(«so) WYBERT ,Geen verwijdering tussen C.N.V. en Roolvink" maastrichts VIJF SCHAPEN GEDOOD BIJ BUIKLANDING HUNTER Glasvervaarcliging VERENIGDE STATEN ZIJN NOG TERUGHOUDEND Statuut nieuwe ster aan firmament WOENSDAG 16 DECEMBER 1959 Bescherm Uw keel en voorkom - verkoudheid met n De 5 mei-vierinp Elk jaar is er weer wat te doen om de 5de mei Wel vrijniet vrij? Wel vie ren—niet vieren? Rijkspersoneel wel vrij. particuliere bedrijven niet vrij. En- De kern van de kwestie is, dat de be vrijdingsdag als feestdag niet is aan geslagen Daarvoor valt deze dag nog te kort na de 30ste april. Bovendien i eenmaal een deel van het land niet op 5 mei 1945 bevrijd, maar eerder op andere dagen. Zou er niet een uitweg uit de 1 lijkheden te vinden zijn als wij de 5de mei tot een vrije dag maakten? Vrij zijn is op zichzelf al een feestelijke ge beurtenis Ieder kan dan die dag voor in mei doorbrengen en vieren zoals hij wil. Dan komen we af van de gedachte, dat er die dag per se feesten moeten worden georganiseerd en gevierd En ten slotte is als herdenking een oorlog die zoveel massale onvrijheid heeft gebracht, een vrije dag, waarop ieder individueel doet wat hem lust, hele maal nog zo gek niet En wie georgani seerd feest wil vieren, kan bovendien nog zijn gang gaan. 'Het Vrije Volk.) Europoort veroorzaakt geen zoetwatergebrek op Voorne-Putten (Van onze parlementsredactie) Als gevolg van de uitvoering van wer ken voor Europoort is op Voorne en Putten beslist geen gebrek aan zoet water ontstaan. Integendeel, er zijn voor zieningen getroffen waardoor het zout gehalte van het water in de Brielse Maas boezem niet is gestegen en in enkele perioden zelfs een extra-winst aan zoet water is verkregen. Dit heeft de minis ter van verkeer en waterstaat, drs H. A. Korthals, in antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste-Kamerlid de heer Geuze (c.h.) meegedeeld. De minister vindt verder gaande maat regelen niet nodig. De ondervonden moei lijkheden zijn geheel veroorzaakt door de buitengewoon lage rivierafvoeren in het afgelopen seizoen. De Rijkswaterstaat en het waterschapsbestuur hebben voortdu rend overleg gepleegd om het beheer van de boezem in de huidige omstandigheden zo doeltreffend mogelijk te kunnen voe ren. Na de afdamming van het Haring vliet en het Volkerak zullen de moeilijk heden tot het verleden behoren. C. van hierop in tweede Kamer: Langer dan de „Mastreechler Staar" zingt De ..Ma kende zangkoor, bi Staar", het be- Toch is de Maastrichtse Aardewerk- Industrie nog ouder, daar Petrus Regout 125 jaar geleden de grond slag van deze industrie legde. Thans werken meer dan 41)00 men sen in de fabriekscomplexen van de N.V. Sphinx-Céramiquc v/h Petrus Regout aan de vervaardiging van hel beroemde Maastrichts Aarde- Er zou een loflied te zingen zijn op de sterke kwaliteit, de moderne vormgeving, de aantrekkelijke kleu ren en decoraties van het Maas trichts Aardewerk. Het is «aarde werk Lel op deze merken, dan heeft U een goed product. AARDEWERK N.V. KONINKLIJKE SPHINX-CÉRAMIQUE V/H PETRUS REGOUT - MAASTRICHT (Van onze parlementsredactie.) T^R IS GEEN AANLEIDING om te spreken van een verwijdering tussen "J-i het CNV en staatssecretaris Roolvink." Deze stellige uitspraak deed gistermiddag het a.r. Tweede-Kamerlid C. van Nierop, algemeen secretaris van het Christelijk-Nationaal Vakverbond, tijdens het Kamerdebat over de begroting van sociale zaken. Met nadruk zei de heer Van Nierop, dat zij, die een tegenstelling trachten te construeren tussen het CNV en de heer Roolvink, zich die moeite kunnen besparen. De aanleiding tot deze ver klaring was een opmerking van de WD-er Corver. Het betoog, dat dit Kamerlid in oktober bij de looninterpellatie-Suurhoff heeft gehouden, is destijds door het CNV-orgaan De Gids gekritiseerd. Gistermiddag nu sug gereerde de heer Corver, dat deze kritiek in feite geen kritiek op hem zou zijn geweest, maar op het loonbeleid van de heer Roolvink. De liberale woordvoerder betreurde het, dat het CNV deze „omweg" heeft gekozen. De heer Van Nierop verwees deze theo- maten meet. Immers, de loonvorming voor het personeel van de ziekenfondsen moet zich houden aan de loonrichtlijnen van staatssecretaris Roolvink, maar in tussen is in principe besloten om, los van die richtlijnen, de honoraria van de me dewerkers aan de ziekenfondsen (o.m. de artsen) te verhogen. De heer Van Mastrigt erkende, dat formeel deze me dewerkers niet als werknemers kunnen worden beschouwd, maar dit mag z.i. niet betekenen, dat zij zich niet zouden moeten inpassen in het gehele sociaal- economisch beleid. De heer Van Eiber gen zei. dat wanneer het personeel van de ziekenfondsen moeten wachten op de ..algemene loontrend", de medewerkers dit ook moeten doen. het rijk der fabelen. „Niem; in deze Kamer," zo zei hij, „kan met recht de opvatting zijn toegedaan, dat het C.N.V. iemand van buiten nodig zou hebben om de staatssecretaris iets duide- te maken. Het C.N.V. en de staatssecre taris hebben er geen behoefte aan, elkaar door anderen boodschappen te laten over brengen." de redenering van de heer Corver noemde de heer Van Nierop een „afleidingsmanoeuvre". Naar zijn me ning wilde de heer Corver de aandacht afleiden van zijn eigen, bedenkelijke op vatting, nl. dat het „konijn van de loons verbetering" klein gehouden moet wor den terwille van het „konijn van deTiuui en m?lkprijsverhoging". De schermutseling tussen de here Van Nierop en Corver was een van d weinig aardige momenten in deze nogal matte begrotingsbehandeling, die ken nelijk te lijden had onder het feit, dat de fracties hun loonpolitieke kruit al gro tendeels hebben verschoten bij de loon interpellatie-Suurhoff. Felle kritiek op het vrijere loonbeleid werd eigenlijk al leen geleverd door de heren De Groot (com.), Van der Veen (pac. soc.) en door mej. Lemaire (soc.). De laatste toonde zich overigens zo „edelmoedig" periode, waarin o.m. staatssecretaris Roolvink uit het vertrouwelijk verslag de besprekingen in de Stichting de Arbeid heeft geciteerd, zoniet met de mantel der liefde, dan toch met die der vergetelheid te willen bedekken. Ver trouwen in de nieuwe loonpolitiek had uiteraard nog allerminst. Ook al moest erkennen, dat sommigen bij de (juis- toepassing van de spelregels der vrijere loonvorming gebaat zijn geweest, leende toch te kunnen stellen, dat de huidige „loonloterij" voor grote groepen werknemers niets zal opleveren. Dit komt, omdat de regering voorrang geeft melkprijsverhoging boven welvaartsvermeerdering voor de werk- emers. Het gevaar van overspanning ordt niet door loonsverbetering, maar juist door de huur- en melkprijsverho ging in de hand gewerkt. De woordvoerders van de „regerings fracties" beperkten zich grotendeels tot ragen van inlichtingen over de loonpolitiek. De heer Van Eibergen (a.r.) roeg b.v. waarom in sommige gevallen het college van rijksbemiddelaars wel de gegevens over de produktiviteitsstij- ging krijgt en de .Stichting van de Ar beid niet. Minder optimistisch dan mi nister Van Rooy was de a.r.-woordvoer- ;er over de hantering van loonrichtlijnen n de toekomst. De minister heeft gesteld at na de overgangsfase en na de in- oering van de compensatiemaatregelen per 1 april a.s. de hantering van deze richtlijnen eenvoudiger zal worden. Dc heer Van Eibergen kon deze verwach ting niet geheel delen en hij verzocht de om een nadere motivering van Hij i de verder op, dat er in sommige bedrijfstakken nog een loonachterstand volgens de oude richtlijnen bestaat. Dit geldt met name voor de timmerfabrie- egvervoer. Voordat deze tak- gedifferentieerde loonsver betering toekomen, moet eerst de oude achterstand worden weggewerkt. Dé heer Van Eibergen vroeg de bewindslie den het gesprek hierover op korte ter- nijn te openen. Verder verzocht hij de egering spoed te betrachten met het wetsontwerp betreffende het institutio nele kader voor het vrijere loonbeleid (overdracht van loonbevoegdheden aan het bedrijfsleven). De a.r. spreker zag niet goed in, hoe van een wezenlijk loonbeleid sprake kan zijn, zo lang een overheidsinstantie nog het alles- beslissende woord op loongebied spreekt. De heer Van Eibergen, mej. Lemaire (soc.) en de heer Van Mastrigt (c.h.l vroegen zich voorts af, of de regerin] met betrekking tot het loonbeleid u de volksgezondheidssector niet met twei Rust De heer Van Mastrigt had geen be hoefte om na de interpellatie-Suurhoff nog veel over de loonpolitiek te zeggen. Hij stelde vast, dat er thans een zekere rust (ook in de pers) is ingetreden, wat bevorderlijk is voor het nemen van de juiste beslissingen. Jammer is overigens, dat deze rust met traagheid in de tot standkoming van nieuwe c.a.o.'s gepaard gaat. Heel wat kostbare tijd gaat verlo ren met het wachten op de cijfers over de produktiviteitsberekeningen en men kan niet verder zolang die cijfers niet beschikbaar zijn. Evenals de heer Van Eibergen vroeg de heer Van Mastrigt waarom de Stichting van de Arbeid soms geen produktiviteitscijfers krijgt overgelegd, zulks in tegenstelling tot het college van rijksbemiddelaars. Dc Stich ting kan hierdoor zijn taak en bevoegd heden niet goed uitoefenen. De vraag rijst, of hierdoor geen deuk wordt toe gebracht aan de vrijere loonvorming. De heer Van Mastrigt sloot zich voorts aan bij de wens van de heer Van Eiber gen, dat het nieuwe loonbeleid spoedig het geëigende institutionele karakter zal krijgen. Verder drong hij er bij de rege ring op aan het georganiseerde bedrijfs leven meer vrijheid te laten in het oplo: sen van het vraagstuk rond de gemeentt classificatie. De heer De Kort (kath. v.) kon zich in grote lijnen aansluiten bij het tot dus verre gevolgde loonbeleid. Hij sprak woorden van lof aan het adres staatssecretaris Roolvink en verzocht speciale aandacht te schenken aai laagstbezoldigden. De heer Corver (lib.) vroeg de regering de Kamer een over zicht te doen toekomen van de gedif ferentieerde loonregelingen, die al zijn voorgesteld resp. goedgekeurd. Deze spreker achtte een minimum-loongren: absoluut noodzakelijk, maar anderzijd! wilde hij ook meer aandacht zien ge schonken aan hen, die harder werken er meer kunnen". A.W. De socialist Van Lier heeft tijdens dit debat gedreigd met een motie te zullen komen, wanneer de minister niet terug komt op zijn voornemen om dé tewerk stelling op aanvullende werken te be perken en in verband daarmee slechts 48,5 miljoen voor deze begrotingspost uit te trekken. De lieer Van Lier erop, dat de verbetering van de werk gelegenheidssituatie in de probleemge bieden nog nauwelijks voelbaar is. De daar heersende structuurwerkloosheid, veel groter is dan het gemiddelde landelijk werkloosheidspercentage doet ermoeden, kan door industrialisatie niet op korte termijn worden ingekrompen. Daarom kan het middel van de aanvul- werken niet worden gemist. Mi- r Van Rooy dient op dit punt het door zijn voorgangers gevoerde beleid rkort voort tc zetten. (Zie i •volg op pag. 9) Vlieger bleef in leven De uitgebrande straaljager noodlanding. Vanaf de hoge Europaal ja zelfs vanuit de Ridderzaal, daar schalt het boven alles uit: met Esso bent u beter uit! Oude wens vervuld Persliuis in Den Haag (bij Binnenhof) Een lang gekoesterde wens van d Haagse journalisten zal misschien in ve: vulling gaan. Reeds jaren werd gi zochit naar een centrum, waar de jou; nalisten een vast ontmoetingspunt zoi den vinden. Thans zijn besprekingen rijks- en gemeenteautoriteiten zovet irderd, dat de mogelijkheid bestaai oud pand aan de Hofsingel, vlak bij Binnenhof, tot een weliswaar be scheiden, maar toch aantrekkelijk pers centrum te verbouwen. Hei gebouw behoort tot het complex /an de Tweede Kamer, doch heeft ja- -eralang als zelfstandige woning dienst jedaan. Er zullen voorzieningen worden getroffen, zodat het de journalisten, mo gelijk zal Zijn er te werken, te felefo- terén, te vergaderen en er gasten te rnt vangen. 170) Vertrouwende op de overleve ring van dc Romeinse schrijver Pli- nius, heeft men te goeder trouw de legende verbreid, dat dc Feniciërs de uitvinders van het glas zijn geweest. Dit is echter volslagen onjuist. De glasfabrlcage is ontstaan uit het gla zuren van aardewerk en van andere gebruiksvoorwerpen, een techniek die al in de beginperiode van de mense lijke beschaving werd toegepast. Het oudste tot nu toe gevonden glas dat door de mens vervaardigd werd (er bestaat nl. ook door de natuur ge vormd glas het zg. vulkanische glas), is in Egypte aangetroffen en dateert van vele duizenden jaren vóór onze tijdrekening. Toch kan in dat land eerst vanaf ongeveer 1500 v. Chr. van een eigenlijke glaskunst f— worden gesproken. De Egyptcnaren kenden toen echter de techniek van het blazen nog niet en TOCH IS HET ZO! vaardigde voorwer pen werden dan ook volgens een andere techniek ver vaardigd, nl. rond een zandkern. De prachtige gekleurde decoraties door middel van kleurige, zeer dunne glas draden, getuigen van voortreffelijk vakmanschap. De grootste bollebozen in het ver vaardigen van glas waren in de oud heid echter voornamelijk de Assy- riërs. Van hen zijn ook de eerste glasrecepten verkregen (uit omstreeks 2200 v. Chr.) die in een soort geheim schrift zijn geschreven, met „alche mistische" namen en termen voor de verschillende ingrediënten. Deze ge heime tekens moeten beschouwd wor den als een poging het beroepsgeheim te bewaren, want van de chemische •amenstclling der stoffen of chemie in de latere betekenis van het woord was toen nog geen sprake. De Assyricra vervaardigden door middel van fjjn verdeeld goud het robijnglas, in Mesopotamia werd het blauwe glas gemaakt dour cobalt aan het mengsel toe te voegen en de Egyptcnaren fabriceerden met behulp van koperzouten het groene glas. De Feniciërs kregen waarschijnlijk hun kennis aangaande de glasfabri- cage van de Assyriërs, zodat we eerst- genoemden zeker niet de octrooi rechten van deze uitvinding kunnen toekennen. Maar zonder erepalm be hoeven we de Feniciërs toch niet weg te sturen, want op hun naam staal ongetwijfeld de uit vinding van de blaaspijp ecn u't- vlnding die waar schijnlijk in het be gin van onze jaar telling te Sidon is gedaan. Hierdoor waren de Feniciërs de eersten die de blaasteehnieké kon den toepassen, waardoor het Fenici- sche glas in grote hoeveelheden kon worden vervaardigd, zodat de ze produkten naar alle landen van het Romeinse rijk en Gallië wer den geëxporteerd. Uit de verbreiding van dit Fenlcische glas over alle lan den van het Romeinse rijk kan waar schijnlijk dc misvatting worden ver klaard van Plinius, die de uitvinding van het glas aan de Feniciërs heefl toegeschreven. Nu we toch in de oudheid verwijlen, moeten we toch ook eens de mogelijk heid opperen, dat in het oosten reeds tabak werd gerookt, nog voor Colum bus dit produkt bij de Indianen had ontdekt. Een stx-aaljager van de vliegbasis Leeuwarden heeft gistermiddag Jelsum, vijf kilometer ten noorden de basis, wegens motorstoring buiklanding moeten maken. Het toestel kwam neer in een weiland, waar schapen graasden. Vijf schapen werden gedood .het weiland werd be schadigd. De vlieger van de Hunter IV, de on gehuwde 23-jarige eerste luitenant D. P. Mossel uit Rotterdam was op de terug- naar de basis Leeuwarden na een oefening in het camera-schieten Hij is in opleiding voor schietinstructeur. Op vijf kilometer afstand van de lan dingsbaan, bij het dorpje Jelsum, be merkte hij dat het motorvermogen van de Hunter begon terug te lopen, zodat hij genoodzaakt was een noodlanding te maken. Het toestel vloog na de landing in brand, doch voordat dit voor de piloot gevaarlijk kon worden, was hij reeds door toegelopen omstanders uit het vliegtuig gehaald. Hij had lichte rugklachten en is ter observatie in het ziekenhuis te Leeuwar den opgenomen Het toestel moet als ge heel verloren worden beschouwd. Prijzen in 1960 minder dan 5 pet omhoog (Van onze parlementsredactie) Minister Zijlstra (financiën) verwacht dat de prijsstijging, die in 1960 in het bijzonder vanwege de huur- cn melkprijs- verhoging zal optreden, beneden de vijf procent zal blijven, althans onder bepaalde conjuncturele omstandigheden. De bewindsman meent voorts dat de wijziging in het loonbeleid in zoverre een gunstige uitwerking op het prijs-1 verloop zal hebben, dat de differentiëring betere mogelijkheden biedt voor aanpas sing aan de uiteenlopende ontwikkeling van de produktiviteit in de verschillende bedrijfstakken. Dit heeft prof Zijlstra in zijn memorie van antwoord omtrent de algemene financiële beschouwingen aan de Eerste Kamer meegedeeld Kernreactor voor Nederland DERICHTEN als zou Nederland -L* spoedig een kernreactor krijgen /an de Ver. Staten alsmede een ont werp voor een atoomonderzeeër zijn gisteren in Washington van diploma tieke zijde bestempeld als prematuur. De zegslieden verklaarden dat de on derhandelingen nog niet zo ver zijn gevorderd dat op een spoedig ak koord kan worden gerekend. De be sprekingen zijn reeds enige tijd aan ie gang. Nederland was een van de eerste lan den dat belang stelde in Amerikaanse aanbiedingen terzake, kort nadat de vroe gere minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, in december 1957 op de NA.V.O.-conferentie in Parijs had be kendgemaakt dat Amerika bereid was zijn bondgenoten te helpen bij de bouw van door atoomenergie aangedreven on derzeeboten. De Nederlandse minister van buiten landse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft de kwestie opnieuw naar voren gebracht; bij zijn bezoek van dit jaar aan de Ver. Staten. Functionarissen van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken wen sen zich niet uit te laten over de bespre kingen. Een hunner zei voorzichtig dat het ministerie zioh bewust is van de Ne derlandse belangstelling en dat daaraan aandacht wordt besteed. Zegslieden verklaarden dat dc reden »n de geheimhouding vermoedelük tweeledig is. Ten eerste hebben drie an- c landen. Wcst-Dultsland. Frankrijk Italië, gevraagd om een reactor en de blauwdrukken voor een onderzeeër. Ten tweede zijn de verschillende ministeriële instanties het er geenszins over een: dergelijke atoomgeheimen met andere landen moeten worden gedeeld. Welke van de twee redenen van i belang is bij het vertragen van een sluit ten aanzien van het Nederlandse verzoek kan moeilijk worden gezegd. Ge zien de houding van Frankrijk in de N.A.V.O., kan moeilijk worden aangeno men dat de Verenigde Staten de kern geheimen op dit moment zouden willen delen met Parijs, aldus lieten de zegs lieden uitkomen. Aan de andere kant, meenden zij, dat het beledigend zou kun nen zijn voor de Franse regering wan neer Nederland zou krijgen wat het wenst terwijl het Franse verzoek wordt genegeerd. Het interne Amerikaanse geschil over de geheimhouding schijnt vrij gecompli ceerd te zijn. In 1958 heeft het Congres de regering gemachtigd kerngeheimen aan anderen kenbaar te maken wanneer de verzekering wordt gegeven dat de gehei men voldoend worden beschermd. Som mige regeringslnstanties schijnen er niet van overtuigd te zijn dat 'n dergelijke be scherming wordt verzekerd indien de geheimen inzake atoomduikboten met an dere landen worden gedeeld. Niettemin, zo verklaarden diplomaten, hoopt Nederland dat de vertraging niet betekent dat het tenslotte niet zal ont vangen wat het wenst. Vooralsnog Is Groot-Britannië het eni ge land dat een akkoord heeft met de Verenigde Staten voor de levering van een atoomreactor en ontwerpen. Deze zomer hebben de Verenigde Staten er voorts mee ingestemd Frankrijk verrijkt uranium te leveren als brandstof voor een prototype van een atoomduikboot. MaandSgavond hebben dc gouverneurs van de Ned. Antillen, drs. A. B. Speeken brink, en van Suriname de heer J. van Tilburg, ter gelegenheid van de Statuut dag in een gezamenlijk programma het Nederlandse volk toegesproken. Drs. Speekenbrink zei: „Dit Statuut is een levend document, waarin, over het geheel genomen, de onderlinge betrek kingen zeer zeker bevredigend zijn ge regeld. Het is een nieuwe rechtsvorm en op volkenrechtelijk gebied een novum dat zijns, gelijke tot dusverre nog niet heeft gevonden." Hij zei ook: „De omstandigheid dat in de turbulente ontwikkeling van vandaag ook in het westelijke halfrond de overzeese delen van het Koninkrijk op volkomen democratische wijze aan hun economische, sociale en politieke ontwik keling kunnen voortwerken en zich daar bij verzekerd weten van de hulp en steun van het rijksdeel in Europa, toont zeker dat het Statuut iets groots en van blij vende waarde tot stand is gekomen." Gouverneur Van Tilburg herinnerde In zijn radio-rede aan de steun voor de bouw van het diaconessen-ziekenhuis te Paramaribo. Zo wordt de „bijstand en hulp", waarvan het Statuut spreekt, tot een levend begrip gemaakt. „God zij mot ons Suriname, Hij verheff' ons heerlijk land. Hoe wij ook hier samenkwamen, Aan zijn grond zijn wij verpand, Werkend houden we in gedachten Recht en waarheid maken vrij. Al wat goed is te betrachten Dat geeft aan ons land waardij". De voorzitter van de Surinaamse Sta ten, de heer J. S. P. Kraag, zcide bij de vlaghijsing: „Dit is de dag, die God ons schenkt. Tot hiertoe heeft Hij ons ge bracht. Met dankbaarheid zal daarom ieder Surinamer, die zich hier of elders bevindt, vervuld zijn Jegens Hem, die ons deze grote genade deelachtig heeft doen worden." De premier vai» Suriname, mr. S. D. Emanuels. zeide: „Wij zijn trouw aan de beginselen van het Statuut cn wij heten de Nederlanders en Antillianen welkom als broeders in een broederhuis in hel vertrouwen, dat men onze gelijkwaardig heid nooit zal aantasten". Te Willemstad verklaarde dc Antil liaanse premier, dat dc levensvatbaarheid van de verbondenheid der drie landen voldoende is gebleken. In het bijzonder bracht hij dank aan de Koningin. Te Paramaribo werd de Nederlandse vlag gehesen door kinderen van Indiaan- Hindostaanse, Javaanse en Libanese afkomst, de Surinaamse door Hindo- staanse cn Creoolse kinderen, de Antil liaanse door kinderen van Nederlandse, Chinese, Creoolse en Javaanse origine. Het Nederlandse couplet van het Surl- itamse volkslied is als volgt gewijzigd: Koningin Juliana (linies) en de Surinaamse gevolmachtigde mi nister in Nederland, mr. R. H. Pos, tonen de nieuwe Surinaam se vlag na 3e aanbiedings plechtigheid. Elf koeien door vuur gedood De boerderij van de heer C. van der Vliert te Woudenberg ls gisteren totaal door brand verwoest Van de dertien koelen kwamen er elf ln dc vlammen om. Het huisraad kon door omwonenden grotendeels worden gered. De elf koelen waren dure stamboek- dlercn, die deel uitmaakten van het besta veebeslag van de provincie Utrecht. Toen de brand uitbrak lagen twee kin deren van de getroffen familie nog op bed. Zij konden tljdig ln veiligheid woi* den gebracht. Dc schade raamt men op ongeveer 80.000 gulden. Kortsluiting wai waarschijnlijk de oorzaak van d« brand.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5