Ontspannen muziekrecensent verklaart zich nader - ttfAgenda mam Hansapkist Hier is clan liet addertje uit het zang-en-muziekgras UITSLAG prijsvraag ZOMERSPEURTOCHT BRYLCREEM Bromfietsers nog al te vaak gevaar op de weg Henry Dunant" komt zeventig patiënten in Leiden halen op Met dichtgespijkerde woningen kan Leiden niet BLIJVEN de gemeente zitten, zo zegt DINSDAG 4 AUGUSTUS 19S9 Leiden Dinsdag De Lakenhal, 10 tot 12 uur: „kijk- jace" voor kinderen. Koor Pieterskerk van 7.30 tot 8.30 uur n.m. geopend voor meditatie en gebed Woensdag De Lakenhal. 10 tot trace" voor kinderen. „kijk- Pieterskerk, 7.30 'ail Kooilaan. 8 uur: straatpredikine Bap za|tisten Gemeente. ■e|< Kerkzaal academisch ziekenhuis, 12.50 tot 1.20 uur: middagpauzebijeenk mst Donderdag !Sj- „kijkr. Vrijdag Lakenhal, 10 tot 12 en voor kinderen. :er Station, 7.45 uur: afdeling Leiden Nee jjj.Chr. Reis-Vereniging, vertrek voor bi aazoek aan marinehaven te Den Helder BH Zaterdag i"l De Lakenhal, 10 tot 12 uur: „kijkrace Apothefrzn iar De avond- en nachtdienst van de apo- theken wordt waargenomen door apo- theek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Films BI- Casino (2.30, en 9.15 uur): The Solid en Gold Cadillac (14 jaar); 's middags ge- 0l varieerd jeugdprogramma. Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Het complot der 39 stap.-en (14 jaar) Ie' Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur)- Vrijheren M. van het woud (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Fanfare (alle leeftijden). 5 Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Alias 'r" Jesse James (14 jaar). Tentoonstellingen it De Lakenhal: Het Nederlandse Portret n. tot 31 augustus r. Prentenkabinet: grafische kunst van e| Nor.o Rein hold e.a (tot en met 15 augus Museum van Volkenkunde, dagelijks 'S tot 5 uur: tentoonstelling over de Zuid- H zee (tot en met 3 oktober). Neem wat WOND VERBAND extra in voorraad Hansaplast wondverband desinfecteert, geneest en stelpt het bloeden. Uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. J. A- de Kier te Leaden.slaagde v vertegenwoordigersexamen van d< Verkoopkunde. Frans M.O.-B. Tijdens de pauze (5) bastiaan Baoh zijn mentaal daoht. Hoe i voordracht die van hobo. fluit) benadere voering. ntngen van zang- en orkestuitvoe ringen wellicht als een meten met twee maten mogen zien. Waarhij de tweede groep blijkbaar aan het kort ste eind trekt. Toch is ons, eerlijk gezegd, dit kortste eind het liefst. Laat dit maar zo kort blijven. En het langste moge dan (ook met het oog op de gelijkwaardigheid van vocale en instrumentale muziek) in lengte afnemen. eenvoudig Vergissing Wie echter beweert, dat de menselijke stem superieur is aan alle andere instru menten, vergist zich. Hij luistere naar het klarinetconcert (K.V. 622) van Mozart, het viool-concert van Beethoven, naar een koraalvoorjpel van Baoh. een Noël van Daquin, door meesters gespee.ld. Deze schoonheid is van geen lager gehalte dan i capella gezonden Di Las so-madrigaal, een Mozart-aria, een koor 't The Messiah. Men leide hieruit voorail niet af, dat we de vocale of semi-vocale mu ziek lager zouden stellen dan de zui ver instrumentale. We kunnen ge nieten van schone koorzang, een opera-aria van koraalgezang in een volle kerk door een bekwaam or ganist stijlvol begeleid. Het gaat ons echter allereerst om de muziek en pas in de tweede plaats, hoe deze wordt voortgebracht. Boven/dien zij bedacht, dat de woorden, op zichzelf beschouwd, een buiten-muzi kaal element zijn. Men kan niet zeggen: „Wat een mooie muziek is dat, want ik kan alles woord voor woord verstaan". De woorden van een koor, een aria, een gezang zijn in de muziek opgenomen; ze leiden geen zelf standig bestaan, de muzikale wetten heer sen in de combinatie. Vaak is zelfs de taanbaarheid een zaak van minder Het gebed kort, kan voor plaatselijke kooruitvoering, nlmg, zijn plaats behouden. Wij kennen echter een christelijk kinderkoor, dat, na de beknopte zakelijke toespraak, met een koraal begint. Deze opening maakt in druk en is bovendien uitermate stichtend. Gezamenlijk zingen vóór öratonum- tvoeringen is stijlloos. We geloven trouwens ook met, dat dit in onze streek nog gebeurt. Voorts bedenke verscheidene oratoria (The Messiah, Die belai Voorbeeld Een eenvoudig voorbeeld moge dit ver duid el ijk en.. Het Slavenkoor uit Verdi opera Nabuohodonosor is tegenwoordig wel algemeen bekend en geliefd. Maar hoe weinigen verstaan of begrijpen zelfs maar de Italiaanse tekst. Dit laatste, als een onvolkomendheid terzijde latend, herinneren we er nog ter loops aan, dat iemand als Johann Se- Vele honderden abonnees hebben onze advertentieprijsvraag Zomerspeurtocht 1959 opgelost en daaraan het nodige plezier beleefd. De volgende deelnemers zien hun moeite beloond met een prijs: De eerste prijs 100.werd gewonnen door mevrouw A. Wllle-Dorre- paal. Dorpsstraat 19, Koudekerk aAl Rijn. De tweede prfls 50.—) is voor fam. Kijk In de Vegte, Voorstraat 11, De derde prijs 25.gaat naar de heer J. v. d. Meij, Petr. van Saxen straat 48, Rijnsburg. De prijzen van 5.— vielen ten deel aan: A. van Houwelingen, Mare- dorpsedwarsstraat 1, Leiden; C v. d. Oever, Hessenstraat 5, Katwijk aan Zee; mevr D. Spierenburg-Van Diggelen, Jac. van Beiercnweg 75, Voor hout; K B. H. Borreman, Pinksterbloem 116, Leiderdorp; G. van Leeuwen, Meerstraat 194, Hillcgom; M. J. Silvester, Sophiastraat 45, Leiden; J. Beek man, Woonschip „Eureka", Molenlaan, Voorschoten; J. Verhorst, K. Door manstraat 36, Alphen a/d Rijn; mej. E. C. v. d. Reijden, Oosterstraat 84, Leiden; K J. P. Haasnoot, de Waal Malefijtstraat 25, Katwijk aan Zee. JEUGDPRIJZEN De timmerkist gaat naar Leo Marbus, Snouck Hurgronjestraat 10, Leiden; de borduurdoos naar Hilda van Gent, Van Limburg Stirumstraat 3. Leiden. Een gezelschapsspel ontvangen: Jenny Mulder, Oegstgeesterwcg 61, Rijns- burg; Chris Balkenende, Koningstraat 29, Lisse; Marianne Zuidema. Coom- hertstraat 31, Leiden: Annelies van Iterson, Katwjjkerweg 23. Valkenburg (Z.-H.); Bomhard Honders, Evertsenstraat 16. Leiden. angstemmen instru- ïeer het karakter, de hoe juister de i dus de verschillende ope- Seri ie over mu TTQE GEHEEL ANDERS dan bij de zangkoren staat het er, ten aanzien van de openingen, bij de harmonie- en fanfaremuziek voor. Over zogenaamde algemene verenigingen spreken we m dit verband niet. Men kan bezwaarlijk een uitvoering van de harmoniekapel „Morgen gaat het beter", waarin rooms-katholieken, orthodox-protestanten en neutralen samenspelen, met psalmgezang, gebed en een stichtelijk woord inleiden. Maar ook verreweg de meeste specifiek christelijke korpsen moeten het bij hun jaarlijkse uitvoering zonder het uitgebreide inleidingsritueel van de zangverenigingen stellen. Ze beginnen met een koraal, waarna de voor zitter of soms een vooraanstaand ingezetene naar voren treedt. Bescherm heren plegen in het algemeen te zwijgenNu zijn die voorzitterlijke redevoeringen in zakelijk opzicht vaak niet zonder belang. „Er zit kopij zeggen de krantenmensen. Zelfs de muziekcritici luisteren ernaar en maken melding van de inhoud. Ook het korpsvoorzitterskorps telt enkele goede, zelfs bijzonder geestige sprekers. Ze houden hun donateurspubliek o een alleraangenaamste manier een tien minuten lang bezig. Terzake. Wij hebben vaak over de ver schillende behandeling van zangkoren en blaasensemible.3 nagedacht. Zou misschien de plaats van uitvoering beslissend zijn? waarin de meeste korpsen doet men wellicht niet het zelfde als in een kerk Toch bevredigt deze oplossing niet geheel. Want de in leiding tot een zanguitvoering in een zaal, verschilt in niets mat die in een kerk. We dat het nu tijd is het (in ons vier de artikel) beloofde addertje uit het zang- muziekgras te tillen. Onderschatting Zang is zang en alles, wat er verder blaast, strijkt, tokkelt en trommelt, is muziek", menen nog altijd velen. De be tere opmerker voelt in die mening een zekere onderschatting van de instrumen tale muziek ten opzichte van de vocale. (de zang dus). Ergens in de Neder-Betuwe is het gebeurd, dat een wethouder, van zjjn loco-burgemeesterschap £e-(mis)bruik makend, 5e plaatselijke muziekver eniging verbood op Koninginnedag te blazen. „Ik houd niet van muziek", was het korte bescheid op vragen uit de gemeenteraad. Maar de schoolkin deren mochten wel naar hartelust vaderlandse liederen zingen. Hier zag men de bevoorrechting, respectievelijk de verachting ten top gedreven. Toch is het muziekmaken op instru menten in geen enkel opzicht aan de zang minderwaardig. Er bestaan ook tussen het instrument dat de mens bij de geboorte heeft meegekregen, en de instrumenten die hij uitvond, geen wezenlijke verschil len. Hij moet ze alle leren gebruiken en bezielen. Of men de stem mooier of min der mooi vindt dan de toon van een en hobo, een trompet, aen piano, kwestie van smaak. nek Onze muziekrecensent de heer Joh. van Wolfswinkel vervolgt in deze editie de serie artikelen over zijn ervaringen bij het beoordelen van mu ziekuitvoeringen in Leiden en omgeving. Schöpfung, Elias, Ein Deutsches Re quiem) en alle Missen en Te Deums reeds gebed op zichzelf zijn. Wil men deze ken toch inleiden, dan is het beter, dit enkele goedgekozen bijbelverzen te doen. Zeker geldt dit voor de Passionen. We hoorden het inleidend gebed i een lange theologi sche verhandeling verlopen. Zijn bedoe- hopelijk wel goed, maar hij be sefte blijkbaar niet, dat Bachs gewijde muziek niet door een lang verhaal-van- woorden, doch door een voorbereiding-in- stilte moet worden voorafgegaan. Deze is ook mogelijk door een sober voorgelezen Schriftpericoop. Vele inleiders van kooruitvoerin gen besluiten hun toespraak met de stereotype verontschuldiging-voor- te-lang-praten: „U bent niet geko men, om naar mij te luisteren, maar naar de zang". Misschien Ls aan me nigeen onder hen deze tirade als ge schikte afronding en overgang dier baar. Het ideaal lijkt ons echter reeds aanmerkelijk dichter bena derd, wanneer dit excuus niet meer nodig is Joh. van Wolfswinkel. Ook zielszorg per telefoon in Den Haag Binnenkort zal in Den Haag, evenals dit in andere steden (o.a. Berlijn. Lon den, New York, Wenen) het geval is. een telefoondienst geopend worden voor al len, die in nood zijn. De naam van deze telefoondienst luidt; „S.O.S."; de datum van inwerkingstelling is 15 augustus. Het werk gaat uit van de Commissie S.O.S. Telefoonzielszorg, welke in het leven is geroepen door de Raad voor de Geestelijke Volksgezondheid. waarin Hervormden, Gereformeerden, Luthera nen, Remonstranten, Baptisten, Oud-ka tholieken en het Leger des Heils officieel samenwerken met enkele stichtingen, zoals de Hendrik Piersonvereniging. Staatsexamen gymnasium A In Amersfoort slaagde de heer S. Koop- mans te Leiden voor gymnasium A. Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 bekoort Haar Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een. prachtige natuurlijke glans. Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar weer soepel en vitaal - bestrijdt roosvorming. the perfect hairdressing Leids kantongerecht STRAFRECHTELIJK GEZIEN geven de verklaringen van deze ene ge tuige mij te weinig gegevens om verdachte schuldig te verklaren. Ik vraag dan ook vrijspraak. Aldus de officier van justitie gisteren op de zit ting van het Leidse kantongerecht bij de behandeling van de zaak tegen een 33-jarige procuratiehouder uit Zaandam. Op 6 juni wilde deze een vrachtauto inhalen, die plotseling naar links uitweek, waardoor de pro curatiehouder met zijn auto in een ligusterhaag terechtkwam en over de kop sloeg. Een tegenligger reed een sloot in, waarbij de twee inzittende dames nog maar op het nippertje konden worden gered door een land bouwer en een man met een uniformpet. De verklaringen van de landbouwer waren gisteren weinig overtuigend, de man met de uniformpet had men kunnen achterhalen, terwijl de verdach te zich maar weimg van he* ongeluk kon herinneren, aangezien hij direct wusteloos was geraakt. De chauffeur de vrachtauto had ook niets van zich laten horen. De kantonrechter willigde het verzoek tot vrijspraak in. Een 51-jarige vertegenwoordiger Haarlem had het portier van zijn geopend zonder uit te kijken. Een passe rende wielrijd6ter kwam daardoor te len. De schade van de wielrijdster wa6 maandag 10 augustus krijgt Leiden bezoek van het nieuwe hospitaal schip van Het Nederlandsche Roode Kruis de „J. Henry Dunant". Op die dag vertrekken zeventig chronisch zieken en invaliden uit Leiden en omgeving met dit schip voor een rondreis van zes dagen door de binnen wateren van ons land. de patiënten begint112 augustus wordt aangelegd in Enkhui- Het schip ligt dan zen. dezelfde middag vaart het schip nog af naar Kampen, waar het '6 avond6 wordt verwacht. Dat wordt dus een mooie De inscheping morgens om 1 gemeerd aan de Havenkade in de buurt de Havenbrug. Het vertrek ie be paald op 11 uur. De reis geschiedt onder auspiciën van de afdeling Leiden en om streken van het Rode Kruis. De scheeps arts is mejuffrouw G. J. Verbrugge te Leiden. De reisroute ziet er als volgt uit. Op de avond van de vertrekdag' maan dag 10 augustus dus, komt het sohip aan in Schoonhoven. De volgende avond i6 men in Harderwijk, op woensdagmiddag Bloemenpracht Leidse Hortus Botanicus Vanavond en morgenavond bloedt in de Hortus Botanicus te Ledden de Victoria Regia weer, vanavond wit en morgen avond rose. Ook zijn de Zuidafrikaaose bolgewassen Hymenooallis Specioea bloed. De kassen zijn open van 9 tot 11 Beroepen in Zuilichem Ds. P. W. Martijn, wonende te Leiden, heeft 'n beroep ontvangen van de Geref. Kerk te Zuilichem. tocht over het IJsselmeer. Donderdag avond komt men in Westervoort bij Arnhem, dat de volgende morgen wordt verlaten. Vrijdagavond wordt Kinderdijk (Krimpen aan de Lek) aangedaan. Zater dagmorgen gaat het dan weer op Leiden aan. Alle patiënten worden thuis ge bracht. Op de plaatsen waar het schip '6 nachts blijft overliggen, kunnen de patiënten van half 8 tot half 11 bezoek ontvangen TN de omgeving van het Stationsplein is begonnen met de afbraak van een aantal woningen, die al jaren niet meer werden bewoond en op de lange afbraakltyst van de gemeente Leiden staan. Deze afbraak van de Haverzak laan betekent niet. dat dc plannen voor het Stationsplein, waarop Leiden al zo lang wacht, nu tot realisering ko men. WU hebben al enige tijd geleden gemeld, dal er een plan voor het Sta tionsplein is. Maar de voorbereidin gen zijn blijkbaar dermate gecompli ceerd cn vragen zoveel zorg en tijd. dat nog steeds tevergeefs om nadere informaties wordt gevraagd. De afbraak aan het Stationsplein ge schiedt eigenlijk om de afbraak zelf. Het gemeentebestuur is van mening, dat Leiden met de oude woningen waarvan al lang bekend is, dat z|| moeten verdwijnen, niet kan blijven zitten. Ook al zijn dc plannen voor de desbetreffende plaatsen in de stad nog niet in het stadium der uitvoerbaar heid gekomen, dan toch is het, naar de mening van B. en W., van belang, hier en daar alvast tot sloping over te gaan. Daaruit is de afbraak aan de Haverzaklaan dan ook te verklaren In dit verband is ook de sloping op de hoek van de Korevaarstraat en de Raamstecg te noemen. dat binnenkort ook aan de Vestestraat cn in de omgeving van de Waardgracht de slopershamers hun werk gaan doen. beperkt gebleven tot f 4 voor een paar nieuwe nylon6. De officier vroeg f30 of tien dagen. Het werd f 25 of vijf dagen. Een 23-jarige kantoorbediende, die zijn verloofde in de zogenaamde amazone-ziit op zijn bromfiiet6 had ver voerd, verdedigde zich door de rechter mee te delen, dat zij indertijd in een examenroes verkeerden, omdat zij jui6t voor een examen waren geslaagd. De jongeman vroeg een geringe boete, om dat hij nog verder moet studeren, het geen veel geld gaat koeten. De eis was f 6, de rechter maakte er f 5 van. Verder stond terecht een dertigjarige bromfiet ser uit Hazerswoude, die midden op de Hoge Rijndijk had staan treuzelen en toen door een motorrijder wa6 aange reden. Na een eis van f 40 of tien dagen veroordeelde de kantonrechter de brom fietser tot f 25 of vijf dagen met be taling van een flinke schadevergoeding aan de motorrijder en da ens vriend, wier kleren waren beschadigd. Een achttien jarige bromfietser was in Leiden tegen een auto gebotst, doordat hij te veel links reed. Hij gaf zijn fout toe. Reke ning houdend met de f 147 schadever goeding die moet worden betaald, hal veerde de kantonrechter de eis van de officier. Het werd f 15 boete of vijf dagen. Haite van der Schaaf Zomeravondconcert in Pieterskerk [N HET KADER van de bekende zomeravondconcerten in de Pie terskerk concerteerde gisteravond de Amsterdamse organist Haite van der Schaaf op het orgel van de Pie terskerk. Zowel zijn programma als zijn voordrachtsstijl bewees, dat de ze bekwame organist zich bijzonder voor de barokke orgelmuziek van de late 17de en de 18de eeuw interes seert. Zijn voorkeur voor doorzich tige, heldere registratie, binnen welk ideaal trouwens nog vele afwisselin gen mogelijk bleken te zijn, laat zich goed rijmen met de elegante, sier lijke doch ook wel wat oppervlak kige werkjes van de Engelsen J. Blow, J. Stanley en M, Greene, de Nederlander A. van Noordt en de Belgen J H Fiocco en D. de Raick. Vooral het naar voren brengen van de beide Belgen, of zuidelijke Nederlanders zo men wil, is een verdienstelijke daad en geeft blijk van literatuurkennis. Wan neer men echter zes stijl verwante werken van in wezen toch minder belangrijke componisten achter elkaar hoort, wordt het wat veel en krijgt men behoefte aan meer diepte, naar iets waarbij de moge lijkheden van organist en .nstrument breder kunnen worden verwezenlijkt. De Parafrase over Psalm 130 van Haite van der Schaaf zelf voldeed niet geheel aan dit verlangen; een knap stuk zeker, dat getuigt van grote vormbeheersing en contrapuntische kennis, doch wat schools, vrijwel diatonisch met wat modale ef fecten. Hier maakte de organist tijdelijk gebruik van wat meer romantische re gistraties met strijkers, doch dit voldeed ons matig. Gelukkiger was Haite van der Schaaf met Bachs Praeludium en Fuga in a, waarbij zijn barokregistratie weer goede diensten bewees, terwijl trouwens het orgel van de Pieterskerk in dit genre het beste te gebruiken is. Hoewel dit werk van Bach niet tot de hoogtepunten oeuvre behoort, vormde het toch een fraai slot voor deze avond. Een volgende maal zouden we van deze stellig zeer begaafde organist graag ook eens iets moderns horen. Er bestond voor dit concert een zeer redelijke belang stelling. Dr. J. van der Veen Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Meindert. zn. v. W. H. van der Kaaij en C. M. van Halde ren; Fredenikufi Bernardus, zn. v. F. Walraven en H. C. Haverkamp; Adrianus Johannes Jacobus, zn. v. A Klein en P. S. Crama; Maria Cor nelia. dr. v. A. L. A. Oudshoorn en M. van Schie; Alice, dr. v. T. A. Saat en P. M. den Heijer; Hendrik Jan, zn. v. C. Hoogeboom en J. K. Das; Petrus Machiel, zn. v. M. Keij- zer en J. SI009; Huibert Warn. zn. v. H van den Wijngaard en C. van Dissel; Johannes Albert, zn. v. G. H. Taling en S. S. M Koppert; Abraham, zn. v. J. A. W. Kaptein en C. J. M. Smits; Mai^aretha Maria, dr. v. J. A. W. Kaptein en C. J. M. Smits; Maria Jerona, dr. v. J. G. van Zonne veld en P. M. J. van der Zalm; Mac- celis Antoon, zn. v. H. van Bemmel en M. M. Bogaard; Jacoba Johanna, dr. v. A. van der Boon en N. G. van Duijn; Anja, dr. v. J. C. Leyte en L. Veldstra; Gijebert Adrianus, zn, v. P Rietdijk en P. Roodnat; Anna Ca roline, dr. v. J. Vermeij en G. C. Scheltema. ONDERTROUWD; A. van Nieuw koop en D. R. Kroeze. GEHUWD: G. Buis en A. P. Azder; E. T. Roumimper en J. L. Hes. OVERLEDEN: A. J. Kloos 66 jaar, man: A. E. Damen 7 jaar, zoon; W. van Schooten 67 jaar, man; N. Segaar 59 jaar, man. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 23 juli tot en met 29 juli TE LEIDEN VESTIGDEN ZICH: Vollenhovenplei werktuigk. ing« j en fam.. rijksambtenaar 104; D. M. A. J. van del »rkt.kundige, Var A. J. N. J. Witteman en fam., onderwij BLO. Vondellaan 18; P. Sierat en fam., z. dinggpredikant, Lammenschansweg-31; D. F. Kiehl en fam., ambtenaar RU, Rij burgerweg 140; E. B de Jong en fa bouwktekenaar. Lijsterstraat 12; A. C. ehumsky geb. van Dooremaal en fam., I >g 83; M. M. C. Aalbers. Witte Roz. Jap. Van Su N. Kw 21; H. E. 1 faldt, huisschilder, Breestraat 51; T geb. Ter Kuile. Van Swietenstraat 47 Veerman. Witte Singel 93; J. de Graa: van Goijenkale 13 M. Jongsma. Rijns- irweg 4; F A. van Rooijen. Javastraa Oranje. Tomatenstraat 60; L. de Vries J. M. Rodenrijs, t 216a; C. W. Heblij, H. van Teijlingen, hulp i.d burgerweg 127; E. Melet. Bo 50; C. J. M. Langezaal, Niet Haarli rdstraat 2; M. A. d. huish.. Rijns- Goilo. Bo Dael. Her srpleegster 'oudsesingel 77; J. Kra t 98a: E, A. Finch. secre- rweg 125a; J. J. van der lelaar. Pieterskerkgracht B. M. de Bruin, -landmeetkundige. 1 straat 30; P R. Kamp. Breestraat 163, van Eek geb. De Vries. Ed. van Be straat 41; M. H van Rijkom geb. E De Ridderstraat 14; E M Koevoet geb lipsen. kantoorbediende, Sumatrastra; M. J. Baak. scheepswerktuigkundige. LEIDEN VERTROKKEN: A. J Jongbloed J. V. van Zuidam en fam., I Nederl Antillen; P. A. M v en fam., Lorentzkade 17, Alker n Voorttuiijzen en fam., Molen- ïen aan den Rijn, Karei Door- A. V. van Voorthuijzen geb. 'am.. Molens te eg 18, Alphen a. lardekooper geb. Soontiëns. Boshuizer- 117, China; H M. J. A. Henneman Morseh en fam., Haagweg 41, Brits Afrika: H. Mol en fam., Zoeterwoud.se. Helder. Billitonstraat 26; H. I. fam.. De Wetstraat 8. Canad der Valk, Modd. am„ VanVollenhc Plein 1940 27; rauwelsteeg Ma, 87 'sUïravenha Oude Ves OegstgeeSt, Flors 51. Voorscho ol. Bink, Mun- e. Houtzager- aat 14, Voor- E. J. Coret. Feltz, Jar C. Moolenaar, Rijnsburgerweg 10, 's-Gra •uijsstraat 6; Baron G. W. van der van Goijerikade 1. Amsterdam, e 379 H; D. Fuchs. Herenstraat avenhage, Balistraat IC; M. G. odenburgerstraat 57. Noordwijk. ckstraat 4; J. A. M. Govaert, Mauritsweg 61; M. E. H. Hulshoff Pol, Rapenburg mhage, Dlepenburchstraat 100; Rapenburg 131, Wassenaar. Gr. >ekseweg 2; C G. Diebeis geb de ger. Burggi isingel 46; R. H. V, :ker. Pr. Hendriks jekhorststraat 54; E. Huismi Binnendijk geb Rood- 'geb. Mei 51, Abcoude, Sta- v. Kaak, Oosterstraat 74. Jan I-laan 9; C. M. van iriemmerstraat 119, Was- weg 107; H. ïage. Boekhorststraat 54; P Hoi. Oldenbarneveltstraat 36. Sassen- ineweg 15; W. Walles. Rjjnsburger- Lisse, Willemskade 10; D T. van ^eemansstraat 53. 's-Gravenhage. isterstraat 22; H. Volten, Vondel- Moordrecht, Moord r. Tiendeweg „Zonzij"); G. J, Zweers. Witte Gouda. Fluw. Singel 70; C. Sua- weg 41. Amsterdam. Boresenburgstraat 5; H Miereremet, Hogewoerd 38. Duitsland; J. G D. de Jong geb. v. Gulik, Plantsoen 11, 's-Gravenhage, Haagweg 377; J. van Triet, 5e Bmnenv.gracht 2, Wassenaar. Tuinpad 73; W R. J. Klaassen, H. de Grootstraat 15, Voorburg. Einddorpstraat 2: A. R Frantsen Nieuwe Rijn 8. Rotterdam, Lede 22; H. Boo gaard. Rijnsburgerweg 86. Huizen N.H Bo- Langewijnseweg 41; J. J W. van Haga, igweg 56, Rotterdam. I 1 Welsum. Zoeterw.sln n, Kon. Wilhelminalas m. J. Israclslaan 176; T. Hogendorpstraat 17,

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3