Twaalfde LAURA startte met ca. 400 deelnemers De Sleutelstad aan kop met negen uit vijf NIEUWE LEmsCHE COURANT 4 DINSDAG 7 JT'LÏ 193 Vanmorgen Leiden gewekt Waarom blijft A.N.W.B. afwezig? ALS ALLE goede wensen, die gisteravond in de trouwzaal en op het hordes van het Alphense raadhuis zijn geuit, in vervulling gaan, heb ben de meer dan vierhonderd deelnemers aan de twaalfde Laura een uit nemende vakantieweek. De heer P. Stouthamer, voorzitter van het dage lijks bestuur van de Laura, sprak over een beetje zon, maar niet te fel; een koel windje, maar niet te hard; als het kan, geen regen. Men hoopt echter vooral gespaard te blijven voor kou. Want de elf voorgaande Laura's hebben geleerd, dat een lage temperatuur de Laurianen ontmoedigt. Kou brengt stijve spieren en pijnlijke botten. De heer Stouthamer vertrouwde dat men in de zomer van 1959, die reeds zoveel warmte bracht, niet bang voor kou behoeft te zijn. den. Utrecht, Alphen a. d. Rijn en kleinere groepjes van Zeist, Zutphen. Driebergen Daaromheen groeperen zich de honderden indlviduelen, groepen die bepaalde mei ken rijwielen propageren, jongelui var lycea en andere clubs. Behoudens de wind zijn de verwach tingen voor het weer tijdens deze twaalfde Laura zeer bemoedigend en met de groot ste vreugde ig men hedenmorgen gestart van het centrale punt, het Nutegebouw. De eeraten zaten reeds om zeven uur op de fiets en vóór achten werd mer. in Leiden gewaar, dat de Laura was gestart. Want zoals gebruikelijk voerde deze eer ste dag door west-Nederland, de duin en "bollenstreek, met prachtige punten Het bleek, dat ook dit jaar de tochten weer met zorg uitgezet zijn. Van de groepen, die zoals gebruikelijk de grootste ,töchten rijden, (er ia elke dag weer van honderd ei honderdvijftig kilometer) noen politie van Den Haag, Rotterdai B-rit SASSE1SHEIM Chr. Besturenbond koos nieüwe penningmeester Gisteravond vergaderde de Christelijke Besturenbond, afdeling Saesenheim, in het Jeugdhuis. Na opening door de voor zitter, de heer W. Snijders, werd bekend gemaakt, dat de geldinzameling voor het D.E.L.-jubileumfonds in Saasenheim I 187 heeft opgebracht. De heer J. van der Niet. penningmester van deze afdeiing, zag zich genoodzaakt voor zijn functie te bedanken, omdat hij volgende week naar Canada hoopt te emigreren. De voorzitter betreurde het afscheid, en sprak zijn waardering uit over het vele werk. door de heer Van der Niet verricht. Hem werd een Engelse Bijbel aangeboden. De heer Van der Niet dankte de voor zitter voor zijn hartelijke woorden en allen voor het cadeau en de grote samen werking, dié hij hèèft gehad in zijn func tie. Tot penningmeester wkerd benoemd de heer H. Smit. Hoofdstraat 306. Nadat men enige kléine agendapunten had behandeld, sloot de voorzitter de vergadering. Sikkens nog steeds ongeslagen H.C.K. V—Sikkens I 7—9 Sikkens moest in de wedstrijd tegen H.C.K. een zware strijd léveren om de Beide punten mee naar uis te nemen. In de eerste innings nam H.C.K. een 1—(1 voorsprong, die in de derde inning tot 30 werd vergroot. De veldfouten die H.C.K. in de 3de en 4de slagbeurt maakte, waren voor de ploeg zeer kostbaar, want nadat de ach terstand tot 32 was verkleind, werd in 'de 4de slagbeurt de achterstand in «en 6—3 voorsprong omgezet, die in de vijfde innings zelfs tot 0—3 werd ver hoogd H C.K. gaf zich echter niet gewonnen en bracht in de laatste innings de Sik- kensgelederen zodanig in verwarring, dat Biesbrouck alle zeilen moest bijzetten om zijn laatste drieslag te gooien, waardooi de zevende overwinning in successie uit het vuur werd gesleept. O.G. III—Sikken» I 6—18 In de tweede wedstrijd van dit week end tegen O.G. III stond Groen op de werpersplaat. De Haarlemmers wisten weliswaar 6 tegenpunten te scoren, de Sikkens-ploeg behoefde zich echter geen zorgen over de overwinning te maken De slagproef was namelijk dermate op dreef, dat het zelfvertrouwen van de ploeg geen ogenblik geschokt kon wor den. Iedere innings sloeg de Sikkens-ploeg raak en toen aan het einde van de wed strijd de balans werd opgemaakt, was door Onze Gezellen de thuisplaat 6 x er. door de Stkkens-ploeg 18 x aangeraakt. Botsing Gistermiddag 5 uur fietste J. H. uit Sassenheim op de Hoofdstraat in de richting Leiden Bij het oversteken naar de Zuiderstraat lette hij waarschijnlijk niet voldoende op het verkeer, zodat hij werd aangereden door de bromfietser H v. d. W. uit Leiden. Bij de val bezeerde d# fietser een arm en schouder; de brom- ft»** werd licht besehadtgd. Openingsbelangstelling Bij de opening gisteravond waren mèi de burgemeester, de wethouders en de secretaris van Alphen ln het raadhuis nwezig politie-autoriteiten uit de Laura- ateden, de burgemeesters van Leiderdorp. Ter Aar. Boskoop, Woubrugge, Zwammer- dam, allen met hun dames. De commis saris van de Koningin in Zuid-Holland, nr. J. Klaassesz, die voorzitter is van het re-comlté, was verhinderd aanwezig te lijn. Bungemeester Z. Bruins Slot zei blij tè zijn, dat ook de twaalfde Laura op grote en hoge belangstelling kon bogen Vooral de toenemende interesse van de politie is verheugend, hoewel mén nog et algemeen inziet, dat hier een uit- ekende trainingamogelijkheid is. 8pr. betreurde. dat de A.N.W.B ook ditmaal niet vertegenwoordigd was. Men legt zich daar te veel toe op auto's en motor» en vergeet dat men het ontstaan aan het r(jwlel-tocrIsme te danken heeft. Spr. wénste alle deelnemers prettige dagen in de mooie streken van Noórd- Zuid-Holland en van Utrecht toe. Propaganda De voorzitter van het Laura-bestuur, de heer P. Stouthamer dankte het ge meentebestuur voor de ontvangst. Her ira-bestuur vindt het prettig dat ook gemeentebestuur zoveel belangstelling toont. Het Laura-besttfUr is verheugd taarlijka ongeveer vijfhonderd mensên een prettige week te bezorgen. Spr. hoopte dat men door deze jaarlijkse organisatie Alphen ook meer bekendheid kan geven Nog al te vaak denkt men aan deze ge meente als een plaatsje van vijf- zes duizend inwoners. Wanneer buitenstaan ders horen, dat Alphen 24.000 inwoners telt, tonen zij zich dikwijls zeer verrast Alphen a. d. Rijn, aldus de hoer Stout hamer Is een behoorlijke plaats, die meer bekend dient te worden. De Laura kan hiertoe bijdragen. Nada,; de heer J. de Ruiter nog had ge sproken als lid van de raad en gedelegeer de van het gemeentebestuur in het Laura- comlté, die het bestuur hulde bracht voor het omvangrijke werk dat men heeft ver richt, begaf het gezelschap zich naar hel raadhuisborde». Hier heeft zowel de heer Stouthamer als de burgemeester de deelnemérs(sters) de twaalfde Laura welkom geheten en prettige dagen toegewenst. Burgemeester Bruins Slot verwel komde speciaal de 61-jarige mevrouw Bij de Vaate, die voor de twaalfde Lezers schrijven ons De Warmonderstraat Ik wil de aandacht vestigen op de ver schrikkelijke toestand van de Warmon derstraat in Leiden. Aan het eind van deze srtaat ligt een sloot. Daarvóór staat een hek als afscheiding tussen straat en Schuttersveld. Nu is dat hek door de jeugd totaal vernield en de sloot is ge dempt met het zand uit het opgebroken trottoir. Ook ongeveer honderd tegels over negen meter lengte zijn voor deze „demping" gebruikt. Nu is dat niet van vandaag of gisteren, maar dat gaat al weken zo. Er is niet zo ver van de atraat een speeltuin. Het lijkt wel of de politie er geen aan dacht aan schenkt, want het vernielen gaat steeds door. Het trottoir vóór het clubhuis van de padvinders is totaal weg en het zand wordt door de wind in de hulzen geblazen. Een ieder rekene eens uit, wat dat allee kost! Het is, zoals het liedja zegt: wie zal dat betalen? Waraonderatrfcatbewoner. Voor de opening van de Al phense rijwielvierdaagse, de Laura-week, bestond grote be langstelling. Vanochtend zijn de deelnemers gestart. foto Laros maal de Laura mee zal rijden. Zij komt uit Dedemsvaart (Overijssel), waar men deze week het 350-jarig bestaan viert. Maar de Laura had toch haar voorkeur. Deze vitale dame kwam gisteren uit haar plaats naar Alphen fietsen en gaat zaterdag ook weer op de fiets naar huis. Zij ontving een spontaan applaus. Terwijl de muziekvereniging D.S.S. uit Aarlanderveen het Wilhelmus speelde, gingen op het gazon aan de vlaggenmas ten de Nederlandse driekleur en de vlag gen van de Lauia-steden omhoog. En tei •re van de jeugdige Duitse deelnemer Telner Borggrafe uit Düsseldorf ook de vlag van zijn land- De vele honderden, die de opening bij woonden. zagen hierna een judo-demon stratie van de sportschool Luytens uit Lei den Als ontspanning is er hedenavond een voetbalwedstrijd tussen het Alphens en een westelijk politie-elftal, plus turnen op het Alphen-terrein. Voorts muziek ir, het NutsgëbouW. Morgen voert de Laura in de richting Amsterdam. Vierdaagse 1959 Ruim 14.500 inschrijvingen Het totaal aantal inschrijvingen voor de 43e vierdaagse afstandmarsen van de K.N.B.V.L.O. te Nijmegen, die van 21 tot cn met 24 juli wordt gehouden, bedraagt 14.537. Dat is 629 roeer dan in 1958. Ingeschreven hebben voor de dagelijkse afetend van 55 km. 1290 personen, voor de 50 km. 1676 peneonen. voor de 40 km 11.151 personen en voor de 30 kim 420 per sonen. Het totaal aantal militairen be draagt 9086. 5451 Burgers lopen dti jaar mee en er zijn 1341 dames. Het buiten landse contingent telt 2801 wandelaare. uit België, Canada. Duitsland, Engeland. Frankrijk, Israël, I.talië, Luxemburg, Noorwegen, de Ver. Staten en Zwitser land. A LPHEIS A AIS DEIS RIJN Toelatingsexamen Chr. lyceum Voor het toelatingsexamen tot het Chr. lyceum te Alphen aan den Rijn zijn ge slaagd. P v. d. Akker, Bodegraven, A T. A. Appeldoorn. Amsterdam; A. M Balder. Leimuiden; D. J Batenburg, Lei den; G. S. van Beek; H. van der Beek Bodegraven; C Blonk. Woerden; Joh Bloos; D. Blijleven. Bodegraven; J Boeh- mer, Hazerswoude, H J Boot; M Boot Bodegraven; N M. Boot; F van der Born. Hazerswoude: J. J Bos. Abbenes; R. J v v. d Bosch, Boskoop; C. A Bouwene; M Bteunesse, Woerden; J. L. Brltsemer; J P H Bruins Slot; R. H. Bulkema, Woer den; C Buitelaar; W A Bulzert; P A. van der Bijl; L Delvaux, Woerden; E. C. J. Donker; D P Duurkoop, Woerden; P J van Ede, Bodegraven; J H. Germain; H A de Graaf; W de Groot; J H Groo- tendorst. Boekoop: G J Grosheide; M. Halm; C J P Hartman; M. C. v d Haven. Boskoop; J. Hazebroek; G. den Heeten. Bodegraven; J. M C van Hemert. Woerden; F. L. den Hertog; J A van Horzen; A. J van Iepercn, Rljnsaterwou- de; A W. Jongeneel, Boskoop; C. Jonge- neel; B. de Keyzer; G J Knijp; A Koe nekoop, Aarlanderveen; F. van Kooten; D. v. d. Kooij, Noorden; H J Korthals: J. G Kroon; J de Kwaa6teniet, Oude Wetering, J Lamain; H. v Leeuwen; J J C. Lemke6: Th. J de Looy: M J B Maaskant; J. N. Matze. Hazerswoude; A J Meyer, Boskoop; B J C. van Muis winkel. Bodegraven; H. A. van Muyen; P. van Noori, Bodegraven; A. M. van Ommeren; P. C. W. Oppelaar, Hazers woude; A. den Ouden; Jan Pols; H. J Raatgever; E M Rietveld; M, Ripping; F. Salverda; P H de Slegte. Woerden; N. Slootweg, Hazerswoude; H Spek Nieuwveen; C O. W. Stapper; A. Stehou- wer; J. Sijbesma. Woerden; F. Taberima Woerden; S Trimps, Boskoop; J. van der Veen; A Veenendaal, Boskoop; C. C. van der Velden; J. C. v. d. Velden; J. Ver donk, Nieuwkoop; W. Vermeul; N. Ver schuur; C. de Vos; A. C van Keekén Oude Wetering; A. C Vroege; C. Vroege Bodegraven; P A Vuyk. Boskoop; C. H A Wille; J. K. de Wit, Toegelaten 92; afgewezen 22 Waar géén woonplaats vermeld, is dit Alphen aan den Rijn. Matige resultaten bij verkeersexamens Aan de schoot-verkecrscxamcns deden dit jaar twintig scholen mee, die totaal 613 kinderen hadden opgegeven. Voör het schriftelijk gedeelte waren niet aanwezig of werden afgewezen vier en veertig, zo dat het praktisch gedeelte door 569 kin deren werd afgelegd. Niet minder dan 112 werden afgewezen. Dit resultaat stemt stellig niet tot tevredenheid, Br waren inmiddels 457 geslaagden, een aantal dat voor het bestuur van de plaat selijke afdeling van de Vereniging voor Veilig Verkeer toch te groot ie om per soonlijk het diploma uit te reiken. Het bestuur is daarom maar naar één 6chool geweest, de openbare school voor g.l.o aan de Oudshoornweg, die gisteravond tooh :n een wat feestelijke stemming bij een was in verband met het afscheid van de leerlingen der hoog6te klas De heren A. van der Veen Meerstad! en Joh. van der Horst, voorzitter en secretaris van de V.V.V, werden vergezeld door de inspecteur van politie, de heer N. G. Groo'thuijse en adjudant J. van Ommen. De V.V.V.-voorzitter wee6 er op, dat het geleerde in praktijk dient te wor den gebracht, daar anders het aantal ver keersongevallen in Nederland zal blijven stijgen. Alle leerlingen van deze echool waren geslaagd en één van hen. Daan Bijleveld, had zelfs geen enkele fout in schriftelijk werk en praktisch deel. Hij is een van de Alphense drieling en met zijn zus Rietje en zijn broer Martien werd hij voor het forum geroepen om uit handen van de heer Van der Veen Meerstadt het diploma te ontvangen Hierna ontvingen de andere kinderen hun diploma. KOUDEKERK A. D. RIJM Burgerlijke stand Geboren: Marjanna Cornelia, d v T R Smit en C A Verheul; Annette, d Snatersen en E E Oltvoort, Geslaagd Voor het toelatingsexamen van het chr. lyceum te Alphen aan den Rijn is geslaagd Frans v. d. Bom, leerling de Hervormde school alhier. Geslaagd Onze plaatsgenoot Pieter Kapteyn slaagde in Alphen aan den Rijn voor eindexamen H.B.S.-B. iziek solozang Leertouwer-van Beest. Delft <j H M L Olivier. Den Haag S C Hoogenberk, Oegstgeeti K.LM.-stewardess in luchtrace voor dames De combinatie Clara Aldich (San Diego) en Vvub Fijn (Amsterdam), die deelneemt aan de ..Powderpuff Handicaprace" (uitsluitend voor dames) is in Chicaoo geland, op weg naar Spokane in Washington. Elk jaar wordt een wedstrijd gehou den voor vrouwelijke vliegers en navi gators van kust tot kust, de „powder puff derby" en ditmaal behoort de KLM-stewardess uit Amsterdam, Adria ns Fijn (Vuub) ook tot de deelneem sters, In totaal nemen 32 vliegtuigen deel aan de wedstrijd, die in Lawrenceville (Massachusetts) is begonnen cn via ver scheidene etappes in Spokane zal ein digen Morgen voor zonsondergang moe ten alle deelneemsters in Spokane zijn aangekomen Vuub Fijn heeft voor het vertrek ge ruime tijd een cursu6 in navigatie op Schiphol gevolgd. Twaalf van de deelnemende vliegtui gen zijn gisteren in Rochester geland, acht in Kokomo (Indiana), zes in Noord- Dakota en drie in Helena (Montana), slechts 400 km van de finish Margaret Ringenberg en Lois Laymon, twee ge- huwde dames uit Indiana kwamen reeds in Spokane aan. na zaterdag uit Law renceville vertrokken te zijn Zij vlogen met een Beecheraft Bonanza, het snelste van alle Ingeschreven vliegtuigen. mEVWVEEJS Burgerlijke stand Geboren: Johanna Jacoba Maria The- lesia dr van L. H. M. Kwakkenbos en M. J. Schoonderwoerd, Dorpsstraat 51: Jacobus Marinus Maria zn van J. Fran sen en C. H. van Beek, W. P. Speelman- weg 19. Getrouwd: Jacobus Klaas Cats, 34 jr te Tér Aar en Anna Klaaské van Heus- den. 26 jr. Waterpolo in Leiden Sleutelstad «loet het nog steeds opper best on gaat aan kop met 9 punten uit vijf wedstrijden. De Sleutelstad—O.Z.V.: 6—1 De gevreesde O.Z.V.-ploeg heeft het in Leiden niet kunnen bolwerken en loor met groot verschil. Aanvankelijk had de thuisclub een klein overwicht maar men was niet gelukkig en zelfs toen een O.Z.V.-speler naar de kant ging duurde het nog lang, voordat W Zijl de meerderheid in een doelpunt kon uitdrukken: 1—0. Goed spel van de thuisclub deed J Dool de stand tot 2—0 opvoeren er welgericht schot van midachter W Rooyen zorgde voor e enveilige 3—0 sprong. Nog voor rust werd het door W van Zijl zelfs 4—0. In de tweede helft werd de strijd fel ler en nadat twee spelers naar de kan waren verwezen, volgde nog een Sleu telstad-speler. Ondanks heftige tegen stand werd het toch 4—1, direct zorgd- Jan Dool voor 5—1, waarna Aad Kapaai het halve dozijn volmaakte: 6—1 O.Z.VDe Sleutelstad: 16 Ook in de returnwedstrijd deed Di Sleutelstad wat verwacht werd. Wee was het W van Zijn die de eerste tref fer plaatste: 01. De thuisclub gaf zich echter niet gewonnen Het werd geen fraaie strijd, tot C. van Hooidonk, goed ipzwernmend, nummer twee scoorde 0—2. Even werd de thuisclub overspeeld en Jan Dool en W. van Rooyen zorgden voor een 0—4 ruststand. Weer kwam O.Z V. gevaarlijk opzetten, maar juist in een heftig offensief ontsnapte Aad Kapaan Sportieve 61-jarige vrouw rijdt (nd 180 km) Laura weer mee Dedemsvaart mag feesten deze week, voor de 61-jarige mevrouw Bij de Vaate uit die gemeente staat de Alphense Laurarii hoger aangeschreven. Nadat ze (niet Alphense drieling ontving verkeérsdiploma Alphen aan den Rijn bezit één drieling; (op de foto van links naar rechts): Daan, Rietje en Martien Bijleveld, die tai oktober 1946 zijn geboren. Uit handen van de heren A. van der Veen Meerstadt en Joh. van der Horst, respectievelijk voorzitter en se cretaris van Veilig Verkeer Al phén, ontvingen zij gisteren hun verkeersdiploma en een speldje of vlag. foto Laro» voor de eerste keer) de ongeveer 180 kilometer naar Alphen is ko men fietsen, is ze vanochtend ge start voor de vierdaagse Laura- rit. Zaterdag hoopt ze dan weer terug te fietsen naar Dedems vaart. Burgemeester Z. Bruins Slot hééft diep respect voor al dit enthousiasme en begroette gisteravond in haar alle Laurianen. Foto Laros Schilderij in Vaticaan was vervalsing Het aan de Spaanse meester Murillo toegeschreven schilderij „Het mystieke huwelijk van de H. Catharina", uit het Vaticaan-museum te Rome, is een ver valsing gebleken. De expert van het Va ticaan, prof. Deoclecio Redig de Campós, heeft bij restauratiewerkzaamheden aan het schilderij ontdekt, dat er een land schap ondec zit, dat zoals chemische proeven hebben uitgewezen, dateert uit de achttiende eeuw. Murillo stierf in 182. Het schilderij werd in 1850 door Ko- ingin Christina van Spanje aan Paus Pius IX geschonken. Het is thans uit het Vaticaan-museum verwijderd. Wallstreet op record Op de New Yoriree effectenbeurs zijn gisteren de koereen bij tamelijk matige handel tot een nieuw record opgelopen. is de derde achtereenvolgende dag dat dit gebeurde. De winsten wisselden van enkele centen tot 2 dollar en in sommige gevallen zelf6 hoger en het slot braoht de hoogste koers van de dag. Staal-, auto- en chemische waarden gin gen voorop, aluminium, landbouwwerk tuigen en patentgeneesmdddelen deden goed mee, doch aardolde en vliegtuigen waren lager. De waardestijging van alle genoteerde aandelen bedroeg 1,4 miljard dollar. Hel A.P -gemiddelde voor 60 aan delen steeg 1,10 tot 232,2 dollar, dat van Standard and Poor voor 500 met 0,37 tot 59,65, dat van Dow Jon«6 vOOr 30 ïn- ductrlewaarden met. 6,33 tot 600.09 pnt, Van de 1255 verhandelde fondsen waren 600 hóger, 409 lager en 226 onveranderd. De omcat wm 1,73 min. «tuks. Istad -A.Z.( 5. (d aan zijn bewaking en het was 0—5. Evenals in de thuiswedstrijd kq O.ZV. de achterstand tot 1—5 verkH nen, waarna J. Dool nog een strafwoi miste en P Erades toch kon inschieter 1—6. De overige uitslagen: Sleutels! A.Z.C. (meisjes) 3—4; Sleutelstad—A.Z. 'adsp.) 8-3: Sleutelstad—H.V.G.B. mes) 10; Sleutelstad 2Vitesse 2 4—) L.Z.C. I—De Vest I: 2—1 In een gelijkopgaande strijd heej L.Z.C. verdiend gewonnen. Reeds direij na het begin was de thuisclub overwj gend sterker, maar lat en palen vooj kwamen vele doelpunten. Nadat twa spelers te kant moesten opzoeken, bles de stand tot rust 0—0 In de tweede helft probeerde L.Z.ij het spel te forceren en kon De Vest stand op 01 brengen. Na vele aanva len slaagde S Ouwerkerk er in tod gelijk te maken, via een schot van 1] Timmermans: 1—1. R. Slooter zorgd voor 2—1. na een goede aanval via E Timmermans. L.Z.C. 114 Gered tegen ivil en dank Twee jongelui hadden het plan naar de deiningmeter te zwemmen. De stuurman van een\plezierbootje merkte de twee jongens ver in zee op en constateerde, dat zij uitgeput raakten. Hoewel de stuurman aan bood de zwemmers op te pikken, weigerden ze in de boot te komen. Het geval werd de politie gemeld, die met de politieboot de twee onverantwoordelijke vreemdelin gen uit 2ee heeft gehaald. Op het politiebureau konden ze een be hoorlijke schrobbering in ontvangst nemen. Nog steeds blijken er mensen te zijn, die het gevaar van de eee onderschatten. mers kunnen zich wagen aan een fikse zwempartij ver in zee. KATWIJK AAIS ZEE Vrolijke kampavond Onder ideale weersomstandigheden ii door het bestuur van de kampeervereni-j ging Katwijk op het kampeerterrein in de duinen tussen Katwijk en Wassenaar een muziekavond gehouden. De band van de christelijke jeugdvereniging UKS ui- Leiden pnder leiding van Cees Cramer speelde een uur lang gezellige muziek. Ria Rijsdam bracht een goede accordeon-: potpourri ten gehore. Na de pauze gingen badgasten en kam-, peerders, ieder met een kistr naar het strand, waar een kampvuur werd gehouj dep. Elly en Ria Rijsdam (accordeon) er Thea Elderhorst én Jan Pardon (gitaar zorgden voor kampvuuriiedjès. Geslaagd Voor het examen kinderverzorgster in koloniehuizen, uitgaande van de centrale raad voor kirideruitzending, slaagden te Leiden de volgende leerlingen van de christelijke Katwijkse industrie- en huis houdschool: Edith Christ te Katwljx aan den Rijn, Ditje Noort te Oegstgeest, Dikky Kuyt en Geertje Schaap.te Kat wijk aan Zee en Truus van der Mey t< Rijnsburg. Geen der kandidaten wert afgewezen. Spreekbeurt Morgenavond houdt df. H. Ligtenberf van Rotterdam een spreekbeurt voor d« Gereformeerde Gemeente in Nederland Aanvang hal facht jn gebouw Casa Cara Garage brandje In garage Den Hollander aan de Voor straat geraakte een personenauto in brand Terstond sleepte het personel van de ga rage de brandende auto naar buiten, de brandweer het vuur doofde. De auto werd vernield. Zee schonk vurige kist Op het strand spoelde een kist aan ?n aantal flessen. Na onderzoek bleek de inhoud uit ohemicaliën te bestaan, die noewel niet vergiftig, uiterst brandbaar waren. De politie zorgde voor ve naar veiliger plaats. Tevens plaatst zij nogmaals tot badgasten de waarschuwing aangespoelde voorwerpen terstond a •ven bij de politiepost. Scooterrijder gewond Een Duitse scooterrijder zag op het Em- maplein te laat, dat uit het Waaigat eei bestelauto aankwam. Om een aanrijdingj voorkomen zwenkte de scooterrijder r links en raakte daardoor de trottoir band; hij sloeg enkele malen over de kop. Met inwendige kneuzingen werd de r ter verpleging naar een ziekenhuis ot gebracht. Spuitwater bluste Op onverklaarbare wijze brak in geparkeerde auto brand uit. Een in de buurt wonende Katwijker zag het 'ist het brandje te blussen met spuitwater. Een goede tip voor de brand weerkorpsen Hoog en laag water Woerusdag: hoog water 4.34 en 17 uur (springvloed)laag water 0.24 en 12.42 uur. Strandevangelisatie Vanavond acht uur wordt bij de Oude Kerk strandevangelisatie gehouden. Ds. Offeringa. hervormd predikant, spreekt over: Hoeveel is één? Het evangelisatie koor onder leiding van de heer D. van der Plas verleent medewerking. Avondconcert De christelijke muziekvereniging UNI geeft vanavond acht uur een concert in het Park achter de Rehobothkapel. Kapsalons heropend Vanmiddag drie uur heeft de heer H. Bedeker zijn gemoderniseerde kapsalons, Voorstraat 73. heropend. Velen kwamen gelukwensen aanbieden. Tal van bloem stukken sierden de zaak. RIJNSBURG Meisje aangereden Gisteravond is de 14-jarige Maria Schijf >p de Langevaart door een auto aange reden. Zij liep verwondingen op aan het linker bovenbeen. Dokter J. Timmer» liet haar naar het academisch ziekenhuis te Leiden brengen Vlllabouw "nens de heer C ,v. d. Vijver is door irchitectenbureau Kraan en van Nieuwkoop te Oegstgeea, het bouwen i«n viMla aan de Sandblaan opgerlrs- i*n d« firma A. Ouwehand te KaV wijk aan Ze».

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 4