lOOxdevaat TIJFSEL sounix KOUD WATER LODAUNE direct klaar in koud water! 'n peuleschil met- en dat maand in maand uit.. huid-beschermend schuim! FLIPJES APPELMOES J KOUD-WATER STIJFSEL Souplex stijft soepel en strijkt prettiger! Gevraagd slagers EEN FLINKE JONGEN 2 bekwame chauffeur! 6 DONDERDAG 15 OKTOBER I93 Let op de resultaten Lodaline is vloeibaar en werkt daarom sneller dan poedervormige afwasmiddelen. Door de grote reinigingskracht alles glanzend schoon in een wip Let óók op de centen Bij een dagelijks terugkerend karwei als de vaat, spelen de centen wel degelijk een rol. Gebruik daarom Lodaline - zuiniger kan niet Let bovendien op de zachtheid Lodaline is zacht voor de handen, want het bevat Natüürlijk! Omdat ze wordt ge maakt van prachtige, gave goudrei- nettenèn omdat ze wordt bereid op de unieke Flipjesmanier. „De Betuwe"- appelmoes wint door kleur, pittige smaak en fijne geur! Wat 'n heerlijke uitkomst, als u altijd wat van die handige potjes of blikken appelmoes van „De Betuwe" in de kast hebt staan. Zo'n „hulp in de huishouding" spaart u heel wat tijd en werk uit. Onverwachte gasten? In 'n minuut hebt u 'n schaal heerlijke appelmoes op tafel. En iedereen is er dol op! Alle mensen, ook de kleinste, vinden „De Betuwe"- appelmoes 't fijnste! ONGELOOFLIJK! De druivenplukkers Oriênt-express De bruiloft der zeven zigeuners Slechts f3.95 In Iedere boekhandel verkrijgbaar TENT- en ZEILMAKERIJ Jaehtartikelen Staaldraad eD Touw FIRMA TROOST Haven 14. Leiden. Tel. 21664 Gevraagd TIMMERLIEDEN en METSELAARS Aanmelden; N.V. Bouw- er Exploitatiebedr. D. J. Huur man en Zn, Herengracht 12, Na 6 uur: Hugo de Vries- straat 76. Verbluffende ontdekking! SOUPLEX koud-water stijfsel Nu kunt u veel gemakkelijker en veel sneller stijven, mevrouw! Want nu is er Souplex, de stijfsel die direct klaar Is !n koud water. U hoeft nu geen water meer te koken, geen papje meer te maken. Souplex koud-water stijfsel strooit u direct 'uit het pak In koud water - terwijl 'U roert-en het'stijfselbad is gereed! Souplex stijft soepel, strijkt prettiger! Het valt direct op. Uw goed ziet er. veel mooier uit als u het met Souplex. hebt gesteven. Want door Souplex behoudt het zijn natuurlijke soepelheid. En u merkt het bij 't strijken! Souplex plakt gega randeerd nletl Uw bout vliegt werkelijk over het strijkgoed. Stijf nu soepel. Strijk nu prettiger. Stijf met Souplex. Haal van daag nog een pak In huls! Op uw waardebon ontvangt u ter kennismaking een groot pak Souplex van 54 cent tijdelijk ...r 39 cent. NIEUW! NIEUW! NIEUW t NIEUW! NIEUW! Souplex Is direct klaar In koud water! Souplex stijft heerlijk soepel! Souplex Is Ideaal yoor licht en zwaar stijven! Souplex bevat actief Brlllantex! Uw witgoed wordt witter, üw bontgoed fleuriger I Souplex Is voordeliger In. 't gebruik... want u bespaart gas en brandstof en... overgebleven Souplex kunt u wegzetten en de volgende keer (na even roeren) weer gebruiken! Gevraagd een bekwaam UITVOERDER bij een middelgroot bouw en aannemingsbedrijf. Br. onder no. 4443 bur. blad. Aanmelden N.V. Vleeswarenfabrieken van den Berg en Co. Rijksstraatweg 103, Wassenaar VERENIGING „HET KAASMERK" vraagt voor tijdelijk van 15—18 jaar Aanmelden Roomburgerweg 3A, Leiden. Bouwmaterialen handel hier ter stede vraagt bekend met lossen en laden vai bouwmaterialen. Brieven onder no. 4440 bureau v. d. blad Personeel gevraagd 9 Voor gehele week flink dagmeisje (ca. 20 jaar) ge vraagd. Hugo de Vnesstraat 4 Leiden, 0 Wij vragen verkoopsters en hulpverkoopsters met er varing. Gehuwd geen bezw. Reiskosten worden vergoed Persoonlijke aanmeldingen dagelijks van 9-6 uur N.V Hema, Leiden. 0 Gevraagd een nette bc. kwame chauffeur voor Ex peditie Bedrijf. Geregelde werktijd. Geen Nozem. Br. ond. no. 4436 bur. blads Personeel aangeb. 0 B.z.a. een meisje van 17 jaar voor dinsdag en don derdag, liefst in Hazers- woude of omg. Br. no. 4442 bur. van dit blad. Te huur gevraagd 0 Lerares M.O. zoekt in rust. omg. ruime vrije eerste etage. Omg. Acad. Ziekenh of richting stad. Brieven no 4438 bur. blad. Woningruil 0 Aangeb. nieuw gebouwde 4 kamerflat eerste woonlaag, i vrij uitzicht. Gevraagd 3 Woningruil. Aangeb. uime bovenw., 2 kamers, uite, 3 slaapk., grote zolder, ialkon enz., in Morskwartier ruilen voor heel huis of be nedenwoning, 4 a 5 kamers. Br. onder no. 4433 bur. blad. 0 Katwijk-Amsterdam Gevr. te Katwijk aan Zee vrij huis. Aangeb. A'dam N. vrij huis, bev. 2 kamers, keu ken, tuin, stenen schuur, 2 slaapk., kl, badk., gr. over loop, vliering. Brieven L. v. Nieuw Zuid 14, Katwijk aan Zee. Te koop gevraagd 0 Te koop gevraagd een Kinderbox met vlonder en een stalen kinderstoel. Br met prijsopgaaf v. Egmond., Rijnzichtweg 27 Oegstgeest. 9 Flink buis met tuin. Wij hebben in ruil zonnig boven huis (centrum) bev, 4 ka mers, keuken, zolder; rede. lijke huur. Aanb. Oude Rijn 44ATel. 22031. 0 Ter ovem. gevr. een ir goede staat verkerend kerk orgel, 8 k 10 stemmen ver deeld over 2 kl. en ped. Voor een kerkgebouw met ca. 350 zitplaatsen. Aanbiedingen Fe koop aangeboden 8 Aangeb. in g.st.z. zwarte piano, kruissn., t.e.a.b. ma gr. sjoelbak m. schij- Hazekamp, Pr. Alexan- derlaan 2, Katwijk. Na 6 uur 0 Aangeb. huisorgel. Te be vragen bij A, Heemskerk, Commandeurslaan 56 Kat wijk a.d. Rijn. Door de bank inbeslag ge- in. Hoover, Bico, Edv wasmachines. Enige ve, zo van de fabriek, worden tegen lage prijs te koop aangeboden. Br, onder 4434 bur. v, d, blad. Herenfiets te koop aange boden. Prijs f 17.50. Te bevr, Rijnsburgerweg 115 Leiden 0 Aang. witte bruidsjapon maat 40-42. Vinkenweg 17, Katwijk a. d. Rijn. 0 Een z.g.a.n. haard, merk Jaarsma. Na half 3. Witte Singel, ïoi'a, Leiden 0 Motor A.J.S. bouwjaar '55 zeer goed onderhouden, t.e.a.b. Kan gefinancierd worden. Hoge Rijndijk 107, Leiden. Diversen 0 Wij kunnen U leveren: ruime solide hangkasten met bergvak f 56.50, 6-vaks leg kasten, keukenkasten, berg- kasten, boekenkasten enz. f 62.50. 2-deurs hang/legkas ten f 110.—. „De Timmerwin- kei", Uiterstegracht 168 bij de Oude Rijn. Tel. 20051. 0 Ochtendhoest verdwijnt direct met Domproost. 40 tabl 1,45. Bij apotheker en drogist, helpt, lost Moeilijkheden met wis kunde e.d.? Voor ambachts school, Mulo enz, bijles (privé) verkrijgbaar. Zeer lage prijs! Brieven onder no. 4437 bur. blad. 0 Wegens emigratie nieuwe clcktr. naaimachines met kleine schoonheidsfoutjes, van 375.- voor 225.-. Langdurige garantie. Spoed! Br, onder letter B no. 4426 v. d. blad. 0 Uw bed is weer nieuw, als wij het in één dag voor overtrekken! 2-persoons '26.50; 1-persoons v.a, 19.50, De Kleine Winst Haarlemmerstraat 51. Hoest uw kind? Natter, rn's Melrosum Forte .uoi «c, slijm op, „jkt goed. Flacon 2.— bij elke drogist. Parapluie reparatie (ook r opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen. Parapluie- magazijn Van Oerle, .Haar lemmerstraat 95, bij de Vrouwensteeg. 0 Katwijk opgelet! Vrijdagmarkt. Pracht kwali teit damesonderjurken, ron de hals t.m. maat 52 nu f 2.98 Wees er vlug bii. Gemolton- neerde directoirs tot m. 50 nu f 2,50. Zie borden. Japle 0 Katwijk opgelet! Vrijdagmarkt. De nieuwste dames- en herenpyama'f alle maten f 6.50.. Leuke meisjes pyama's tot 14 jaar f 3.75. Lange jaeger onder- broeken, borstrokken. Allf maten f 2.50. Zie borden Japie 0 Huisgenote gevraagd P.G. voor direct, bij weduwe op leeftijd. Pers. te melden of brieven aan H. den Haan, Kanaalstraat 18, Rijnsburg. tel. K1718—2856. 0 Rijwlclkoopjes. Dames- rijwiel f 75. Herenfiets f 80. Supersportfiets f 90. Super sport kabelremmen f 105. Sportrijwiel handremmen "3. Alles in staat van nieuw vol jaar garantie. Rijwiel handel Sjouke, Hogewoerd 9 0 Grote eiken boekenkast, rundlederen clubs, radio, mahonie hoekkastje, laden- kastje, fraaie bronzen en blank gepolijste gashaarden, zware solide brandkast met ronde hoeken. In- en ver koop. W. F. Kooreman, Nw. Rijn 9, t.o. V en D.. Tel. 23261 Olieverversen Doorsmeren 0^- Schrijvers ServiceStation Hogewoerd 56-58 Telef. 20206 55. Inmiddels was All teruggekomen met een aantal harde, droge maiskoeken en drie kroezen water. „Moeten we dat eten?" vroeg Ben Bok- kel verbahsd. „We hebben zelf proviand genoeg bij ons. Wees zo goed daarvan s klaar te maken. „Men moet in gevangenschap natuurlijk blij zijn, wanneer men voldoende te eten krijgt!" sprak Imo Blassa, „en met al te kieskeurig zijn over de aard van het voed sel. Vreemdelingen, die het klimaat hier niet gewend zijn, kunnen er niet verstan diger aan doen dan droge koeken te eten en enkel water te drinken. We geven u dit diëet voor uw eigen bestwil. Wat ons be treft, All, wij hoeven niet bang te we onwel zullen ------- l lijker kost. Maak iets smake- lekker maaltje klaar." Spekkie zag tandenknarsend toe hoe hun fids het «n« blikje na het ander# open zijn kornuiten zich langdurig te goed i daan hadden, „Ik hoop dat net u ook smaakt heeft, O-ben-Bokkel." De verslaggever verwaardigde zich niet antwoord te geven. „Wij bivakkeren vannacht op deze plek", vervolgde de Palmesiër, „en gaan morgenochtend vroeg op pad om u naar uw voorlopige verblijfplaats te brengen. Daar kunt u dan een brief naar uw va derland schrijven waarin u om het losgeld verzoekt. Ali zal een tent voor u opslaan, daar zullen we u dan in deponeren. Het spijt ons dat we de boeien niet kunnen los maken, maar u zult zelf begrijpen dat wij dit ook uitsluitend voor uw eigen best wil doen. Wanneer u weg zoudt lopen zoudt u jammerlijk omkomen in de woes tijn, daarom willen wij u voor een derge lijk lot behoeden." „Als ik die Imo Blassa nog eens te pak ken krijgt", siste Spekkie tussen zijn tan den, „maak ik peperkoek van hem. Dat hij ons gevangen genomen heeft druist al tegen alle internationale rechtbanken in, maar dat hij ons nu ook nog begint te sarren, bewijst dat hij een harteloos iemand is. Hij zal dan ook geen stuiver van mijn spaarbankboekje krijgen. Ik dacht eerst nog: ach, die zeventigduizend ■gulden, die laat ik wel eventjes overma ken. Maar nu hij op die manier begint, denk ik er eenvoudig niet meer over. „Maar zoveel geld heb jij toch zeker niet, Spekkie?" zei Ben Bokkel verwon derd. „Ach", antwoordde onze dikke vriend schouderophalend. „Misschien kom ik wel een kleinigheid tekbrt - J

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 6