B Bevorderingen meisjes-H.B.S. Garenmarkt te Leiden Prof. A. J. de Sopper werd 60 jaren geleden predikant Bevorderingen Rijnlands lyceum te Wassenaar KOFFIE NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DONDERDAG 9 JULI 1959 Agenda voor Leiden Donderdag Pieterskerk, 7.308 30 uur: gelegenheid tot meditatie en gebed. VrUd&g Stadhuisplein, 7 uur v.m.r vertrek K en O-exoursie naar Brugge en Gent. Don Boscoschool, 8 uur: uitreiking di- Ambachtsschool Haagweg, 3.30 uur: uit reiking diploma's. Apotheken De avond- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek Van Driesum, Mare 110, telef. 20406. De apotheek te Oege6tgeest, Wilhel- minapark, is doorlopend geopend. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De familie Moordslee (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Der Zare- witsch (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Hoe vertel ik het mijn dochter? (18 jaar). Rex 2.30, 7.15 en 9.15 uur): Olifanten jagers (14 jaar); donderdag: Onteerde meisjes. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De wet (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: Het Nederlandse Portret tot 31 augustus Prentenkabinet: grafische kunst van Nono Reinhold e.a. (tot en met 15 augus tus). Musea, instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73; elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopen van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Prentenkabinet, Klokstecg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 uur Gravesteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), concierge: Kolfmake steeg 16a. Geologisch en mineralogisch museun Garenmarkt lb: elke dag geopend van 1 tot 12 an vaD 2 tot 4 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en va tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch instituut, Rapenburg 26. elke dag geopend van 9 tot 12 en v tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag) Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling, geopend van half 10 tot half 6 op zaterdag tot 5 Contactbureau Rapenburg 6: op vrijdag geopend v tot 4 uur Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree /"AP 23 juli is het 60 jaar geleden dat prof. dr. A. J. de Sopper, oud-hoog- leraar in de letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Lei den, het predikambt bij de Nederlands Hervormde Kerk aanvaardde. Want hoewel hij later van de theologische faculteit in Groningen overstapte naar die van de letteren en wijsbegeerte in Leiden, heeft het aanvankelijk in zijn bedoeling gelegen zijn kerk als herder en leraar te dienen. Professor De Sopper is thans 84 jaar oud. Hij werd in Brugge geboren, bezocht daar de lagere school en het Athené»» Royale. Op veertienjarige leeftijd ging hij naar Doetinchem. waar hij het gym nasium bezocht. Hij had slechts vijf de zes jaren nodig om het eind-examen te doen, omdat hij de derde klas o< sloeg. „Het ging daar nogal langzaa zo vertelde hij ons, toen wij hem negen jaar geleden bezochten ter gelegenheid van zijn 75-ste verjaardag, „en ik wilde graag snel vooruit. Toen ik de gymn. siale opleiding achter de rug had, ging ik naar Amsterdam, dat was dus in waar ik me liet inschrijven aan de Ge meentelijke Universiteit als theologisch student Ik bleef daar slechts één jaar mijn studie tot het doctoraal examer voltooide ik aan de Leidse universiteit In 1899 was ik beroepbaar, on de eerste Hervormde gemeente, die ik mocht die nen was hier vlakbij: Hoogmade. In datzelfde jaar trouwde ik. Hierna volg den Velsen en Amsterdam." Promotie Tijdens zijn predikambt had ds. De Sopper zich intussen verder bekwaamd de studie der godgeleerdheid, welk< studie hij in 1907 bekroond zag met he doctoraat. De titel van zijn proefschrift luidde: „David Hume's kernleer ethiek." In 1918 volgde zijn benoeming hoogleraar in de theologie aan de Rijks universiteit van Groningen. Zoals wij reeds zeidenprofessor De Sopper thans 84 jaar, doch reeds tijdens 2 hoogleraarschap in Groningen, kreeg hij een duidelijk beeld van het verglijden der jaren, zoals hij ons vertelde: „De Senaat zat daar altijd aan hoefijzervormige tafel. De oudste hoog leraar had zijn plaats direct rechts van de praeses, .zodat de jongste zijn linkerhand zat. Het viel mij al op hoe verbazend gauw je opschoof naar rechts. Naar rechts, dat beteken de in de richting van de dood. Voor je 't wist zat je uiterst rechts en het 'oor afgestudeerde! aandag, woensdag e 1 lü tot 12.30 en van 27: lag va tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10 tot 5-30 uur Legermuseum „Generaal Hoefer". Pest huislaan 7: elke dag geopend van 10 to< 3 uur. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2; el ke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur Inlichtingenkantoor V.V.V., Steenstraat lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Jeugdbibliotheek, leeszaal en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag dinsdag en donderdag vao 4 tot 5.30 u woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 uui en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Academiegebouw, Rapenburg 73: elkt dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 'i tot 5.30 uur, behalve op zaterdagmiddag Rijksmeuseum voor Volkenkunde, Steen straat la: elke dag geopend van 10 tot Instituut voor culturele anthropologic en sociologie van niet-westerse volken Eerste Binnenvestgracht 33a: elke dag geopend van 9 tot 12.30 en vaD 2 tot 5.311 uur, behalve zaterdagmiddag. Stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28; elke dag geopend van 10 tot 4 Zuiderparkschool op stap Hadden dinsdag de leerlingen van de lagere klassen van de Zuiderparkschool een reisje gemaakt, gisteren was het de beurt aan de vierde en vijfde klas. Doel van de reis was Ouwehands dierenpark. Om kwart voor negen vertrok men tiwee bussen in de richting Utrecht. De eerste rustplaats was de piramide Austerliitz; vandaar ging het op Rihenen aan. Na de limonade trok de jeugd het park in. Ook werd nog een bezoek aa de Gre-bbebeng gebracht. Om kwart ov< zeven arriveerde de groep in Leiden. Leidse jongen dronken achter het stuur De procureur-generaal bij het Haagse Gerechtshof voiderde bevestiging vier dagen gevangenisstraf tegen een verschenen 19-jarige Leidenaar, die zich had schuldig gemaakt aan het besturen van een voertuig onder drankinvloed. Een bloedproef had een alcoholpercentage van 1.20 pro-mille aangegeven. De procureur- generaal vond dat verdachte maar eens vier vakantiedagen moest uitboeten. Burgerlijke stand van Leiden Geboren.- Anita, d v R Groenen en J E van Moorst; Maria, d v J Florijn en C Bavelaar-, Adriana Cornelia, d v C A de Vries en A N Noort; Johannes Jacobus Maria, z v A W Verhorik en M Nieuwets-, Jolanda Adriana Sara. d v C van Leliveld en E Kleijn-, Pie- ter Johannes, z vL C van der Vliet en J. Brandhorst; Michael Aloysius Franciscus Bernardus, z v A van Santvoord en M R E Legdeur. Overleden: M. M. Möller, 33 j„ echt genote van F. E. M. P. Schlatmann; A. Schouten, 82 j- Gevonden voorwerpen in .Leiden In juni zijn in Leiden de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: school tas, leefnet jongensjasje, sleutels, porte- monnaie, zonnebril, kinderman.tel, auto- step, broche, armbandje, bril, regenjas, winterjas, muntbiljetten, bankbiljetten, handtas, handdoek, zwembroek, rijwiel- tas, kinderschoentje, vulpen, vest, da'mes- schort, badtas, breiwerk, windjack, week endtas. akten tas, spijkerbroek, medaille, comibinaitdetang, schedkundedoos met houd, damespolshorloge, stethescoop, blokfluit, truitje, 4 kleurenpotlood, rub berlaars, rijwielsbuurtasje. damesschoen, boodschappenmand (metaal), boekje, par kiet. duozat, autojas, dekzeil, motorhand schoenen, babyjasja. ringetje, handsohoe- Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, Leiden, in gang poort, op woensdag- en zaterdag middag tussen 14 en 16 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden vei strekt. Leidse joyrider gestraft Drie maanden gevangenisstraf onvoo waardelijk en voorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering legde het Haagse Gerechtshof op aan een 20-j. metselaar uit Leiden, die zich had schul dig gemaakt aan een ernstig geval van joyriding. Op kerstnacht vorig jaar nam hij de auto weg van zijn werkgever, een garagehouder. Met vriendjes reed hij hiermee naar Amsterdam. Op de terug weg, met 140 km snelheid rijdend, ver loor hij de macht over het stuur. De auto vloog driemaal over de kop, maar de in zittenden bleven ongedeerd. Tot dusverre heeft hij de aangerichte schade nog niet vergoed. De procureur-generaal had zes maanden gevangenisstraf en voorwaarde lijke terbeschikkingstelling gevorderd. Benoeming lectoren Bij K.B. zijn benoemd aan de rijksuni versiteit te Ledden met ingang van de dag, waarop zij hun ambt zullen aanvaarden tot lector in de faculteit der wis- en na tuurkunde, om onderwijs te geven in de experimentele natuurkunde, dr. J. J. M Beenakker, thans wetenschappelijk amb tenaar 1ste klasse, tevens belast met het geven van onderwijs aan deze universi teit en tot lector in de facultaet der wi6 en natuurkunde, om onderwijs te geven in de wiskunde dr. J. P. Murre, thans wetenschappelijk ambtenaar lste 'klasse, tevens belast met het geven van onder wijs aan deze universiteit. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Ned recht: mej L C Verstegen te Leiden en de heren G J W Umhgrove te Wassenaar en F van Bergen te Den Haag Geslaagd voor het kandidaatsexamen si nologie: de heer R v d Berg te Oegstgeest Geslaagd voor het kandidaatsexamen Duitse taal- en letterkunde: mej F I Mou- lijn te Den Haag en de heer A J Wei) en- berg te Den Haag (cum laude) Geslaagd voor het apothekersexamen de dames M J Biekart-Eckhardt Ie Delft. J Vodegel te 's-Gravenhage en de heren J I M de Jong te Katwijk aan de Rijn en D J Stöver te Oegstgeest PROMOTIES LEIDEN. 8 Juli Rijksuniversiteit Ge iromoveerd tot doctor in de wis- en na- uurkunde op proefschrift getiteld ..Enige :inetische metingen in verband met de verking van chymotrypsine". de heer H P leets. geboren te Takengon (Indonesië) en hans wonende te Den Haag Gepromoveerd tot doctor in de godge- eerdheid op proefschrift g« ./onende te Leiden Gepromoveerd tot doctor in ac kunde op proefschrift getiteld „De de genees- De indus- (beschou- Sieet in 't gezin T De Nieuwe Leidsehe" et ia I leek menigeen dat hij nog maar pasge leden uiterst links begonnen was." Na Groningen volgde Leiden, waar hem het professoraat in de letteren en wijsbegeerte wachtte. Dat was in 1922. Na een ambtsperiode van 23 jaar in Leiden ging hij met emeritaat. Toen de academie in het begin van de oorlog gesloten werd door de Duitse be zetter, was er in Utrecht een vacature in de faculteit der letteren en wijsbe geerte, en Curatoren die bang waren dat er anders wellicht een nazi op deze leerstoel terecht zou komen verzoch- n mij deze plaats te bezetten." Toch heeft prof. De Sopper dit verzoek loeten afwijzen. Laten wij hemzelf hier- 'er aan het woord„U moet weten dat zeer vatbaar ben voor rook. Ik heh ;er gevoelige luchtwegen, die onmid dellijk op rook reageren en bronchitis aken. Hierdoor is het mij vele -nmogelijk geweest vergaderingen bij t gaan of den, kennissen of collega's te ontvangi 1m kort te gaan: u begrijpt wel dat :n professoraat om deze reden mij niet lokte. Ik bedankte dus en ontving de studenten thuis, gaf op mijn werkkamer ges en nam tentamina af. Doch op zekere dag kreeg ik een dokter over de 'loer, die door het departement gestuurd vas. Deze arts verklaarde dat mijn angst ■oor rook Freudiaans te verklaren was, vat ik volstrekt niet met hem eens was, doch hetgeen ik niettemin graag wilde accepteren, omdat ik hierdoor zoge naamd ongeneeslijk was en niet bekwaam om in Utrecht de vacante zetel te be zetten. Toen is de welbekende en beruch te Goedewaagen in mijn plaats gekomen, waar Utrecht uiteraard helemaal niet blij mee was." Op zijn hoge ouderdom mag prof. De Sopper met dankbaarheid terugzien op een welbesteed leven. Het werk zijner handen is veel en velerlei geweest. On danks zijn drukke werkzaamheden zag hij nog kans om enkele werken te schrij- vooral op theologisch-filosofisch ge bied, en in wetenschappelijke vakbladen •tikelen te publiceren. OEGSTGEEST Handenarbeid van de Kon. Julianaschool Wat me een uur handenarbeid per week kan worden bereikt, was gister avond te zien op een tentoonstelling in de Koningin Julianaschool. Het werk, dat hoofdzakelijk onder leiding van de heer M. Wielinga werd gemaakt, is merendeels in groepsverband tot stand gekomen Hier wordt de kinderen al vroeg geleerd dat zij anderen nodig hebben in het dage lijkse leven. Zo stonden er onder een compleet vliegveld, dat door n jongens van klas vijf werd vervaardigd en de eigen school vijftig jaar. waara; zevenenveertig meisjes van de vijfde kl hebben gewerkt in vrije expressie. Bij het laatste werk viert het gehele dorp fee: Verder was er het verlichte station in Leiden, vervaardigd door acht jongens van klas vijf. Van vierhonderd lucifei doosjes hebben 23 jongens van omstreeks tien jaar een kasteel geknutseld. Zelf de zwanen waren niet vergeten Het laden en lossen van tankers was te zi in het havencomplex Van de meisjes waren er prachti handwerken Natuurlijk ontbraken de tekeningen niet, waarin kinderen fantasie uitleven. We zagen aardige pen tekeningen. tamponeerwerk, scheurwerk, nger-verftekeningen en tekeningen door middel van aardappelstempels. ter op de avond toonde de heer Wie linga enkele kleurendia's van de ope- die ter gelegenheid van het gou- jubileum is opgevoerd. Er was heel grote belangstelling voor deze school avond. Geslaagden Voor het toelatingsexamen van een gymnasium, lyceum of mulo-school slaag den de volgende leerlingen van de Ko ningin Julianaschool: Hanna Kraan, Joke Hoelen, Marijke Roetert, Kees van Kaaij, Paul Jansen Schoonhoven, Bep 't Jong, Marian Voorbij, Nora van der Meij. Adri de 1'Ecluse, Nelie Lagas, Frank Hauwert. Rikus Verhaar. Kees Haas en Henk Koerten. Voor de L.T.S. slaag den: Hans de Wilde, Evert Wieman. Piet Pauw. Henk van der Kwaak. Wim Boen der. Luuk Ravesloot, Nico Gelderblom en Gert Schoneveld. SASSENHEIM Aanrfjding Dinsdagnacht had een aanrijding plaats in de Hoofdstraat tussen twee personen wagens, respectievelijk bestuurd door D. van L. uit Sassenbeim en zijn plaatsge noot J. P. van N. Laatstgenoemde en passagier Liepen bij de botsing hoofd wonden op. De inzittenden van de andere auto kwamen met de 6chrik vrij. Op het paleis te Amsterdam ii gistermiddag de officiële staatsiefoto gemaakt. Lezers schrijven ons Meisjesstudenten-kamers Gaarne zouden wij het volgende onder uw aandacht brengen. Op gevaar af tondg te worden, moeten wij ook ditmaal u wijzen, op het grote gebrek aan kamers voor damesstudenten. Het gebrek aan kamers voor mannelijke studenten is door de bouw van de pavil joens bij het academisch ziekenhuis van de sterflat aan de Haagweg praktisoh opgeheven. Wat betreft de kamers vooi vrouwelijke studenten is het niet over dreven om te spreken van een noodtoe stand, erger dan in voorgaande jaren. Het is om deze reden, dat wij een dringend beroep doen op de gehele Leidse burgerij en speciaal op de bewoners van de bi nenstad om, als zij nog beschikken ov kamerruimte voor dame66tuden-ten, zich zo 6nel mogelijk in verbinding te stellen met het Kamerbureau op het Prytaneum, Rapenburg 6, tel. 23905. M. de Vos tot Nederveen Cappel V.V.S.L. h.t. praeses Ph. M. Bosscher Vergadering van Leidsohe Stu- den-ten Faculteiten h.t. praeses. Fietsen op de markt Wekelijks ben ik een bezoeker van de zaterdagse markt ln Leiden. Het ver wondert mij, dat er nog niet is ingegre pen, wanneer fietsen en bromfietsen aan de hand worden meegenomen. Iedere week zie ik weer kwade gezichten van delende bezoekers, wanneer men met fiets aan de hand maar raak loopt. Het verkeersbordje „Verboden te fiet- 1" is m.i. overbodig, want er kan toen t worden gereden. Maar wel zou er, ils in andere gemeenten het geval is, 1 bord moeten worden g'eplaatst met het opschrift „Verboden fietsen aan de Dan zouden er zeker meer bezoekers aar de markt komen. Zou men b.v. van gemeentewege geen stalling kunnen en, waarbij de gelden zijn bestemd een goed doel? Ik hoop, dat het ientebestuur nu eens nota van deze zaak zal nemen. Leiden J. van Stralen Voo zover de leerlingen in Leiden omstreken woonachtig zijn, werden 1 het Rijnlands lyceum te Wassenaar bevorderd: Naar de tweede klas: Peter Kleiberg, Katwijk aan den Rijn. Elisabeth van Lim burg Starum, Noordwijk, Peter Vóge, Katwijk aan den Rijn, Anette de Groot, Katwijk aan Zee. Ben Hes, Voorschoten, Marleen Pels, Voorschoten. Denie Bou- land, Oegstgeest, Henk Hueting, Kat wijk aan den Rijn, Jam Willem Jonker, Valkenburg. Naar de derde klas: Liesbeth Sloo-s, Noordwijk aan Zee, Léon Huetting. Kat wijk aan den Rijn, Tommy Kooij, Voor schoten, Joris Lieftimck, Oegstgeest, Ge ramd van Ma-rle, Katwijk aan Zee, Truus Nasveld. Voorschoten, Gert Scherpenzeel, Katwijk aan Zee. Rini Timmermans. Kat wijk aan den Rijn. Gijs Vriesman, Noord wijk aan Zee, Joke Wiertsema. Voor- Naar de vierde klas: Jan de Best. Kat wijk aan Zee, Martien Boom, Voorschoten, Jan Paul Bouland, Oegstgeest, Pieter Jan Verschuijl, Noordwijk aan Zee. Naar 5 I1BS-B: Frans Beker, Oegst- j geest. Peter Keegstra, Oegstgeest, Henk j de Nde, Oegstgeest, Reinier Diamant. Voorschoten, Piet Klein, Noordwijk aan Zee, Walraven van Riemsdijk, Noordwijk, Gistermiddag zijn de uitslagen bekendgemaakt van de bevorderin gen van de Hogere Burgerschool r meisjes, met zesjarige cui afdeling Garenmarkt te Leiden. an de eerste naar de tweede klas zijn bevorderd: A-toe Barends, Boskoop, Inez van Beelen, Noordwijk a. Zee, Olga Bin-k, Leiden, Paula Bitter, Voorschoten, Yvonne van der Blom, Leiden, Gatske Boer, Abbenes, Kit ty Boogh, Oegstgeest, Joke Boumam, Lel den, Tjitske Broersma, Leiden, Jannde Dee, Leiden, Heieen Flim, Oegstgeest Vera Geelkerken, Leiden, Aafke Kruisin- ga. Leiden, Joke van der Maas, Benthui- Sita Maas Geesteranus, Leiden, Mia Verboog, Leiden, Tonny van der Zaal, Lisse, Elly Barkema, Leiden, Francien Doesburg, Sassenheim, Nannke Eduard, LLeiden, Louise Finson, Leiderdorp, Ilona Gans, Leiden, Wies Genan, Leiden, Joke de Gevel, Oegstgeest, Louise Groene- velt, Sassenheim, Tonny Grotenhuis, Lei den, Joly Hofstra, Leiden. Bahs Hoogen- doorn, Voorburg, Truus de Jong, Leider dorp, Janneke van Kappen, Oegstgeest, Els Kapteyn, Sassenheim, Xandri Kikkert, Leiden, Rita Kleinbussink. Leiderdorp, Gootje Knottnerus, Oude Wetering, Lida Krassenburg, Leiderdorp, Bonnie Krist, Leiden, Jobien Lindenburg, Ter Aar, Diet Fijn van Draat, Voorburg, Willy van der Kwaak. Katwijk a. Zee. Ineke Kwaker- naak, Katwijk a. Zee, Annelies Later Oegstgeest, Saskia Lepelaar. Leiden, Iris Martienus, Voorburg, Joke Mussert, Lei den. Yvonne Noest. Oegstgeest, Thea van en. Voorschoten, Emmy Oostergo, Voonschoten, Hilde Ouwerkerk, Leider dorp, Riek Popken, Leiden, Karin Riet hof, Voorschoten, An-tje Roseleur, Leiden, Janneke van Rijn, Katwijk a. Zee, Nicola Bödeker, Katwijk a. Zee, Yvone Bonnet, Leiden, Joke van Diggele, Leiderdorp, Bea Libosan, Wassenaar, Annet Siere, Leiden, Joke Slegtenhorst, Leiden, Aukje Stolte, Leiden, Ellen Struick, Oegstgeest, Gill Uiterwijk, Katwijk a. Zee, Olga Verboon, Leiden, Willy Vogel. Leiden. Eveline Vrie- link. Leiden, Marjo de Vries, Leiden, Doortje van de Water, Leiden, Ineke de Winter, Wassenaar; afgewezen 40, her- xamen 1. Bevorderd naar klas 3: Lizanne de Boer, Leiden, Meia Burgerjon, Leiderdorp. Maantje de Gunst, Leiden, Berrie Haks, Wasenaar, Corry de Hart, Leiden, Annet Herfst, Leiden, Annelies Hoorn, Leiden, Anneke Jansen, Leiden, Loes Kareman, Leiden, Carla Kloots. Leiden, Liline Krant, Leiden, Annie Kromhout, Rijns burg, Jacky Lammens, Wassenaar, Agmita Martienus, Voorburg, Coby Mulder, Oegst geest. Tuke Postel, Leiden, Etha Struick, Oegstgeest, Henrietta Bakema, Leiderdorp, Elly van den Berg, Boskoop, Saskia Hel mond, Leiden, Marijke Hol. Voorschoten, Ria de Lugt, Hazerswoude, Manja de Lijs ter, Leiden. Fenneke Scholte ter Horst, Lei-den, Lobke Schouten, Leiden, Mariette Schram, Oegstgeest, Loes Sira, Leiden, Afke Ufkes, Noordwijk, Loes Verboog, Leiden, Olga Verboog, Leiden, Mieneke Vereoulteren, Leiden, Ineke Vonk, Oegst geest, Marian Wassenaar, Leiden, Marijke van der Weerdt, Warmond, Hanneke Wil- lèmsen, Oegstgeest, Andrea van Winger den, Leiderdorp. Hanneke de Boer. Lei den, Ti-nie Doeven, Leiden, Marianne Dor- repaa-1. Katwijk a. Zee, Mary van Duuren, Leiden, Lia Gravekamp, Valkenburg, An neke de Koning. Valkenburg, Sari van der Lelie. Leiden, Nelly ffteurs, Valkenburg, Iréne Meyer, Leiden, Ansje Neuteboom, Leiden, Liesbeth Noordam, Noordwijk a. Zee, Ineke Ooyevaar, Leiderdorp Hansje Ouwerkerk, Leiden, Anneke Omverstoot, Leiden, Meta Rringers. Leiden, Tonie Ro man, Leiden, Marijke Roos, Wassenaar, Annelies' Spaargaren, Lelden, Leny Su san, Leiden, Miep Va vier, Leiden, Ilse Vodegel, Leiden, Coby de Wolf, Leiden; Helen Haselbach, Leiden, Helena Kroon, Leiden; afgewezen 14; herexamen 10. Bevorderd van klas 3 M.M.S. naar vier Heieen van den Berg, Voorscho ten, Ella Bergman, Oegstgeest. Inez Bo gaard, Sassenheim, Marianne Bouscholte, Voorschoten, Ineke Buurman, Leiden. Willy Diemer, Sassenheim, Aukje van Diggelen, Leiden, Marjan Dullemond. Noordwijk a. Zee, Cytha van Heerden, Leiden. Wil Hemerik, Leiden, Hilde Jan sen, Leiden, Ingrid Kwestro, Leiden, Ada Lamain, Leiden. Tineke van Leeuwen, Leiden, Hannie Marijnissen, Leiden, Gon- nie van Meyigaa-rden, Leiden, Refien var Meygaarden, Leiden, Mary-Ann Monk- horst, Oegstgeest, Jetty van der Mosl van Spijk, Noordwijk a. Zee, Mieke Mul der. Oegstgeest, Marijke Rijnsburger, Lei den, Nos Spruyt, Leiden, Willy van den Wijngaard, Leiden, Evelien Muntimg, Oegstgeest, Elly van Boven, Voorburg. Jan neke Bouma. Leiden, Marianne Foeken, Leiden. Denise van Hasselt, Leidscnen- dam. Ada Hennipman, Leiderdorp, Lida den Heijer, Rijnsburg, Anneke van Hou ten, Leiden, Millie Kamst. Leiden, Riet Klinkhamer, Leiden, Alice Knufman, Lei derdorp, Beppie Kooreman, Leiden, Aryaan van der Kooy, Katwijk a. Zee, Saskia Mulder, Leiden, Irene van Neck, Wassenaar, Hanneke v. Nes, Noordwijk a. Zee, Hanke Nieuwenburg. Leiden, Gonnie Nievaart, Zoeterwoude, Heidrun Pawlig, Katwijk a. Zee, Ineke van der Scheur, Leiden. Mies Swart, Leiden, Nelly van dei- Voort, Leiden, Marijke van Waasbergen, Noord-wijk a. Zee, Emmy Willemsen, Oegstgeest, Gerry van der W-ilk, Leiden, Maren-te Zaalberg, Zoeterwoude, Wille- wien van Zanten, Leiden, Madeion Bult huis. Oegstgeest; afgewezen 13, her-exa- Bevorderd naar M.M.S.vijfde klas: Joyce. Bax. Ter Aar. Janny van Borssum Waalkes. Leiden. Henny Dullemond, Noordwijk aan Zee, Marthje van der Grient, Oegstgeest, Letty Groenewoud, Rijnsburg, Elly van Hal, Leiden, Marja Hanson, Leiderdorp. Sonja Hemsing, Leid- sohendam. Els van der Hoeven. Wasse naar, Ma-rgreet Keiser, Wassenaar, Jac queline Lichte, Leiden. Zwanet. Lunen- berg, Leiden. Annet Merkcns, Nieuwkoop, Willie Meyer, Wassenaar, Irene Sohmid-t, Leiden. Magda van der Star. Leiden. Nienke Steinz. Leiden. Jobien Tieleman, Katwijk aan Zee, Gonnie Toenkkes. Was senaar. Evelien Barrau. Noordwijk aan Zee. Gonny Boekhove. Noordwijk. Anne ke Visser, Leiden, Ante Abrahams. Lel den. Mettie Aribo. Leiden. Loes Brem mer. Leiderdorp. Sjieuwke Broersma, Leiden, Emmie Koster. Boskoop, Ankie van Leeuwen, Leiden, Lilly Meerpoel, Leiden, Hanneke Mulder, Oegstgeest, José Muijlwijk. Leiden, Adéle Nolle, Oegstgeest. Len-ie Roskam, Leiden. Ma rianne Smelt, Leiden. Joke Sturm, Lei den, Maryan Verver, Leiden. Anneke Vogelaar, Wassenaar, Elly de Vos, Voor schoten, Diddy van Wingerden. Katwijk a. d. Rijn. An-ja Fabry de Jonge, Oegst geest; afgewezen 10. Bevorderd naar klas 4 H.B.S.-B.. Doortje Blindenbach, Voorschoten, Ma rianne Duyverman, Leiden. Anneke de Haas. Leiden. Eis 't Hart. Leiden. Joosje Hartog, Katwijk aan Zee. Dina Koster, Leiden. Truus Krassenburg. Leiderdorp! Eis Krijgsman. Oegstgeest. Anke Kuin- dersma. Oegstgeest. Willy van der Laan, Leiden. Nel Louwerse, Leiden. Loes Otto Leiden. Ineke Prenen, Leiden. Henny Prins. Leiden. Ineke van der Reyden, Leiden. Jos van Varick, Leiden, Marianne Vermey. Oegstgeest; Betty de Wilde, Leiden; afgewezen 6; herexamen 1. Bevorderd naar klas 5 H.B.S.-B: Janny van der Eist. Leiden. Cathrien Honnef. Leiderdorp, Ita Jansen, Leiden, Willke de Jong. Leiden, Annemarijke Lensen, Voorburg. Ineke Verbiest Lei den, Penny van der Zaal, Lisse. Clasien van Zomeren. Leiden; afgewezen 5. Bevorderd naar klas 6 H.B.S -B: Hetty de Bruyne, Leiderdorp. Ina Dreeuws. Leiden. Nel Everstijn. Leiden, Willy Ginsel. Katwijk aan Zee, Tineke Huizinga, Leiderdorp, Anneke Jansen, Leiden. Frieda Koet, Leiden, Wil Lunen- berg, Leiden, Giselle Meerburg. Leiden, Betty Prins, Leiden, Hetty de Vries, Leiden, Marijke de Vrij, Leiderdorp, Stieneke Walenkamp, Leiden: afgewezen: geen; herexamen 2. UI RIJNSBLRG Noordwijker (23) in Rijnsburgse Vliet verdronken Op tragische wijze is gistermiddag de 23-jarige fabrieksarbeider F. van Steen voorden uit Noordwijk verdronken, nabij de uitmonding van de Vliet in het Addi tioneel Kanaal. In het schaftkwartiertje van half vier tot kwart voor vier nam een aantal arbieders van Van der Vijvers Conser- venfabrieken de gelegenheid te baat zich in de uitmonding van de Vliet wat verfrissen. De Noordwijker, die de zw< kunst maar matig machtig was. trachtte over de op die plaats vrij diepe Vliet zwemmen Ongeveer in het midden zo hij plotseling en werd eerst na twintig minuten bovengehaald Gouden feest Op 22 ju-li hoopt het echtpaar Alb. van der Meij-N. van Delft. Hofstraat 36, zijn gouden huwelijksfeest te vieren. VALKENBERG Schoolreizen Het is al em-ge jaren de gewoonte, de kinderen van de eenste klas van christelijke school een reis maken n het dierenpark in Wassenaar. Ongev een maand geleden heeft die groep op een uitgelezen mooie d-a.g de bocht ge maakt. Veertien dagen geleden gingen de bweede en derde klas per salonboot naar Drievl-iet. De heenreis was schitterend, maar van een verblijf in de speeltuin moest wordeai afgezien, omdat het juist die dag een paar uur achtereen heeft ge- Ruim honderd kinderen van de hoogste drie klassen maakten dit jaar een reis naar Tilburg en De Efteling, 't Was wel een lange dag, maar zonder enig ongeval en in de beste stemming kwam men 's avonds half tien in het dorp terug. Ook dit jaar was de reis in hoofdzaak door de spoorwegen georganiseerd en kon. dank zij het 6telsel van de vrijwillige bijdragen worden bekostigd. Spreekbeurt Hedenavond 8 uur hoopt voor de Her vormde evangelisatie in zaal De Vries te spreken de heer Van Woerden van Stol wijk. Tom Wenckebach, Noordwijk aan Zee, Henri Wiertsema, Voorschoten. Naar 5 HBS-A: Ineke Bergen, Leiden, Fridjof Gorter, Leiden. Naar 4 gymnasium: Harry Keegstra, Oegstgeest, Barbare Wyers, Noordwijk aan Zee. Naar 5 gymnasium: Liesbeth Hesseldnk, Oegstgeest, Els Jansen, Schoonhoven, Oegstgeest, Christiaan Oppenheimer, Leiden, Margriet de Wilde, Noordwijk aan Zee. Naar 3 M.M.S.: Simone den Heetten, Ledden, Lies Pel, Oegstgeest. Naar 4 M.M.S.: Marian van Ameron, Warmond, Ineke van Dobben de Bruijn, Noordwijk, Martha Kohlmeijer, Noord wijk, Marijke Kutterink, Voorschoten, Olda van Riemsdijk, Noord-wijk, Ma-rijke Spaargaren, Leiden, Focketone Weening, Noordwijk. Naar 5 M.M.S.: Marijke Moens. Oegst geest. Annelies Neuteboom, Oegstgeest, Francien Vriesman, Noordwijk aan Zee. Uit Leiden e.o. niet bevorderd: 22. Melkhandelaren helpen gedupeerde collega Enige tijd. geleden werd bij een Hillegomse melkhandelaar inge broken, waarbij tijftienhonderd gulden werd ontvreemd. Colle ga's en de melkfabriek hielden echter een inzameling en de ge geerde winkelier kreeg één dezer dagen tot zijn grote verrassing een enveloppe met vijftienhon derd gulden als blijk van Hille- gom ichapsz LEIDERDORP Ongeval in zwembad Gisteren heeft het Leiderdorpse zwem bad een record-aantal bezoekers gehad. Volgens de badmeester, de heer L. Lans, kan het aantal zwemliefhebbers zeker op 8000 worden geschat. Bij een verkoop van 1350 losse kaartjes houdt dit in, dat vrij wel alle abonnementhouders een bezoek aan de zweminrichting hebben gebracht. Er is gisteren ook een ongeluk gebeurd. Tijdens een stoeipartij viel het meisje Buijs uit Leiden van de lage veerplank op de tegels, waarbij zij een hersen schudding en een oogblessure opliep. De Eerste Hulpdienst uit Leiden vervoerde haar naar het academisch ziekenhuis. Geslaagden zwemdiploma Gisteren werden in het Leiderdorpse zwembad de zwemproeven afgenomen voor de diploma's A en B voor leerlingen van de lagere scholen. Voor diploma A werden van de 86 deelnemers 8 afgewe zen, terwijl er voor diploma B 2 van de 43 deelnemers werden afgewezen. Geslaagden voor diploma A: C. van Dijk, A. Bennink, F. Snijders. H. van Schoten, P. Boutkamp, F. v. Gemert, E. Hellemink, A. Reys, K. Korswagen, H. v. Straten, A. v. Hemert, D. Molema, F. v. Atten, B. Ederveen, P. Barendse, J. An ker, H Horsman, B. v. Meteren, T. Treur niet. H. v. Goozen, H. Volwater, L. van Basten, K. v. Es. J. v. Gnchem, E. Polder man, M. v. d. Moortel, T. v. d. Walk, T. v. d. Wou, H. v. d. Heyden, E. Versteeg, B. Huisman, T. Philippo, S. Batelaan, M. Loos, M. Prins, M. de Wijn, N. Waal, S. Prins, J. Zondervan. A. Ent, C. Philippo. M Rietveld, L. Fokkema. R. Hoogewo- ning, M. Kooreman, A. Verwer. M. de Vogel, J. Hoff, M. v. d. Kwaak, E. Ooie vaar. T. Overeinder, H. Overeinder, M. de Sterke, T. Glasbergen, J. Hagenaars, W. de Jong, S. Kossen, N. Zwart, J. v. d. Graef, R. Vink, D. v. Hemert, E. Boon, R. v. Egmond, C. v. Hemert, J. Koning, M. Meerburg. A. Vogelenzang, H. v. d. Zwart, A. Drilling, M. de Graaf, S. Wes- sels. A. v. Kesteren, L. Volwater, E. Wes- sels, A. v. d. Poel. R. v. d. Valk. T. Lie- verse. N. Kleiss. Geslaagden voor diploma B- J. Seret, T. Snijders, J. Onrust. L. Mol, K. v. d. Voort, R. Buurman, A. v. Giffen, R. Baaima. R. Munnik, G. v. Reyn, L. Vol water. T. Veringa. J. Zonneveld. C v Lierop. A. v. Kesteren, M. Kleiss. G v Leeuwen, J. Baars, L. v. Driel, M. Bos man. H. v. Egmond M v Hoek, A v Ingen—Schenau. A. Kluiwstra. A. Lock m V £ee,uwcn' N- Nicolai, C Rietveld! N. v. Teylingen, G. Gijzenij, C Kiel. G. v. Leeuwen E. Sleebom. J. Vollaard. H. de Dord, J. v. Dalen. M. de Wijn N Waal, S Masurel, F. Plesman, m! Schwiethal. Openluchtconcert Volgende weck dinsdagavond r uur geeft de Harmoniekapel in Achthoven een openluchtconcert; na de pauze is er een non-stop-programma. Coöp. Roiffeisenbonk TE LEIDERDORP MAANDAG 13 JULI GESLOTEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3