Jlieuwe $eihsctfe (föuroitt Bliksemactie van de Franse politie Geen gratie voor Caryl Chessman Moskou wil „spionagezaak doofpot stoppen in Abbaser is genoeg over Algerije gesproken Boeing verloor drie motoren Spoedig uitkering van geblokkeerde huren Kettingbotsing door overstekende koeien Staalstaking vandaag voor federale hof Ongehuwdentarief berust niet op willekeur DINSDAG 20 OKTOBER 1959 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel 31441 ADVERTENTIES: f 0.20 per millimeter Familieberichten fO lH per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936 Veertigste jaargang no. 11697 Hoofdredacteur: 1 CHRIST ELI} K-N AT ION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvasticfi is gbe&leuen triyn facrt io tcgljcnspoef KAMERVOETBAL M 10 Staatsgreep voorkomen in Parijs? DE FRANSE POLITIE heeft gisteren een ..bliksemactie" op grote schaal uitgevoerd tegen rechtse extremisten. Alleen in Parijs al werden ongeveer vijftig huiszoekingen gedaan. Aanleiding tot deze actie zijn de aanslag die de vorige week is gepleegd op senator Mitterand en de arrestatie aan de Belgische grens van de voormalige poujadist Berthomier, die een lading springstof in zijn auto had. Er doen in de Franse hoofdstad voorts geruchten de ronde dat ultra-rechtse groepen, die De Gaulles plan nen voor Algerije verwerpen, een staatsgreep hadden voorbereid. Hiermee in verband zouden de „dodenlijsten" staan, die rechtse elementen hebben verspreid en waarop de namen van een aantal vooraanstaande personen voorkomen. Volgens niet-officiële berichten is de bewaking van De Gaulle, premier Debré en andere vooraanstaande figuren aanzienlijk verscherpt. De razzia's begonnen gisteren in alle vroegte. Zij waren in diep ge heim voorbereid. De politieofficie ren kregen hun opdrachten in ver zegelde enveloppen. Een van de huiszoekingen betrof het hoofdkwartier van de uiterst rechtse „13- mei beweging". Het archief werd in beslag genomen. De leider van de beweging, Martel, zei na de huiszoeking, nooit voor intimidatie te zullen buigen- Hij protes teerde heftig tegen de „provocatiecam pagnes van- progressieven Een groot aantal personen is bij de huis zoekingen voor verhoor meegenomen. Er is nu een grootscheeps onderzoek van de politie aan de gang. Een dergenen die werd ondervraagd, is de gaullistische af gevaardigde Neuwirth, die enkele uren voor de aanslag op Mitterand in de Na tionale Vergadering verklaarde dat extre mistische „moordcommando's op weg van Algerije naar Frankrijk de Spaanse grens hadden overschreden". Ferhat Abbas Terwijl de onrust In het Franse moeder land stügt, duurt de strijd in Algerije on- erminderd voort. Dc Fransen hadden de »:fgclopen week niet minder dan 238 scher- nutselingcn met Algerijnse opstandelin gen. Voorts verklaarde Ferhat Abbas, de premier van de Algerijnse regering ballingschap gisteren dat uitspraken i de leidende figuren niet voldoende zijn om de moeilijkheden op te lossen. Abbas, die zijn mening uitsprak tijdens vraaggesprek voor de Marokkaanse radio- omroep, wil daden zien en wel in de van directe onderhandelingen. Hij meent dat dergelijke onderhandelingen wor verhinderd door bepaalde figuren Frankrijk. Dat het Algerijnse volk vrijelijk o eigen lot moet kunnen beslissen wordt zowel in de verklaring van De Gaulle als in het antwoord van de rebellenregering erkend aldus Abbas. De Algerijnse rege ring wenst echter ook garanties voor de zuiverheid van een uit te lokken volks uitspraak. Blijft Frankrijk weigeren over de garan ties tc onderhandelen, of leiden dergelijke onderhandelingen niet lot de gewenste r< sultatcn, dan dienen de Verenigde Nati< voor de garanties tc zorgen. Ook meent Abbas dat de V-N. „concreet" moeten bc middelen als Frankrijk en de opstandelin gen-leiders niet tot overeenstemming ko men over de beëindiging van de opstand. Adenauer, de Westduitse bondskanse lier, heeft een offfciële uitnodiging ont vangen om in de tweede helft van novem ber een bezoek te brengen aan Engeland. >ND GOUVERNEUR EDMUND BROWN van Californic heeft gisteren ge weigerd gratie te verlenen aan Caryl Chessman en het doodvonnis te weigeren in levenslange gevangenisstraf. Na meer dan elf jaar in een dorlencel van de gevangenis te hebben doorgebracht, zal Chessman nu vrijdag in de gaskamer worden geëxecuteerd. Tenzij het Amerikaanse Hooggerechtshof een hangend verzoek tot een nieuwe behandeling van de zaak zou aanvaarden. Hierover zou vandaag worden heslist. Chessman, die grote bekendheid heeft gekregen door de„bestsellers"- die hij in zijn cel heeft geschreven, reageerde giste ren' met een schouderophalen op de mede deling, dat gouverneur Brown hem geen gratie zou verlenen. Hij kreeg gelegenheid een persconferen tie te houden en verklaarde bij deze ge legenheid, dat de heer Brouwn in verband met zijn politieke wensen geen ander be sluit had kunnen nemen (Brown dingt naar de kandidatuur van de democrati sche partij voor het Amerikaanse presi dentschap). GEEN BEROUW Over een opmerking van Brown, dat hjj geen berouw heeft getoond, zei Chessman cynisch; „Dat is een mooie boel. Ik kan moeilijk berouw hebben over iets wat ik niet heb gedaan. Als ik niet schuldig ben, kan ik er ook geen spijt van hebben". Zoals bekend heeft Chessman steeds ontkend, dat hij de man is die in een vuurrode wagen de Californische wegen onveilig maakte. Desondanks werd hij echter wegens ontvoering en aanranding in 1948 ter dood veroordeeld. Gouverneur Brown gaf gisteren als zijn mening te kennen, dat het bewijs van Chessmans schuld overtuigend is gele verd. „Hij heeft niet om gratie, maar om rehabilitatie verzocht en dit kan ik hem niet geven", aldus Brouwn. Uit het bewijsmateriaal blijkt, dat de Eenstemmigheid over de rechten van het kind Met zeldzame eenstemmigheid beeft de sociale commissie van de Algemene Ver gadering der V.N. gisteren een verklaring over de rechten van het kind aangenomen, Slechts twee landen, Zuid-Afrika en Cam bodja, onthielden zich van stemming. De verklaring is niet bindend voor de leden der volkenorganisatie, maar be doeld als een voorbeeld voor alle landen, Onder de tien beginselen die in het do cument zijn vastgeleg bevindt zich het punt dat er recht moet zijn op vrij en verplicht onderwijs. Voorts mag het kind niet worden gedwongen tot arbeid in dienstbetrekkingen voordat het oud ge noeg is het kind moet de volle gelegen heid hebben om zich door spel te ontwik kelen. Een ander punt is: een pre-natale en post-natale zorg voor moeder en kind is noodzakelijk. veroordeelde weloverwogen een loop baan achter de rug heeft van roof en ont voering .gevolgd door aanranding en per versiteit, onder bedreiging door vuur wapens. Een van de slachtoffers, die des tijds zeventien jaar was, bevindt zich nog steeds als ongeneeslijk in een gesticht geesteszieken", zo vervolgde de gou verneur. MINACHTING Het feit, dat Chessman tot dusver geen berouw heeft getoond, heeft een belangrijke rol gespeeld bij de over wegingen, die tot m'n besluit hebben geleid. Ook het feit. dat Chessman recidivist was toen hij de aanranding pleegde, waarvoor hij ter dood is ver oordeeld, was van invloed. Hij heeft voortdurend blijk gegeven van arro gantie en minachting voor de ge meenschap en de daarin geldende Dc gouverneur betoogde, dat er in de moderne geschiedenis geen tweede voor beeld is van een rechtzaak, die zo zorg vuldig door federale en staatsrechtban- is uitgeplozen. Een invlieger van de Boeingfabriek en drie andere inzittenden van een Boeing- 707 hebben gisteravond het leven ver loren bij een noodlanding te Everett in de Amerikaanse staat Washington. Vier per sonen overleefden het ongeluk. De vlieger moest de noodlanding maken toen hij bij een scherpe beweging drie van de vier vliegtuigmotoren had ver loren. Het toestel brak bij de aanraking van de grond in tweeën. Het voorste ge deelte vloog in brand. Meer reisdeviezen in Engeland De Britse regering heeft bepaald, dat met ingang van 1 november Britse inge zetenen jaarlijks 250 pond sterling of meer dan f2500 per jaar mogen besteden aan buitenlandse reizen. Tot nog toe was dit bedrag 100 pond- Vciligheidsraad. Turkije heeft gisteren bij de stemmingen over de bezetting een zetel in de Veiligheidsraad van Verenigde Naties voor het eerst een v< sprong gekregen op Polen. De voorsprong was echter niet groot genoeg. Het gaat om ruim £60 miljoen (Van onze parlementsredactie) Het is de bedoeling om, wanneei binnenkort in te dienen wetsontwerp tot opheffing van het grootboek voor wo ningverbetering is aanvaard, zo spoedig mogelijk over te gaan tot uitbetaling van de in het grootboek ingeschreven gelden ;n de daarop bijgeschreven rente. Dit legt minister Zijlstra (financiën) in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de algemene financiële be schouwingen inzake de rijksbegroting oor i960. Hoewel het niet uitgesloten is dat in het lopende stortingsjaar nog stortingen „Ik blijf maar in de bus", dacht de Koningin kennelijk toen zij prins Bernhard gistermiddag met een zg. platformbus op Schiphol naar het toestel naar Zurich de Caraibische zee) bracht, waarmee hij de eerste etappe zou afleggen van zijn reis naar Zuid-Amerika. De Prins sloeg echter zijn kraag op en kwam daardoor droog in het vliegtuig. Hij zal onder meer landbouwnederzettingen van Nederlanders in Brazilië bezoeken en in Peru gebieden bezichtigen waar mogelijk emigranten een plaats kunnen vinden. zou zijn geweest bij een spionagekomplot in Rusland, is gisteravond, na zijn uitwijzing uit Moskou, op doorreis naar de V.S. op Schiphol aan gekomen. De Amerikaan verblijft tot nader order van zijn regering in Amsterdam. Het schijnt dat de Russen, om de verbeterde betrekkingen tussen Amerika en de Sowjetunie niet te schaden, geen grote ruchtbaar heid aan de affaire hebben willen besteden. Na het protest van Washing ton en de vele publiciteit in de westerse pers, is gisteren een officieel Russisch commentaar op de gebeurtenissen gegevèn. Een menigte journalisten, fotograven televisiereporters wachtte het vliegtuig d, waarmee de Amerikaanse diplomaat .et zijn gezin uit Moskou aankwam. LangelLe stemde erin toe, enkele ogen blikken de pars te woord te staan. Hij verklaarde zich echter niet gerechtigd nadere inlichtingen over het conflict mede te delen. Een der vragen aan Langelli luidde: i Russische zijde „Bent t cident een symptoom is van een nieu anti-westerse campagne?". Geen co mentaar. Hierna gaf de Amerikaan kennen dat hij het vraaggesprek als eindigd wenste te beschouwen. Moskou heeft Inmiddels in een nota formeel het Amerikaanse pro-test tegen de behandeling van Langelle van de hand gewezen, zo heeft het Amerikaanse terie van buitenlandse zaken medegedeeld. De Russische lezing over hat incident is, dat wachtende passagiers voor buslijn 107, die naar het centrum van Moskou rijdt, op vrijdag 16 oktober tijdens het spitsuur 's morgens twee onbekende per- heimelijk'materiaal uit- Op rijksweg bij Ypenburg Een dode koe en drie totaal vernielde auto's. Dat waren gisteravond dc trieste gevolgen van een ernstig ongeluk op de rijksweg 4a bij dc rotonde te Lcidschcn- dam. Het gebeurde omstreeks negen uur. Door nog onbekende oorzaak staken plot seling zeven koeien de donkere weg over. Een automobilist, komend uit dc richting Leidschendam, had -de dieren te laat in de gaten en reed er tegen aan. Hel dier werd zo ernstig gewond, dat het later moest worden afgemaakt. Nog maar juist na de eerste botsing volgde de tweede. Een achter de eerste auto rij dende andere wagen kon niet tijdig meei remmen en reed met flin-ke snelheid te gen zijn voorganger. Een uit de tegenovergestelde richting komende Belgische auto werd vrijwel op hetzelfde momejit bij het ongeluk be trokken. De bestuurder wilde één van de koeien op het laatste moment ontwijken, maar verloor daarbij de macht over het stuur. Tweemaal sloeg de wagen over dc kop. Dc koe was licht gewond, maar de bestuurder liep geen enkel schram metje op. De auto's waren zo zwaar beschadigd dat ze met takelwagens moesten worden weggesleept. Met behulp van enkele boerenzoons kon de politie de zes over gebleven koeien het weiland indrijven. De eigenaar van de koeien is vermoe delijk een landbouwer uit de Noord- Oostpolder, die wegens de droogte de beesten naar het westen heeft overge bracht. Waarschijnlijk via 'n opgedroog de sloot zijn de koeien ontsnapt. Het verkeer op de rijksweg ondervond ongeveer anderhalf uur vertraging. MALIK AMBASSADEUR IN MOSKOU De Indonesische regering heeft de 41 jarige journalist Adam Malik benoemd imbassadeur te Moskou. De huidi_ ambassadeur Alexander Maramis krijgt post aan het ministerie van buiten landse zaken te Djakarta. Malis is direc teur van het persbureau Antara Hi; heeft twee jaar gevangen gezeten wegens beschuldiging van een poging tot ontv< ring van Sjahrir; doch werd in 19 vrijgesproken. In 1949 werd hij door de Nederlanders uitgeleverd aan de repu bliek Indonesia. Minister Zijlstra Goede controle op Euro-organen (Van onze parlementsredactie) De regering is van mening dat de con trole op het beheer van de Europese or ganisaties in het algemeen op verant woorde wijze is geregeld, heeft minister Zijlstra dc Tweede Kamer mecgedeelü. De controlecommissie voor Euromarkt i Euratom is in juni geïnstalleerd. De controle heeft ten doel de wetmatigheid en rechtmatigheid van de ontvangsten en uitgaven na te gaan en vast te stellen of goed financieel beheer wordt gevoerd. verslui hiervan wordt elk jaar aan de raden van ministers en aan de Ver gadering overgelegd. Voor het toezicht op de kosten van het ïcretariaat-generaal der Benelux is er en controlecomité dat de controle laat uitvoeren door twee deskundigen die drie maandelijkse rapporteren. Aangezien deze controle volgens het unieverdrag bij over eenkomst moet worden geregeld, zal ter voorbereiding een werkgroep worden in gesteld, waarin de nationale Rekenka- worden vertegenwoordigd. wisselden. Dë buspassagiers, die de zaèk niet vertrouwden, hielden de twee on bekenden vast en leverden hen uit aai de autoriteiten. Een van de twee, eer niet -nader genoemd Russische staatsbur ger, droeg een brief bij zioh met instruc ties voor spionage. Hij had voorts 20.000 Roebel op zak en middelen voor schrij-ven met onleesbare inkt. De ander had vrijwillig een zakboekje overhandigd, waarin met onleesbare inkt gegevens stonden. Later identificeerde hij zich als Russel Langelle van de Ame rikaanse ambassade Hij werd ca vrijgelaten. Langelle verklaarde, dat -hij -inderdaad na een verhoor van circa twee uur, noga-l hardhandig was geweest, op v-rije voeten werd gesteld. In westelijke kringen hou-d-t men ei -kening mee dat de verdenking reeds der op Langelle rustte en dat zich onder- de wachtende buspassagiers personen bevonden die Langelle in het oog moesten houden. De kwestie is gisteren op dc Britse receptie in Moskou aan de vooravond van het Britse filmfestival druk besproken. Een Russisch journalist gaf daarbij als zijn mening -te kennen, dat Moskou het ministerie van buitenlandse zaken in Washington had laten weten, niet alles het incident ia- willen publiceren, de vriendschappelijke aard van de Amerikaans-Russische betrekkingen van dit ogenblik niet te schaden. Avonds heeft het Russische pers bureau Tass verklaard dat Langelle is uitgewezen omdat zijn activiteit onver enigbaar was met zijn status als geaccre diteerd diplomaat. In het kort werd een /erziebt van het gebeurde gegeven. Langelle, zijn vrouw en drie kinderen, werden op het vliegveld van Moskou bij hun vertrek hoffelijk bejegend. Vragen over procedure ziekenhuisopname Het lid van de Amsterdamse gemeente raad J. A. de Jong (lib.) heeft schriftelijk enkele vragen gesteld aan B. en W. De heer De Jong vraagt onder meer oi uit het communiqué dat door B. en W. aan de pers verstrekt is de conclusie moet worden getrokken dat de procedure, welke bij spoedeisende ziekenhuisopna men van fondspatiënten moet worden ge volgd, in sommige gevallen kan leidei tot verontrustende vertraging en zo ja zijn B. en W. dan niet van oordeel dat op zeer korte termijn moet worden derzocht, welke organisatorische ve deringen in deze procedure tot verbete ring zouden kunnen leiden? Lasapparaat oorzaak Nijmeegse brand Omtrent de oorzaak van de bran'd', die zaterdagmiddag gewoed hieeft in de li-n aanbouw zijnde medische instituten va-n de r.'k. universiteit op Heienid-aal te Nijmegen heeft de recherche meegedeeld, dat de brand ds ontstaan door vonken uit een lasapparaat. Men was die morgen op -het dak bezig geweest met -het aanbrengen van een bliksemafleider. Bij bet laswerk waar mede dit gepaard ging. zijn vonken on-t- s>taan, die vermoedelijk door de vrij straffe wind zich verspreid hebben. Het dak. dat was afgedekt met een vlaspro- dukt (shewil) is door de rondvliegende Produktie hoger dan vorig jaar De algemene produktie-index van het Centraal Bureau voor de Statistiek (ba- is 1953=100) was voor augustus 128 (vo rige maand 139, vorig jaar 121), gecor rigeerd voor seizoen en lengte van de maand was dit cijfer 135 (v. m. 138, v.j. 128). Per bedrijfsklasse waren de cijfers: Bouwmaterialen en aardewerk 124 (135, 119), chemische nijverheid 133 (147, 131), leder en rubber 115 (128, 102), mijnbouw 106 (116, 105), papier 119 (145, 113), gas, elektriciteit en water 132 (135 en 124), voedings. en genotmiddelen 110 (125, 114). Voor de metaalnijverheid zijn de cijfers voor jul-i en au-gusbus niet beschikbaar, voor de textiel is er slechts het cijfer voor juli, n'l. 105 (v.j. 98). Amerika wijzigt zijn hulpverlening Het Amerikaanse leningfonds vooi economische ontwikkeling (development loan fund) heeft een belangrijke wijzi ging van zijn beleid bekend gemaakt. Landen, die leningen ontvangen, moeten deel gebruiken voor aankoop var Amerikaanse goederen. Het fonds heef! 1,4 miljard dollar steun verleend, an 885 miljoen gebruikt is. Terug betaling kan geschieden in eigen valuta. 'euwe maatregel heeft ten doel de werkzaamheid va-n andere landen te prikkelen. zullen worden gedaan, rekent de minister er niet op dat dit op grote schaal zal gebeuren. De gelden, die ingevolge de huurver hoging van 1 augustus 1957 geblokkeerd worden, zijn via storting op het grootboek woningverbetering rechtstreeks aan de schatkist van het rijk ten goede gekomen. De terugbetaling (het gaat hier om 60 k f 65 miljoen) zal voor de kas van het rijk geen moeilijkheden opleveren. De be groting 1960 wordt er iniet door beïnvloed, aangezien het hier aflossing van kort lopende schulden betreft, die niet over de begroting loopt. Het streven naar een huurverhoging betekent volgens minister Zijlstra een nieuwe stimulans voor de woningbouw. Een huurverhoging verbetert immers het rendement van het woningbezit en maakt dus de woning als beleggingsobject aan trekkelijker. Dit leidt tot een verhoogde belangstelling voor het investeren van gelden in de woningbouw. De regering hoopt dat het streven naar daling van de bouwkosten succes zal heb ben. Mochten de bouwkosten stijgen, dan doet dit echter aan het belang van een huurverhoging geen afbreuk. Want gaan de huren niet omhoog, dan moeten bij stijgende bouwkosten de subsidies om hoog. De uitbreiding van de zgn. vrije sector behoeft volgens minister Zijlstra niet te betekenen dat een groter aantal wonin gen in de hogere prijsklassen zal worden gebouwd. Het is inderdaad de bedoeling van de regering dat de verhoging van de grond belasting zich zal beperken tot de ge bouwde eigendommen. Hiertoe zal bin nenkort een wetsvoorstel worden inge- HE Minister en staatssecretari Budgetonderzoek niet nodig (Van onze parlementsredactie) Er is geen reden voor de mening dat voorgestelde verhouding tussen de inkomsten- en loonbelasting voor gehuw den enerzijds en voor ongehuwden ander zijds op willekeur berust. Dit zeggen mi nister Zijlstra en staatssecretaris Van den Berge in hun memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsont werp tot verlaging van dc belasting voor ongehuwden. Verschillende Kamerleden hadden ln het voorlopig verslag opgemerkt dat een wijziging van het ongehuwdentarief al leen bevredigend zou zijn als die be- rustig op een onderzoek naar de levensomstandigheden en het uitgaven- l van de ongehuwden. De minister de staatssecretaris zijn het met dit standpunt niet eens en zien dan ook geen aanleiding zo'n onderzoek te doen in stellen. Voldoende gegevens voor het bepalen an de draagkracht zou zo'n budget onderzoek niet opleveren, daar men er niet verder mee komt dan tot het vast stellen van het bestedingspatroon bij ver schillende inkomens. Met welk geldsbe drag de ongehuwde een gelijke psychi sche bevrediging van zijn behoeften, bijv. aan gezelligheid en huiselijk verkeer, be reikt als een echtpaar valt langs weten schappelijke weg niet te bepalen, aldus de bewindslieden. Aan de bestaande tariefsverhouding ligt wel degelijk een systeem ten grond slag. Globaal komt dit hierop neer dat een vrijgezel met een bepaald inkomen geacht wordt dezelfde draagkracht te hebben als gehuwden die samen het dub bele inkomen hebben. De draagkracht is een normatief begrip, dat in het rechts bewustzijn zetelt, zeggen de minister en de staatssecretaris. De suggestie van verschillende Kamer leden om voor ongehuwden boven de 45 a 50 jaar een lager tarief dan voor de jongeren vast te stellen, wijzen de be windslieden van de hand. Zij zien niet in dat omstreeks die Ier ijd een verminde ring van financiële c aagkracht zou op treden. In antwoord op de vraag of niet verder gaande maatregelen wenselijk zouden zijn om het verschil in druk tus sen gehuwden en ongehuwden op het ter rein van de zgn. solidariteitst:jdragen in de volksverzekeringen te verminderen of weg te nemen, zeggen de heren Zijlstra en Van den Berge dat deze kwestie niet thuishoort bij de belastingwetgeving, maar bij de sociale wetgeving, met nume bij de premieheffing. Federale Gerechtshof in Pittsburgh zou vandaag het verzoek van de Amerikaanse rege ring, om de stakers in de staal industrie bevel te geven het werk te hervatten, behandelen. President Eisenhower heeft geen andere mo gelijkheid gezien voor het oplossen de ernstige crisis. „Het is vandaag een droeve dag voor liet land", zo luidt een officiële verkla ring van de Amerikaanse president. „De vrije collectieve onderhandelingen heb ben geen resultaat gehad ondanks de pogingen van regeringsfunctionarissen en de Commissie van drie, die een onder zoek moest instellen. De commissie rap porteerde dat men er niet in geslaagd is een oplossing te vinden. Het is in het belang van het land, dat de produktie in de staalindustrie onmid dellijk wordt hervat. Om de belangen van alle Amerikanen te beschermen, be slaat er voor mij geen andere mogelijk heid dan optreden van de gerechtelijke instantie ingevolge de bestaande wet geving." Ondanks deze verklaring van Eisen hower heeft David McDonald, de voor zitter van de vakbond van staalarbeiders, verklaard dat zijn bond met alle wettige middelen zal proberen het uitvaardigen van een gerechtelijk bevel te voorkomen. Het punt, waarover het Hof volgens de Taft-Hartleywet vandaag zou beslis sen, is of de staking inderdaad het wel zijn en de veiligheid van de staat in ge- Koude nacht Aanvankelijk opklaringen, later weer meer bewolking, p de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot ma tige wind uit westelijke rich tingen. Koude nacht met hier en daar mist, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als van. WOENSDAG 21 OKTOBER HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1