open In bewoners wijken voelen zich niet vrij erji/ fif 7 fif 8 /*J s 'o la lil12 /,*J y Lt''~ A.N.W.B. tevreden over uitspraak van rechter Afschuwelijke sneeuwman METAALBEDRIJFSTAK WIL STABIEL PRIJSNIVEAU Koningin kreeg model-logger Kans voor Ned. helikopter Kolibrie in Scandinavië s MAANDAG 7 SEPTEMBER 19S9 Toêgangsprjjs EÊHW DINSDAG woensdag donderdag VRIJDAG zaterdag Colologu, dagen f 2.50 wW W SEPTEMBER W WSEPTEMBErM i vseptcmbelil ^MsEPTEMBERM ^^WsEPTEMBER^L ^ÊsePTEMBEPM K WJ gebouwen Maandag 7 t/m zaterdag 12 september Gebouwen Vredenburg GEBRUIKSGOEDEREN Deze beurs Is geopend van 9-18 uur; zaterdag 12 september van 9-17 uur Deelnemende groepen: Huishoudelijke gebruiksartikelen en onderhoudsmiddelen Luxe metaal- en houtwaren, couverts, kunstnijver heids- en religieuze artikelen Luxe aardewerk, porselein, glas en kristal "Naai- en breimachines Woning- Lederwaren Rokersbenodigd- textiel en fournituren Kleinmeu- heden Speelgoederen Sport- belen Textiel-, kleding- en mode- en kampeerartikelen Optische-, artikelen Goud- en zilverwerk, foto- en filmartikelen Huisvlijt- bijóuterieën Uurwerken Parfu- artikelen Kinderwagens Muziek- in, kosmetika en toiletartikelen instrumenten Bladmuziek en mu ziekautomaten Winkelinrichting, zoals winkelbetimmeringen, kasregis ters, weegwerktuigen, verkoopauto maten en andere winkelmachines Reclametoegift-, souvenir- en feest artikelen Etalage-artikelen en -materialen School- en kantoor benodigdheden, zoals schrijf-, teken-, schilderbenodigdheden, papierwaren Handelsinformatie- en voorlich tingsdiensten Vakliteratuur Diversen. Minister I Is de nieuw opgetreden minister defensie een deskundige op het gebied van marine, landmacht of luchtmacht; Antw.; Neen. Wat is dan de richting geweest, waarin hij is opgeleid? Antw.: de suikerindustrie. Heeft hij dan een speciale ervaring als directielid van een of ander concert zijn voorganger Antw.: Neen. Is h)ij dan niet een van de vele liberale grote zakenmensen, die volgens de NRC zo bij uitstek als dragers van verant woordelijkheid kunnen fungeren? Antw.-. Neen. Kent hij dan het liberale zakenleven ook niet? Antw.: Ja, hij was jarenlang de secre taris van de heren. Heeft hij dan misschien een grote par lementaire ervaring? Antw.: Geen enkele. Is het dan niet een beetje zot dat deze man aan bij uitstek deskundige staats secretarissen als generaal Calmeyer en kolonel De Jongh aanwijzingen zal geven voor het te voeren beleid? Antw.; Zeer zot. Vanwaar dan deze vreemde oplossing? Antw..- Omdat de liberalen alleen deze secretaris beschikbaar konden stellen. Kunnen wij de nieuwe minister een vruchtbare ambtsperiode toewensen? Antw.; Dat is zelfs onze loyale plicht. Maar wensen wij daarmede niet het onmogelijke? Antw .-.Het bijna onmogelijke. Maar de geschiedenis verhaalt meer van ver rassingen. F r i e s ch Dagblad). Minister II Als bewindsman van militaire zaken" zal minister Visser zich niet dagelijks bezighouden met loonkwesties en soort gelijke problemen. Toch wordt veel aan dacht besteed aan het feit, dat met hem een vierde oud-secretaris van een werk geversorganisatie zijn intrede doet in het kabinet. Er wordt meteen bij verteld, dat hij meer sociaal gevoel heeft dan een doorsnee-liberaal. Het gaat niet om het sociaal gevoel. Van veel ministers kan worden gezegd, dat zij sociaal gevoel hebben. Het gaat om het aanvoelen van de mentaliteit van de werknemers bij het beraad in de ministerraad, waarbij alle bewindslieden betrokken zijn. Dat weet premier De Quay ook wel. Hij heeft voortdurend gezocht naar arbeiderskan didaten en slechts voor de post van on derminister de CNV'er Roolvink gevon den. Bij de discussies in de ministerraad zal het stil worden, als de heer Roolvink zijn stem verheft. Het wordt interessant te zien, hoe het kabinet, dat geen bindin gen wilde, het redden zal. (De Volks- Oorlogsmonument uit baldadigheid vernield Gisternacht heeft de 21-jarige J. H. H. uit Jutphaas het daar aan de Nedereind- seweg staande oorlogsmonument van zijn voetstuk getrokken, dat daarbij werd vernield. De dader had met twee vrienden, de 20-jarige H. en de 37-jarige M. de avond in een café doorgebracht, waarna zij in beschonken toestand allerlei baldadighe den gingen uithalen. Zo vernielden zij in de Dorpsstr., die opengebroken was, de daar voor het verkeer geplaatste lam pen en tonnen en sohoDten deze in het Aan de rijkspolitie heeft J. H. H. ver klaard, dat hij dacht dat het monument, dat een vrouwenfiguur voorstelt, vast stond. Hij was er aan gaan rukken en toen het beeld begon te wankelen, had hij het niet meer kunnen houden Onderzoek in nieuwe stadsgedeelten 99 bb Verlangen naar afgesloten tuinen (Van een onzer verslaggevers-) TJET IS WENSELIJK in de toekomst meer „besloten" woningen te bou- "IX wen. Ook de tuinen bij deze woningen zullen door een afscheiding een meer besloten karakter moeten dragen." Tot deze conclusie komt de Rot terdamse dienst van volkshuisvesting na een onderzoek, dat werd inge steld in die ééngezinshuizen in de woonwijken Pendreoht en Zuidwijk. Met de aanleg van deze wijken werd enkele jaren geleden begonnen. In oude woningen komen de bewoner dikwijls tekort aan licht en zon. Het i dan ook begrijpelijk, dat bij het ontwei ren van nieuwe woningen zowel door itedebouwkundigen als door architecten de grootste aandacht wordt besteed aan vraagstuk van belichting en bezon- ig. Het resultaat was „open" huizen t zeer grote ramen. Om daarbij nog i zekere ruimtewerking te kunnen :k rij gen, werden bovendien nog de nen bij deze „open" huizen zonder afscheiding geprojecteerd. Een zeer grote groep bewoners waar- sert de „open" woning, maar geeft rarnaast de voorkeur aan een grotere beslotenheid van de tuin. De openheid geeft deze bewoners een gevoel van te. Merkwaardig is evenwel, dat de meesten een deel van het grote raam- oppervlak afschermen om enige beslo tenheid te kunnen verkrijgen; zij hangen bij voorkeur -lange gordijnen voor de glaswand bij de eethoek van de woon- Tijdens het onderzoek werd de vraag ssteld: Waarom deze gordijnen? De itwoorden waren vrijwel eensluidend: Zonder gordijnen zit je zo te koop Dank zij de gordijnen voel ik me vrij. In de open tuin zit men niet vrij. aarnaast komt men er teveel in con- .ct met de buren. Tenslotte nog wor den de kinderen in de open tuin snel hun spel afgeleid. De meeste be- :rs proberen dan ook door een hoge beplanting of door het plaatsen van schotten aan de tuin een meer besloten karakter te geven. Enkele bewoners maken zelfs nooit an de open tuin gebruik, omdat zij er zich niet helemaal vrij in kunnen be wegen. BESLOTENHEID Ook werd een onderzoek ingesteld in a meer besloten woningen met beslo- n tuinen. Daarbij kwam vast te staan, dat de mening van de bewoners van deze huizen weinig uiteenloopt: zij waar deren de beslotenheid van woning en Zij de grotere timiteit van deze huizen. I kleiner dan die in de open woningen daardoor is de „inkijk" geringe: gevolg daarvan is de bewoner vrijer zijn doen en laten. In dé kamers vorn de muuroppervlakken naast de ran een gewaardeerd „hoekje". NUANCERING In een geschrift, waarin de resultaten van het onderzoek in de nieuwe wijken worden vermeld, geeft de dienst van Volkshuisvesting nog enkele uitspraken van architecten, die pleitten vooi grotere beslotenheid van de moderne woning. Architect F. J. van Gooi zegt ovei een meer besloten woning het volgende In een besloten woning ontstaan relatief donkere hoeken, die een welkome j cering in de totale lichtsterkte mogelijk maken. Dit in duidelijke tegenstelling dus tot de meestal volkomen gelijkma tige en vaak rijkelijk overdreven licht- toetreding van de meeste nieuwe wonin- Architecte Margarete Schiitte-Schotz- ky: Wij, stedebouwers en architecten, nioeten ons zeer ernstig en snel erover beraden waar en hoé wij plaatsen voor rust en concentratie in de grote steden kunnen scheppen. En dat zowel indivi dueel in. het raam van het woner collectief. DONKER HOEKJE Ook in de kringen van psychologen en medici is men het niet altijd met de geringe beslotenheid var nieuwe woningen. Lady Allen of Hurt- wood betoogde: Het hedendaagse licht- fanatisme in de architectuur, het vele glas in de huizen en vooral in de scho len speelt een rol in de steeds toene mende zenuwachtigheid van de moder- e generatie. Zij zei ook: De mode van te veel hel daglicht onthoudt het kind juist datgene het. zoekt, waarvan het houdt en het nodig heeft. Het is geen toeval dat kinderen dolgraag onder tafels of De wegen met drie rijstroken Vermoedelijk geen bekeuringen XVE A.N.W.B. is zeer tevreden over X-7 de uitspraak van de kanton rechter te Rotterdam in een zaak tegen een automobilist, die op de Iets duidelijker en posi- de aanduiding „afschu- relijk" hebben de bewoners van de gekomenis op Himalaja klaarblijkelijk niet zelf aan 86) Hoe de wereldpers nu eigenlijk Laten v aan de naam „verschrikkelijke of liever z«i afschuwelijke sneeuwman" (abomi nable snowm zichzelf al een raadsel. Het Museum, dat alle gegevens onderwerp sinds jaar en dag heeft de; verzameld, schijnt aan het dagblad The Times een verklaring De rode beer, die kelijke sneeuwman werd aangezi (maar nu lopen we eigenlijk o] onderwerp vooruit) schijnt plaatse mi-te te worden genoemd, wat zoveel betekent als „man-beer". Dit woordje „te" lijkt echter bijzon der veel op „tre", wat zoveel bete kent als „afschuwelijk", zodat het liet geïdentificeerde maar de wereldpers heeft schrüving eraan toege voegd. Met andere woorden, wijzelf pensen er blijkbaar dit afschrikwek- zeggen, dat in de Tibetaanse bergen geen verhalen legenden zouden hangen van ter vreemde monsters die op het „dak der wereld" huizen. Alle bergvolken kennen verhalen van berggeesten en sprookjesdi misa nd ge makkelijk in de a reld te helpen was. Ware dit de eni. ge verklaring, dan zouden we gemak kelijk In slaap te aangezien er uit de jaren twintig nog een andere opvat- TOCH IS HET ZO! donkere avonden de stor- laugs de rotsen gieren en de kille nevelslierten door dalen of langs toppen dr|j\'en. Door de angsten die de mens in zulke ogen blikken kent, gaat de wereld van angst fantasie w|jd open hij schijnselen waar die onbestaanbaar zijn de naamsverwarring be- wanneer het lachende zonlicht zich in alle overdadigheid over de groene dalen spreidt. Hoeveel sterker loeten de menselijke angsten hun staat, wordt de zaak een beetje dacht. Want het dier dat op de zui delijke hellingen van het Himalaja gebergte gesignaleerd werd, wordt uitwerking doen voelen in de door de Tibetanen h geduid met de kang plaatse aan. bere, ijzige eenzaamheid van het Ti- woorden ,,metch betaanse hoogland, waar een tot „sneeuwwezen of magie geneigde bevolking huist, sneeuwman" schijnt te betekenen. wier geloof in berggeesten en fabel- Het afzonderlijke woord „metch" dieren gestijfd wordt door de pries- kan echter ook de betekenis hebben terka.' van vuil, onverzorgd, verwaarloosd [en of afschuwelijk. En tijdens de tocht zlet? van de Hlmalajahellingen naar de wereldpers schijnt het sneeuwwezen op dess wijze z|jn „afschuwelijke of zien wat de feiten z|jn. verschrikkelijke" karaktertrekken t~ hebben gekregen. Daarover weg met drie rijstroken tussen Rot terdam en Dordrecht bij hoge snel heid niet uiterst rechts reed. Aldus het commentaar van de chef van de verkeersafdeling van de A.N.W.B., ir. C. A. Kuysten, op de uitspraak van de kantonrechter, die de overtreder schuldig verklaarde zonder oplegging van straf. Deze uiibspraak houdt in, zo vertolaamde de heer Kuysten. dat de kantonrechter, hoewel de wet uiterst reöhJtshouden voor- sohrijft, de zienswijze van de A.N.W.B. deelt, dat zeer snel verkeer op de nieuwe wegen met drie rijstroken beter niet uiterst rechts kan houden. In het ressort van het kantongerecht te Rotterdam, waaronder de weg tussen Den Haag en Rotterdam gedeeltelijk zal vallen, zullen voor deze overtreding wel geen bekeuringen meer worden opge- maaJkt, zo verwacht de chef van de ver keersafdeling van de A.N.W.B. Overigens verklaarde de heer Kuysten, dat de A.N.W.B. geen behoefte heeft aan een wijziging in de verkeerswetgevdng op dit punt. Wijziging van de voorschriften over het rechts houden zijn nodig als de wet niiet formeel wordt gehanteerd, zo meende hij Poldcrbond ongerust over Deltaschaderegeliiig De Zeeuwse polder- en waterschaps- bond, die in Hulst zijn jaarlijkse alge- gadering heeft gehouden, heeft de in kleine, donkere en avontuurlijke hoek jes hun speelruimte zoeken. Zij kunnen er zich geheel beschut voelen in een ge heime wereld waarin ze kunnen dromen. De Nederlandse zenuwarts J. A. Barn- hoorn: De woning moet het gevoel ge ven van beslotenheid en van veilige af sluiting tegen inmenging van buiten. Zij moet alles buitensluiten wat gevaar of hinder betekent voor het beleven van het eigen leven. Samenvattend komt de dienst van Volkshuisvesting tenslotte tot de alge mene conclusie, dat het vraagstuk van „licht en zon" niet altijd op zichzelf mag worden bezien. Het vraagstuk van de „privacy" speelt namelijk in de mo derne huizen een even grote rol. Zon en privacy zijn beide wezenlijke behoeften. Het zal in vele gevallen wenselijk zijn het accent te laten vallen op de priva cy, ook al zal dit ten koste gaan van licht en zon. Ook vierde vluchteling uit Arnhem nu gepakt De politie heeft gisteren de 30-jarige J. W. B. gearresteerd, de laatste van de vier gedetineerden, die onlangs uit de Arnhemse strafgevangenis ontsnapten. De aanhouding werd mogelijk doordat een nachtwaker van een papierfabriek bemerkte, dat er in een villa tegenover de fabriek ingebroken werd. Hij alar meerde de politie, die de omgeving van de villa afzette en vervolgens' het huis binnendrong. B. werd in de badkamer aangetroffen. Hij had een groot gedeelte van de villa overhoop gehaald, op zoek naar kostbare voorwerpen. Zijn moeite was echter te vergeefs geweest omdat de bewoners, die met vakantie waren, de waardevolle bezittingen niet in huis had den achtergelaten. In de villa vond de politie de revolver van B., waarmee hij dezer dagen een Haarlemmer verwondde. B. had het wa pen daar verstopt. Spaans schip vergaan: twaalf man vermist Het 325 ton metende Spaanse vracht schip Tarragona is zondagmiddag aan de mond van de Gironde (Zuidwest- Frankrijk) gezonken nadat zich a. boord ontploffing had voorgedaan. Zeven de twintig bemanningsleden, onder de kapitein en zijn vrouw, zijn met reddingboot in Royan aangekomen. Zij hadden in hun boot het lijk van een ebtste opvarende. De overige twaalf orden vermast. Leden opgewekt mee te werken (Van onze soc.-econ. redactie) De besturen van de organisaties van werkgevers in de metaal- en elektrotechnische industrie, hebben hun aangesloten leden per circulaire gevraagd hun volle medewerking te verlenen het prijsniveau onder de huidige omstandigheden stabiel te houden. Het niet doorwerken van loonsverhogingen in de prijzen is daarvoor een eerste vereiste. Bij de onderhandelingen over de i e CAO voor de metaalindustrie hebben partijen kunnen aantonen dat de stijging de lonen in overeenstemming is met de verwachtingen omtrent de stijging var de arbeidsproduktiviteit in de bedrijfs tak, zodat mag worden verondersteld dat overeenkomstig de richtlijnen der rege ring de verhoging van de arbeidskosten niet zal leiden tot een verhoging va binnenlandse prijzen in de metaalindu strie, aldus de circulaire. De vertegenwoordigers der werkgevers hebben Rijksbemiddelaars er op gewezen lat in de metaalbedrijfstak de prijzen ■eelal worden bepaald door de binnen landse en de buitenlandse concurrentie verhoudingen. Uit de beschikbare statis tische gegevens valt de conclusie te trek ken, dat deze verhoudingen zodanig lig gen, dat in het algemeen de prijsontwik keling veeleer de grondstofprijzen volgt dan de lonen. een periode echter van aantrekke lijke conjunctuur, waarin ons land zich thans blijkens bepaalde symptomen schijnt te bevinden, vermindert de in vloed van de concurrentie, waardoor de druk op het prijsniveau in opwaartse richting wordt vergroot. De besturen doen dan ook een ernstig beroep op hun leden aan deze druk weerstand te bieden, opdat het inwerking treden van de loon- telegram gezonden, waarin de leden van de bond hun ongerustheid uit spreken over het uitblijven van de scha de regelingen, die door de bijdragewet Deltawerken en de algemene bijdrage regeling geregeld zouden moeten worden. Gedenksteen in Loenen voor Natzweiler-doden Achter de kapel op de centrale begraaf plaats te Loenen op de Veluwe is zater dagmiddag een gedenksteen onthuld ter herinnering aan de honderden Nederlan ders, die in de oorlog in het concentratie kamp „Natzweiler" zijn omgekomen. In het monument is een urn met aarde uit genoemd kamp geplaatst en op het nument rust een steen, die door politieke gevangenen uit de rotsen werd gehou- Voordat het monument werd onthuld hield de voorzitter van de Nederlandse Vereniging van ex-politieke gevangenen uit de oorlogstijd, mr. G. Ch. Aalders. een korte toespraak, waarin hij opmerkte, nen ook na vijftien jaar de doden nog zal moeten blijven gedenken, want m hen te vergeten, daarvoor zijn de of- :rs van te grote betekenis geweest. Namens de oud-Natzweilers zie de heer W. A. H. C. Boellaard, dat de harten nog vol zijn van herinneringen aan degenen ielen Spreker haalde enkele droeve herinneringen op uit het kampleven, daarna woorden van troost richtend tot de nabestaanden, die in groten getale bij deze plechtigheid aanwezig waren. Aan de voet van het monument werden vervolgens kransen en bloemstukken ge en prijsspiraal wordt voorkomen. Het zou in hoge mate te betreuren zijn, in dien ten gevolge van de inwerkingtreding van de loon- en prijsspiraal de regering zich gedwongen zou zien opnieuw in grijpende maatregelen van beperkte aard te moeten treffen en zich genoodzaakt zou zien rechtstreeks in het proces van de loon- en prijsvorming in te grijpen, aldus de circulaire, die is ondertekend door de besturen van de Vereniging voor Fabrieken op elektrotechnisch gebied, de Katholieke vereniging van werkgevers in de metaalindustrie, de Metaalbond, en de Vereniging van protestant-christelijke metaalindustriëlen in Nederland. ZWIJGENDE KOMPELS TREKKEN DOOR DUITSE STEDEN Ook protestmars naar Bonn (Van onze correspondent) BONN, maandagmorgen. jVTA DORTMUND en Oberhausen het vorige weekeinde waren zaterdag- in het Roergebied de steden Bochum, Gladbeck en Hamm aan de beurt voor de demonstraties van de mijn werkers tegen de energie-politiek de Westduitse regering. De komende weken zullen nog meer demonstra tieve zwijgmarsen worden gehouden. De mijnwerkers trekken dan met omfloerste trommen, zwarte vlaggen en spandoeken door de straten van de mijnsteden. De demonstraties zul len hun climax vinden in een protest mars naar Bonn. Dit weekeande namen ongeveer 30.000 mijnwerkers aan de demonstraties deel. Er deden zich geen incidenten voor. In felle redevoeringen is weer de eco nomische politiek van de regering ge hekeld en vooTalde ministers Erhard Blank moesten het ontgelden. Intussen beraadslaagt de Westduitse Duitse industrie kan drukte niet aan De Westduitse Industrie moet 12 procent van alle orders afwijzen als gevolg van het grote tekort aan werkkrachten, zo heeft de minister van economische zaken Ludwig Erhard zaterdagavond ver- Minister Erhard deed een beroep op de arbeiders om langer in plaats van kor ter te gaan werken. Daardoor, zo zei hij, zou de rijkdom der natie vergroot wor den en zou Duitslands positie als het tweede exportland der wereld bevorderd worden- Op het ogenblik telt West-Duitsland nog geen 200-000 werklozen, terwijl er 350.000 vakatures zijn. [ij zei er zeker van te zijn, dart de huidige hausse van West-Duitsland itot tenminste volgend jaar zou voortduren. regering nog steeds over de maatrege len, die genomen moeten worden om aan de dreigende situatie het hoofd te bie- De inzichten van de regering en de mijnwerkers over de oplossing van de kotencrisis lopen ver uiteen. De regering zoekt ha-ar heil in de invoering van een extra heffing op stookolie (30 Mark per ton). Op deze manier moet de concur rentiepositie van de steenkool worden verbeterd. Bondskanselier dr. Adenauer voelt echter niet voor deze maatregel. Volgens minister van economische za ken prof. Erhard is deze maatregel on vermijdelijk. Het wetsontwerp zal onmiddellijk na het zomerreces, dat is begin oktober, worden ingediend. De gelden, die uit de extra heffing op stookolie binnenvloeien, worden be steed om werkloos geworden mijnwer kers te steunen en voor andere bedrijfs takken te herscholen. Dag en nacht heerlijk warml Veilig, reukloos en uiterst zuinig - 24 uur achtereen, zó brandt alleen een échte "Aladdin". Een kwaliteits product van de bovenste plank! Gemaakt om U jaren lang van dienst te zijn, zonder storing. JJ&iddinicfue, PETROLEUM CONVECTOR Vraag! prospectus aan bij: J 6. DE ZEEUW N.V. Poilbui84, DorJrcchu H.M. Koningin Juliana heeft zaterdagmiddag op paleis Soestdijk drie Scheveningse oud-schippers ontvangen, die haar een klein model aanboden van de zeillogger Sch. 300 Prinses Juliana van de rederij A. v. d. Toorn in Scheveningen. Schipper Baarthout Rog over handigde het model. E J Hengeveld en L de Kor /AP UITNODIGING van de Saabfabrie- V' ken in Linkoeping, heeft de Neder landse straalhelikopter „Kolibri" in Scan dinavië enkele geslaagde demonstraties gegeven voor landbouwkundigen en mili taire autoriteiten. Onder meer gaf de „Kolibri" sproeide- monstraties boven aardappelvelden bomen. Op het vliegveld Bromma (Stock holm) bleken vertegenwoordigers vj topografische dienst belangstelling de Nederlandse helikopter te hebben. De aire autoriteiten wensten het vlieg- voor specifiek militaire doeleinden A ipnixAs Itexas BAIR ®b>- te proberen op een basis in de buurt van de Zweedse hoofstad. Na Stockholm volgden nog demonstra ties te Eslov en Kopenhagen. Saab heeft voor dit jaar de vertegen woordiging van de „Kolibrie" voor Zwe den, Noorwegen, Denemarken en Finland verworven. Na de demonstraties gaat de fabriek een uitgebreid marktonderzoek instellen en mocht het resultaat gunstig zijn, dan zal Saab de Nederlandse heli kopter op de normale wijze in Scandina vische landen verkopen of indien de vraag bevredigend is het hefschroefvliegtuig in licentie bouwen. Modern hotel op Bonaire Bonaire zal een modern hotel krijgen met 120 kamers en 32 suite-bungalows, elk met keuken en badkamer, op 300' meter van de aan te leggen jachthaven. Alle kamers hebben uitzicht op zee en terras. Er komen golfbanen en een ïo. Alle soorten watersport kunnen worden beoefend. Het gehele terrein wordt 20 ha groot. Het hotel zal heten Bonaire Plaza en 14 miljoen Nederlandse guldens kosten. De regering heeft de Staten machtiging gevraagd een obllga- het hotel te

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5