Lisser drieling drie jaar Wij beleven nu laatste uur van Gods klok Diploma-uitreiking geslaagden aannemerscursus te Leiden MEUWE LE1DSCHE COURANT DONDERDAG 19 NOVEMBER 193! N.C.V.B. LEIDEN en omstreken r)E STREEKVERGADERING van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, belegd door de afdelingen Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorhout, Voorschoten en Wassenaar, had gisteravond onder grote be- langsteling plaats in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Ds. rar. A. Alma, Herv. predikant te Amsterdam sprak over „Het laatste uur". Het laatste uur op Gods klok beleeft men nu. Er is veel aan voorafgegaan. God heeft tot ons gesproken en doet dit nog steeds. Ontelbare keren heeft God in het verleden aan de aartsvaders, het volk Israël en dep rofeten Zijn Woord verkondigd. In des tilte, maar ook in donder, bliksem en toorn is God tot ons gekomen. Zijn openbaring is ons steeds verder genaderd. Hij is ge kruisigd, gestorven, begraven en zelfs nedergedaald in het dodenrijk. Dit alles laat de ontzaglijke liefde van God voor ons zien. Na al deze lange uren is het laatste uur gekomen. Onze houding in deze zaken is erg be langrijk. Men moet blijven bidden en waken. Jezus Christus is de enige moge lijkheid om het laatste uur door te komen. De gebruikelijke liturgie was in han den van de plaatselijke afdelingspresi denten. Het programma werd afgewisseld door zang van het koor van de afdeling Voor schoten, onder leiding van mevrouw F. C. G. Huizinga—Bridel. Mevrouw H. A. Kraan—Westerbrink declameerde Schaduw en van Aart van der Leeuw De Kathedraal. De samenzang werd begeleid door me juffrouw J. G. van Ulden. Dit is een beslissend begrip, het is afge lopen er zal geen allerlaatste uur zijn. Veel mensen leven te veel in het verle den, slechts zo nu en dan probeert men nog wel in het heden te leven. God zegt echter, dat het gaat om de bestemming, dat is de toekomst, de glorie van de fi nale. Men moet dus in de toekomst leven om de apotheose van Gods verheerlijking. Dat het laatste uur is aangebroken, kan men zien aan de tekenen. Meestal gaat men hieraan voorbij, men leeft er rustig overheen. Ds. Alma wilde in het bijzonder stil staan bij drie van deze tekenen der tijden. Eén van deze tekenen is de ingezonken heid. Men is onverschillig en gemoedelijk oppervlakkig in zaken die de Gemeente van Jezus Christus raken. Dan is er de afval van de massa. Men gaat zondi vijandschap langs de Kerk heen. Men heeft geen weerstand tegen de reclame en de techniek. De massa heeft Jezus Christus niet nodig. Het gaat Christus dan ook om de rest, niet om de massa. Antichrist Een heel belangrijk teken is de anti christ. Die kan zijn grote invloed doen gelden, omdat men'steeds weer dwaalt. Als men steeds weer compromissen gaat, krijgt de antichrist een geweldige invloed, hij verzamelt alle macht e wereld zal hem nalopen. Hij is de Kerk van verleiding en misleiding, de verlei ding tot macht als tegenspeler Christus. Uit het rebellengebied Dokter Van Rootselaar in Nederland Op Schiphol arriveerde de zendings arts F. J. van Rootselaar met zijn gezin. Dokter Van Rootselaar werkte samen mei de zendingspredikant H. Bultje in Bo- laangMongondow in Noord-Celebes, waar bij het begin van de burgeroorlog in dit gebied ook de zendingsverpleeg ster zuster H. Dijk zich bij hen vo Sinds februari 195S bevonden zij zich in het door de rebellenregering beheerste gebied en waren daardoor afgesloten de buitenwereld. Sinds lange tijd \ing ook de Hervormde Raad vooi /ending geen berichten meer. Zij zelt echter kregen maandelijks boodschappen, die door de zendingssccretarisscn vo< microfoon van Radio Wereldomroep wer den uitgesproken. Omstreeks het begin van de vorige maand bevonden zij zich onder erbarm* lijke omstandigheden tussen de linies e werden bevrijd door het snel oprukken der regeringstroepen. Dokter Van Rootselaar gaat wellicht na zijn verlof terug naar Indonesië. Zus ter H. Dijk hoopt volgende week te triëren, terwijl ds Bultje zich nog met zijn gezin op Java bevindt, waar deze' dagen een kleine werd geboren. Wanneei hun gezondheidstoestand het mogelijk maakt, zal ds. Bultje nog enige jan Indonesië blijven in een werkkring, die hem ln overleg met de Raad voor de Zen ding door de Indonesische Kerken zal worden aangeboden. In de kring van de Zending is er grote dankbaarheid dat deze zendingsarbeiders waarover men een tijd lang in grote verkeerde, zij het met verlies van al hun bezittingen, uit het gevaarlijke gebied konden ontkomen. Frans toneel voor scholieren Het gebeurt niet elke dag, dat de li lingen van het v.h.m.o. kunnen kennis maken met voortbrengselen van de Fran se toneellitteratuur en de Franse dicht kunst anders dan door het in klassever- band lezen van proza en poëzie. Gisteren deed zich echter wel een prachtige gele genheid voor om nsder in contact te komen met het werk van dichters uit de afgelopen vier eeuwen, zoals Desbordes. Apollinaire, Claudel, Faurt, Ronsard en In de Leidse schouwburg traden name lijk zeven acteurs op van Les Realisations ThéAtrales uit Parijs. De gedichten, die de sfeer vertegenwoordigden van weemoed over het verstrijken van de tijd en van de seizoenen, werden geplaatst ln het raam van een eenvoudig maar zeer sug gestief decor, een ideale manier om de inhoud en de sfeer over te brengen op de jeugdige toeschouwers. Na de pauze was er geen tijd meer voor deze romantische herinneringen en werd een vrolijke eenacter van Jean Anouilh opgevoerd, Cécile ou l'école des pères, waarin een vader de last krijgt te torsen van de gedragingen van een zeven tienjarige dochter, wier gehele vocabu laire blijkt te bestaan uit de woorden „ja" en „nee", waardoor pa zich een „père de comédie" gaat voelen. De intrige ontstaat door een gouver nante. Araminthe genaamd, die het op het hart van pa, die weduwnaar is, heeft voorzien. Zij is ook verantwoordelijk voor het gelukkige slot. Hoewel de dialogen soms zeer snel werden uitgesproken om dat in de opvoering vaart zat. en er bovendien geen schoolfrans uit de mon den van de tonelisten kwam, zal de be doeling van acteurs en auteur toch wel over het voetlicht zijn gekomen. K. en O heeft met deze voorstelling goed werk verricht. PRISMA HORLOGES MATTH. BRINKS (Mr. Horlogemaker) Haarlemmerstraat 126 LEIDEN TELEFOON 21074 OEGSTGEEST Route Sint-Nicolaas Zaterdag komt St. Nlcolaas om half drie bij Het Witte Huis aan. Hij maakt dan, be geleid door Piet, een tocht door Oegst geest volgens de route: Rhijngeesterstraat- weg. Deutzstraat, Gevrsstraat, Terwei weg, parkeerterrein Beukenhof, gemeen teschool, Emmalaan, Regentesselaan, De Kempenaerstraat, Het Witte Huis. In de Deutzstraat, op het parkeerterrein, bij de gemeenteschool en aan het einde van de tocht wordt gestrooid. Een Leids jeugd- korps zal voor muzikalenoten zorgen. Met prinses Beatrix naar de nieuwe wereld In het voorprogramma van het maan delijkse filmavondje in de recreatiezaal van de psychiatrische inrichtingen Ende geest heeft Charlie Chaplin de vele be langstellenden laten lachen in Charlie de graaf en Charlie op rolschaatsen. De hoofdfilm ging over de reis van prinses Beatrix naar Amerika, met aan het begin de indrukwekkende ontvangst aan boord van het vlaggeschip van de H.AL. „Rotterdam", waarvan onze plaatsgenoot Bouman commodore is. Men kreeg o.a. een kijkje in het leven van alle dag aan boord, toen de prinses bij dekspelen met de minister van buiten landse zaken de degen kruiste. Verder kreeg men een beeld van de beroemde ticker-tape-parade en Broadway bij avond. De bezoekers hadden een fraai plaatsje bij de parades en de historische optochten t.g.v. de Hudson-herdenking en ten slotte bij het vertrek van prinses Beatrix uit Amerika's hoofdstad en de ontvangst op Schiphol in aanwezigheid van haar Koninklijke moeder. Onderscheiding De heer Marten Toonder sr., oud-gezag voerder ter koopvaardij, is gistermorgen in Amstedam onderscheiden. Hij ontving Een overzicht van de volle stadsgehoorzaal. waar de streekvergadering van de Christenvrouwen is gehouden. Foto N. van der Horst. VOORSCHOTEN A.R. Kiesvereniging Hedenavond vergadert de A.R. Kies vereniging in een zaal bij de Geref. Kerk. Mr. dr. J. P. I. v. d. Wilde zal spreken over: „Mogelijkheden van de Christelijke politiek". Welstandstoezicht B. en W. hebben zich, op verzoek van de raad, beraden over de eventuele uit breiding van de welstandscommissie. In middels heeft de directeur van Openbare Werken, de heer Verhey, ontslag ge vraagd als lid van de welstandscommis sie. De heer Verhey is van mening dat leden van deze commissie een onafhan kelijke positie dienen te bezitten ten op zichte van het gemeentebestuur. B. en W. delen deze mening doch heb ben de heer Verhey verzocht als adviseur van de welstandscommissie te willen op treden, waarin deze heeft toegestemd. Wel wordt het hierdoor noodzakelijk een andere deskundige aan te trekken. Ver der zijn B. en W. van mening dat de houder van Openbare Werken de functie van voorzitter dient waar 1 secretaris van de genoemde een ambtenaar van de secretarie fun geren. Aan het nieuw aan te trekken lid-des- kundige zal een geldelijke vergoeding vi f 1040 per jaar worden toegekend. WARMOND Filmavond K. en O. Vrijdag zal K. O. afdeling Warmond1 een filmavond geven in t Trefpunt. Ver toont zal worden de bekende film „De Voddenrapers van Abbé Pierre". Deze boeiende film die vertelt hoe Abbé Pierre voor maatschappelijk ontredderden en dakloeen een toevluchtsoord weet te 60hieppen is zeker de moeite van het zien waard. Raadsvergadering De raad zal dinsdag in openbare ver gadering bijeenkomen. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: Voorstel tot het verschaffen van een krediet voor het aanbrengen van een lichtpunt op de Vrouw Baikkersdam, voorstel om opnieuw te bepalen dat d<e vaststelling van een partieel uitbreidings plan voor de gronden in de Zwanenlbur- genpolder wordt voorbereid Sukarno zal in de lente een bezoek brengen aan Hongarije, aldus meldt radio- Boedapest. De werkelijk ideale electrischc NAAIMACHINE voor de MODERNE WONING. Gewicht slechte 7 kg. Ook in zig-zag leverbaar. C. F. MEERPOEL B REESTRAAT 171 uit handen van burgemeester Du Boeuff de versierselen, behorende bij de benoe ming tot ridder in de Orde van Oranje- Zeer goede resultaten In bet Galden Vlies te Leiden had gis teravond de uitreiking plaats van de vak- diploma's aannemer aan de geslaagde leerlingen van de aannemerscursus te Leiden. De voorzitter van de commissie van toezicht, de heer A. P. de Rooy, prees in de geslaagden hun taaie vol harding om na een volledige dagtaak nog 3 jaar voor het vakdiploma te wer Hierna reikte hij de diploma's uit aan G. van Breda Sassenheim; Th. Dongel- mans. Leiden; B. A. de Graaf, Voor schoten; D. W. J. Halverhoirt. Leiden W. C. van Heijningen, Voorschoten; F H. Kool, Warmond; L. K. van der Lec, Lisse; C. H. J. Nijm-an, Hillegom; A. J. Oosterlee. Valkenburg; N. J. Pieterse, Langeraar; C. van der Plas, Katwijk; A. Rijkelijkhuizen, Rijnsa terwoud e Snaterse, Haarlemmermeer; C. W. Snel, Auphen; D. Verdoes, Katwijk; S. van Wengerden, Zevenhoven; G. P. van Wijk, Alphen; J. H. Zwetsloot, Voorhout. De directeur van de cursus, de heer Bruschke, zei zeer verheugd te zijn .•er de uitslag van dit jaar. De Leids* cursus kwam als tweede uit de bus van uim 30 cursussen m Nederland. Hij feliciteerde bijzonder degenen die na gebrekkige vooropleiding en met be perkte capaciteiten toch het diploma hebben behaald. Mannelijk beroep De heer Bakels voerde het woord na- ens de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, ij wees er op, dat de aannemer geen gemakkedijk boroep heeft. Het eist ver- voordel ij kheidsgevoel, goed inzicht, commerciële inslag en kennis van men selijke verhoudingen. Het is een echt mannelijk beroep. Het bouwen maakt snelle .ontwikkeling door. Daarom raadde de heer Bakels de geslaagden an om door verdere studie „bij te blij- en". Hij dankte ten slotte directeur en raren voor hun ijver en toewijding. De heer Ponsen, leraar aan de cursus, ees er op. dat het montagewerk van de innemer een super-monteur maakt. Dit makt ziln verantwoordelijkheid groot, ant de woningen moeten door mensen worden betrokken. De heer Van Breda sprak een woord sn dank namens de ouders. De heer Kool bood namens de leerlin- en de leraren een boekenbon aan. De heer Leeuwenburgh. leraar aan de ursus. wees op de macht van de orga- isaties en adviseerde daarom niet al- een te blijven staan, maar aansluiting te zoeken bij een organisatie. Tenslotte werd het woord gevoerd door de heer Verdoes. lid van de com- e van toezicht. De pas geslaagden moeten de problemen eens met ouderen bespreken. De ideeën worden samenge bundeld om daaruit nieuwe en frisse ideeën voor de praktijk te doen ont staan. Door prima wer kaf te leveren krijgt men een goede naam. Na het officiële gedeelte bleven le raren. geslaagden en genodigden nog lan ge tijd gezellig bijeen. Nederlandse bloemisterij Sommige landen kunnen veel meer bloemen gebruiken DE VERENIGING De Nederlandse Bloemisterij heeft vanmiddag in Utrecht haar jaarvergadering gehouden. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, dr. A. J. Verhage, er zijn vreugde over uit, dat in de onlangs gehouden buitengewone algemene ledenvergadering eenstemmig kon wor den besloten tot een verruiming van het teeltareaal met vijf procent te ad viseren. De droogte heeft ook de bloemisterijpro du ktie beïnvloed, zo deelde hij verder mee. Het mooie weer bracht reeds vroegtijdig grote aanvoeren, maar desondanks is de prijsontwikkeling niet te ongunstig beïnvloed. De export van snijbloemen in de eerste negen maanden van dit jaar bedroeg ruim 35,5 miljoen gulden en was dus groter dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. De uitvoer van bloemisterijplanten, ruim 8,5 miljoen gulden, was aanzienlijk groter dan in de eerste maanden 1958. Daar tegenover staat de zeer nade lige invloed van de verhoging der Engelse invoerrechten op onze zomerexport. Een zelfde ongunstige invloed op onze afzet valt te vrezen, als de hogere invoerrech ten op snijbloemen en in het bijzonder op afgesneden tulpen in Zwitserland defi nitief worden, hetgeen in het begin v 1960 is te verwachten. Dr. Verhage merkte verder op, dat onder onze EE.G.-partners landen zijn waar het bloemengebruik, tengevolge vi daar in het verleden genomen protectio nistische maatregelen, nog zeer laag en waar dit aanmerkelijk kan worden op gevoerd Wij zijn niet de enigen die daar op hopen, zo zei hij, en zullen daarom alle krachten moeten inspannen om aantal nieuwe markten in Europees band te krijgen. Vrijhandel Sprekende over de E.E.G. en de handelszone, zei hij het in het belang de Nederlandse bloemisterij te achten, dat er wordt gestreefd naar een economische samenwerking over een zo groot mogelijk gebied. Een economische samenwerking, waarbij de agrarische produkten buiten beschouwing zouden worden gelaten, lijkt hem voor het ogenblik onaanvaardbaar. Dr. Verhage zei voorts te verwach ten dat in de nota van de Europese commissie over het landbouwbeleid in de E.E.G. weinig over de siergewas- scnsector zal worden gezegd. Deze sector zal dus zelf bepaalde adviezen voor een Europees beleid dienen vast te stellen. Dit zal moeten gebeuren in het kader van de Europese tuinbouw organisatie en de grootb3ndelsorgani- saties, die nu pas besloten hebben zich ln Europees verband te vereni gen. Het is nodig, aldus dr. Verhage, dat onze buitenlandse collega's beseffen, dat het wel in betrekkelijk korte tijd zal blij ken, dat Nederland niet alléén zijn markt ordeningsmaatregelen zal kunner hand haven. Wanneer men een Europese markt- irdening wenst, dient deze over het ge hele Europese gebied te werken. ZOETERMEER Palenstelnse polder Het bestuur van de Palensteinse polder zal op donderdag 3 december schouw drij- n over de vaart langs de Zegwaartse- g, achter Den Hoorn, langs de Schin- kelweg en achter het dorp Zegwaard en de wijken, die met de vaart langs de Zegwaartseweg in verbinding staan. Voorts over dijken, keerkaden, tochten, hoofden, dammen, duikers e.d. Het is uiteraard van belang, dat een en ander vóór de schouw voldoende is gereinigd. Ten slotte wijdde spreker aandacht aan de te Rotterdam te houden internationale tuinbouwtentoonstelling Floriade. Excelsior een in Lisse zingt al halve eeuw EXCELSIOR VIERT dit jaar het 50-jarig bestaan. Men had dit jubileum willen vieren met het opvoeren van een groot dramatisch toonwerk voor zang en orkest over een Bijbels onderwerp. Hoewel Excelsior in de afdeling uitmuntendheid zingt, is helaas het ledental te klein om een oratorium ten gehore te brengen. Het ligt echter in de bedoeling van het bestuur het volgend jaar ter viering van dit jubileum een zangwerk uit te voeren, waarbU men hoopt dat dit een stimu lans zal zijn, dat vele jongeren als lid toetreden. Evenals zo vele verenigingen heeft Excelsior een bewogen leven achter de rug met vele hoogtepunten en diepten Dat Excelsior zich door de moeilijkheden heeft kunnen heen worstelen, dankt men voor namelijk aan zijn dirigent, Theo Westerdaal, die met Ijver en toewijding de span ningen heeft weten te doorbreken. Excelsior kan niet dankbaar genoeg zijn zo'n dirigent te bezitten, die nu reeds 33 jaar de vereniging muzikaal leidt en die in de topjaren, toen Excelsior bijna 100 leden telde, het koor tot uitzonderlijke prestaties wist te voeren. Kleioi begonnen, zong Excelsior eerst in de Chr. school (de Hervormde school was er nog niet) onder meester Herrewijn. Hij werd opgevolgd door de heren Fontijn en De Jong, waarna wederom een onderwij zer van de school, meester Veenstra, het koor leidde. Na hem kwamen de beroeps musici, zoals S. P. Visser, de tegenwoor dige dirigent van Looft den Heer, Piet Swager en Theo Westerdaal. Toen het repeteren in de chr. school niet meer ging, zong men in de „Kleine Vereniging" de Protestantenbond, thans De Ta- ne, De Witte Zwaan, de Herv. kleu terschool en nu sinds jaren in Rehoboth. In 1926 richtte men het kinderkoor Klein Excelsior op, dat nu nog bestaat. Bij het 20-jarig bestaan werd uitgevoerd Das Lied von der Glocke met begeleiding n een orkest. Het ging Excelsior goed die dagen. Het zilveren jubileum werd gevierd met de opvoering van het orato-' rium Elias met begeleiding van het Resi dentie-Orkest. Zo komen we langzamerhand aan de Tweede Wereldoorlog, waarin Excelsior (als zo vele verenigingen) de Cultuur kamer negeerde en rustig bleef repeteren uitvoeringen gaf onder de camouflage in kerkconcerten. In 1940 kreeg Excelsior een behoorlijke inzinking, maar wist zich daar langzaam aan te ontworstelen, zodat in 1948 toen de heer Westerdaal 35 jaar musicus was, zangavond werd gegeven, waaraan door alle koren van de heer Westerdaal werd deelgenomen. Een jaar later, bij het 40-jarig bestaan van Excelsior, namen aan de zangavond 450 zangers deel, wederom met begeleiding van Crescendo. Jarenlang is de heer M. de Blieck zitter geweest; hij werd opgevolgd door Karei Daudeij en deze weer door Arie de Graaf die nu voorzitter is, met als dage lijks bestuur de heren J. Eisenga en W. v. Groen. Het ledental bedraagt 40. Vele namen komen nog in de her innering. Zonder aan de nietge noemden te kort te doen, willen wij één uitzondering maken nl. Poot een predikant van de Geref. Kerk, nu wijlen dr. Ruijs, die vele jaren het ere-voorzitterschap heeft hekleed. Opbrengst collecte Benoeming De heer G. D. Bomans te Katwijk is ln de vakature mejuffrouw Hofland, be noemd tot administrateur van de prot.- chr. huishoudschool. Sf«e; in 'f gezin De „Nieuwe Leidscbe" er in De Lisserdijkse drieling, de trots van Lisse, wordt morgen drie jaar. Wie de foto goed be kijkt, zal moeite hebben de kin deren in de juiste volgorde te noemen, maar dat is geen uit zondering. want zelfs vader Mesman had er moeite mee en het was maar goed, dat moeder er bij kwam, anders hadden wij u nu niet kunnen vertellen dat van links naar rechts de meisjes heten: Marijke, Yvonne en Louise. De kinderen hebben een prima gezondheid en de vele zorgen in het gezin Mesman, nu drie jaar geleden, hebben plaats gemaakt voor dankbaarheid. Daarom is het morgen feest in het gezin Mesman, een jaarlijks feest aan de Lisserdijk en eigen lijk een beetje feest in geheel Lisse. Forto Mieioo. WOUBRUGGE MEISJES VOOR TELEVISIE Het zal voor de meisjes Ria Buntsma en Gerrie van 't Wout. beiden leerlingen van de Chr. Nat. School in Woubrugge vanavond wel spannend zijn. Zij hebben nl. in hun vrije tijd een bedrag van f 115 opgehaald voor de radio-actie 4 x ZN. Beiden mogen ze vanavond in een uitzen ding van de radio en televisie van de N.C.R.V. dit bedrag persoonlijk aan de leider van de actie, Johan Bodegraven, overhandigen. van zusterverenigingen, de leden v E.HJB.O. voor hun aanwezigheid, 1 van gelukkig geen gebruik behoefde ti worden gemaakt, en de fa. Schouten de verzorging van het muzikale gedeeltij D.O.K. gaf uitvoering Heeft Lisse minder animo en interesse voor turnen Wij kunnen het ons goed indenken, dat het de voorzitter van D.O.K., d heer Fr. van Aken, aan het begin van de avond van het hart moest, da 't hem speet dat de belangstelling voor de uitvoering van D.O.K. maa heel matig was in tegenstelling met vroegere jaren toen D.O.K. twee avon den voor een totaal uitverkochte zaal werkte. D.O.K. heeft in de afgeloper tijd met directeurswisseling te maken gehad en met ziekte van de direc] teur, wat allemaal niet bevorderlijk was voor de goede gang van zafcen| Helaas is het ledental ook niet zo groot meer als het is geweest, vooral di afdelingen dames en heren zijn dun bezet. Wij hopen dat zaterdagavoi de zaal van Rehoboth tot in alle hoeken zal zijn bezet. Wanneer wij iets over de uitvoering willen zeggen, dan moet voorop worden gesteld, dat het „eentonige", dat we andere jaren wel hebben aangetroffen, is gebroken. De heer Kempe, directeur, heeft er een eigen cachet aan kunnen geven, waardoor de uitvoering vlotter aandeed. Allerminst willen we kritiek uitoefe nen op de kleintjes van 69 jaar. Ze hebben beslist hun best gedaan en heb ben het applaus ook wel verdiend. Het is op zichzelf altijd alleraardigst de jon gens en meisjes met spanning bezig te zien en een foutje wordt in het geheel niet kwalijk genomen. Er werd deze avond ook veel van de jongere afdelin gen van 614 jaar gevergd, want niet minder dan 10 nummers van de 15 had den zij voor hun rekening. Van tremplin- paard en muzikaal klassikaal brug ge noot men. Dat waren twee hoogtepunten van het eerste gedeelte van de avond. Met veel genoegen zag men na de pauze hoe de jongens over de lange mat duikelden, de meisjes vrije oefeningen uitvoerden en op de evenwichtsbalk spannende ogenblikken werden beleefd. Gracieus was het nummer hoepeloefe ning en knotsoefening voor oudere meis jes, terwijl de heren, helaas slechts wei nig in getal, met de oefeningen op de brug en het kastspringen een groot suc ces hebben geoogst. Het is te hopen dat D.O.K. deze krachten nog lang mag be houden. Voorzitter Van Aken dankte aan het einde van de avond de afgevaardigden (Advertenticl J. H. REYNDERS TANDART Kon. Wilhelminastraat 1, Katwijk a. Ze WEGENS MILITAIRE DIENST VRIJDAG 20/11 EN ZATERDAG 21/11 GEEN SPREEKUUR GEVRAAGD EEN MEISJE SPECIALE VRIJDAGPRIJZEN bij Jé-Pé Gestreepte jongenspyjama'! Hollandse flanel beglnprijs 2 jaar f 3.25, maat 16 voor 14 15 jaa: f 6.75. Meisjespyjama's mooi keperflanel effen kleuren, leuk afgezet, beginprij maat 3, leeftijd 2 jaar f 3.90, maat f 5.85. Nu kopen betekent dat U er *ele winter plezier van heeft. J. v. d. PLAS Seer. Varkevisserstr 191 - Katwijk a. Zei KATWIJK AAN ZEE Begrafenis van de gebr. Van Rijn Het tijdstip van de begrafenis van vier gebroeders Van Rijn, die dinsdag avond in de buurt van Heemstede i Leidse vaart zijn verdronken, is niet vastgesteld, aangezien het stoffelij overschot van het oudste slachtoffer, di 36-jarige Dirk van Rijn, vanmorgen no niet was gevonden. Er wordt voortduren! gedregd De Kanarievogel i bij In Casa Cara werd gisteravond znodere vergadering gehouden Kanarievogel, in verband met de ten toonstelling, die zal worden gehouden 16 tot en met 19 december in het parochie huis te Katwijk aan den Rijn. Voorzitter KI. van Duyn spri uit, dat deze tentoonstëlling aan de hoo gespannen verwachtingen zal voldoen Dank bracht lrlj aan de leden, die spon taan hadden ingeschreven. Het is de bedoeling dat de volgendi soorten zullen worden tentoongesteld: harzers, waterslagers, kleur-, postuur- exotische vogels, bastaarden en wildzang Hierna volgde de benoeming commissies. Tentoonstellingscommissie; H. Krijgs- lan en H. de Liefde. Commissie van bijstand; KI. v. d. Vis, C. Gutter, G. J. H. V. van den Bosch, A Ouwehand, A. Remmelzwaal, A. Onder water, A. Kleinman, P. van der Horst, D Duyn, W. van Rhijn en P. Kuyt Commissie van toezicht: het bestuur, KI an Duyn, H. Krijgsman en H. de Liefde Jury; J. Gerrits en M. v. d. Woezik Den Haag, H. Wieringa, Hillvtrsum, J Zitman, Leiden. W. Langenberg, Boskoop Hoog cn laag water Vrijdag 20 november; hoog water 5-55 en 18-08 uur; laag water om 1.40 13.51 uur. Amateurfotografen In Marina vergaderden de amateurfoto grafen onder voorzitterschap van de heei J. Verloop. Men beoordeelde de inge zonden foto's van de werkgroepen. Dt uitslag; werkgroep 1, 18% punt, met een avondfoto; werkgroep oost 19% punt, mei een uitbeelding van het begrip stad; werkgroep noord, 20 punten, met het stadhuis van Gouda en werkgroep west 22 punten, met een demonstratie van dr reddingboot Baron van Cattendijcke. Na de pauze bracht de heer W an Beelen zwart-wit en kleurendia': ver op het witte doek. Spreekbeurt Vanavond 8 uur spreekt ds. J. van Root selaar, Delft, in de kapel voor de Gere formeerde Bond. Burgemeesters von „Sint-gemeenten naar Leiden voor intocht Sint-Nicolaas Sinds burgemeester W. Baas van St Laurens enige jaren geleden het initiatief nam om met alle burgemeesters van de „Sint-gemeenten" in Nederland een bezoek te brengen aan bet Belgische St Niklaas, is ons land een college rijker. Een wat vreemd, maar desalniettemin bestaand college van elf burgemeesters, die elk de scepter zwaaien in een ge meente, waarvan de naam met „Sint" begint. Dit college, waarvan vijf Zeeuwse burgemeesters deel uitmaken, heeft dit jaar een bijzondere uitnodiging gekregen, om de intocht van St Nico- laas in de Sleutelstad bij te wonen. Er is een officiële ontvangst ten stad- huize aan verbonden en het ziet ernaar uit, dat radio en televisie de Nederlandse luisteraars en kijkers zullen laten delen in de aanblik van de verzameling „Sint-burgemeesters". Het studentendispuut „Aeneas" heeft de kans ook niet laten voorbij gaan: het college van elf dat deze dag ook de dames meeneemt is de gast van de studenten. Zo trekken burgemeester W. Baas van St Laurens en de burgemeester» van St Philipsland, St Annaland, St Maartensdijk en van St Jansteen met hun dames naar Leiden om daar hun collega's van St Geertruid, St Maarten, St Michielsgestel, St Odilienburg, St Ocdenrode en St Pan era» te ontmoeten. En niet te vergeten St Nicolaas, die door burgemeester Baas wordt beschouwd als de figuur, die zijn invloed op bet stuk van bet behoud van de zelfstandigheid der gemeenten zeker zal willen laten gelden. Wat dat betreft staat de schoen van St Laurens' burgemeester al klaar Het „Sint-elftal" is ook de Belgische collega van St Niklaas niet ver geten, weshalve ook deze bij de intocht van St Nicolaas in Leiden aan wezig zal zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 4