Eerste LAURA-dag bracht ideaal rij wieier weer Grondleggers bloemendorp hartelijk onthaald Voorschotense raad moet beslissen over bouw van Chr. bejaardencentrum Vleetloggers geven nu j goede vangsten door Nieuw leven blazen ambtenarenoverlee in ME UWE LEmSCHE COURANT WOENSDAG 8 JULI 193! Amsterdamse politie afwezig Na 11 tochten liet 80-jarige opa de top aan 66-jarige Alphenaar KATWIJK AAN ZEE Spreekbeurt Donderdag 9 juli spreekt kandidaat P Blok uit Rotterdam 's avonds half acht voor de Gereformeerde Gemeente Jeugd contra zomcravondklanken De muziekvereniging UN1, die gister evond in de verplaatsbare muziektent achter de Rehobothschool opgesteld ondervond weinig medewerking van de jeugd. Een groot deel van het zeer tal rijke publiek bestond uit jongelieden, die het de omstanders onmogelijk maak ten rustig naar de goede muziek te luisteren. De politie moest meermalen ordenend optreden en ook dit was niet bevorderlijk om de juiste sfeer te schep- W. i Mels overleden Maandag is nog vrij onverwacht op 86-jange leeftijd overleden de heer W van Mels, oud-technisch-ambtenaar van het hoogheemraadschap Rijnland D-* heer Van Mels werd in Katwijk gebo ren en trad op 32-jarige leeftijd in diens' van Rijnland. Hij was 33 jaar aan di* hoogheemraadschap verbonden spe ciaal belast met de schouw op bruggen sloten en vaarten te Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg toen hij in 1937 met pensioen ging. De begrafenis vindt op verzoek van de familie in allé stilte Hoog en laag water Donderdag: hoog water 5 09 en 17.35 uur; laag water 0.59 en 13.18 uur. Feest in Warmond De kinder- en volksspelen, die elk Jaar worden georganiseerd door de commissie tot viering van de verjaardag van de Koningin, zijn vastgesteld op 8 en 9 sep tember. De harddraverij heeft plaats op 21 juli ter gelegenheid van de Kaagweek. TAE KLIMATOLOGISCHE voorwaarden, nodig voor een ideale Laura, L-' waren gisteren aanwezig en de ruim vierhonderd peddelaars hebben buitengewoon genoten. De route op de eerste dag. door het mooie duin landschap van Scheveningen naar De Zilk, behoort met die op de derde dag naar Utrecht, tot de mooiste van de vier. De mogelijkheden om een koele duik te nemen in zee werden gisteren niet onbenut gelaten. Want de Laura is toerisme, haast heeft men niet, ook al draait men, als er gefietst wordt, constant twintig kilometer, wat voor een pleziertocht aan de hoge jongens van de Rotterdamse haven vakschool. Ze rijden in blauwe overals, en voor hen is de Laura dienst; ze doen mee aan de B-toch ten. Hun leider, de heer M. van Vuuren uit Rotterdam, is een oud- Laureaan. Als deze rijwielvierdaag- se hun goed bevalt, is het mogelijk, dat er volgend jaar een veel grotere groep komt. Er is ook weer een groep van het Alphense Lyceum. bekeken gist alle deelnem Jij i i oppac ?ve Rode Kruis-dames gen in het Nutsgebouw doorlopend klonk het: Deze waarschuwing werd gericht tot de dame6 en heren met een bleke huid, die mogelijk last zouden krijgen van zonne brand; olieflesjes gingen van hand tot hand. Want het advies niet met ontblote bovenbenen te rijden wordt slechts spaar zaam opgevolgd De medicus In het Laura—comité dokter M. E. v. d Steen, die vorig jaar voor het eerst kennis maakte met dot sportief gebeuren, en enthousiast werd, heeft zijn maatregelen getroffen. In elke Laura-auto bevindt zich een doos met middelen tegen zonnebrand Groepsvorming Anders dan vorige jaren, toen men de eerete dag wat onwennig tegenover elkaar stond en vaak als eenling wegfietste, hebben zich gistermorgen direct grote groepen gevormd, wat de stemming zeer bevorderde. Men had weer veel belang stelling; in Scheveningen waren zelfs hoge politie-autoriteiten aanwezig om de rijders van de Haagse politiegroep te groeten. Bij deze groep zijn drie dames, die bij de politie dienst doen; een van deze drie is een oud-Alphense, mej. Hoo- genboom. De Leidse politie i6 met zeven man vertegenwoordigd en hun verzorging is weer voortreffelijk Een nieuwe groep is het elftal "DEEDS ENIGE JAREN bestaan er plannen om te komen tot het stichten -*-*• van een bejaardencentrum. Destijds bestond er een Stichting Pro testants Interkerkelijke Bejaardenzorg Voorschoten, opgericht door de diaconie der Hervormde Gemeente en de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk Deze stichting werd in 1956 opgeheven. Tezelfdertijd werd opge richt de Stichting Bejaardenzorg Voorschoten, uitgaande van de diaconie van de Hervormde Gemeente. De besprekingen tussen laatstgenoemde stichting en het college van B. en W. zijn thans dermate gevorderd, dat er spijkers met koppen dienen geslagen te worden. De raad zal zich thans moeten uitspreken over enige principiële punten die bij de verdere voor bereiding van de plannen als uitgangspunt moeten dienen. Het bejaardencentrum, zoals men zich dit gedacht heeft, zal bestaan uit één ge bouw dait aan ongeveer 70 bejaarden huisvesting zal kunnen bieden. Het Is ge projecteerd in plan Adegeest. Voor het gebouw en de onmiddellijk daaromheen liggende strook zal ongeveer 6050 ni2 grond, nodig zijn. De architectuur is opgedragen aan de architect ir. J. Kruger te Voorburg. De stóchtingskosten zijn berekend op J 1.369.759. De premie die men denkt te krijgen volgens de premieregeling woning bouw is geschat op 126.000. De uiteraard nog zeer globale exploi tatie-opzet resulteert in een verpleegprijs van gemiddeld 2750 per jaar, gediffe- rentieerd in 55 éénpersoonskamers 125 per week. Het stichtingsbestuur is ervan overtuigd dat het tehuis, tegen de geraamde tarie ven, op korte termijn volledig bezet zal zijn. Het bejaardencentrum is bedoeld als verzorgingshuis en niet als verplegings- Toegang Toegang tot het bejaardencentrum heb ben zij, die zich kunnen verenigen met de grondslag van de stichting die ge baseerd is op het Evangelie van Jezus Christus naar reformatorisch belijden. Inwoners van Voorschoten hebben daarbij voorrang, in het bijzonder die lidmaat zijn van de Hervormde kerk. Tussen de stichting en de diaconie bestaat een sterke binding omdat 3 van de 9 be stuursleden lid van de diaconie moeten zijn. Evenwel is de stichting juridisch zelfstandig. Ook de exploitatie zal vol ledig afgescheiden zijn van de diaconie Raadsbesluit Zoals gezegd zal de Raad nu een aantal principebesluiten moeten nemen. Tot verkoop van grond kan reeds de finitief worden besloten. Naar de mening van het college van B. en W. kan tot eigendomsoverdracht daarvan eerst wor den overgegaan, zodra omtrent de bouw van het bejaardencentrum voldoende zekerheid bestaat. Omtrent de verdeling van de kosten van aanleg en onderhoud van de plantsoenen, de financiering tijdens de bouw en de financiering op lange termijn, zal de raad eveneens hebben te beslissen. Ten aanzien van de financiering tijdens de bouw. merken B en W. op. dat deze via de gemeente zou kunnen worden afgewikkeld, omdat deze in het algemeen goedkoper kan lenen dan particulieren De financiering op lange termijn werpt heel wat vraagstukken op. Voor deze financiering zijn twee moge lijkheden. De gemeente kan als geldgeef- ster optreden en dus eerst zélf geld lenen en dit doorgeven aan de stichting. De andere mogelijkheid is het verlenen een garantie voor een bij derden af sluiten geldlening. Deze laatste methode wordt ook voorgestaan door het stich tingsbestuur en de diaconie Deze laatste is bereid de eerste 65.000, die u: garantie zouden moeten worden bijgepast, voor haar rekening te nemen. Omdat niettemin het risico van de gemeente op de lange duur aanzienlijk blijft, stellen B. en W. een a a rota 1 voorwaarden, die de belangen van de gemeente zoveel moge lijk moeten veilig stellen. Ongetwijfeld zal deze aangelegenheid. aadsvergadering van vrijdag /eler belangstelling Burgerlijke stand Geboren: Franciscus J. M. zn van H ten Have en A. W. M. Niersman; Ti- ana P. dr van P. M Schoen en H Apitius; Johanna. W. dr van W Smit A. Kassenberg; Elsefien E. dr van J A Beer en F. E. Hogewoning; Catharina dr van C. Broeren en J W Th Gerritsen; Martina H dr van G van Nimwegen en B. van Beek; Annelies dr n G. Kruijt en Ch. J Roelfsema; Lam bertus zn van L. ter Haar en G Bogerd Ondertrouwd: G. A Driehuijs, 27 jr. tuindersknecht en M J. Verhorik, 21 jr; H .Th. J Vogelaar. 24 jr. timmerman en van Meijgaarden, 20 jr, hulp in de huishouding; C. J Mol. 30 jr. bedrijfs- noom en J. R. Zuijderduin, 24 jr; J Klauke, 26 jr. korporaal-schrijver en E J. Nouwens, 34 jr. Overleden: A. G Boonekamp, 74 jr. De Alphense politie rijdt ook deze keer weer mee in de Laura-gelederen. zij het niet met de „traditionele" groep van tien man doordat enkele collega's deze week met vakantie zijn. Foto Laros Tweede dag Voor vandaag zag het er vanmorgen ook weer prachtig uit. Toen het nog ochtend- koel was. had men wat tegenwind, maar men komt met het windje in de rug naar huis Vandaag doet men Laura-etad Amsterdam aan en het moet een kale indruk maken, dat de hoofdstedelijke politie schittert door afwezigheid. Leiden, Utrecht, Rotterdam en Alphen hebben wel politiegroepen in Laura. Toen maandagavond de Laura geopend werd, vroeg de Rotterdamse hoofdcom missaris Staal in het Alphens raadhuis aan zijn Amsterdamse collega Van der Molen: waar zijn jouw mannen? De laat ste moest ^bekennen, dat de Amsterdamse Lauracijfers Er waren 404 inschrijvingen, vrijwel gelijk aan vorig jaar. Meerderen, die toe zegging deden, moesten, omdat de tijd var hoogconjunctuur terugkeerde en hun deze extra vakantie niet toestond, verstek laten Voor de A-groep, die de kleinste tocht rijdt, schreven 124 in. voor de B-groep 280; tezamen 119 dames en 285 heren. Op de eerste drie dagen kunnen ook ééndagsrijdere meedoen. Gisteren was een: notaris Mulder uit Utrecht. Er zijn 170 nieuwelingen, 95 tweede, 42 derde. 26 vierde, 8 vijfde, 12 zesde, 7 ze vende, 9 achtste, 5 negende, 6 tiende, 12 elfde en 12 Laurianen die voor de twaalf de maal meedoen. Opa Berkouwer uit Stolwijkereluis, die met zijn bijna tachtig jaren steeds de oudste deelnemer was. is ndet meer ver schenen. Hoewel nog vitaal i6 de opgave hem nu toch blijkbaar te zwaar geworden. De oudste is nu de 66-jarige Alphense tuinier Jan van Leeuwen, die zijn elfde Laura rijdt; zoals reed6 gemeld. Is me vrouw Bij de Vaate de oudste dame Er is dit jaar een reparatiewagen vai de Gazelle uit Dieren, want de heer Du- soswa uit Leiden, kon in zijn bedrijf niet gemist worden Overigens zijn er gistei vrijwel geen rijryielongmakken gewet.. Het zijn praktisch alle mooie fietsen, die Aanbesteding Gistermiddag is namens B. en W. door de directeur van openbare werken in het café Zomerzorg openbaar aanbesteed: de uitvoering van grond-, riolerings- er stratingswerken, w o. het leggen var geveer 1700 m. riolering op een onderhei- de gewapend betonfundering met bijko mende werken en bijlevering van mate rialen en het maken van ca. 13.000 noodbestrating op een terrein ten zuiden van de Elsbroekerlaan. Er was voor dit werk zeer veel belang stelling; 26 aannemersbedrijven schreven hierop in, waarvan de vijf laagsten hoog naar laag als volgt- H. J Vessies te IJmuiden f 289.900: Visschers Wegenbouw te Sassenheim t 284 700; firma J. Keevel te Amsterdam f 275.300; Aannemersbedrijf N. van Strien te Haarlem f 252.000; firma Verheul en Brouwer te Haarlem f 245.000. De raming werd niet bekend gemaakt. De gunning is nog aangehouden. De Rijnsburgse bejaarden hebben hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. Zo'n feestelijke dag maakt hongerig en na afloop liet mep zich de broodmaaltijd in Flora dan ook goed smaken. Foto N. van der Horst. Visserij golven DE HANDEL is de afgelopen weken maar matig te spreken geween over de kwaliteit van de door de trawjers en grote loggers aange-, voerde verse vis. Het zwaartepunt is op veel schepen verlegd naar he I aanvoeren van kantjes gezouten haring, die tamelijk veel geld opbrengen; jj Verse vis dreigt daardoor bijzaak te worden. Erg verstandig is dat niet t omdat daardoor kostbare exportmarkten verloren dreigen te gaan. De 1 haringvisserij voor de vleetloggers heeft zich vrij plotseling ten goede ge- keerd. Na het aarzelende begin van het seizoen, geven de vleetloggers ni t behoorlijke vangsten door, die lopen van 35 tot 55 kantjes per nacht. o Dit was cr De IJmuidense visafslag werd dinsdag door vijf trawlers en vijf loggers voor zien van een totale aanvoer van 4600 kis ten verse vis. Er waren 700 kisten schel vis, 365 wijting, 100 gul en kabeljauw, 2370 haring, 930 kleine kistjes haring, 475 makreel, 650 diversen, 10 schol en 160 stijve kabeljauwen. Rijnsburgs bejaarden gingen uit Na prachtige tocht maaltijd en dagsluiting in Flora DAT HET de huidige bejaarden zijn die Rijnsburg hebben gemaakt tot wat het nu is, een bloeiend bloemendorp, is de tegenwoordige gene ratie niet vergeten. Van grote dankbaarheid getuigen dan ook telkenjare weer de milde schenkingen en een overvloed van auto-met-chatiffeur- aanbiedingen. Waarlijk hartverwarmend is ook de glorieuze intocht, als heel Rijnsburg zich in dikke rijen langs de roiLte schaart en hartelijk wuivend de luid-toeterende rij auto's begroet. Over belangstelling en ook verzorging hadden de bejaarden deze keer zeker niet te klagen, want niet alleen werd dit jaar voor het eerst een volle dag uitgegaan, doch tevens hadden in tegenstelling tot vorig jaar, de zozeer gewaardeerde broodmaaltijd en dagsluiting weer plaats in de oude zaal van Flora. In deze de Rijnsburgers zo vertrouwde sfeer vloeiden dan ook rijkelijk woorden van dankbaarheid Mevrouw Van der Vijver richtte :n dankwoord tot de chauffeurs en de burgerij, zonder wier hulp een dergelijke tocht ondenkbaar zou zijn. Tevens attendeerde zij op de voor treffelijke medewerking die de af deling van de Federatie voor Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening dit jaar gaf. De heer Kleibrink, die ook van deze tocht een film heeft gemaakt, vertoonde de rolprent van vorig jaar. Ds. Post sloot om ongeveer 11 uur na sn kort woord met dankgebed. NOORDWIJ K Bouw winkelpand gegund Architect M. E. Hartman te Hilversum heeft namens de N.V. Albert Heijn te Zaandam het bouwen van een winkel pond aan de Hoofdstraat gegund aan de firma J. Vink Zn. alhier voor f 68.600. Bij een op 20 juni gehouden onderhandse aanbesteding was de firma Vink de laag- stè inschrijver. Evangelisatie Zaterdagavond wordt op het kerk plein in de Hoofdstraat een evangelisa tiesamenkomst gehouden, onder auspi ciën van de Gereformeerde evangelisa- tiecommissie. Ds. G. Toornvliet uit Bloe- mendaal hoopt te spreken over: De God in Wie niemand gelooft. De Echo der Duinen verleent muzikale medewerking. Route Koning Boudewijn De route terug uit Noordwijk van het koninklijk bezoek morgen is: Koningin Astridboulevard, Huis ter Duinstraat, Oude Zeeweg. Koningin Wilhelmlna- boulevard, Quarles van Uffordstraat, Piet Heinpleiin. Van Parohuyysstraat, Van de Mortelstraat. Gooweg. Collecte vereniging christelijk hulpbetoon blinden De Fakkels bijeen, houdt deze week in Noordwijk een collecte. Geslaagd Mejuffrouw R. A. M, Hoek is in Den Haag geslaagd voor het examen archief- verzorging 1- Javasche Cultuurmij. Verlies 230-444 (v.j. 169.179) afgeboekt van reserve, waar van 624 797 overblijft; interestbate 41 984 (72 919); teruggeboekt uit afschrij ving koersverlies effecten 117 603 (v.j. toegevoegd 57.661); onkosten Nederland f 60 730 (71.152), voor 1959 geraamd op f 32.000; uitgaven bedrijf in Indonesi 272.408 (134.077); voor personeel nu gee grote uitgaven meer te verwachten; re geling met Nat. Handelsbank belet niet langer terugbetaling, het wachten is nu op inzicht in omvang van belastingschuld Tegen half tien vertrokken de 85 per- snenwagens (een rij die een kleine 10 minuten nodig heeft om voorbij te trek- 1 van de Kerkstraat. Via Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Utrecht en Drieber gen, belandde men tegen 1*2 uur in Ouwe hands Dierenpark in Rhenen. Daar werd, nadat een kopje koffie was gedronken, een goedverzorgde lunch geserveerd. Oude koeien Daarna hadden de 260 bejaarden de ge hele middag de tijd om rustig het park te bezichtigen. Het meest aantrekkelijke was echter wellicht, dat men thans ook ruimschoots de tijd had om in kleine gezelschappen „oude koeien uit de sloot te halen') en aldus de jeugd weer te doen herleven: Tegen twee uur legde burgemeester Koomans. die sinds zijn ambtsaan vaarding nog geen tocht heeft over geslagen. een krans bij het monument op de Grebbeberg. De heer Bisdom die gisteren zijn 79e verjaardag vier de, viel een zanghulde ten deel Kort ha vijf uur aanvaardde de stoet de terugtocht. Via Veenendaal en Wou denberg voerde de rit langs het paleis Soestdijk. Over Bussum en langs Schip hol belandde men om kwart over acht zegetocht maakte langs dichte hagen dorpsgenoten. Gedichten In Flora werd een broodmaaltijd ge nuttigd. Tussen de bedrijven door zegde de heer G de Mare op de hem eigen wijze een gedicht getiteld. Te laat. Ds. Post, die de leiding had, las een gedicht voor van mevrouw Schrama, die dit jaar wegens ziekte verstek moest laten gaan. Traditiegetrouw bood het oudste lid van het comit'é voor ouden van dagen, de heer P. van Delft (die zich reeds zelf ender de bejaarden mag rekenen), de presidente van het comité, mevrouw der Vijver, een prachtig boeket anjers OEGSTGEEST Tweede schoolsportdag Begunstigd door fraai zomerweer werd gisteren op de sportvelden aan de War- monderweg de tweede schoolsportdag gehouden, waaraan de z.g. jonge Oegst- geester scholen, de Montessorischool, Hofdijckschool, de tweede openbare school en de Dr. Schilderschool, deel- Morgens werd een atletiekprogram- afgewerkt, dat bestond uit 60 hardlopen, hoogspringen, balwerpen behendigheidsproef. De middaguren in bestemd voor een slagbalcom petitie. In groep A werd de Montessorischool ummer 1, de Dr. Schilderschool 2de, de Hofdijckschool 3de en de tweede openbare school 4de. In groep B werd dt Hofdijckschool 1ste, de Dr. Schilder school 2de, de tweede openbare school ie en de Montessorischool 4de. In de morgenuren gaven de ryksinspec- :ur en de rijksconsulent voor de licha melijke opvoeding blijk van hun belang stelling en 's middags de wethouder van onderwijs en finariciën en de chef afde ling onderwijs. Er heerste een gezellige, sportieve stemming, die nog werd verhoogd toen afloop alle deelnemers een heerlijk ijsje kregen. Ook van de zijde van de ouders r heel wat belangstelling, zodat de ganisatoren op een welgeslaagde dag kunnen terugzien. Diploma's A 32, B 22, C 16, D 13, E A 34, B 32, C 46, D 30, E A 16, B 10, C 8, D 8, E 2 A 14, B 17, C 14, D 6, E 2 Sfeer in 'f gezin Dm Nimuwe Lmidsche" ei Montessorisch. Hofdijck 2e OL.S, Schilderschool kreel, De schepen I De Kw. 80 zorgde voor 70 schelvis, 42fl1 haring, 200 wijting, 70 gul en kabeljauw] 0 40 diversen, 15 stijve kabeljauwen en 340 kantjes haring. De Beatrice IJm. 72 zorg-] 3 20 schelvis, 580 haring, 30 wijting; 0 30 makreel, 20 gul en kabeljauw, 330 klei- 0 nekistjes haring en 368 kantjes haring. De Sch. 153 kwam aan de rrjarkt met 100 haring. 35 makrele, 65 diversen en 360 kantjes haring. De trawler Dirkje Ro. 55 kwam binnen met 275 haring, 100 diver- kleine kistjes haring en 330 kant-1 jes haring. De VI. 7 was er met 180 haring, 120 di- versen, 35 stijve kabeljauwen, 300 klein^ kistjes haring en 400 kantjes. De Sch. 211 met 15 schelvis. 500 haring, 70 makreel 75 wijting, 25 diversen, 10 stijve kabel! i jauwen, 250 kisten haring en 360 kantjes. I De Protinus IJm. 154 kwam binnen met 175 schelvis. 85 makreel, 25 wijting, 25 dij versen. De Kw. 123 zorgde voor 200 schel* i vis, 80 makreel en 60 wijting. De Kw. 9; 1 kwam binnen met 10O schelvis. 75 maj I 50 wijting en 100 stijve kabeljau- i de Kw. 91 was er met 100 schel j vis en 50 diversen. I Goedkope braad De kabeljauwprijzen waren vrij goed j Gemiddeld noteerde kabeljauw f 5612| 1 per 125 kilo. Schelvis deed f 10—35 per j kist van 50 kilo. Het binnenland toonde vrijwel geen belangstelling voor de braad De haring deed f 14—22 en de makreel f 1520 per kist van 50 kilo. Geen al te hoge prijzen dus. Exclusief de kantjes ha- ring besomden de schepen; Ro. 53 Dirkje f 8800; IJm. 72 Beatrice f 14.900; Kw, 8fl f 10.400; Kw. 123 f 5800; Kw. 91 f 3410 Kw. 93 f 5340; VI. 7 Aria f 7100; IJm. 154 f 5250 en IJm. 52 f 710- En vandaag Voor vandaag wordt de aanvoer ver zorgd door de VI. 131 Petronella en VI 110 Michiel Jan. De Petronella heeft de; Michiel Jan met motorstoring over een] afstand van ruim 300 mijl van de 57ste breedtegraad naar IJmuiden gesleept. De VI. 131 heeft een vangst van 15 schelvis.] 385 haring. 20 makreel, 150 wijting, 3flft' kleine kistjes haring en 413 kantjes ha-' ring. De VI. 110 heeft een vangst van ïod diversen, 300 kleine kistjes haring en 48; kantjes haring. De Stadt Enekhuysen Kw. 82 komt aan de markt met 240 schelvis, 380 kabeljau wen en 3 kantjes De Medan IJm. 57 komt aan de markt met 650 kisten haring, 80 di versen en 200 kantjes haring. De trawler Vios IJm. 24 is binnen met 800 haring, 20 makreel, 120 wijting, 10 gul en kabeljauw, 10 diversen, 500 kleine kistjes haring en] 148 kantjes. Makreel aan dek Dinsdagmorgen is de Stadt Enekhuysen Kw. 82 IJmuiden binnengelopen met een deklast van 80 kisten makreel, die onmid dellijk werd gelost. Men had deze ma kreel vers aan dek gehouden, omdat di ijsvoorraad verbruikt was. Op visgronden In tegenstelling tot de loggers, die nu goede haringvangsten doorgeven, meldden de trawlers om de Noord bij goed weef geringe vangsten. Zij moeten het doen' met dagvangsten van 150 manden haring en makreel De trawler Haarlem IJm. s deed een trek van 60 manden. De Fran- eina gaf een trek van 10 kantjes haring door. De Deining Kw. 8 meldde een dag-, vangst van 150 manden haring en ma-i kreel. De visgronden op t Zand leverden! ig op. De kotters en logger's LÏSSE Zending in Zuid-Afrika In de bovenzaal van de Gereformeerd# kerk hielden de zendings- en evangelisa tiecommissies gisteren hun maandelijkse gebedsavond. Nadien werd geluisterd naar een bandopname van het pinkster appèl. Maar het belangrijkste van dez« samenkomst was de lezing van mevr. Ut Groot, die met verlof in Nederland is Zij woont twintig jaar in Zuid-Aïrtka. Zij zei het een voorrecht te vinden, haar Heiland te getuigen. Zij vertelde van de Afrikaanse Evange lische Bond en verzocht de voorbede Bouwen van 12 woningen gegund voor de zendelingen, die onder de natu-1 Door de dienst van gemeentewerken is! rellen werken. Met behulp van dia's, namens B. en W het bouwen van 12 wo- trachtte zij een inzicht te geven in de ningen aan de Houtmanstraat, Barends- zendingsarbeid, die daar hoofdzakelijk 1 straat en van Speijkstraat gegund aan de wordt verricht door de Nederduits-Gere-1 fjrma Gebr. Ransdorp, alhier. formeerde Kerken. Van de 60.000 Bantoes is ongeveer 3»/t gekerstend, zodat er nog veel werk is te doen. Veel heldenstam men moet het Evangelie worden ge bracht. Zowel op medisch als op opvoed kundig gebied wordt veel door de'N.G. Kerken gedaan. Afgezien van de lagere scholen zijn er een doofstommeninrich- ting en een tehuis voor weeskinderen. Velen staan vijandig tegenover de zen ding. In Transvaal is een vierde deel van de bewoners niet-christen. Wanneer zij het Evangelie aanvaarden, Bijbelstudiegroepen om worden. Mej. M. Allaart sprak getuigen te dankwoord wekte op tot meeleven. Mr. dr. P. G. Kmbbe sloot de zeer slecht bezochte bijeenkomst. Geref. jeugd naar Alphen Morgenavond speelt een elftal van de Gereformeerde jongensclubs op het ter rein van de Martha-st.ichting te Alphen aan den Rijn een voetbalwedstrijd tegen een elftal van de stichting. De Oegst- geester groep vertrekt om half zes per trein, want de wedstrijd begint kwart over zes. De spelers van Oegstgeest zijn: Martin van Hartingsveldt. doel, Piet Smit en Gert Vooys, back, Gerben de Jong, Carel van Hartingsveldt en Chris Schram, midden. Gerard Kraaij. Gerard van Heuven, Hans Kroon, Jan Heidsma en Pim Wolkers, voor. Reserve: Pieter Bolhuis en Paul Verra. Grensrechter: T oxopi eus Minister (Van onze pari em enter edaotie) De minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxopcus. heeft gistermiddag In de Tweede Kamer, gezegd, dat hij bezig is te zoeken naar een methode om het overlee tussen regering en ambtc- narenorganisatics nieuw leven in Ie pensioneerden ten laste van het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds te doen komen Het wetsontwerp werd door de Kamer zonder hoofdelijke stemming Mr Toxopeus deed dei bij de behandeling van eei de regering mededeling In antwoord op een v Biom (soc.) deelde de rr hij ernaar streeft de wet nog dit jaar in te wilde de bewindsman zich mede. dat t pensioen- 95.500.000 aan toeslagen voor ge-laten. De S.E.R. studeert hier nog op. NOORDWIJ KF.RHOVT Geslaagd Onze plaatsgenoot E P M Jansen! laagde voor het eerste gedeelte nota- KATWIJK Loop der bevolking In de afgelopen maand nam het tal inwoners der gemeente toe mi personen van 29.018 per 1 juni tot 29.056 per 1 juli Door geboorte en vestiging steeg het inwonertal met respectievelijk 52 en 124, terwijl door overlijden en ve trek een daling optrad met respectiev lijk 5 en 132. LEIDERDORP Zwemproeven chr. ulo-school 1 Gisteren werden in het Leiderdorpse zwembad voor leerlingen van de ehr. ulo school zwemproeven gehouden voor de diploma's A, B en C. Voor het A-diplo ma slaagden er van de 31 deelnemers 25; voor het B-diploma slaagden er 24 van de 25 en voor het C-diploma slaagden 16 van de 24 deelnemers. Geslaagd voor diploma A: Ans van Aalst. Diok Batelaan, Jaap van den Berg, Nel Burotsma. Louis Dielfcman; Kees van Girihoven, Joke van der Graaf. Jozien de Jorog, Jan Holland, Jaap Kranenburg, Herok Moraal, Kees Moraal, Diok Nicolaï, Soroja Petiet, Suur Plomp, Elly de Raaf, Lia Rietveld. Dina Roest, Gerrie Roest. Oscar Snijders, Hans Starreveld. Joke Verhagen. Piet Vernet. Piet Verra, Marry van der Vis. Rika van der Voort, Janny de Wit, Kees Zonneveld. Geslaagd voor diploma B Dick Bate laan. Marian Blijleven. Miroke Brinksma, Nc.l Brintsma, Louis Dieleman, Kees van Ginh-oven, Gerrie de Haas, Piet de Jong, Jan Kouwemberg, Jaap Kranenburg, Piet Kruidenier, Max van der Kwaak, Rina Meyer, Tineke Nauta, Diok Nicolaï, Son- ja Pefeiet, Elly de Raaf, Dlnake Roest, Gerrie Roest, Gerda Rodenburg, Joop Schipper. Henny van Vegten, Marry van der Vis. Kees Zonneveld. Geslaagd voor diploma C: Ria Braam, Elly van Gent. Cobi van Giffen, Reilze van Giffen. Piet Langezaal. Kees v d. Zeeuw, Greet Meerburg. Wim Minnée, Henny van Muyyden, Willy Nievaart, Ru dy Poromee, Gerard van der Reyden. Marian Rijnsburger. Ad Vellekoop, Thijs Wolters, Corrie v. d. Wijngaard.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 4