ber gen op Zoom tijdens een autoria een met hem bevriend echtpaar in de Zeelandha ven had willen rijden. Voor de rechtbank verklaarde het echtpaar achteraf toch niet de indruk te kunnen handhaven, dat de verdachte hen opzettelijk had willen verdrinken. Wegens het overtreden van mum snelheid, dat subsidair ten laste was gelegd, werd O. veroordeeld tot f 75 boete. Vele luchtvaartautoriteiten en andere ge nodigden waren bij de plechtigheid aan wezig en gaven daarmee blijk van de grote waardering, die men in brede krin gen voor de heer Kolff heeft. De kern van de grote verdiensten van de heer Kolff noemde dr. ir. Damme: het louter uit roeping zich met zijn gehele persoonlijkheid geven aan liuchtvaartbe- lan-gen, die van grote betekenis zijn voor land en volk, maar liggen buiten de directe sfeer van de militaire verkeers- luchtvaart als zodanig. De activiteiten van dc hee^ Kolff be gonnen in 1926 toen hij de stoot gaf tot de oprichting van de Rotterdamse Aero- club, waarvan hij 31 jaar voorzitter is ge weest. Een jaar later was hij een van de mensen die de Nationale Luchtvaart- school stichtte. In 1950 werd hij tot voorzitter van de K.N.V.v. L. gekozen, voor welke vereni ging hij onnoemelijk veel werk heeft ge daan. „Om aan de scheppende werk zaamheid van Kolff", aldus spreker, „is het te danken dat het zweefvliegcentrum Teriet er kwam, dat er een uitwisseling van luchtvaartgezinde Jongeren uit ver schillende landen tot stand kwam, dat de K.NV.v.L. een goed Ingericht eigen kan toor aan het Haagse Jozelf Israelsplein kreeg." Over zijn medewerking bij dc oplossing van internationale vraagstukken spre kend, merkte dr. ir. Damme op dat de heer Kolff in 1952 werd gekozen tot voor zitter van de F.A.I., waarvan hij than» re-voorzitter 1» Rotterdammer Naast een bijzonder verdienstelijk Ne derlander is de heer Kolff eveneens een fervent behartiger van de belangen van Rotterdam, aldus spreker, die in dit ver band gewag maakte van de belangrijke rol, die de heer Kolff heeft gespeeld in de jarenlange actie, die Rotterdam heeft gevoerd om opnieuw in het bezit te ko- eigen vliegveld. Voorts wa6 hij oprichter van het Rotterdams Heli kopter Syndicaat. Reeds verschillende malen is dc heer Kolff Koninklijk onderscheiden: eerst met zijn benoeming tot ridder In de orde Oranje Nassau en later met de pro motie tot officier in deze orde- „Wij. luchtvaartmensen mogen echter zeker ndet nalaten", aldus spreker, „daar- specifleke luchtvaartonderscnel- ding toe te voegen en wel de hoogste, dde wij kennen: de gouden Generaal Snijders- medaille, die eens in de drie jaar wordt uitgereikt aan die Nederlander die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt )or de luchtvaart." Eerder werd deze medaille uitgereikt in dr. A. Plesmam, dr- ir. M. H. Damme, Z K.H. Prins Bernhard, luit.-gen.-vi. b.d. r. A. Aler en postuum aan Gerben Son- derman. Nadat dr. ir. Damme de medaille had overhandigd hield de heer Kolff een korte toespraak, waarin hij wees op het belang de jeugd op een goede wije voor te lich ten over de luchtvaart en hen daarmee in contact te brengen. Hij sprak over de steeds stijgende personeelsbehoefte. Deze voorlichting ls belangrijk voor nu en x>r de toekomst, zo zei MJ. De plechtigheid werd oa. bijgewoond door mevrouw Snijders, mevrouw Ples- Sonderman- Dr. Damme (links) reikt de Ge neraal Snijdersmedaille uit de heer Kolff. vanavond Tussen 8.30 en 9.35 zet de KRO zijn serie voordrachten over de schepping voort. Er wordt onderbroken tussen 8.50 en 9.15 uur voor een uitvoering van de trio sonate in c van Bach, door het Telemann-trio. Om 9.35 begint een uit voering van de eerste symfonie in c van Brahms door het Concertgebouw orkest onder leiding van George Szell. om 10.50 uur spelen de cellist Will Strieder en de pianist Herman Kruyt de sonate op. 40 van Sjostakovitch en om 11.20 uur zet Germaine Thijssens- Va Lentin de cyclus piano werken van Het gevarieerde programma van de AVRO omvat o.m. om 8.05 uur roman tische muziek door Dick Willebrandts cn zijn strijkorkest, om 20.25 uur een Italiaanse uitvoering van het eerste be drijf uit Othello van Verdl en om 9 uur lustrum-uitzending van „d'Oprechte amateur". Om 10.40 uur bespeelt Adri- aan Engels het orgel in de Zorgvliet- kerk in Den Haag, u hoort canonische variaties over het koraal „Vom Him- melhoch da komm' ich her" van Bach. fèlèhfèïó. vanavond 0 Het NTS-filmprogramma begint als gewoonlijk om 8 uur met het journaal. Om 8.20 uur weer „wetenschappelijke curiosotcitén", ditmaal een Duitse bij drage over het web van de kruisspin. Om 8.35 begint de vrolijke hoofdfilm waarnaar ook kinderen mogen kijken: „Het wonder van de 34ste straat". Pro"Mmma voor morgen WOENSDAG 23 DECEMBER 19» Hilversum I. 402 m. 746 kc/s. NCRV: 7.0o Nws en SOS-ber 7.10 Gram 7 30 Een 30 Gram 9 38 Waters 9.40 V d vrouw 10 15 Gram 10 30 Morgendienst 11 Oo Gram 1110 Een Zoon is one gegeven, hoorspel 1150 Gram jj - sopraan 18 00 Kerst- wijdlngsdienst v O Deken 16 00 V d Jeugd 17 30 Gram 17 40 Beusber 17 46 MiUt oris, "Ta 10 Kcrstuitz 13.30 Leger dc* Helle- kwartier 16 45 Boekbespr 19 00 Nws cn weerber 19 10 Op de man af, pra Pianorecital 19 30 Radiokrant 19 20 00 Kerstfeest Hoi (In i 20 30 Solisten, korem pauze: 21 30 do weg dei 7 00 Nwb 7 10 Gym 7. 8 18 Gram 8 56 V d vrouw s.uo uym vrouw 9 10 Gram VPRO: 10 00 De v anderende kerk in de veranderende re.d. toespraak. VARA: 10 20 V d vrc 11 00 Gcvar progr 12.00 Lichte i land 12 3b Gram 13 00 Nwb cn tentoon stel llngsagenda 13 20 Orgel en zang 13 43 Gesproken portret 14.00 Jeugdconc 14 45 Intern volksliedjes 15.00 V d Jeugd 17 00 13 00 Nwb. lomm en alt 18 30 Lichte muz 19 00 V d kind 19.10 De Christen cn de veranderende samenleving, toeeprs 19 2S VARA-V VPRO- 19 3 8 20 05 Grah 20 25 Hoor spel De man van Thermopylae 23 Oi Jazz- muz 22 20 Keuren cn Wezen, praatje 22 30 Nws 22 40 Lichte muz 2-1.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing 2315 Muz discussie 23 55—24 00 N"wb Televlsleprogr. VARA: 17 00 V d knid. NTS: 17 3017 40 Intern JcugdJourn 20 00 Journ en weeroverz NCRV: 20 20 Docu mentaire film 20 30 Kunstrubr 20,50 Telc- diecoparade 2! 00 Progr over dieren 21 20 Pas geperst 2150 Filmpje over Bethle hem NOG GEEN BESLUIT PRODUKTSCHAP Het vlsproduktscbap heeft de behande ling van een verzoek van de kleinhandel tot 1 april gezouten haring onder de benaming „nieuwe haring" te mogen ver kopen uitgesteld. Op een gistermiddag gehouden bestuursvergadering werd be sloten de kwestie ln de volgende verga dering aan de orde te stellen. t nu toe i» het 20 geweest, dat het 1 januari tot het tijdstip, waarop de we teelt begint (in mei) verboden de aanduiding „nieuwe haring" te gebruiken. Deze lange verbodspcriode voor de Hollandse nieuwe zou de verkoop van de kleinhandel sterk tegenhouden om dat het publiek graag haring koop» op de aanwijzing „nieuwe haring", die ver meld wordt op de bij de haringkoop gangbare schildjes, emmers en schalen De kleinhandel wijst erop, dat het doel de door het produktschap vastge-het produktschap. stelde bepaling nl. te voorkomen, dat reeds voor de aanvang van de nieuwe teelt onrechtmatig haring onder de be naming „nieuwe haring" wordt ven- kocht, bij een eerst per half april Inge voerd verbod niet geheel tot zijn recht Immers ook voor deze datum kan verse haring worden aangevoerd, welke onrechtmatig als .nieuwe haring" zou kunnen worden aangeboden. Op de gistermiddag gehouden verga dering werd besloten de zaak voor te leggen aan de propagandacommissie. Van rederszijde was namelijk naar voren gebracht dat propaganda voor nieuwe haring weinig nut zal hebben als deze het hele jaar door verkocht wordt Aan de Algemene Inspectie Dienst zal wor den verzocht met de controle (voorlopig tot 1 maart) rustig aan te doen in af wachting van een definitief besluit 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 11