Watertoeristen hebben het goed in Oude Wetering ■SS Kampeervreugd in Katwijk RAIFFEISEN-BANK Foto D. KRUKT De economische toestand is verbeterd Verzekeringsmij leed grote verliezen NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 25 JULI 1959 Oegstgeester jachteigenaar: Voor dieet-patlënten ZOUTLOZE KAAS van uitsluitend le kwaliteit „De Landbouwer" VOORSTRAAT 36 TELEF 2136 T N HET BIJZONDER comfortabele motorjachtje Nautilus, gemeerd in Oude Wetering, hebben we een genoeglijk gesprek gehad met twee van de velen, die hun hart aan het water hebben verpand: de Oegst- geestenaar (Emmalaan 80) F. J. Hageman en zijn vrouw. Al meer dan 45 jaar heeft de heer Hageman thans inspecteur van de Hollandse Disconterings- Maatschappij (financiering van auto's) op het water gezworven. Hiervan bracht hij er 16 op „het grote water" door als stuurman bij de HollandAmerika Lijn. De liefde voor zijn vrouw kon steeds parallel blijven gaan aan die voor het water. Mevr. Hageman heeft zich zelfs, uiteraard tot wederzijds genoegen, ontwik keld tot een onmisbaar „bemanningslid" op het jacht. Het kon niet anders of uit zo'n huwelijk moest een doorgewinterde watersportliefhebster voortkomen: Heieen Hageman, wier kast al meer dan 75 zeïl- trofeeën bergt Voor Oude Wetering hoorden we een mooi compli ment van dit varende echtpaar: „Een ideale plaats voor de watertoerist met een bijzonder gunstige ligging en een hartelijke bevolking, die er unaniem op uit is om het de watersportliefhebbers die hier vertoeven, vaak alleen maar om te overnachten of te four ageren, zo aangenaam mogelijk te maken." De bewijzen van de hartelijkheid der bevolking J irm van een gratis aangeboden boe stonden ketje bloemen op tafel in de gezellige kajuit van de Nautilus. Hoe men ook zit in dit drijvende kamertje, overal heeft men een ongehinderd uitzicht naar buiten Salon, keukentje en slaapkamertje zijn al even doel matig en gezellig ingericht, waaraan de nijvere handen van het echtpaar Hageman zelf beslist niet vreemd zijn. Er varen qua uiterlijk ongetwijfeld luxueuzere jachten rond, maar of deze dit sterke en solide jacht van 10 bij 3 meter ook zullen evenaren in comfort is een open vraag. Eens was de Nautilus een Engelse kotter, maar de vorige eigenaar transformeerde het schip in 1952 tot een zowel in technisch opzicht als voor wat de in richtingbetreft vrijwel volmaakt plezierjacht, waar van hijzelf door een ziekte helaas niet lang heeft kun nen profiteren. De Nautilus is. uitgerust met een 4 cilinder B-Ford motor van 40 pk, die 3 liter benzine per uur gebruikt. Op topsnelheid maakt de motor 1000 toeren maar ge middeld vaart de heer Hageman niet sneller dan 7 km Van Pasen af tot omstreeks half oktober kan men het echtpaar Hageman ieder vrij weekeinde en elke vakantiedag op het water vinden. Op het moment dat deze krant verschijnt, koerst hun jacht naar Vrees wijk, maar steeds weer zal men de Nautilus zien terug keren naar het gastvrije Oude Wetering, waar het op slechts een wegbreedte van de winkels kan meren. Foto N. van der Horst. Vreemd geld en reischèques voor alle landen kunnen bij onze bank worden aangevraagd. Naast kostbare deviezen verstrekken v/ij gaarne kosteloze adviezen. Wendt U voor alle bankzaken tot de Voorstraat 50 Katwijk aan Zet SPAARBANK IEDEREEN H. BEDEKER Dames- en Herenkapper ook uw adres voor Remington, Philip! Braun en andere scheerapparaten. Teven; worden alle reparaties door ons verzorgd Voorstraat 73 Tel, 2584 Katw^k aan Zee VOORSTRAAT 9 Katwijk aan Zee Grote afdrukken 20 CENT wit of chamois IN ÉéN DAC GEREED KATWIJK AAM ZEE Wijziging kerkdiensten In de Nieuwe Kerk van de Hervormde Gemeente gaal morgenochtend om 9 niet voor ds. Van Doorn maar ds. Van den Bosch te Bodegraven. Opbrengst collecte De extra-collecte in de hervormde ker ken voor de inwendige zending heeft f 927,80 opgebracht. Geslaagd. Mej. J. de Krijger is in Haarlem ge slaagd voor het examen hoofdleidster bij het kleuteronderwijs. Hoog en laag water Zondag: hoog water 7.19 en 19.45 uur; laag water 3.08 en 15.22 uur. Maand g: hoog water 8.05 en 20.31 uur; laag water 3.46 en 16.01 uur. Advertentie Tandarts N. Verkaik Zeewee 6870 Katwijk aan Zee CEEN SPREEKUUR VAN 24 JULI TOT 17 AUG Waarneming plaatselijke tandartsen. (A dvertentie) L. BORLEFFS Arts. Katwijk AFWEZIG TOT 17 AUG. a.s. Waarneming door de doktoren Cleveringa. De Jager, Lodder, Slagmolen en Visser. KATWIJK AAM ZEE V.V.V. programma Het VVV-programma voor volgende week is als volgt: Maandag: puzzelrit voor fietsers, uit geschreven door de CJV „Katwijk"; start plaats Jeugdhuis, V oorstraat 72; start- tijd 7 uur Voorts wordt om 8 uur een damwedstrijd gespeeld tussen KWZ en badgasten in de Oranjezaal, Voorstraat 72 Dinsdag: Bridge-drive in De Roskam. Bruggstraat te Katwijk a.d. Rijn. Voorts is er een schaakwedstrijd met badgasten in de Oranjezaal van het Jeugdhuis: aan- Woensdag: Strandfeesten op het parkeer terrein bij De Zwaan, aanvang 10 uur; 's avonds om 8 30 uur begint een lampion optocht. Donderdag: Populair concert op de Bou levard, verzorgd door de Boerenkapel; aanvang 8 uur Vrijdag: Volleybalwedstrijd KVC— Professorenwijk I uit Leiden op het An- dreasplein, aanvang 8 uur. Zaterdag: Reddingsdemonstraties, ge organiseerd door de Katwijkse Reddings brigade in samenwerking met de Marine- Luchtvaartdienst en de KNZH Reddings- Roeiwedstrijd op zee om de VVV- beker, aanvang 3 uur. Om 5.30 uur begint =n prestatietocht 1500 meter zwemmen zee; start bij Noordpost KRB. Van morgens 11 uur tot 's avonds 8.30 uur wordt in een tent op de Boulevard een ex positie van reddingsmateriaal gehouden. Strandfeest De VVV hield gisteren weer een strandfeest voor de badgasten. Ongeveer 500 kinderen hadden zich voor de ver schillende spelen laten inschrijven en ook het aantal toeschouwers was groot Een groots opgezette stoelendans vormde het sluitstuk van het gezellige programma Gisteravond werd de Ronde van Kat wijk gelopen en bovendien speelde een volleybalteam te Katwijk aan Zee tegen H.V.L. uit Leiden. De laatste cijfers: Maar niet iedereen heeft reden tot tevredenheid (Door onze economische medewerker.) HET VOLIJVERIGE Centraal Bureau voor de Statistiek heeft vorige week enige belangrijke cijfers over de economische gang van zaken op tafel gelegd Belangrijk omdat zij een goede achtergrond vormde voor de beslissing van onze regering op het debat in de Tweede Kamer over het loon- -en huurvraagstuk Wij begir od u kt thans de cijfers ?kend zijn gemaakt In april •oduktie bij de nijverheid geci ior seizoen en lengte van de m hoger dan in april 1959: in mei stijging zelfs 11»/# t.o.v mei 195f Maar die winst zat er niet over de ge hele linie in Zo was in mei de vooruil- gang bij de bedrijfstak bouwmaterialer aardewerk 3V,°/o, bij de chemische nij- -rheid 5'^%, bij de leder- en rubbernij- -rheid 13°/», bij de metaalnijverheid 11% bij de voedings- en genotmiddelenin dustrie 7®/o Het zou onjuist zijn om produktivi- teitsstijging gelijk te stellen aan winst stijging. Per slot van rekening wete wij niets van de kosten, de afzetmogt lijkheden en de prijzen voor elke be drijfstak. Maar anderzijds bewijzen de verschillen in produktiviteit toch wel dat wij de gehele nijverheid niet ovei één kam mogen scheren. Met anden woorden: loonsverhogingen zullen in d< ene tak van industrie gemakkelijker ge dragen kunnen worden dan in de De middenstand Ligt dit bij de industrie v >k de middenstand mogen v op één hoop gooien Hiervo or de hand, j beslist niet roepen wij Vissen j golfjes Katwijkse trawler Antje is op de visgronden TERWIJL de gehele Marezaten-vloot vrijdag in de thuishaven was om de viering van het vijftigjarig bestaan van de n.v. scheepsexploitatie- maatschappij De Marezaten te kunnen bijwonen er was een druk be zochte receptie in hotel Royal had de trawlervloot om de Noord minder gunstige berichten- over de visserij. Het was goed weer in het noordelijk deel van de Noordzee, maar de dagvangsten liepen terug tot 150 a 200 manden haring en makreel. De nieuwe Katwijkse trawler Antje was nu ook op de visgronden en meldde trekken van 20 kantjes haring. De Katwijkse Golfstroom ving van een trek 60 manden hoops en de IJmuidense Postboy manden. Zuidelijker, op 't Zand, 1 manden vis per etmaal. De vrijdagmarkt te IJmulden werd doorl- twee trawlers van de Marezatenvloot be zocht: de Elie Cheneviere met 500 kisten vis, waarvoor na een op 16 juli begon nen reis, thans f 12.200 werd besomd de Johannes Polderman met 750 kisten vis, waarvoor f 17.000 werd gemaakt. De Polderman ging hiervoor op 14 juli geen beste visserij: 50 tot i De totale aanvoer met die v loggers en kotters bestond uil kisten vis. waarbij 825 schelvis, 200 wij ting, 200 gul en kabeljauw, 75 koolvis, 500 verse haring, 150 kleine kisten haring, 1350 makreel, 500 schol, 350 tong. De tongprijzen daalden iets bij dei aanvoer en de berichten over een ie ruimere vangt. De prijzen lagen vrijdag tussen f 4 en f 3, terwijl donderdag f -4 70 tot f 3.50 werd genoteerd. Ook schelvis goedkoper met prijzen van f f" f 12 per kist Deze prijzen lagen donder dag nog tussen f 62 en f 20 per kist. waren enige kotters van 't Zand markt met haring- en makreelvang- De KW 134 Dirk Taa-t besomde kisten, waarbij 300 makreel, f 4000 Voor de Swift IJM 54 was f 6400 wegge ld voor een vangst van 375 kisten, arbij 275 makreel. En de KW 34 zorgde Idyllisch ligt in een uitgestrekte duinpan het Katwijkse kam peerterrein, waar honderden vakantiegangers hun tenten in de meest letterlijke zin van het woord hebben opgeslagen. Voor al deze warme dagen is het heerlijk toeven in zomerhuisjes en tenten. Overdag zit men meestentijds op strand, maar zelfs wanneer men op het ter rein blijft, kan men genieten van de zon en het warme zand. In de avonduren is het altijd weer een gezellige bedoening. Dan zit men genoeglijk bijeen en komen de sterke verhalen Vele vriendschapsbanden los. zijn hier al gesmeed. Zo af en toe zijn er ook „gezellige avon den" met muziek en Zo. Dat zijn van die uren, waaraan men 's winters in de stad dromerig terugdenkt. Achter het haard vuur komen de Katwijkse zo meravonden dan weer tot leven Foto D. Kruyt kisten, waarbij 170 makreel f 5000 werd gemaakt! Hierbij waren 70 kisten schelvis en 40 wijting Ook de KW 129 Balde zorgde voor ver se vis. Er werden 280 kisten, waarbij 175 kisten makreel, aangevoerd. Hiervoor werd f 3800 besomd. Ten slotte was bij dit vlootje de KW 76 aanwezig met 400 kisten, waarbij 320 verse haring. De be somming was f 6700. Haring bracht na melijk van f 25 tot f 13 per kist op. tei wijl makreel f 19 tot f 12 noteerde Aan de zaterdagmarkt Voor de zaterdagmarkt zouden twee trawlers en een groot aantal loggers kotters verschijnen. De trawler IJM 9 Haarlem liep binnen met 330 kisten makreel. 50 wij tóng,- 320 haring, 50 diver sen en 300 kleine kisten haring en 22i karntjes haring. Ook de KW 153 Francin; Liep binnen Deze Katwijker had eei vangst van 720 kisten verse haring, 250 makreel, 80 diversen, 320 kleine kisten haring en 387 kantjes! De oudste boten Tot de oudste en ln het begin gende week te verwachten schepen be horen inmiddels de Cornells Vrolijk van juli, de VL 84 van 14 juli en de RO 46. HD 79 en SCH 117 van 15 juli. Van de zestiende juli zijn de IJM 99. KW 8 KW 123 Op 16 juli ging ook de VL 121 Vrouw als schipper In Frankrijk voert nu een bevel op een vissersschip. Het Is Leonie Hubert, dochter uit een vissersfamilie 10 kinderen. Zy heeft van de autoritei- te Cherbourg toestemming gekregei ichipper te varen op de kotter Stella is. Zij is goed met de visserij ver- ivd en er van kindsbeen af in opge groeid. Haar specialiteit? De makrelen- isserij! Overal bouwen In vrijwel alle landen glijden vissers schepen voor da Sowjetunie van de hel lingen In Denemarken is thans de Sievieridvinsk te water gelaten, een vis- •ijmoederschdp van liefst 11.540 ton, dat meter lang is en 20 meter breed Het schip zal worden voortgestuwd door een 5000 pk Skoda-motor Er is nog een twee de schip van dit type in Denemarken i aanbouw. De Russisohe vloot zal ln 1963 ver vijfvoudigd moeten zijn Dit betreft voor al de vloot van trawlers en visserljfa- brieksschepen Veel blauwe makreel Dicht op de Nederlandse kust worden de laatste dagen grote scholen blauwe makreeil gesignaleerd Te IJmuiden ha- de hengelaars bij de havenmond hon derden makrelen in weinig tijd uit het water. Vooral wanneer het eb loopt en i de avonduren Is, dan dar telen de makrelen vlakte. Voor de zv bijzondere gewaarwording. Som men donderdag- en vrijdagavond temidden van flinke scholen forse makrelen. de cijfers van het Economisch Insl voor de Middenstand over de omzet! hulp. die onlangs over een groot aantal branches de wereld in werden gezonden Namen wij de geldomzetten in de eer 5 maanden van dit jaar als één geheel stellen wij die tegenover de omzetten de eerste vijf maanden van 1958. dan v over het algemeen een vooruitgang die schommelt tussen h en 7% Dit laatste fraaie percentage geldt dan voor de ju weliers en de schoenreparatiebedrij- Met 6°/o kwamen de boekhandelaren er kappers voor de dag doch met 1°/. de v keiiers van huishoudelijke artikelen, de kantoorboekhandelaren en de kruideniers Er waren echter ook winkeliers die met een omzetverlies te kampen hadden: di groentewinkeliers met 3% en de eigenarei van meubelzaken met 5% Als wij dit we ten, worden de opmerkingen in de Twee de Kamer duidelijk, dat loonsverhoginge zwaar op de maag van menige middei stander zullen liggen en dat daarom ee prijsverhoging in verschillende gevallen noodzakelijk zal zijn. Maar dit is na juist de kern var moeilijkheden. De regering wil niet, dat loonsverhoging in prijsverhogingen uitmonden. Dat zou 'n haasje oversprin gen van lonen en prijzen worden, bij de consumenten aan het korste eind trekken en in het bijzonder die c- menten voor wie geen inkomstenver meerdering is weggelegd. Thans een kijkje bij de c o n s u m van de Nederlandse bevolking als één geheel genomen. Trekken wij de eer maanden van dit jaar bij elkaar, dan blijkt dat het totale verbruik niet ir geid maar in hoeveelheden 4% hogei ligt dan in dezelfde periode van 1958. Dit is nu niet direct een percentage om wild enthousiast over te worden. In april al leen was de consumptiestijging 3"loVi maai in mei niet meer dan 1^%. De grootste vooruitgang is overigen! nog geboekt in de sector van de duurza me consumptiegoederen (zoals radio, te levisie, meubilair, bromfietsen enz) Van januari tot en met april latere cijfe: zijn er nog niet werd hier 9meer g- kocht dan in januari tot en met april 195 De inkomstenverbetering, uit welke hoek die dan ook gekomen is, is vooral in deze sector terecht gekomen, daarbij gesteund door de afbetalingsfinanciering. De dividenden Wij springen naar de d i v te rade ga: bij de dividendstatistiek van het Finan ciële Dagblad Deze heeft echter alleen betrekking op de dividenden van onder nemingen waarvan de aandelen op de Amsterdamse beurs verhandeld worden. In de eerste 6 maanden van dit jaar hebben 337 ondernemingen een divi dend bekend gemaakt, waarvan dividenden even hoog waren als vorig jaar werden betaald. 54 ondernemingen n een lager dividend geven i 1 106 ondernemingen verrasten haar deelhouders met een hoger dividend, het geen 1/3 van het totaal is. Maar in vennootschapsland scheen niet overal de zon. Bij de aannemers- en bouwbedrijven wel, want van de 12 onder nemingen die een dividend bekend maak ten, keerden 10 ondernemingen meer uit. Bij de levensmiddelenbedrijven was het half om half; 9 dividenden bleven gelijk en 9 gingen omhoog en 1 zakte. Bij de scheepswerven was het op de plaats ru6t: 8 gelijkgebleven dividenden, 1 hoger en 1 lager. Maar zeer slecht kwamen de lijnrederijen voor de dag: 1 gelijk, 1 hoger en niet minder dan 8 een Weduwe krijgt bijna 7 mille Haags voorbeeld vindt navolging De raad van arbeid te Arnhem gaat 6836.05 uitbetalen aan een dame in Bor- culo, die 1714 jaar geleden weduwe is ge worden. Dezer dagen pas kwam de betrok kene op het idee, dat zij misschien recht op uitkering van weduwen- en wezenrente zou hebben op de rentekaart van haar overleden echtgenoot. Zij diende een aan vraag in bij de raad aw arbeid en inder daad bleek, dat zij een flin kbedrag aan rente met bijslagen en kinderbijslag had te vorderen. Er zijn reeds kinderen van de dame getrouwd. Een week geleden ongeveer werd een dergelijk geval in Den Haag bekend. De betrokkene kon toen ongeveer 6000 in ontvangst nemen. De publikaties over dat geval zijn er de oorzaak van geweest, dat bij de verschillende raden van arbeid in het land talrijke aanvragen zijn binnen gekomen van mensen, die op grond van eigenlijk vergeten rentekaarten nog aan spraak op uitkeringen blijken te kunnen doen gelden. Dit is de nieuwe Parijse haar mode voor herfst en winter 1959 '60: la ligne „Cygne" ofwel de Zwaanlijn, die het hoofd als het ware omlijst. Het lijkt een geraf fineerd uitgevoerde coiffure, maar het moet de eenvoud zelf zijn. Van achter het oor wordt het haar naar voren in het ge zicht gewerkt. Het voorhoofd wordt vrij gelaten. De kruin, hoog bol opgewerkt en in de nek laag aflopend, smal naar elkaar toegewerkt, geeft het kapsel een vrouwelijk en gedistingeerd waarde van de aandelen uit. Nu er op de beurs meer krachten aan het werk (een enorme herbeleggingsvraag die voortsproot uit de verkoop van in ternationale fondsen aan het buitenland maar wat ook de oorzaken waren, de koerswaarde van alle gewone aande len die aan de Amsterdamse beurs note- tezamen genomen, steeg van 18,1 miljard eind juni 1958 tot 23 miljard eind juni 1959. De koerswaarde van alle Nederlandse aandelen steeg dus in een jaar met bijna 40*/,. j moeten er direct bijvertellen dat die koersen sneller stegen dan de dividenden, aardoor het rendement zakte. Eind juni 158 was het gemiddelde rendement op alle aandelen 6,7% en eind juni 1959 op de kop af 5%. Dat is dus de keerzijde van de medaille. Uit al deze cijfers is ten slotte op te maken, dat de economische toe stand voortdurend beter is geworden maar dat deze vooruitgang in de af zonderlijke sectoren nogal uiteen loopt Zeer ernstige financiële moeilijk heden schijnen te zijn gerezen by de Stichting Ziekenhuisverzekering A.Z.R. te Rotterdam. In assura deurskringen doen al enige tijd alarmerende geruchten hieromtrent de ronde. Gesproken wordt van een tekort van 1,2 a 2 miljoen. Een medewerker van het assurantie orgaan De Vraagbaak heeft een vraag gesprek gehad met de heer G. Spruyt. die de dagelijkse leiding van de A.Z.R voert tijdens het vervroegd verlof van de bedrijfsdirecteur, de heer D A. G Halley Hieronder laten wij een gedeel te volgen van de weergave van dit In terview. zoals dit is gepubliceerd in De Vraagbaak van 18 juli ERNSTIGE FOUTEN KATWIJK AAN ZEE Boeiende expositie in Irene De Katwijkse amateurfotografen heb- m in Irene een fotoexpositie ingericht, r een der zalen hangen drie panorama's, die de gemeente Katwijk tonen in 193B, 1945 en 1959. gezien van de vuurtoren af Deze foto's zijn gemaakt door de heer W van Beelen. Voorts zijn er vele opnamen van het strand en de duinen. De tentoonstelling is tot en met 8 aug. (behalve 's zondags) geopend van 14 tot *23 uur. üp onze vrang of het juist was, dat de Stichting A.Z.R een tekort van onge- gulden zou hebben, deelde de heer Spruyt ons mede. dat van een „tekort" in de zin als door ons de wateropper-'^ed°e,d- nlet gesproken kon worden, te IJmuiden h dal wel de stichting belangrijke verliezen had geleden, voornamelijk om staan m de sector der, zoals hij dal noemde „oneigenlijke collectieve contrac ten" (begunstigingscontracten voor een andere term), gesloten ge middenstandsbonden De heer Spruyt erkende, dat ten opzichte van de premie en acceptatiepolitiek dezer contracten ernstige fouten waren gemaakt- fouten een dergelijke aard en omvang dat nderdaad slechts gekwalificeerd kun worden als te zijn ontstaan door on deskundigheid. Men heeft gemeend tegen elke situatie ipgewassen te zijn, indien er maar vooi verd gezorgd, dat het draagvlak (het iremie-inkomen en het aantal verzeker den dus) voortdurend en in snel tempo werd vergroot. Niet alleen dat bedrijfs technisch deze opvatting onjuist blees te zijn, maar bovendien heeft zij ertoe geleid, dal het administratie-apparaat welke maatregelen echter niet eerder dan 1 januari 1960 effect kunnen gaan sorteren, omdat vóór die tijd in de be staande contracten niet kan worden ge wijzigd. En verder is men thans met man en macht bezig, de gehele admini stratie opnieuw in te richten. Met nadruk wilde de heer Spruyt hier echter bij vast stellen, dat op geen enkel moment stagnatie in de schadeuitkerin- gen is opgetreden en dat zelfs gezegd kan worden dat op dit ogenblik in dit opzicht praktisch geen achterstand be slaat. VERVROEGD VERLOF Een andere vraag, die wij de heer Spruyt stelden was, of over het boekjaar van de stichting binnen afzienbare een jaarverslag tegemoet zou kun- worden gezien, heer Spruyt antwoordde hierop ontkennend en voerde als motief voor het achterwege blyven van een dergelijk ag aan, dat ook de verslagen in het den aan de daaraan te stellen nor- van uitvoering en duidelijkheid voor nstelling als de onderhavige tekort •erd overbelast. Het bestuur van de stichting loende, maatregelen te nemen om tot ;anering van de portefeuille te geraken, geschoten. Zodra de administratie weer voor haar aak zou zijn berekend, zou ook aan de uitgave van een verzorgd verslag aan dacht kunnen worden besteed. Van geruchten als zou het bestuur bezig zijn de gehele portefeuille over te doen, was de heer Spruyt niets bekend. Wel, zo deelde hij ons mede, zouden po gingen in het werk worden gesteld om gedeelten van de portefeuille in hervet zekering te gaan geven, hetgeen in het verleden nimmer was geschied. Ten slotte hebben wij eveneens nog ge- nformeerd naar de positie van de be drijfsdirecteur, de heer D. A. G. Halley. Wij kergen daarop ten antwoord, dat de heer Halley in februari van dit jaar met -ervroegd verlengd verlof is gezonden >p grond van zijn gezondheidstoestand, die te lijden heeft gehad van de grote in- panningen, die hij zich in de afgelopen jaren heeft getroost. Aldus De Vraagbaak. Naar wij verne en is het bestuur van de A.Z.R. voor emens dezer dagen een uitgebreide ver klaring omtrent genoemde moeilijkheden stellen en te publiceren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7