Golden Fiction Beweegbare overspanning onderweg naar Leiden is DE ZACHTSTE VAN ALLE Russische volkswijsjes in Stadsgehoorzaal V erkeerso vertreclingen, en overwerk vissen BOURJOIS t.H* COL K AMI üUNaOAG io Agenda voor Leiden Dinsdag Filmzaal universiteit, 8 uur; K. en O.- filmstudiekring met „Don Quichot". Schouwburg, 8 uur: Rott. Toneel met Twee op de Wip. Stadsgehoorzaal foyer, 8 uur: drs. G. Bakker over Mozart voor Radio Westrik. Leidse Volkshuis, 8 uur: bijeenkomst Museum Oudheden, 8 uur: dr. W. D. van Wijngaarden over Grieks-Egyptische ter racotta's. Koor Pieterskerk, 7.30 tot 8.30 uur: ge legenheid voor meditatie en gebed. Verenigingsgebouw E. Binnenvestgracht 21, 7—11 uur.: bazaar chr. jeugdvereni ging Nomateg. Prediker, 8 uur: evangelisatiebijeen komst, spreker de heer J- Maasbach. Baptisten kerk, 8 uur: Maranathaconfe- rentie, spr- ds. De Jong, Muntendam, over „Als de aarde beeft en de hemel zingt." Woensdag Kerkzaal acad. ziekenhuis, 12.50 tot 1.20 uur: middagpauzebijeenkomst. Plantsoen 89, 8 uur: aanvang cursus mo derne muziek onder leiding van de heer Th. Willemze. Prediker, Jan Vossensteeg, 7.30 uur; Christen-gemeente, spreker ds. G. Taver ne, Hoogeveen. Leidse Volkhuis, 8 uur: bijeenkomst voor volwassenen. Aula rijksuniversiteit, 8 uur: dr. P. H. Pott over Oost en West als partners en als tegenspelers in deze wereld, ter gelegen heid van de Internationale Week. Academieplein. 11.30 uur: herdenking dr. Herman Coster. Bernhardstraat 32, 4 uur: opening club huis De Jeugdhaven- Stadsgehoorzaal, 2 uur: installatie jeugd natuurwachters. Verenigingsgebouw E- Binnenvestgracht 21, 2—6 en 7—11 uur: bazaar chr. jeugdver eniging Nomateg. Zomerzorg, 8 uur: kynologenverenigmg Rijnland, mevrouw Gondrexon over het fokken van rashanden. Het gulden Vlies, 8 uur: afdeling Lei den tuinbouw- en plantkunde. Baptisten Gemeente, 8 uur: Maranatha- conferentie, ds. D. Slort te Apeldoorn over „De invloed van de Wederkomst op ons OEGSTGEEST, Endegeest, 7 uur: film- Advertentie) CENTRIFUGES vanaf 170, Fa. DUSOSWA - Leiden h erdenkingsbij een van het zestig-jarig m Blemen te Bent- 1 O.-film De twaalf inauguratie Donderdag De Lakenhal, 2.30 uur: Internationale Week, vrouwenbijeenkomst, mevrouw dr. H. Verwey-Jonker over de na-oorlogse vluchtelingen en hun inschakeling in de maatschappij. Volkshuis, komst ter gelegenheid bestaan spr. dr. veld. Casino, 8 uur. Gezworenen. Foyer gehoorzaal, 8 uur: N.C.R (eis)-V.. film over Duitsland- Benedenzaal Mij. Toonkunst, 8 uur: au ditie-avond d'Oprechte Amateur. Het gulden Vlies, 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek, prol- dr- G. C. van Nif'rik over „Hedendaags levensbesef en mo derne opvoeding". Baptistenkerk, 8 uur: Maranathaconfe- rentie, spr. ds. Zijlstra. Eindhoven, over „De levenshouding der bruidsgemeente. Wijkgebouw Stille Rijn, 8 uur: jaarver gadering Oranje-Groene Kruis. De kleine Burcht, 8 uur: Leidse ver eniging van Postzegelverzamelaars. Vrijdag Leidse Volkshuis, 7.30 uur: gezellige avond voor jongeren. Rehoboth, 8 uur: afdeling Leiden-cen- trum N. C. V. B„ ds. G. Th. Rothuizen over „Waarom is alles zo ongelijk ver deeld?" Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O., film ter gelegenheid van de Internationale Week, spreker de heer J. H. Elfers over mense lijk leed in de wereld van sociale voor uitgang- Het gulden Vlies, 2.30 uur: afd. Leiden Ned. Vereniging van Huisvrouwen, dr. J J. Smith over het leven in Groot-Auditorium, 4 uur mr. J. F. Glastra van.Loon. Zaterdag Station, 1.50 uur: vertrek excursie N.C. R(eis)-V. naar Clingendael. Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond Ma- rinebedrijven Oegstgeest. Schouwburg, 8 uur: toneelvoorstelling Tot Ieders Genoegen met „Eddy kon niet blijven". Zomerzorg, 3.30 tot 5.30 uur: receptie Leidse Korfbalbond ter gelegenheid van ïilveren jubileum- Den Burcht, 8 uur: toneelvereniging D.Q.B. met „De Zondvloed". Rijnsburgerweg, 1326 uur: vertrek cursle afd. Leiden Natuurhist. Vereniging naar Wassenaar. Boerhaavezalen, 7 uur: opening tentoon stelling Kees Buurman en Bert Jonk Aula gymnasium, 8 uur: jongerenbijeen komst ter gelegenheid van International! Week, spr. mr. H. Velu, met films. OEGSTGEEST, kantine M.E B., 2.30 to 4 uur: receptie ter gelegenheid van tien jarig bestaan personeelsvereniging. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden wordt waargenomen door apotheek Van Driesum, Mare 110, telefoon 20406- Films Casino (2.30 en 8 uur): Van liefde be zeten (18 jaar). Lldo (2.30, 7 en 9.15 uur): De vrouw er de verdoemde (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Das Drei- maderlhaus (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9 15 uur): De gehi zinnige passagier (14 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Ouders en de moderne jeugd (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal, expositie Josef Cantré (tot *n met 9 november) Museum voor volkenkunde, 10 tot 5 u.: ixpositie vluchtelingenprobleem „Ont- Bouw nieuwe Lammebrug vordert (Van een onzer redacteuren) DE BEWEEGBARE OVERSPANNING van de in aanbouw zijnde nieuwe Lammebrug over het Rijn- en Schiekanaal op de grens Leiden— Zoeterwoude is thans onderweg naar Leiden. Vanavond laat of morgen ochtend komt het gevaarte volgens de plannen op de plaats van bestem ming aan. Het transport heeft heel wat hoofdbrekens gekost. De brug is vervaardigd in Delft door de N.V. Pletterij voorheen L. J. Enthoven en de kortste weg zou dus zijn via het Rijn- en Schiekanaal ofte wel de Vliet. Ondanks het feit, dat de .brug in twee gedeelten wordt vervoerd, zijn gewicht en afmetingen echter te groot voor deze route. De nieuwe basculebrug gewicht 70 ton (zon der ballast) en ruim 15 meter breed 10 meter lang) is nu via Rotter dam, Gouda en Alphen aan den Rijn naar Leiden. Op bovenstaande foto ziet men een gedeelte ervan in de takels hangen van een drijvende bok met een hijsvermogen van 80 ton, die de overspanning in twee gedeel ten zal plaatsen. De in april van dit jaar begonnen werk zaamheden 'voor deze belangrijke nieuwe werverbinding, hebben tot nu toe een bijzonder vlot verloop gehad. De vaste ipa-nning aan de Leidse kant, waar onder een transformatorhuisje komt (dat de tegenwoordige trafozuil gaat vervan gen) is al klaar. Ook de kelder aan de Zoeterwoudse kaftt voor de bascule komt spoedig uit zijn bekisting. Vaart verlegd De verlegging van de Vrouwevaart is vrywcl voltooid, alleen 't oude brugge- vcr het gedempte gedeelte moet nog worden gesloopt. De wat verzonken Cro- nestevnweg komt onder de oprit van de ve brug zodat een viaduct ontstaat ten behoeve van fietsers en voetgangers, die respectievelijk via ongeveer 100 meter lange verkeerslussen en een trapje de icuwc brug kunnen bereiken. De doorvaartwijdte van de nieuwe brug wordt 10.5 meter. In gesloten toe stand is de doorvaarthoogte 2.50 m; de 8 meter brede overspanning aan de Leidse kant heeft een doorvaart hoogte van 2,80. De nu in aantocht zijnde beweegbare overspanning krijgt een rijweg van 7 meter met aan beide kanten een fietspad van 3 m.; voorts komt aan de noordelijke zijde nog een voetpad van 2.25 meter. (De nuttige rijbrcedte van de oude klapbrug is in totaal slechts ruim 3 De nieuwe basculebrug heeft een dek -an de bijzonder harde houtsoort Azobé, afkomstig uit Frans Cameroen. Nadat de brug is gemonteerd, zal het zeker nog een half jaar duren voordat zij gebruik kan worden genomen. Daarna ivordt de oude brug gesloopt, en kunnen de landhoofden worden verwijderd. Bouw r.k. school Timorstraat Burgemeester en wethouders van Lei en verzoeken de raad f 154.500 beschik- aar te stellen voor de bouw en de ver richting van een r.k. kl^uter- ?emd, maar ongebroken" (tot jvembcr). Musea,, instituten, leeszalen e.d. Jeugdbibliotheek leeszaal en biblio theek Reuvens, plantage 6: maandag dinsdag en fonderdag van 4 tot 5.30 u.. woensdag zaterdag van 12 tol 4.3U u en vrijdag (sneciaaJ voo: de grotere leugd) van 6.3U to' B.3U uur 's avonds Pilgrimfathers-huisje. Boisotkade elke dag geopend van hall 10 tot 12 ui 2 tot 4 uur Rijksherbarium, Nonnensteeg I: elke dag geopend vaD 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend vap 10 tot 4 Academisch Historisch Museum Ra penburg 7' elke dag geopend van bad 10 tot nali l. uitgezonderd op dinsdag cn vrijdag vat 2 tot 5 uur. Archeologisch instituut. Rapenburg elke dag geopend van 9 tot 12 en va tot 5 uur (bebaive zaterdagmiddag» Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74, elke dag algemene studiezaal en l'-enaldeling, geopend van half 10 hall 6, op zaterdag 5 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straai 27: maandag en woensdag van i tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van l tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot ö.óU en van 7 lot 9 dag van 10 tot 5.30 uur. Legermuseum „Generaal Hoeter". Pesthuislaan 7: elke dag geopend van 10 tot 5 uur. Inlichtingenkantoor V V.V., üteensti 1 elke dag geopend van 9 tot 5 uur op zaterdag tot 1 uur Contactbureau voor afgestudeerden, papenburg cp maandag, woensdagen vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. de Timorstraf Nieuwe stationcars voor Leidse politie Sinds mei 1956 zijn bij de politie in ge bruik twee stationcars. Deze surveil lancewagens, die ieder meer dan 100.000 km hebben gelopen, vertonen thans ern stige gebreken. Een onderzoek heeft uit gewezen, dat het, gezien de kosten, niet verantwoord is tot revisie over te gaan. In verband hiermede verdient het aan beveling beide auto's te vervangen door twee nieuwe Fiat-stationcars. De mobilo fooninstallaties van de oude wagens kun nen op de nieuwe auto's worden gemon- tered. Het voor deze aankoop benodigde kre diet bedraagt 17.185. Dit bedrag kan 3 jaren worden afgeschreven. Twee op de wip Twee mensen vulden gehele avond in Leidse Schouwburg OM EEN avond-vullend toneelstuk te schrijven, waarin niet meer dan twee personen optreden, moet de schrijver over grote capaciteiten beschikken. Hij moet wat hebben te zeggen en wat hij heeft te zeggen in zo'n vorm kunnen gieten, dat de aandacht gespannen blijft. Daarvoor is, naast vakmanschap, ook fantasie nodig. Leefden wij nog in de tijd van de gilden, dan zou het schrijven van zo'n stuk de gezel tot meester doen promoveren. William Gibson d'oet Zich in dit Stuk kennen a'ls schrijver en dichter, want ondanks de soms navrante tekst heeft het stuk sterke bewogenheid. ry Ryan, advocaat uit de beste krin fer provincie, is in New York ver- na een mislukt huwelijk met Tess. Jerry komt van het verleden niet los. Hij :kt levenswarmte en voldoening. Hij heeft iemand nodig, die hem steunt door hem lot, helpen in staat te stellen. Hij denkt zo iemand te hebben gevonden in Gittel Mosca, een volksmeisje, ongecom pliceerd en primitief-spontaan in haar ;acties. Dat is het, wat voor Jerry •ekkelijk is, maar waaraan hij zich stoot. Hij kan die oppervlakkigheid •dragen, omdat zij ook aan hun liefde mi ondergrond geeft. Het blijft Gittel niet veel meer dan een seksuele .ngelegenheid. Jerry gaat bij haar voor jongens en meisjes doch Gittel zal altijd een beroep op icn doen, want naast liefhebbe helpen het mooiste wat een mens De schrijver heeft in dit stuk deze stel ling nodig, maar wij geloven niet in vrij rigoureuze scheiding. Wij zijn mening, dat er een vrij nauwe samenhang is en moet zijn, om beide niet tot een hol vertoon te maken. Hebben wij waardering voor het schrij verstalent van Gibson, niet minder groot is onze bewondering voor Andrea Dom burg en Guus Hermus, die in zuivc elkaar afgestemd spel de moeilijke taak om dit stuk op te voeren uitstekend heb ben volbracht. De humoristische, afwisselende, gespan nen, of dramatische gedeelten deden de personen leven, zuiver en natuurlijk. Het werden mensen, die wij begrepen en wie men kon meeleven in de spanningen van hun bestaan. Het was een avond van prachtig, toneelspel. Het was jammer dat men soms te weinig gearticuleerd sprak, waardoor af en toe van de tekst, die juist in zo'n stuk zeer belangrijk is, wel eens wat verloren ging. Andrea Domburg kreeg bloemen. A. C. Bouw: Verkiezing leden raad van beheer van de Leidse sportstichting In de raad van beheer van de sport stichting is door periodieke aftreding van leden e enzestal''vacatures ontstaa: Volgens de rooster waren per 1 oktober aan de beurt van aftreden: de vertegen woordiger van de kring Leiden va: omstreken van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond: de vertegenwoor diger van de afdeling Leiden van de Ne derlandse volleybalbond; de vertegen woordiging van de kring Leiden va Koninkl. Nederlandse lawntennisbond de vertegenwoordiger van de gezamenlij ke Leidse protestants-christelijke sport verenigingen; de vertegenwoordiger van de vereniging van leraren en onderwij zers, die hier ter stede op het terrein van de lichamelijke oefening werkzaam zijn en een lid, geen vertegenwoordiger van een sportorganisatie. Ter voorziening in de hierboven ge noemde vacatures bieden B. en W. de raad, nadat voor zover nodig met de des betreffende organisaties overleg is pleegd de volgende aanbevelingen a; 1. H. J. Labordus, Leiden; 2. A. de Vink Leiden, namens de turnkring Leiden omstreken van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. 1. J. van Egmond, Leiden; 2. J. A. Elburg, Leiden, namens de afdeling de Nederlandse volleybalbond. 1. Mr. J. W. Janssen, Rijnsburgerweg 20; 2. J. C. Mulder, Oestgeest, namens de kring Leiden van de Koninklijke Neder landse lanwtennisbond. - 1. F. T. M. Zilverentant, Leiden; 2. D. Ottevanger, Leiden, namens de gezamen lijke Leidse protestants-christelijke sport verenigingen. 1. W. P. Leenen, Leiden; 2. A. J. Kal lenberg, Leiden, namens de verenigingen van leraren en onderwijzers, die hier stede op het terrein van lichamelijke oefening werkzaam zijn. De heer L. J. F. van Leeuwen, Leiden, als lid, geen vertegenwoordiger van sportorganisatie. Voorts zijn in de raad van beheer catures ontstaan. Na overleg met de desbetreffende orga nisaties bevelen B. en W. voor benoeming in deze vacatures aan: 1. J. van der Leek, Leiden; 2. J. Riethoven, Leiden, namens de Leidse wielersportverenigingen. 1. C. J. van der Wilk, Leiden2. J. La bordus, Leiden, namens de afdeling Lei den van de Koninklijke Nederlandse atle tiek Unie. C .van Zijp. Leiden, namens de Leidse sportverenigingen, aangesloten bij de Ne derlandse Culturele Sportbond. Uitbreiding school Damlaau Op 8 juli 1957 is besloten de openbare school voor g.f.o. aan de Damlaan uit te breiden met een gymnastieklokaal en voor de bouw en inrichting van dit lo kaal een krediet beschikbaar te stellen van f227.600. Voor zover het besluit de uitbreiding van de school betreft, leenden Gedeputeerde Staten hun goed keuring. Evenwel maakte dit college be zwaar tegen de begrotingswijziging, in verband waarmede het krediet bij besluit van 22 september 1958 van de begroting werd afgevoerd Gelet op de dringende behoefte aan ruimte voor het gvmnastiek-onderwijs van de leerlingen der vier in het Mors- kwartier gevestigde scholen, die niet over een gymnastieklokaal beschikken, en op het feit, dat het lokaal ook voor de sportbeoefening buiten schoolverband nodig is, zijn B. en W. van oordeel, d; ■ie bouw daarvan zeer urgent is cn di 'oor opnieuw het nodige krediet va 600 dient te worden verleend. Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 Waar de Leidse raad maandag al of niet over praat De gemeenteraad vergadert maandag- nidd&g 2 uur. Aan dc orde komen de 'olgende punten: i tijdelijk rector Benoeming van een kleuteronderwijze- es aan de Dr. Van Voortihuysenschool Voorst-el inzake het vaststellen van de •ergoedingen in de kosten wegens belo- finig van vakonderwijzers, waarop de Internationale Week TN HET KADER van de Leidse Internationale Week trad in de Gehoor- A zaal het Slavisch ensemble Kazbek op. Een kleine Hongaarse Stu denten Dansgroep maakte de zaak nog intemationaler. Wij hebben al eens eerder over dit zes man sterke ensemble geschreven. De zeer goede totaal-indruk verschilde niet van die bij de vorige gelegenheid, in de kleine zaal van Den Burcht opgedaan. Alleen kreeg nu het geluid een veel grotere kans zich te ontplooien, waardoor voor ons gevoel, alles rijper en geslotener klonk dan toen. Het orkestje moge bescheiden van omvang zijn, de volwaardigheid ervan, in speeltechnisch en muzikaal opzicht, doet dit spoedig vergeten. Drie balalaika's, waarvan één enorm bas-exemplaar, twee gitaren, een instrument met ronde klankbodem, dat de plaats van de cello in een strijkensemble inneemt, een banjo en een tamboerijn, vormen samen het instrumentarium. De dirigent, niet meer dan een nauwelijks opvallende animator, speelt zelf mee. De sopraan-instrumenten waren elek trisch, waardoor de toon voor de grote ruimte de gewenste helderheid en pene tratiekracht kreeg. Eén van de spelers kondigde, als con férencier, zijn ensemble aan als Russisch. Het programma bestond ook, op een en kele zigeuner-uitzondering na, uit Rus- Leids kantongerecht DR WAS VAN DE ZIJDE van de ge- daagden voor liet Leidse kantonge recht zo weinig belangstelling, dat, wie er kwam, dadelijk werd geholpen. Een Lis- ser autobestuurder was het rode stoplicht van de Haagse Schouw voorbijgereden, maar doordat zijn nujnmer was geno teerd, stond hij nu voor dc balie. De ver balisant had zich in dc datum vergist, maar de rechter beoordeelde de overtre ding. niet de datum. Het werd 30 of 6 dagen. Een Leidenaar had op de Hoge Rijndijk geen voorrang verleend aan een brom fietser. De botsing die volgde, had f 136 schade aangericht. Die was door de Lei denaar betaald, maar de rechter vond dat de straf niet mocht uitblijven, ^wintig gulden of 6 dagen. Een Haagse automobiliste had onhan dig gemanoevreerd bij een stoplicht, waardoor een motorfiets was aangereden en de duo-passagiere was gevallen. De boete was vijf gulden minder dan deeis: 25 of 5 dagen. Een soldaat die een verkeersovertre ding had begaan, zal te zijner tijd voor de krijgsraad komen. De kantonrechter laakte het echter, dat hij bij het proces verbaal niet had vermeld, in militaire dienst te zijn. Een Leidse juffrouw verleende met haar huurauto op de Breestr. geen voor- cier van justitie zo erg, dat hij 60 boete gulden waarborg. Nu kwam er nog 20 boete bij. Een adjunct-directeur had een perso neelslid laten overwerken zonder ver gunning en de arbeidskaart foutief inge vuld. Het laatste feit oordeelde de offi cier van justitie zo erg, ad* hij 60 boete vorderde. En omdat het eerste in Neder land ook niet mag, kwam er nog een eis van 20 bovenop. De kantonrechter maakte er 30 en 10 van. Een 61-jarige bewoner van Haarlem mermeer had in verboden water gevist, maar hij ontkende in de polder te zijn geweest. Over veerfien dagen komt de zaak weer voor. sische, waaronder nof sche, volksliederen en kenmerkte zich door t die allerlei expressies al at Oekraini- dansen. Het spel n sterke eenheid op een opvallend wezenlijken. Het heen en weer golven van generaal-cres- cendi en decrescendi bleek deze ras- muzikanten niet de minste moeite te geven. Boven-dien toonden ze een opmer kelijk begrip voor klankmogelijkheden. Alles wat zij deden, was muzikaal ver antwoord. Het timbre van balalaika's is metalig en doordringend, maar ook edel. Zang Twee vocale solisten zongen, ter afwis-' seling, met krachtige, schone voudige volksliedjes. Beiden, Milla Ar- schanskaja en E. Trawin, kregen, dank zij ook de uiterst suggestieve voordracht, een bijna jubelend applaus. De Hongaar.se dansers deden eveneens voortreffelijk werk. Hun nauw gecoördi neerde bewegingen in de volksdansen, d< sterke uitdrukking, boeiden intens. Eei Russische danser bracht de zaal in eet •epak tot, indien mogelijk, nog grotere geestdrift. Joh. 1 Wolfswinkel Geldlening van f 236.000 B. en W. ontvingen een aanbieding van de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's-Gravenhage voor de ver strekking per 31 oktober 1959 van een geldlening ten bedrage van 236.000, te gen de koers van 99'/8 pet. Deze lening is bestemd voor de financiering van de koe ten van te treffen bouwkundige voorzie ningen en aar. te schaffen inventaris ten behoeve van de uitbreiding van de ge meentelijke bedrijfstechnische school. De lening zal worden aangegaan voor 25 jaren, af te lossen in 25 gelijke jaixlijkse termijnen, tegen een rente van 4V2 pet per jaar. besturen der bijzondere scholen g.l.o. v.g.l.o. u.l.o 1955 spraak hebben. Preadvies op het verzoek van het be stuur van de stichting rooms-katholieke scholen om medewerking voor het aan- sohaffen van meubilair ten behoeve van de inrichting van een personeels kamer en een hoofdenkarner in de school voor voortgezet gewoon lager onderwijs aan de Boommarkt.' Preadvies op het verzoek van het be stuur van de stichting rooms-katholieke scholen om medewerking voor het aan schaffen van meubilair voor twee naai- lokalen en van leermiddelen voor het huisho'Udonderwijs, ten behoeve van de school voor voortgezet gewoon lager onderwijs aan de Pelikaanstraat. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de bouw en inrichting van een gymnastieklokaal bij de open bare school voor g.l.o. aan de Damlaan. Voorstel inzake het verlenen van me dewerking aan het bestuur van de Stich ting voor Christelijke Kleuterscholen voor het uitbreiden van de te stichten kleuterschool aan de Antonie Duycklaan met een speellokaal en tot het besohik- baar stellen van gelden voor de bouw en inrichting der school. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de bouw en de verdere inrichting van de kleuter school nabij de Timorstraat, uitgaande vaan de stichting rooms-katholieke soho- Voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden ten behoeve van de stich ting van een openbare kleuterschool op een terrein aan de Roodenburgerstraat. Voorstel om te bepalen, dat een her ziening c.q. vaststelling van een plan van uitbreiding wordt voorbereid met betrekking tot gronden, gelegen in het noordwestelijke deel der gemeente. Voorstel inzake het aankopen van per ceel Waardgracht 63. Voorstel inzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen in het uit- b reidingsp lan Hou tkw a rt i e r-Noord. Voorstel inzake het aangaan van een geldlening ad ƒ236.000. Voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor de aanschaffing van toebehoren ten be- Rond Tidèfe' GLANZEND! KISSPROOF! Bouw St. In verband 1 ■«-lyc et de voorgenomen bouw •katholiek meisjes-lvceum St. Agr.es-lyceum), heeft de stichting 5-katholieke scholen verzocht van de gemeente te kopen het perceel bouwter rein, groot 9950 m2, gelegen in het uit breidingsplan Houtkwartier-Noord.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3