FIFTY FIFTY JJ2 Mï Gratis Wasknijpers Quiz-tovenaar" Van Doren geeft zijn bedrog toe Rijk van de dollar schijnt voorbij te zijn Vervolging van huiseigenaren zou tijdrovend zijn Dier met slot op mond Amerikaan die |j|| voltreffers plaatst! Sanatoriumpaviljoen bij Hulp en Heil DINSDAG 3 NOVEMBER 1959 Niet progressief De Russische regering heeft bij de diening van de begroting 1960 opnie aangekondigd, dat alle directe belastin gen, de inkomstenbelasting inbegrepen, uilen worden af- awel als Paul de uroor om van te watertanden. Wat be tekent dit echter? Ruim 40 percent van de Russische staatsontvangsten komt uit omzetbelastingen. Een kwart is af komstig uit de winkels van de staatsbe drijven. dus uit de prijzen die de Russu sche consument moet betalen. Ook het grootste deel van de overige inkomsten is op indirecte wijze verkregen. Dit heeft tot gevolg, dat voor de Russische belas- iedereen gelijk is. Er wordt geen l klein inkom weinig be- voor de belastingen n gerenswaardige gelijkheid. Diri lastingen, vooral de inkomstenbelasting bieden betere mogelijkheden om met d< draagkracht van de afzonderlijke indi viduen rekening te houden. Daar zorgei het progressieve tarief en de vrijstelling van belasting voor, als men rekening houdend met de gezinsgrootte etc be neden een bepaald inkomen komt. Het belastingsysteem, zoals men dat in Rus land wil invoeren, heeft men in de terse landen reeds lang verlaten. De gressieve inkomstenbelasting is daar al gemeen aanvaard. Het Russische belas tingvoorstel is in dubbel opzicht weinig progressief. (Het Vrije Volk.) 129.000 dollar gewonnen met ingestudeerde antwoorden f~**HARLES VAN DOREN, die zich de bewondering van miljoenen tele- V-i visiekijkers verwierf door zijn feilloze antwoorden op vragen tijdens de inmiddels gestaakte televisiequiz „Twenty one", heeft gisteren voor een subcommissie van het Amerikaanse Congres toegegeven dat hij op grootscheepse wijze heeft meegewerkt aan bedrog. De subcommissie stelt een onderzoek in naar beschuldigingen dat deelnemers aan vraag- en ant woordspelen de vragen en antwoorden vooraf hadden ontvangen. „Offer" In een wijziging van de statuten der N.V. Nederlandse Kabelf abrieken Delft wordt van de commissarissen vennootschap een „offer" gevraagd. Let terlijk heet het: „In de winstverdeling is een bepaling aangebracht, volgens welke de vergoeding voor commis sen wordt beperkt". Dit thans uif personen bestaande college heeft krach tens de oude statuten recht op samen IC procent van de zogenaamde overwinst De winstgevendheid van dit concern ii in de na-oorlogse jaren en vooral sinds de fusie met de Draka in Amsterdam zo- danig geworden, dat het bestuur meeni zich enige zelfbeperking op te moeten leggen. Voortaan, zo luiden de nieuwe statuten, mag het tantième per commie saris niet meer bedragen dan 40.000 gul den per jaar. Een maximum, dat zolang het bedrijf blijft werken als tot nu toe. royaal zal worden gehaald. Het „offer", dat de commissarissen gaan brengen. willes door hen buiten hun tan tièmes om tot hun dood toe nog (be lastingvrij) een jaarlijks douceurtje 25.000 gulden toe te kennen, ongeacht of ze al dan niet commissaris zijn van de vennootschap. Een groot bedrijf heeft er grotelijks be lang bij, dat het voor zijn commissaris sen-college bekwame mensen aantrekt Die brengen als adviseurs dan hun ken nis en wat vaak nog belangrijker is, koopkrachtige relaties mee. Dat is zo'n vennootschap uiteraard wel wat waard. Maar 40.000 gulden, voor meerderen van hen zelfs 65.000 gulden en voor één van hen, de voorzitter. 75.000 gulden par jaar. is een onwezenlijke hoge en dus onge rijmde uitkering aan mannen, die niet meer dan een aantal malen per jaar in vergadering bijeenkomen. Ongerijmd vooral tegenover de vele honderden wer kers in de bedrijven van de kabel- fabrieken. (De Volkskrant.) Succes met betaalde waarschuwing (Van i parlementsredactie) De proeven met de betaalde waarschu wingen hebben zulke resultaten opgele verd dat verdere invoering van de trans actie in handen van de politie verant woord is te noemen. Dit is de mening van minister Beerman blijkens de memorie van antwoord inzake justitie aan de Tweede Kamer. Van mei tot en met augustus kwamen in de proefgebieden (waaronder Rotter dam, Breda, Zwolle, Kampen en Sneek) in totaal 19.500 transacties in handen van de politie tot stand. Dit is 33 procent van de gevallen waarin een overtreding werd vastgesteld. Gevraagd naar de corruptie bij de rijks politie zegt dê minister dat in vijf geval len proces-verbaal is opgemaakt. Het on derzoek is nog niet voltooid. Het tekort bij de rijkspolitie is thans rond 600 man. De minister vreest dat dit tekort enkel met een verlaging van de voor benoeming geldende leeftijdsgrens en het eventueel vrijstellen van militaire dienst niet kan worden ingelopen. Maatre gelen zijn in overweging. De 33-jarige leraar Van Doren, die 129.000 dollar won en van de National Broadcasting Company een contract van 50.000 dollar per jaar kreeg, verklaarde dat h(J de antwoorden vooraf had ontvan gen en zelfs een tekst die hij uit zjjn hoofd moest leren. Meer dan 600 toeschouwers en 150 ver slaggevers woonden de lang verbeide ge tuigenis van Van Doren bij Drie maanden geleden ontkende hij nog voor een jury in New York dat hij bij de vragen hulp had gekregen. Thans zei hij dat hij .vrijwel alles wat ik heb" zou geve: de loop van zijn leven in de afgelopen drie jaar te veranderen. „Ik heb in die drie jaar veel geleerd, vooral in de afgi lopen drie weken. Ik heb veel over b leven, over goed en kwaad, geleerd." GROTE SPAJSMISG Van Doren, lid van een vooraanstaande literaire familie, zag er verwilderd gespannen uit toen hij zijn bekentenissen deed. De spanning ln de zaal was groot. Het quiz-wonder deelde mee dat de producent van „21" Albert Freedman, hem had geleerd hoe hij zijn antwoc op de meest qnderhoudende manier kon geven- „Hij vertelde me te aarzelen spanning op te bouwen enz." Van Doi had de producer gevraagd, hem zonder hulp in het programma te laten verschij nen, maar Freedman had gezegd dat dat onmogelijk was, omdat net bijstaan v; de deelnemers een onderdeel vormde vr. de gehele voorstelling. Freedman gaf hem toen de vragen waarvan hij vele kon be antwoorden. Freedman was ontevreden met de antwoorden omdat zij onvoldoende „onderhoudend" waren Van Doren had Freedman In de veertien weken waarin hU In de herfst van 1956 voor de televisie verscheen, verscheidene malen verzocht hem niet meer te laten Scherp toezicht op maximumsnelheid (Van parlementsredactie) In de grote steden vertoont het gemo toriseerde verkeer de neiging zich min der goed aan de bepalingen inzake de maximumsnelheid te houden dan de eer ste tijd na de invoering het geval was. Verscherping van de controle zal dan ook moeten worden overwogen, heelt minister Beerman (justitie) aan de Tweede Kamer meegedeeld. In antwoord op de vraag of de minister oornemens is met wetsvoorstellen te komen die de strafmaxima voor ernstige verkeersovertredingen verhogen, zegt de bewindsman, niet over aanwijzingen ie beschikken dat thans aan verhoging van behoefte bestaat. optreden, daar hü met de gehele regeling zeer verlegen en verontrust was. Ten slotte was de zaak hem geheel uit de hand gelopen en „Ik werd een nationale beroemdheid" Hij ontving duizenden brieven en uit nodigingen om lezingen ie houden- Dit steeg mij enigszins naar het hoofd. Ik kon mijzelf in zekere mate ervan over- •uigen dat het allemaal niets gaf." Hij was van mening dat zijn succes he onderwijs ten goede kwam. Hij had ge tracht artikelen te schrijven waarin hij betoogde dat onderwijs meer is dan lou ter feitenkennis, maar de mensen hadden ieen belangstelling daarvoor, alleen de „quiz-tovenaar". Freedman deelde hem ten slotte dat hij „op dramatische wijze" zou worden GEESTKRACHT De raadsman van de commissie prees Van Doren wegens de „geestkracht" welkt hij door het afleggen van zijn verklaring De voorzitter, Harris, zei dat Van Doren uit een familie van grote geesten op het écbied van literatuur en onderwijs stamt „Ik geloof dat iemand die hier de gehele waarheid komt vertellen lil een zaak die zo belangrijk is voor het Amerikaanse volk, verdient te worden gecomplimen teerd". Dc Columbla-universltelt heeft gisteren het ontslag van Charles van Doren, die lector in de Engelse taal aan deze univer- Itelt Is. aanvaard. Het curatorium van d< universiteit had tevoren Van Dorens ge tuigenls bestudeerd. Amerika heeft de helft van al het goud, maar Hier en daar spreekt men zelfs al van devaluatie DE CRISIS van de Amerikaanse dollar staat in het brandpunt van de aandacht. Kort geleden scheen de dollar oppermachtig, doch thans hoort men algemeen, dat het rijk van de dollar voorbij is. Weliswaar be schikken de Amerikanen over reusachtige goudvoorraden (van 19 miljard dollar), ongeveer de helft van het gehele goudbezit der wereld, doch het is juist de snelheid der daling, die bezorgdheid wekt. Dc laatste twee Jaren Is de goudvoor raad met een bedrag van drie miljard dollar per Jaar verminderd om het tekort op de handelsbalans weg te werken. Het gekomen, dat men spreekt aluatiemogeUikheld en Europeie bankiers hulp aan Amerika overwegen. Met deze bezorgdheid hangt samer la-n tot vermindering van de Ameri kaanse buitenlandse hulp en de bepaling, dat deze hulp voortaan ten dele in de Verenigde Staten moet worden besteed. Een ander uitvloeisel is de aandrang op afschaffing van de beperkingen, die dere landen opleggen aan de invoer uit de Verenigde Staten, door het Internatio nale Monetaire Fonds en de hoop, dat de Organisatie vopr .de Europese Economi sche Samenwerking de dollarinvoer de Euromarkt en de kleine vrijhandelezone de Amerikaanse- uttvil bedreigen en Japan ook zelf de goederen gaat vervaardigen, die het na de oorlog de Verenigde Staten kocht, og een uitvloeisel van Amerika moeilijkheden is Amerika's weigering in de bijeenkomst van de Gabt (Algemene Overeenkomst voor Tarieven en Handel) Tokio de invoer van landbouwproduk- Door deze weigering NASLEEP VAN HUURBLOKKERING (Van onze parlementsredactie) Waarom Is geen vervolging Ingesteld tegen de huiseigenaren die geweigerd hebben te voldoen aan de stortlngspllcht Ingevolge de wet op het grootboek ningverbeterlng? Op deze vraag Tweede-Kamerleden heeft minister B' (justitie) in zijn memorie van woord gereageerd met een uitvoerige ecuzetting. De strafbepalingen van de genoei wet hebben geen betrekking op het i voldoen aan de stortingsplicht, m slechts op het niet of onjuist verstrekken van inlichtingen bij de uitvoering vai wet, In het bijzonder het niet voldoen de aanmeldingsplicht. Niet op alle i er ons bekend, komt dit dier zijn bek niet meer zou kun- slechts hoogst zelden nen open doen (In letterlijke zin, wel te verstaan). U sou dan ongetwijfeld 133) V( het ln de voor dat een dier in zijn le\-ensverrlchtingen wordt gehinderd dit bandijzer over de bovenkaak door de wapens die hem voor aanval het arme beest bulgen, de twee uit- of verdediging zijn toebedeeld. Tot die einden over elkaar leggen en vervol- uitzonderingen behoorde volgens vele gens het hele geval stevig aandruk- biologen een rendiersoort uit de tüd. welk dier een gewei had van zulke formidabele afmetingen, dat de grootte en het gewicht daarvan een hin ken. De kaken kunnen di elkaar komen. Welnu, de tanden van hebben precies hetzelfde gedi niet i n hebben gevormd tijdens Hjken op benen repen, die langs de ue viucnt voor vijanden. (Het ls ech- bovenkaak omhoog gegroeid zUn en ter zeer de vraag of deze veronder- zich boven op de bek schuin over stelling van de biologen juist ls, want elkaar hebben gelegd. De bek kan het dier heeft lang genoeg geleefd om daardoor slechts op een kiertje wor- bet tegendeel te bewUzen.) den geopend, juist voldoende om het Een enigszins an- water, dat kleine der beeld levert een bijzonder zeldzaam dier uit de Zuidafrl- kaanse zeeën, dat tot de walvisachtigen wordt gerekend en naar zijn ont dekker La yard's gesna velde walvis wordt genoemd. Zo als de naam al zegt, heeft dit dier enigszins snavelachtige bek. Dei TOCH IS HET ZA! wal- schaal- en week- diertjes voor de voe ding bevat, te laten binnenstromen. Geen enkel levend wezen uit de oer tijd, noch enig tham levend dier vertoon' b|) ons weten een dergelijke voorile- ning. waarvan ook niet duidelijk Is, waarom »ij zich op deze wijze vis mist alle tanden, met uitzondering en niet anders heeft voltrokken tweetal, die ilch ter rechter- en linkerzijde in het midden van de onderkaak bevinden. Om u te doen beseffen, op welke bijzondere wijze deze twee overgebleven tanden als „slot op de mond" fungeren, moet een beroep op uw verbeeldingskracht worden gedaan. Stelt u zich dan eens voor, dat deze twee tanden in de onderkaak van bandijzer waren en dat u werd ver- zocht, zonder hulp van sptjkers en ander materiaal, zorg te dragen dat Bij de eerste ontdekking van deze walvis werd verondersteld, dat hier sprake was van een abnormale groei der tanden, maar later ls gebleken, dat alle dieren van deze soort deze merkwaardige vergroeiing vertonen. Na deze biologische bijzonderheid, moeten we eens de vraag proberen te beantwoorden die een nieuwsgierige lezer ons stelde, nl. wie Is de rijkste man van de Verenigde Staten. Daarover een volgende keer. mcldingsplichtigen rust een stortings plicht,, aldus de minister. De nalatigheid bij de aanmelding is, blijkens een onderzoek dat in een aantal gemeenten is ingesteld, in vele gevallen n-iet een gevolg van onwil, maar van een in menig opzicht verschoonbare dwaling omtrent de geldende bepalingen. In ge vallen als deze bestaat er, zeker nu het een nieuw ingevoerde regeling betreft, alle aanleiding niet onmiddellijk straf rechtelijk in te grijpen, maar de betrok kenen eerst de gelegenheid te geven hun verzuim te herstellen. Een overeenkom stige gedragslijn is onlangs nog gevolgd inzake de scherpe uitsteeksels aan motor voertuigen. Bovendien is een zekere matiging en voorzichtigheid bij het strafrechtelijk op treden nodig om een overbelasting van het justiële apparaat te voorkomen. Daar komt bij dat een strafvervolging op dit gebied, evenals bij .belastingovertredin gen, praktisch alleen mogelijk is nadat administratief onderzoek is ingesteld Daarom is met justitieel optreden ge wacht tot via het onderzoek van het de partement van volkshuisvesting en bouw nijverheid een zekere schifting tussen de dwalenden en de onwilligen was tot stand gebracht. Gezien haar voornemen de wet groot boek woningverbetering spoedig in te trekken, acht de regering hot weinig zin vol dit tijdrovende administratieve on derzoek thans nog voort te zetten, aldus minister Beerman. worden vooral onderontwikkeJ'de landen getroffen. In diplomatieke kringen te Washington ziet men de crisis minder ernstig dan de regering Eisenhower wil doen geloven en men acht hierbij ook verkiezingsfacto ren in het spel. Inmiddels heeft Eisen hower het publiek aangespoord het Con gres te overstromen met brieven, waarin aangedrongen wordt op een gezond fi nancieel beleid, waardoor de dollar op een stevige grondslag zal blijven. Vooral ziet hij oen gevaar in de aanzwellende federale schuld, waardoor toekomstige geslachten worden belasrt. De Financial Times acht het juist een devaluatie van de dollar als een gevaar te zien. Handhaving van een overgewaardeerde dollar zal leiden tot verdere daling van de Amerikaanse uitvoer en dientenge volge tot protectie en vermindering van de buitenlandse hulp. Een derge lijke handhaving wordt een belem mering voor de vooruitgang, aldus het blad. De hulp Inmiddels heeft de Amerikaanse wij ziging ln zijn politiek van buitenlandse hulp kritiek uitgelokt van de Nederland- vertegenwoordiger in de economische commissie van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties, de heer M. Ruygers. Deze vreest, dat de Ameri kaanse gedragslijn een slecht voorbeeld zal zijn voor anderen. Het veelzijdige ka rakter en het economisch gebruik der te verlenen hulp worden daardoor ge schaad. Andere landen zouden daardoor kunnen worden bewogen economische huilp te gebruiken als middel om hun uitvoer te bevorderen. Hij betwijfelde het of de maatregel de Amerikaanse beta- llngsblans zou kunnen verlichten. Voorts herinnerde hij eraan, dat de onderont wikkelde landen de eerste tien Jaren 30 lüjand buitenlandse hulp nodig hebben zelf 10 miljard moeten investeren, ter wijl de Internationale Ontwikkeling Or ganisatie slechts over 1 miljard voor vijf jaren beschikt. In ons land nog elf oorlogsmisdadigers Er zijn in ons land thans nog elf (Duitse) oorlogsmisdadigers gedetineerd. Zeven van hen ondergaan tijdelijke ge vangenisstraffen. de overige vier levens lange gevangenisstraf Minister Beer man heeft dit aan de Tweede Kamer meegedeeld. Ten aanzien van de zeven tijdelijk ge detineerden kan in de loop van dit en het komende jaar voorwaardelijke in vrijheidstelling op grond van artikel 15 van het wetboek van strafrecht in over weging worden genomen. Voor de vier oorlogsmisdadigers die nog een levens lange straf ondergaan, zal uiteindelijk de op-jaren-stelling in overweging moeten worden genomen. Het oordeel van de Hoge Raad zal hierbij zwaar wegen, al dus de minister. 1. een unieke melange 2. hoogfijne tabakken 3. geurig en zacht 4. een modern pakje 5. aromabewarende verpakking 6. een Amerikaan op z'n best 7. een fantastische sigaret 8. een fantastische prijs fluweel voor de keel n Roolvink aan N.V.V. Geen aanleiding voor verandering loonrichtli jnen De staatssecretaris van sociale zaken, de heer B. Roolvink, ziet geen aanleiding de door de regering gegeven loonricht- lijnen te veranderen. De staatssecretaris heeft dit medegedeeld aan het Neder lands verbond van vakverenigingen, dat op 19 oktober per brief het afwijkend NVV-standpun't in de Stichting van de Arbeid aan de staatssecretaris heeft ken baar gemaakt. In het antwoord wordt erop gewezen, dat de thans geldende richtlijnen voor de gedifferentieerde loonvorming beleidvol dienen te worden toegepast. In zijn brief constateert de staats.' taris, dat het NVV het niet stemming met zijn verantwoordelijkheid acht een door de regering ingenomen standpunt te volgen, een standpunt, dat rderheid van de Tweede Ka- Hel ard. NVV heeft gisteren als comment; op de brief van de heer Roolvink op merkt, dat het afwijkende standpunt di het verbond als deel van de stichting v de Arbeid is toegezonden. Het is het NVV niet bekend, zo wordt er verder op ge wezen, dat volgens de Nederlandse rechts orde geen adviezen kunnen worden uit gebracht, die afwijken van het regerings standpunt of van de meerderheid van de volksvertegenwoordiging. Mil joenste op Schiphol In het weekeinde van 7 en 8 november wordt de miljoenste passagier van dit jaar op Schiphol verwacht, een aantal dat nog nimmer in de geschiedenis van Schiphol in één jaar kon worden geno teerd. In 1958 telde men in totaaal aan komende en uitgaande passagiers (de luchtreizigers die op Schiphol vertoefden •passagiers meegerekend) 972.510 personen. Labourmotie. In het Engelse Lager huis is gisteren een motie van wantrou- tegen de regeringspolitiek in Nyav Noord-Rhodesië met 344 tegen :emmen verworpen. De motie was Labour ingediend. Oude plannen gerealiseerd (Van een onzer verslaggevers.) TN december hoopt men bij de psychiatrische inrichting Hulp en Heil te A Leidschendam het sanatorium-paviljoen voor vrouwen Schakenbosch staande op het zelfde terrein als Hulp en Heil in gebruik te nemen. Een soortgelijk paviljoen voor mannen zal binnen enkele jaren worden ge bouwd. Dit deelde gisteren de geneesheer-directeur van Hulp en Heil, de psychiater J. H. Plokker, mee. Op de grens van Leidschendam en Voor schoten staat Hulp en Heil op een groot terrein, waar naast de verpleeg-gebouwen o.m. twee boerderijen, enkele woonhuii voor artsen en de (nog niet benoemde) geestelijk verzorger, en een in aanbou' zijnde kapel staan. (Hulp en Heil gaat uit van de stichting Ned- hervormde Inrichtingen voor zenuw en geesteszieken te Soesterberg Het thans nagenoeg gereed zijnde pavil joen vormt met de in aanbouw zijnde kapel een tweede fase in het uitbreidings plan van Hulp en Heil, een plan waarvar de uitvoering ruim twee en een half mil joen gulden vergt. Het hoofdgebouw van de Inrichting met de bijbehorende vleugels kwam tijdens de laatste oorlog gereed. In april 1940 had de aanbesteding plaats gehad. Echter, iuurde tot het najaar van 1948 voo: gebouw door de stichting in gebruik kon worden genomen Het Centraal bureau voor de Statistiek had er namelijk reeds in 1944 zijn tenten opgeslagen. In 1949 werd Hulp en Heil officieel door prinses Wilhelmina geopend A| in 1939 waren de plannen voor uit breiding vastgelegd Nog voordat men een enkele steen van de Inrichting had ge- tseld dus Tien maanden geleden kon t eerste deel van de destijds geprojec teerde uitbreiding worden gereallseeid. En hoewel men nog wel een klein Jaar- e zal bezig zijn met de bouw va: 7006 kapel, ls het eerste sanatoriumpaviljoen bijna gereed. Het is een open afdeling en bedoeld voor de behandeling van lijders aan neurosen, diverse vormen van depres sies e d Voorts is er een ruime observa tie-afdeling. bestemd voor patiënten, die men eerst enige tijd observeert, alvorens men tot een bepaalde behandeling over gaat. De nieuwste uitbreiding maakt de mo dernste behandeling mogelijk. Zo zal o.m. sterk de nadruk gelegd worden op de psychotherapie, zowel individueel als in groepsverband. Voorts zal, mede door de mogelijkheden die het nieuwe paviljoen biedt, meer nadruk gelegd kunnen wor den op de beeldende therapie: schilderen, boetseren e.d- De zolder van het pavil joen is voor dit werk ingericht. Óp de begane grond zijn grotere en kleine zie kenvertrekken, alle met een speciale be stemming, zoals kamers voor slaapkuren, Insulinekuren, observatiezalen e.d. Het paviljoen biedt plaats aan 108 vrou welijke patiënten, t w 93 derde klas en 15 tweede klas patiënten De eerste ver dieping heeft een vleugel voor het ver plegend personeel. De zusters krijgen daar allen een aantrekkelijke eenpersoons kamer. Voor het nieuwe paviljoen is ver plegend personeel beschikbaar. In de In richting heeft men een reservegroep ge vormd, die direct beschikbaar is. Niette min, komen we altUd verpleegsters tekort, aldus dokter Plokker. De uitbreiding is zeker geen luxe, gezien het feit, dat dagelijks patiënten wegens gebrek aan plaatsruimte moeten worden afgewezen, herhaaldelijk zelfs acute ge vallen De inrichting heeft thans 450 pa tiënten- Men hoopt derhalve spoedig met de tweede uitbreiding van Schakenbosch het voorterrein van de Inrichting om vattend te kunnen beginnen, zodat men dan ruim 100 mannelijke patiënten meer in opnemen. Wat de aanblik van het nieuwe pavll- ■en betreft, zowel wat In- als exterieur betreft: architect A. van Essen, die het reeds bestaande plan uitwerkte, heeft sterk de nadruk gelegd op de kleuren, die ln veelheid, maar steeds functioneel aan gebracht zijn. Voorts zorgde Frans Voll- mer ln de hal voor een mooi sgrafltto. het leven van Job uitbeeldend- 2 bij Castella Wolwas en 3 bij Castella voor Nylon Vraag uw winkelierl

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5