Tweede Kamer sterk verdeeld an- W ils veen over pi; Verbaasde Fransen leren onze eetgewoonten SPOEDIGE BESLISSING NOODZAKELIJK! Ypenburg een gevaarlijke en luidruchtige buurman 'CC V*n J}'' huid'se '8 *e- TFeniig gegevens De hete zomer van 1959. rmrnt mmm r t1 r/j Vanavond Troïlus en Cressicla félèvfeii De Nederlanders in La Courtine Knoflook is niet geliefd ILFORD Sporti 0 Jongeiisbende kan haar gang maar gaan T DONDERDAG 9 JULI 1959 (Van een 1 redacteuren.) TN DE COMMISSIE uit de Tweede Kamer, die een voorlopig verslag heeft uitgebracht over de re geringsnota inzake de Haagse agglomeratie, waarbij de toenmalige ministers Struycken en Witte zich uit spraken voor de stichting van de nieuwe stad Wils- veen, bestaan twee belangrijke stromingen. De ene daarvan gevoelt het meeste voor een uitbreiding van de bestaande kernen met daarnaast spreiding over de randgemeenten. De andere geeft de voorkeur aan de bouw van Wilsveen, hetzij volgens het plan van Den Haag, hetzij in het begin opgezet als een uitbreiding van de kern Zoetermeer. Slechts een enkele stem werd in de commissie gehoord ten gunste van de bouw van Rcyens. slechts voorlopige opinies kan weergeven. Slechts een gering aantal leden heeft zijn oordeel reeds gevormd. De overgrote meerderheid wenst zich het vormen van een definitieve mening voor te behouden totdat de re gering op de talrijke in het verslag gemaakte opmer kingen zal zijn ingegaan. stelt vast, dat in de meeste der in de Kamer vertegenwoordigende politieke groeperingen geen eenstemigheid heerst over het in de regerings nota vertolkte standpunt. Wel is men het unaniem eens over de urgentie van het probleem der Haagse agglo meratie en over de noodzaak, dat voor de een of an dere oplossing definitief zal worden gekozen. Den Haag moet zijn „overloop" kwijt en daarom, zo $telt de com- I m'ss'c. zullen op korte termijn noodzakelijke voor- De commissie legt er de nadruk op, dat zij thans nog 1 zieningen onvermijdelijk zijn. "yOLGENS de commissie zijn er vijf mogelijkheden voor een oplossing van het Haagse ruimteprobleem. 1. Spreiding over de randgemeenten; 2. Uitbreiding van bestaande kernén met daarnaast spreiding over de randgemeenten; 3. Bouw van Wilsveen volgens het plan van Den Haag; 4. Bouw van Wilsveen in het begin opgezet als uitbreiding van de kern Zoetermeer; 5. Bouw van Reijens, in het begin opgezet als uitbreiding van de kern Pijnacker. Het heeft de commissie getroffen, dat bij alle beschouwingen over de plaats, waar de uitbreiding van de Haagse ag glomeratie tol stand zal moeten komen, de aanwezigheid van het vliegveld Ypen burg als een permanente factor blijkbaar zonder meer is aanvaard. De commissie vraagt de regering dit standpunt tot in bijzonderheden te motiveren. In het voorlopig verslag wordt er ver der de aandacht op gevestigd, dat ook al zou noch Wilsveen, noch Reyens tot stand komen, dit vliegveld voor de desbetref fende gemeentebesturen een lastpost en voor talloze inwoners van Voorburg, Rijswijk en Leidschendam een luidruch tige en niet ongevaarlijke buurman be tekent. Indien ten oosten van Den Haag een stedelijke kern wordt gesticht, win nen deze bezwaren uit de aard der zaak nog aanzienlijk aan kracht, zo meent de commissie. Valt de keus op Reyens, dan vormt Ypenburg een vrijwel onoverkome lijk obstakel voor de verkeersverbinding met Den Haag. Wordt Wilsveen gesticht, dan komt de invliegstrook van Ypenburg over de bebouwing te liggen. De start baan voor de opstijgende en landende vliegtuigen is gericht op wat bestemd is het noordwestelijk deel van Wilsveen te Dc commissie spreekt als haar oor deel uit, dat dit vliegveld zo dicht bij dc bebouwing van de Haagse agglome ratie en bij die van een eventuele sa tellietstad. toch wel zeer weinig op zijn plaats is. Aan de regering wordt door de com- missie dan ook de ernstige vraag voor gelegd of het niet mogelijk is het vliegveld Ypenburg op te heffen cn dit terrein voor bebouwing aan te wijzen. Gevraagd wordt, of dan niet meteen de meest voor dc hand liggen- dc oplossing van het ruimteprobleem van de Haagse agglomeratie gevonden zou zijn. Dc commissie vraagt de regering bij benadering op te geven hoe hoog de kosten van het vliegveld Ypenburg zouden zijn en waarheen het ver plaatst zou kunnen worden. Bovendien wil men weten welk bedrag in de aan- In hetvoorlopig verslag merken vele leden op, dat de regeringsnota geen daad van gegevens verstrekt. Over eventuele bestuurlijke voorzieningen biedt de nota in het geheel niets concree Herinnerend aan de persberichten, dat een nieuwe satellietstad voor Rotterdam komt op grondgebied van Capelle aar IJssel, wordt het opmerkelijk genoemd, dat aan de uitvoering van dit Rotterdam se plan blijkbaar volgend jaar reeds zal worden begonnen, zonder dat daaraan regeringsnota's en kamerdebatten ten pas behoeven te komen, zulks in tegenstelling tot de Haagse plannen. Vele leden zijn van mening, dat de regering de ontwikkeling binnen dc Haagse agglomeratie te lang passief heeft ondergaan en te lang heeft na gelaten Den Haag, Rijswijk en Voor- burg een duidelijk antwoord te geven. Op korte termijn zullen er ver strekkende beslissingen genomen moe ten worden, opdat de besturen van deze gemeertten spoedig weten waar zij aan toe zijn. Ook de gemeentebe sturen van Leiden, Gouda, Nootdorp, Zoetermeer en Delft hebben er recht op zij het in een ander verband om spoedig in kennis te worden ge steld van hetgeen geschieden gaal. Dit geldt nog in sterkere mate voor Den Haag. Wat moet het antwoord zijn. als Den Haag de vraag stelt wat deze gemeente moet doen. wanneer binnenkort alle beschikbare bouwgrond is verbruikt? Moet de dienst voor stadsontwikkeling in Den Haag sterk worden beperkt en moet de dienst voor gemeentewerken worden ingekrompen? In het voorlopig verslag wordt verder dc vraag gesteld of de ministers de mo gelijkheid zien om tot een verplaatsing van de in de Haagse agglomeratie geves tigde industrieën met hun nevenbedrij- ven naar andere delen van het land te kómen. Bovendien wordt gevraagd of er een mogelijkheid bestaat, dat nieuwe ves tigingen van industrieën en handelshui zen binnen de agglomeratie tegen wordt Haagse boom Herinnerend aan de opvattingen van het liberale Eerste-Kamerlid De Vos van Stéenwijk en dr. W. Drees jr. over een decéntralisatie van het regeringsapparaat, vragen zeer vele leden of de regering naar de mogelijkheid hiervan een onder zoek heeft ingesteld. Enige leden waren over het effect van het verplaatsen van diensten weinig optimistisch en betwij felden of dit voor de oplossing van het vraagstuk der Haagse agglomeratie van Invloed zou kunnen zijn. Een lid van de commissie ging nog verder en meende, dat het afzagen van enige takken van de Haagse administratieve boom niet zonder schade van het Haagse leven zou kun nen plaats vinden. Een poging om indus-, trie te verplaatsen leek dit lid veel eer der voor de hand te liggen. In het voorlopig verslag wordt er van verschillende kanten op gewezen, dat men het ruimteprobleem van de Haagse agglo meratie niet los kan zien van de anderr- problemen en plannen in Zuid-Holland, waarbij in het bijzonder worden genoemd de structuurplannen voor de Leidse ag glomeratie. de aanhangige grenswijziging tussen Delft en Schipluiden. Vele leden zijn dan ook voorshands van mening, dat tegen de stichting van een geheel nieuwe stad tal van ernstige bedenkingen zijn aan te voe ren. Zal deze stichting In feite niet betekenen, dat de noodzakelijke ex pansiemogelijkheden van andere ge meenten worden aangetast, zo vraagt men aan de regering. De bouwcapaci teit, met name in 't westen des lands, zal belde plannen niet aankunnen, af gezien van andere grote objecten als de Europoort. Met de bouw van een nieuwe stad zullen enorme investerin gen gepaard gaan. Zullen deze inves teringen voor écn project geen aan- leiding kunnen zijn, dat investeringen in andere gemeenten achterwege moe ten blijven? Is het gewenst en verant woord een belangrijk deel van onze investeringsmogelijkheden op deze cne^ kaart te zetten, zo vraagt men Van verschillende zijden wordt in het voorlopig verslag gevraagd of de rege ring alsnog wil overwegen de nieuwe stad Wilsveen naar het oosten te verschuiven en als uitgangspunt van het laatste plan- Zoetermeer (ca. 40.000 inwoners) te ge bruiken. De nieuwe stad zou dan geheel Vertraging Amerika's ruimtevaartprogram Het Amerikaanse Mercury-project ter verwezenlijking van bemande ruimte- vluchten, zal wellicht vertraagd worden door moeilijkheden die zich onlangs heb ben voorgedaan bij proeven met de in tercontinentale Atlas-raket van de lucht macht, zo hebben functionarissen van de Raad voor lucht- en ruimtevaart gisteren bekendgemaakt. Dc proeven met de At las zijn, naar het ministerie van defensie de varige week mededeelde, opgeschort tot de moeilijkheden zijn verholpen. Niet temin hoopt men toch het gestelde doel, het lanceren van een bemande satelliet, 161 te bereiken. !op het grondgebied van één gemeente ko men te liggen, dus alleen Zoete niet zoals hel Haagse plan op het grond gebied van Zoetermeer en Leidschendam. De administratieve regeling zou hier door belangrijk eenvoudiger kunnen woi den, zo meent men. Mocht door een or verwacht slagen van een nationaal spre; dingsbeleid de Haagse agglomeratie mir der groeizaam blijken dan thans wordt verondersteld, dan zou de kern Wilsveen- Zoetermeer, b.v. bij een omvang van 40.000 tot 60.000 inwoners kunnen worden beëindigd. Een geheel nieuwe kern, zoal de voorgestelde stad Wilsveen is op eei dergelijke vroegtijdige afronding niet in Vele leden der commissie zijn var mening, dat Den Haag en Zoeterwoude samen zulk een Wilsveen zouden kunnen bouwen krachtens een speciale voor samenwerking te treffen regeling. In ste aanleg zou oud-Zoetermeer de dien sten kunnen verlenen, die de ni volking van Wilsveen zou vragen. Begint men met de bouw van nieuwe woningen dan zou het als „stadsgerief" aan te dui den complex kunnen wachten. Zodra de nieuwe woonstad zou zijn voltooid of haar voltooiing zou naderen, zou de administratie en de winkels bestemde complex kunnen worden gebouwd Zoetermeer in dit geheel kunnen worden opgenomen. Daarna zou Zoetermeei nen worden gesaneerd en zouden, nodig, de nieuwe woonwijken de oude dorpskern kunnen vervangen. Enkele leden voegen hier nog aan toe, dat zij bij hun bezoek aan Zoe termeer waren versterkt in hun aan vankelijke opvatting, dat Den Haag en Zoetermeer samen dit plan aan kunnen. Dit houdt in, dat samenwer king met Rijswijk en Voorburg en eventueel Nootdorp zeker tot een goed resultaat moet kunnen leiden., Florence Nightingale- medaille toegekend Zuster Engelberts: leven in dienst van de zieken Het internationale comité van het Rode Kruis heeft de Florence Nightin gale medaille toegekend aan de Neder landse verpleegster A. E. W. Chr. Engel berts oud-directrice van het Havenzie kenhuis te Rotterdam. De Florence Nigh- tingale-mcdaille is de hoogste Rode Kruis-onderscheiding. De medaille wordt eens in de twee jaar aan ten hoogste 36 personen toegekend. Zuster Engelberts heeft in het voor malige Nederlands-Indië gewerkt. In 1939 werd zij benoemd tot directrice van het Koningin-Emma-ziekenhuis Tjikini te Batavia, dat geheel door haar werd ge reorganiseerd. Ondanks de Japanse bezetting en on danks het feit dat haar gehele personeel werd vervangen door vreemden is zuster Engelberts erin geslaagd haar zieken in Tjikini te blijven verplegen tot ze tn 1943 zelf in het Kramatkamp werd ge ïnterneerd. Daar heeft ze ondanks nood en tegenwerkende factoren het noodzie kenhuis geleid en vele patiënten hebben aan haar zorgen te danken dat ze die tijd van ellende zijn doorgekomen. Na de capitulatie van de Japanners kwam zij terug in Tjikini, waar ze haar ziekenhuis geheel vervuild en verwaar loosd vond. Begin 1946 moest ze met verlof naar Nederland. Tijdens de over tocht werkte ze op een van de beruchte repatriëringsschepen, waar een mazelen epidemie uitbrak. In 1947 zette ze de we deropbouw van Tjikini voort, besteedde vooral aandacht aan de opleiding van jonge verpleegsters en werkte van de morgen tot diep in de nacht, totdat ze 1951 haar ziekenhuis moest verlaten. Een paar maanden later trad ze op als directrice van het Havenziekenhuis in Rotterdam. Op 59-jarige leeftijd droèg ze in 1957 haar taak over. Thans woont zus ter Engelberts in Italië. TN „Troilus en Cressida", het door Bert Voeten vertaalde werk van William Shakespeare, dat vanavond door de televisie wordt uit gezonden en zal worden opgevoerd in een galavoorstelling voor koningin Juliana, prins Bernhard en koning Boudewijn, kunnen de kijkers kennismaken (of wellicht deze kennismaking hernieuwen) met één van die stukken van de grote Britse dichter, die lange tijd als één van zijn minste werken werd gezien. De laatste jaren werd de waar dering aanzienlijk groter. „Troïlus en Cressida" haalt de roem Homerus" Mia niet van „Hamlet" en andere befaamde liefdeshistorie wenken, maar toch zullen ook de tele- in „Troilus visiekijkers zeker van dit werk kunnen Shakespeare e genieten. Als het doek opgaat hebben loop der eeur. de verzamelde Griekse legers, aange- mensheid kan voerd door koning Agamemnon al jaren- den v; lang Troje belegerd. Achilles, de Griek- oorlog, se held, die liefde koestert voor de Trojaanse prinses Polyxena heeft zich om harentwille uit de strijd terugge trokken. En temidden van het strijdge woel bloeit de liefde tussen het Tro jaanse meisje Cressida en haar prins Troïlus op. Shakespeare heeft een groot deel van dit werk regelrecht van gebeend, maar niet de en Cressida" brengt i boodschap, die in de n niet verouderde, de iet rustig leven temid- oorlogsdreiging en werkelijke Promenadeconcerten Wanneer tegen eind juli het 65ste sei zoen van de Henry Wood Promenade Concerten in Engeland zal worden ge opend, zullen ook vele Nederlandse ra dioluisteraars weer van deze beroemde concerten uit de Londen Royal Albert Hall kunnen genieten, want de BBC gaat deze concerten ook dit seizoen weer uitzenden. Wie zal zich niet het altijd weer indrukwekkende „Land of Hope and Glory" uit de beroemde Pomp .and CSrcumstanee-mars van deze con certen herinneren? Zaterdag Maastricht De NTS zal zaterdag om 12.05 uur al weer paraat zijn om een tv-reportage te brengen van het bezoek van Koning Boudewijn aan Maastricht. Deze uitzen ding zal ongeveer een uur duren. Na het journaal volgt een aansluiting met da Amsterdamse Stadsschouw burg, waar in de vertaling van Bert Voeten Shakespeare's „Troïlus en Cressida" zal worden opgevoerd in het kader van het Holland Festival. H.M. de Koningin, prins Bernhard en koning Boudewijn zullen deze gala voorstelling bijwonen. In de pauze wordt een extra journaal aan het be zoek van de Belgische vorst gewijd. Wordt in de geschiedenis „de hete zomer van '59" zoiets als „de barre winter van '90", waarover de oudsten onder ons nog spre ken? Niemand weet het vast staat in ieder geval, dat wij zelfs al zou het weer op dit mo ment plotseling omslaan deze zomer enkele records beleven. Het wordt te erg, vinden velen, die geen vakantie hebben, maar moeten doorwerken, alsof er niets aan de hand isEn dan zou je jong willen zijn en de ganse dag in een zwembad wil len doorbrengen, spelen in het water en waterballetten aan richten LA COURTINE, woensdagavond. Het Franse stokbrood met zijn harde korst en vele gaten in het deeg, ligt de Nederlandse soldaat niet. Daarom hebben we de Franse legerbakkerijen geleerd hoe zij ons Nederlandse brood moeten bakken. Dit gaat thans uitstekend en de Ne derlandse soldaat kan dus voort gaan zijn brood netjes in boterham men te snijden, deze met boter te besmeren en te beleggen, zoals hij dit thuis gewend was. Een en der tot grote verbazing van de Fran sen, die de legerplaats bezoeken en die hun stokbrood in stukken plegen te trekken of te breken en die dan, zonder dat er boter aan te pas komt, nu en dan eens aan een stuk knof- lookworst of kaas knabbelend, met landwijn naar binnen spoelen. Dit vertelden ons de intendant van eerste legerkorps, majoor Mazurel de intendant van de kampstaf van Franse legerkamp La Courtine, kapi tein Esseveld, in welk kamp thans 6.000 Nederlandse militairen geduren de drie weken geoefend worden in de moderne oorlogvoering. Wij verni tevens, dat iedere saldaat per dag 600 gram brood ontvangt. Het brood wordt door de Franse legerbakkerij gebak- Aan vlees krijgen onze militairen iedere dag buiten de vleeswaren die voor beleggingen dienen, 125 gram rund- of varkensvlees met been. Zo worden et per dag in La Courtine twee-en-een halve koe of vijf varkens opgegeten. Enige moeilijkheden bestaan nog ten aanzien van de voorziening met groen te. aangezien deze niet in de buurt het kamp wordt gekweekt de grond is daartoe niet geschikt doch uit Zuid-Frankrijk, Bretagnc of van elders moet worden aangevoerd. Waar de Nederlandse soldaat nog ir geheel niet aan kan wennen, zijn dc Franse worstsoorten. In het begin dit begrijpelijk, omdat in vrijwel Franse worst knoflook verwerkt wordt, doch ook thane, nu de Franse Intendai deze soort niet meer levert, blijkt hij cr een afkeer van te hebben overge houden. Waarschijnlijk komt dit, zo verklaarde, kapitein Esseveld, omdat de Franse worst zeer hard cn ingedroogd is cn cr aan dc buitenkant weinig aantrekkc- lijk uitziet. Wat deze veel gesmade worst aangaat: de Nederlandse Inten dance zal de worstfabriek ccn reccpi doen toekomen, die deze in sta.v stellen worst te vervaardigen, zoals die in Nederland wordt gegeten. Wat de kaas aangaat: de Franse inten dance levert een soort Edammer, die in Frankrijk wordt gemaakt en die dóór de Nederlandoe soldaat zeer wordt ge waardeerd. Per man wordt voor de voeding per dag ongeveer 250 Franse frank uitgegeven. Hierbij moet men in aanmerking nemen, dat de verschillen tussen de groothan- de vol waardige, geheel metnlen 6x6 delsprijzen die de Nederlandse mili tairen betalen en de kleinhandels prijzen in Frankrijk zeer groot zijn. Zo betalen zij voor een Inter melk, waar voor de Franse burger zestig cent moet neertellen, slechts 35 cent. Majoor Mazurel en kapitein Esseveld stonden ons toe enkele menu's over te nemen. Op 10 juli zullen onze soldaten 's morgens bijvoorbeeld brood met kaas en thee ontvangen, des middags brood met Franse vleespastei en koffie, des avonds nieuwe aardappelen, prei, var kensvlees, havermout en fruit. Op zon dag a.s. bestaat de hoofdmaaltijd uit veripicellisoep, bloemkool, vakensvlees. nieuwe aardappelen, rijstpap met rozij nen en fruit Als broodbeleggiimg wordt ook nog wel verstrekt: ham, leverpas tei, hoofdkaas, pindakaas en verschil lende soorten liageslag. Veel hangt natuurlijk af van de bereiding van het eten en in dit opzicht spelen kok en menagemeester een belangrijke rol. Soms gebeurt het wel, dat zich on voorziene omstandigheden voordoen, waardoor men in plaats van verse Shelltanker redde elf Indonesiërs Elf Indonesische zeelui, die negen da gen in de Javazee op een zelfgemaakt vlot hadden doorgebracht, werden 8 juli door de Shelltanker „Ceroma" in uit geputte toestand van het reeds zinken de vlot gered. De geredden die aan boord medische hulp ontvingen, zullen te Singapore ontscheept worden. groenten te gebruiken zijn toevlucht moet nemen tot blikgroenten. Ook komt het voor, dat men noodmaat regelen moet nemen. Dit -was bijvoorbeeld verleden week zon dag het -geval toen een fourage-auto, die een juist uit Nederland aangekomen bataljon moest bevooraden, plotseling. In het ongerede raakte. De soldaten moesten zich toen in plaats van met een warme maaltijd tevreden stellen met boterhammen en ccn plak. worst uit blik. Beide zegslieden wezen erop. dat, hoewel zich natuurlijk en vooral in het be gin nog wel eens onvolkomenheden voordoen, toch gezegd mag worden, dat de voeding van onze soldaten in het kamp La Courtine niet noemenswaard afwijkt van hetgeen zij in Nederland ontvangen. In luxe etui «f59,75 Uitsluitend bij 4* erkende horloger. Zeer modern, zeer chic, zeer sterk doublé dameshorloge. Zes modieuze asymmetrische modellen f Terreur op Amsterdams strandbad Personeelstekort bij Amsterdamse politie G1 EBREK aan toezichthoudend personeel maakt het een bende opgeschoten jongens mogelijk een brutale terreur uit te oefenen in het strandbad Sloterplas in Amsterdam- West. Talloze baders zagen gisteren toe, ter wijl aanvoerder Rudi van Parrera met zijn bende een 15-jarig meisje in het auw dreef en haar een half uur lang iet handen vol modder bekogelde. Even later sloeg de bendeleider eigen handig een knaap van 14 Jaar tegen de grond. Het jongetje bleef enige minuten bewusteloos liggen. Meisjes werden vervolgens baldadig naar een drie meter hoge stenen walle- kant gesleurd, waar zij gillend en huilend van angst in het niet afge zette gedeelte, dat blijkens de waarschu wingsborden zeer gevaarlijk is. werden gesmeten. Toen de politie arriveerde, waren de leden van de bende verdwenen tussen de honderden baders. B(j de ondervraging werd duidelijk, dat de bende dreigemen ten ook uitvoert: geen enkele jongen or meisje durfde namen te noemen, niet van de bendeleden cn ook niet van de slachtoffers. Enkele volwassenen, die pogingen had den gedaan om de jongens tot de orde te roepen, waren daar snel mee opge houden uit angst het volgende slacht offer te worden. Het strandbad is tijdens de avonduren niet officieel geopend. Uitgezonderd de portier (die zelfs niet bij de verband doos kan komen) is er dan geen perso neel aanwezig. De portier zei: „Vorig jaar had ik constant een zwaar stuk ijzer in mijn hokje. De vlegels hadden me beloofd dat ze me wel zouden krijgen". Ook de politie heeft geen mensen be schikbaar om iedere avond bij het strandbad te patrouilleren. vond Het Residentie-orkest geeft als aan deel in het Holland Festival een Mo- zart-concert, dat door de Avro om 8.05 uur over Hilversum I (402 m) zal worden uitgezonden. Carlo Maria Giulini zal het oricest leiden en de sopraan Elisabeth Schwarzkopf zingt verscheidene prachtige aria's. Voorts werken meie de pianiste Maria Curcio en de violist Herman Krebbers. Deze uitzending duurt tot half elf. Voor de liefhebbers van orgelmuziek is er via de NCRV (298 m) om half tien een uitzending van de improvisatie- wedstrijd van het Internationaal Or gelconcours in Haarlem. Tips uit het buitenland Via Brussel Vlaams (324 m) kunt u om 8 uur luisteren naar het koor Cae- cilia, dat met een instrumentale groep Psalmen van Lodewijik de Vocht ten gehore zal brengen. Het derde programma van de BBC laat om 8.20 uur op de golflengte 464 m. De geboorte van een opera horen. Daarin wordt Fidelio van Beethoven besproken. Programma voor morgen VRIJDAG 10 JULI 1959 Hilversum I, 402 m. 746 kc/s. VARA: 7.00 Nws 7.10 Gym 7 20 Gram 3 00 Nws Morgen- 1-.00 V d 12.20 Regeringsui 12 50 Pianospel 13 00 Nws 13 15 Mee en gram 13 25 Gevar muz 13 55 Beursoer 14.00 Jeugdkoor 14 20 Boekenschouw .4 40 Koorzang 15 05 Gevar prog- VARA: :fl00 Muz caus 16 30 V d z.eken "7 00 V d Jeugd 17 25 Vakantietlps !7 45 Rep 18.00 Nws 18 15 Vlaamse notities 18 20 Lichte muz 18.50 De puntjes op de 1, caus Filmrubr 20.15 Toespraak 20 25 Benelux 20.45 Daar gaat een domine voorbij, caus VARA: 21.00 Gevar prigr 21.40 Klankb 22 25 Bultenl weekove rz VPRO: 22 40 Zorg om de mens. gesprok. VARA: 23 00 Nws 23.1524.00 Gram. II, 298 m. 1007 kc/s. KRO' 7 30 V J jeugd bd en lit kai 8 C 8 50 V d vrouw 9 40 V c_ IO.O5 Gram 11.00 V d z'.eken 1140 Gram 12 00 Middagklok-noodK ok 12 03 Lichte Zonnewijzer 13.20 Lichte 14.00 Promenade-ork en sul 14 40 Gram 15.00 V d kind (tussen 13 30—17 30 Tour (Intermezzo: 17.45 Sopraan en piano 18.05 Ballroomork 1830 V d Jeugd 13 45 Gram 18 50 Regeringsultz: Emlg-atierubr: Het emigratiepraatje van H A van Luyk 19 00 Nws 19.10 Act 19.20 VVD, pot caus 19.30 Tour de France 19 40 Lichte muz 20 30 Voordracht en mut 20 55 Rc-p Toui de jOngehuwde vrouwen, cam 23 00 Nws 23 15 -24 00 Jazzmi Televisiepro bezoek Z M Koning Buudev GRAMMOFOONPLATEN PROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4c l(Jn> Vrijdag 10 Juli 1959 van 18- 70 uur: I. Domervico Cimarosa uit li Matrimonto Segreto": a Ouverture. Orkest van het Teatro alia Scala, te Mthan oiv Nlno Sanzogno b Udlte. tutu, udl.e, Feman- Maria Meneghini Callas. sopraan; larmonia Orkest clv Tul.io Seraftn b La calumnia e un ven livedo. Kim Borg. bas: Philliarmonisch Orkest van Mün- olv Arlur Ro-her 111 Vtncenzo Bellini uit ..Noma" Ouverture. Orkest de Maggio Musicalc Florentine oiv. Symphonie Orkest van Radio Berign clv. Strauss; 2. uit .La FavorltaFavo- del Re! Spirto gentll, Nlcolai Gedda, r; Philharmonia Orkest oiv. Alceo Galliera V Gluse; pe Verdi ,.11 Trovatore" Glulietla Simionato, mezzo-sopraan; Man troubadour. Mario dei Monaco, tenor; Ferrando opperbevelhebben. G'-jrgio Toz- zi. bas; Inez, vertrouwelinge van Gravin Leonora. Luisa Maragliano, sopraan; Ruiz, d van Manrico. Athos Cesarini, te- Een zigeuner, Antonio Balbl. baritoni Een boodschapper, Athos Ceeanni, tenor. Verder: Gezellinnen van Gravin Leonora. Bedienden van de Graaf, Krijgslieden. Zi- irs en Zigeunerinnen. Het koor van agglo Musicale Fiorentino Het Orki iet Grand ThèSire^ta gent: Alberto Erede. VI Must Diri- laseagnl Orkest

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9