De Zonnebloem, een dorado voor Sassenheims kleuters Kies H.U voor jaren een matras ONDANKS BRIEZIG WEER REDELIJKE VANGSTEN Beter en goedkoper gas van eigen bedrijf Plan voor zwembad neemt vaste vormen aan MEL WE I.EIDSCHE COURANT WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1959 Loco-burgemeester Vogelaar opende Mogen deze kinderen onder Gods zegen stokoud worden Aan DE RAND van de bebouwde kom van Sassenheim, westelijk be grensd door het wijde polderland, staat het nieuwe lustoord voor de kleuters De Zonnebloem. De christelijke kleuterschool werd gistermiddag in aanwezigheid van vele belangstellenden officieel geopend. De voorzitter, de heer C. Westerbeek, verwelkomde in het bijzonder loco-burgemeester A, Vogelaar. De 5-jarige Debbie van Zonneveld, leerlinge van de kleuter school, bood mevrouw Vogelaar een mooi boeket bloemen aan. De burge meester had van zijn vakantieplaats uit het volgende telegram gezonden: Mogen deze kleuters onder Gods zegen stokoud worden. Onder de aanwe zigen waren ds H. v. d. Berg, ds. Wal vaart, dr. Rijke/s, de schoolarts. De heer Vogelaar opende de school, waarna de aanwezigen werden uitgenodigd een kijkje te nemen binnen de muren. De heer Vogelaar schetste in enkele woorden de totstandkoming van de school. Er is veel werk verzet voordat de vergunning afkwam. Na herhaalde aanvragen kwam eindelijk de urgentieverk1 ar. ingwaarna ook de bouwvergunning volgde. De aan vankelijke opzet er een 3-lokalensehool van te maken is ondanks de vele aanvra gen niet goedgekeurd. Bij de bouw is er échter rekening mee gehouden, dat hei derde lokaal in de toekomst zal komen, waarschijnlijk in I960 of 1961. LOF De heer Vogelaar prees de directeur gemeentewerken, de heer G. Schram, en zijn staf, die het bouwplan zo voortreffe lijk hebben uitgewerktOok Van Ma-rel's bouwbedrijven hebben alle eer ingelegd met de nieuwe school- Hel gemeentebe stuur, zo vervolgde de heer VogelaaT, heeft dit werk met genoegen gedaan Hierna bood hij de heer Westerbeek de sleutel aan, waarmee de overdracht een feit werd Mejuffrouw L. Toth, hoofd van de nieuwe school, dankte voor de vele ge- KATWIJK Rijkspostspaarbank Op bet postkantoor te Katwijk aan Zee werd vorige maand aan spaargelden ingelegd f 119.732.21' en terugbetaald f 79.931.26. In Katwijk aan den Rijn wa ren deze bedragen f 33.656,12 en f 31.769,76. KATWIJK AAN DEN RIJN Feestelijkheden De schoolkinderen verzamelen zich morgenochtend op het schoolplein van de Hervormde scholen aan de Narcis straat en gaan dan in optocht door de Tulpstraat, de Zonnebloemstraat, Val- kenburgseweg en de Rijnstraat naar hét feestterrein aan de Noordwijkerweg. De route voor de ronde van Katwijk, morgenmiddag 6 uur, is als volgt: Was- senaarsewèg (bij de Rusthoek), B; van Wassenaerlaan, Callaoweg, Kerk straat, Achterweg, Rijnstraat, Nieuw- straat, Wassenaarseweg. Om 8 uur vertrekt van de Baron van Wassenaerlaan de lampionoptocht. Men gaat langs de Tulpstraat, Molenweg, Valkenburgseweg, Rijnstraat, Noordwij kerweg, Achterkerkweg, Kerkstraat, Zeeweg, Waterloopje, Nieuwe Duinweg, Provinciale weg, Viaduct, Zanderijwee naar de Commandeurslaan, waar stoet wordt ontbonden. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Donderdag 3 september; hoog water en 15 42; laag water 11.29 en 23.49- lukwensen het verrichte werk. We be ginnen morgen ln een mooie, grote ruimte. Grote ruimte doet rnjj denken aan het woord ruimtevaart. En dit doet weer denken aan iemand, die de eerste jaren van het kind baby's ruimtevaart noemde. En het doet mij ook denken aan de door hel commu nisme onderdrukte volkeren, waar de kinderen geleerd wordt, dat God heeft afgedaan. Wat zijn wij bevoorrecht, waar we morgenochtend het eerste uur onze kleuters al kunnen vertellen van Jezus, de grote vriend van de mensen, de grote Kindervriend- Bij de bezichtiging van de school, zowel middags als 's avonds, bleek hoe enthou- NIEUWVEEN Ons Belang klaar met moderniseringsplan De coöperatieve aan- en verkoopver eniging Ons Belang hield gisteravond in café Leliveld een goed bezochte jaarver gadering, onder leiding van voorzitter Th. P. Vink. De voorgenomen statutenwijzi ging kon geen doorgang vinden, aange- :ien de vereiste meerderheid van twee derde niet werd bereikt. het jaaroverzicht van de directeur, de heer P. de Gr.oot, bleek, dat de omzet, zowel in kilo's als in guldens, belangrijk s gestegen. Hel. ..vijfjarenplan" is thans ifgesloten en de fabriek behoort nu tot de modernste veevoederbedrijven. Er I voor ongeveer een kwart miljoen gulden aan machines aangeschaft, die in middels vrijwel geheel zijn afgeschreven. Een der laatste vernieuwingen is een inpakmachine Voor veekoeken. In het af gelopen jaar werd door dé leden 54 en door niet-leden voor 46 procent afge- In plaats van de aftredende heer Th. P Vink werd de heer P. C. van Rijn tot voorzitter gekozen; de heer B P. Vink Na de rondvraag sprak de vice-voorzit- ter G. C. v d. Weyden de scheidende voorzitter hartelijk toe, waarna de heer Vink tot erelid werd benoemd. TER AAR Augurkenveiling In verband met de .verminderde voer wordt op maandag en donderdag geen augurkenveiling meer gehouden. Tentoonstelling lm het wijkgebóuw van Het Groene Kruis wordt op woensdag 9 en donder dag 10 september a.s. een tentoonstelling gehouden over dé verzorging van het kind o-nder de titel „Het kind in hel gezin". De bezoekers kunnen aan ds zusters inlichtingen vragen over de ver- zorging van hun kinderen WOUBRUGGE Gespaard Bij de rijkspostspaarbank werd in augustus ingelegd 12.551.41 en terugbe taald in.449,69. Er werden drie niéuwe boekjes uitgereikt. ;iast de ouders waren over de inrichting. De school is gebouwd volgens het UNID- ■■steem, dat wil zeggen, dat elk lokaal en zelfstandige eenheid vórmt. Eigen itgang naar cle speelplaats, êigén wasge- igenheid enzovoort Er is werkelijk van alles aanwezig om' de kinderen prettig be- houden. Zand- en watertafels, verf- ezels, een poppenkast, een keukentje, trij-kpl-ankjes, plastic-speelgoed. De keu- 4 ge ontvangkamer kan tevens dienst doen ils spreekkamer voor de schoolarts. De verdeling van leerkrachten en kinderen is als volgt. In De Zonne bloem mejuffrouw L. -Toth, hoofd, en mejuffrouw M. Colijn. Hier zul len ongeveer 80 kinderen worden ondergebracht, wonende in de Hoofdstraat, de oude havên en de straten ten westen daarvan. Aan de bestaande school aan de Kerklaan zullen werken de dames Dupont, A. Graaf en R. Hogevorst. In to taal zullen ongeveer 160 kinderen de scholen bezoeken. NOORDWIJK Geslaagd ee lederi van de NRB. de dames J. Kortekaas—van den Hoorn en C. Wêènk Bal. hebben te Amsterdam het instruc teursdiploma behaald. VALKENBURG Spreekbeurt Morgenavond acht uur hoopt de heer Kruithof uit Monster in zaal De, Vries spreken voor de Hervormde evan.-, RIJNSBURG Gouden echtpaar De zestiende september 1909 was voor het echtpaar Heemskerk—Bcrkhcy cch van de mooiste dagen van hun leven: hun trouwdag. Vandaag zijn dus de gouden bruidsdagen voor de heer en mevrouw Heemskerk ingegaan. Op 16 september zal het groot feest zijn in Concordia. De bruidegom heeft een werkzaam le ven achter de rug. Als goed Rijnsburger bleek hij verknocht aan de bloemen, waar hij zijn hele leven dan ook Ln heeft gewerkt. De laatste vijftien jaar welis waar in het bollenbedrijf, doch dat is daaraan zo nauw verwant dat wat de aard van het werk betreft weinig ver schil is te constateren. Enige jaren heeft het echtpaar zijn ge luk beproefd in Koudekerk, doch al spoe dig bleek de echtgenoot „zijn" dorp maar moeilijk te kunnen missen. Er werden acht kinderen geboren. Het eerste was een meisje en het laatste was een meisje. Daartussen in kwam een lan ge rij zoons. De familie telt thans 32 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen. De kinderen zijn allen nog in leven. Bruid en bruidegom genieten thans in hun intieme huisje aan de Brouwer straat een rustige levensavond. SASSENHEIM F eestprogramma Wat het kindercorso betreft, hebben de schoolhoofden besloten dit jaar alle kinderen vrij te laten. Vorig jaar kwam elke klas met een eigen voorstelling, maar nu komen ook versierde fietsen, kleine en grotè groepen in aanmerking voor een prijs. De prijzen bestaan uit bekers en medailles, die volgende week zijn te zien in de étalage van boekhandel Demmenie. Dinsdagavond 15 september Adest Mui het r de Parklaan. Maandagavond 7 september tussen acht en negen uur kan men zich in het hotel Het bruine Paard laten inschrijven voor de auto- puzzelrit, bromfietspuzzelrit, wielerwed strijd, behendigheidswedstrijden en bal- lonblazen. Visserij golf jes DE TRAWLER JOB GOUDA IJM 79 is er gisteren in geslaagd om tijdens briezig weer toch maar eventjes 600 manden haring op de Oostbank scheep te halen. Er wordt daar overigens zeer veel kuitzieke haring gevan gen. Gemiddeld boeken de loggers en trawlers hier etmaalvangsten van 60 tot 340 kantjes. Tussen 58 en 59 graden noorderbreedte is het weer slech ter dan op de Oostbattk, maar de vangsten zijn er redelijk. De schepen geven etmaalresultaten van 200 tot 250 manden haring, makreel, schelvis en koolvis door. De Medan IJM 57 meldde een trek van 60 manden. De Postboy IJM 35 gaf een dagvangst van 240 manden makreel, haring ei schelvis door. 25 ütijv ;rvenfabrieken De resultaten van de afgelopen week kunnen met ere worden genoemd. Vrij wel alle schepen, die aan de afslag kwa men, kunnen terugzien op èen korte reis, dié een redelijke besomming op leverde. De grote hoeveelhedep ma kreel. waarvoor de noordtrawlers zorg den, waren goed van kwaliteit biel in prijs. De co toondep zich goede afnemers. De vraag naar kabeljauw is groter geworden. Bel gië heeft veel geld voor deze vissoort over. dat bleek ook dinsdag in IJmuiden Weinig aanvoer De aanvoer was dinsdag zeker niet groot te noemen in IJmuiden. Er kwa men tweeloggers en een trawler aan de markt met 1650 kisten verse vis en 65 stijve kabeljauwen. Er waren 240 kis ten schelvis, 45 wijting. 40 gul en kabel jauw. 35 koolvis. 620 makreel. 590 haring en 20 diversen. De Ariadne IJM 18 van 22 augustus zorgde voor 350 haring, 310 makreel. 210 schelvis, 25 gul en kabeljauw, 15 wijting, 15 diversen. De SCH 27 van 20 augustus kwam aan de markt met een vangst van 20 wijting, 5 gul en kabelj; koolvis en 250 verse haring. De KW 161 was er met 280 makreel, 30 schel Propaan in KATWIJK HET GASBEDRIJF in Katwijk is een van de weinige overgebleven eigen gasbedrijven in Nederland. Het wordt met voortvarendheid door het gemeentebestuur geleidj telkens wordt bet gemoderniseerd. Gistermorgen deed men weer een forse stap voorwaarts met de ingebruikstelling van een propaangasinstallatie. Thans zijn steenkoolgas en watergas van de baan. Voortaan koken de Katwijkse huismoeders op propaangas, waarmee een belangrijke besparing wordt verkregen. De wethouder van de bedrijven, Plas, stond hit de als economische voordelen: minder overuren. Bovendien, zo verklaarde de wethouder, is er nu voldoende reservecapaciteit om een hoge piekbelasting het hoofd te kun nen bieden. „Er worden nogal eens aan- Katwijks burgemeester stelde -gisteren de VPfbpu&ng as-i nsta. I - latte, in gebruik. Foto D. Kruyt t toespraak uitvoerig bij stil. Hij noem- rendement, minder arbeidskracht, allen op ons gasproduktiebedrijf gedaan- Allerwegen is er een streven op afstands- >ver te schakelen, hetgeen neerkomt op opheffing van het eigen bedrijf. Deze 'nstallatie is er het bewijs van, dat het Katwijkse gemeentebestur de eigen pro- 'e wenst te handhaven. Door de pro- du kit ie in goede banen te leiden, wordt het .gen bedrijf met hand en tand verdedigd. Feller Een belangrijk voordeel van de nieuwe iStallatie is ook, dat het eindgas volauto- latisch constant op dezelfde kwaliteit blijft, waardoor de gastoestellen regelma- ger zullen branden- Het nieuwe gas heeft een hogere calorische waarde, het brandt feller. De verhoging bedraagt tien snit. Voor dezelfde prijs levert het ijf dus tien procent gas meer. wordt dus zo. dat de verbruikers procent minder zullen afnemen, hetgeen het bedrijf een schadepost betekent. Men hoopt echter, dat meer gas voor r irmirigsdoeleinden zal .worden gebruikt. Burgemeester Duiker zei, dat het gasbedrijf zeker geen zorgenkind van de gemeente is. Hoewel niet jong meer vorig jaar bestond het zes tig jaar is het kerngezond. Vervol gens draaide de burgemeester de met oranje lint versierde kraan langzaam open, waardoor de propaangasinstal latie in werking trad. Het nieuwe gas stroomde de leidingen binnen. gul én kabeljauw. 20 haring kabeljauwen. Hógc prijzen De prijzen waren dinsdag over hét al gemeen hoog, hetgeen bij de geringe aan voer niemand te verwonderen hoeft. De grote regels kabeljauw noteerde; 160, kleine regels 7680 en kis bcljauw 182—200 per 125 kilo. Een prijs die de kabeljauw sinds lang niet heeft gehaald. Grote schelvis noteerde 52, grooi- middel 4247, kleinmiddel 3438. ƒ36—38 en braad 36—41 per 50 kilo. De haring van om de noord noteerde 1922 per kist van 50 kilo. De SCH 27 kreeg voor zijn west kustharing ƒ25—28 per kist van 50 kilo. Een wel zeer hoge prijs voor haring, makreel bleef merkwaardig genoeg beetje achter met 1517.50 per van 50 kilo. Witte koolvis noteerde ƒ134 en zwarte koolvis ƒ98—112 per kist an 125 kilo. De besommingen van de schepen vie len dan ook beslist niet tegen. De Ariaa- IJM 18 kwam met 29.800 uit de bus. de SCH 27 met 10.000 en KW 16' .et ƒ7.800. Vandaag De Job Gouda IJM 79 was op weg aar IJmuiden voor de woensdagmarkt et een forse vangst aan boord kisten. Het merendeel bestaat uit haring makreel. De Emma IJM 15 en de Antje KW 49 waren ook thuisstomend, De oudste schepen zijn thans: Emma Wilhelmina KW 135 van 22 augustus; 2 IJM 211. Postboy IJM 35 en Swlft IJM 54 van 23 augustus: KW 49 KW 124 van 24 augustus; SCH 117 Onderneming, KW 121 en Emma IJM 15 an 25 augustus. Weer naa De logger Dirk KW 81 zal volgende week eindelijk weer naar zee vertrek ken. Dit schip is in mei uit de genomen voor een omvangrijke ratie aan de motor. De Michiel Jan VL 110, die geruime tijd uit de vaart is geweest voor moeilijkheden met de motor, maandag weer naar Zee gegaan. Zodat de vloot weer met twee eenheden, die ij lang heeft moeten sterkt. Uitstel De trawler Haarlem IJM 9 heeft drie maanden uitstel van executie gekregen, Bij de laatste ketelkeuring is gebleken, dat het schip nog drie maanden mee kan. Daarna gaat het schip onherroe pelijk uit de vaart. :t is nog niet, bekend, wat er dan het vaartuig, dat het vlaggeschip de IJmuider vloot was en eigenlijk wat zijn prachtige lijnen betreft nog is, :a) gebeuren. vier Vios IJM 24, eveneens van de rederij Vem, is de keuring niet door gekomen. Deze stoomtrawler is dus nu definitief uit de vaart genomen. Motorstoring De Katwijkse logger „Floris" KW 59 hééft zijn reis naar de visgronden maan dag snel moeten onderbreken. De motor liep niet zoals hij behoorde te lopen. Het schip liep in de nacht van maandag op dinsdag IJmuiden binnen, zonder vis uiteraard. De motor zal hier worden gerepareerd. Bijbels onderwijs nu op rooster Nijverheidsschool voor meisjes te Alphen overgedragen aan chr. Stichting Advertentie De officieel erkende MIDDENSTANDSCURSUSSEN (geen leeftijdsgrens meer van het ONDERWIJS-INSTITUUT „M.E.A.B." o.l.v. M. van der HORST Herengracht 4 - Leiden - Tel. 01710-30660 (Door het I.M.O. erkende Middèiistandsopleiding) beginnen in KATWIJK AAN ZEE woensdag y september a.s. INLICHTINGEN en INSCHRIJVINGEN; HEDEN, woensdag 2 sept. van 7—10 uur in LUNCHROOM VAN RIJN, Princestran' "7 tel. 3819- DUITSvoor beginners en gevorderden WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES DIE NEME Bij DE „M.E.A.B." LES!! (Dit seizoen slaagden 224 onzer kandidaten De overdracht van de gemeentelijke nijverheidsschool voor meisjes aan de stichting voor Chr. Nijverheidsonder wijs in onze gemeenten had gisteravond zijn afsluiting in een bijeenkomst van bestuur, leerkrachten cn ouders. Er is niet zoveel veranderd in de gang van zaken aan de school. Maar de doèlstcl- ng is nu positief*, het geven van Chris- lijk onderwijs. Bovendien is ook na- ■ukkelijk de mede-verantwoordelijkheid isteld do kinderen, zoals deze school zal geschieden. Onder de talrijke aanwezigen merkten we op de wethou der van onderwijs, de heer A. J. Dek ker, de gereformeerde predikanten G. Mulder en W. Tom. de heer A. Penne- waard, lid van de gemeenteraad, én af gevaardigden van schoolbesturen. Daar de voorzitter van het sMcbtn'ngs- bestuur, de heer J. B. Sanisom, juist gisteren naar Amerika vertrok, berustte de leiding van de avond bij de waarne mend voorzitter, de heer G, van Staal duinen. Na de opening las deze het Koninklijk Besluit, behelzende de goed keuring van de overdracht. Hierin werd geMeld. dat de Prot.-Chr groepering stellig een school voor meisjes toekomt. Zij die dit onderwijs niet begeren, kun nen onderwijs naar hun wens ontvan gen aan de meisjesschool, uitgaande van de Hollandse Mij. vóór Landbouw. Deze mededeling van 12 februari 1959, was vöor het stichtingsbestuur een re den tot blijdschap. De officiële over dracht van de school had reeds in kleine kring, in april jl„ plaats, Bij de aan vang van de nieuwe cursus wilde het bestuur met de ouders samenkomen. Spr, bracht dank aan wethouder Dek ker en de gemeente-ambtenaren, belast met de overdraehtsformaliteiten. Alles werd in goede banen geleid. Hij gaf de verzekering, dat deze school, als laat- toegevoegd Ln de trits van Chr. on derwijsinrichtingen in onze gemeente, de bijzondere zórg van de Stichting zal hebben. De heer Van Staalduinen uitte de wéns. dat de overgang voor de di rectrice, mej. N. van Beest, die met het gehele leerkrachtenkorps aan de school verbonden bleef, een gemakkelijke zal blijken te zijn. Met het lezen van Psalm 111:10 (on- bér.) aanvaardde de waarnemend voor zitter namens de Stichting de school. Broertje en zusje Wethouder Dekker releveerde, dat de gang van zaken rondom deze overdracht géén gemakkelijke- is geweest. Het ge meentebestuur meende de school in vol vertrouwen aan de Stichting voor Chr. N.O. tc kunnen overdragen. In dit uur van bijzondere betekenis was voor hem ook wel enige tragiek. Hij schetste de moeilijke jaren in de oude school, waar in steeds in de prettigste verstandhou ding met mejuffrouw Van Beest is ge werkt. De wethouder dankte haar har telijk, evenans de concierge, de heer Duiveman, met zijn echtgenote voor de betoonde toewijding. Van de stichting gaan nu ccn broertje en een zusje uit (Chr. technische school voor jongens in deze inrichting). Spr. uitte de wens, dat men zegenrijk zal werken voor de jeugd de belangrijkste boodschap daarbij is, dat JezuB Christus de Leidsman van i lévi 1st De directrice, mej. N. van Beest, zet, dat ze op deze overdracht jaren had gehoopt maar er Ook tegenop had ge- zién, Meer dan tien jaren wérd prettig met het gemeentebestuur, met name de heer Dekker, samengewerkt. Men wist wat mén had, niet wat men kreeg Deze zorg is in de enkele maanden van sa menwerking reeds van de leerkrachten afgevallen. Zij was er dankbaar dat het vak bijbels onderwijs nu op de lësrooster staat en niet meer schuil be hoeft te gaan achter A.V.O. Hartelijke :e zij tot de heer H der Bijl, directeur van de jongensschool op wie reeds meermalen niet tevergeefs een beroep is gedaan. Directrice en krachten wensen tot êer van God De heer Van der Bijl zei, dat mer de jongensschool blij is mét dit gewaaide, feitelijk énkele jaren oi zusje. Mén begroet dit Overigens met gemengde gevoelens, ómdat he stuur nu de aandacht moet ven Maar hij was toch ook op dat punt zo erg ongerust; het bestuur vei niet, maar de verzorging is zeer goed Na enkele geestige toespelingen op de combinatie broertje-zusje te hebben ge uit, gaf dé heer Van der .Bijl het be stuur Ln overweging waar mogelijk de lessen op hetzelfde plan aan de jongens en meisjesschool gezamenlijk te geven De heer Van Staalduinen zegde ovei wèg-ing iin het bestuur toe. Bordencompetitie Alphensc damclub Voor de bordencompetitiè van de Al phènsè damclub zijn gistéravond in he lgende wedstrijden ge :eldC. Wa :nN. 11J. Gelderblom—M. Z. van der Tol atgebr.; W. Ph. Eskes—C. de Bruij 0—2: F. Bil omA. JèSSé 0—2; H Oud.' hoonnG. Versteeg 20; W. van Berkel K. v. d. Stouwe 2—0: G. van Berkel- J Meijer 2—0; A. RobbeL. Jessi gebr. en J. KóelewijnD. van Oa\ 1—1. Hoe Alpben spaarde Aan het postkantoor te Alphen aar Rijn werd in augustus 285.225,81 gelegd en 120.242,75 terugbetaald. Ontwikkeling van Lisse gemeente is wat in de naaste toekomst* aan uitvoering van grote werken op het programma staat. De ingezetenen zullen er ongetwijfeld benieuwd naar zijn, welke plannen het gemeentebestuur van Lisse voor stelt, Toen de begroting 1959 ver scheen, stonden als meest urgente zaken op het programma de dem ping van de haven en de doorbraak naar het vierkant Het zal mogelijk een teleurstelling zijn, dat de dem ping van de haven en de doorbraak- Vierkant thans niet als het meest urgent op het investeringsprogram ma staan. Van een realisering in 1959 moest worden afgezien, doch zelfs op het programma van 1960 komt dit plan in totaliteit niet voor. Wel wordt een bedrag genoemd van 25.000 voor voorbereidende kósten demping haven. Eerst in 1961 zal het plan dempmg- do orb raak in eerste fase worden uitge voerd volgens het investeringsplan: dem ping van de haven van de Schoolstraat tot aan het g-raan'bedrijf vart de fa. len De tweede fase zal bestaan uit dem ping var. het verdere ge-daelfe var haven tot de Groveling en ten slotte de doorbraak naar het Vierkant Voor de laatste t-wee fasen .worden ln het in-vi ringsprogramma echter geen jaren uitvoering genoemd. Waarschijnlijk de uitvoering niét voor 1965 tegemoet gezien kunnen worden. Voor 1960 staat con post van f 8.000 op het programma voor voorberei dende kosten voor de. slichting van een zwembad. Zelfs staat op het plan voor 1961 een post van f 250.000 voor de werkelijke stichting. In de laatste raadsvergadering werd ec voorstel tot aankoop van enkele huizen In de Kanaalstraat door de raad aange nomen. hetgeen er op wees, dat hier ze kere bedoelingen achter staken: Inder daad blijkt dit het geval te zijn, wani voor de doorbraak Kanaalstraat-plar Blokhuis staat een béd-rag van f 73.000 genoteerd. Voor 1962 staat een bedrag var f 75.000 op het programma voor een ver bindingsweg tussen Nassaupark en plan- Blokhuis, zodat mag worden aangeno men, dat realisering van het plan-Blok huis nu op vrij korte termijn is te Vér- wachten. Voor de bouw van betere mid denstandswoningen en uitbreiding van de winkelstand is dit van groot belang. Bouwgrond voor middensta-ndswondngen is bijna niet meer te koop. Ook staat voor 1962 een bedrag van f 150.000 op de lijst voor aanleg plein in plan-Blokhuis inclusief een muziektent. Leervlcariaat Hcrv. Gemeente Evenals in de vorige winter zal in de komende winter in de Herv. Ge meente een leervicaris werkzaam zijn om praktische ervaring op te doen. De heer J. Bezemer te Waalwijk is m.i.v. 15 oktober als zodanig aangesteld. In de vaoature-J. M. Snijders als vicaris moet nog een theologisch kandidaat worden benoemd. Pfot. bejaardencentrum N-aar wij vernemen hebben zich bij de eerste voorlopige inschrijving voor het Prol. bejaardencentrum alhier reeds 80 gegadigden gemeld. Dit aantal geeft bliik. van veel belangstelling voor een plaats in dit huis. inschrijving is bij de be stuursleden nog mogelijk. Middelbare handelsavondcursus Morgen, donderdag 3 september, be ginnen de avondlessen van de Middel bare Handelsavondcursus. Men kan zich nog opgeven bij de leraren Ragas, Floor, Litjens of Neefjes. Uitbreiding lesrooster chr. huishoudschool De Prot.-Chr. huishoudschool voor de Bloembollenstreek „Jacoba van Beieren" te Lisse begint donderdag de nieuwe cursus met een uitbreiding van het on derwijs. Thans kan men aan deze school de kinderen ook een voortgezette cursus laten volgen voor huishoudassistente. Reeds hebben zich 33 leerlingen laten in schrijven. De leerlingen zullen ook in de gelegenheid worden gesteld zich te oriënteren voor wat de beroepen betreft, waartoe excursies wórden georganiseerd naar instellingen en bedrijven. Voor de" reeds bestaande lste ón 2de klassen telt de school resp. 100 en 92 leerlingen. Met de kinderen van de nieuwe cursus be zoeken nu 225 leerlingen de school. Door het instellen van de nieuwe cur sus moest ook het aantal leraressen wor den, uitgebreid. Daartoe werden benoemd mej. S. D. Lamêrs uit Rotterdam, mej. J. van Oosten uit Haarlem en mej. J. P. M. Poot uit Wageningen. Voorts is de heer A. den Haan te Sassenheim aan de school verbonden om een gedeelte van het algemeen vormend onderwijs voor zijn rekening te nerhen. Het godsdienst onderwijs zal worden gegeven door ds. G. Pettinga, Herv. predikant te Lisse. Het ligt ook in de bedoeling een avondcursus naaien èn koken te geven. Men kan zich voor allé cursussen aan melden bij de directrice, mej. J. Stuut, die elke dinsdag- en donderdagmiddag van 2-4 uur spreekuur heeft in het schoolgebouw aan de Hyacinthenstraat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9