Hitte zette fietsbanden op een te zachte basis PONSIOEN ZOON Hazerswoude krijgt een nieuwe burgemeester ONZE PLUIMVEE-EXPORT BLIJFT STIJGEN - NTEUWF I.EroSCHE COURANT DONDERDAG 9 JULI 1959 Laurianen worden Morianen Geslaagd ze plaatsgenoten, de heren J M. van Kni.iff en P. Qualm behaalden in Den Haag het diploma vakbekwaamheid detailhandel in tabak en tabaksartikelen. he| IVIO-Sleuteldiploma slaagden Coba Dorst, Lènie van Soest en Lenie Slootmaker. Dit examen werd in Leiden gehouden, Zij ontvingen hun opleiding bi.i de heer P. J Rijswijk, hoofd der open- ire lagere school alhier. De heer Boerrigtcr benoemd De heer W. G. J. Boerrigter, voorheen hoofd der openbsre lagere school in deze gem Corrie uit Sassenheim had pech maar kreeg nieuwe fiets te leen DE ZESENVEERTIGSTE Laura-dag heeft een aspect te zien gegeven, dat zijn voorgangers niet hebben gekend: enorme hitte. Men heeft met allerlei weer te maken gehad, maar thans weet iedere Lauriaan, dat hitte een kwaad ding is, vooral op geasfalteerde wegen. Het wegdek wordt zacht, het trappen zwaar en de warmtegolven komen van onder en van hoven. Heel wat zweetdruppeltjes zijn gisteren geplengd. Eén deelneem ster, die zich teveel aan de zon had blootgesteld, kreeg in- Wilnis zware koorts en is met de B.B.-wagen naar huis gebracht. En de vroegere Haagse politieman Bliemer, die naar Nieuw-Zeeland emigreerde, met verlof in Holland was en als oud-Lauriaan ook van de partij wilde zijn, is niet meer gestart. Het fietsen niet meer gewend, liep hij een spierontsteking op. dan kan je op deze fiets da Laura uitrij den!" Een prachtig sportief gebaar. Met haar arm in een doek zette Corrie de tocht voort. Pech De lekke banden waren gisterenlegio Een groep van de Chr. U.L.O. had niet minder dan negen lekke banden. De wa gen van de B.B. die een zend- en ontvang apparaat heeft, bewees uitnemende dien sten door de verbinding met de bestuurs- vvagens te onderhouden en zo kon men de reparatiewagen naar die plaatsen dirige ren. waar deze het hardste nodig was. Het wa6 heet, heel erg heet. Maar toch was de stemming prima. Mevrouw Bij de Vaate was van oordeel, dat de Laura acht dagen moest duren. De waardering over de uitgezette rou tes was weer algemeen. Da' men onder Ouderkerk aan den Amstel wat moeilijk heden kreeg door tunnelwerkzaamheden, waarvan men aan het Laurabestuur geen kennis had gegeven, werd op de koop toe genomen. ;n, Wilnis ging het naar gesplitst werd. Groep A :land en Weesp naar Am- Loenersloot, Ouderkerk, r Schiphol, waar de ont moeting met de A-rijders plaats vond Gezamenlijk ging het naar Bilderdam en Langeraar, waai bij de firma Monk een stempelpost en een vat gratis „zure bom men" werden aangetroffen Proefonder vindelijk bleek, dat dit Ter Aarse produkt een prima middel is tegen dorst. Uiteraard heeft men het gisteren kalm aan gedaan. Vooral waar geschikt zwem water was, werd lange tijd niet gefietst. Het aankomst-schema houdt met derge lijke zijsprongen rekening. En gisteren werd het tweede Laura- kindje geboren Het eerste kwam ter we reld in de Laura-week in het gezin van een emigrante, die voor dat zij naar haar nieuwe vaderland trok, trouw deelneem ster van de Laura was.. En gisteren werd een kind geboren in het gezin van me vrouw Stapper-van Leeuwen in de Tous- saintstraat te Aiphen, ook een trouwe deelneemster Het was gisteren alsof do grote Laura-familie gezamenlijk besehui: met muisjes at en zo ontstaat de hartelij ke band, die dit rijwielfeest tekent. Gisteren waren er acht ééndagsrijders een ongekend hoog getal; wellicht gaat de animo in deze vorm Via Bodegrf Vreeland, was ging via 's-Grs sterdam; B na Amstelveen ni Vandaag We schreven het gisteren reeds, de der de Lauradag brengt de mooiste tochten, omdat men dan een heel eind het Utrecht se ingaat. Men komt tot Austerlitz; de A's peddelen er nog een eindje aan. De derde dag maakt men ook steeds het grootste traject Voor A ie dit 154 km. voor B 113. Het bericht van het A.N.P.. dat het vandaag wat koeler zou zijn, werd met gejubel begroet. Want men wil graag wat fit in Alphen terugkomen, om dat er vanavond een openluchtfeest in Avifauna is Niet alleen voor de deelne mers aan de Laura, iedereen is daar wel kom en het Laura-bestuur hoopt, dat ook de Alphense burgerij zich dhar zal laten Morgen DE PHILIPS RADIO- en TELEVISIE SPECIALIST met de grootste collectie! VAN MANDERSLOOSTRAAT 40 ALPHEN a.d. RIJN TELEF. 383? •ie Bij ons dus ook de eohte PHILIPS SERVICE Een groep Laura-rijders op de tweede dag. Links vooraan de oudste deelnemer, de heer J. van Leeuwen te Alphen a. d. Rijn. Fobo Laros, Alphen. groots weet te maken. Laat dat morgen ook weer zo zijn Vol gens plan starten de peddelaars kwa voor vier uit Bodegraven voor hel laats rukje. De karavaan bereikt dus om ha vijf Alphen. Zeg het met bloemen, mi tal van bloemen. En omdat er geen roze zonder doornen zijn, liever met andei Zonnehoeden kwamen op de tweede Lauradag steeds meer in de'mode. Foto La ros, Alphen. Waterpolo Voor de waterpolo-com- petitie van de KNZB zijn woensdagavond de wedstrijden voor de eerste klasse da mes gespeeld. De uitslagen luiden: De Robben—HZC 3—1. DWT—Het Gooi 1—4. BEKTHUIZEÏS De heer P. Vis plotseling in autobus overleden overleed geheel onverw heer P. Vis tengevolge lamming. Dit gebeurde ader het middaguu achls de 52-jarige van een hart' in een diénstbus n controle-dokter thai lera de u.l.o benoemd tot hoofd i de te stichten openbare u.l.o.-school Oosterhesselen. Blindcn-collecte iczer dagen zal men in de gehele ge meente een gezamenlijke blindencollecte houden. Dit zal geschieden door de stich- ig Chr Blindenhulp ,De fakkels bij- t", die het geld weer beschikbaar stelt n de volgende instituten: Plantage msterdam), Wolfheze. Sonneheerdt, Bartimeüs en Dennenheuvel. Driedaagse vakantiereis vmorgien vertrokken de' zeven leer lingen van de zesde klas der openbare lagere school onder leiding van de heer P Rijswijk, hoofd der school en mevrouw M E Stikkers. De tocht, die met de fiets wordt gemaakt, had als einddoel Haar lem In de jeugdherberg „Jan Gijzen" zal de nachten doorbrengen en dit zal tevens het beginpunt zijn voor een aan tal toohbies. Als het mocht regenen, gaat men het rijksmuseum en het Frans Halemuseum bezichtigen. Bij mooi weer staan ritjes ïaar Zandvoort op het programma. In dit •eval zal ook een boottocht op zee wor- ien gemaakt met de oude reddingboot /an IJmulden, Zaterdagavond zullen de icholieren worden opgehaald met een ïuto van de firma Groen en Bregman. Om de ouders zo veel mogelijk op de hoogte te houden, zal elke avond een verslag van de dag worden opgehangen bij het hul.ppostkantoor, Dorpsstraat 38, alilnier. Kleuters maakten schoolreisje Onder toezicht van juffrouw Hannie en juffrouw Lies stapte vanmorgen een groot aantal kleutere in een gewone bus van de dienstregeling. De reis ging naar Rotter dam. De morgen werd doorgebracht in de diergaarde Blijdorp. In de uitspanning Plaswijk werd gegeten, waarna de speel tuin werd bezocht. WOUBRUGCE Anjercollecte De opbrengst van de Anjercollecte be droeg in Woubrugge en Hoogmade 71 24 - Uitstapje kleuters Onder leiding van juffrouw Bete maak te de leerlingen van de kleuterschool volksonderwijs per personenwagen itstapje naar Avifauna. Ei werd, nadat erst de vogete waren bekeken, volop ge- oten in de speeltuin; ook ontvingen allen een traktatie. Per 1 augustus Goed vaderlander; viert dit jaar zilveren jubileum LI AZERSWOUDE krijgt met ingang van 1 augustus weer een burge- '~t meester en wel de 59-jarige heer A. Smit, thans burgemeester van de landelijke gemeente Sprang-Capelle in de Brabantse Langstraat. Burge meester Smit die zelf door een buitenlandse reis vandaag nog onkundig was van zijn benoeming te Hazerswoude zou juist op 1 november van dit jaar zijn zilveren ambtsjubileum vieren in Sprang-Capelle. In de oorlogsjaren heeft hij zich doen kennen als een bijzonder goed vaderlan der, die als „Jan" zeer actief in de illegaliteit werkzaam is geweest. Bur gemeester Smit is Hervormd en aangesloten bij de A.R. Partij. De heer Smits werd op 7 december 1899 i Zwijndrecht geboren Hij is gehuwd en heeft twee zoons en een dochter Beide >ons zijn getrouwd. In Sprang-Capelle is burgemeester Smit eng geliefd en een jubileumcomité al vele voorbereidingen getroffen de viering van zijn zilveren jubi- Als burgemeester legde de heer in de na-oorlogse jaren vooral een grote activiteit aan de dag bij de wo ningbouw, het aantrokken van Industrie, het bevorderen van de tuinderij en het ontwerpen van uitbreidingsplannen. Zijn laatste grote werk behelst een protestants HAZERSWOUDE- Brand aan Rijndijk snel geblust Gistermiddag ontstond door onbekende oorzaak brand in het rieten dak var boerderij van de heer L. C. Verhagen de Rijndijk. Een passerende automobilist waarschuwde de bewoners, die onmid dellijk de brandweer alarmeerden, babybrandspuit van de B.B., onder lei ding van het blokhoofd Van Bennekom snel ter plaatse. Door de samen king van B B. cn de buren was de brand spoedig geblust. De schade beperkte zich tot het dak van de boerderij. De brand- van Hazerswoüdedorp, die spoedig kwam, behoefde geen dienst te doen. Semi-zelfbedieningszaak geopend De tot semi-zelfbedieningszaak vei bouwde kruidenierswinkel van de firma C. Kroon is gisterochtend geopend. Di bestaande winkel is uitgebreid met d> jkamer cn woonkamer. Er is een modern i overzichtelijk geheel ontstaan. Loco-burgemeester C. A. van Dam, die de winkel gisterochtend na een korte toe- spraak opende, prees de energie, die hiei de dag ie gelegd. Het resultaat var 'de verbouwing dwingt iedere bewondering af. Namens de Christelijke Midden6tan<te- ï.-eniging 6prak de heer D. Hassefras. die releveerde, dat van de 35 kruideniers- winkeltjca. die Hazerswoude vfoeger tel er niet veel zijn overgebleven. De thans verbouwde zaak noemde hij daar- •en „Kroonjuweel". Alphen aan den Rijn Laura-ontspanning In het kader van de Laura-ontspanning gisteravond een stedelijke volleybal wedstrijd gespeeld lussen Lelden en Utrecht, op het voetbalterrein van ALphen De voorzitter van het Laura-comité, de heer P Stouthamer woonde deze sportief gespeelde wedstrijd bij. Voor deze wed strijd bestond niet veel belangstelling mede ook. omdat volleybal in deze ge- ite nog niet erg bekend is. In de e game was Utrecht duidelijk de meerdere en won met 155 dooh in de tweede zat meer spanning en kon Utrecht ternauwernood winnen met 1614. De derde was voor de Leidenaren die er steeds beter in kwamen. Maar de vierde werd ook weer door de Utrechtenaren ge. ten, zodat de wedstrijd een Utrechtse zege werd: 31. Bij het Nutsgebouw heeft „Arti" gister- vond een voortreffelijk openluchtconcert gegeven, waarvoor veel belangstelling be- Alphense waterpoloërs overspeelden Pinguins AZC heeft gisteravond in het Alphen» Zwembad weer bewezen dat deze club momenteel in topvorm verkeert In een vriendschappelijke wedstrijd werd d» Woerdense zwemclub de Plnquins. 2< klas6ere. met niet minder dan 62 versla- gen Reeds direct na het begin kreeg AZC overwicht door beter samenspel er sneller zwemmen. Daardoor kreeg Kam- In half jaar f221 miljoen (Van ial-economische redactie) brengt jaarlijks meer dan een half miljard gulden aan deviezen op voor onze schatkist, dankzij de enor me export. En deze export beweegt zich nog steeds in stijgende lijn Over het eerste halfjaar van 1959 steeg de waarde van de export ver geleken bij 1958 weer met 11 mil joen tot 221.198.180, Dit is des te opmerkelijker, daar vele prod uk ten sterk in prijs zijn verlaagd, De om vang van de export is dus nog vee! sterker gestegen dan de waardestij ging aangeeft. Zo kwam de export van slachtpluim- vee van 15.000 ton op 19.000 ton en de export van eendagskuikens van 29 mil joen stuks op 35 miljoen. De hoeveeleel- heid geëxporteerde consumptie-klppeeie- ren steeg in het afgelopen halfjaar bo ven de 1 miljard namelijk van 981 mil joen tot 1165 miljoen. De sterke dalinu van de eierprijs deed de waarde ver minderen van 129 tot 126 miljoen. In verband met de ontwikkeling van de eierprijs heeft de afdeling Barneveld van de C.B.T.B. zich reeds tot het hoofd bestuur gericht met een klacht over de onbillijke regelingen van de monopolie heffingen, waardoor de kostprijs van de eieren nog kunstmatig omhoog wordt gebracht, terwijl men toch al grote moeite heeft de produktie rendabel te De Nederlandse pluimveehouderij is voorts met zorg vervuld over het toe komstige graanprijsbeletd tn de Euro- markt. Zou men overgaan tot het in voeren van hoge voedérgraanprijzen, zo als West-Duitsland voorstaat, dan zou dit in belangrijke mate ten koste kun nen gaan van onze exportpositie voor pluimveehouderijprodukten. Om de pluimveehouders tegemoet te komen besloot het bestuur van het pro- duktschap gistermiddag in zijn openbare zitting de heffingen die het produktschap aan bedrijfsgenoten oplegt met ingane van 1 augustus aanstaande met 20 pet te verlagen. Over het jaar 1958 is bij een totaal Inkomstenbedrag van ruim ƒ3,16 mil joen namelijk een batig saldo gekweekt van ruim ƒ1.06 miljoen. Het produkt schap zal voor de rest van dit jaar ten gevolge van de verlaging van de heffin gen een bedrag aan inkomsten derven van ƒ350.000 In hoeverre deze verla ging van de heffing ook in 1960 zal kun nen worden gehandhaafd is afhankelijk van de verdere ontwikkeling in de pluimveehouderij. De laatste tijd werd er in pluimveehouderijkringen algemeen geklaagd over de hoogte van de heffin gen. pen in de tweede minuut na een enelfle rush van Seppen een goede voorzet, waar uit hij de bal onhoudbaar achter de Woer dense doelman plaatste, Direct daarop werd het 2—0 door Seppen en dezelfde speler zorgde na de wisseling met een ver 6chot ook voor het derde punt. Daar na kreeg Kampen tot twee maal toe een niet te missen kan6. Hij doelpuntte eerst uit een doorslagbai van Buysert en de tweede maal plaatste hij de bal na een schermutseling in het verlaten doel. Toen kwamen de Pinquins aan het woord; uit een ver boogschot van de midvoor gaven •zij Alphen het nakijken. Kaïnpen kreeg daarop nogmaals een kans en dit bete kende 61 Het eind kwam met een offen sief van de Pinquins, waaruit de Woerde naren hun tweede punt haalden. H.B.S.-examens Voor het eindexamen H.B.S.-b zijn vaii h«t Dhr. lyceum Alphen geslaagd: J. Blom K E Bos, A C Janse, C van Kla veren, W. M de Pijper, A J. van Rijn. mej. C. H Tom, mej. S. M, Broekman, me-J. J. M Kapteyn, B. Lammere en C. A. Langeveld, allen Alphen aan den Rijn; P. van Dommelen, L. M. Bos en J. van In- gen, allen Zegveld; W. Henndpman en J. J. H. Hoefman te Leiderdorp; H. Hoogen- doorn, mej. T. Nap, J Hagoort en C. P Veerman, allen te Woerden; A. Kamme- raat en D J. B Heyns. Ter Aar, P. Kap teyn. Koudekerk a. d.Rijn; mej. A Ver boom. Nieuwveen; A. A. Jongebreur, Nieuwerbrug a. d. Rijn; F. de Kruijff. Zwammerdam; A. Mühl, Bodegraven; J J. van don Oever, Katwijk aan Zee; mej I. Turfbocr. Vorden; J. P. Visser, Nieuw koop. Ceelaagd 30. afgewezen 7. Postduivennicuws Aon de concoursvlucht voor oude dui ven vanaf Orleans, 510 km werd deelge nomen met 73 duiven. De duiven werden gelost met noardoosten wind, warm om 8 uur. Aankomst eerste duif 16-27-47 uur, laatste duif 17-44-54 uur. 1, 5. 21 J Rooda; 2, 6 Jac. Verkade; 3, 19 A. Di6sel; ■1 E. van Wilgen; 7, 8 A. Grooneveld, 9 R, Rombouts; 10, 13 H. van E6; 11. 15, 23 C. Verdel; 12 Th. v. d. Elehout; 14, 16, 18, 22 gebr. Groenendijk-Lammers; 17 D. Verkade; 20 J. van Rijn. Voetbalwedstrijd Zaterdagavond speelt de voetbalvereni ging Alphen. met als gastspelere J. de Bruin van ARC en Fr. Mees van Elink- wijk, tegen profclub Alkmaar Dit laatste elftal komt ate volgt uit: Doel. Hilten (voor een transfereom van 80.000 over genomen van D.W.S-A achter: Tijm en Bieleveld; midden: Kesselaar, Peggoman en Blaauw; voor Buy6, Kastanje, Haan stra, Wagenmaker, Van der Meer. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer H. A. Lam mere, i6 aan de rijksuniversiteit te Lel den geslaagd voor het kandidaatsexamen medicijnen. Verkeersongelukken Bij drie verkeersongelukken waren gis teren een bejaard iemand en twee jongens betrokken. '6 Morgens reed de 15-jarige H. L. in de Van Mandersloostraat een auto voorbij en raakte de bak van een tegenkomende motorcarrier. De jongen viel en kreeg een gewonde linkerarm. De 62-jarige bromfietser J C. zwenkte bij de Julianabrug plotseling naar links Hij werd door een auto gegrepen en tegen de grond gesmakt Een hoofdwond en een ribfractuur waren het gevolg. Onvoorzichtigheid was er ook oorzaak van dal de 15-jarige A. P. B. op de Prins Be-^hwrdloan bij het overeteken door een auto werd gegrepen. De jongen kreeg schaafwonden. bejaardencentrum, dat binnenkort in Sprang-Capelle wordt gebouwd en waar voor de plannen al zijn voltooid. In de oorlog konden door zijn toedoen vele Joodse landgenoten onderduiken; voorte hielp hij tientallen geallieerde pi loten. die via de pilotenlijn" konden ont snappen. Op het laatste moment wist hij te vluohten toen de Duitsers lucht kregen van zijn illegale activiteiten. Zij bekoel den hun woede» op zijn woning, die zij in brand staken. Het gelukte burgemees ter Smit daarna tot het eind van de oor log uit handen van de bezetters te blijven, Sicilië. De Christendemocraten hebben gisteravond op Sicilië de macht weer in handen gekregen, met steun van monar chisten en fascisten. Ferdinando Stago werd tot president van de regionale ver gadering gekozen. HOOGMADE Nieuw bankgebouw officieel geopend J Burgemeester J. C. van Wageningen 1 van de gemeente Wouhrugge (waaronderj I Hoogmade ressorteert) heeft gisterochtcna| hel nieuwe gebouw van de bocrenlcen-, bank in Hoogmade officieel geopend. Hjj] merkte daarbjj op. dat dit het eerste bankgebouw Is in zijn gemeente. De bur- - gemccstcr sprak de wens uit. dat dit nieuwe gebouw tol nu toe was de in1 1950 opgerichte bank ondergebracht in de woning van de kassier, de heer Th. .1. van d der Wereld een stimulans zal bcteke- e nen voor het sparen In Hoogmade en dat u ook de particuliere woningbouw er well fc bü mag varen. h Het nieuwe gebouw, dat wat de om-]1 vang betreft uiteraard ié aangepast aan de plaatselijke situatie, werd gebouwd door het aann-emerebedrijf H. I Strijkl'' te Rijpwetering Het ie fri6 en modern op- 0 gezet. I Nadat mej. A. van Dijk namens het; personeel een cadeau had aangeboden,:s belichtte mr. F. J. F. Claes6ene, directeurj0 van de centrale bank in Eindhoven, doel 5 en betekenis van de boerenleenbanken.'0 Ten aanzien van het pa6 geopende ba nik- 0 gebouw zei hij, dat dit wijst op vertrou-j0 wen in de toekomst van Hoogmade 5 Onder de genodigden bevonden zichl0 onder anderen de heer K. Roncken. dis- 0 trictsinspecteur van het rayon Haarlem,] wethouder L. J. van Tol. de gemeente-'1 secretaris, de heer H. J. Hoogenboom, en;° de voorzitters en kassiers van de boeren-A leenbanken te Langeraar. Letmuiden en| Rijpwetering. In verband met de opening kreeg dei' plaatselijke schooljeugd gistermiddag een c filmprogramma voorgesohoteld alsmede 2 een tractatie Voorts startte de bank een Spaarweek Iedere nieuwe inlegger, die T meer dan f 5 inilegt, krijgt een premie van 1 t 2.50. OUDE WETERI1SG Eerste prijs en uitstapje De zangvereniging Halleluja heeft deel genomen aan een concours in Hoog Soe- t ren. Om 7 uur vertrok men uit Oude Wetering; de reis ging via Hoevelaken, waar koffie werd gedronken. Op het con- cours behaalde de vereniging met 305 punten een eerste prijs. Na het zingen werd een bezoek ge- bracht aan het Prins Bernharddal en „De Lunterse boer". Hier werd gezwommen en gedineerd. De heer H. Gortzak jubileert De heer H. Gortzak viert dinsdag zijn vijftigjarig jubileum bij de scheepswerf! en machinefabriek firma De Bock en Meijer alhier. Ter gelegenheid hiervan wordt dinsdagmiddag van 4 tot 5 uur een receptie gehouden in paviljoen De Bra- Gouden feest in Zoeterivoude Donderdag 23 juli hoopt het echtpaar W. Verhoorn-D. Sepers, Hoge Rijndijk 213 te Zoeterwoude, vijftig jaar getrouwd te zijn. Negen-en- zestig jaar oud, zijn bruid en bruidegom nog goed gezond. Een dochter typeerde hen als „een leuk stel". Het feest zal dan ook in dankbaar- 1 heid 1 oorden gevierd, temeer daar de tien kinderen nog allen in leven zijn. Eén van de dochters bevindt zich in Amerika. Er zijn 19 klein kinderen en 1 achterkleinkind. Foto N. van der Horst j KOUDEKERK A. D. RIJN Uitstapjes De kinderen van de kleuterschool brachten gisteren onder leiding var. personeel d?r school een prettige dag door in Avifauna. De leden van de C.B.C. hadden mooie vakantiedag op de Hoge Velu' Zij reisden de Veluwe over, bezochten Arnhem en voeren per boot naar de Wes- terbouwing. Na ook het natuurreservaat te hebben bezocht, reed men naar Drie bergen, waar men iiT het Centrum van het C.N.V, de warme maaltijd gebruikte Hierna ging 't op huis aan. Het verst van huis gingen de leerlingen van de hoogste klassen van de Chr. Nationale school aan de Rijndijk, Van Alphen af ging het per spoor naar Zuid-Limburg, waar men vis Maastricht naar Valkenburg werd ge bracht. Hier werd de groep gesplitst. Beide groepen kregen hetzelfde program ma, doch in tegengestelde volgorde. Ging men eerst naar Vaals en de Vaalscrberg, waar men volop genoot 'an het mooie uitzicht op drie landen en op Aken en het Reichswald, later werd men weer te ruggebracht naar Valkenburg, waar men per kabelbaan naar het hoogste punt werd vervoerd. Ook daar kon men ge nieten van een mooi vergezicht. Eenmaal terug in Valkenburg bezocht men nog de gemeentegrot. HILLEGOM Bij botsing gewond De veertienjarige Francisca Bouckaer zwenkte met haar fiets, rijdend op de Hoofdstraat uit de richting Haarlem, plotseling de Mariastrapt in. Achter haar reed mevrouw N. FaasVerkerk op de bromfiets. Er volgde een botsing, waar bij mevrouw Faas een ernstige hoofd wond opliep. Zij werd naar een zieken huis in Haarlem gebracht. Het meisje kwam er goed af. De beide voertuigen werden beschadigd Kindervreugd Zaterdagmiddag 2 uur houdt de speel tuinvereniging Kindervreugd een speel- tudnfeeet. Er zijn verschillende wedstrij den met fraaie prijzen. Geslaagd Onze plaatsgenoot J. Bezu behaalde in Amsterdam het diploma zwakstroommon- Spreekuur burgemeester In verband met zijn vakantie is>de bur gemeester van 13 tot en met 29 juli ver hinderd spreekuur te houden. Men wordt ezen naar de spreekuren van de wet- L1SSE Ook dit jaar weer Tour de Lisse Evenals vorige jaren wordt ook dit Jaar in augustus een Tnur de Lisse verreden op het bekende parcours Spekkelaan, Loosterwcg, Esscnlaan en Achterweg. Er zullen vijf ploegen, elk van tien man, deelnemen. De Tour bestaat uit zes etappes, waar- i van de eerste wordt verreden op 3 aug. I Deze etappe gaat over drie ronden van het parcours en er wordt om 7 uur 's avonds gestart. Op 4 augustus wordt de ploegentijdrit gehouden op de eintelbaan van het gemeentelijke sportpark. Hierna volgen op 5 cn 10 augustus vier ronden op het parcours en (eveneens op 10 augus tus) de individuele tijdrit over één ronde met start en finteh op de sintelbaan. De laatste etappe gaat op 10 augustus over drie ronden van het parcours. Evenals vorige jaren berust de organi satie bij de ren- en toervereniging De Bollenstreek. Jan van Kesteren is weer toer ba as. Aan de Tour kunnen jongens, die vóór I 15 augustus 14 jaar zijn geworden, deel nemen. Er mag alleen worden gereden op toerfietsen zonder versnellingen. Sportieve middag voor schooljeugd De leerlingen van de protestants-chris telijke huishoudschool voor de bloembol lenstreek tc Lisse hebben gisteren voor het eerst een sportmiddag gehouden, on der leiding van de hoer Van Rijnbeek. Op het programma sionden verspringen, hoogspringen, hardlopen, touwtrekken en estafette Het werd aen sportieve en gezellige middag. Men genoot van deze ontspan ning na de vele repetities. Morgenavond worden de schooldiplo ma's uitgereikt, om kwart voor acht in gebouw Rehoboth aan de Achterweg. Rijkspostspaarbank In de afgelopen maand werd bij de plaatselijke rijkspostspaarbank ƒ58 520 95 ingelegd en 36.165.54 terugbetaald Minister Luns zal misschien zondag avond in Genève deelnemen aan het westelijke overleg ln verband mat de her vatting der ministersconferentie op maan-

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 4