tv FORTY FOUR Zoeterwouds Glorie hield geslaagde jongveedag Weinig discussies en 44 agendapunten afgewerkt BLEICHRODT A Doorbraak Vierkant en demping haven Lisse "HAKDG-RADE EE" f Ceta-Bever $5» VLEKEEHFASTA ®S®> V MAPRO NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 2 OKTOBER 1959 Gemeenteraad LEIDERDORP T3IJ DE gisteravond gehouden vergadering van de Leiderdorpse raad gingen verreweg de meeste van de 44 punten tellende agenda zonder discussie onder de hamer door. Bij de ingekomen stukken was een mede deling van G. S., dat aan Leiderdorp, voor 1959 een contingent van 15 woningwetwoningen is toegewezen. De voorzitter lichtte toe, dat men met de aannemer en de architect van de vorige 40 woningen reeds tot een op lossing is gekomen, waarover in de volgende raad nadere voorstellen ko men. Tot geneeskundige voor de kosteloze inenting 'egen ookketi wert dokter H. Bakema met algemene stemmen gekozen Tot leden van de com missie van advies, bedoeld in art. 8 der woonruimtewer werden gekozen: mevr. B. Seret-Cruden (10 stemmen) en de herer. H Kuilenherg (9 stem men), A. Mol (10 stemmen), E. J. Veldhuyzen (10 stemmen) en D. P. Wijers (8 stemmen). Bij de behandeling van het bezi schrift van de heer Devilee tegen de slag hondenbelasting merkte de heet ling op, dat hij niet het gevoel had. dat schrijver met opzet in gebreke wa bleven te betalen. De heer Lolling, ge steund door enkele raadsleden. stemming, doch met 7 tegen 4 sten werd de aanslag gehandhaafd Bij het voorstel tot verhuur van het ge bouwtje Kerklaan 3 aan de heer F. v Proosdij zeiden de heer Lolling en An drik te hebben vernomen dat de hee: Van Proosdij zou vertrekken en vroegei om het gebouwtje als bedrijfsruimte ti handhaven. De voorzitter deelde mee, da de heer Van Proosdij wel zijn soepcen trale zou voortzetten, doch dat in het con tract zal worden opgenomen, dat het ge bouwtje zuiver als bedrijfsruimte moi dienen. De subsidievoorstellen, in het bijzond< betreffende de padvinderij en de korf balvereniging Velocitas gaven stof tot dis De heer Boot betreurde het, dat het col lege van B. en W. afwijkt van het ad vies van de culturele raad, welke e: getwijfeld veel aandacht aan schenkt hoe het geld in de vereniging wordt besteed. In de loop der jaren zijn de gemeente lijke subsidies door toedoen van de cul turele raad lager geworden en hij achtte ook in dit geval de voorgestelde bedra gen redelijk en verantwoord. De heer Andrik had lof voor het streven van de harmoniekapel om door een actie onaf hankelijk van de gemeentesubsidie te worden en de grote activiteit, die door deze vereniging wordt ontplooid. De voorzitter antwoordde, dat het col lege van B. en W. het ook wel eens is met de voorstellen van de culturele raad, doch dat een kritische beschouwing van de begrotingen toch een lager tekort op levert, terwijl een lagere subsidie de zelf werkzaamheid zal stimuleren. Vuilnisauto De heer Boot vroeg stemming over voorstel, het advies van de culturele raad betreffende de subsidies aan de padvin derij en Velocitas te volgen, dat met 6 tegen 5 stemmen werd aangenomen. Bij het voorstel tot aanschaf van draaitrommel vuilnisauto vond de heer Lolling de afschrijvingstermijn van 8 ja wel wat lang en zag liever een termi van 5 jaar. Verder kan deze draaitro: mei tweemaal zoveel laden als een r trommel en hij vroeg of hierop was gere kend met het chassis, terwijl hij ook de aandacht vestigde op de auto van Neder lands fabrikaat, de D.A.F. De heer Andrik vond de afschrijvings- Jong- RIJNSBVRG ;e kerk gestart De afdeling van de Jonge Kerk, die vorig seizoen is heropgericht, doch nog steeds door een voorlopig bestuur werd geregeerd, is in de woensdagavond ge houden vergadering overgegaan tot definitieve bestaansvorm. De belangstel ling, die op vorige vergaderingen werd getoond, gaf daar alle aanleiding toe en ook de opkomst op de vergadering van woensdag gaf reden tot voldoening. Na dat voor de pauze de nodige woorden over deze kwestie waren gevallen, hield ds. Saraber uit Voorschoten, voorzitter van de classicale Jeugdraad, een betoog over: „Kerk en Jonge Kerk". Allereerst noemde hij als kenmerken der Kerk haar algemeenheid en haar heiligheid. De Jonge Kerk voelt sterk dat zij, als eens Abraham, wordt geroepen door God, waardoor men soms op wonderlijke wegen belandt. In de Jonge Kerk trilt dan ook de dynamiet van het Christendom, wat soms leidt tot conflicten met de empi rische Kerk, die meestal een statisch heils instituut is. De jongeren mogen kritiek blijven le veren, want fouten blijven altijd aan de Kerk kleven. Slechts dan echter als de Jonge Kerkers zich volledig inzetten voor het Koninkrijk Gods. Deze inzet vergt niet veel, maar alles. Zij die Christus volgen, zullen daarvan echter nooit spijt hebbep. In het definitieve bestuur werden ge- kozein: mevr. Van Egmond-van der Haak, mej. M. Driebergen, de heer D. van Eg- mond en de heer G. Koning. Rijnsburgse Boys De opstelling van het eerste elftal van Rijnsburger Boys voor de belangrijke uit wedstrijd tegen H.B.S.S. uit Schiedam is als volgt: doel B. Heemskerk; linksback B. Kralt; rechtsback H. de Mooy; links half J. Bleichrodt; spil L. v. d. Sleet, reohtshalf G. van der Mey; linksbuiten T. van Zuylen; linksbinnen C. Heems kerk; midvoor C. van Maris; rechtsbin nen H. v. d. Mey; rechtsbuiten G. v. d Kwaak. Bazaar Groene Kruis Nu de bazaar van Het Groene Krui: al enkele weken achter de rug is, heeft het comité de balans opgemaakt. De tale opbrengst overtrof aller verwachtin gen ƒ5125, waarvoor Het Groene Kruis de gehele Rijnsburgse gemeenschap harte lijk dankt. Groenteveiling maakt het miljoen vol Gisteren heeft de omzet van de Rijns burgse groenteveiling de 1 miljoen gulden bereikt. Voorzitter W. Star deel de mee, dat daarmee de totale omzet van vorig jaar met f 95.000 is overschre den. Per l ju: i was er een achterstand van f 85.000, zodat in de periode 1 juni— 1 oktober f 180.000 meer is geveild dan in de overeenkomstige periode van 1958. De tuinder die het miljoen volmaakte, was de firma J. Haasnoot en Zoon. Ko per was de heer H. de Mooy. Beiden kre gen van de voorzitter een kistje sigaren. De verdere aanwezigen werden met een rokertje verrast. 1 termijn, gezmn het beperkte gebruik, vrij lang en liever een termijn van 10 jaar. De heer K.leiss antwoordde dat met de '.waa rriere belasting van het chassis re kening is gehouden, een afschrijvingster mijn van 5 jaar achtte hij te kort, gezien het geringe aantal kilometers; dan nog liever 10 jaar. De voorzitter merkte, wat betreft de aanschaffing van een Nederlands produkt op, dat met de aankoop van een Magirus de plaatselijke dealer wordt bevoordeeld Overigens werd het voorstel zonder hoof delijke stemming aangenomen. De invoering van de reinigingsrechten gaf nog al stof tot praten. Discussie De heer Andrik merkte op, dat de be rekening van B. en W. uitgaat van standpunt, dat de uitgaven voor worden gedekt door de inkomsten. Bij verdere berekening wordt aldus de heer Andrik, het dekkingspercentage na 8 jaar 75°/o en bij langere levensduur var auto zelfs nog hoger. Een dekking 50% vond hij mooi. Voorts stelde de heer Andrik, dat de rechten op belanghebben den zullen worden verhaald, waartoe hij ook de huiseigenaren zou willen reke nen en dan ook 5 op de bewoners en 3 op de eigenaars te verhalen. De heer Goddijn vroeg of in de kosten rekening geen administratiekosten gere kend moeten worden. De heer Meerburg kon het standpunt van de heer Andrik niet delen, terwijl de voorzitter op de vraag van de heer Goddijn, antwoordde, dat momenteel de kosten van het admi nistratief personeel nog niet worden ver deeld, doch dat het wel de bedoeling is, dat in de toekomst te doen. Eerst werd het voorstel van de heer Andrik, gesteund door de heer Nievaart (beiden P.v.d.A.), om de rechten te verdelen in stemming ge bracht, doch met 3 tegen 8 stemmen verworpen. Hierna werd nog gedis cussieerd over de grootte van het be drag. De voorzitter deed het nadere voorstel, na verloop van 2 jaar met de werkelijke cijfers ter tafel te ko men, waarbij dan het dekkingsper centage kan worden bekeken. Wat verder z.h.s- werd aanvaard. Tot leden van de rekeningscommissie voor de rekening over 1957 werden ge kozen de heren De Graaf (10 stemmen), Nievaart en Boot (elk negen stemmen). De heer Andrik vroeg bij de behande ling van de uitbreiding van de rijwiel stalling van het zwembad of gebruik van "e er voor liggende rolschaatsbaan kan •orden gemaakt, waarop de voorzitter lededeelde, dat dat ook was overwogen, doch met het oog op dan toch noodzake lijke voorzieningen ter bescherming van de beplanting en de ligging aan de open- are weg, minder gunstig werd geacht. Bij de rondvraag had de heer Veld- uyzen lof voor het optreden van de brandwee.r bij de brand bij Oosthoek. De heer Lolling vroeg of de chauffeurs ter zake kundig zijn bij het behandelen van ieuwe auto. De voorzitter zei dit on- i een vraag van de heer Andrik wan de exploitatie van de van de steen fabriek OnderzorgDe Ridder afliep, zei de voorzitter hierover, geen nadere me dedelingen te kunnen doen. Ten slotte deelde de voorzitter mee, dat de commissaris van de Koningin 21 okto ber op werkbezoek komt. INCONÉ nP7F WECK NOORDWIJK AAN ZEE RIJNSBURG SASSENHEEM denk aan het reriovingsboekje Meningen gemeenteraad over IUIST is verschenen het verslag van e sectievergaderingen van de Lisser gemeenteraad over de begroting 1960. In dergelijk verslag wordt de opvatting de raad weergegeven zonder namer noemen. Wanneer echter wordt ge sproken over „vele leden", „andere le den" cn over „écn lid", dan is zonder duidelijk, dat daarmee worden be doeld respectievelijk de r.k. fractie, de protestants-christelijke fractie en de frac e van de P.v.diA. De raad toont vanzelfsprekend veel interesse voor het plan tot demping de haven en doorbraak van het Vierkant. .Vele leden" menen, dat het project Graohtweg zo spoedig mogelijk we< het busverkeer moet worden betrokken liben bezwaren tegen de indeling in f2sen, omdat op deze wijze het geheel een aantal jaren wordt uitgesmeerd en slechts de eerste fase (demping haven Schoolstraat tot Beelen) de komende vijf tot uitvoering komt. De tweede en derde fase zullen in elk ges-al in omge keerde volgorde moeten worden uitge voerd, opdat het busverkeer weer het hart van., Lisse fcan lopen Andere leden „Andere leden" merken op, dat het ge hele plan in 1959 als nummer écn op de urgentielijst stond met een bedrag anderhalf miljoen gulden. Thans wordt hiervan voor 1960 slechts f 25.000 terug gevonden, voor 1961 ƒ500.000. „Een lid" ziet de uitvoering van het gehele plan als een gerechtvaar digd verlangen, waaraan hoe dan ook dient te worden voldaan. Hier wreekt zich de doortrekking van de rege- ringslijn. De gemeente moet een eigen standpunt innemen. In het kader van dit plan acht hij ontsluiting van di Poelpolder als woonwijk zeer belang rijk. en W. antwoorden, dat de van het totale dempingsplai doorbaak naar het Vierkant ine doen van ander noodzakelijke onmogelijk maken. Daarom wil plan dn drie fasen uitvoeren. Na voering van de eerste fase (demping Foriy Four opent het najaarsseizoen met een première. Naast onze bekende „Economy Class "van f144.- die ook dit seizoen in de grootst mogelijke verscheidenheid en in de prachtigste kwaliteiten de kern van Forty Four's najaarscollectie zal vormen, presenteert Forty Four, exclusief voor Nederland een nieuwe formule voor bi{zonder handwerk in herenkleding vanaf f.166.- Ha Hoo| OroMmorlct Togojjoyo* Hf „Govdon Hoofd" Schoolstraat tot Beelen) kan het auto- busverkee-r de volgende route nemen- van het zuiden uit: Hereweg - Bondstraat - Schoolstraat - verbrede Grachtweg - Hyacinbhenstraaf. Van het noorden uit. Randweg - Hyacinthenstraat - verbrede Graohinveg over Vierkant richting Sas- senheim. Behalve de bestaande haltes aan het kruispunt Randweg - Kanaal straat zullen dan nieuwe diohtbijeen ge legen haltes met centrale functie ont staan in de dorpskern, te weten op het Vierkant en in de Bondstraat. Best vee in Zoeterwoude Pinken van zwartblaren voldeden niet geheel De gisteren op het land van de heer G. Belt langs de Nieuweweg te Zoe terwoude door de Fok- en Controlevereniging „Zoeterwouds Glorie" ge organiseerde Jongveedag leverde het doorslaand bewijs dat het de Zoeter- woudse boeren ernst is te streven naar de verbetering van de veestapel. Het programma bevatte totaal 254 nummers en wel 1959 stuks zwart- blaar en 95 stuks zwartbonte kalveren en pinken. De aanvoer was met 60 stuks vooruitgegaan en de uitspraken van de jury stemden tot grote tevredenheid en vertrouwen in de toekomst voor de veefokkerij. Het jurylid de heer J. Lange veld getuigde dat deze Jongveedag een betere indruk maakte dan de op de Vebo aangevoerde jonge dieren. Het jurylid, d eheer J. Langeveld ge tuigde dat deze jongveedag een betere indru kmaakte dan de op de Vebo aan gevoerde jonge dieren. Betreffende de zwartblaren was de uitsprak van de heer J. C. Oostveen dat de pinken, hoe goed overigens, niet ge heel hebben voldaan aan de verwachtin gen die bij de vorige keuring waren ge steld. Er waren zeer goede kopnummers. De kalveren waren van prima kwaliteit Vele bedrijven bewegen zich ten opzichte 'an de fokkerij in opgaande lijn. Di! swam o,a. zeer goed tot uiting in de ubriek 9 waarin van de tien nummer» liet minder dan 6 eerste prijzen werden toegekend. Vooral bij de drietallen kalveren ver benen meerdere goede groepen. De jury voor de zwartblaren bestond it de heren: A. J. Oostveen, J. Straat- of, J. Langeveld en G. Verdegaal. De keuring die .om negen uur begon duurde tot één uur. De bekroningen voor de zwartblaren waren: Rubriek 1. Stieren, 2e prijs Nero, eig. Lijm en plak alles me VELPO van Ceta-Bever LISSE Bedrijf behouden In verband met de vaststelling vai uitbreidingsplan der gemeente Lisse heeft het wel geschenen, dat het inter nationale expeditiebedrijf van de firma Mart. van der Linden, gevestigd aa Haven, zou worden verplaatst. Dit oude bedrijf is al sinds tientallen jaren aai Grachtweg gevestigd. Er zijn tijden weest, dat de firma Van der Lihden hele rij motorschuiten in de Haven had liggen voor het vervoer van bloembollen- kisten en allerlei ander vrachtgoed de handelsdrijvende middenstand. Lang zamerhand wordt steeds meer per as voerd, maar de firma kan het water toch nog niet missen. Wanneer de Haven straks gedempt wordt, betekent dit toch nog een handicap. De directie van de fa. Van der Linden kon het eens worden met het gemeente bestuur van Lisse in verband met de dempingsplannen. Wanneer tot demping wordt overgegaan van het eerste gedeel te van de Haven krijgt het bedrijf eer los- en laadplaats nabij de fa. Persoon. Wanneer het tweede gedeelte gedempt wordt, zal men zich met een plaats het kanaal tevreden stellen, doch tegen die tijd zal het vervoer per schuit wel zeer miniem zijn geworden. Intussen heeft de firma grote plannen in uitvoe ring aan de Grachtweg,Het huis van de heer Gerrit Segers werd aangekocht en wordt tot directiewoning verbouwd. Achter dit pand ligt een oppervlakte vaD 1200 m2 grond waarop nieuwe gebouwen zullen verrijzen met kantoren, garages, werkplaats, kantinezaal, enz. De bouw is opgedragen aan de firma Nijman te Hil legom, de elektrische installaties aa fa. Gebr. Schoten te Lisse en de structiewerken aan de fa. Evers te Hille- gom. Het gebouw zal een omvang hebben als van de nieuwe veilingloods van Hobaho aan de Hobahostraat. Voetbalwedstrijd Lisser Boys 1 speelt morgenmiddag kwart over 4 tegen Kinheim 1. Opstelling Lisser Boys: W. Langeveld (doel), K. van 't Wout en P. van Stam (achter), J. Ru waard, C. v. d. Broek en P. Wassenaar (midden) en C. Hagen, L. Broekhuizen, R. Benjamins, B. Mondriaan en C. van Duyvenbode (voor). Loop der bevolking Ingekomen: C. Bark en gezin van Am sterdam, Wilhelminastraat 50; mej. J. H. M. de Boer van Aalsmeer, Hereweg inw.; H. J. Duivenvoorden van Noord- wijkerhout, Nic. Damesstraat 43 i W. J. Kors van Haarlemmermeer, Tromp straat 26; J. A. Bon-Eist van Sassenheim, Trompstraat 28; mej. C. L. M. Pedroli, an Alkmaar, Nassaupark 51 inw. Vertrokken: J. E. Cumber en eehtg., an Nassaupark 65 inw. naar Engeland; J. Faas, van Montbretiastraat 44 inw. Hillegom, Meerstraat 162; M. J. Smit, van Kanaalstraat 61 inw. naar Delft Grasincstraat 17 inw.; P. J. Mathot en gezin, van Kanaalstraat 3 naar Hillegom Hoofdstraat 102.. Ds. Pettinga over de J eho va-Getuigen Op de eerste avond van de „Jonge Kenk" in dit seizoen had ds. G. Pettinga aandachtig gehoor toen hij een refe raat hield over de Jehova-Getuigen. De secte van da Jehova-Getuigen is wel een de belangrijkste te noemen van de vele secten die in onze tijd welig tieren. Pettinga ging het ontstaan in Ame rika met Russel als hun grote leraar na. Na de eerste wereldoorlog hebben zij ien grote activiteit ontwikkeld. De Jehova-Getuigen ontkennen een .hiernamaals" en verwerpen de Drie- eenheid Gods. Jezus is Gods eerste schep- in Hem zien zij niet da Verlosser. De kinderdoop wordt verworpen. De Je hova-Getuigen roken niet, drinken niet, zelfs is er een tijd geweest dat zij ook niet huwden. Ds. Pettinga wees erop, dat wij nog •al van hen kunnen leren, dat zij de verwachting van het Koninkrijk Gods centraal stellen. Hun verwachting is ook ingesteld op de nieuwe aarde, dus niet alleen op een nieuwe hemel. Zij maken vaak meer studie van de Bijbel dan de Kerkmensen. De broederlijke gemeen- soha.psgedachte wordt sterk beleefd en er is bereidheid tot het offar voor Jehova. In him getuigen beschamen zij de Kerk- Tegenover de leer van de Jehova-Ge tuigen stelt de Kerk zeer positief een leven na dit leven, wanneer de zdel naar het Vaderhuis gaat, waardoor Paulus zegt, dat het sterven hem gewin zal zijn, Jezus sprak aan het kruis tot de moor denaar heden zult gij met Mij in het Paradijs zijn. Het is de mensen gezet eenmaal te sterven en daarna het deel, aldus lezen we in de Schrift, doch zij ontkennen ddt. De Jehova-Getuigen hebben geen besef van een normale gang met de Bijbel. Wanneer daarin staat dat men niet roken mag, wordt daarmede bedoeld, dat men niet op de hoogten roken (offeren) mag. Zij zie Bijbel als een raadselboek. De Jehova- Getuige ziet zichzelf niet als een zon daar en wil er niet van weten dat we allen de wet overtreden. Lekkere hapjes Onze plaatsgenoten mevrouw M. C. M. v. d. Voorn-Paardekoper en mevrouw J. M. v. d. Voorn-Schoone behaalden het getuigschrift voor het opmaken fijne vleeswaren, schotels en garnituren. Ook kregen zij een tweede en een derde prijs. Programma van het Nul Het bestuur van het departement Lisse van het Nut van het Algemeen is geslaagd een gevarieerd wirLterprogram- ma samen te stellen. De volgende a den staan de leden en belangstellenden be wachten: op woensdag. 7 oktober komt de archeoloog dr. A. Klasens te Lelden vertellen over de opgravingen in Egyp te; 5 nov. spreekt de hear J. F. ten Ton- kelaar over: Hoe het weerbericht tot stand komt; op 8 dec. zal de hoofdredac- van Wereldkroniek, L. Uittenboo- gaard, spreken over: De wereld, een bijsterend avontuur; ter afwisseling wordt op 10 febr. een filmavond gehouden dan volgt op 10 maart, de sluitingsavond, verzorgen door eigen leden. Padvindstersgroep opgericht De mededeling van de Prot. padvin derij over de eventuele oprichting padvindstersgroep heeft een zodanig resultaat gehad, dat tot oprichting werd overgegaan. Mej. H. van Dam werd met de algehele leiding van deze groep belast. Mej. T. de Leeuw werd als oehoe van de kaboutersgroep geïnstalleerd. Oogst de straat Verloren: witte sandaal, gereedschap, portemonnaie m. inh., herenrijwiel, zwar- portemonnaie m. inh., damespolshor loge, damesarmband, groene portemon naie, bruine kinderportemonnaie m. inh., zwarte knipbeurs m. inh., ring met tactsleutels en 2 lipssleutels, bromfiets sleutels, gouden dames-schakelarmband met initialen E. N., bruine leden porte monnaie m. inh., sleutelring met sleutels, schommel met toebehoren, broche Ko- ningswinter, rode damesschoen, broche (gidsinsigne), zijden sjaal, 3 grote pakken kattebrood. Gevonden: sjaal, herenrijwiel, dames- portefeuille m. Inh., heren portemonnaie inh., rijwiel met hulpmotor, zwarte dameshandschoen, jonge postduif, spring- met klossen, verbandtrommel, een gulden, sigarenaansteker, dameshand schoen, etui met veiligheidskaart, wollen al, broche. Naar Nieuw-Gulnea De heer en mevrouw J. P. Rietkerk zullen op zaterdag 17 oktober per vHeg- naar Nieuw Guinea vertrekken om daar voor de medische dienst werkzaam te zijn bij het onderwijs. In een kerk dienst in de Geref. kerk te Bilbhoven werd officieel afscheid van hen geno- door de uitzendende vereniging „Mesoz", Hervormd jeugdappèl De kring Bloembollenstreek houdt woensdag 7 oktober in Rehoboth te Lisse ;n groot Hervormd jeugdappèl. Voor een dierenasiel Morgen, zaterdag, wordt een collecte gehouden waarvan de opbrengst bestemd ror een dierenasiel te Lisse, Q H. Onderwater; 2. Korporaal, Wed A C. Paardekooper. Rubriek 2. Pinken 1. Bertha, L. Schen keveld; 1. Billie, Wed. A. C. Paardekoo- per; 1. Mona 4. Wed. A. C. Paardekoo per; 2. Marja, H. P. Groenewegen (Zoe- termeer); 2. Bine 6, Wed. A. C. Paar- dekooper; 2. Toos. H. P. Groenewegen-, 2. Juliana 15, L. Schenkeveld. Rubriek 3. 1. Yvonne 2, L. Schenke veld; 1. Tine 5, Joh. Versteegen; 2. Alida 9, G. Bedt; 2. Juliana 16, L. Schenkeveld. 2. Sjapette 3, G. Belt. Rubriek 4. 1. Lidy 3, G. Belt; 1. Sa- metta 8, Q. H. Onderwater; 2. Gonda 18, Wed. G. v. d. Poel; 2. Truida 6, Wed. A. C. Paardekoojer; 2. Alberdina 3, L. Schenkeveld2. Bets 5, C. van Leeu wen Az. Rubriek 5. 1. Lida 7, Wed. G. W. v. d Poel; 1. Janke 7, Wed. A. C. Paarde- kooper; 2; Gonda 5, C. G. v. Leeuwen; 2 The a 9, L. A. Droogh; Clara 3, Q. H. Onderwater. Rubriek 6- 1. Gonme 12, Wed. G. v. d Poel; 1. Gonda 20, G. Biet; 1. Grada 5, Wed. A. C. Paardekooper; 2. Mona 3, C Versteegen. Kal veren Rubriek 7. 1. Klora 8. G. Belt; 1. A lad a 10, G Belt; 2. Grena 7. P. Rijnsbuger; 2. Grena 8, P. Rijnsbur- Rubriek 8. 1. Dora 10, Wed. A. C. Paar- dekooper; Na 9, Jac. v. d. Poel; 1. Roos 4, G. Belt; 2. Mien 5, P. Rijnsburger; 2. Lena 27, A. C. v. d. Akker. Rubriek 9. 1 Cilia 5, G. Belt; 1. Ri-ne 8, Wed. A. Paardekooper; 1. Lena 28. A. C. v. d. Akker; 1. Bdne 7, Wed. A. C. Paardekooper; 1. Nika 5, Joh. Verstee gen; 1. Cilia 4, G. Belt; 2. Eggie 7, Wed. v. d. Poel; Rensje 6, J-ac. v. d. Poel. Rubriek 10. 1 .Corrie 6, Wed. A. C. Paardekooper; 1. Dora 6, Joh. Verstee gen; 1. Liesbetih 4, A. C. v. d. Akker; Hera 3, Joh. Versteegen; 2. Neeltje 7, A. C. v. d. Akker; 2. Eggie 8, Wed. v. d. Poel; Neel 9,G. Droogh; Juliana 17,, LSchenkeveld. •- y f j| Rubriek 11. l. Cilia 6,'G: Beïtr'l. tfan- „a 3, Cr. Belt; 1. Jans '4', M; V. Haas'ter; 2 Bts 7, C„ v. Leeuwen; 2. Zonne 8, C. van Leeuwen. Rubriek 12. 1. Beatrix, G. Belt; 1. Bets 5, G. Belt; 2. Gonda 21, G. Belt; Mona 5. Wed. A. C. Paardekooper; 2. Loes 5, M. v. Haastert. Rubriek 13. 1. Janke, Wed. A. C. Paar dekooper; 1. Grietje 22, A. C. v. d. Ak ker; 1. Elza 10, Wed. v. d. Poel; 2. An- nemie 5, E. Kraan; 2. Anne 7, C. G. van Leeuwen; 2. Irene 7, L. Droogh; Ina 5, L. Schenkeveld; 2. Thea 10, G. Droogh. Rubriek 14. 1. Jopie 13, Wed. v. d. Poel; 1. Jannetje 5e Jac. v. d. Poel; 2. Troel 4, M. v. Haaster; 2. Enzie 7, Wed. v Poel. Rubriek 15. 1. Janke 10, Wed. A. Paardekooper; 1. Willy 2, M. v. Haas ter; 1. Sientje 4. Wed. v. d. Poel; 1. Sj: 12, Wed. v. d. Poel; 2. Ndcotebte, G. Overdevest; 2. Agnes 5, P. Rijnsburger Rubriek 16. 1. Truida 9, Wed. A. C. Paardekooper;' 2. Bea, P. Rijnsburger 2. Silvia 5, Wed. v. d. Poel. MAPRO-spirooJ is sterk en soepel en overol in huis he gebruiken. Voor Uw gordijnen, de wos. Uw garderobe enz. Enorm pradvsch, eerrvowdtg te be- vestigen en te v mogelljkhedei GORDIJNSPIRAAL •ed. octrooi 74341 Let op de gele bus LISSE Burgerlijke stand GEBORlENPetra Apolonia, dr van C. van der Zwet en M. M. Jansen, Zwartelaan 14; Marjan, dr van J. H Schoneveld en T. de Vries, Wilhelmina straat 30; Maria Gertruda Wilhelmina, an N. M. G. van Haaster en A. J Duindam, Hereweg 241. OVERLEDEN: Adrianus Gerard Schalk, echtgenoot van A. van den Boogert, 58 jaar, Kapelstraat 5. ONDERTROUWD: H. IJ. Th. v. Stein Lisse en J. M. Vermalen te Lisse; L. Al bil as te Wateringen en G. van Pijpen te Lisse; G. P. Geerlings te Leiden en W. P. Beijk te Lisse; A. Warmerdam te Lisse en J. C. Bel te Lisse; J. W. R. Minok te Lisse en E. E. Wagner te Lisse GEHUWD: H. M. Zoutertbier te (ïüten- loh (Did) en J. M. de Kort te Lisse; W. an Toorn te Lisse en C. J. R. van der Plaats te Leiden. Pinken, Groepen van één vader 2a. Wed. A. C. Paardekooper (Johan); 2b. L Schenkeveld (Knaap v. Alma); 2c. Wed. v. d. Poel (Gijsbrecht); 2d. Wed. A. C. Paardekooper (Wüson). Kalveren, groepen van één vader; 1. Wed. Paardekooper (Knaap v. Alma); 2b. G. Belt (JLna's Johan); 2c. G. Belt (Nutor); ld. Wed. v. d. Poel (Gustaaf); le. A. C. v. d. Akker (Nutor). Kampioenskalf Klaro 8. G. Belt. Reserve kampioenskalf Janke 9, Wed. A. C. Paardekooper. Kampioenspink Lily 3, G. Belt. Reserve kampioenspink Gonne 12, Wed. G. W. v. d. Poel. De topfiguren van de zwartbonten wa ren weer beier dan vorig jaar; vooral bij de jonge kalven. Toch blijft er nog steeds een te groot gedeelte onder de goede vereisten. Bij de opgaande lijn is de invloed van de K.I. zeer goed merk- Zwartbonten Pinken Rubriek 18. 1. Japke 4, J. van Mullem; 1. Roza 3, Gebr. v. d. Post; 2. Bea, L. v. d. Ham; 2. Lies 4, Gebr. v. d. Post. Rubriek 19. 1. Silvia, 3, G. Belt; Lina 3, Joh. Versteegen; 1. Nettie 2, L. v. d. Ham; 2. Leeens 3, Jac. Straathof; 2. Gre 2, Jac. v. d. Salm; 2. Glorie 6, Jac. Straathof. Rubriek 20. 1. Carolien 2, Gebr. v. d. Post; 1. Elza 3, Gebr. v. d. Post; 2. Siet- ske 5, Jac. Noordman; 2. Molena 6, Jac. Straathof. Rubriek 21. 1. Lina 4, Gebr. v. d. Post; 1. Ria 2. Jac. Straathof; 1. Grada 2, Gebr. v, d. Post; 2. Morra 3, Gebr. v. d. Post; 2, Ka 7, T. Rijnsburger. Kalveren Rubriek 22. 1. Aaltje 5, A. C. v. Haastert; 1. Isabella 3, N. S. Onder water; 2. Carrie 7, Jac. v. d. Salm; Doornroosje 20, N.s. Onderwater; 2. Anna 5, T. RijnsburgeT. Rubriek 23. 1. Nettie 3, L. v. d. Ham; 2, Gonda 4, Gebr. v. d. Post; 2. Hilda 4, J. v. Mullem; 2. Jansje 4, A. C. v. Haas tert. Rubriek 24. 1. Olara 8, Jac. C. v. d. Salm; 1. Sietske 6, Jac. Noordman; 1. Teddy G. Overdevest; 2. Sidonia, G. Overdevest; Coba 6, A. C. v. Haastert. Rubriek 25. 1. Trees, G. P. v. Leeuwen; 1. Wietske, G. Overdevest; l. Willy 5, Jac. Noordman; 2. Gonda 5, Gebr. v. d. Post; 2. Johanne 3, T. Rijnsburger; Gerda 5, Gebr. v. d. Post. Rubriek 26. 1. Hennie 6, A. C. v. Haas tert; 1. Marga 2, Gebr. v. d. Post; 1. Pleuntje G. Overdevest; 2. Corrie 8, Jac. C. v. d. Salm; 2. Tonia 20, Jac. v. d. Salm; Carlo, G. Overdevest. Rubriek 27.1. Aagjej Gebr. v. d. Post; ï.'Drièva, L. v. d. Ham; 2. Gerrie 4, Gebr. v. d. Post; 2. Dina, N. S. Onderwater; 2. Drieva, L. v. d. Ham. Kampioenspink. Lina, Gebr. v. d. Post. Reserve kampioenspink: Japke 4, J. v. Muilen. Groepen van Pinken: 2a. Gebr. v. d. Post (P.E.); 2b. J. Straathof (Willem). Groepen van kalveren: 2a. N. S. Onder water (Kielw. Stilma); 2b. G. Overdevest (P.E.). NOORDÏÏIJKERHOUT Burgerlijke stand Geboren: Petrus J zn v J P Duiven voorden en M J Hermans; Wilhelmus J L M zn v N G van der Ploeg en A M van der Slot; Johanna M P dr v L A A van Schooten en M J van Velzen; Michaël RCMaivAJ Berkelaar en J M Tome- sen; Clara T M dr v J T Hermans en T J Turenhout. Ondertrouwd: D van der Zwart en M A Kroes; G B Bel en P A van der Klaauw; P A van der Slot en J M Heemskerk. Getrouwd: H P Zethof en W L Damen- J M van der Hilst en A P A Zethof; C J van Bentem en M C M Dobbe. Overleden: J F C Hassfeld 81 jr echt- gen v J C Robert. Raadsvergadering De raad komt dinsdag 6 oktober des avonds om 7 uur bijeen. Naast enkele voorstellen tot wijziging van de gemeen tebegroting verzoeken burgemeester en wethouders de raad kredieten beschik baar te stellen voor het bouwrijpmaken gronden in het uitbreidingsplan De Zilk II. Tevens moet de raad besluiten over de verhuur van enkele gemeente eigendommen en als laatste punt staat op de agenda het voorstel van B. en W. tot toekenning van eervol ontslag aan mej. M. C. Snelderwaard als maatschap pelijk werkster der gemeente, in ver band met haar voorgenomen huwelijk. Advertentie HALVE ZEKERHEID IS HELE TWIJFEL Spreek daarom met D. LEEUWENBURG Brouwerstraat 82 Rijnsburg Uw zekerheid is een serieus gesprek dubbel en dwars waard. Tel. K 17183868. Postgiro 658298 SLUIT ALLE VERZEKERINGEN Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg Voor wasmachines naar KROMHOUT Rijnsburg - Telcf. 3740

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7