ng Dirigentwisseling bij Leicis T oonkunstorkest Zwemmen in De Zijl voor verschillende diploma's ESSO EXTRA' MOTOR OIL SHORT EN WEDSTRIJDEN Geanimeerd kinderfeest in liet sportpark te LISSE NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 31 AUGUSTUS 1959 aas Agenda voor Leiden Maandag Turk, 11 uur: aandeelhouders vergade- rin2 Leidsche Wolspinnerij. I Kleine zaal Den Burcht, tot 10 uur: demonstratie oliestookhaarden. den Ouweelen en Zoon. Dinsdag Koor Pieterskerk, 7.30 tot 8.30 uur legenheid voor medidatie en gebed Gebouw Prediker, 8 uur: evangelis bijeenkomst J. Maasbach. OEGSTGEEST: gemeentehuis. 8 platte- installatie comité vluchtelingenhulp uit boe- Kleine zaal Den Burcht, 2 tc' n. Gro- demonstratie oliestookhaarden, ^en Ouweelen en Zoon. ven en Woensdag weinig. Koor Pieterskerk, 7.30 eigen- bed. naar Kerkzaa] academisch ziekenhuis, 12.50 ondko- "ur tot 1,20 uur: rniddagpauzebijeen- De heer Louis Stotijn, die gedut twee jaar het Toonkunstorkest te Leiden dirigeerde, ziet zich genoodzaakt dit dirigentschap neer te leggen. Hij ont vangt zoveel verzoeken om als gastdiri- gent op te treden (en is daarbij nog eerste fagottist van het Residentie-Orkest), dat dit al zijn tijd en energie vergt. Ondei zyn leiding gaf het orkest in Leiden enige uitvoeringen, die mede dank zij zijn be kwame leiding een goed niveau bereik ten. Het orkest zal nu gedirigeerd worden door de heer Louis Dispa, tweede dirigent van het Rotterdams Kamerorkest, die zijn zijn opleiding ontving aan het Ko ninklijk Conservatorium te Gent, daarna violist in het symphonie-orkest hiervan openluchtbij een- k°Geregracht. 8 ie boe- komst Baptistengemeente, en Donderdag f wer- Koor Pieterskerk. 7.30 tot 8.30 uur: f land legenheid voor meditatie en gebed. avondge- pach- ieden. cate- vooral in Vrijdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: opera Italiana. Zaterdag Maranabhakerk. 3 uur: opening chrls- n), en lelijke school voor slechthorenden en te ca- «Praakgebrekkigen voor Leiden en om- onen stre,ken. - Stationsplein, 12.45 uur: afdeling Leiden Nederlandse christelijke reisvereniging or de bloemenspel in het Amsterdamse stadion, Recreatiezaal meelfabriek De Sleutels, 15.30 tot 17.30 uur: Federatie van klaver geen jasvfen'-gingen Leiden en omstreken, re- rtiov* ter gelegenheid van hat tienjarig kueve bestaan, ar er naar iden, vrij geen t en Apotheken De dienst van de apotheken wordt tot en met vrijdag waargenomen door de apotheek Van Driesum, Mare 110, tele foon 20406. Films Casino (2.30. 7 en 9.15 uur): Artiesten en modellen (alle leeft.). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Het rijkste meisje ter wereld (alle leeft.) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): King Creole (18 jaar). Rex (2 30, 7-15 en 9.15 uur): Song oi Sheherazade (alle leeftijden); donderdag Terug uit de hel (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De levens roman van Joseph Schmidt (alle leeft.) Tentoonstel linger Museum van Volkenkunde, dagelijk- tor 5 uur- ten'oonstelling ovei de Zuid zee (tot en met 3 oktober) 4 Musea instituten leeszalen e.rt Acudemisch Historisch Museum Kapen burg 73. elke dag geopend v8d half 10 to- half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrfjdae van 2 tot 5 uur Hortus Botanicus Rapenburg: elke dat geopen van 9 tot 12 en vao 2 tot 4 uu- Prentenkabinet Kloksteeg 23* elke da* geopend van 2 tot 6 uur Gravesteen Pieterskerkhof 0, Juridisch studiecentrum elke dag te bezichtig! tussen 9 en 1220 en 2 tot 5 uut (liefst de vakantiesconcierge: Kolfmake steeg 16a Geologisch eD mineralogtsch museur irkt Ib elke dag geopend van to» 12 t Rijksherba dag geopend tot 4 uur <h 2 tot 1 Nonnensteeg I: zaterdagmiddag) Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot Archeologisch Instituut. Rapenburg 2b elke dag geopend van 9 tot 12 en van 1 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag) Bibliotheek universiteit. Rapenburg II elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling, geopend vao half 10 tot half - op zaterdag tot 6 uur Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg 6 up maandag, woensdag ei vrijdag geopend van 10 tot 1220 en van tot 4 uur Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree •traat 27 maandag en woensdag van tot 6.30 eD van 7 tot 9 uur. dinsdag er donderdag van 1 tot 5.30 uur: vrijdag var 10 tot 520 en van 7 tot 9 uur; zaterda. van 10 tot 5 30 uur Legermuseum „Generaal Hoefer' Fes' huislaan 7: elke dag geopend van 10 to 5 uur. Inlichtingenkantoor VVV., Steenstraa lb: elke dag geopend vac 9 tot 5 uur, oi taterdag tot 1 uur Jeugdbibliotheek, leeszaal en Dibtio theek Reuvens, Plantage 6: maandag dinsdag er donderdag van 4 tot d20 u woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 uu en vrijdag (speciaal voor de grotere leuga van 620 tot 820 uur avonds Pilgnmfathers-buisje, Buisotkade 2; ei ke dag geopend van half 10 tot 12 en var 2 tot 4 uur Academiegebouw, Rapenburg 13: elkt dag geopend vsd 620 tot 1220 en van 1 tot 520 uur behalve op zaterdagmiddag Rijksmeuseum voor Volkenkunde. Steen straat la: elke dag geopend van 10 to- Eerste Binuenvestgracbt 33a geopend van 9 tot 1220 en van uur. behalve zaterdagmiddag Deze opgaven gelden mei vu feestdagen) Eerbied voor de ouderdom Anastaslr Yesue (73) vertelde de politie dat hy door Frank Archi bald (96) met een stok was gesla gen. Yesue loopt met een blauw oog door Detroit. De politie infor meerde of hy had teruggeslagen. Antwoord van Yesue: „Ik sla geen Drukke inschrijving voor haring en brood Zaterdagavond was er in de Stadsge hoorzaal weer gelegenheid om zich op te geven voor de jaarlijkse uitreiking var haring en wittebrood op 3 oktober. Dt twintig heren, die met de administratii hiervan belast waren, hebben het erg druk gehad. t juiste aantal gegadigden kon zaterdagavond na sluitingstijd geven, daar eerst alle opgaven de burgerlijke stand gaan om te worden gecontroleerd. Maar men verwacht we dat men op 3 oktober aan 10.000 mensei haring en wittebrood kan uitreiken Burgerlijke stand van Leiden nelis Johannes Hendrikus Leeuwen en A Franse; Liane Elen- nore Oda d v L J W G de Jong en A M de Graaff; MargaTetha Gerarda Jo hanna d v P van Ovost en M E Brus sel; Heneen d v J Zwaan en D van der Bent. GEHUWD: L A Q de Wolf en A Graafland. OVERLEDEN: T Post, 56 jr. man; K van Loenen. 94 jr, weduwe v H van der Velden; J Monster. 13 jr, zoon; W L van Maanen, 54 jr, man. ten. Na zijn aanstelling als 2de dirigent volgde hij nog dirigentencursussen in Rot terdam en ook in Wenen, onder prof. Swarowsky. Ongetwijfeld heeft het Toonkunstorkest in hem een uitstekend dirigent gevonden. Het ledental van het orkest, dat voorlopig als strijkorkest zal studeren, is evenwel te klein en het is te hopen, dat meer strijkers uit Leiden en omgeving zich onder zijn leiding zullen stellen. Repe tities worden gehouden op dinsdagavond 8 uur in de Muziekschool van de Mij voor Toonkunst aan het Rapenburg. Eerste jaarsdagen in Leiden Op 3 en 4 september zullen in Leiden eerstejaarsdagen worden gehouden. Deze zijn bedoeld als een inleiding tot de un in de ruimste zin des woord: /oorlichting worden gegeven ir zake studie, gczelligheidsverenigingen, f culteiten. confessionele verenigingen er De dagen beginnen met een bijeenkomst de Pieterskerk op donderdag 3 sep- mber om 11 uur Daarna zullen de facul- Jeitslunches plaats hebben. Deze worden iddags gevolgd door bezoek aan de ïrsiteitsbibliotheek voor alle facultei ten. behalve de medische. De medici zul len 'n bezoek brengen aan de medische bibliotheek op het terrein van het aca demisch ziekenhuis. Op vrijdag zal er on der meer een „culturele thee" zijn in de Stadsgehoorzaal en museumbezoek. Deze eerstejaarsdagen zijn georgani seerd door de vergadering van Leidse studentenfaculteiten Voor Het Zonnehuis De collete in Leiden voor Het Zonne huis heeft 1850 opgebracht. Het be stuur is hirvoor zeer erkentelijk, want deze opbrengst werd nog niet bereikt Van de Leidse politie Er is ingebroken in een perceel aan de Rijnsburgerweg. Sieraden en waardepa pieren zijn meegenomen. Twee Leidse jongens, 10 en 12 jaar. heb ben een bromfiets gestolen. OUDE KUNST-EN ANTIEKBEURS IN HET MUSEUM HET PRINSENHOF - DELFT - 26 AUG. t/m 16SEPT. - 1959 - Hoofdmoiiteur J. Beunier 25 jaar bij de N.E.M. Hoofdmonteur J. H. W. Beumer vierde zaterdag zijn zilveren jubileum bij de Ned. Elektrolasch-Maatschappij te Lei den. Hij werd gehuldigd in de recreatie- r de heer Mooten, montagechef, de jubilaris als eerste toesprak F'j prees de capaciteiten van de heer Beumer. Nadat namens de jubileumcommissie ?n draagbaar radiotoestel was overhan digd, sprak de heer Dickhoff, die ander half jaar aan de zaak is verbonden maar die vroeger bij de Kon. Ned. Zoutindus- trie heeft gewerkt, evenals de jubilaris, die hij daardoor goed kent. De heer Laman, voorzitter van de personeelsver eniging „De stalen band" overhandigde de jubilaris een vulpen. Nadat de heer Beumer voor een en ander had bedankt, werd de huldiging voortgezet in de directiekamer. Onder grote belangstelling ouders jverd zaterdag in de zw ting „De Zijl" gezwommen voor diverse zwemdiploma's. Examinator was de heer van Klompenhout, terwijl de heer Voorlander, consul van de Kring Gouda, ook aanwezig was. Voor hef diploma A slaagden: Nelly Arnoldus, Zoetje Galjaard, Petra Uiten- hout, Ellij de Bree, Bettij Aanen, Cobie. Brugman. Ria Langezaal. Yvonne Broeksema, Cora Stijger, Dienij v. d. Reyden, Tillij v. d. Veen, Adri Willem- Ineke Buys, M. v. Beyeren-Bergen Henegouwen, Karin v. Steenwijk, Bcppie Barendse, Rietje Kromhout, Eric Pennenburg, Yvonne v. Rijzen, Janneke MOtOR Gevestigde en vertrokken personen In de iveek van 20 t.m. 26 augustus In Leiden vestigden zich: seweg 285; F W de Jonge en fam, Tous- K Lensen geb Bolderink en fam, Bern- hardstr 51, C M Knobler en fam, Zoe- terwoudsesingel 55; J Schalk en fam, wachtm ie kl rijkspol. Van Stuyvesant- hof 35. L Woltjer en fam. wetensch amb tenaar, Sterrenwacht 3; J Boelema, biblio- theekbeambte, Boerhaavelaan 7; E A S Pronk, Pieterskerkhof 22; H A van ten geb van Roijen, Van Swietenstr 11; J J F M Weijers, ass i/d huishouding, Rijnsburgerweg 10; W E J J Castelijn, autobus-chauffeur, Lopsenstr 22; J MI Nypels, militair. Noordeinde 2a; R S Kuijk, militair, Noordeinde 2a; L Wayers, Korte Langestr la; H E Cohen, Rijnsbur gerweg 10; B M Selie, 11 verpleegster, Rijnsburgerweg 10. J Boon 11 verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; C van Maasdam, 11 verpleegster, Witte Singel 27; J J van Schajik 11 verpleegster, Rijnsburgerweg 10; H P de Goede, bedrijfsleider. Heren singel 27g; H C P van Cleef, Botermarkt 25; A M G Verster, sociaal werkster, Plantage 16; J C Vliegenthart geb Ver- meij, Aloclaan 41; A Huisman, lerares. Wasstr 39; A J M van der Werf. Hooigrt 3; H F van Sluis, 11 verpleegster, Rijns burgerweg 10; G C Merritt, zendeling. De Meij v Streefkerkstr 34; J de Mooij. landarbeider, Leuvenstr 53; B I Oldert. Rijnsburgerweg 10; H Westerlaken, 11 ver pleegster. Rijnsburgerweg 10; G J var der Linden geb Blind. Gasstr 17; P Kru- seman. Jan v Goijenkade 15; C Tjeertes, kantoorbediende. Korevaarstr 33a; J M Thijsseling. banketbakker. Kastanjekade 4, M J A Pol, 11 verpleegster, Witte Sin gel 27. M E van den Oord, verkoopster, Groenhovcnstr 4; IJ Nauta, 11 gezinsver zorgster. Rijnsburgerweg 86; A van Loe ien, lerares. Cobetstr 56; C B Vis, 11 ge- jinsverzorgster, Rijnsburgerweg 86; F Weeghel, gezinshulp, Rijnsburgerweg G Riemens. gezinsverzorgster, Rijnsbur gerweg 86; W J Methorst, gezinsverzorg ster, Rijnsburgerweg 86; A L Oorthuijs, onderwijzeres, Roodborststr 34; N J Arentsen. militair, Tomatenstraat 17; G Eek. militair. Waardgrt 91. Uit Lelden vertrokken: I van der Wiel en fam, Roodborststr 27, Leiderdorp. Resedastr 11; C Tromp Meesters en fam, R Visscherstr 57. Arn hem, Velperwcg 45; G B van Albada en fam. Sterrenwacht 3, Amsterdam, Miner- ■alaan 17; M Heijkoop en fam. Nieuwe Rijn 87, 's-Gravenhage, v Reesstr 109; A H Zwart en fam, Kam Onnesln 11, Voor schoten, Oranjeboomstr 2; D Dreef en fam. Hoge Rijndijk 220, Amsterdam. Sta dionplein 59 III, A Hanno en fam. Lust hoflaan 46, Nieuwer-Amstel, Amsterdam- intkade 33. Beverwijk, Waalstr 137; C J Worsteling en fam, W de Zwijgerln 43. Bussum, Floralialaan 46; W van Duinen en fam, Hoge Rijndijk 280, Duitsland; E J J van der Linden en fam, H de Vries- str 57, Noordwijkerhout, Dr A Kuyperstr 14; A Hoogendonk en fam, a'b lgg Utr Veer, Rozenburg, Wetli v Heldenstr 63; C P M Bouter en fam. Van 't Hoffstr 28. Voorschoten, van Heuven Goedhartstr 14; J Rijkeboer en fam, Van Vollenhplein 54, Nigeria; K P van Dinter en fam. Meerburgerkade 8. Leiderdorp, Juliana- str 11; C J M Witkamp geb van Mill er fam, Raamsteeg 65. Gilze en Reijen, Po- lanenhof 12; M H J Goossens, Schelpen kade 32a, Helmond. Pres Rooseveltlaan' 57; M Verschelling, Zoeterwsingel 78. Axel, dj Ruyterstr 23; M E Schuchhard geb Kemper, Hoge woerd 89, Voorschoten, Van Heuven Goedhartstr 26; A M P Mars geb van der Poel, J de Wittstr 2, Voor schoten, Prof Lorentzln 26; M Angevare, Mezenstr 2. Voorschoten, a/b lgg Leidse- weg 260; M Schuchhard. Zijlsingel 71, Voorschoten, v Heuven Goedhartstr 26; J H van der Werff, Maresingel 74, Slie- drecht, Stationsweg 16; H J Kesseboom, Doelengrt 9. Alphen aan den Rijn, Hooft- str 205; P I G de Vries, Plantage 16. Bloe- mendaal, Hoge Duin en Daalseweg 32; J D van Unen, Oosterdwstr 4, Amersfoort, Noordcwicrweg 100; L M J S Volders. T Siegenbeekstr 24, Arnhem, Trans 27; Edzes, Kernstr li, Hardenberg, Slagharen R 101; J C A N Havermans, Hoge Rijn dijk 85, Rotterdam. West Zeedijk 128c; G S A Veltman. Van den Brandelerkade 4, Eindhoven, W de Zwijgerstr 37; PPM Devilee, Dahliastr la, 's-Gravenhage, Delistr 31; J M E Winkelmolen, Stadhou dersin 30. Nederlandse Antillen; M C C Gouverneur, Kaasmarkt 7, België; D B Erades. Langestr 65, Alphen a d Rijn, Van Mandersloostr 55; L Bezemer geb Hoorn, De Gijselaarstr 17. Heemskerk. Bizetstr 23; MM A Winkelman, Lijsterstr 7, Rot terdam, Noordsingel 160a; J P W var Wieringen, Vrouwenkerkstg 15, Utrecht, Huis te Vlietln 101; L A J van Druenen, Kam Onneslaan 24, Oegstgeest, Wilhel- minapark 28; J de Roode, Seringenstr 33a, 's-Gravenhage, Jan de Baenstr 11; C J Penning, Witte Rozenstr 57, 's-Graven- hage, Medemblikstr 184; G C B van Dijk. P Paaltjenspad 3, Wassenaar, Wittenbur- gerweg 78; J Eveleens, Rijnsburgerweg 10. Aalsmeer, Uiterweg 151; S M Vogelaar geb Melet, Hermanstr 8, Voorschoten, Leidseweg 364; G Heins geb van Rijn, Lusthoflaan 32. Wassenaar. Van Zuylen Nijeveltstr 40; J F Fielmieg, W de Zwijgerln 79, Den Helder, Buitenhaven 5. Griffioen, Janneke .Sonsbeek, Anneke Verbiest, Thea Grotenhuis, Mary Wal laart, Betty de Vink, Ans v. Diest, Mijte de Ru, Helmi de Ru, G. N. Vavier, Corry Beij, Ania Zwanenburg, Greetje v. d. Berg, Cilia Ouwerkerk, Petra Ouwerkerk. Wil'. Crama, Els v. d. Veer, Joke Klinkhamer, Janneke Wittenaar, Riny v. Velzen, Riny Kriek, Anneke Hes, Marja Hes. Hetty Majolee, Conny Piket, Harm Dragt, Coen Helmick, Leendert Koekebakker.. Jan Koekebakker Jan Brugman, Jos Ouwerkerk, Coen Koning, André Lepelaar, A. H. Couzijn, C. A. de Ru, Ben Blankenstein, Nico v. Griens- veen. Kees v. Egmond, ilhelmus Schrama. Tonny Bey, Wim Dool, Koos Onderwater, Sip de Wit, Gerard Weizen- bach, Theo vVeizenbach, Duk v. d. Berg, Rud de Koning, C. H. Schneiders, Rini Bosman, Joop de Graaf, Leo Hoogeveen, Jan Eradus, Jan Dernee. Gerard de Vos, Hans Rozier, Frans Bronsgeest, Jan Zirk- zee, Thea Kriek, Wil v. d. Voort, Hans Mollevangcr, Cor Nievaart. Ruud Buys, Jan de Wolf, Hendrik Ruitenbeek, Kees Rijsdam, André Sira, Frans Bekooy. Voor het diploma B: Loesje Otto, An neke Miercmet. Sonja Marsé. Anneke Bergman, Ria Bergman. Eefke Kramp, Ria v. d. Reyden, Siska v. Tongeren, Jannie v. Tongeren, Eefke Neuteboom, Marijke Beyer, Rikie Pauw, Elly Klink hamer, Grietje Blik, Conny v. Diest, José Linderhof, P. C. de Wolf. Enne Brakel, Frits v. d. Mark. Wim Békooi, Arnoud Dernee, Herman Boer, John v d. Have. Tcunis Boer, Joop Blansjaar, Kees Buys. China krijgt volle laag in Warschau Op de tweede dag van de conferentie der Interparlementaire Unie, die in de Poolse hoofdstad Warschau wordt ge houden, heeft het Indiase parlementslid Koenzroe zeer scherpe kritiek geleverd op het optreden van communistisch China in Tibet. Koenzroe zei, dat dit optreden India ->t in het diepst van zijn ziel" heeft geraakt. „Wij. die China in elk op zicht hebben verdedigd, voelden ons ge schokt toen wij vernamen hoe de houding dit land tegenover het volk van Tibet aldus de vertegenwoordiger van India, die overigens meende, dat er nog tijd is voor China om zich te bekeren. Een Israëlisch parlementslid zei, dat president Nasser van Egypte vastbesloten schijnt om niet alleen de „economische agressie" tegen Israël voort te zetten, ook om Israël militair en politiek :rnietigen. Israël zelf is even vastbe sloten volledig gebruik te maken van het recht van zelfverdediging. De Amerikaanse democratische afge vaardigde Poage werd door de Poolse voorzitter van de conferentie onderbro ken, toen hij herinnerde aan de beden kelijke rol, die de Russen tegen het ein de van de oorlog hebben gespeeld ten op zichte van de bevolking van Warschau De voorzitter achtte dit niet in overeen stemming met het doel van de confe rentie: de bevordering van toenadering. Zendingsmorgen bij het Leidse Leger Het Leger des Heils in Zuid-Amerika omvat 3 gebieden, bestaande uit de lan den Argentinië. Uruguay en Paraguay. Brazilië afzonderlijk en voorts Chili. Bo livia en Peru. In het eerstgenoemde wonen 60 miljoen inwoners op een oppervlakte van maal ons land. waar 167 heilsoffici in de diverse korpsen en maatschappelijke inrichtingen hun emplooi vinden. Aldus mevrouw kapt. Weergang-Miedema haar inleiding gisterochtend tijdens de samenkomst van het Leger des Heils ii In Montevideo, de standplaats van he echtpaar Weergang, vindt men 5 leger korpsen, een industriële inrichting er een zeemanshuis. Groot is de nood er groot de zorg in deze gebieden waar he' Leger weliswaar over voldoende gehou- .d. beschikt doch totaal onbe schermd moet arbeiden. Het is ook voor gekomen dat deze beide Nederlandse of- bijgestaan door een Noorse col lega de directie verkregen jeugdtehuis met voor hen geen ander iddel dan de Bijbel woordenboek. „Maar ons 5 vertrouwen in de leiding Gods hebben deze arbeidsperiode van zes jaren tot zegen van velen doen zijn", aldus mevr. Weergang die haar toespraak besloot met een solo in de Spaanse taal: „la Paz, el don di mio Dios" (de Vrede, de gave van God). Haar echtgenoot, kapitein W. Weergang sprak naar aanleiding van I Samuel 17 40. de vijf stenen die David tot zich nam teneinde de Filistijn te overwinnen. Hij betoogde dat elke gelovige zulk een vijf tal moet gebruiken, dat hij kenschetste als gebed, geloof, liefde, trouw en ver trouwen, om de tegenstand van de be lager te breken. Na het zingen van het legerkoor „Voor eeuwig wil Lk dienen" werd deze zen dingsochtend door majoor Stofregen met gebed gesloten. A. P. Smits 25 jaar bij de N.E.M. Vrijdagmiddag had in de versierde creatiezaal van de H.C.W.N.E.M. de huldiging plaats van de heer A. P. Smits, constructeur-tekenaar, die 25 jaar in dienst is. De zaal was geheel bezet met beambten, tekenaars en kantoorpersoneel De jubilaris werd toegesproken namens het N.E.M.-personeel door de heer G. Meinders en namens de H.C.W. door de heer Van der Linden die uit naam het beambtenpersoneel een televisie bood en bloemen. De heer C. Rie voorzitter van de personeelsvereniging G.G.V. overhandigde een aktentas. De heer Mooten schonk als voorzittei in de jubileumcommissie een grote fruit- irna verplaatste de huldiging zich naar de directiekamer, waar de jubilaris de gebruikelijke enveloppe van de direc tie in ontvangst nam. Inspectiedag in Leiden De jaarlijkse inspeotiedag van de in spectie Alphen aan den Rijn van het lager onderwijs wordt deze keer niet gehouden in Avifauna te Alphen aan oen Rijn, maar in de Stadsgehoorzaal te Leiden, en wel op vrijdag 9 oktober. In deze vergadering wordt afscheid geno men van de consulent voor de lichame lijke oefening, de heer Akkermans. Een spreker houdt een rede over „Vijftig jaar lager onderwijs en kleuteronderwijs in Nederland", 's Middags voert het to neelgezelschap Puck Molière's klucht „De Vrek" op. Olympisch Nieuws Paardesport in Rotterdam Veel buitenlanders op twaalfde CHIO Voor het twaalfde officiële internatio nale concours hippique dat 1 september in Rotterdam begint, zijn na de offi ciële inschrijvingstermijn nog enkele aanmeldingen binnengekomen. Uit Duitsland komt nog Edmund Mul- r met Legende en Heidsnucke en bo- sndien neemt de Duitse equipe twee ctra paarden. Cremona en Arnika mee. De Belg Jean Seynaeve brengt Bar tender en Simple Simon naar de Maas stad. Daar de Franse amazone Renee Savon, die ook voor het Europees da- esspringkampioenschap was ingeschre- ;n, niet uitkomt, is hiermee het totaal intal buitenlanders voor het twaalfde CHIO gekomen op 35 ruiters en ama- 5 met 73 paarden. deel het Europees kampioenschap. - 1 en twintig Nederlanders zijn uit genodigd; zij brengen 39 paarden in de ring. Daarbij komen nog 19 paarden van onze jeugdruiters, die hun nationaal kampioenschap bestrijden. de inder dai 131 de Rotterdamsi september niel springpaarden op het sociëteit, gevestigd in manege aan de Kraling- Wedvlucht Het Oosten Wedvlucht van Weert op zaterdag 29 lugustus. In concours 200 duiven die om 12.15 uur mei noord-westalijke wind wer den gelost. De eerste duif bereikte haar om 2.43 38 uur en maakte een snel heid van 894.88 meter per minuut, de laat- e om 3.1.56 uur met een snelheid van 59.95 meter per minuut. De uitslag is: J. v. Wezel 1. 39. J. Ver baan 2. 18 15. J. Roest 3. 6, 10. 21, 22, 23, 24, 28. J G. R. Langhout 4, 34. 35. D. Sonne- ga 5. 7. 12. 13. 14, 16. 17. 19 S. Flippo 9. 11, 37. 40. K. v. d. Berg 18. 20. H. v. d Vecht 25. H. Rol 26, 27. 29. B. ter Beek 30. K. W. v. Dokkum 31. 36. E. v. d. Hooff 32. 33 -S. Schoeman 38. De Hoop maakte langste reis Het hospllaalkerkschip De Hoop> dat is binnengelopen, heeft de afgelopen reis de tot nu toe grootste afstand afgelegd 260# zeemijl of wel van Amsterdam naai de zuidkust van Amerika. Het schip heefl eel moeten stomen omdat de vloot nogal erspreid lag. Behalve een lange is het ook een drukke eis geweest. Er werden 105 patiënten (on er wie vijf Duitsers en twee Polen) be handeld, 36 patiënten werden opgenomen verpleegdagen werden genoteerd pn 'erden 32 medische adviezen per radio gegeven. In Scheveningen werden elf pa tiënten gedebarkeerd. Geestelijk verzorger was ds. W. Dieper- sloot. Gereformeerd predikant te IJmui- den, die behalve in diensten op zee ook tweemaal voorging in de Engelse haven Blyth. De radiodienst verrichtte 26 repa raties aan boord van de loggers, 22 maal kon met een radio-advies worden volstaan Het machinekamerpersoneel verrichtte drie noodreparaties en voorts werden 150 weerrapponten naar het K.N.M.I. vei den. MET TROTS Bijna een jaar voordat in Rome de Olympische spelen worden gehouden, ar riveren er op het vliegveld van de Ita liaanse hoofdstad regelmatig vliegtuigen die delegaties aanvoeren uit landen die straks op de Spelen vertegenwoordigd zullen zijn. Op uitnodiging van het Ita liaanse Olympische comité komt. men naar Rome om zich op de hoogte te stel len van de prachtige accommodatie die de Italianen de Olympische atleten en atletes volgend jaar zullen aanbieden. Men mag gerust stellen, dat de organi satoren met gerechtvaardigde tjots de grote bouwwerken laten jiden de het noordw •oed sten Dc speeltuinverenigingen „Marijke" en „Kindervreugd" hielden zaterdagmid dag een kinderfeest in het Lisser Sport park. Het is een bijzonder prettige mid dag geworden; de kinderen van „Kin dervreugd" behaalden met 3021 de eindoverwinning. Uitslagen: steppenrace (kinderen van tot 8 jaar): 1. Henny van der Voort 1 Kees van Amsterdam; 2. Nico Ne- derpelt en Jaap van Kampen; 3. Aad Kaandorp en Huub van der Bent. Blokjesrapen (3 tot 4 jaar): 1. Lies- beth Apon en Tineke Baak: 2. Yv 1 en Kees Steenks; 3. Gezientje Marsbergen en Karin Dofferhof. Vlaggetjes steken (7 jaar): 1. André an der Klaauw en Rudy van Voort; 2; Annie van Kampen en Margo Schenk; 3. Nellie van Duin en Johanna an der Vlugt. Mastklimmen: Dik van der Voort, ïek Molkenboer en Ben van der Aart. Was ophangen (meisjes 9 en 10 jaar): 1. Gonny Elfenng- 2. Martie Wassenaar; 3. Leny van Dijk4. Gerda Trompert er Thea Langelaan. Touwtrekken (jongens 11 en 12 jaar) 1. Koos Lamboo; 2. Kees van der Meer W. Lubbers en 4. Eduard van dei Drift. Zaklopen (jongens 9 en 10 jaar): 1 Jaap Spaargaren; 2. Paul Verhoeven er 3. Leo Hassing; idem jongens 11 én II 1. Jan van der Zijden; 2. Arnold Biesheuvel; 3 Jan Mans en 4. Jan var der Zwet. Was ophangen (meisjes 11 en 12 jaar) Anneke Schenk; 2 Leny Bon; 3. Willy van Dijk; 5 Ria van Duyn: Cok Molkenboer. Was ophangen met hindernissen: Jopie an Amsterdam, Ria Slobbe, Maaik' Heijkamp, Olga Kranenburg, Anke Mol kenboer. Tineke van der Ploeg, Leny Bon, Truus van Amsterdam, Ank v Roo.ven en Willy Baars. Ernstig gewond De heer J Bos, assuradeur alhier, 1 de nacht van vrijdag op zaterdag de macht over het stuur kwijtgeraakt, waardoor hij met zijn auto onder een onder een lantaarn geparkeerde oplee- ger schoof. Hij werd ernstig gewond en moest in levensgevaarlijke toestand ar het academisch ziekenhuis te Lei n worden gebracht. De auto weri :aar beschadigd. Vuur vernietigde mud tarwe Gebouw van Leidsche Wolspinnerij wordt opgeknapt De N.V. Leidsche Wolspinnerij te Lei- eventuele lening. Er is nog geen beslis- den zich zowel financieel als technisch in een gezonde toestand bevindt, blijkens het jaarverslag, bestudeert thans moge lijkheden, die bescherming van haar werkartikel kunn enbieden tegen een mogelijk ingrijpen van een of ander bui tenlands bedrijf. Een investeringspro gramma, het machinepark betreffende en waarschijnlijk ook de vervaardiging van industriegarens, ligt klaar. Het gebouw in Leiden zal geheel worden gemoderni seerd en binnenkort hoopt de directie ook beslissing te kunnen nemen over een sing genomen over het uit veiligheids overwegingen aangekochte pakket aan delen, Jat andere misschien in buiten landse handen had kunnen vallen. Een en ander werd vanochtend op de „In den vervulden Turk" onder leiding van com missaris E. Bennink Bolt gehouden alge mene aandeelhoudersvergadering meege deeld. Ten aanzien van de bijna vijf maanden van het lopende boekjaar, die inmiddels zijn verstreken, deelde de directeur, de heer A. A. Verhoef, mede, dat de cijfers hiervan een gunstig beeld Zaterdagavond brak brand uit in de boerderij van de landbouwer G. Ent hoven aan de Hillegommerdijk onder Lisse. Het vuur greep snel om zich heen en vond gretig voedsel in de ko renschuur, waar ruim 800 mud tarwe en een groot aantal balen stro in vlam men zijn opgegaan. Voorts gingen enkele landbouwmachines en een partij bloem bollen verloren. De schade wordt op on geveer 2 ton geschat. Er loopt een ver zekering. De brandweren van Hoofddorp, Lis- serdijk, Nieuw-Vennep en Lisse hebben eendrachtig het vuur aangepakt maar zij waren niet in staat iets van de gro te korenschuur te behouden. De boe renwoning en de daarachter gelegen ge bouwen konden wel worden gespaard. Liseer BoysR.C.L.: 22 Lisser Boys speelde zaterdagmiddag het nederlaagtoernooi tegen R.C.L. e wedstrijd, die met gelijkspel (22) e digde. In het begin waren de gasten, die een straffe wind mee hadden, meer ir de aanval dan Lisser Boys. Dit resul teerde al in de derde minuut in eei: doelpunt. Na verloop van tijd slaagde Lisser Boys erin, het spel te verplaatsen waardoor er een meer gelijk opgaande strijd ont stond. Beide doelen verkeerden beurte lings in gevaar In de tweede helft was het weer R.C.L.die wist te scoren, maai na 20 min. boekte de Lissenaren hun eerste tegenpunt. Leen broekhuizen plaat ste de bal onhoudbaar in het doel (12) en 10 minuten voor het eind slaagde hij er ten tweede male in met een hard schot de R.C.L.-doelman te passeren. Beide elftallen moesten na de rust speler vervangen wegens lichte verv dingen; he' spel van R.C.L. was een t aan de .-uwe kant. Herv. school begint morgen Aangezien de restauratie van de Her vormde school door het uitblijven van de goedkeuring van G,S. was uitgesteld, moest de vakantie worden verlengd. Mor gen l september begint de school echter weer. al zal men zich de eerste weken wel moeten behelpen. Faillissementen (Uiit de lijst Ultgecproken Hogendriesstraat 4. Tilburg v d Heuvel: J M B idestraat 27, A'dam, 1 reed en een streling voor het oog. Het Stadio Olympico is al jaren in gebruik, maar aanzienlijk uitgebreid. Er kunnen schouder aan schouder 100.000 toeschou wers een plaats vinden, maar het maxi mum aantal toeschouwers dat zal wor den toegelaten is op 90.000 bepaald. Dicht daarbij bevindt zich het stadio dei Marmi, het prachtige speelveld, dat omgeven is door reusachtige marmeren beelden, die alle een bepaalde tak van sport voorstellen. De grasmat van dit veld. waarop volgend jaar de hockeyers zullen aantreden, wordt dagelijks be sproeid, zodat het gras geen schade on- van de brandende zomer, embad is de vorige week in ge bruik genomen en moet ideaal genoemd •orden. Men kan de zwemmers zelfs on er water volgen. Dat zal men ongetwij feld gewaar worden wanneer de Spelen op het televisienet mochten komen. In het Stadio Flaminio zullen de voet balwedstrijden worden gespeeld. Het werd eeds ingewijd. Onder de grote tribunes zijn ruime gymnastiekzalen ge bouwd, terwijl het stadion ook een zwem bad rijk is. ONGEHINDERD Bijzonder trots zijn de Romeinen op de vee sportpaleizen, die speciaal voor de Spelen zijn gebouwd. Ondanks de 100 m ;e treft men nergens een pilaar idat de 4400 toeschouwers die een plaats op de tribunes zullen vinden, on gehinderd de wedstrijd kunnen volgen. Het Olympisch dorp wordt in twee helf ten gedeeld door een brede weg. Het ene deel is voor de heren, het andere voor de dames. De reusachtige gebouwen, die in het totaal 1500 appartementen en daar in meer dan 8000 bedden bevatten, zijn- nog niet voltooid. Maar dat komt ruim schoots op tijd klaar Volop aan het werk is men nog aan het Zuidelijke sportcomplex, waarin een wie lerbaan en een sportpaleis zijn geprojec teerd De wielerbaan schijnt zeer snel te worden, want men gebruikt hetzelfde hout als bij de beroemde Vigorellibaan in Milaan. Ook de vervoersgelegenheid, de ver bindingen, dc verzorging en alles wat bij de Spelen komt kijken, is tot in de pun tjes geregeld, zodat men iets goeds kan verwachten. GOEDE VOORNEMENS De Australische zwemmers en zwem sters zijn optimistisch voor de komende Olympische Spelen. Speciaal Jon en IJsa Konrads hebben grote plannen. Jon wil elk geval trachten de wereldrecords op de 200 en 400 m nog scherper te stel- traint geducht om te trachten Handel6ondei J C 1 nr-g J Falk Kor Fal'k aan tensmgel 205. Ada mingsbedrijf. Leidsegraclit 60. cur mr H T S Domela Nicuwenliuis Nijegraard Heven: J H M Schaeffer. b.iriketbak- an Speykstraat 175 Hl. A'dam idigd: NV Eerste Arnhemse Ha •erij. Velp: Mij Plas- N.V.", Leiderdorp. richt, want men schijn: werelddeel over een brede laag van goe de zwemmers en zwemsters te beschik ken. die voor een groot Australisch suc ces kunnen zorgen. Diplomazwemmen in het Leiderdorpse zwembad I11 het Leiderdorpse zwembad had za terdag het diplomazwemmen plaats. De proeven werden afgenomen door de heren Lans en Van der Reijden. Tijdens de pauze gaven leden van D.K.D. een de monstratie van enkele zwemslagen. De geslaagden voor diploma A zijn: Clasina de Vries. Ingeborg Maassen. Marijke Jansen. Wilma de Lange. Marja Meijer. Mirjam Maassen. Anneke Bloe- mendaal, Anacke Ent. Mare du Prïe. An neke van Eek. Kees van de Graaf. Hans 'ost, Hendrika van Reijn, Jan Theunissen, Paula M. Otto, Ineke Schaken- Garrij Pieterse. Therese Schamper, is Epskamp. Ineke M. Wernecke, Hei- ga A. Noordanus, Robbie v. d. Pluijm, Lenie Waals, Leo Wassenburg. Rien v. d. Nat, Anneke Kooreman. Judith v. d. Berg. Tineke A. Carrière. Wieseke Saris, Ellen S. C. W. Oostdam. Bernard G. M. Pompe, Joke de Vrind, Sophie Rijnsbur ger. Mieneke Overduin, Giel Hoogeboom, Shellv Griffioen, Boudewijn v. Meeteren. Gudi H. Saris, Anneke Verweij, Felix Luitwieler. Wim Zuidervaart, Herman Nievaart. Anneke C. J. M. Pompe. Wim de Vrind. Marion Kooreman,. Ada Ro denburg, Marianne Boot, Eddy Oechies. Hennie C Meijer, Loes van Baarlen, Jan Hein Griffioen, Gerrie van Zwieten. Jaap Overeinder. Sjaak Hoogeboom. Piet Kuik- hoven. Jan M. de Koning, Sjerp G P. de Vries, Han Saris, Jos D. M. Develing, Hannij Zijlstra, Piet de Vogel, Wim Vro- mans. M. Roman, A. de Graaf-Bouman, B. Heijdemann-Vedder. J. A. Waals-Ban- dell, W C. du Prie-Bavelaar. J. Nievaart- Blok. M. de Vogel-Bervoets. G. Ouwer- kerk-Nievaart. T. v. Galen, M. A. Kleiss- Blom. Diploma B: Marianne M. Vermeulen, Gardeniers. A. Roman, Lida Sassen. Johnnij de Krijger, C. Baars-Wielinga. W. C. du Prie-Bavelaar, J. Nievaart-Blók, H. Heijkoop-van Pageé, G. Ouwerkerk- Nievaart, P. van Basten-Hessing. v Indien u de krant eens niet mocht ontvangen, i kunt u tussen 6 en 7 u. 's avonds onze kJachten- i dienst bellen: telefoon j "o* 31441. Wij pogen dan alsnog u van dienst v te zijn. Directie N.L.C. N.V. Philips-Roxanc, Pharm-Chem. Ind- .Duphar" deelt mede, dat de naam der N.V. gewijzigd is in: NV. Philips-Duphar In St. Raphael (Fr.) is zaterdag de 16- jange student A. J. H. M. Hellebrandit uit Vaals overleden aan de verwondingen die hij opliep loe.i hij bij een bergwandeling i dertig meter deed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3