Ds. De Valk zag terug op 25 bewogen jaren o »°ei> SCHEPEN Onvolledig onderzoek door ministerie van financiën Vereenzaamde zonderling bleek groot kunstenaar Katwijkers vonden weer haring in Noordzee gaven geld en voorbeeld Meisjes Bruin het goede MEÜWE LEIDSCHE COURANT 7 DONDERDAG 1 OKTOBER 1959 Een Solex als tastbare dank Z*"1 ISTERAVOND heeft ds. H. de Valk in een dienst in de Gereformeerde kerk een gedachtenisrede uitgesproken in verband met zijn 25-jarig ambtsjubileum. In deze bijzondere dienst waren als genodigden onder an deren aanwezig namens de classis Leiden ds. Van den Berg uit Sassenheim, ds. A. Langeler uit Valkenburg, ds. H. Post uit Rijnsburg en ds. B. Bouma uit Noordwijk aan Zee, verschillende kerkeraadsleden uit genoemde Ge meenten, de heren J. van der Schee en P. Ruwhof als afgevaardigden van de kerkeraad der Geref. Kerk te Katwijk aan Zee, ds. A. Makkenze en en kele kerkeraadsleden van de Hervormde Gemeente, afgevaardigden van verschillende kerkelijke verenigingen, de secretaris en penningmeester van het bestuur van het Protestants militair tehuis, de heren E. van Wensveen en J. D. van Delft en voorts een zevental leden van de Gereformeerde Ker ken uit Stellendam, Melissant en Ouddorp, Gemeenten waar ds. De Valk in de jaren 1934 tot 1946 arbeidde. Namens het gemeentebestuur waren er burgemeester H. Duiker en wethouder mr. J. van der Plas. De herdenkingsdienst werd geopend door ouderling P. Reedijk, die zei dat, het centrum van deze avond is, dat de grote Herder het ambt van herder en leraar ook in ds. De Valk heeft gebruikt en nog gebruikt. KATWIJK AAN DEN RIJN De heer Meyer een halve eeuw correspondent Vandaag herdenkt de Leidse Courant haar vijftigjarig bestaan. Tevens viert de heer Jac. Meyer zijn gouden jubi leum als correspondent voor Katwijk van deze krant, waaraan hij dus van de oprichting af is verbonden. De cor respondenten van de andere bladen zien in de thans 77-jarige een gewaardeerd collega met wie zij al jarenlang de beste relaties onderhouden. Damnieuws K.D.^. speelde de tweede competitie wedstrijd tegen Zwemmer dam I. Na een spannende strijd wist K.D.C. de punten in Katwijk te houden. Na twee uur spe len had K.D.C. een 53 voorsprong, die door Zwammerdam teniet werd gedaan. Hierna namen de gasten zelfs met 75 een voorsprong en het begon ar voor KDC hachelijk uit te zien. De resterende partijen brachten echter door sterk spel een verrassend slot, wat K.D.C. een 12 8 overwinning bezorgde. De gedetailleer de uitslagen: J. van Duyvenbode (res.) (K.D.C.)R. Overos (Zw. I) 02; H. Voor zaatP. Zwaan 11; J. ZwaanG. van Muiswinkel 20; Fr. SpierenburgW. van Veen 02; Jac. FrekeA. Wortman 20; J. SohioneveldR. Wortman 20; H. KlinkenbergS. Wieman 20; J. HeemskerkC. van Muiswinkel 11; C. van KlaverenD. Zwaan 02; J. R. van Slooten (res.)A. van Greuningen 20: Uitslag 12—8. Been gebroke. Een bejaarde inwoner van de Molen- tuinweg stak gistermiddag omstreeks 1 uur op onvoorzichtige wijze de Rijnstraat ter hoogte van de Roskam over. Hierbij werd hij aangereden door een bromfiet- jser. Deze liep daarbij een gebroken been op en moest naar het Academisch zieken huis in Leiden worden gebracht. KATWIJK AAN ZEE Openbare verkoop In Casa Cara werden gisteravond ten openbaar bij afslag verkocht: Een perceel industrieterrein met fa- briekslood'S, gelegen tussen Industrie weg en Rederijstraat, groot 9 are en 90 centiare, in combinatie met enkele roe rende goederen voor de prijs van 34.335 Koper de heer H. van Kampen te Leiden Het woonhuis met schuurtje en erf, Sluiïsweg 54, voor ƒ7600. Koper de heer C. J. van der Togt te Boskoop. Het pakhuis met erf, Haven 8, voor ƒ5900. Koper de heer M. Kuijt te Kat wijk aan Zee. Voorts werd een aantal roerende goe deren, behorend bij het industrieterrein, met een kleine verhoging bij afslag verkocht. De schaakclub Katwijk is begonnen met onderlinge wedstrijden. Deze worden gehouden in een zaal van Jeugdhuis. Gaspeeüid wordt volgens het Zwitserse systeem, zodat in deze eerste ronde steeds spelers van ongeveer ge- Mjlke sterkte tegenover elkaar kwamen. Verrassende uitslagen kwamen e>r dan ook niet voor. De uitslagen: J. H. EdelingE. H. van Galen uitge steld; D. Hoek—A. C. Berkheij te—te\ C. BarnhoornM. v. d. Plas 10; P. Roris—P. Ba velaar 01; T. KnolR. A. Munneke 1—0; C. Visser—A. Vermeer 1 —0; G. HaasnootJ. Zuijderduijn 01; A. HaasnootH. Lugtihart 10; J. Joos- tenC. M. Lagemaat uitgesteld; J. Reitse- ma—J. de Mol 1—0; D. Hazenbroek— J. de Jong 10; A. van Beelen—N. van Duivenvoorde 01; H. VeldhuizenJ. van Duy venbode 0—1. Jeugdavond Vanavond half acht wordt in Irene een jeugdbijeenkomst gehouden. Benoeming De heren Boite en Doosje, onderwijzers van de christelijke opleidingsschool, zijn benoemd tot onderwijzer resp. te Haren, en te Nunspeet. De preek In Irene werd gisteravond een bijeen komst gehouden van jonge leden va Gereformeerde Kerk. Ds. Pijlman sprak over de preek. Er was weinig belang stelling. Hoog en laagwater Vrijdag: hoog water 2.50 en 15.11 uur laag water 11.02 en 23-20 uur. Burgemeester Duiker richt waarderende'woorden tot ds. en mevrouw De Valk. Foto D. Kruyt Ds. H. de Valk sprak hierna zijn ge dachtenisrede uit en deed dit, uitgaande het schriftwoord in l Timdiheüs 1 12. Christelijk jubileren is daden des Heren gedenken. Dankbaar was ds. De Valk, dat God hem in de bediening had gesteld en hem 25 jaren de kracht daar toe had gegeven, vooral daar zijn levens gang aanvankelijk een geheel r-ndere kant uitging. Als oudste van een groot Rotterdams arbeidersgezin had hij jaren lang geheel ander werk gedaan, maar m een periode van moeilijke zelfstudie had de Here de weg gebaand. Onvergetelijk was de bevestiging- en intrededag op 3C september 1934 in Stellendam en Melis- Flakkee Met diepe dank ziet hij terug op zijn Flakkeese tijd, waar hij in de bewogen jaren van malaise en oorlog arbeidde in Gemeenten met vele problemen. Maar ook dacht de jubilaris aan de storm achtige na-oorlogse jaren in Katwijk. Ondanks moeilijkheden in eigen gezin, gewaagde hij van grote dank aan God, die hem een uitstekende gezondheid schonk. Hij besloot zijn rede met het lezen van een gedeelte van Efeze 3. Ouderling C. van der Spijk gaf dan het woord aan ds. Van den Berg uit Sas senheim, die namens de classis Leiden de jubilaris toesprak. Burgemeester Dui ker bracht de gelukwensen over van he: gemeentebestuur. Vervolgens kwam aar het woord een drietal afgevaardigden uit vroegere Gemeenten, de heren A. Brink man uit Stellendam, J. Baart uit Melis sant en L. Teunis uit Ouddorp. Voor de verschillende Gereformeerde verenigin gen sprak de heer P. A. Schoneveld woorden van gelukwens. Ds. A. Makkenze deed dit voor Hervormde Gemeente. De secretaris het Protestants Militair Tehuis sprak mens dit bestuur en de besturen van afdelingen van Pro Rege van Katwijk aan den Rijn, Katwijk aan Zee, Rijns- burg en Valkenburg, waarna nog sprak ds. Langeler uit Valkenburg. Cadeau Als laatste spreker liet zich horen de heer C. van der Spjjk, die nai de kerkeraad en de Gemeente ds. De Valk toesprak en hem aanbood Solex-bromfiets. „Wij zien u altijd hard lopen of fietsen nu kunt u nog vlugger". Mevrouw De Valk werd een prachtige pick-up aangeboden. De jubilaris werd toegezongen psalm 121 4, waarna ds. De Valk woorden van dank uitte voor alle goeds, dat hij en zijn vrouw hadden ontvangen en voor alle hartelijke woorden, die tot hen waren gesproken. Na afloop van de dienst was er in de zaal achter de kerk gelegenheid tot feli citeren, waar zeer velen nog ds. en mevr. De Valk de hand kwamen drukken. Christenvrouwen Katwijk Zee DE HEER J. Vink heeft gisteravond in de Oranjezaal van het jeugdhuis voo afdeling van de Christenvrouwenbond gesproken over het leven van Vincent Gogh. In de negentiende eeuw liep het leven tamelijk kalm. Het dan ook niet verwonderlijk, dat de re onrustige Vincent niet door zijn tijdgenoten werd begrepen. Zijn jeugd een aaneenschakeling van misluk kingen. Hij ging in de kunsthandel Nederland, Frankrijk en Engeland werd vervolgens evangelist. Kort daarna bekwaamde hij zich het tekenen. Een algehele geestelijke in storting volgde, Vincent keerde terug Brabant, waar hij ging schilderen. Het levensechte van zijn werken werd door zijn tijdgenoten niet ingezien. Te leurgesteld begaf hij zich als een ver eenzaamd en ongelukkig mens naar Zuid- Frankrijk. Daar veranderde zijn penseel kleur, maar de levensechtheid werd niet aangetast. Niemand kocht iets hem. Slechts zijn broer Theo geloofde zij nkunst. Theo hielp hem waa kon, hij was de grote steunpilaar Vincent, moreel en financieel. Vincent van Gogh bracht ten slotte zijn dagen door in een psychiatrische inrich ting. Daar maakte hij nog een aantal nu bekende schilderijen. Verlaten stierf hij KATWIJK AAN ZEE De Kanarievogel gaat expositie houden Gisteravond heeft de Katwijkse kana- •iefokkersvereniging De Kanarievogel haar jaarlijkse ledenvergadering gehou den, onder leiding van voorzitter KI. van Duyn- Dc heer H. Krijgsman bracht het iaarverslag uit. Het ligt in de bedoeling op 16, 17, 18 en 19 december een tentoon stelling te houden in het parochiehuis te Katwijk aan den Rijn. De leden zullen vijftig kooien maken, waarvan een voor beeld werd getoond door de heer A. On derwater. Vervolgens werden enkele commissies Tentoonstellingscommissievoorzitter H- Krijgsman, secretaris-penningmeester H. de Liefde. Verlotingscommdssie: de he in A. Rijsdam, A. Ouwehand en A. Rem- melzwaal. Keurmeester werden de heren J. Gerrit uit Den Haag, W. van Woezink uit Den Haag, H Wieringa uit Hilversum. W. Langeberg uit Boskoop en W. Zitman uit Leiden. Als lid van de commissie van bijstand werden gekozen de heren A- Remmelzwaal, A. Ouwehand, J- van Duyn, F. de Best, A. Onderwater, W. van Rijn, P. Schipper, J. van der Boon en G. van Rijn. Na de pauze vertoonde de heer li- Krijgsman kleurendia's van de Katwijkse duinen. Portemoiinaie gestolen Een Leidse dame is in een winkel te Katwijk op diefstal betrapt. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Verkoopdag In het hervormde verenigingsgebouw aan de Voorstraat (ingang Nieuwe Kerk plein) worden morgen een verkoopmiddag en een verkoopavond gehouden. Te koop zijn door de dameskrans Febe vervaardig de goederen Het gebouw is geopend van twee tot zes uur en van zeven tot negen uur. De opbrengst is voor de gerefor meerde zendingsbond. :n vreemd land. onbegrepen. Vandaag de dag echter is Van Gogh over de hek wereld beroemd. Men kan geen half uu: in een wereldstad lopen of men zie reproducties van zijn schilderijen. De heer Vink liet dia's zien, die een indruk gaven van het werk van Van Gogh. De bijeenkomst stond onder leiding presidente mevrouw Bergman, die r deelde, dat zij om gezondheidsredenen het presidentschap volgend jaar zal neer leggen. Zij heeft de vereniging 25 jaar Neem Ci Halïtran- capsules Een oer-oud middel in moderne vorm Halitran, het concentraat uit de levers van heilbot en andere arctische edelvissen, bevat haast 60 x zoveel vitaminen als gewone levertraan. Daarom krijgt U met slechts 2 capsules-per dag de natuurlijke Vitaminen A en D die U nodig hebt. Deze handige, smaakloze capsules proeft U niet, maar U merkt ze wèl aan Uw gezondheid! Kleine kinderen nemen Halitran-druppels zonder moeite. Drie in de pap is voldoende. Uw Vitaminen-Zekerheid Het vitaminengehalte van Halitran; 38.000 i.e. Vitamine A en 5.100 i.e. Vitamine D per gram wordt gecontroleerd en op certificaat gewaarborgd door het Noorse Rijks Vitaminen Laboratorium te Let wel: De échte Halitran alléén in rood-witte verpakking met het Halitran- visje. Bij Uw drogist of apotheker. Halitran geeft: méér weerstand tegen griep, bron chitis en andere ziekten. Voor komt en bestrijdt rachitis. Kweekt sterke beenderen en een gaaf gebit. Visserij golf jes P DE KLAVERBANK hebben enige Katwijkse drijfnclloggcrs de haring terug gevonden. Dat w n woensdag een verrassend bericht uit xee. 70 kantjes op deze plaats in de Noordzee, netten uitgeworpen en waren zo gelukkig sren. En uiteraard heeft de gehele vloot er in de afgelopen nacht gevist. De gelukkigen waren gisteren de Mr. Dirk Donker Curtius, de Vertrouwen, de Volharding, de Nelly Maria en de Rijnmond 2. Van de andere haringvangstgronden kwamen slechte berichten, want zowel bij de Silverpitt als op 't Zand werd weinig of van 20 tot 70 kantjes per etmaal gevangen. ochtend vs i gemeld van 120 tot pen hadden daar de rige scholen te profiti Om de Noord was het gunstig weer, maar ook daar- werd niet veel buitge maakt door de trawlers. Er werden vangsten gemeld van 120 tot 150 manden per dag. De loggers en kotters, die op de kust vasten.' boekten vangstresultaten van 60 tot 100 kg tong en van 10 tot 15 mandjes sohol. Uit IJmuiden zijn de trawlers Ariadne IJM 18 en Antje KW 49 dinsdagmiddag weer naar zee ver- Vanmorgen present Viel de aanvoer aan de woensdagmarkt enigszins tegen de vangsten zijn er nu eenmaal wel naar ook aan de don- derdagmarkt werd geen al te grote aan voer verwacht. De KW 4 Golfstroom Eerste paal voor Staatsdrukkerij Minister mr. E. H. Toxopeus zal woens dagmorgen 14 oktober de eerste paal slaan voor de nieuwe Staatsdrukkerij ;n Den Haag. Naar men weet, zal deze ver rijzen op het terrein aan de Maasstraat, waar voorheen het woonwagenkamp was gevestigd. Voorzover de zaken nu staan is voor de bouw van deze drukkerij op de begroting tot eind 1960 bijna vijf mil joen uitgetrokken. Hierbij is niet de koopprijs van het terrein inbegrepen, dat voor een hoge prijs van de gemeente Dei Haag is gekocht. Het bestuur van de Boeren leenbank, zoals dit wachtte op de komst van de meisjes Bruin. Van links naar rechts: C. van Leeuwen, R. van Delft, J. van der Perk, J. Rietveld, N. K. M. Boon (kassier) en C. J. Boskamp- Foto D. Kruyt Boerenleenbank Katwijk-Binnen BIJ DE Boerenleenbank alhier werd 2'A miljoen gulden aan spaargelden ge deponeerd. Dit heeft het bestuur deze bank niet maar zo laten voorbij gaan. Het was een tweetal meisjes, dochtertjes van de familie Bruin, Zan- derijweg 3, dat de zaak rond maakte. De heer en mevrouw Bruin en hun dochtertjes, Rini en Jannie, werden door het bestuur ontvangen en toegesproken door de voorzitter van de bank, de heer J. Rietveld. „Wij hebben gemeend beide kinderen te huldigen, omdat het voor ons moei lijk is uit te maken, wie nu precies de gene is, die het bedrag heeft vol ge maakt. Wij willen gaarne deze kinderen als voorbeeld stellen aan zoveel ande ren ,die nog niet schijnen te begrijpen, hoe belangrijk sparen is." Namens het bestuur en de kassier fe liciteerde hij de famiilie Bruin en bood bedde meisjes een enveloppe met houd aan, waarbij de hoop werd gesproken, dat het geld goed zcu besteed. De heer Bruin ontving iren en mevrouw Bruin een boeket bloemen. Ruim een jaar na de oprichting van de bank, zo vertelde de heer Rietveld was het saldo van de spaargelden ƒ17.000; weer 13 jaren later ƒ71.000. Vlak na het uitbreken van de oorlog het 151.800 geworden, na de geld- rimg in 1945 was de stand één mil- Het tweede miljoen werd gepas- 1 in 1958. GEZAGHEBBER ARUBA GEWOND De tijdelijk gezaghebber van Aruba, de heer E. A rends, kreeg gisteren hartaanval. Tengevolge daarvan k hij op ongelukkige wijze te vallen en hij werd in bewusteloze toestand naar ziekenhuis gebracht. Hoewel zijn toestand iets is verbeterd, is hij nog steeds bewus teloos. zou ruim 500 kisten, meest schelvis, los sen en voorts werd op de komst van de trawlers IJM 57 Medan en SCH 261 On derneming I gerekend. De vangsten wa ren gisteravond nog niet bekend. Er was ook een kansje, dat de RO 53 Dirkje zou komen. Aan de woensdagmarkt Vier trawlers en een achttal kotters en loggers vam de kust losten aan de IJmuidense woensdagmarkt. Er werden ruim 4100 kisten vis in de hal geplaatst, waarbij 250 kisten schelvis, 125 wijting, 150 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 1150 makreel, 2000 verse haring, 200 diversen, 25 kabeljauw en 50 tong. Van de traw- lervloot profiteerde vooral de IJM 36 Jacoba Gezina van de stevige prijzen voor de rond vis. Dit schip voerde na melijk ails enige een gemengde vangst aan van 50 kisten wijting, 200 schelvis, 100 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 303 verse haring en 400 makreel. De besom ming hiervoor was ƒ31.700. De vers- haring uit de Noord werd dan ook be taald met ƒ19 tot 27, de haring uit de Zuid met 13 tot 17 en de haring van de Westkust met 32 tot 26. De makreel bracht van 19 tot 25 op, de schelvis 60 tot 30 per kist. Kisten kabeljauw noteerden 215 tot 100. De IJM 34 Allanwater zorgde voor 1300 kisten vis, meest haring en makreel, terwijl de VL 121 bij zich had een vangst van ruim 600 kisten haring. De SCH 153 Onderneming IV ten silotte landde 300 kisten westkustha ring en 50 diversen en 280 kantjes. De verse vangst bracht nog ƒ11.900 op. Samenwerking De Noorse en Russische visserijonder- zoekers gaan samenwerken. Verrassend nieuws. De nieuwe Noorse visserijonder- zoekangstrawler Johan Hjort zal name lijk samen met een onderaoekingstraw- ler van de So-wjebunie een onderzoek beginnen naar de mogelijkheden van de tiawlvisserij in de Barendszzee en in de wateren bij Svalbaerd. Voorts wil men op deze reis, die begin van deze maand begint, gegevens verzamelen over de effectiviteit van verschillende hrawlnetten met afwijkende maaswijd ten. Er wordt groote waarde door de Russische en Noorse biologen gehecht aan de vorm van de mazen en de con structie van het trawlnet dit vooral met het oog op het laten ontsnappen van Parkeerproblemen voor Raad van State Protest tegen kleinering van Katwijkse haven /"ANDER HET AANBIEDEN van zijn verontschuldiging moest mr. J. C. A. M. van Hal als vertegenwoordiger van de minister van financiën in de gisteren gehou den openbare vergadering van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State erkennen, dat men van de zijde van het ministerie een onvolledig onderzoek in Katwijk aan Zee had ingesteld alvorens een vergoeding werd geweigerd in de kosten van herstel der oorlogsschade aan dc parkeerplaats ten noorden van de Buitcnsluis in de uitmonding van de Onde Rijn. Weliswaar beriep mr. "Van Hal zich op de onvolledige inlichtingen, die de directeur van openbare werken, de heer P. C. Priester aan de technische ambtenaren van het ministerie zou hebben gegeven, doch de erkenning van het onvolledig onderzoek werd bierdoor niet minder Het gemeentebestuur van Katwijk aan Zee had in verband met het herstel van de parkeerplaats een vergoeding van honderd procent gevraagd ingevolge de wet financiering wederopbouw oorlogs schade. Een vergoeding, die door de mi nister van financiën werd geweigerd, op grond van het feit, dat de gemeente Kat wijk in de toekomst ook een aanspraak kan maken op een rijksvergoeding in verband met de realisering van het we- deropbouwplan der gemeente. Nadat het gemeentebestuur van Kat wijk bij de Kroon in beroep was gegaan, werd het geschil vanmorgen door de Raad van State behandeld. „Het gaat hier om een simpele zaak", zo begon wethouder mr. J. van der Plas. „Het betreft het herstel van oorlogsscha de, hetgeen nog steeds noodzakelijk is voor de uitoefening van de gemeentelijke taak." De wethouder wraakte het, dat de minister bij deze zaak op een zijspoor, gaat en spreekt over de verwezenlijking van het wederopbouwplan. Het gaat hier om herstel van oorlogsschade, terwijl de uitvoering van het wederopbouwplan een geheel andere zaak is. Protest ciën over de Katwijkse toestanden zeer slecht geïnformeerd is geweest. „Het doet toch wel merkwaardig aan, dat de minister het verzoek van Kat wijk zonder een nader onderzoek afwijst. Nog steeds heeft men zich over de situatie in Katwijk niet ge oriënteerd", aldus spr., die een woord van protest liet horen, omdat in de schriftelijke stukken door de minis ter zo kleinerend over Katwijks zee haven wordt gesproken. „Het gaat niet om een vissershaventje, zoals in de stukken staat, maar om een drin gend noodzakelijke zeehaven. Een zaak, die op hoog niveau wordt be handeld en waarover in de laatste Troonrede bedektelijk werd gespro- Verder meende wethouder Van der Plas in het afwijzend besluit van de n nister een nonchalance te constateren. Er zou in Katwijk al zoveel parkeer ruimte zijn aangelegd of worden aange legd. Sluit de minister dan willens wetens het oog voor het nijpende par keerprobleem, dat niet alleen in Katwijk, maar in alle badplaatsen bestaat", zo vroeg spr. zich af. „Er bestaat in Katwijk aan Zee een dringende behoefte aan parkeerplaatsen. Voor de door de oorlog verwoeste par keerplaats kan de gemeente aanspraak Onbenullig Deze behoefte spreekt wel duidelijk uit de cijfers, die de Katwijkse politie op één zondag heeft genoteerd. Er was toen gebrek aan parkeerruimte voor 450Q auto's, dat wil zeggen 45.000 vier kante nieter parkeerruimte. Dat is wel iets anders dan de onbenullige cijfers, cjie door de minister in de stukken wor den genoemd", aldus mr. Van der Plas. Na zijn verontschuldiging te hebben aangeboden voor het onvolledig onder zoek, deelde mr. J. C. A. M. van Hal me- de, dat het behoefte-element, waarop wet houder mr. Van der Plas zo de nadruk had gelegd, op spitsdagen in tal van ge meenten bestaat .Als vertegenwoordiger van de minister handhaafde hij het standpunt, dat de vergoeding voor de aanleg van het parkeerterrein bekeken moet worden bij de financiering van het wederopbouwplan. „Het spijt me, dat mr. Van Hal het be hoefte-element niet ronduit heeft willen erkennen. In zekere zin heeft hij er om heen gedraaid", zo reageerde wethouder mr. Van der Plas. Het kenmerkende van een parkeerprobleem is juist, dat het op spitsdagen zo nijpend is. Bij het stadion legt men toch ook parkeerterreinen aan voor de uren, dat,er een wedstrijd wordt gespeeld", aldus de wethouder. Plannen Mr. Van der Plas deelde voorts mede, dat het gemeentebestuur plan nen heeft om nog meer parkeerter reinen aan te leggen, nl. in de duin- reep. „Noodgedwongen wil men hier toe overgaan, alhoewel de boulevard ontsierd zal worden, en Rijnland met bezwaren is gekomen omdat de zee wering zou worden aangetast." Nadat de staatsraad mr. W. F. Scho king nog enkele inlichtingen had ge vraagd, deelde de vice-president mede, dat de Raad van State zich nog nader zal beraden en later advies aan de Ko ningin zal uitbrengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7