Leidse jeugd enthousiast over Zwitserse musici Eerste paal voor Amerikaanse industrie in Leiden Zeer drukke receptie voor ds. D. M. Vermet Leidse welpenleidster ontving gouden Jan van Hoofkruis ME UWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 12 OKTOBER 1959 Agenda voor Leiden Maandag Den Burcht, 8 uur: voorlichtingsavond emigratie Lissone Lindeman. Antonius-clubhuis, 8 uur: feestavond Zwitsers jeugdorkest Gebouw voor chr.-sociale belangen, 8 uur: Leidse chr. Besturenbond, ds. P. Sierat over Nieuw-Guinea. De Doelen. 8 uur: ledenvergadering Leidse amateur-fotografen. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Open-Deur- week, zangavond met medewerking van koor en muziekband van ds. Julius te Rotterdam. Leiderdorp, Zijldijk, 7 uur: excur sie Vola naar koperen-buizenfabriek. Dinsdag Stationsplein, 9 uur: vertrek afdeling Leiden Ned. Ver. van Huisvrouwen, herfsttintentocht. Oosterkerk, 8 uur: Open-Deur-week, ds. G. P. Klijn Driebergen. Pieterskerk, 7.30 tot 8-30 uur: gelegen heid voor meditatie en gebed. Doelenkazerne, 8 uur: toneelavond. Rijnsburg: veilinggebouw Flora, 7.30 uur: uitreiking prijzen corso Rijns burg—Leiden. Woensdag Wijkgebouw De goede Herder Oude Vest, 3 uur; Open-Deur-week. kinder bijeenkomst, film en vertelling. Marekerk, 8 uur: Open-Deur-week. spreker: ds. J. Swijnenburg van Amers foort. Het Boshuis, 8 uur: Open-Deur-week, spr.: ds. A. Klamer, radiopastor te Hil- Steenschuur 6, 8 uur: ledenvergadering De Natuurvriend. Kleine cursuszaal Academisch zieken huis, 12.50 tot 1.20 uur: middagpauze bijeenkomst. Het gulden Vlies, 2 uur: afd. Leiden Ned. Ver. van Huisvrouwen, bridgedrive. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Die Schöpfung,, Ex Animo, ter gelegenheid van 40-jarig jubileum, met medewerking van Annette de la Bije sopraan, Jan Waayer tenor en Henry Blackmon, de Amerikaanse neger- Oegstgeest: gebouw Irene, 8 uur: Poelgeester wijkgemeente. gesprekskring over „De dominee kan ons nog meer ver- (Advertentie) CENTRIFUGES vanaf 170,- Fa. DUSOSWA - Leiden Donderdag Station, 9.30 uur: vertrek excursie afde ling Leiden Ned. Chr. Reis-Vereniging naar Zaandam. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Rott. Philh. Or kest voor K. en O. Turk, 10.30 tot 12 uur: afdeling Leiden Ned. Ver. voor Huisvrouwen, koffie- Wijkgebouw Staalwijk, 8 uur: Open- Deur-week, filmvertoning „Wie is mijn naaste?" Aula Herv. u.l.o.-school, Asserstraat, 8 uur: Open-Deur-week, ds. M. L. W. Schoch van Rotterdam. Maranathakerk L. Morsweg, 8 uur: Open-Deur-week, spr. mr. A. W. Kist, zang Maranatha-koor. Hooglandse Kerkgracht 33a, 8 uur: af deling Broederschap van oud-Padvinders, lezing over Spanje. Pieterskerk, 7.30 tot 8.30 uur: gelegen heid voor meditatie en gebed. Oegstgeest: gebouw Irene, 8 uur: Rhijngeester wijkgemeente, spr.: kerk voogd J A. Mulder (met dia's). Levendaal 1, 8 uur: huishoudelijke en gezinsvoorlichting, films over vis en vis gerechten. Vrijdag Leiderdorp, Irene, 8 uur: afdeling Leiderdorp N.C.V.B., ds. A. K. Straatsma over „Ons gezin, een open gemeenschap". Zaterdag Station, 2.10 uur: vertrek excursie Ned. Chr. Reis-Vereniging naar L.D.M. te Katwijk. Antonius-clubhuis, 8 uur: toneelgroep Pulchri-studio met „Je kunt het niet kopen". Wijkgebouw Rehoboth, 3 uur: Open- Deur-week, kindersamenkomst. Elisabeth—ziekenhuis, 3 uur: receptie zuster Zephirina t.g.v. gouden klooster- Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond Van Wijk er Heringa. Zondag Pieterskerk, 10 uur: jeugddienst, voor ganger ds. A H. Smits, Noordwijkerhout, onderwerp „Geloof in theorie en prak tijk". Apotheken De avond- en nachtdienst wordt tot en met vrijdag waargenomen door apotheek Reyst, Steenstraat 35, telef. 20136. Films CASINO (2.30 en 8 uur): Othello (14 9.15 uur): Tiger-Bay n ,9.15 uur): Jack de 7 en 9.15 uur): Les LIDO (2.30, 7 (14 jaar); LUXOR (2.30, Ripper (18 jaar); TRIANON (2.3 cousins (18 jaar); REX (2.30, 7.15 en 9.15\uur): Gangster vijand no. 1 (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal, expositie Josef Cantré (tot en met 9 november)' DAMPO GENEEST l ^koudheden "jlVader. Moeder en KinU Voldoening bij K. en O.-bestuur Veertienjarige pianiste had groot aandeel in succes ONDER AUSPICIËN van de Leidse Volksuniversiteit, K. en O. en de Leidse Jeugd Actie gaf het Jugendorchester Zürich zaterdag onder leiding van Georges Scherrer een concert in de volle Gehoorzaal. Zelfs achter de vijfenveertig misucerende jongelieden zaten de toehoorders in een wijde, diepe boog. Merendeels waren 't middelbare en u.l.o.-scholieren, die de zaal bevolkten, maar ook veel ouderen hadden deze demonstratie van jeugdige musiceerlust niet willen missen. Het toneel was feestelijk ver- sièrd met bossen chrysanten en op de voorrand verhieven zich ter weers zijden de nationale vlaggen van Zwitserland en Nederland, cpoen, na veel beredder van de K. en O.-heren, onder wie de directeur, de heer A. J. van der Pompe, zich wel bijzonder verdienstelijk maakte, de massa eindelijk in de luisterhouding zat, kon dirigent Scherrer binnen komen en het spel beginnen. Het werd duidelijk dat deze strijkende en blazende jonge muzikanten geen technische brekebenen zijn, dat zij notie hebben van melodievorming, van timbre en optimale effecten, dat zij er be hoorlijk in getraind zijn naar elkaar te luisteren en zich, tot heil van het klankevenwicht, op elkaar af te stemmen in sterkte en uitdrukking. Al deze voor een bevredigend effect onmisbare dingen werden hun ongetwij feld door de heer Scherrer bijgebracht. En men kan er zich van overtuigd houden, dat deze amateur-muzikant niet ophoudt, zijn orkestmusici (beter gezegd: zijn discipelen), dit alles, en nog veel meer, op het hart te binden. beslist niet onze taak, tegenover dit vele goede een aantal vanzelfspreken de tekortkomingen op te sommen. Van zelfsprekend, omdat deze muzikanten als zodanig niet zijn volleerd: afgezien van het feit, dat niemand dat ooit wordt, en hun leider, ondanks zijnmanifest peda gogische begaafdheid, zijn natuurtalent e goede genius, een niet alles doorziend amateur is. Zijn di rectie wordt door allen begrepen en ge volgd, maar is niet allesomvattend en idee bezielend. Dat enkele spe- n dan zich vergaloppeerden, is geen groot kwaad, maar dat de langzame Inleiding van Telemans Franse ouverture ln C-dur te schokkend en dus onjuist werd geïnterpreteerd, dat de geest in Mo- zarts opmerkelijke Serenade K.V. 388 in moll, net nog bleef slapen, wijst op tekor- le voorlichting. :ouden hiervan nog enkele spre kende voorbeelden kunnen noemen, maar volstaan met deze twee. Het zou trou wens bepaald onsympathiek zijn, als wij niet in tweede adem de veel luchtiger, veerkrachtiger uitvoering van Haydns laatste Londense symfonie van 1795 zou den vermelden. Vaart en élan Deze verklanking toonde vaart, élan n musiceerdrift. Maar Haydns muziek is dan ook ongecompliceerder, naïever, geestiger ook dan die van Mozart. Het slot-allegro, met de grappige imitaties doedelzakklanken werd toch wel zo frank en vrij gespeeld, dat men er echt plezier in had. Om nog even op die Mozart-serenade terug te komen: de meester heeft, eer lijk gezegd, zijn werk geen goed ge daan, toen hij deze typische buitenmuziek voor de kleine ruimte geschikt maakte. De hobo's, klarinetten, hoorns en fagot ten, alle vierdubbel bezet, maken de klank wat gedrukt. Alleen de nauwletten de luisteraar moest de enorme muzikale waarde van het vierde deel herkennen. Na de kunstige variaties op een, later in het beroemde c-moll-Concert terugkerend met geheimzinnige kracht aansprekend thema, breekt plotseling een onvergetelijk Es-dur- lieht door- De overleiding naar C-dur is het werk van en genie. Dan moest men het nog prijzen, dat de acht bla zers, onder wie de eerste hoboïste zich in 't bijzonder door haar fraaie toon onderscheidde, zo nauwkeurig hebben gespeeld. Het leek wel, alsof zij met lineaal en passer bezig waren- Een heel goede vertolking ondervond het Adagio uit het Weihnachtsoratorium van de grote Spaanse cellist Pablo Casals, een bijzonder knap geschreven, wel ge proportioneerd, met binnen de perken der gevoeglijkheid gehouden het eind Gul applaus De bezoekers die zich steeds uitermate gul met applaus hadden getoond, zelfs de delen van de serenade kregen eer zonderlijke hulde, waren werkelijk thousiast van het, naar we.menen enige. Concert voor piano en orkest in D-dur van Haydn. Daartoe was alle reden. Want de wijze waarop de 14-jarige Hélène Basler, een wat verlegen, een voudig meisje, haar solopartij speelde, was opmerkelijk, technisch en qua mu zikaal aanvoel enuitstekend. Zij bleek dadelijk zeer geconcentreerd en ver waarloosde geen enkel detail. Het spel van de orkestmuzikanten tilde haar blijkbaar geheel boven een natuur lijke bevangenheid uit. Pittig Maar het bleef volkomen vrij v lijk vertoon. De samenwerking met pittig, doch wat droog en minder ge' lig spelende orkest was correct.. Rondo all' Ungharese .werd een hoogte punt van keurig samen musiceren, echter niet van overschuimende geestdrift. Daar voor was het tempo, denkelijk voorzich tigheidshalve, ook te laag genomen. De jonge soliste, kennelijk ontdaan, werd met bloemen overladen en terwijl de fotografen blitzten, klaterde een mach tig applaus van alle kanten op. Een toe gift, iets van Domenico Scarlatti, moest toen wel volgen. Na het einde van de muzikale verrich tingen bedankte de voorzitter van K. en O., de heer H. de Wilde, het orkest en zijn vol trots op de muzikanten neer ziende dirigent. Tijdens de laatste zinnen van de Duitse toespraak werd 'n enorme mand met cadeautjes en evenzovele roto gravures binnengedragen. De aandacht was de gehele avond zo groot geweest en de bijval zó spontaan, dat de spelers van de Leidse jeugd wel een bijzonder prettige herinnering naar Zürich zullen meenemen. i Wolfswinkel Joh. i Er was op het toneel van de Stadsgehoorzaal zaterdagavond maar weinig ruimte voor de musicerende Zwitsers, want de belangstelling van de Leidse jeugd was zo groot, dat tot op de laatste inerkante meter stoelen waren gezet, zelfs achter de violisten. Foto N. van der Horst Vanmorgen werd op een terrein op de hoek van de Rooseveltstraat en de Vijf-meilaan de eerste paal geslagen voor de Amerikaanse Reece-fabriek. Dat is een fabriek waar knoopsgatenmachi nes worden gemaakt. Het is de eerste vestiging van dit bedrijf op het Euro pese continent. In totaal heeft dit con cern 137 vestigingen en verkooporgani saties over de gehele wereld. De export breidt zich voortdurend uit. Er staat op he-t terrein aan de Roose veltstraat, naast de Reed Roller Bit Company, een tijdelijk houten gebouw, •in arbeiders worden opgeleid Hel in is 12.000 m2 groot. Bij de fabriek »n een kantoor, een kantine en een en kleedgelegenheid. Er worden 259 palen geheid voordat, met de bouw wordt begonnen. Volgens hel werksche ma komt de fabriek in april van hel volgende jaar klaar. Er is voor vijftig werkgelegenheid. De uitvoering is opgedragen aan Panagro te Warmond De fabriek wordt ingericht met uit de V.S. geïmporteerde machines. Onder hen die het slaan van de eerste paal vanmorgen bijwoonden waren bur- Solglytt vanmiddag in Leiden terug Vanmiddag omstreeks half 5 zou de. boot met Solglytt-verpleegden in Leiden terugkomen. De scheepsarts meldde ons vanmorgen, dat de tocht naar de Maas stad zaterdag via Pernis is gegaan. Het bezoek aan de havenwerken was voorat door het mooie weer heel spectaculair, zowel voor de verpleegden als voor het personeel. Gisteren is het rustdag geweest. Som migen maakten van de gelegenheid tnt passagieren gebruik, maar de meesten bleven op de boot om verwanten te ont vangen. Een groot deel van de dag i- het een ko-men en gaan van familieleden en vrienden geweest. Als u dit stukje leest, zijn de Sol-glytt- ianen wel weer in hun woning aan he' Plantsoen teruggekeerd. Er zijn er on der hen, die, als het kon, graag voor nog el een maand varen hadden getekend laar ieder ds hoogst tevreden. Het erkelijk een week geweest om nooit vergeten! Leidse hutspot-wandeltocht met ruim 900 deelnemers De Leidse hutspot-wandeltocht die za terdagmiddag uit de Romamisz-aal aan de Mare startte, is met een aantal van ruim 990 deelnemers een groot succes gewor den. Aan het doel van deze tocht, een batig sald'o voor de kas van de wandel- kring Leiden, is dan ook zeker beant woord. Het bestuur van de w.s.v. Zwieten te Zoeterwoude (met de heer J. W. Hoo- g er vorst aan het hoofid) vefiddent lof voor de prima organisatie. Er was een mooi parcours uitgezet via Leiderdorp over afstanden van 10 en 15 km. De deelnemers mochten na afloop ter herinnering een met de hand gemaakt hutspotje in ontvangst nemen. De groe pen kregen een groot formaat, terwijl voor de beide afstanden enige extra groepsprijaen, bestaande uit een fraai wandbordje, werden uitgereikt. De- oud ste deelnemer, de heer C. W. Oostveen te Leiden, 72 jaar oud, en de van verst ko mende, de heer H. ter Brink uit Gronin gen. kregen ook zo'n wandhordje. De extra groepsprijzen voor de afstand van 15 km gingen naar HoLlandia A Alphen aan den Rijn, SDS Den Haag, DVO Hüllegioni, Vuijk Den Haag; voor de afstand van 10 km naar SVLV Voor schoten, Sparta Leiderdorp, De Rippers Rijpwetering. De overige groepen waren Leidse Houtsohool, 'f Zwaantje Hazers- In de Gehoorzaal De Open-Deur-bijeenkomst met de Rot terdamse predikant ds. Julius is avond niet in de Pieterskerk maar i Gehoorzaal. wonde, Vlug en Kwiek Hazerswoude, De vrolijke Tippelaars Voorhout, VIOS Sas- senhelm, Hyacintlha Noordwijik-Binnen, Zwieten Zoeterwoude. do Ewout-Jop- pensz-groep en de Sagara-Satrijs-groep de padvinders. gemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot en de wethouders J. C. van Schaik en A. J. Jongeleen. Mrs. Reece, de echtgenote van mr. John B. Reece, die de leiding van het Leidse bedrijf heeft, sloeg de eerste paal. Na afloop werden verver singen aangeboden. Dag en nacht heerlijk warml Veilig, reukloos en uiterst zuinig - 24 uur achtereen, zó brandt alleen een échte "Aladdin". Een kwaliteits product van de bovenste plank I Gemaakt om U jaren lang van dienst te zijn, zonder storing. M£addüü(juc. PETROLEUM CONVECTOR J. G. DE ZEEUW N.V. Postbus84, Dordrecht. A. Zwart overleden In Leiden is op 90-jarige leeftijd de heer A. Zwart overleden. De heer Zwart genoot bekendheid door zijn jarenlange arbeid aan de Leidse plantsoenen. Hij werd geboren in 1869. In 1894 kwam hij bij de gemeente Léiden als tuinman in dienst en op 1 juli 1933 werd hij gepen sioneerd. Hij was toen hoofd-tuinman. De heer Zwart heeft ook deelgenomen aan het plaatselijke organisatieleven op het gebied van tuinbouw- en plantkunde. Hij maakte indertijd eveneens deel uit in het bestuur van de ambtenaren- •ganisatie Recht en Plicht. Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 LEIDSCHENDAM Zaterdagmiddag wareu velen in het dienstgebouw de Ned. Herv. kerk aan de Regthuys- straat samengekomen, om ds. D. M. Ver met, emeritus-predikant der Ned. Her vormde gemeente geluk te wensen mei zijn gouden ambtsjubileum, terwijl te vens werd herdacht, dat dominee er mevrouw Vermet vyftig jaar geleden in de echt werden verbonden. De zaal van het dienstgebouw was fleurige herfstbloemen versierd ei midden van tal van bloemstukken ei deaus namen het gouden bruidspaar, hun dochter, zoon en schoondochter, de ge lukwensen in ontvangst. Onder de eersten, die kwamen felici- ren waren burgemeester en mevi Banning, gevolgd door ds. J. Groot, die namens de centrale kerkeraad van de Ne derlands Hervormde gemeente te Leiden, de dank uitspraak voor de belangrijke pastorale arbeid, die de jubilaris ook deze gemeente heeft verricht. Districtskoempoelan in Teylingerbosch Oubaas Beekes, Oegstgeest, kreeg de woodbadge T700R de vijfentwintigste maal sinds 1945 werd zaterdag en zondag de districtsleiderskoempoelan gehouden in huize Teylingerbosch te Vogelenzang, 's Middags 5 uur sprak Oubaas A. Beekes, districtscommis saris, een kort welkomstwoord tot de bijna 100 leiders en leidsters. P:re- cies tweeëntwintig jaar geleden werd hier op Teylingerbosch het grootste evenement van de padvindersbeweging, de wereldjamboree, gehouden. Oubaas Beekes was dan ook verheugd, dat juist op deze, voor de padvin derij historische grond, de jubileumkoempoelan van het district Rijnland kon worden gehouden. Na de opening richtte de heer Beekes zich tot enkele leiders, aan wie hij een certificaat kon uitreiken als bewijs, dat met goed gevolg een speciale cursus van 1 jaar was gevolgd Hierna werden door schipper C. Verloop uit Noordwijk spelen gedemonstreerd, die door de padvinders met eenvoudige middelen kunnen wor den uitgevoerd. 's Avonds hield oubaas F. J. van der Veer, hoofdkwartier-commissaris voor overzeese districten, een bijzonder inte ressante lezing over de padvindersbewe ging op Nieuw-Guinea. Aan de hand van enkele, door hem zelf vervaardigde films, gaf hij een overzicht van de proble men, die zich op Nieuw-Guinea bij de padvindersbeweging voordoen. Het op voedingswerk, aldus spreker, is in eerste instantie ter hand genomen door de Zending, evenals nog steeds voor een groot deel het onderwijs. Padvindersgroepen verschijnen pas daar, waar de Zending reeds veel pio niersarbeid heeft gedaan en men zich ieeds is gaan aanpassen aan een enigs zins westerse-levenswijze. De padvindersbeweging op Nieuw- Guinea heeft, en dat wordt door ieder een erkend, een zeer belangrijke taak in de ontwikkeling van het land juist cmdat er in feite nog geen andere vorm van jeugdbeweging is. Het is daarom zo jammer, dat een aan tal padvindersgroepen, die in relatie staan met de Zending, zich moeilijk kun nen ontwikkelen. Immers deze papoea's, ondergebracht in een internaat van de Zending, kunnen vaak weinig of geen zakgeld krijgen, waardoor het voor deze knapen onmogelijk is uniformstukken te kopen. Oubaas Van der Veer deed daarom een beroep op allen geld in te zamelen voor deze padvinders Er werd eenstemmig be sloten, als district een gehele padvinders- groep verbonden aan een internaat, te adopteren. Na de morgenwijding op zondag, van prof. dr. P. A. H. de Boer, eredistricts- commissaris, sprak de hoofdcommissaris van de Nederlandse Padvindtrsbeweging oubaas E. V. H. Volkmaars, een kon woord over „paraajt zijn". Het deed hem een groot genoegen juist leumkoempoelan, aan één derscheiding 1 op deze jubl- van de leid- e kunnen uit reiken, die zo nauw aan dat padvinders- motto „weest paraat", verbonden is. Deze onderscheiding, het gouden Jan van Hoofkruis, werd door oubaas Volk maars uitgereikt aan mej. A. Bink, assi stent welpenleidster van de Prinses Irenegroep uit Leiden. Zij heeft op 4 juli, met gevaar voor eigen leven, uit één van de Leidse grachten een jongetje gered. Het Jan van Hoofkruis wordt slechts enkele malen per jaar uitgereikt en behoort dan ook tot de hoogste padvin- dersonderscheidingen in nns land Na de warme maaltijd stonden 's midags nog op het programma een natuurverkenning onder leiding van twee ambtenaren van de Leidse plantsoenendienst, een groot spel en volksdansen. Hopman H. ten Bokkel Huinink, H.K.C. voor training, reikte aan Oubaas Beekes de „woodbadge" uit. De woodbadge is een bepaalde onderscheiding, die wordt gegeven aan leiders, die hiervoor enkele ja ren een cursus hebben gevolgd. Zondagmiddag 5 uur werd deze jubi leumkoempoelan met een kort woord van de districtscommissaris gesloten. Mej. Bink, de moedige Leidse welpenleidster, kreeg op de districtskoempoelan het gouden Jan van Hoofkruis uit handen van oubaas Volkmaars. Volgens de gewoonte bij de padvinderij draagt zij de onderscheiding links en ontvangt zij met de lin kerhand gelukwensenRechts van haar districtscommissaris Beekes van Oegstgeest. Foto W. J. Buytendorp Tal van vooraanstaande ingezetenen van Leidschendam ,o.m. ds. G. L. R. Rip- hagen, Geref. predikant, de directeur van het gastbedrijf, de heer H. Batelaan en vele Hervormde gemeenteleden, die hun vroegere pastor nog steeds niet vergeten zijn, gaven door hun tegenwoordigheid van hun belangstelling blijk. Namens de kerkeraad en kerkvoogden van de Her vormde gemeente te Leidschendam, sprak ds. J. van Leusden het gouden bruidspaar toe. Een aantal boekwerken was het tastbaar bewijs dat waarde ring van de Hervormde colleges. Ook namens het bestuur van de christelijke scholen, waarvan ds. Vermet jarenlang voorzitter is geweest, werd een boek werk over psychologie aangeboden. Want juist dit terrein heeft nog steeds de vol le interesse van ds. Vermet. Om half vijf kwam de plaatselijke har monievereniging St. Caecilia een muzi kale hulde brengen aan het bruidspaar. Hierna duurde de stroom van belang stellenden nog onverminderd voort tot lang na 5 uur. Onder meer merkten wij nog op, ds. I. Voorsteegh uit Den Haag, ds. Bakker uit Voorburg, mevrouw de weduwe dr. Reyers en dr. Ludwig. Tot slot dankte ds. Vermet voor de overwel digende belangstelling, die zijn echtge note en hem diep getroffen had. Leidse chr. W.B.V. kreeg koninklijke goedkeuring Naar wij vernemen, heeft de chris telijke woningbouwvereniging te Leiden de koninklijke goedkeuring verkregen. Dit betekent, dat zij fei telijk nu pas doelgericht aan de slag kan gaan en zich kan presenteren bij het gemeentebestuur. De reisduif vloog Kampioen navluchten: 1. W. Kapaan 141.8 pnt., 2. W- Siera 136 pnt., 3. G- v. d. Drift 110.9 pnt., 4. F. W. Bouwman 106.3 pnt,, 5. J. en H. v. Leeuwen 105 pnt. Kampioen lange afstand: 1- Gebr. Kok 248 pnt-, 2. F. W Bouwman 228-8 pnt-, 3. F. v. d- Drift 213-4 pnt, 4. A. v. d. Hulst 209.3 pnt., 5. J. en H. v. Leeuwen 175.7 pnt. Kampioen jonge duiven: 1. W Kapaan 285.3 pnt, 2. J- v. Alphen 272.7 pnt, 3. F. W. Bouwman 272.4 pnt., 4. W. Siera 271.2 pnt., 5. Gebr. Pracht 266-5 pnt. Kampioen korte afstand: 1. A- Singeling 361.4 pnt., 2. J. v. Alphen 326-4 pnt.. 3. Gebr. Kok 315.9 pnt., 4. W- Siera 314.6 pnt., 5. G. Mooben 291.9 pnt. Kampioen oude duiven: 1 Gebr. Kok 564 pn'l., 2. F- W. Bouwman 505.4 pnt., 3. A. Singeling 505 pnt., 4. J. van Alphen 470.4 pnt., 5. J. en H. v. Leeuwen 462.5 pnt. Kampioen generaal: 1. Gebr Kok 913.9 pnt., 2. F. W- Bouwman 886.1 pnt., 3. W. Siera 827.8 pnt., 4. J. v. Alphen 822.4 pnt., 5. P. v. d- Drift 743.9 pnt. Heup gebroken Zaterdagmiddag is een 69 jarige fietser t Wassenaar in de Haarlemmerstraat r hoogte van de Pelikaanstraat door een motorrijder aangereden. De fietser kwam allen en brak zijn rechter heup. Hij het Sint Elisabethziekenhuis ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3