Leidsclie Wolspinnerij heeft hoger winstsaldo IjWE LE1DSCHE COURAAT ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1959 igenda voor Leiden Zaterdag speeltuin Ons Eiland, 3 uur en 7.30 i Inleest. Vestibule Stadsgehoorzaal. 6 tot io fimelding voor uitreiking haring ttebrood op 3 oktober. Zondag Pieterskerk, 10 uur; jeugddienst, v( inger ds. Van Achterberg, onderwe ioe moet ik mij God voorstellen?" maandag beregracht, 8 uur: straatprediking Bap- tten Gemeente Gebouw Middelstegracht 3, 8 u.: opwek- pgsbij eenkomst. pe Lakenhal, 10 tot 12 uur: kijkraee. WARMOND: Meerrust, 4 tot uur: recep- I Van Hoekens houthandel- dinsdag peregraeht, 8 uur: straat/prediking Bap- ften Gemeente pebouw Middelstegracht 3, 8 u.opwek- ngsbijeenkomst. De Lakenhal, 10 tot 12 uur: kijkraee Koor Pieterskerk. 7 30 tot 8 30 uur: gele- biheid voor meditatie en gebed- Kantoor Zaalberg. Vestestraat 1, 3.30 t 5 uur: receptie H. Bronsgeest ter ge- benheid van 40-jarig jubileum. woensdag Geregracht, 8 uur: sbraatiprediking Bap- (ten Gemeente. pe Lakenhal. 10 tot 12 uur: kijkraee. Kerkzaal acad. ziekenhuis, 12 50 tot 1-20 ir: middagpauzebijeenkomst. Koor Pieterskerk. 7.30 uur avondgebed L.FC.-terrein, 8 uur: U.V.S.rest van eiden. donderdag De Lakenhal. 10 tot 12 uur: kijkraee. jBoshof HaagwegkwaTbier, 8 uur: straat- rediking Baptisten Gemeente. Pieterskerk, 7 30 tot 8.30 uur: gelegen- rid voor meditatie en gebed. vrijdag De Lakenhal, 10 tot 12 uur: kijkraee. zaterdag De Lakenhal, 10 tot 12 uur: kijkraee. Boshof HaagwegkwaTbier. 8 uur: straat- ediking Baptisten Gemeente. Apotheken De avond- en nachtdienst wordt waar- momen door apotheek Tot hulp der lensheid. Hooigracht 48. telef. 21060. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De dochter in de ambassadeur 14 jaar); 's middags: onald Duck en zijn vriendjes (voor de :ugd); donderdag: Johnny knapt het op 8 iaar). Lido (2.30. 7 en 9-15 uur): Overval in 1 Pacific (14 jaar). Luxor (230. 7 en 9.15 uur): Waar iedere lan wapens draagt (14 jaar). Rex (2.30. 7 en 9.15 uur): Kop op, borst joruit (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De levens- iman van Joseph Schmidt (alle leeft.). Tentoonstellingen De Lakenhal: Het Nederlandse Portret, it 31 augustus Museum van Volkenkunde, dagelijks it 5 uur: tentoonstelling over de Zuid- !e (tot en met 3 oktober). Mnsea. instituten leeszalen e.tl. Academisch Historisch Museum Rapen urg 73; elke dag geopend van half 10 to' ilf 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag in 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag rapen van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur ia 1 april tot 5 uur). Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag rapend van 2 tot 5 uur Gravesteeo, Pieterskerkhof 6, juridisch udiecentrum, elke dag te bezichtigen issen 9 en 1230 en 2 tot 5 uur (liefst tn e vakanties), concierge: Kolfmaker eeg 16a Geologisch en mineralogisch museum arenmarkt lb: elke dag geopend vaD 1U it 12 en van 2 tot 4 uur Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke ig geopend vaD 830 tot 1230 en van it 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Rijksmuseum voor Oudheden, Kapen jrg 28 elke dag geopend van 10 tol 4 Archeologisch instituut, Rapenburg 2b ke dag geopend van 9 tol 12 en van 2 it 5 uur (behalve zaterdagmiddag) Bibliotheek universiteit, Rapenburg li ke dag algemene studiezaal en uit [deling, geopend van half 10 tot half 0 5 zaterdag tot 5 uur Contactbureau voor afgestudeerden, apenburg op maandag, woensdag eri njdag geopend van 10 tot 1230 en van Leeszaal en bibliotheek Reuvens Bree raat 27 maandag en woensdag van I it 530 en van 7 tot 9 uur; dinsdag er ondeidag van I tot 530 uur; vrijdag van Veertig jaar in dienst bij Gebr. Van Hoekens houthandel De heer J. Ouwerkerk ontving morgen om kwart over acht de bronzen medaille verbonden aan de Orde Oranje Nassau na veertig jaar trouwe dienst bij Gebr. Van Hoekens Houthandel te Leiden. De heer Ouwerkerk is af lader. Om kwart over acht richtte ten kaptore van het bedrijf aan de Waard loco-burge meester J. C. van Schaik zich tot de ju bilaris. Alle bedrijfsgenoten waren aan wezig, want in verband met 't 125-jarig Onderscheiding voor de heer Ouwer kerk. Tussen loco-burgemeester Van Schaik en jubilaris de heer Van Hoe ken, directeur van de 125-jarige Van Hoekens houthandel. De „zeehaven Leiden ur, behalve zaterdagmiddag (Deze opgaven gelden met vt seatdagen). Zoals wij donderdag al meldden Is Lei den zeehaven geworden Alphen mag nu ook deze titel voeren- Het ministerie van financiën beschikte gunstig op het ver zoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden om Leiden als zodanig aan te merken in dc zin van de bij het uitvoeringsbesluit omzet belasting 1954 behorende tabel B. De rege ling is ingegaan per 1 augustus jl- Het secretariaat van de Kamer te Leiden deelde ons over de betekenis van het zce- havenbesluit nog het volgende mee. In de gembenten Leiden en Alphen aan den Rijn verkeerden de handelaren in bepaalde artikelen bij transacties met afnemers in een zeer moeilijke concurren tiepositie ten opzichte van hun collega's in plaatsen, die wel als zeehaven in de zin van de wet waren aangemerkt, omdat, wilden zij hun klanten-handelaars niet verliezen, zij wel gedwongen waren de door dezen bij aankoop in "Leiden of Alphen (niet-zijnde een zeehaven in de zin der wet) verschuldigde omzetbelasting voor eigen rekening te nemen. Hierdoor werden de winstmarges in deze bedrijven niet onaanzienlijk verlaagd. zDe Kamer heeft hierin aanleiding gevon den zach tot het ministerie van financiën (directie Wetgeving douane en ver bruiksbelastingen) te wenden met het ver zoek aan deze ongelijke positie van de importeurs tegenover wederverkopers een einde te willen maken door toe te staan dat voortaan ook de gemeenten Leiden en Alphen aan den Rijn als zeehaven mogen Tot haar genoegen ontving de Kamer bericht, dat, in afwachting van een wijzi ging van dc bij het Uitvoeringsbesluit Omzetbelasting 1954 behorende tabel B. ingang van 1 augustus 1959 met be trekking tot Leiden en Alphen aan den Rijn wordt gehandeld, als waren deze plaatsen opgenomen in tabel B. Hiermede aan de ongelijke concurrentiepositie n de handelaren te Leiden en Alphen vergelijking met die binnen de gemeen ten, vermeld in tabel B, thans een eind gekomen. Tuinfeest Ons Eiland )e speeltuinvereniging Ons Eiland houdt deze dagen haar tuinfeest aan Kortenaerstraat. Dit feest is er om kas te versterken, opdat het bestuur ni( we spelen voor de kinderen kan kopi Op het terrein zijn vele kraampjes op gezet, waarin men o.m. kan schieten, hengelen, spijkerslaan en ballengooien. De grote trekpleisters zijn het rad van avon tuur, waar men waardevolle prijzen kan winnen, en een dansgelegenheid. Programma van het Leidse Leger des Heils De zomermaanden met de vakan ties gaven ook dit jaar het Leger des Heils hier ter stede aanleiding tot bijzondere werkzaamheden en wel voornamelijk met betrekking tot het jeugdwerk. Meer dan honderd kin deren van de zondagsschool maakten een lange trip naar de „Efteling" nabij Kaatsheuvel. Onder leiding van de jeugdwerkers, o.a. de heren AHanno en H. de Water, togen een vijfenvijftig jongens van de instuif- clubs naar het kampcentrum van het Leger te Lunteren. Daarbij stond een boottocht naar de Zuiderzeewerken op het programma. De padvinders afdelingen keerden dezer dagen terug van hun kampementen. Een der leiders van de jongensafdeling, onze stadgenoot de heer A. Hanno ver trekt aan het eind dezer maand naar de Kweekschool voor Heilsofficieren. Mevr. J. Hanno-Weima, korpskadettenleidster van het Leidse korps, vergezelt haai echtgenoot naar Amstelveen eveneens met het doel tot het actieve officiers schap te worden opgeleid. In de ochtend dienst van zondag a s. zullen deze beide Heilsoldaten tot kadet worden bevorderd waarna hun vaarwel in de dienst des avonds plaats heeft. Ter inleiding van een nieuwe reeks activiteiten zullen binnenkort de dien sten van het Leger een speciaal karakter krijgen. Zondag 30 augustus worden de bijeen komsten geleid door kapitein W. Weer gang, een Nederlandse Heilsofficier dit al een aantal jaren deel uitmaakt van een der Argentijnse korpsen. Kapitein Weergang volgde gedurende zijn Euro pees verlof een speciale cursus aan de International College for Officers te Lon den en maakt thans, voor zijn terugkeei naar zijn standplaats een korte tournee door ons land. Op 6 september komt de bekende staf officier majoor Joh. B. Hoevers. bestaan stond men aan het begin var bustochtje, dat hen onder meer naar Rot terdam, Hoek van Holland, de stuwsluis bij Krimpen en Avifauna zou voer De loco-burgemeester wees m een korte toespraak op de verdiensten van de heer Ouwerkerk, die zich in veertig jaar heelt gespecialiseerd in de kennis der hout soorten. Het is een compliment waard - voor werknemer zowel als werkgever aldus de heer Van Schaik, dat een dienst verband veertig jaar gehandhaafd wordt. Met veel genoegen maakte hij dan ook melding van het feit, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd de heer Ouwer kerk te onderscheiden. Het gezelschap, bestaande uit 109 per sonen, bezette vervolgens de bussen het er eens één dag heel goed var Avond muziek Pieterskerk Maandagavond half negen zal Joop Brons de avondmuziek in de Pieterskerk erzorgen. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Toccata, adagio en fuga in C, J. S. Bach; 2. a. Wie schön leuchtet der Mor gensterne Pachelbell; b. Lobt Gott ihr Christen allzugleich. (Buxtehude; c. O mm Gottes unschuldig, Pachelbell; 3. Komm Gott, Schópfer, Heiliger Geist, J. S. Bach; b. Der Tag der ist so freu- denreicj), J. S. Bach; 4. Noèl X, L. C. d'Aquin5. a. Maria solte nach Belhle- hem ghen, Flor Peeters; b. Hirten, er ist geboren, Flor Peeters; 6. Piece Héroique, r Franck. Inschrijving voor haring en wittebrood op zat. 29 augustus Traditiegetrouw zal op de laatste za- erdag van augustus des avonds van 6 tot 10 uur in de vestibule van de Stads gehoorzaal de inschrijving plaats heb- en voor de uitdeling van haring en ittebrood op 3 oktober. Het bestuur der 3-Octobe»-Vereeniging heeft in de na-oorlogse jaren voortdu rend de gedachte gepropageerd, dat voor uitreiking niet uitsluitend het min der welgestelde deel der bevolking in lanmerking komt maar dat het hier be reft de herinnering aan het historische feat, dat op de morgen van 3 oktobeT 1574 de uitgehongerde burgerij samenstroom- m het zolang ontbeerde voedsel in •orm van haring en wittebrood in ontvangt te nemen. "venman als destijds de kwestie van g of stand een rol speelde, wordt nu de gehele Leidse bevolking in gelegenheid gesteld deze traditie voort Door inschakeling van een groot aan- .1 vrijwillige medewerkers en mede- erksters is een vlot verloop, zowel van de inschrijving op zaterdag als van de uitdeling op 3 oktober, gewaarborgd, zo- *at men met lang zal behoeven te wach- :n en het overbodig is om uren tevoren een rij te gaan staan. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is. orden de toewijzingskaarten niet op de inschrijvingsavond meegegeven, maar worden ze aan de rechthebbenden na de itrole door de Burgerlijke Stand toe gezonden. t meenemen van een papier, waan uit de gezinsformatie blijkt. verdient een vlotte gang van zaken aanbe veling, maar is niet strikt noodzakelijk. „ZEEVISCHMARKT en stadhuis-to ren" staat er op deze kaart, die op 7 november 1907 naar een adres in Lei- mulden werd verzonden. Wü kregen de kaart van de heer J. van Iperen. Willem van der Veldenweg 33 Lei- muiden Zij is hierom zo interessant omdat duidelijk is te zien, dat dc stadhuis toren van vóór de brand in 1929 op een andere plaats stond dan de tegen woordige. namelijk recht tegenover de fontein aan de Vismarkt, meer steeg. Naar de toren liepen poortjes, zowel aan de Vismarkt als aan de Korenbrugsteeg. Dank zij gift N.L.C. Diaconesseiiliuis Leiden geeft Katwijk klokken HET IS BIJNA voor elkaar. De klokken van het Katwijkse carillon hangen reeds in de toren van de Oude Kerk en over nog slechts enkele dagen zullen zij zich tjingelend en klingelend laten horen. Er zijn er ook enkele bij van de patiënten van het Leidse diaconessenhuis, die, daartoe in de gelegenheid gesteld door de directie van de Nieuwe Leidsche Cou rant, het carilloncomité dit klankvolle geschenk hebben kunnen aanbieden. Het diaconessenhuis heeft stevige banden met Katwijk. We zouden haast zeggen: de Katwijkers komen er gaarne. Al is dat dan niet helemaal waar, omdat niemand natuurlijk graag ziek wil zijn. Maar wanneer het nu een maal niet anders kan, dan zegt men in Katwijk: Breng mij maar naar het diaconessenhuis. De geneesheer-directeur, dr. F. A. Nolle, vindt het bijzonder prettig, dat „zijn" huis dit voor de Katwijkers heeft kunnen doen. Zij hebben immers op hun beurt al zoveel steentjes bijgedragen voor het nieuwe diaconessen huis, dat men er verlegen van zou worden. Op het ogenblik zijn de mensen van Eijsbouts uit Asten bezig met het totstandbrengen van de verbindingen tussen de klokken en het klavier. Donderdag moeten zij daarmee klaar zijn, want dan komt 's middags om drie uur mr. J Klaasesz, de commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, naar Katwijk, om het klokkenspel op het Andreashofje officieel in gebruik te stellen. Foto D. Kruyt Gunning van werk aan Korevaarstraat De architect Ruud van Straten heeft namens Verberg's Automobielbedrijf N.V. het bouwen van een autoshowroom met montageruimten en 4 bovenwoningen aan de Korevaarstraat-Lange Raamsteeg, welk werk vorige week werd aanbe steed. gegund aan de op écn na laagste inschrijver van deze aanbesteding, de firma J. van Rhijn Zonen te Katwijk aan Zee, voor een bedrag van 148.000 Aan de firma Van Rhiin werd de voor keur gegeven, omdat men deze firma hier ter plaatse beter kent dan de laagste inschrijver, een aannemersbedrijf in Uitbreiding van de school aan de Timorstraat De dienst van Gemeentewerken heeft het bijbouwen van twee lokalen aa' school Timorstraat in systeembouw ge gund aan de N.V. Mavem te IJmuiden vooor f 62.050. Tussen de bladzijden Joseph Schmidt TRIANON. (2.30, 7 •n 9.15 uur). Hi r Joseph Schmid: n tragedie. Door italte kon deze schien nog niet het ergste, reld heeft zijn schitterende hoord, zij het in liederen v genre nder Schmidts le' is echter, dat hij opgejaagd door het Nazi- regiem van huis en haard werd verdre ven en een zwervend en onrustig bestaan moest leiden tot hij tegen het einde van de oorlog in een interneringskamp over- De film geeft een verdraaide weergave van de werkelijkheid. Er zijn allerlei ele menten ingebracht, die het geheel wa mantiseher moeten maken, waarbij het met de waarheid niet zo nauw is geno men. Wanneer men dit grote bezwaar bui ten beschouwing laat, blijft een aardig blijft 1 te vervelen wel een anderhalf 1 kijken. Zeker de moeite waard ziin de liederen door Josph Schmidt zelf ge zongen, door het wonder van de techniek in de bioscoop opnieuw ten gehoi bracht. Zodoende is de levensroma: Joseph Schmidt meer genietbaar als hoor spel dan als kijkspel. (Veel te luisteren, weinig te zien). Dochter van ambassadeur CASINO (2.30, 7 en 9.15 uur). D< dochter van de ambassadeur is tentieloos kijkspel. De film van althans. Het meisje zelf kom'. it een Amerikaanse sergeant-i daaruit vloeien nogal wat moeilijkheden ort. Maar het uitstapje met de sergeant toont aan, dat Amerikaanse verlof-militai- heel fatsoenlijke kerels kunnen zijn dat je je als ambassadeursdochter heus niet hoeft te schamen met een gewone sergeant, die in het burgerleven bovendien igemeur blijkt te zijn. Soms wordt te lang bij bepaalde mo menten stilgestaan, waardoor de rolprent vaart inboet.. Voor de rest is het liefhebbers van dit genre wel te doen. 's Middags kunnen de kinderen plezier een pre- lie naam LUXOR: 2.30, 7 en 9.15 uur. De Amerikaanse filmproduktie over treft zichzelf als het gaat om het leveren van westerns. De kwaliteit ervan is in de meeste gevallen slecht. Dit komt niet alleen doordat men over de Amerikaanse pioniers (cowboys) raakt uitgepraat, maar omdat een enorm aantal bioscoop bezoekers geen eisen stelt aan deze films en ze klakkeloos ondergaat. In „Waar iedere man wapens draagt" gaat het inderdaad ook over cowboys en sheriffs, die elkaar de voet dwarszet- ten. Maar het verhaal is dit keer wel heel goed uitgevallen, zo goed zelfs dat men deze film niet zomaar in de lange rij van slappe cowboy-stories mag plaatsen. De kwaliteit van de film, o.m, bevordert door het knappe spel van An thony Qumn, doet hem boven zijn soort genoten uitsteken. Omdat de spanning vaak hoog wordt opgevoerd, is deze film voor jeugdige kijkers ongeschikt. (Knappe western). Kop op* borst vooruit REX (2.30, 7.15 en 9.15 uur) Kop op, borst vooruit, is een vrolijke en genoege- lijke film. waarin met vaart humor ie bovenste plank wordt geboden. De belevenissen van een groep rekruten zijn hier iets gechargeerd, maar niet tè over dreven in beeld gebracht. Een kostelijke film, die we van harte kunnen aan bevelen. (Kostelijk* humor). Overval in de Pacific LIDO: 2.30, 7 en 9.15 uur. De oorlog is, evenals de strijd tegen de Indianen dat al veel langer blijkt te zijn, een onuitputtelijke voorraadschuur ir onderwerpen voor een film u n. Wie de naieve gedachte mocht koesteren, dat er langzamerhand wel ee eind aan dit soort films zal komen, n alle onderdelen van alle strijdmachten de belligerenten een beurt hebben gehad, vergist zich. Oorlogsfilms kunnen nog steeds op behoorüjke recettes bogen. Wel is er in zoverre iets veranderd dat het menselijke element een veel grotere is gaan spelen dan voorheen. Dat blijkt ook in de kleurenfilm „Overval de Pacific", die onder regie van Gordon Douglas en met medewerking van d Amerikaanse marine door Warner Bro uitgebracht. Het gegeven is hier een spionagetocht iet een onderzeeboot naar een door de apanners bezet eiland in de Stille Oceaan, waar een radiostation voo: Japanse onderzeedienst is gevestigd. De opdracht luidt de Japanse marinecode te fotograferen. Dit werk wordt uitgevoerd door mannetjesputter in de persoon van James Garner, die zich even goed onder water als in de jungle thuisvoelt. Volgens het gebruikelijke recept zijn liefde, span ning en oorlogshandelingen bekwaam ge mengd tot een hutspot, die allen moet smaken. Naar ons gevoelen is de oorlog niet meer geweest dan een kapstok om een spannende gebeurtenis aan op te hangen. Men zou daarmee nog vrede kunnen heb ben als een verschrikkelijk bedrijf daar mee niet werd overgoten met een ro- Exportomzet uitgebreid Blijkens de verlies- en winstrekening van de Leidsche Wolspinnerij N.V. te Leiden over de periode 1 april 195831 maart 1959 heeft de exploitatiewinst in het jubileum jaar van de vennootschap 3.035.486 1.207.071) bedragen. Voor interest wordt f 20.176 70.723) uitgetrokken en voor normale afschrijvingen 620.494 661.921). Nadelige prijsverschillen op grondstoffen nihil. De verschuldigde vennootschaps belasting bedroeg 1.106.863 ƒ172315), waarvan uit voorzieningen voor latente belastingschuld wordt geput 175.000 125.000), zodat 931363 47315) ten laste van de verlies- en winstrekening wordt gebracht. De vrijgekomen extra afschrij vingen hebben 359.174 442.933) bedragen en de toegepaste extra-afschrijvingen 32.869 35.744). Vorig jaar werd 400.000 toegevoegd aan de reserve diverse doeleinden. Op de netto koopsom van de verworven amimaal f 2.000 000 eigen aandelen tegen e koers van 150 procent cum ividemd 1957/1958, werd een be drag van f 1.026.471 afgeschreven en laste van de winst over 1958/1959 ge bracht. De aandelen zijn nu voor hun no- le waarden ad f 1 976.000 in de ba- opgenomen. Het winstsaldo bedraagt f 762.787 (f 434 401) Voorgesteld wordt, zoals bekend, een dividend van 20 procem: (7'A procent), waarvan 4 pet. desgewenst in aandelen. Over de eventuele Inkoop,van de aandelen werd in de vorige jaarverga dering reeds mededeling gedaan. Nu deze inkoop tegen de achtergrond van de ver dere ontwikkeling der zaken beoordeeld kan worden, mag worden geconcludeerd, dat hiermee het belang van aandeelhou ders op verantwoorde wijze is gediend Door deze inkoop wordt de winst thans verdeeld over een in omloop zijnd kapi taal van f 2.996.000, in plaats van f 4.972.000 Hersteld Van de teruggang in de omzet heeft de verkoop zich in het verslagjaar weer ge heel hersteld en in hot bijzonder de ex portomzet kon wederom belangrijk wor den uitgebreid- Ook voor het thans lopen de boekjaar wordt, althans tot dusverre, een verdere omzetstijging geconstateerd Sedert maart 1959 is een kentering in dc wolprijzen ingetreden en deze heeft zich in een stijgende lijn ontwikkeld. Het prijs niveau van de wolmarkt ligt ongeveer 20 tot 30 procent boven het peil van januari van 1959 Hoewel sedert kort een wat rus tiger prijsontwikkeling gaande is, valt hierover voor de toekomst uiteraard wei nig te voorspellen. De modernisering van het bedrijf heeft de voortdurende aan dacht. De voorraden grondstoffen half fabrikaten en gereed produkt, inclusief de lopende inkoop-contracten, werden op balans-datum gewaardeerd op basis van uitga afprijs der grondstoffen of op basis van de vervangingswaarde- De toegepaste waardering biedt voldoende beveiliging tegen de o's der normale marktschomme- lingen, aldus de directie. Over de vooruitzichten voor het lopende boekjaar mag wederom voorop wor den gesteld, dat hiervan pas een te periode is verstreken. Voor zover thans zichtbaar, geeft de vergelijking van de verstreken maanden met die van de overeenkomstige maanden van 1958 gunstige verwachtingen. Niettemin stelt de directie er prijs op het nodige voorbehoud te maken voor onvoorziene ontwikkelingen de belangrijke periode die nog voor haar ligt. Wegens een steeds nijpender tekort ruimte in het gebouw te Amsterdam m woiöen besloten de gevestigde kantoren aldaar in de loop van juli 1959 over te plaatsen naar de gebouwen van de N.V in Leiden. De showroom in Amsterdam blijft nog gehandhaafd. Indien u de krant eens niet moebt ontvangen, kunt u tussen 6 en 7 u. 's avonds onze klachten- dienst bellentelefoon no. 31441. Wij pogen dan alsnog u van dienst te zijn. Directie N.L.C. mantisch sausje, een soort van voorlich ting waarmee de opgroeiende jeugd zand in de ogen wordt gestrooid. Hoewel dit genre film sterk is verbe terd sinds de bloedige taferelen waarmee wij (vroeger) werden opgescheept, geven wij toch de voorkeur aan een eerlijker en vooral minder fantastisch uitgewerkt verhaal dan deze overval, die net iets te mooi verloopt om geloofwaardig te zijn. I Al te geromantiseerde oorlogsgeschie denis). Wapenduel ZILFA -FLEET J. HOOGERVORST Morsstraat 9 P J. MAARTENSE Hoogstraat 6 Fa. A. J. MANDERSLOOT Donkersteeg 14 J. da PON Breestraat 89. v. ROSSEM du CHATTEL DRIESSEN Breestraat 95 De teraardebestelling van de heer J. v. d. Bos De teraardebestelling van de heer Joh. van den Bos, penningmeester van de wo ningbouwvereniging Ons Belang te Lei den. wiens overlijden gisteren werd ge meld, heeft plaats op maandag om half één op de begraafplaats Rhijnhof. De heer Van den Bos overleed vrij dagmiddag, na de plechtigheid in de Kooi waarbij de sleutel van de duizendste door de gebrs. Breur te Zwijndrecht gebouwde woning aan de huurder was overhandigd. Vele jaren heeft hij in de plaatselijke woningbouwwereld een actieve rol ge speeld. Hij was drager van de zilveren medaille van Oranje-Nassau en werd 74 Zie voor stadsnieuws ook pagina 9 School van een half miljoen aan het Philosophenpad Het architectenbureau Van der Laan, Van Eerden, Hermans en Kirch heeft namens het bestuur van het St. Lidwina- huis het bouwen van een r.k. b.l.o.-school voor meisjes aan het Philosophenpad ge gund aan de laagste inschrijver van een vier maanden geleden voor dit project gehouden aanbesteding, de firma H. Korswagen en Zoon te Leiden voor f 550.000. „Het Nederlandse Portret" De tentoonstelling „Het Nederlandse Portret" wordt begin september naar Amersfoort overgebracht Het is daarom niet mogelijk de duur van de tentoonstel ling in Leiden te verlengen. De week van 23 tot en met 30 augustus is de laatste week van de tentoonstelling in Leiden. Burgerlijke stand van Leiden GeborenSara Jan Cornelia, dr van J. W. de Goeij en C. van Kooperen Caroline Cecilia Maria, dr van A M Juffermans en W L. Krijne; Paulus Bernardus. zn van M. J. Nijkamp en C. J. Fokke; Ronald Johannes, zn van J. van Berkel en A. L. M. Mathot: Annette, dr van M. C. Reijneveld en B. van der Vis; Elvera Philine, dr van E. T. Vriesinga en J. J. Buitelaar; Catharina Maria Elisabeth dr van M. C. Bensdorp en M. T. Kwant; Harm, zn van H. Mos en H. Vermeulen; Anneke Catharina Maria, dr van B P. Vink en C. R. Eilers. Ondertrouwd: L. Paauw en L. J. Brandt: W. A. A. van der Meer en A. A. Montanus: M. J. J. Griffioen en M. Zirkzee; P. Raar en G. M. Ver- bruggen; P. Nieuwkerk en E. W. F. Uiterdijk: J. J. Lagerberg en A. H. M. van Brero; L. H. Janssen en A. Blom; J. Nieuwenburg en C. B. M. Schmale; J. J. van Fulpen en J. Lens; W. van Oosten en A. G. Nieuwenhuis; J. J. Stafleu en W. Roest; P. J. M. Leune en M. van der Sleet; W. R. Burger en H. Hoffman; N Hannaart en A. A. de Jong; J. Nijland en A. C. Gaijkema; E. P. van Westendorp en C. J. E. Jongsma; G. T. E. van Kup- pevelt en A. M. HeijnenJ. W. van der Hoeven en C. K. Runge; F. J. Aurig en W. H. de Sitter; A. C. Hou wer en E. Fontein. Overleden: J. van den Bos, 74 jaar, man; T. Koelewijn, 78 jaar, echtge note van R. van KooiJ.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3