P.v.cLA. vindt mr. Toxopeus niet liberaal genoeg „Moet ik als minister dan alles ongedaan maken? Meer mogelijkheden voor afzet diepvrieskippen Verlaging van verhaal op onderhoudspli ch tigen jeihergolv(_ I Meer voor dan tesen reclame in de televisie maastrichts WEINIG VERWACHTINGEN VAN „GENÈVE" Nog voor paar dagen inkt 1 WOENSDAG B JI LT 1959 Crematiebepalingen verbeterd (Van onze parlementsredactie) A LLEEN de staatkundig-gereformeerden hebben gisteren in de Tweede Kamer gestemd tegen een nog door het kabinet-Drees ingediend wetsontwerp tot wijziging van de Wet op de Lijkbezorging. De bedoeling van dit ontwerp is te voorzien in enkele leemten, die bij de uitvoering van de wet in de praktijk zijn gebleken. Bij het opstellen van deze wetswijzi ging heeft men zich gehouden aan het uitgangspunt van de wet, nl. dat begraving als regel voorop staat, terwijl crematie slechts wordt toegelaten indien de overledene de wens daartoe heeft kenbaar gemaakt. Dit uitgangspunt was het resultaat van een enkele jaren geleden totstandgekomen compromis tussen voor- en tegenstanders van een volledige gelijkstelling van be graving en crematie. De liberalen hebben zich destijds, in tegenstelling tot de socia listen, krachtig verzet tegen dit compro mis. In verkiezingsredevoeringen en b{j andere gelegenheden hebben zij nooit een geheim gemaakt van hun uitgesproken principiële voorkeur voor gelijkstelling. Het was dan ook niet verwonderlijk, dot de socialist J. H. Scheps gisteren met grote nadruk, wees op het (zijns inziensI inconsequente in de houding van de lib< rale nlandst :aken Toxopeus, die nu in de Kai ontwerp wil verdedigen, dat een voort zetting en verbetering is van het door de V.V.D. gelaakte compromis. De heer Scheps vroeg zich af of mr Toxopeus, nu hij minister is, van stand punt is veranderd. Zou hij zich hebben laten leiden door zijn liberale opvattin gen, dan had de bewindsman het wets ontwerp in de geest van prof. Oud moe ten omwerken oi het bereikte compromis ongedaan moeten maken. Nu hij dat niet heeft gedaan, is hij even ver als de P.v.d A. in 1955, toen ze haar stem gaf aan het compromis, dat aan de Wet op de Lijkbezorging ten grondslag ligt. De heer Scheps hoopte overigens vurig, dal de minister straks een wettelijke gelijk stelling tot stand zal brengen tussen be graving en crematie. Hij meende, dat een dergelijke gelijkstelling in de lijn der ontwikkeling ligt, want ook in rechtzin- nig-ohristelijke kring (met name in die van de orthodoxe baptisten) neemt de tegenstand tegen crematie af. De zeden veranderen, en de wetten zullen volgen. De V.V.D.-fractieleider prof. Oud, die hierna het spreekgestoelte beklom, stelde vast dat „de misdadiger naar de plaats van zijn misdaad is teruggekeerd." De heer Szhept is teruggegaan naar 1955. toen de Wet op de Lijkbezorging tot stand kwam. Welnu, bij die gelegenheid, aldus de heer Oud, hebben de socialisten hun eerstgeboorte-recht verkocht voor een schotel linzenmoes. Zij hebben, door voor de wet van 1955 te stemmen, het grote principiële goed van de gelijkstelling van begraving en crematie prijsgegeven. Dit was een belangrijke stap achteruit. Met het nu in behandeling zijnde wetsontwerp gaan we weer een klein stapje vooruit. Men mag niet van minister Toxopeus verwachten, dat hij in de huidige politieke situatie het compromis ongedaan zal ma ken en de gelijkstelling zal effectueren In de Kamer zou dat geen meerderheid behalen. De minister heeft zich nu te stellen op basis van wat in 1955 is bereikt d.w.z. hij moet de huidige toestand aan vaarden. „In die toestand zouden wij niet verkeren, wanneer de heer Scheps c.s. in 1955 geen fouten zouden hebben ge maakt. Nu ze die wel hebben gemaakt mogen zij niet van een liberale minister verlangen, dat hij die fouten ongedaan zal maken," aldus prof. Oud Minister Toxopeus vond de verwijten van de heer Soheps aari zijn adres niet juist. „Men mag tooh niet van mij ver wachten." zo zei hij. „dat ik, eenmaal mi nister geworden, alles wat in het verleden op het terrein van de wetgeving tot stand is gekomen, ongedaan zou maken voor zover het niet strookt met mijn liberale beginselen." De Kamer aanvaardde ten slotte het wetsontwerp zonder hoofdelijke stem ming. De voornaamste correctie, die hel aanbrengt is, dat hef lijk van een per soon kan worden verbrandwanneer hij bij notariële akte of in eigenhandig ge schreven, gedagtekende en ondertekende verklaring de wens daartoe te kennen heeft gegeven. Tot dusverre was hier voor een testamentaire beschikking of een civielrechtelijk codicil in de zin van het Burgerlijk Wetboek vereist. Dit be tekende, dat verbranding van het lijk van een persoon, die bijv. niet over zijn ver standelijke vermogens beschikte, niet mo gelijk was. Krachtens de voorgestelde nieuwe bepalingen zal dit voortaan wel mogelijk zijn. Daily Herald in andere handen De aandeelhouders van de Britse uitg< versmaatschappij George Newnes he'obe een voorstel tot overname van Od.icn Press, de uitgevers van dagbladen. ïiji schriften en periodieken. eoeJ"»'-r- Odhanis Press geeft twee dagbladen ui de Daily Herald en Sporting L.ie ai^in c het zondagsblad The -'eo-ie e»n r.-- -• heeft van bijna vijf miljoen. Verder Odhams Press eigenaar van meer dan ïaudels- en technische publikaties, tei w'jl zij een der grootste uitgeverijen va boeken ter wereld is. ALS U SOMS DENKT, DAT het een sprookje is, zal ik de waarheid uit de doeken doen. Bij lange ritten en hoge motor- temperaturen, bij telkens stoppen en optrekken, vertonen motoren die met Esso Extra Motor Oil worden gesmeerd minder slijtage. Dat betekent extra zuinigheid en een langer motorleven! (£sso) Ook voor het tanken even denken I Goed zo. stop bij Esso, want MET ESSO BENT U BETER UIT! (Van onze parlementsredactie) TAE TWEEDE KAMER heeft zich gistermiddag zonder hoofdelijke stem ming verenigd met een door staatssecretaris dr. G. M. J. Veldkamp ingediend wetsvoorstel om.,in de vestigingswetten de mogelijkheid te openen van uitbreiding van het aantal verkoopplaatsen van diepvries pluimvee. Wanneer ook de Eerste Kamer zich met het voorstel akkoord verklaart, dan zullen vele kruideniers binnenkort op hun verzoek onthe ven kunnen worden van het verbod om fabrieksmatig gevroren en panklaar gemaakt pluimvee te verkopen. Met de bedoeling van het wetsontwerp kon de. Kamer zich wel verenigen Men achtte het juist, dat de consument van diepvrieskippen straks niet meer uitslui tend zal zijn aangewezen op de poelier. Over het feit dat de staatssecretaris de Nieuwe richtlijnen voor gemeenten Uitgangspunt is tabel-inkomen (Van ónze sociaal-econom. redactie) T~AE gemeentelijke diensten voor so- ciale zorg zijn druk bezig de verhaalstarieven voor onderhouds plichtigen drastisch te verlagen. Bin nen niet al te lange tijd zullen die worden aangesproken voor het van gemeentewege onderhouden van .steunbehoevende familieleden, min der behoeven op te brengen, dan tot dusver het geval is geweest. Het is de DIVOSA, de vereniging directeuren van overheidsorganen sociale arbeid, die deze zaak heeft gepakt. Een commissie van de vereniging heeft nieuwe richtlijnen samengesteld ter attentie van de gemeenten, waarir ingrijpende wijzigingen worden voorge- steld. De huidige regeling dateert var 1954. terwijl sindsdien het loon- en prijs peil aanmerkelijk is gewijzigd Het lijkt waarschijnlijk, dat de gemeentelijke so ciale diensten (hier en daar gemeente lijke instellingen voor maatschappelijke zorg) de nieuwe richtlijnen van de DIVOSA wel zonder meer zullen over nemen, hoewel het hun geld gaat kos ten. De inkomsten verminderen, maar de uitgaven blijven immers dezelfde. Primaire lasten In de nieuwe richtlijnen wordt onder scheid gemaakt tussen primaire lasten, secundaire lasten en kosten van het di recte levensonderhoud. Primaire las ten zijn: woninghuur. loon- en inkom stenbelasting en premies sociale verzeke ringswetten. Onder secundaire las ten vallen de kosten van woningonder- houd, verwarming, verlichting, kleding, onderwijs, huishoudelijke hulp, gods dienst, maatschappelijke en politieke be langen, lectuur, roken, geschenken, ver zekeringen, lichamelijke verzorging, liefdadigheid, bijzondere belastingen, produktie- en verwervingskosten, enzo voorts. Onder de kosten van het directe levensonderhoud zijn voornamelijk de kosten van voeding begrepen De nieuwe richtlijnen werken niet meer met een „berekend" inkor bestond uit het bruto-inkomen onderhoudsplichtige, eventueel vermeer derd met een gedeelte van -het inkomen vanhuisgenotenmaar er wordt uitge gaan van het zogenaamde tabel-inkomen. Aftrekken Het tabel-inkomen verkrijgt mfen door enerzijds het persoonlijke 'bruto-inkomen van de onderhoudsplichtige te vent deren met genoemde primaire lasten een aantal onvermijdelijke buitengew- lasten (die per geval kunnen verschillen en die in de richtlijnen worden opge somd): Anderzijds worden de tè belasten inkomsten van echtgenote en minderja rige kinderen bij het aldus verkregen bedrag opgeteld. Van dit tabel-ink. wordt voorts een deel van de secun lasten afgetrokkenvoor gezinnen 52 procent, voor alleenstaanden 47 procent. Van het op deze wijze verkregen be drag wordt voor gezinnen zesentwintig gulden (plus zoveel maal acht gulden leer dan twee gezinsleden zijn' :ding afgetrokken. Voor alleen staanden is dit bedrag twintig gulden. In de oude regeling waren die bedragen respectievelijk f22 en f 15. Het thans terende bedrag kan voor verhaal den aangewend. Maar. zo zeggen richtlijnen, het wordt redelijk geacht op niet meer dan twee-derde van dit eind bedrag aanspraak te maken. Verbeteringen De richtlijnen bevatten voorts verbete ringen voor onderhoudsplichtigen, die inkomsten verkrijgen uit overwerk of jit arbeid, die door de echtgenote wordt verricht Pasgehuwden mogen de uitga ven voor inrichting van hun woning di rect van het inkomen aftrekken. Een principiële wijziging is ook de aanbeve- geheel af te zien van het ver haal op uitwonende kleinkinderen (resp. grootouders). In de oude richtlijnen werd geadviseerd om hier een halve bijdrage te heffen. Een vereenvoudiging en ver duidelijking is aangebracht in het sys teem van heffing van een bijdrage bij verpleging of verzorging buitenshuis van gezinsleden Slechts het hoofd van het gezin, waarin de ter verzorging opgeno- persoon thuis hoort, wordt op een bijzondere wijze belast, Aparte aandacht voorts geschonken aan de cumulatie i verhaal Moeilijkheid Het laat zich aanzien, dat de herbere kening van de verhaalstarieven nog wel enige tijd zal vergen, nadat de gemeen ten tot wijziging conform de richtlijnen besloten hebben. Dat is vooral het geval in de grote gemeenten, zodat nog niet te melden valt wanneer de nieuwe regeling in de verschillende gemeenten van kracht wordt. Bovendien zitten de gemeenten de financiële moeilijkheid, dat zij grotere uitgaven zullen moeten gaan doen als zij minder verhalen op de onder houdsplichtigen. Daarmee is namelijk nog geen rekening gehouden op de lo pende begrotingen. De oplossing zal wel licht gezocht moeten worden in het ver zoek om een hogere uitkering uit het Gemeentefonds. vermeerdering van de verkoopplaatsen wil effectueren door middel van een ont heffingsregeling, was de Kamer echter minder enthousiast. De-meeste-sprekers meenden, dat de staatssecretaris beter het Vestigingsbesluit Poeliersbedrijven had kunnen wijzigen. De heer Van de We tering (c h.) meende, dat. nu de regering de macht krijgt ontheffingen te verlenen, het hele vestigingsbeleid door ministerieel ingrijpen kan worden omgebogen. Het blijft immers niet bij de koude kip alleen De c.h. woordvoerder vroeg daarom in trekking van het wetsontwerp De staatssecretaris willigde dit verzoek niet in. Hij meende niet de bevoegdheid te hebben het Vestigingsbesluit Poelii bedrijven te wiizigen nog vóórdat de So ciaal-Economische Raad hierover (door de regering gevraagde) advies heeft uitgebracht. Het verlenen van ontheffin gen achtte de bewindsman ook niet ,.de' oplossing, maar in ieder geval kan deze regeling een brug slaan tussen de huidige situatie van een benerkt aantal verkoon- plaatsen van diepvrlesnliiimvee (er zijn slechts een kleine 71)0 poeliers), en de toe stand die ontstaat wanneer straks de ves- tigingsbesluiten voor de levensmiddelen detailhandel tot stand zullen komen Dr. Veldkamn beloofde, dat hii hel aantal ver- koonnlaatsen zo snel en zo veel mogelijk zal uitbreiden. Aan het slot van het debat verwierp de Kamer een volkomen overbodige soci alistische motie-Reehorst, waarin precies datgene werd gevraagd wat de staats secretaris reeds met zoveel woorden had toegezegd, namelijk dat de verkoon van diepvriespluimvee zal worden uitgebreid en vergemakkelijkt, zodat de consument ook in de nabijgelegen winkelcentra de koude kip kan bemachtigen. zssssbbu V' ORIGE WEEK heeft het Nederlands In: r de Publieke Opinie J mogen gelden, drie J vraag luidde „De i clame in de televisi recla: gen voorgelegd ring heeft beken Hoe staat u er alle Nederlandse naakt, dat zij in principe t woordde 46 pet hadden. Bovendien is geïnformeerd of Alleen ziekenfondsleden 20 procent KOMT ER KORTINGSVERBOD VOOR OPTIEKZAKEN sociaal-economische redactie) De ingesteld krachtens de wet op de Economische Mededinging heeft gisteren onder voorzitterschap van prof. J. Lambers een uitgebreide hearing gewijd aan de kwestie van de kortingen, die in optiekzaken verstrekt worden, n g oek van de dri lot algi ■rbindend verklari 4ecl van de adviescommissie te vragen. wonnen te hebben, zal de minister nu zelfstandig ziin beslissing vastleggen in een ministeriële beschikking, krachtens de Wet op de Economische Mededinging. kwestie van de kortingen heeft ïn de optiekbranche reeds geruime tijd moei- ikheden veroorzaakt. Speciaal gaat het ierbij om hel verlenen van kortingen Huiseigenaren vragen algemene huurronde De Nederlandse bond Grondeigenaren heeft in de Tweede 'Kamer welisw piële lijn regeringsnota ondei erscherpimg va ichreven. alsmede d< inderhoudsnormei worden omschreven toegepast, doch dringt aar urverhoging ook ten opzichte 1918 gebouwde huizen. De bond bestrijdt dat voor grote groepen deze -woningen reeds een redelijk hi ijn bereikt. Tevens wil de bond afschaffing van de verouderd geachte grondbelasting en de personele belas- igedrongen wordt op handha- de huidige subsidieregeling of anders op een rentetoeslag 'feitelijk betale >u kom bovi Een muziekkorps van de Ame rikaanse marine en een enthou siaste menigte ontvingen konin gin Elizabeth van Engeland en prins Philip in Chicago. Op zijn Amerikaanse reis bracht het Britse vorstenpaar maandag een bezoek aan de stad. aan leden van ziekenfondsen bij het aanschaffen van brilleglazen en - turen en bepaalde optische instrume De moeilijkheden begonnen pas goed toen een aantal ziekenfondsorganis overgingen tot het zelf openen var genaamde ziekenfonds-optiekzaken, die met uitzonderlijk hoge kortingen tot zelf' 50 en 60 pet gingen werken De particu liere handel <?ing over het algemeen niet verder dan 20 a 30 pet. De drie opticiensorganisaties willen nu aan deze kortingenchaos een einde ma ken en richtten zich tot de minister. Aan de hearing namen gisteren, deel de- Fe deratie van Opticiensorganisaties, Gemeenschappelijk Overleg van Zt< fondsorganisaties (G.OZ..), dat acht ioen verzekerden omvat, ziekenfondsop- tiekzaken en het Consumenten Cor Orgaan. De opticiens stelden bij monde van T. Dolk. zeer duidelijk, dat er wel dege lijk concurrentie bestaat los van de tingen. omdat de bindende prijsregelin gen, die voorheen bestonden, zijn afge schaft en het streven erop gericht is in de ziekenfondscoivtracten te komen tot een afschaffing van de minimumprijs. Alleen de maximumprijs, óp basis' van een roaximüm-eaieüratiefjTbtor wil mén contractueel handhaven De opticiens willen voorts wat betreft het voorge stelde kortingenverbod voor de zieken fondsverzekerden een uitzondering ma ken, door aan hen een maximum korting toe te staan van 20 pet. De prijszetting werd billijk genoemd, omdat deze uit gaat van de bedrijfseconomische gege- Mr. Dolk betoogde nog dat de bijzonder hoge kortingspercentages niet veel zeg gen. wanneer de brutopriis waarvan m»n uitgaat, niet vaststaat Hij noemde d» tactiek van de hoge kortingen misleidend en prijsverduisterend De ziekenfond- optiekzaken verklaarden zich echter fel tegen een algemeen verbod van kortin gen Zij menen dat daardoor de concur rent p-mogelijkheid verloren gaat. Het woord is nu aan de minister van economische zaken. mannen, die werden ondervraagd, wa». 51 pet voor, 28 pet tegen en had 21 pet geen oordeel De vrouwen waren iets voorzichtiger. Van hen was 41 pet voor, 23 pet tegen en had 36 pet geen oordeel Natuurlijk werd ook vastgesteld of de ondervraagden zelfs een tv-toestel^ Iki loopt in op verlies De Internationale Kunststoffen Indus trie N.V te Voorschoten boekte in 1958 122.956 (v.j. 172.945) winst, waardoor het verlies verminderde tot f 1,49 miljoen. De omzet steeg in hoeveelheid en hand haafde zich in geldwaarde Achteruit gang in bepaalde afdelingen werd door vooruitgang elders goedgemaakt. Ten-ge volge van vrijmaking nam de invoer van enige produkten sterk toe. waardoor de prijzen daalden. Het bedrijfsresultaat be droeg 473-126 (589.812), voordelig saldo div. baten en lasten 61-132 (11.869), waar onder voordelig verschil bij liquidatie van 45 000 eigen aandelen. Afschrijving bedroeg 317.997 (326236). rentèlast 93-305 (102.501). Geplaatst kapitaal ƒ1,87 (2) min. Voor vervanging en uitbreiding werd 391-689. op lange leningen 148 608 afgelost, waarna leningen en hypotheken 554 520 (703 128) bedroegen. De geldom- zel is in 1959 ongeveer op het gemiddelde van 1958. de stijgende orderportefeuille geeft vertrouwen. Schatkistpapier: Stand in miljoenen guldens op 67 (29/6) (1542,9), biljetten 2780 (2803,1). 1 33. t 25 pet e Ook werd gevraagd, of men van mening was. dat de Nederlandse Televisie Stichting deze reclame programma's moest verzorgen, of dat dit door 'n speciale, aparte orga nisatie moest gebeuren Van alle ge- enouëteerden was 30 pet voor een afzonderlijke organisatie, 24 pet voor de N.T.S.. en 46 pet had geen oordeel. Luisterdichtheid Op eeri zomeravond in de stad met alle ramen open. denkt men dikwijls, 'dat Nederland wet hel grootste aantal radio-toestellen per hoofd van de be volking moet hebben. Toch is dat niet zo. want IJsland spant verreweg de kroon. Op 40.000 huishoudingen zijn daar 46.000 radio-toestellen ingeschre ven Dat is dus een bezetting van rond 115 proeent. tèlèO/sid L, HU ILMI.M Petrus Regout legde 125 jaar gele den in Maastricht de grondslag van de aardewerk-industrie Thans de N.V Sphmx-Céramiqüe, een bedrijf van meer dan 4000 wer- <9 Na het journaal komt de NCRV op het scherm met een filmverslag van de expeditie Sterrengebergte van Alfred van Sprang, de kunstuitzen ding Studio B. een programma over de papegaai door Hans Rensenbrink, Pas Geperst van Pi Scheffer en de dagsluiting door ds. A. C. D. v. d. Bosch. De N.T.S. brengt vervolgens nog een extra-journaal van het be zoek van koning Boudewijn. Hier begint Maastrichts 1 de wereld. Ook het mod l&K.cicc/' irde mgeving een decoratief kleurenspel. De technische outillage staat borg voor kwaliteitsproducten. Het is waardewerk waarop Petrus Regout trots zou zijn. Let op deze merken, dan heeft U een goed AARDEE^VEERK Chroesjtsjef dreigt met raketten voor te stellen van dè Geneefse conferentie, die maandag wordt hervat. De houding van de Russen halsstarrig en onbuigzaam zijn als toen de conferentie werd erdaagd. Deze voorspelling doet de oud-gouverneur^ van New York, Averell Hamman, in het weekblad Life. Hij baseert zijn voorspelling op twee lange gesprekken, die hij in juni met de Russische premier Chroesjtsjef heeft gehad. De Russi sche premier heeft bij deze gelegen heid dreigende taal gebruikt en zelfs alarmerende verklaringen afgelegd. Een van deze verklaringen luidde: „Ik :al eenzijdig optreden en zelfs een einde naken aan de rechten van de westelijke nogendheden als de Verenigde Staten ;een regeling van het Berlijnse vraagstuk lanvaao-den". Verder heeft Chroesjtsjef gezegd: ..Uw 'eneraals spreken over de handhaving •an uw positie in Berlijn door middel van Jèweld. Dat is bluf. Als u tanks naar Berlijn zendt, zullen ze in brand geraken Vergiet u niet. Indien u oorlog wenst. :unst u die krijgen. Maar vergeet niet. •aketten vliegen automatisch," Volgens bet weekblad Life zou Ohroesj- De Britse landelijke bladen zullen tot het einde van de week kunnen blijven verschijnen door een regeling /oor verdeling van nog bestaande nktvoorraden. Deze voorraden bevin den zich bij landelijke bladen jn Manchester, Glasgow en Edinburgh "e inktvoorraden in Londen zijn vrij- el uitgeput. Het ziet er niet naar dat spoedig een oplossing voor de ..kkersslaking en de staking bij de ktindustrie zal worden gevonden. I tsjef ook tegen Harriman gezegd hebben, dat Rusland raketten aan rood-Ohiina heeft geleverd voor een bombardement van Formosa. De vuurkracht is voldoende om de Amerikaanse Zevende Vloot in de wateren van Formosa te vernietigen. Ook zou Harriman van Chroesjtsjef ge hoord hebben, dat Rusland de Chinese communisten te hulp zal komen, als zij Formosa zouden aanvallen. „Wij doen dat aldus de Russische premier, „ook al betekent dat oorlog". In zijn gesprek met Hamman heeft Chroesjtsjef niet uitsluitend zijn tanden laten zien. Hij heeft ook vriendelijker dingen gezegd. Zo verklaarde de premier dat hij nog steeds naar een vreedzame oplossing van de Berlijnse kwestie zoekt. Wij willen West-Berlijn niet inpalmen. Wat betekenen de twee miljoen Westber- lijners op de 900 miljoen Russen. Maar veel hoop voor de Geneefse con ferentie liet Chroesjtsjef toch niet be staan. Gromyko, zo zei Chroesjtsjef vol gens Harriman, is slechts een spreekbuis Gromyko zegt alleen maar wat wij hem gelasten te zeggen. Op de eerstkomende vergadering in Genève zal hij herhalen, wat hij reeds heeft verteld En doet Gro myko dat niet, zei Chroesjtsjef. dan zul len wij hem ontslaan en iemand nemen De NCRV (Hilversum 2 298 m) be gint om 8.15 uur met een uitzending in hef kader van het Holland Festi val van het Internationale orgeïcon- cours te Haarlem. Het Noordhöllands Phi!harmonisch- Orkest en de Chr. Oratoriumvereniging Haarlem zullen concerteren met medewerking van de organist Piet Kee. 9 Om kwart over tien wordt over de zelfde zender in een gezamenlijk pro gramma een beiaardconcert gebracht door Brussel en Hilversum. Dit als onderdeel van de Belgisch-Nederland- Radio •eek. Tips uit liet buitenland In de Home Service van de BBC (330 m) wordt van 8 uur af een klas siek concert door het Londens Sym- phonie-orkest o.l.v. Leopold Stokow- ski uitgezonden. Brussels Vlaams (324 m) brengt van 9 uur tot kwart over tien lichte mu- voor morsen DONDERDAG 9 JULI 1959 sum 1. 402 ra. 74S kc/s. AVRO: s 7 iO Gvm 7 20 Gram VPRO: 7 50 nng AVRO 8 00 Nws 8.15 Gram. Ti 9'.0 V d. vrouw 9 15 Gram 9 35 9 40 Morgenwijding 10 00 Gram d kleuters U 00 Kookpraatje 11 15 en piano 35 Gram 12 00 Piano 2 30 Land- en tuinbouwmeded r-hte muz '.2 "0 Uil het bedrijfsle- i Tour de Fra 8 J5 Tour de Fra i muz 18 30 Gram 19 00 Gevar muz ioivdorgel 19 45 V d jeugd 20 05 Holland Festival 1959: k en sol (om 20 45 en 2115 raus) 22 30 Journ ->2 45 Gram Ie France 23 15 Beursber van 3 25— 24 00 Discotaria 7 45 Morgengebed i 8 15 Gr; i NCRV: 5t KRO 10 00 Gra 1 00 Morgen- Ge- 2 03 Lichte 2 35 La nd- 12 50- Act noodklo Middagklok- muz 12 25 V h piatteia n tuinbouwmeded '.238 Gr; 3.00 Nws 13 15 Zonnewijz muz 13 40 Gram 13 50 R Koning Boudewijn NCRV: 4 30 Kooi ang zing 16 30 zegt wij Op ond zijn gespre met Chroesjtsjef pleit Harrii een topconferentie. Een dergelijke conft renlie in de Verenigde Staten zal nii alleen leiden tot vruchtbaarder ovcrle maar kan Chroesjtsjef oc«c de ogen opi ncn Harriman meent dat een van t moeilijkheden in dc betrekkingen met de Russische premier zjjn gebrek aan ken nis van het Westen is Chroesjtsjef ontvangt gouverneurs uit V.S. De Russische premier Chroesjtsjef heeft gisteren in het Kremlin de gouverneurs van zeven. Amerkaanse staten ontvangen De gouverneurs maken een reis dooi de Sowjetunie. Chroesjtsjef, ,die zich wilde onthouden van politieke aanvallen", ver klaarde het prettig te zullen vinden wan neer president Eisenhower hem eens eeri bezoek zou willen brengen. rsber 17 45 Lichte r 18 50 Boekbespr :9 10 Negro-spirit ioverkeersspel 21 30 Intern Orgelcon- i Avondoverdenking Politieke omkeer op Curacao De krachtsverhoudingen in de eilands raad van Curasao zijn veranderd omdat het lid der democratische partij R. B. Ro- sario zioh tegen zijn partij keerde. Tot nog toe werd de meerderheid in de ei landsraad gevormd door 9 leden van de demokratische partij en 2 van de katho lieke volkspartij tegen 10 van de nationale volkspartij en de Curagaose onafhanke lijke partij. De heer Rosardo werd nu met 11 stemmen tegen tien van de D.P. en K.V.P. tot gedeputeerde gekozen. De negen overblijvende leden van de D.P. Jverlit] de N.V.P.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9