mi PIETJE tgrapjes hield 4e 31*0m^hmmel ML KIJ959 r bandrecorder begint er een normaal uitrustingsstuk te worden. Keukenfornuizen en wasmachines werken nn niet alleen meer op elektriciteit maar ook op stookolie. Meisjes kunnen spelend Ieren koken en braden, wassen en streken want alles, wat daarvoor nodig is, kan men in kinderuitrustingen krygen. Poppen laten zich buigen in elke gewenste stand. En ze kunnen dansen, springen en lope.n, op commando eo op afstand be diend. Naast poppenmeubels staan er miniatuurnaai machines. even bruikbaar als echte en poppen, die hoo- la-hoepels om zich heen laten draaien. Een firma te Zirndorf bjj Neurenberg heeft e>en speelgoed-vrachtauto op de markt gebracht, die samen met aanhanger een meter lang is en een gewicht kan dragen van honderd kilo. Zij hield daarbij rekening met het feit, dat een kind met zijn speelgoed hetzelfde wil kunnen doen als de volwassenen met hun dingen bijvoorbeeld op die vrachtauto gaan zitten en zich erop laten rondrijden. In het tijdperk van de ruimte vaart ontbreken natuurlijk niet de apparaten, die op oommando's reageren. Zij volgen de bevelen van bij voorbeeld een fluitje op, hebben straalaandrijving en gedragen zich als robot* Zwarte Piet loopt door de kamer In zijn mooie nieuwe pak Rood fluweel met gouden biezen En z\jn schoenen zyn van lak fyloet je naar die muts eens kijken Zag je ooit zo'n grote pluim? En die kraag: vol kleine plooitjes, 't Lijkt precies een taart van schuim Maar alleen 't gezicht can Pieter Wat ziet dat er somber uit! Zelfs zijn donkerbruine ogen Staan verdrietig in zijn snuit „Wat moet ik nu toch beginnen" zucht hij 'kweet me haast geen raad Wat een ondeugd, wat een stouterd Als 'k niet oppas, word 'k nog kwaad" Want, weet je wat er gebeurd is met de schimmel van de Sint? Die is héél erg ziek geworden En wat Piet nog 't ergste vindt ls dat 't paard zijn eigen schuld i« Want wat heeft dat nu gedaan? Al het lekkers opgegeten En, dat is niet goed gegaan! Want van al die chocolade Marsepein en letters fijn Kreeg die schimmel in zijn buikje Plotseling toch zoveel pijn Kreunend ligt hij in het hooi nu ,,0,wat doet mijn buikje zeer, O, wat voel ik me toch ziek nu Au, au, au, ik snoep nóóit meer" Maar, weet je wat nog het ergst is? 't Paard kan nu met Sint niet mee. •.Nee, dat mag niet" zegt de dokter „met die stoomboot overzee" Dus nu zonder paard vertrekken? ,,Nee, dat kan niet" vindt de Sint Daarom zegt hij tegen Pieter „Zorg maar, dat j' er iets op vindt En zo staat daur nu die Pieter In zijn mooie nieuwe pak „Wal moet ik daarop verzinnen?" denkt hij, niets op zijn gemak Boem-boem-boem, boem-boem boem Wie klopt daar zo op die deur- 't Is het kleinste Zwarte Pietje Met een opgewonden kleur ,,'kWeet het, 'kweet het, Pieter, hoor eens Maak je maar geen zorgen meer! Wij gaan zelf een schimmel maken Een van hout met 'n tuig van leer" Kijk die Piet nu weer eens stralen Is me dat een goed idee! En al even opgewonden Rent hijmet het Pietje mee Uren staan ze daar te timm'ren 'i Wordt een paard, zó mooi, zó mooi Heus, ik denk wel drie keer groter Dan het zieke paard in 't hooi Sinterklaas vindt het ook prachtig Kijk eens even naar die staart Maar alleen: hel kan niet lopen En dat hoort toch bi; een paard Lopen is dat even moeilijk, Wie heeft daar nu aan gedacht Toen, ineens: ,,ik weel het, 'k weet hof roept alweerhet Pietje: „wacht" En dan rent hij gauw naar buiten Na een uur komt hij terug Heel erg moe, maar o zo blij, want Pietje draagt iets op zijn rug 't Is de motor van een bromfiets Glunderend zegt hij tot Piet •.Kijk, die stoppen w'in de schimmel Niemand is er, die het ziet" Nou en als de Sint gaat rijden Met zijn mijter en zijn staf Start hij eventjes de motor En het paard loopt in een draf Zo gebeurt het en, 't gaat prachtig 't Houten 7>aard loopt in galop Zo de stal uit naar het schip toe Met de Sint er boven op Als je dus vandaag of morgen Sint op 't paardje tegenkomt Weet jij wat er aan de hand is Als de schimmel soms wat bromt ANK zaam un het rond. Klaartje kreeg een nieuw hart, nu van chocolade, want alle suikeren waren al opgegeten en juffrouw Klapgraag kon eindelijk haar eigen trom meltje open maken. Maar net toen ze het eerste kussentje in haar mond wilde steken, liet Keesje zijn brandweerauto met loeiende sirenes los. "^IJF MINUTEN lang moest juffrouw Klapgraag op haar rug worden ge klopt. Ze kreeg een beker chocolademelk voor de schrik en omdat Sinterklaas er bij was zei ze alleen maar „Dat had je nou niet moeten doen, Klaasje. Het ij heel gevaarlijk als een mens zich ver slikt". Maar daarna werd het een heel ge zellig feest. De Zwarte Pieten, die m het hotel waren achtergebleven, kwamen er ook maar bij en met elkaar zongen ze tot slot „O kom er eens kijken, wat ik in mijn schoentje vind, alles gekregen van de goede Sint dat was de zonder zijn fluwelen deze teke niet bas- gekleed, Klap- de vijf cadeaus! verdrietig Klapgraag, by Klaar- verhaal „Hoe is Klapgraag snel haar Klaartje nog wel een het eigen dat Pietje had

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 21