Vlaggeschip op weg naar Rotterdam New York Sp Platero aans ezeltje bij de grens rust uit STANDAARD VAN PRINSES IN TOP ACHT BLOEMSTUKKEN IN DE HUT VAN BEATRIX Natu-raLax Paratyfus in Zeeland en Noordbrabant Slechts koningin doden Na tocht van 2000 kilometer Geschenk voor prinses Irene DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1959 Oudedagsvoorziening soc. ogarnlsatics inzake de oude dagsvoorziening onder meer: Blijft de vraag, hoe zoveel mogelijk, evenals bij de AOW. die als bodemvoor ziening moet worden gezien, de waarde vastheid van de uitkeringen der bedrijfs- en ondernemingspensioenfondsen kan worden gegarandeerd. In het verleden is daar leergeld mee betaald. Een geleidelijke waardedaling van het geld werkt funest. Het rapport merkt op, dat in goed samenspel tussen overheid en bedrijfsleven alles moet wor den gedaan om de zgn: sluipende inflatie tegen te gaan. Daarbij laat men het even wel niet. Er wordt een aantal suggesties gedaan om aan een verkeerde onwikkeling paal en perk te Stéllen. Suggesties, welke nadere overweging ten volle waard zijn. De eindconclusie van het rapport is dat een centraal omslagstelsel voor de aan vullende verzekeringen hetwelk boven dien een zware premielast op de volks huishouding in de toekomst zou leggen, niet verantwoord is te achten. Het is verblijdend, dat men het over' een zo belangrijke materie als hier aan de orde is, in het Convent van chr.-soc. orga nisaties eens geworden is en dat een sterk uniformistische ontwikkeling op dit ter rein van de hand wordt gewezen. De minister van economische zaken, drs. J. W. de Foiis, zal op 7 en 8 septem ber een werkbezoek brengen aan de provincies Friesland, Drenthe en Gro- (Van een onzer redacteuren.) ROTTERDAM, woensdagavond. EUK, dat u nog even bent gekomen, zei prins Bernhard spontaan en hij drukte hartelijk de hand van enkele studievrienden van zijn dochter, die in de passagehal van de Holland-Amerika Lijn de komst van prinses Beatrix hadden afgewacht om van haar afscheid te nemen, alvorens zij zich op het s.s. Rotterdam zou inschepen. Ja, erg gezellig, zei ook de Prinses. Het was een kort oponthoud op de weg van de ingang van de hal naar het schip, dat straks, om kwart over twaalf, zijn maidentrip gaat be ginnen, zijn eerste réis, die des te feestelijker is; omdat de Prinses der Nederlanden zich onder de honderden passagiers bevindt en omdat zij aan boord is zal haar standaard dag en nacht, tot aan het ogenblik waarop de Rotterdam in New-York meert, aan de mast bevestigd zijn. De komst van de Prinses had tien-I En toen begon de reis naar de Ver- lenigde Staten voor de oudste dochter van tallen passagiers naar de grote ons koninklijk gezin. Het programma, scheepshall gelokt. Het was er over- waaraan zij deel zal hebben, is tamelijk vol en prinses Beatrix, die ineens dr?_k\ __HeA Heerlijk zacht en geurig! Panter Mignon. Al 25 jaren het grote merk onder de kleine sigaartjes. In het bekende handige blikje 10 stuks fV M I G N O H hield verband met de gewenste tijden van aankomst in Le Havre en Southampton, Omstreeks elf uur kwam de loods aan boord en werden de voorbereidselen vooi het vertrek genomen. Om tien minuten over twaalf gaf commodore Bouman het bevel: trossen los. Vier sterke sleepboten, de Argus, de Ajax en de Achilles va Smit Co's Internationale Sleepdienst de Afrika van Piet Smit, trokken de Rotterdam van de kant. Van de kade af d druk gezwaaid en hoera geroepen. Driemaal liet de Rotterdam haar scheeps- fluit horen. Een afscheidsgroet aai stad. Langzaam kwam het schip in midden van de rivier. De portier va Holland-Amerika Lijn belde Dirkzwager in Maassluis. En het bericht luidde: s.s Rotterdam om kwart over twaalf haai eerste reis naar New York begonnen. Ned. vrachtschip pikte schipbreukelingen op Het Nederlandse vrachtschip Delfs- haven (7113 ton) heeft in de Engels haven Falmouth drie schipbreukeling* aan de politie overgeleverd, die het i het Kanaal had opgepikt van een g zonken jacht. Het jacht was in South- Devon gestolen. Regelmaat van de klok! Nieuwe ontdekking helpt in de hele wereld lijders aan hard nekkige verstopping. Dank zij een nieuwe ontdekking is het nu niet meer nodig telkens opnieuw weer hardnekkige verstopping te verhelpen met een min of meer drastisch werkend laxeer middel. Natu-ruLux herstelt de natuurlijke regelmaat...dag in dag uit! Ideaal voor hen die buitens huis werken of op reis zijn, maar ook voor kinderen, bedlegerigen, enz. In de gemeente Graauw en Langendam, in Zeeuws-Vlaanderen, die een inwoner tal heeft van ruim 1600, zijn gisteren der tig paratyfuspatiënten geregistreerd. Er is thans een bacteriologisch onderzoek gaande. Verwacht wordt dat het aantal patiënten nog zal stijgen. Tot dusver heeft de ziekte een goedaardig verloop. De ernstigste patiënten werden overge bracht naar het ziekenhuis te Hulst. In het binnenziekenhuis te Eindhoven worden sinds ongeveer een week 25 mannelijke en vrouwelijke paratyfuspa tiënten, onder wie zes verplegenden, ge ïsoleerd verpleegd. Kwaadaardige geval len zijn er niet bij en men heeft de in druk, dat men de situatie thans volkomen meester is. Bouwondernemers gaan samenwerken in Euromarkt-verband Het woningvraagstuk is niet alleen een nationale, doch hoe langer hoe meer een Europese aangelegenheid geworden. Het alleen worden opgelost door een po sitieve samenwerking tussen de Europese overheden en de nationale organisatie: particuliere bouwondernemers, aldus meldt de Nederlandsche Bond van Bouw ondernemers. De nationale organisaties van particu liere bouwondernemrs van de zes Euro- markt-landen hebben daarom besloten tot oprichting van de Europese unie bouwondernemers. De Nederlandse bond van bouwondernemers is als lid toege treden. De Europese unie stelt zich ten doel het bevorderen, in nauwe samenwerking met de nationale overheden, van een zo ratio neel mogelijke woningproduktie in particuliere sector. De oprichting van de Europese ui van bouwondernemers is bedoeld als e daadwerkelijke stap op de weg naar ri lisering van de economische s king op het gebied van'de woningbouw in Euromarkt-verband. Onder hypnose iemand misdaden laten begaan Met één klcip in moeilijkheden De 45-jarige meubelmaker J. J. P. Farmsum (Groningen) had er iets op gevonden. Hij wilde met een klap uit de zakelijke moeilijkheden geraken en plaatste daartoe een gevulde gasfles op een gloeiend heet gestookte kachel in zijn werkplaats. Een enorme ontploffing was het gevolg. Inplaats van nu uit de moeilijkheden te geraken, kwam hij er pas goed in, want de arrondissements rechtbank te Groningen veroordeelde de meubelmaker conform de eis tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. De Europese met die grote drukte werd gecon fronteerd schrok. Een ogenblik bleef zij staan, en men hoorde haar fluis teren: ontzettend. De Prins kwam zijn dochter ogenblikkelijk ter hulp. Hij wendde zich tot hen, die het dichtst bij haar stonden en vroeg vriendelijk: Mogen we even pas seren, heren? Prinses Beatrix vaart naar New York om daar de feestelijkheden, georgani seerd ter gelegenheid van de Hudson- herdenking, op te luisteren. Zij was daartoe uitgenodigd en het geviel zo, dat ij de reis kon maken met het nieuwe vlaggeschip van de Holland-Amerika Lijn. Haar hut draagt nummer 198 en liet is een van de twaalf luxe hutten, die het sohip bezit. In deze hut bevindt zich, een radio-telefoon, zodat de Prinses, als dit nodig mocht zijn of als zij daartoe behoefte gevoelt, direct van haar hut uit, en dag en nacht met paleis Soestdijk kan spreken. De hele dag is de hut be waakt gebleven tegen al te grote nieuws gierigheid van passagiers. Een enkele maal werd de deur geopend. Toen ei bloemstukken werden gebracht, acht in getal, die door stewardessen op de juiste plaats werden gezet. Afscheid Het verluidde, dat prinses Beatrix van Soestdijk naar Rotterdam alleen zou wor den vergezeld door haar zuster prinses Irene ,en dat het afscheid van de Ko ningin en de Prins op het paleis zou ge schieden. Tot grote verrassing van de toeschouwers, die zich bij de passagehal hadden opgesteld om een glimp van de Prinses op te vangen, vergezelde prins Bernhard haar eveneens. Om tien minu ten voor tien arriveerde de Prins met zijn twee dochters in een snelle wagen bij de Holland-Amerika Lijn. Zij werdei ontvangen door de hoofddirecteur, di heer W. H. de Monchy, die het vorstelijk: gezelschap naar boord begeleidde. Prin ses Beatrix was gekleed in een geel man telpakje en zij droeg een zwarte toqui en zwarte schoenen. Haar handschoenen zachtgeel van kleur, reikten tot over haa polsen. Aan boord was het de gezag voerder, commodore C. Bouman, die de Prins en de beide Prinsessen begroette. Zij werden direct naar de hut van prin ses Beatrix geleid, waar de Prins af scheid van zijn dochter nam. Omstreeks tien uur verliet hij de Rotterdam weer. Prinses Irene bleef nog ruim een half uur bij haar zuster en maakte met haair een rondgang over het schip. Maar streeks kwart voor elf keerde ook zij naar Soestdijk terug. ontvangsten, ontvangst bij president Eisen hower, bezoeken aan tentoonstellingen, kranslegging aan het Henry Hudson memorial te Riverdale, en een bezoek de Old Dutch Reformed Church in Kingston, die haar driehonderdjarig be staan viert. In deze kerk zal prinses Beatrix een gift worden aangeboden ten behoeve van de bibliotheek van de Leid- zij colleges volgt. Op maandag 21 september hoopt de Prinses per vliegtuig van de KLM lar Nederland terug te keren. Trossen los De Rotterdam lag geheel verlicht aan Wilhelminakade. Om zeven uur van avond kwamen de eerste passagiers, de jelukkigpn, wie het voorrecht ten deel valt de eerste reis op het mooiste schip de Nederlandse koopvaardij te mo- meemaken. In totaal zijn het er on er duizend, die met de Rotterdam New York reizen, en onder hen be en zich vele „vast? klanken" van de Holland-Amerika Lijn, Amerikanen en Nederlanders. De passagierslijst is lang in van vele vooraanstaande Nederlanders. De lijst begint met de na- de Prinses en haar gevolg: jonkvrouwe C. E. B. Röell, hofdame van Majesteit de Koningin, luitenant- 1ste klasse W. W. Kuyck, adju- ran Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden M. Soholtens-Meur O 83). Zoals bü ons het rattenvangen tot een zij het dan wat uitzonderlijk beroep wordt gerekend, zo kent men in Zuid-Afrika de „termieten- vangers". Dat zyn dan mensen die op zich nemen de tuin of het huis van termieten te zuiveren. Dat lijkt op het eerste gehoor een zware opdracht, want termietenkolonies tellen vaak vele honderdduizenden, of nog meer, individuen. Maar termietenvangers laten zich door grote getallen niet zo gemakkelijk uit het veld slaan. Eerlijk gezegd, kan het hun weinig schelen, of de termietenstaat door honderd duizenden, of door miljoenen termie ten is bevolkt. Zij proberen nl. niet al deze afzonderlijke diertjes te ver nietigen, maar halen eenvoudig de konin gin uit het nest (waarvoor zij dan een beloning van een paar pond ont vangen, waaruit blykt. dat het niet zo héél gemakkelijk gaat) en daarmee is de zaak bekeken. Want alle termieten van de koningin- loze termietenstaat gaan subiet dood. Hoewel we niet kunnen zeggen, waar aan deze doodsoorzaak is toe te schrij ven, krijgen we toch niet de indruk hier voor een onbegrijpelijk probleem te zijn geplaatst, want liet zou best kunnen, dat de termieten nu geen doel meer hebben en door de desorga nisatie, waaraan zij ten prooi zijn, op den duur sterven. Toch schijnt de zaak aanzienlijk ingewikkelder, want als we een ijze ren plaat dwars door een termieten- nest steken, zodat een gedeelte van de nestgenoten volkomen van de ko ningin zijn afgesloten, kunnen we een merkwaardig feit beleven. Wordl onder deze omstandigheden de konin gin gedood, dan staken de werkers aan beide zijden van de plaat bijna ogenblikkelijk hun werk. Hoewel de termieten In het afgesloten gedeelte op geen enkele wijze van het treurige TOCH IS HET ZO! feit hebben kunnen kennis nemen, gedragen zij zich desondanks alsof zij ui regelrechte communicatie met de koningin stonden. De dwars door het nest gestoken plaat is op zichzelf geen beletsel om normaal aan de arbeid te blijven, want termieten kunnen maan denlang in het nest van de koningin afgesneden zijn en verrichten dan normaal hun werkzaamheden. Zodra echter de koningin, die zij niet kun nen zien of horen, wordt gedood, of uit de kouinginnekamer wordt weg genomen, wordt het werk ogenblik kelijk neergelegd. Het merkwaardige is, dat ook ter mieten in nabij gelegen nesten „we ten" dat de koningin van een andere staat gedood is. Wanneer nl. na een paar dagen de ko- ninginloze termieten bij een vreemd nest komen aanzetten, worden zij daar als nieuwe burge de staat blijven zij ook In leven). Zouden de termieten echter komen aankloppen terwijl hun ko ningin nog in leven was. dan zouden zij ogenblikkelijk worden aangeval len. Door deze merkwaardige ervaringen hebben sommige biologen gemeend te moeten aannemen, dat van de konin gin een psychische invloed op haar onderdanen uitgaat, die op ons onbekende wijze door ieder indi vidu afzonderlijk kan worden waar genomen. Dit zou wellicht ook kun nen verklaren, hoe het komt dat zoals wij de vorige maal vertelden aan weerszijden van de door het nest gestoken ijzeren plaat precies het zelfde bouwwerk wordt opgetrokken. We zullen u nu ook eens met een aadselachtig verschijnsel doen ken nismaken, dat de laatste jaren op nor male wijze verklaard is kunnen worden. Daarover een volgende keer. ;agiers de En verdei zijn van prin- de pas- ïinister van buitenlandse za- A. M. H. Luns, die in Le Havre aan boord komt, de hoofddirec- van de Holland-Amerika Lijn, de W. H. de Monchij en W. N. H. van der Vorm, de directeuren van De Rotter- damsche Droogdok Maatschappij, de bou de Rotterdam, de heer W. Hup- kes, directeur van „De Schelde", de werf, de machine-installatie bouwde, mr. L. de Leur, president van de Neder landsche Handel Maatschappij, en mr. A. H. Ingen-Housz, pres.-directeuh van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V, te IJmuiden. Van het ogenblik af, waarop de insche- ing begon, tot het ogenblik, waarop de loopplank werd ingehaald, was het een ononderbroken aan- en afrijden van een inladen van bagage, en een afscheid nemen, zoals dat altijd het geval sohip vertrekt. Maar het aan tal toeschouwers, dat was gekomen voor het schip, was groter dan gewoonlijk. ■die belangstelling bleek wel over tuigend, dat de Rotterdam spreekt tot de Rotterdammers. Tot zelfs aan de Westerkade en bij de Veer haven, maar ook aan het Hoofd te Maas sluis en bij de Berghaven te Hoek van Holland stonden ze bij honderden om de otse Rotterdam te zien voorbij vareil. Het vertrek was vastgesteld op kwart ver twaalf. Dit late uur normaal ver trekken de schepen van de Holland-Ame rika Lijn om vier uur in de middag exemplaar uit Catalonië zal ten ge schenke worden gegeven aan de landbouwhogeschool te WageniDgen. Reverte, afkomstig uit Gastilië, die geheel zwart is. wordt voor een lief dadig doel afgestaan. „De Beukenhof' van de Nederlandse jonkheer Jan van Vreden- burch in Kapellen, niet ver van Antwerpen, een klein wit ezeltje, datlldtGTO Gil IK naar de naam Platero luistert. Het kwam ergens in Andalusië ter we- waarschijnlijk de rest van zijn leve buurt van het Nederlandse koninklijke gezin op het paleis Soestdijk. Platero is namelijk voorbestemd om door studenten van de landbouw universiteit in Madrid als geschenk aangeboden te worden aan prinses Irene. met de roman vam de Spaansen Nobel prijswinnaar Juan Ramon Jimenez: „Platero y yo" (Platero en ik). Plaitero was het ezeltje dat in deze roman de hoofdrol vervulde. Na een tocht van meer dan 2000 km te voet over de stoffige wegen van Spanje, Frankrijk 'en België, zijn zes Spaanse studenten, Platero en nog twee andere ezeltjes, die Perez en Reverto heten, enkele dagen geleden op het domein van jhr. Van Vreden- burch aangekomen. Daar geniet het gehele gezelschap van een welver diende rust, want de weg was lang. Studenten en ezeltjes zijn namelijk reeds sedert 10 juli onderweg, waarbij iedere dag gemiddel 35 km werd afge legd en waarbij men 's morgens in het algemeen nog niet wist waar men 's avonds de nacht zou doorbrengen. De gehele reis verliep zeer vlot. Maar aangezien zowel mensen als dieren vrij vermoeid geraakt waren door de lange tocht en in het bijzonder Platero op zeker ogenblik kreupel begon te lopen, had de promotor van de Spaanse stu denten, de heer F. Dekker Pzn. uit Axel, het raadzaam geoordeeld stu denten en ezeltjes eerst weer eens ge heel tot zichzelf te laten komen voor dat zij de Nederlandse grens zouden overschrijden. Naar Den Bosch Dit overtrekken van de grens zal geschieden op maandag a.s. te 10 uur bij Wernhout, waarna ezeltjes en stu denten zullen worden ondergebracht in de buurt van 's-Hertogenbosch. De drie grauwtjes zullen namelijk voor het eerst hun officiële opwachting maken op de nationale tentoonstelling HEINZ® SANDWICH SPREAD van de Koninklijke Vereniging het De Madrileense studenten hadden Nederlandse Trekpaard, die op 15 en vernomen dat prinses Irene dit boek 16 september in die stad wordt ge- met veel genoegen had gelezen en zij houden. kwamen op het idee de prinses zelf een Zij zullen hierbij dan getooid zijn echt Spaans ezeltje ten geschenke te met hun fraaie Spaanse harnassemen- Seven. ten welke per K.L.M. uit Madrid wor- De tocht begon aan de Spaanse grens den overgevlogen, terwijl de studenten Irun op io juU en na heel wat gekleed zulten zijn in de wijde capes avonturen te hebben meegemaakt arri- van de Madmleense universiteit en met veerden de zes studenten twee dagen kleurige linten versierde hoofddeksels, geleden in Kapellen. Ook de Spaanse ambassadeur de nieuwe bpoodbelegging MIDDELPOT 0.98 GROTE POT 1.45 volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz 57 product niet voldoet. derland, de hertog van Baena, zal bij deze officiële ontvangst van Spaanse ezeltjes en studenten aanwezig zijn. Op 19 september brengen ezeltjes en studenten een bezoek aan de Spaanse ambassadeur in Den Haag. De stu denten zullen bij die gelegenheid aan een diner aanzitten en de drie ezeltjes worden voor de ambassade aan het Lange Voorhout vastgebonden, waar zij een lekker hapje krijgen. De ambassadeur is ook van plan die dag de Spaanse vlag uit te hangen. De Hertog de Baena ontveinsde zich niet dat deze ezeltjes in het deftige centrum van Den Haag wel enig opzien zoude.n baren, maar hij meende, mis schien terecht, dat het publiek, dat tot nu toe Spaanse grauwtjes alleen maar kende i deze die lijve zou mogen leren kennen. Na dit verblijf op hoog niveau in Den Haag, gaan Platero, Perez en Reverte naar een boerderij in de omgeving van Utrecht. Van hieruit doet Platero dan op een nader te be palen datum zijn intrede op het paleis Soestdijk. Het tweede ezeltje. Perez, een grils te hervatten. Onderweg waren zij overal harte lijk ontvangen en van iedereen moesten zij de groeten overbrengen aan de prinses. „Het is fantastisch, zoals men in Frankrijk met het Ne derlandse koninklijke huis meeleeft", zo vertelden de studenten tijdens een gesprek dat wij met hen hadden op het landgoed van jhr. Vredenburch, die erevoorzitter is van de Kon. Ver. het Nederl. Trekpaard. De studenten hebben de afstand van 2000 km geheel te voet aan de zijde van de ezeltjes afgelegd en slechts voor het vervoer van hun bagage beschikten- zij over een auto, die de heer Dekker had afgestaan. De tocht van de stu denten, waarvan een de zoon van de ter van landbouw is, bouwers. Nadat de Spaanse studenten hun ezeltjes te bestemder plaatse hebben afgeleverd, zullen zij nog enkele weken in Nederland blijven alvorens naar Madrid terug te keren om hun studie or de rech- heeft zich in Straatsburg drie dagen lang beraden op het verzoek om hulp van de Deen Björn Nielsen, die tot levenslang is veroordeeld wegens door iemand anders begane misdrijven. De dader zou door Nielsen zijn gehvnoti- - De raadsman van de Deen heeft voor de commissie verklaard, dat de conven tie over de rechten van de mens op ver scheidene punten door de Deense justitie is geschonden, vooral waar zij het recht op persoonlijke vrijheid en veiligheid en het recht op een behoorlijke rechtsbede- deling waarborgt. Boerderij afgebrand, ton schade Een grote, oude boerderij te Reuver, eigendom van jonkheer Van Nispen tot Sevenaer uit Huis ter Heide, is gisteren door onbekende oorzaak tot de grond toe afgebrand. Het ontbrak de plaatselijke brandweer aan bluswater, zodat beslo ten werd tankwagens uit Venlo te laten komen. Het vee en het huisraad konden worden gered. Alle opstallen, machine rieën en de opgeslagen voorraden gingen verloren. De schade bedraagt ongeveer een ton. Het bedrijf was tegen brand verzekerd. Ford toont zijn nieuwe kleine wagen Henry Ford II heeft de Falcon, de nieuwe kleine wagen yan Ford, die op de Amerikaanse markt de concurrentie met de Europese auto's moet opnemen, aan de pers getoond. Hij zette uiteen, dat dit de kleinste wagen is, die in Amerika wordt vervaardigd. De Falcon biedt plaats aan zes personen, is uitgerust met een zes-cilindermotor en verbruikt een liter benzine op 13 km. Veertien Argentijnse generaals in arrest De Argentijnse minister van oorlog generaal Anaya, heeft gisteravond mee gedeeld, dat veertien generaals zijn gear resteerd. Enkele uren tevoren had hij ge neraal Montero, de opperbevelhebber van het leger, ontslagen en vervangen door generaal Castineiras. De veertien generaals zijn aanhangers van generaal Montero. In welingelichte kringen zei men dat deze laatste het leger van na tionalistische officieren wilde zuiveren. Twee hoge officieren zijn voorts van hun functie ontheven; generaal Lambar- di, een cavaleriebevelhebber en generaal Villaroel, een inspecteur van het leger. Gemeld wordt, dat de toestand in de garnizoenen in het land rustig is, maar gespannen. In Cordoba in Midden-Argen- tinië, dat in het verleden een centrum van onrust is geweest, werd namens het gar nizoen een verklaring uitgegeven, waarin werd gezegd, dat de militairen aldaar slechts de bevelen van generaal Montero zouden gehoorzamen. Steeds meer misdaden in Ver. Staten Iedere 46.4 seconden vindt in de Ver enigde Staten een inbraak plaats, elke 1.9 minuut wordt er een auto gestolen, elke zeven minuten een overval ge pleegd, elke 36.1 minuut een vrouw aangerand en elke 64.2 minuut is er een moord. Deze trieste cijfers springen naar voren uit een rapport van de Amerikaanse pro cureur-generaal William P. Rogers en John Edgar Hoover, de directeur van de F.B.I, over 1958, waaruit blijkt, dat ver geleken bij 1957 het aantal misdaden in de V.S. met 9.3 procent is toegenomen. JONGEMAN STAK TWEE JONGENS DOOD De New Yorkse politie heeft de 17-j. Portoricaan Salvatore Agron gearres teerd, bijgenaamd „Dracula", die heeft bekend in de nacht van zaterdag op zon dag de 16-jarige jongens Robert Young en Anthony Krzesinski met een mes te hebben vermoord. Hij zei het niet erg te vinden naar de elektrische stoel te gaan. Hij stelde voor zijn moeder daarbij uit te nodigen. Vragen aan de minister over weigering van noodwachtpliclit Het Tweede-Kamerlid H. J. Lankhorst (pac.) heeft aan de minister van bin nenlandse zaken een aantal schriftelijke vragen gesteld, in verband met de wei gering van de no'odwachtplicht. Onder meer vraagt de heer Lankhorst in welke vorm de regering de voorschriften denkt te geven, die nodig zijn om de gewetens vrijheid met betrekking tot de burger lijke oorlogvoering (burgerlijke verdedi ging en bescherming) te waarborgen, zodat zowel de bij de uitvoering van dit deel der wetgeving betrokken ambtena ren en gezagsdragers, alsook ambtenaren van het openbaar ministerie daaraan gebonden zijn. PRIJSUITREIKING VAN SCHOOLDASWEDSTRIJD Het Internationaal Wol Secretariaat or ganiseerde vandaag in gebouw Bellevue aan de Leidsekade in Amsterdam de Breiwoldag 1959. Op deze dag werden de prijzen uitgereikt aan de winnaresjes van de schooldaswedstrijd. Het Haagse meisje Edda Holm, Dovenetelweg 6, van de school van Bohemen, Sjaantje van Onse- len, Meidoornstraat 2 te Monster van de Rehobothschool en Carla v. d. Boven- kamp, v. Duylstraat 38 te Rotterdam van de Burg. van Duylschool, kwamen in het gelukkige bezit van een filmprojector. Academie voor ruimtevaart De raad van de Internationale austro- nautische federatie heeft op zijn verga- richten De voorzitter die met de oprichting is belast, is dr. Theodor von Karman, een genaturali seerde Amerikaan. Leden van de acade mie zullen deskundigen zijn die zich heb ben onderscheiden op het gebied van da ruimtevaart of in een wetenschap die van fundamenteel belang Is,

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5