Jlicumc £dJtsrijf GTtmnuil Door staalstaking een miljoen werklozen Drievoudige moord schokt Antwerpen Vijftien fabrieken: bijna 50 miljoen dollar verlies Mitterancl van minachting beschuldigd Ontwapening naar nieuwe commissie verwezen Zaak-Chessman voon cl aan VN-commissie Gasvergiftiging treft bejaarden GEMATIGDE KONGOLEZEN STELLEN VOORWAARDEN „Nederland wil vrijheid van handel en vervoer" Onveiligheid op straat niet onrustbarend Communisme er met de paplepel ingieten DINSDAG 3 NOVEMBER 1939 BUREAUS Steensiraat 31 Directie Redactie Abonnementen- Ad ver ten ti e-af del Ine Tel 31441 ADVERTENTIES, f 0 20 per millimeter Familieberichten f 0.1» per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936 Veertigste jaargang no. 11709 LHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .iltnlMitltlp li D150 bert ia It^rmpotl' QlIZZ-ZWENDEL opgelotl Zie pagina 5 DOLLAR niet langer oppermachtig Zit pagina 5 Bemiddelingspogingen nog zonder resultaat Senator Francois Mitterand is gis teren beschuldigd van minachting voor het hof, omdat hij nagelaten heeft alles aan de politie te vertellen na de aanval met een machinegeweer op zijn Deze beschuldiging is vervat in een verklaring aan Gaston Monnerville. pre sident van de Franse Senaat. Zij steunt het verzoek van verleden week om de onschendbaarheid van Mitterand op te heffen. De verklaring en het verzoek werden gedaan door Edmond Michelet, minister van justitie. Mitterands auto werd, zoals bekend, op 16 oktober door zeven kogels door boord toen hij op weg naar huis was van een restaurant aan de Seine-oever De hele zaak bleek vooraf in elkaar ge zet te zijn. In de verklaring van gisteren wordt kritiek op Mitterand geleverd, omdat hij niet alle feiten over de zaak aan de poli tie had meegedeeld. „Een dergelijke houding tegenover een commissaris van politie in de uitoefening van zijn functie toont, welke motieven er ook voor waren, de overtreding van minachting voor het hef', aldus de ver klaring. Een commissie van de Senaat, gaat nu het verzoek bestuderen om de onschend baarheid van Mitterand op te heffen. Als dit geschiedt kan Mitterand een straf opgelegd worden die varieert van tien dagen tot twee jaar. gevolg van de staking in de staalindustrie sinds 21 oktober 327.000 arbeiders zonder werk zijn geraakt. Dit betekent een aanzienlijke toene ming van het aantal werklozen (280.000) dat medio oktober reeds was in geschreven. Wanneer men de 500.000 stakende arbeiders erbij telt, zijn in de Verenigde Staten dus meer dan een miljoen arbeiders zonder werk. Het ministerie van arbeid verwacht in november opnieuw een sterke stijging van het aantal werklozen. De staalfabrieken hebben de ba lans opgemaakt over het derde kwartaal, dat in de meeste geval len opvalt door een trieste verlies rekening. Vijftien staalmaatschap- pijen hebben in het derde kwartaal een verlies geleden van 48.901.000 dollar. In dezelfde periode van het vorig jaar boekten deze maatschap pijen een winst van 124.139.000 dol lar. Onder deze maatschappijen be vindt zich niet Bethlehem Steel, de op een na grootste producent yan de Verenigde Staten. Voorraadvorm in g Wel hebben de maatschappijen eerste negen maanden van dit jaar, door de grote voorraadvonming bij de afne mers die de dreigende staalstaking zagen aankomen, hogere winst behaald dan in de eerste drig kwartalen van 1958. De winst bedroeg 443.555.000 dollar. Alle V.N.-leden steunen voorstel T^E POLITIEKE COMMISSIE van AJ de Verenigde Naties heeft gis teren met algemene stemmen beslo ten het Russische voorstel voor vol ledige ontwapening en andere ont wapeningsvoorstellen te verwijzen naar de conferentie tussen Oost en West die begin volgend jaar in Ge- nève zal worden gehouden. De aanvaarding van de resolutie mocht worden verwacht, daar alle 82 leden van de politieke commissie haar hadden ge steund. Het was de eerste maal in de annalen van de volkenorganisatie, dat een voorstel met zo omvangrijke steun was ingediend. Hoewel alle ontwapeningsvoorstellen die aan de V.N. waren voorgelegd ,ter behandeling verwezen zijn naar de con ferentie van Genève. wordt door de Sow- jetunie aangenomen, dat het door Chroesjtsjef op 18 september voor de assemblee gedane voorstel tot algehele ontwapening, met voorrang zal worden behandeld. Kort voordat de stemming plaats vond, verklaarde de Russische afgevaardigde Koeznetsof, dat het ontwapeningsplan van Chroesjtsjef als basis diende te wor den genomen bij de besprekingen te Ge nève hierop, dat alle voorstellen aan de tien- landen commissie zullen worden voorge legd en hij wees erop. dat de Ver Staten thans het gehele ontwapeningsprobleem aan een nieuwe studie onderwerpen en wellicht ook nog met voorstellen zullen komen. PRINSES IRENE DOET SPAANS TENTAMEN Het bureau van curatoren der rijksuni versiteit te Utrecht deelt mede. dat prin- es Irene gistermiddag een zeer goed Spaans tentamen heeft afgelegd bij prof. dr. F. C. van Dam, bij wie ook haar va der heeft gestudeerd. STAATSSECRETARIS Militairen weken van orders af bij tocht door Rijn Inderdaad heeft een luitenant van d garde Grenadiers op 26 september vijftig militairen bevolen zich gekleed en met hun uitrusting in de Rijn te begeven. Dit heeft de staatssecretaris van defensie, de heer M. R. H. Calmeijer, geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid C. Borst (comm.). Zij hoefdor echter niet om een krib te waden. De militairen moesten door het stilstaande water tussen twee kribben, vanaf de oever naar het midden van een krib In strijd met de gegeven orders heb ben de militairen elkaar niet bij de hand gehouden, waardoor enkelen, die niet konden zwemmen, in moeilijkheden ge raakten. Ook werd van de aangegeven richting afgeweken. De staatssecretaris wijst erop. dat geen van de militairen onder water is ver dwenen. Het water was ook niet diep. Het reikte tot het middel van de mili tairen. De luitenant die voorop ging en een vaandrig hebben degenen, die in moeilijkheden verkeerden, geholpen, al dus de staatssecretaris. Een klacht van een soldaat over hel voorval is afgehandeld. De staatssecreta ris heeft de neer Borst medegedeeld, geen aanleiding te zien bijzondere maat regelen te treffen. Cyprus. De Grieks-Turkse besprekin gen over een nieuwe grondwet voor Cyprus zijn gisteren te Nicosia hervat. Zij werden 21 oktober door aartsbisschop Makarios afgebroken, nadat berichten waren ontvangen over een Turkse poging om met een boot wapens Cyprus binnen te smokkelen. derlijk met vertegenwoordigers van de staalbedrijven en van de vakbond der stakende metaalarbeiders geconfereerd. Het resultaat bestond slechts uit bittere verklaringen van beide partijen. De zaak van Caryl Chesman zal onder de aandacht gebracht worden van afgevaardigden der Verenigde Naties, heeft de advocaat van Chessman, George T. Davis gisteren meegedeeld. Davis zéi verder, dat hij van plan is naar New York te gaan, waar hij zal confereren met leden van de sociale com missie van de Algemene Vergadering der V.N. De commissie behandelt op het ogenblik een resolutie betreffende studie aangaande de doodstraf. Waarnemers bij de V.N. hebben klaard, dat het onwaarschijnlijk is Davis enig praktisch resultaat Che»man kan bereiken. De comrr heeft geen macht tussenbeide te komen in interne aangelegenheden van leden- landen. Meer mogelijkheden met oude paspoorten Nederlanders die een paspoort bezitten dat nog geen vijf jaar verlopen is, kunnen voortaan op dit paspoort in Italië en Mo naco. België. Frankrijk, Luxemburg, Zwitserland en de bondsrepubliek Duits land (met uitzondering van West-Berlijn) toegelaten worden. Italianen worden in Nederland toege laten op vertoon van een geldige officiële identiteitskaart en Monagasken op een nationaal paspoort. waarvan de geldig heidsduur ten hoogste sedert vijf jaren is verstreken, of een geldige officiële iden titeitskaart. Dit blijkt uit een beschikking van de minister van justitie, zoals deze gisteren in de staatscourant is gepubli- In Luedenscheid heeft koning Boudewijn tijdens zijn driedaags bezoek aan West-Duitsland een ontmoeting gehad met de fa milieleden van het dappere Duitse meisje Nelly Puetz, dat op 22 juli aan het Belgische strand bij Duinbergen vier Bel gische kinderen uit de Noordzee heeft gered. Zij verdronk bij een poging een vijfde kind in veilig heid te brengen. De Koning had de familie Puetz uitgenodigd naar Luedenscheid te komen, waar hij een krans heeft gelegd bij een gedenksteen voor het twintigjarige meisje op de Duits-Belgische speelplaats in dit stadje. Tengevolge van gasverstikking is in de nacht van zondag op maandag de 79- jarige C. H. te Tiel om het leven ge komen. H. woonde met zijn 83-jarige huishoudster, de weduwe woning aan de Binnenweg, zich nog met gasverlichting behielp. De v "C'EN DRIEVOUDIGE MOORD, in een woning aan de Rubenslei te Ant- -®-J werpen gepleegd, heeft gisteren het gehele Belgische politie-apparaat in spanning gebracht Twaalf uur nadat aangifte was gedaan van de ontdekking van het gruwelijk misdrijf, werd de vermoedelijke dader, een achttienjarige soldaat te Bornem aangehouden. Volgens de laatste be richten heeft hij reeds een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Toen de huishoudster van de 81-jarige weduwe Goublomme, die met haar 1 de kelderverdieping van het huis de Rubenslei bewoont, gisteren haar beid wilde beginnen, vond zij in een mer op de eerste verdieping de deerlijk verminkte lichamen van de vrouw huizes, de 48-jarige dochter en de 45-ja- Na de onlusten in Stanleystud GISTERAVOND, de vooravond van het parlementaire debat in Brussel over de toekomst van de Kongo, heeft de gematigde vleugel van de Kongolese nationale beweging besloten aan de verkiezingen van december deel te nemen. Voorwaarde is, dat vooraf een ronde-tafelconferentie wordt gehouden van Kongolese en Belgische politieke partijen. De leider van de „gematigden", Cy ril le Adoela, wenste geen „voorbarig oordeel uit te spreken over dc aanlei ding tot de incidenten in Stanleystad". maar hij betreurde het dat elk incident, waarbij een groot aantal Kongolezen be irokken is. moet worden gevolgd door arrestatie van leiders. Zoals bekend werd Patrice Loemoero- ba, de leider van de rebellerende splin ter-groep in de Nationale beweging, zon dag gearresteerd na de bloedige onlusten in Stanleystad. Behalve over verkiezingen in decem ber een voorafgaande conferentie sprak de gematigde groep zich gisteren uit te-1 - ,n de ver niet dal PRINS BERNHARD IN LOS ANGELES Prins Bernhard heeft gisteren in een rede te Los Angeles over de „rol van Nederland als bondgenoot van de Ver enigde Staten" gezegd dat de vrijheid van handel en vervoer ter zee en in de lucht van het hoogste belang is voor Nederland. „Wij geloven dat de zo vrij moge lijke beweging van goederen, perso nen, diensten en kapitaal de beste waarborg is voor verdere ontwikke ling van het welzijn van de wereld en in het bijzonder van de westelijke wereld", aldus de prins na afloop van een diner dat hem werd aangeboden door het bestuur van de „Bank of America" te Los Angeles. Een klein land dat voor zijn bestaan Twee dagen lang heeft het voortdurend gegoten in Ari zona (V.S.) en toen de regen eenmaal ophield, was de ra vage volledig. De Salt River, die normaal haast geen water bevat, was tot een wilde stroom geworden en het water had enorme hoeveelheden zout op het omliggende land gede poneerd. Ongelukken deden zich veelvuldig voor. In Phoe nix wierp het water een auto van de weg en het kostte enorm grote inspanning de wagen weer op de weg te krijgen. Ike in december naar Rome? President Eisenhower zal volgens krin gen die in nauwe betrekking staan met het Italiaanse ministerie van buitenlandse zaken waarschijnlijk begin december, dus voordat op 19 december in Parijs hot westelijke topgesprek begint, een bezoek brengen aan Rome. Van officiële zijde in dc Italiaanse hoofdstad weigerde commentaar op dit bericht te geven. TOENEMENDE JEUGDMISDADIGHEID (Van onze parlementsredactie) Dc minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman, ziet voorshands geen reden om in verband met de ordeverstoringen die zich de laatste lijd in verschillende plaat sen hebben voorgedaan, te spreken van een onrustbarend toenemende onveilig heid op straat. Dit neemt volgens hem niet wee dat ook op dit gebied steeds doeltreffend optreden tot handhaving van de openbare orde en ter voorkoming en bestraffing van overtredingen nodig is. De vraag hoe dit op de beste manier kan gebeuren, moet allereerst ter plaatse wor den beoordeeld. Dit zegt de minister In zfjn memorie van antwoord aan de Twee de Kamer over zijn begroting voor 1960. De jeugdcriminaliteit, voor zover die ter kennis van da politie kwam, la de laatste jaren inderdaad toegenomen. In de jaren 1954 tot en met 1958 bedroeg het aantal misdrijven per 10 000 minderjarige jongens respectievelijk IK, 170, 191, 215 en 222. Voor de meisjes van tien tot en met zeventien jaar waren deze cijfers resp. 21, 20, 20, 21 en 20. De hoogte van de-ze cijfers is echter niet overeenkomstig de werkelijkheid, omdat alle verdachten van misdrijven zijn op geteld. zodat er een onbekend aantal dub beltellingen bij is. Wanneer inderdaad de jeugdigen de laatste tijd steeds meer In groepsverband optreden, en zich herhaal delijk aan strafbare feiten schuldig ma ken, kan men met name onder de minder jarigen veel dubbeltellingen verwachten Uit gegevens van de gerechtelijke in stanties blijkt dat het aarvtal minder jarigen dat wegens misdrijven schuldig verklaard of niet vervolgd werd in de eerste tien jaar na de oorlog absoluut ongeveer onveranderd ls gebleven en naar verhouding zelfs is gedaald. De stij ging van de laatste jaren betreft voor namelijk diefstal en joyriding. Neemt men de gegevens over meerder jarigen en minderjarigen samen, dan blijkt uit de cijfers van de politie dat het aantal misdrijven tegen het leven, sexuele misdrijven en vermogenamisdrijven in 1958 ie toegenomen. afhangt van handel over de gehele we reld, neemt juist een positie in om steeds weer vooraan te gaan bij het aan tonen van de voordelen van de vrijheid ter zee en in de lucht, aldus de Prins. Het is voor Nederland, dat de grootste bevolkingsdichtiheid ter wereld heeft, noodzakelijk wil het zijn levensstan daard verbeteren, zijn industriële acti viteit voor het merendeel verwer kende industrie die afhangt van de In voer van grondstoffen voor zo laag mo gelijke prijzen te vergroten en zijn dienstverrichting in de vorm van over zeese handel en vervoer te handhaven en uit te breiden. En om de dollars te verdienen, die ons in staat zullen stellen onze open-deurpoli tiek te handhaven, ij vasthouden aan een maxi maal gebruik Bernhard. 1 de K.L.M. De K.LJVI., een zuiver commerciële laatschappij, is, zei de Prins, een van de belangrijkste werktuigen van Neder land. Deze maatschappij is van groot belang voor de nationale economie en de nationale kracht van Nederland. Zij is de grootste civiele buitenlandse koper van Amerikaanse vliegtuigen en de to tale uitgaven van de K.L.M. in Ameri kaanse valuta zijn aanzielijk hoger dan de inkomsten uit Amerikaanse bronnen. De nationale kracht van Nederland en daardoor zijn waarde als bondgenoot hangt thans meer dan ooit af van de vrijheid van handel en vervoer. Behalve algemene belangen bestaat er tussen de Verenigde Staten en Neder land ook zeer specifiek economische banden, zei de Prins. Meer dan honderd Amerikaanse ondernemingen hebben se dert de tweede wereldoorlog dochteron dernemingen in Nederland gevestigd met een totale investering van 250 mili- joen dollar. Nederland zal nooit de Amerikaanse bijdrage tot de bevrijding in 1945 ver geten. Na de oorlog heeft de Ameri kaanse regering Nederland in staat ge steld tot de wederopbouw. Het plan- Marshall is de grootste bijdrage ge weest tot het ontstaan van een blijvende basis voor de Atlantische solidariteit. De mate van het succes van de wederop bouw van Nederland blijkt uit de me dedeling van de president-directeur van de Wereldbank. Black van enige weken geleden volgens welke Nederland, dat in 1949 de op een na grootste som van de bank heeft geleend, thans, tien jaar voor het daartoe verplicht was, alle schulden heeft betaald. Emigratie verklaard dat Nederland overbevolkt is en dat daarom naar nieuwe gebieden moet worden gezocht waar de Neder landers zich kunnen vestigen. Prins Bernhard voegde er aan toe dat voordat Nederlanders zich elders vesrtigen, met zekerheid moet worden vastgesteld of het voor hun economisch, sociaal en moreel welzijn is en of zij daar inderdaad een beter leven en meer mogelijkheden krij gen dan in hun overbevolkte vadarland Natuurlijk kunnen wij onze eigen men sen niet vragen om hun vaderland te verlaten, maar indien er plaatsen zijn waar hun een beter leven en meer moge lijkheden wachten, dan zouden zij het in hun voordeel vinden deze verandering aan te durven. Wij willen ons er echter van verzekeren, dat zij er niet op achter uitgaan, indien zij deze «tap doen, aldus de Prins. de kandidaten van te voren worden aan gewezen. V.N.-commissie De besluiten, telegrafisch medegedeeld aan de Belgische minister De Schrijver en aan de Belgische gouverneur van de provincie, waarin Staniléystad ligt, wer den aangevuld met een resolutie, waarin wordt gevraagd om de vestiging van een V-N.-commissie in Kongo vanaf het tijdstip der verkiezingen in decembei tot na de vorming van een Kongolese In Stanleystad, sinds vrijdag het cen trum der relletjes, bleef het gisteren Volgens de Belgische gouverneur Le- roy zijn de Kongolezen in en ron,d Stan leystad de slachtoffers geworden van de agitaties van heerszuchtige onverant woordelijke lieden, die zich door niets laten weerhouden bij het najagen van Het Belgische blad La Crté schreef, dat de arrestatie va® Loemoemba onjuist is en waarschijnlijk tot gevolg heeft dat onlusten als in Stanleystad algemeen worden. „Een ding is zeker", schrijft de Gazet- te van Antwerpen, „de orde dient ge handhaafd te worden. Wanneer het open baar gezag in de Kongo instort, zal het land in anarchie vervallen, waarvan niet alleen blanken maar ook en vooral de inheemsen het slachtoffer zullen worden. Ruslandook geen gemeenschappelijke kernproeven De Russische afgevaardigde naar de driemogendhedenconferentie te Genève over het staken van proeven met kern wapens. Tsarapkin, hoeft gisteren mee gedeeld, dat zijn regering niet akkoord wil gaan met het voorstel om gezamen lijk met de V.S. en Engeland onder grondse kernproeven te nemen. De Britse minister van buitenlandse zaken Selwyn Lloyd heeft donderdag verklaard, dat een gemeenschappelijke endergrondse proef van de drie mogend heden van nut zou kunnen zijn voor het verkrijgen van gegevens over het waar nemen en vaststellen van ondergrondse ontploffingen Tsarapkin verklaarde tegenover de pers, dat het doel van de besprekingen in Genève is, een einde te maken aan alle soorten kernproeven en niet om omstan digheden te scheppen voor het nemen van nieuwe proeven. „Wij zijn tegen alle proeven, hoe dan ook". rige zoon, pater Joseph Goublomme. een priesterleraar aan de rijksmiddelbare school te Mechelen. De slachtoffers wa ren met meseteken gedood. De huishoudster en haar echtgenoot waren pas diep in de nacht thuis ge komen. Het had hen toen verbaasd, dat de deur niet op het nachtslot was, maar voor het overige scheen alles normaal. Zodra de politie vernam, dat de zoon van de huisbewaarders, een achttienjarige dienstplichtige soldaat, met verlof uit Duitsland was, stelde z(J een onderzoek in naar de w(Jze waarop hy de nacht had doorge bracht. Het hleck, dat hij aan de boemel was geweost met drie vrienden. Hij had alle verteringen betaald. Ook was hij in het bezit geweest van een auto, die hij ge kocht had ..van een pas ontvangen er fenis", naar hij zijn vrienden vertelde. De auto van pater Goublomme was ver dwenen. Terwijl de drie vrienden voor nadere ondervraging werden aangehouden, zet te de poldtie de achtervolging van de achttienjarige soldaat in. Hij werd een maal bijna gearresteerd te Mechelen, de motor van de auto afsloeg. Maar op het ogenblik dat een agent hem wilde aanhouden, kon hij weer gas geven. Hij werd ten slotte gearresteerd te Bornem, vanwaar hij, verdacht ven drievoudige roofmoord, naar Antwerpen werd over gebracht. Oktober nat (Van weerkundige medewerker) T\E OKTOBERMAAND heeft een paar opmerkelijke prestaties geleverd. In de eerste plaats bleef het tot de acht tiende va de maand overdag steeds zo mers, met als gevolg dat de gemiddelde maximum temperatuur de laatste hon derd jaar in oktober alleen tn 1921 hoger werd en tn de tweede plaats viel alle regen in de laatste 12 d 13 dagen van de maand Het leek eerst dat het opnieuw zeer droog zou blijoen maarvooral In de kustgebieden werd het op tal nan plaatsen nog een natte maand met meer regen dan normaal (voor oktobeer 75 tot m.) De Bilt kreeeg 156 uren zon tegen normaal 105 uren, al bleef de laatste decade van de maand veel te somber. De Bilt kreeg op 2 oktober (de warmste dag), nog 26 graden (officieel zomers), hegeen na 1921 niet meer was voorge komen. He droogst bleef oktober in Brabant en Limburg toaar 25 tot 40 mm mers ontvingen wg de volgende opga ven: Den Haag 95, Sliedrecht 56, Heinin gen 69, Rotterdam 72, Ypenburg 87. Dordrecht 56. Hoek van Holland 68, Kat wijk 102, Boskoop 58. Oud-Bei)erland 66, Koudekerk a. d. «tin 92. Dirksland 79 mm. Inmiddels hebben de hogedruk- gebieden het initiatief, dat zg na mei de laatste veertien dagen z{jn kwijt ge raakt. weer overgenomen. De Duitse weerkundigen houden het op een droge november, hetgeen zeer mogelijk is u>an- neer de hogedrukgebieden in de buurt Tijdelijk regen 'SWZ Overwegend zwaar be- wolkt met tijdelijk regen. v/JC*' Matige in de kustprovincies tijdelijk krachtige naar noor delijke richtingen ruimende wind. Ongeveer dezelfde temperaturen. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN OPVOEDING HONGAARSE JEUGD „In opvoeding en onderwijs moet de vorming van het communistische mensentype systematisch en conse quent worden nagestreefd." Deze stelling is te lezen in het Hongaarse economisch-politieke blad „Tarsa- dalmi". In een artikel over de opvoeding van de Honganrse jeugd legt dit blad er de na druk op, dat de levensbeschouwelijke vorming van de jongeren, na de dagelijk se leerstof, een zaak van de eerste orde is. En met voldoening wordt geconsta teerd. dat aan deze zaak bij het zoge naamde „polytechnische" onderwijs, dat reeds in meer dan honderd scholen is in gevoerd, voldoende aandacht wordt be steed. Centra van dit nieuwe onderwijs zijn de Internaten van de middelbare scholen, waarvan er de laatste tijd vijftien in „colleges" zijn veranderd. Volgens het Hongaarse blad blijken de vruchten van het nieuwe onderwijs reeds uit de betere ideologisch-politieke en 1 rele verhoudingen tussen de leerlingen Niettemin achten de communistische op voeders het wenselijk, dat de leerlin gen twee tot drie keer per jaar „gemeen schappelijke taken opknappen in het be lang van de gemeenschap". De consequente politieke opvoeding ia reeds op 75 pet. van het aantal internaten doorgevoerd. Ongeveer 25 procent van de Hongaarse leerlingen op een middelba re school leven in een internaat, ZAAK-MEVLENBELT Geen gerechtelijk onderzoek parlemenUredactie) 1 justitie, mr. C. W. Becr- (Van on De minister W/Ê 0l_.-_.-HR man, is nog steeds de mening toegedaan, dat bij het opnemen van het artscnecht- paar Mculenbelt in een krankzinnigenge sticht de krankzinnigenwet juist is toege past. Voor het doen Instellen van een ge rechtelijk onderzoek acht de bewindsman dan ook geen redenen aanwezig. Dit blijkt uit de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting i#«o van justitie. De minister is voornemens in het ont werp voor een nieuwe krankzinnigenwet een maximumtermijn op te nemen voor verlenging van de inbewaringstelling dr>or de officier van justitie. Een tussen tijdse voorziening in deze leemte acht hij niet nodig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1