Enige twistappel benaming nieuw te bouwen wijk Schoolhoofd Vaartjes in Noord wijk verwelkomd Combinatiebad waaraan hele streek wat heeft Drie jubilarissen bij de Katwijkse kerkvoogdij ME UWE I.EIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1939 Gemeenteraad van Rijnsburg Voor diepgaande discussies bestond weinig animo VY/"IJ WETEN NIET of de raadsleden, gisteravond in op de heer H. de Mooy na voltallige vergadering bijeen, nog wat wilden uitrusten van de vakantie. Een feit is, dat men weinig animo had voor diepgaande dis cussies. De enige twistappel is eigenlijk geweest de benaming van de nieuw te bouwen wijk langs het Oegstgeesterkanaal, een probleem dat echt niet zó belangrijk was doch waarover uiteraard wel een beslissing moest vallen. Nadat de raad, die op dit punt geen eensluidend B. en W.-advies had ontvangen, aanvankelijk in meerderheid de totale nieuwe bouw onder één naam wilde geregistreerd zien, kwam men eindelijk tot het compromis de benamingen van de aangrenzende straten over te nemen doch daarbij het gehele complex niet op te splitsen in vijf, doch slechts in drie straat namen. De "ge -an burgen en W. het zond nog niet raadzaa de Knikkerbaai wij deze naam i ssin.g was de medede- ester Koomans, dat B r nadere besprekingen achten de grond langs (gemakshalve houden be- og pari bouw nu in erfpacht pre-advies zulks wel werd voorgesteld. Na een summier gesprek over deze ma terie ging de raad ook hiermee zonder hoofdelijke stemming akkoord. G.S. deelden mee, behoudens enkele wijzigingen. wel akkoord te ku: het nbouw irde. De Maatschappij voor Plantkunde verzocht de te treden als lid. De 25 cöntribi irvoor bleek de raad geen bezw Batig slot In vorige raadsvergaderingen zijn reeds vele woorden gesproken over de wen selijkheid van een hogere uitkering aan Rijnsburg uit hel gemeentefonds. Dit punt kwam weer eens aan de orde bij de aanbieding van de gemeenterekening 1958. In het pre-advies werd meegedeeld, dat het nadelige saldo zal worden ver anderd in een batig ten gevolge van een hogere uitkering uit het gemeenle- treven is beloond, werd nder end wenburg ng '58 i handen Een hamerpunt was nu net weer niet de sympathiebetuiging aan de Rijkspolitiekapel in de vorm van een subsidie van 5, Dokter Van der Laan vond het bedrag op zichzelf geen bezwaar, maar wel de tendens die hieruit sprak: er gaat maar steeds af en er komt niets bij. Dit ontlokte wethouder Kralt de opmer king, dat de gemeente diezelfde mor gen nog een behoorlijke meevaller had gehad. In welke vorm werd ech ter niet meegedeeld- De heer B. Hensen, commies ter se- vanger. Aan het eind van de vergade ring had diens beëdiging als zodanig plaats en de beëdiging van de heer E. Scheepstra als waarnemend gemeente- Men ging akkoord met de verhoging van de vergoeding bij vrijwillige be schikbaarstelling van woonruimte. Op een desbe treffen de vraag van de heer f' va-i Egmond antwoordde de voorzit ter, dat hiervan weinig gebruik wordt gemaaklWethouder Kralt zei, dat de eisen zo zwaar zijn, dat de regeling wei nig praktisch nut heeft. Meevaller De exploitatiekosten van de o.l, school zijn voor 1958 ruim 3 per leerling mee gevallen. Burgemeester Koomans merk te daarover op, dat dit niet inhoudt, dat de bijzondere scholen over 1958 ook fi minder per leerling krijgen uitgekeerd. Hier geldt het: eens gegeven, blijft ge geven. De Julianaschool krijgt haar 837,25 voor installatie van de personeelskanter en ƒ450 voor aankoop vain 45 nieuwe Bijbels voor de leerlingen Een half nur lang heeft men daar na gediscussieerd over de benaming van de nieuwe bouw langs het Ka naal. Alras bleek, dat burgemeester Koomans geporteerd was voor één benaming van de hele wijk, de bei de wethouders voor benaming per Verkeersongelukken kosten meer dan liet verkeer zelf De schade veroorzaakt door verkeers ongelukken bedraagt in Duitsland c'i helft meer dan het totale bedrag, dat per jaar met het wegvervoer is gemoeid. Dat heeft prof. dr. Berkenkopf, directeur het instituut voor verkeerswetenschap aan de Keulse universiteit, gisteren ver klaard in een referaat in de tweede in ternationale verkeersleergang vooi politie. Verkeersdeskundigcn uit zestier Europese landen, alsmede uit enkele Oos terse landen, wonen de leergang bij. De kosten voor het wegvervoer ir West-Duitsland bedragen vijf miljard. De kosten aan verkeersongelukken tien mil- De Duitse professor concludeerde, dat geen kosten mogen worden gespaard om het verkeer in goede banen te leiden. Hij merkte op dat berijders van tweewielige motorrijtuigen en voetgangers eerder de schuld dragen aan verkeersongevallen dan vrachtwagenchauffeurs e.d. Het blijkt echter dat Engeland er Frankrijk, door beter toezicht en efficiën ter organisatie, naar verhouding slechts de helft van de schade noteren, zoals deze voor de Bondsrepubliek werd berekend. In de leergang werd uitgesproken, dat de verkeerspolitie in alle landen uitbreiding en het modernste technische materiaal behoeft om de enorme verliezen door verkeersongelukken te verminderei daardoor bij te dragen aan de welvaart van de landen. De voorzitter voelde wel iets voor Knikkerbaan, de raadsleden weinig. Vele suggesties kwamen naar voren: 't Stort, Rijnland, Kanaalkwartier, Rodolphheim. Na het voor en tegen uitvoerig te heb ben besproken, ging men ten slotte iet jongste raadslid, de heei Evert 'an de Kanaal- te houden, het Noordeinde door te trek ken en de rest als Petronella van S straat te boek te 9tellen. Staan de zen eenmaal dan zal men bekijken of op deze wijze inderdaad het juistn straatje is betreden Woningbouw De woningbouw vereniging heeft een plan op stapel staan voor de bouw van 24 woningwetwoningen langs het Oegst- geesterkana2l. Zij kreeg de daarvoor be nodigde grond zonder opmerkingen in ■fpacht tegen betaling van een bedrag eens van 2800 voor een ééngezins- or.ing, 2400 voor een beneden-etage- oning en 2000 voor een bovenetage- In verband met de onzekere toe stand met betrekking tot de bouw van premiewoningen (waarvan er voorlopig 66 zijn „gepland") aphtte men binding aan een bepaalde aan nemerscombinatie niet gewenst zon der daaraan nadere voorwaarden te verbinden Uiteraard zullen deze be trekking hebben op een termijn waarbinnen met de bouw moet woe den begonnen. De hi dat het n Esmond kreeg te ho- :r bepaald niet een dis- aatregel bedoelde te 1 ging daarna akkoord W .-voorstel, voorlopig duiden, particuli van der Kwaak werd voor van een van de NZHVM stuk land ter hoogte van •ein. De huur, vroeger ƒ70. Sloot Aangezd de kost In verband met verbreding van de onder Rijnlands schouw staande Zijp langs de zuidkant van de Voorhouter weg werd van de aangrenzende eigena ren 462xmeter grond gekocht voor e gemeente zal bijdra- van het op de juiste afmetingen brengen van de sioot. werd in totaal 1000 voor het project be schikbaar gesteld. Zonder, enig commentaar ging men ak koord met het aangaan van een reke ning-courant overeenkomst met de Stich t ng Avondzon. In het kader van deze overeenkomst zal de stichting over. maxi maal 200.000 kunnen beschikken tegpn 3 pet. Een hamerpunt was ook de begro tingswijziging over de dienst 1959, die eveneens voqr een groot deel in verband stond met de verhoogde uitkering uit het gemeentefonds Daardoor verminderde het oorspron kelijk geraamde tekort van f 100.000 met niet minder dan 90.000 R.D.C. Hedenavond belegt de damclub R.D.C een ledenvergadering in Concordia. Spreekbeurt Morgenavond 8 uur spreekt ds. P. J F Lamens, Kamerik, in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de plaatselijke afdeling van de Geref. Bond. ISTERAVOND werd in de school het nieuwe hoofd van de School met de Bijbel, de heer J. Vaartjes uit Tienhoven geïnstalleerd. Aanwezig waren onder anderen de inspecteur van het lager onderwijs standplaats Leiden, de heer A. Bogaard, de Noordwijkse schoolhoofden Th. Haakman, M. Posthumus, J. Schuurman en J. K. de Vries en vele ouders. De heer K. Passchier verwelkomde de belangstellenden en in het bijzonder het nieuwe hoofd met zijn vrouw. op het grote De heer Passchier we belang van deze functie, waarvoor be paalde vereisten onmisbaar zijn. We zijn i overtuigd, dat u de juiste man op plaats bent en we verwachten veel aldus de voorzitter. Hij deed een beroep op de ouders het nieuwe hoofd vermogen te steunen en wenste de Vaantjes Gods zegen toe bij zijn werk. inspecteur, de heer Boogaard, wenste ïn hartelijk gestelde toespraak, de heer Vaartjes geluk met zijn benoeming. Hij hoopte op een goede samenwerking. De inspecteur prees de verhoudingen In •dwijk en zei dat de ervaring heeft geleerd, dat ook het gemeentebestuur alle faciliteiten aan het onderwijs verleent. De heer Boogaard wees ten slotte op het onderwijs ter vor- ling i de i Samenwerking De heer .T Schuurman voerde het woord amens de Noordwijkse schoolhoofden en ïrwelkomde de heer Vaartjes in deze kring. Ondanks verschillen in levens- gebleken. dat we hier plaatselijk als hoofden een goede verstand houding en samenwerking kunnen heb ben. De heer Schuurman hoopte dat de Vaartjes zich spoedig in Noordwijk zal thuisvoelen en twijfelde er niet aan de fraaie badplaats hem voor lange tijd zal binden. de vallei HU hoopte het i en deed een beroep op de ouders hem steeds terzijde te staan bij de vorming van de kinderen Hij herinnerde aan de doopbelofte en zei dat zijn hui» steeds voor de ouders openstaat. Hierna was er gelegenheid met de heer en mevrouw Vaartjes kennis te maken, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Massa-schaakkamp Zaterdag 5 september houdt de Noord wijkse schaakvereniging Daniël Note- boom een massa-schaakkamp tegen Voh- winkler Schaehklub. Deze wordt gehou- den in Seinpost, 's middags half drie. Voorts nemen hel le en 2e tiental van Daniël Noteboom deel aan het Galvano- Maandag 14 september wordt in Sein post de eerste oefenavond gehouden Op Kameel verkocht op paardenmarkt Op de Alkmaarse paardenmarkt is gis terochtend een. kameel verkocht. De eigenaar van het dier, de heer J. v Galen uit Limmen deed het dier voor prijs van een koe over aan de uit Rusla afkomstige heer J. Lasnyazov uit Petti die het weer doorverkocht aan de heer A. Vader te Callantsoog. ledenverga De c Oranjefeesten njefeesten te Noordwijk Binnen zijn ingezet met enkele volksspelen. Bij het ringsteken op de fiets behaalde mevr. Van der Ploeg-van Gijlswijk de le prijs, 2e werd de heer J. Bierman, 3e den Elzen, 4e R. v. d..Mey en 5e J Landman. Bij het kussenslaan vielen de prijzen aldus: Dames: 1 Trees v. d. Holst, 2 Joop Hermans. Heren: 1 Kees Boon. 2 Martien v. d. Berg, 3 Wim Peschier, 4 Henk Kor- tekaas, 5 Jan Noppen. it Jt.JWWk t* XuitrAorp. Lisse overweegt stichting van ■VOALS GISTEREN meegedeeld, staat voor 1960 een post van 8000 op *- dt gemeentebegroting als voorbereidingskosten van een zwembad te Lisse Voor 1961 is bijna drie ton gereserveerd voor de werkelijke stichting. Tot voor kort bewogen de gedachten zich tussen de mogelijkheid tot aan leg van een eenvoudig openluchtbad louter afgestemd op de lokale behoefte en de mogelijk van een meer op algemene recreatie gericht zwembad. Voor het laatste wordt gepleit in het sociaal-economisch rapport voor de bollen streek, welk rapport als plaats aanwijst het westelijk deel van Lisse (com plex KeukenhofReigersbos.) dat daar grijke recreatieve beteke nis voor de gehele Streek toe valt. Hei college heeft in dit verband het oog op een terrein in de omgeving van Looster- weg-Essenlaan Bij de gedachte aan een openlucht zwembad heeft zich intussen de gedach te aan de stichting van een overdekt bad gevoegd. Volgens deskundigen is noch een open bad noch een overdekt bad rendabel te exploiteren Een een voudig open bad kost 3Ö0.00Ü, een over dekt bad- 600.000 De exploitatiekosten van een overdekt bad zijn natuurlijk hoger door de verwarmingskosten en dergelijke, maar daartegenover staal, dat een open bad ongeveer driehonderd dagen van het jaar ongebruikt ligt. Een andere mogelijkheid Is de stichting van een combinatiebad, een combinatie van open en overdekt bad met gezamenlijk gebruik van de outillage. B. en VV. hebben de aan leg van een dergelijk bad als einde lijk doel voor ogen. De aanleg zal in fasen worden uitgevoerd, waarbij al leen nog de vraag naar voren komt, wal voorrang verdient: aanleg van het open bad of van het overdekte De streek beschikt reeds over open baden in Hillegom en Sassenheim. Een overdekt bad voorziet in een grote be hoefte: schoolzwemmen, leszwemmen, iportwedstrijden. Rietschelf in brand Dinsdagavond raakte een grote riet schelf aan de achterweg bij De Engel in brand. De brandweer kon niet voor komen, dat de riethoop geheel ver brandde. Spreekbeurt Vanavond half acht spreekt ds. E. du March-ie van Voorthuysen, Leersum, in de Oud-Gereformeerde Gemeente. Akerboom breidt uit De scheeps. en jachtwerf Akerboom zal worden uitgebreid. Een permanent ruim tegebrek en vele orders maken de bouw van een loods van 1200 m2 noodzakelijk Het aantal personeelsleden stijgt met het aantal buitenlandse orders. Er werken nu ruim honderd personen. Visserijgolfjes Prijzen raakten van de kook door geringe aanvoer UITERMATE HOGE PRIJZEN, prachtige besommingen en weinig aan voer. Dat leverde woensdag aan nieuws in IJmuidens visafslag op. Een recordbesomming van de Emma IJM 15 voor 1959 met 41.000 gulden voor een weekreis naar de haringgronden. Om de Noord was de visserij minder dan voorgaande dagen. De schepen vingen tussen 58 en 59 graden noorderbreedte bij goed weer 175 tot 250 manden makreel, haring, schelvis en koolvis per etmaal. Tussen 55 en 57 graden noorderbreedte werd er op de oostbank ook minder haring gevangen: 50 tot 100 kantjes per etmaal. De trawler Deining KW 8 meldde van 58 graden noorderbreedte een trek van 50 manden haring en makreel. De Machiel HD 108 deed hier een trek van 40 manden makreel en schelvis. Op het Zandt vingen de schepen per et maal 40 tot 100 manden schelvis, wijting en schol. Langs de kust werden vrij behoorlijke tongvangsten geboekt met gemiddelde vangsten van kilo tongen en 15 manden schol per etmaal. De IJmuidense visafslag kotter 2900 kisten verse vis. Er waren 350 kiste schelvis, 20 wijting, 95 gul en kabeljaui 100 koolvis, 1650 haring, 120 kleine kistji haring, 585 kisten makreel. 60 diverse 65 schol. 650 kilo tongen en 35 stijve kabeljauwen. De Emma IJM 15 van 25 augustu; kwam binnen met 120 kleine kistje: haring, 10 wijting, 70 schelvis, 60 gul er kabeljauw, 100 koolvis, 670 haring, 130 makreel. 30 diversen en 25 stijve kabel jauwen. De Job Gouda IJM 79 van 2f augustus was present met 15 wijting, 80 schelvis, 35 gul en kabc' haring, 450 makreel en 10 du halve de twee kotters kwarr nog negen dagvissers aan de Gouden prijzen Door de geringe aanvoer voor een woensdagmarkt waren de prijzen zeer hoog. Iedereen probeerde een deel van de vangsten van dq schepen in de wacht te slepen Grote regels kabeljauw deden maar liefst f214 en de kleine regels f 100 De kisten grote kabelj; hoge f296 125 kilo. Eei en wellicht zelfs in geen jaren meer gehaald. Grote schelvis ging weg vc f66 lot f76, grootmiddel f76. kleinm del f46 tot f50, pennen f39 tot f braad f38 tot f43. wijting f47, hari f 21 tot f 26, kuitzieke haring f 19 tot f22. makreel f20 tot f 26 pi 50 kilo. De grote tong noteerde f5.20 tot f5.70, grootmiddel kleinmiddel f3.10 tot f3.50, tong I f3.10 tot f3.20 en tóng II f2.20 tot f2.30 pe kilo. Grote en grootmiddelschol dedei f41 tot f46, zetschol en schol I f 48 tn f56, schol II f39 tot f49 en schol III f 28 tot f 37 per kist van 50 kilo. Hoge besommingen deze hoge prijzen geen te i dat de wlers Wegenwachter van motor geslingerd De 27-jarige wegenwachter J. R. B. u Noordwijk is gistermorgen tijdens zijn pa trouille langs de rijksweg Den Haag Amsterdam van zijn motor geslingerd zodat hij moest worden opgenomen in de Ursulaklimek te Wassenaar. De heer B moest ter hoogte van Sassenheim plotse ling uitwijken voor 'n bruusk remmende Belgische auto, die voor hem uitreed. B;j deze manoeuvre is hij toch nog even met zijn voorligger in botsing gekomen, waar door hij van zijn motor werd geslingerd. Een achteropkomende auto kon hem ge lukkig ontwijken. De toestand van het slachtoffer lijkt op het ogenblik redelijk. Eind augustus was het 25 jaar geleden, dat de heren D. J. Klcen. H. Parlevliet en J. van der Plas, hun Intrede deden in de kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente, een orgaan, waarin de functies door de grootte van de kerkelijke ge meente veel werk met zich brengen. Schoonheid Wie direct wél enthousiast was, was de wijkouderling van Steenvoorde, de heer C. P. de Vries. Zo'n opmerking was voor T^EN TIENTAL vrouwelijk kadetten van -L* het schoonheidsbataljon der Herv wijkgemeente Steenvoorde in Rijswijk is gistermiddag in actie gekomen. Gewa- kwestie van korte tijd, of er was een Werkcommissle Steenvoorde in het leven geroepen. Een kerkelijke werkcommissic, die eens niet het zwaartepunt liet vallen op commissie en urenlang aan dc tradi- en plemuurmessen zijn de dames de strjjd begonnen tegen de door de bouw en plamuurmessen zijn de dames de het nieuwe Hervormde wijkcentrum in deze nieuwe Rijswijkse woonwijk. En hel was eigenlijk logisch, dat deze vrouwelijke arbeidskrachten werden in geschakeld. Want het komt niet vaak voor, dat een wijk in een kerkelijke ge tionele groene tafel de even traditionele vergaderingen hield, doch de handen uit de mouwen stak en aan het werk toog. Er wérd een barak gekocht en de werk- commissie heeft die barak op de hoek van de Minister Aalberselaan en de Prin ses Irenelaan neergezet. /"~\P 2 MEI b.egon het experiment. De Vr heer De Vries had van meet af aan meente zjjn eigen wijkcentrum aankoopt bouwt en voor de dienst gereed maakt. Dat is een verhaal op zichzelf. Het begon met een opmerking tijdens een contactavond van de Hervormde ge de leiding. Hij werd zo'n beetje de gene- raai, maar een generaal, die In de aller- voorste linies streed. Hij werkte mee. nam snipperdagen op, hield contact met de meente, waar ook de bewoners van Steen voorde aanwezig waren. Er kwamen terecht bezwaren, dat deze nieuwe Rijs wijkse woonwijk, enigszins geïsoleerd van het andere deel der kerkelijke gemeente, geen eigen centrum had. Toen zei een stoelen, hanteerde de hamer, kortom 1 deed al' s, wat van een vakman zou wor den verwacht, al was hij dan geen vak man. Maar hij had uitstekende officieren van de aanwezigen, misschien meer Im pulsief dan enthousiast „Als we een barak kopen, zetten we hem zelf neer". Het bataljon in actie Ill cn onder-officieren. Allen hielpen mee. Het materiaal van de barak, dat aanvan kelijk daar lag als een beetje afbraak, werd in elkaar gezet. Er werd gepast en gemeten. Omwonenden lachten wel een beetje. Hoe kan uit dat afbraak een kerk- zaaltje worden opgebouwd. Maar nu, vier maanden later, staat het gebouw er dan toch. En bet heeft niets weg van een keet of iets dergelijks. ziet men nauwelijks. Er is al een deel geschilderd. De kcrkzaal Is praktisch ge reed en met de hal, de kerkeraadskamer, de keuken en de toiletten is men al aardig op weg „ereed te komen. Volgen de maand zal dit wijkcentrum van Her vormd Steenvoorde worden geopend. En dan kan men zeggen, dat de leden van d" werkcommissic. van kadet tol gene raal toe, met elkaar vele duizenden gul dens voor Hervormd Rjjswijk hebben uit gespaard. Gisteren was het dan zover, dat de ramen schoongemaakt konden worden. Vele verfspatten en klodders ontsierden het vensterglas. Daarom riep generaal De Vries de vrouwelijke kadetten van bet schoonheidsbataljon op. En ze kwamen. Natuurlijk. Er werd gewerkt ook. Af en toe werd even onderbroken voor een kopje koffie, dat mevrouw De Vries in de keuken brouwde. En dan ging het weer verder, want de kcrkzaal, het eigen lijke centrum moet spoedig gereed zjjn. .'.Heen de preekstoel nog die eveneens door eigen krachten wordt getimmerd cn de zaal Is gereed. De t.l. verlichting kan al branden en de amateur-schilder legt de laatste hand aan het schilderwerk. „We willen hier een centrum hebben, omdat we hier een gemeenschap willen opbouwen" zegt ouderling De Vries. En dan hopen we, dat de geestelijke winst veel en veel groter zal zijn dan het geld, dat de Wcrkcommissie met een hoofd letter W voor de Rijswijkse kerkelijke financi heeft uitgespaard f ÏOK AAN DE toekomst is gedacht. Naast het thans opgerichte wijkcen trum is grond gereserveerd voor kerk bouw. Dan zal de grond, waarop thans is gebouwd, bestemd worden voor plant-1 soen en dus zal het houten gebouw weer moeten verdwijnen. Afbreken? Welnee zegt ouderling De Vries. In het Westland verrollen ze hele kassen. Waarom zouden we dit gebouw dan niet over de Kleiweg verrollen naar de wjjk, die daar dan in aanbouw zal zijn en wellicht ook een eigen wijkcentrum nodig zal hebben En met deze opmerking stempelt hij zich als een echte generaal De heer Kleen Is al vijftien jaar presi dent van dit college. Onder zijn presi dium zijn vele dingen tot stand gekomen Wij noemen de restauratie van de Oude Kerk, die zeer geschonden uit de oorlog kwam, de stichting van' de bejaarden- woningen aan het Andreashof, de bouw van drie pastorieën aan de Boulevard, de aankoop van de pastorie aan de Park laan en de totstandkoming van het ker kelijk gedeelte van de nieuwe begraaf plaats Duinrus'. met de aula. De heer Parlevliet is al geruime tijd secretaris van het college van kerkvoog den. Hij is daarin dan ook een centrale De heer Van der Plas ten slotte heeft zich gedurende de gehele periode ver dienstelijk gemaakt voor de kerktelefoon, waarbij thans meer dan 250 mensen zijn aangesloten. Het is te verwachten, dat in de eerst volgende vergadering van de kerkvoog dij aandacht aan deze jubilea zal worden geschonken. Kopluko Vanavond aeht uur wordt in zaal Haasnoot een ledenvergadering gehouden van Kopluko. Hoog cn laag water Vrijdag 4 september: hoog water 3,55 en 10.17, laag water 12,07. Sfeer ia 'f gezin f Dm Nimuwm Lmidsche" er in uitermate ruime besommingen uit de bus kwamen. De Emma IJM 15 besomde maar eventjes f41.000 en de Toronto IJM 79 ruim f 36.000 voor een vangst, waarbij veel kuitzieke haring was. De KW 60 besomde f 1400, KW 30 f 1110, KW 35 f 1100, KW 56 f 1650. Alleen Postboy! Voor de donderdagmarkt was gisteren de Postboy IJM 35 op weg naar IJmui- den met een onbekende vangst aan boord. De oudste schepen zijn thans: Emma Wilhelmina KW 135 van 22 augus. tus; Postboy IJM 35 van 23 augustus; Wiron II IJM 211 en Swift IJM 54 van 23 augustus; KW 49 Antje en KW 124 van 24 augustus: KW 121, Sch 117 Onder- 25 mgust augustus HD 108 Machiel, Sakina Mar tina KW 32, KW76 Excelsior en de KW 123. DE KAAG Vijf brandweren blusten een scliurenbrand Doordat een vijftal kinderen met vuur speelde in de schuur van de heer J. Huls bos aan de Lisserdijk, geraakte de schuur in brand; de kinderen konden zelf ter nauwernood de brandende schuur ver laten. Hoewel de brandweer van Nieuw- Vennep (die later assistentie kreeg van de brandweren van Oude Wetering, Lis se. Lisserhoek en Hoofddorp) binnen acht minuten ter plaatse was, kon niet worden verhinderd dat de aangrenzende schuur van de heer J. J. v. d. Broek weldra ook in lichterlaaie stond. Door het hierin op geslagen materiaal oude fietsbanden en rollen a It zag de brand er aan vankelijk nogal ernstig uit. KATWIJK AAN DEN RIJN Oranjefeest begon met turnfestijn Gisteravond werden de oranjefeesten geopend met turndemonstraties van de sportvereniging Katwijk Rijn en met mu ziek. Hiervoor was veel publiek op de been op de Turfmarkt tegenover de Van Egmondstraat. Voorafgegaan door de drumband van Amicitia uit Katwijk aan Zee hadden enkele honderden dames en meisjes van S.K.R. tevoren een rondgang gemaakt door het dorp. De demonstratie begon met vrije oefe ningen op de mat, die werden gevolgd door brugoefeningen door een groep da mes. Jongens lieten hun kunnen zien op de bok en nadat de dames heel goede even wichtsoefeningen op de balk hadden ge toond, werd de demonstratie besloten met knokoefeningen. Van een der daken van de naburige woningen werd de de monstratie beschenen met veelkleurig licht. De Harmonie Katwijk gaf een populair concert, wat voor de jongelui een gerede aanleiding was een rondedans rondom de uit ti Met hun dames hebben de gemeente raadsleden- een uitstapje gemaakt. Op het programma stonden de Velsertunnel, Purmerend. Schellingwoude. Amsterdam (met rondvaart) en Lage Vuursche. De reis werd besloten met een diner in res taurant De witte Bergen. Gistermorgen is de nieuwe alarmin stallatie voor de brandweer in gebruik gesteld. Er zijn vijf groepen in werking en de mogelijkheid is voorhanden deze uit te breiden lot tien. Het oude systeem werkte op het lïchtnet, maar door de sterke uitbreiding van het aantal trans formatorstations voldeed de installatie niet meer. Gistermorgen tien uur heeft men de installatie, die in het politiebu reau wordt bediend, beproefd. De resul taten waren goed. Propaangas Ons verslag van gisteren over de In gebruikneming van de propaangas-instal- latie bevatte een fout. Daarin staat, dat het steenkoolgas en het watergas nu van de baan zijn. Dat is niet zo. Het propaan gas heeft alleen een aanvullende functie. De kwaliteit van het gas wordt daardoor procent beter, maar de tarieven büj- hetzelfde. De kwaliteit is ook con stanter geworden dooi- automatische re- I geling. (Advertentie) Coöperatie „HELPT ELKANDER" Voorstmt 63-65 Katwijk aan Zee Gevraagd voor terstond BAKKER-BEZORGER of BEZORGER BEKENDMAKING KATWIJKSE WEEKMARKT De gezamenlijke marktkooplieden op de Katwijkse weekmarkt maken U erop attent, dat de weekmarkt met ingang van A.S. VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1959, weer op de NORMALE UREN, van 2 tot 19 uur gehouden zal worden. DE GEZAMENLIJKE MARKTKOOPLIEDEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 4