Meisj es-h.b.s. op Garenmarkt nam afscheid van directrice Christelijke kweekschool had een geanimeerde sportdag 's Avonds werd in Den Burcht een toneelstuk opgevoerd Hópital Wallon op hoek Rapenburg-Laiigebrug NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 ZATERDAG 4 JULI 1959 Agenda voor Leiden Zaterdag Speeltuin Oosterkwartier, van 3 uur af: kinder- en tuinfeest. Maandag Geref. Oude-Vest/kerk, 8 uur: Gerefor meerd kerkkoor oi.v. Chr. Hanegraff, m.m.v. R. van der Meer, hobo, H. de Graaf, fluit en S. de Zee, orgel. Gebouw Steensohiuur, 8 uur: vertrok excursie Aquariumverendging Mare 1, 3 uur: aandeelhoudersvergade ring De Leidsche Broodfabriek. Stadsgehoorzaal, kleine zaal. 7 uur: in schrijving deelnemers 3-okfcober-optocht voor kinderen; van 8.30 af voor ouderen gelegenheid tot inschrijving. Dinsdag Pieterskerk, 8.15 uur: Concertgebouw orkest o.l.v. Bernard Haitdnk in kader van Holland Festival. Stadhuisplein, 8 uur v. m.: vertrek K. en O. excursie naar Deltawerken. Leidsa Hout, 7 uur: estafette-wedstrij den atletiekvereniging Bolland. Het gulden Vlies, 3 uur: aandeelhou dersvergadering Leidsche textielfabrie ken gebrs. Van Wijk en Oo. Prediker, 8 uur: evangelisabiebijeen- komst. spreker de heer Maasbach. OEGSTGEEST, Geversstraat 30. 2 uur: aandeelhoudersvergadering N.V. Kam- Woensdag Kerfozaal academisch ziekenhuis, 12.50 tot 1.30 uur: middagpauze-bijeenkomst. Koor Pieterskerk, 7.30 uuir: avondge bed. Trompstraat, 8 uur: openluchtsamen komst Baptisten Gemeente. Donderdag Pieterskerk, 7.308.30 uur: gelegenheid tot meditatie en gebed. Vrijdag Stadhuisplein, 7 uur v.m.: vertrek K. en O-excursie naar Brugge en Gent. Don Boscosohool, 8 uur: uitreiking di ploma's. Ambachtssohool Haagweg, 3.30 uur: uit reiking diploma's. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De familie Moordslee (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Der Zare- witsch (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Hoe vertel ik het mijn dochter? (18 jaar). Rex 2.30, 7.15 en 9.15 uur): Olifanten- jagers (14 jaar); donderdag: Onteerde meisjes. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De wet (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: Het Nederlandse Portret, tot 31 augustus Prentenkabinet: grafische kunst van Nono Reinhold e,a. (tot en met 15 augus tus). Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopen van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 uur. Geologisch en mineralogisch museum. Garenmarkt ib: elke dag geopend van 10 tot 12 an van 2 tot 4 uur. Gravasteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst tn de vakanties), concierge: Kolfmaker steeg 16a. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Benoemingen universiteit Dr. A. G. F. van Holk, hoofdassistent aan de rijksuniversiteit te Leiden, is met ingang van 1 september 1959 benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst voor de vergelijkende en al gemene taalwetenschap aan de rijksuni versiteit te Utrecht. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is benoemd voor 1959 tof wetenschappelijk hoofdambtenaar voor de pathologische anatomie de heer R. O. van der Heul. Van 1 april 1959 tot en met 31 maart 1960 is benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar te Leiden voor de der matologie de heer A. C. Borstlap, thans assistent. Academische examens kunde: mej. M E Harberts te Den Haag. mej. J P J Kropff te Utrecht en de herij W Hogendoorn te Leiden, G H C Soeteman H A Goslinga te Beverwijk: voor het doet ex klassieke taal- en letterkunde: mej. M de r het doet ex. Ned recht: de heren 1 v d Valk te Wassenaar en O L O de Wit Wijnen te Leiden Geslaagd voor het heren J Ardon te Rc Leiden. J S van Dam te Amsterdam. J M C v d Does te Arnhem. Ch J Drevi Rotterdam. Th A Eversdijk Smulde Zwolle, M Hyman (USA), L B J Rex- Rijswijk. J Thompson flam en N J Zimmerman te V. Geslaagd voor het •burg M R Hal te Apeldoorn, Kwa Hian Goen geest. H Ponssen te Den Haag en H E Schtltte te Oegstgeest. Geslaagd voor het artsex de heren A Heyl te Den Haag. H Kerkhofs te Den Haag, G J Kiers te Leiden. J M J v d Pol te Eindhoven, H Smlüi (USA) en B O de Vries te Voorburg. Promotie LEIDEN. 3 juli Rijksuniversiteit Ge promoveerd tot doctor in de wis- en natuur kunde op proefschrift getiteld „On auto morphisms of transformationsgroups of po lynomial algebras", do heer G Laman, ge hore Waalre. Mej. Van der Vliet blijft in Leiden TTONDERDEN H.B.S.-MEISJES hebben gisteravond in de zaal van het Antoniusclubhuis aan de Mare op grootse wijze afscheid genomen van hun directrice, mejuffrouw H. van der Vliet, die vijf jaren de leiding heeft gehad van de gemeentelijke meisjes-H.B.S. aan de Leidse Garenmarkt en die onlangs werd benoemd tot inspectrice van het middelbare onderwijs voor het rayon Leiden. De wijze, waarop de meisjes hun afscheidsavond hadden voorbereid en de vorm, die zij hadden gekozen, stelden op duide lijke wijze vast, dat mejuffrouw Van der Vliet zich in de vijf jaren van haar directoraat een plaats op de school aan de Garenmarkt heeft ven, die het afscheid voor beide zijden moeilijk moet maken. Onder leiding van de dames N. H. Mak stand gekomen, die aan plaats noch tijd gebonden scheen, die de trage sfeer van "'arijse boulevard verbond met het zilte nat, en die op veel gebied mogelijk heden tot uitbeelding gaf. Met bijzonder veel ambitie had men zich toegelegd op het vervaardigen van rs en toneelattributen, zodat het ge heel ook voor de buitenstaander boeiend geheel werd. „Flitsen uit schoolleven" gaf een schets van de be paalde bestuursactiviteiten, die bij de ies waren opgevallen en de milde kritiek in de zachte vorm van goede hu- gegoten, bracht uitbundig enthou- ïe in de meelevende zaal. mejuffrouw Van der Vliet door dit spel nog niet de zekerheid had gekregen, men haar op de Garenmarkt niet ie ziet vertrekken, dan ontving zij deze in ieder geval na de revue, toen ndrukwekkende rij sprekers haar be leid prees en haar heengaan betreurde. Wethouder J. C. van Schaik opende na VRAAG KLEURADVIES EN FOLDER BIJ PLASTIC0L0R NEOERLAND N.V. Singel 514 - Amsterdam Prof. dr. A. W. Byvanck vandaag 75 jaar Vandaag is prof. dr. A. W. By vanck, oud-hoogleraar in de archeo logie en oude geschiedenis aan de rijksuniversiteit te Leiden, 75 jaaf geworden. Alexander Willem By vanck werd te Leiden geboren, doorliep het Haagse gymnasium en studeerde klassieke letteren aan de universiteiten van Leiden en Bonn. In 1912 promoveerde hij tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op een proefschrift, dat tot titel droeg: „De Magnae Graeciae historica anti- quissima". In 1913 werd hij wetenschappelijk ;nt, vervolgens conservator en daarna onderbibliothecaris van de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag, welke laatste functie hij in 1917 verwisselde vooi van privaat docent aan de Leidse un siteit. In 1922 volgde zijn benoeming hoogleraar, met de hierboven genoemde leeropdracht. Zijn verdienstèn op weten schappelijk terrein vonden hun beloning in tie benoeming tot lid van de Konink lijke Nederlandse Akademie van Weten schappen (1946). Talrijk zijn de geschriften, die van de hand van prof. Byvanck in de loop der jaren zijn verschenen. Behalve een respec tabele reeks van wetenschappelijke ver handelingen in vakbladen, schreef hij de volgende werken: „Gids voor de bezoekers van het Mi seum Meermanno Westreenianum" (1912), „Noord-Nederlandse Miniaturen (1922'25), „Les principaux manuscrits peintures de la Bibliothèque Royale et du Musée Meermanno-Westreenianum La Haye" (1924), „Byzantijnse kun; 1930, „Les principaux manuscrits a pein tures des Pays-Bas (1931), „Excerpta rn- mana; de bronnen der Romeinsche ge schiedenis van Nederland" (I; 1931, II 1935, III: 1947), „La miniature dans le: Pays-Bas septentrionaux" (1937), „De voorgeschiedenis van Nederland" (1940), „Het brevier van Beatrix van Assendelft" (1943), „De kunst der oudheid" (I: 1945, II: 1949). „De Etruriërs" (1948). „De pla ten in de Aratea van Hugo de Groot' (1949). Verbouwing studio Lido-theater te Leiden opgedragen Het architectenbureau Bruck en Iges2 te Arnhem heeft namens de directie van het Lido-theater het verbouwen van de studio opgedragen aan de Leidse firma E Halverhout. de pauze als loco-burgemeester de woor denstroom. an het slot van zijn toespraak vol rdering sprak hij de wens uit. dat mejuffrouw Van der Vliet als inspectrice de eerste klap zou mogen geven voor de eerste paal van de nieuwe meisjes-H.B.S.. "n de Kikkerpolder zal worden ge bouwd. Hiermede sloot de wethouder aan op het spel van de meisjes, die in vele schetsjes-'duidelijk hadden laten uitko- nen, dat zij op de. school aan de Garcn- narkt ernstig worden geplaagd door 'uimtegebrek. Hieraan heeft de school :elfs de naam „Sardineblikje" te danken, luim een jaar geleden werd reeds van iet ministerie van o., k. en w. toestem- ning tot het bouwen van een nieuwe school gegeven, doch het uitblijven van de rijksgoedkeuring, die is vereist voor- jen gemeente tot bouwen kan over gaan. heeft tot nu toe het slaan van de eerste paal verhinderd. Na wethouder Van Schaik voerden nog het woord dr. K. Reitsma. als voor zitter van de commissie van toezicht: dr. ■T. D. A. Boks, als rector van het Rem- brandtlyceum, die tevens namens zijn Concours hippique in Hoofddorp Woensdag 15 juli zal te Hoofddorp we- ïrom het jaarlijkse concours hippique worden gehouden, dat ditmaal een bijzon der karakter zal hebben, omdat het een jubileum-concours hippique zal zijn. De vereniging Vooruit, die altijd deze con- ;en heeft georganiseerd, bestaat dit een halve eeuw en zij wenst dit feit natuurlijk met een prachtig opgezet paar- densportfeest te vieren. Naast de gebruikelijke nummers van ok- en tuigpaarden zullen enkele spring- oncoursen worden gehouden, waaraan ai van ruiters zullen deelnemen, onder vie vele van internationale klasse. Als bijzonderheid mag worden vermeld, lat het bestuur van het gouden „Voor- lit" van de Kon. Militaire Kapel de toe- :egging heeft gekregen, dat dit fameuze grenadiers-muziekkorps in gala-uniformen het jubileum-programma extra luister zal bijzetten! Na de uitreiking van de Ko ninklijke onderscheidingen was wethouder Van Schaik de eerste die de jubilaressen van de N.V. Van Wijk en Heringa felici teerde. Van links naar rechts: de dames N. Bekooy, H. Zand vliet, H. Langezaal en P. Ver hoog. Foto N. van dor Horst Mejuffrouw H. van der Vliet, die gis teravond in het Antoniusclubhuis af scheid nam als directrice van de ge meentelijke h.b.s. voor meisjes aan de Garenmarkt te Leiden, belastte zich in de pauze met het uitdelen van ijsjes. Gezien het vurige enthousiasme, waarmee de honderden meisjes dc „levensrevue" van mejuffrouw Van der Vliet hadden bekeken, was deze koele traktatie een smeltend ge noegen. Foto N. van der Horst collega van het gymnasium, mejuffrou Smit sprak; mevrouw W van Dam-Ni derhoed. onderdirectrice van de meisjes- H.B.S.. die het woord voerde namens het docentenkorps; de presidente van de bond van oud-leerlingen, mejuffrouw S Kuenende presidente van de schoolver eniging „Ende dispereert niet", mejuf frouw Andrien Kuen. mejuffrouw Loes Bremmer, hoofdredactrice van de school krant, en de heer P. Arnoldus, oud-con- cierge. Vele sprekers lieten hun goede woorden met geschenken vergezeld gaan en Marga Kosten bood, in gezelschap van alle klas se-vertegenwoordigsters een autoradio aan. Mejuffrouw Van der Vliet toonde zich over de avond, over de hartelijke toespraken en over de geschenken zeer verrast; vooral het erelidmaatschap van de schoolvereniging werd door haar op hoge prijs gesteld. Wethouder Van Schaik deelde ons mede. dat hij waarschijnlijk voor de raadsvergadering van 20 juli een voor de opvolgster van mejuf- Van der Vliet zal doei Zie voor stadsnieuw? ook pagina 4 Veelzijdig programma afgewerkt "P\E SPORTCOMMISSIE van de schoolvereniging van de Chr. Kweek' school, V.L.A.K., heeft gisteren in samenwerking met de gymnastiek leraar, de heer M. Kouwenhoven, een sportdag voor de leerlingen ge houden. Het lag in de bedoeling om deze dag op het terrein in de Leidse Hout door te brengen, maar de regen werd spelbreker. Hierdoor moest het hele programma in een binnensportdag worden omgewerkt. In de gymnastiekzaal werden de volgt de takken van sport afgewerkt: drie sprong, hoogspringen. touwklimmen, touwtrekken en met 'n tennisbal door een ring gooien. De tekenleraar, de heer C. Visser, heeft ook aan de sportdag mee gedaan en hij bereikte goede resultaten. Bij de driesprong kwamen S. van Doorn met S. Krabbe met een sprong van 5.80 m. hel verst van alle dames. Bij de heren won B. Leurin>k met 8.30 m. Bij het touwklimmen was L. van Goor met 10.7 sec. als eerste dame aan het plafond van de gymnastiekzaal. H. v. d. Maaden wist dat bij de heren in 6.9 sec. A Kwa'kernaak wist 1.30 m. van de grond te springen. Onder doodse stilte wist B. Leurink na felle strijd 1.60 m. hoog te springen. De lichamelijke kracht kwam bij het touwtrekken op de binnenplaats bot uiting. Bij de dames wist kla6 IA na zware strijd 2A over de streep te trekken. De heren van 3C ontmoetten weinig tegenstand wonnen op een gemakkelijke mander. 1 was voor hen jammer dat verschillende potige Noordwijkere uit 3B ontbraken. Voetbalwedstrijd Na deze wedstrijden gine men naai voetbalterredn van de zendingshogeschool om daar dn een heerlijk warm zonnetji te kijken naar een voetbalwedstrijd tus sen een combinatie van klas 1 en 5 tegt een elftal bestaande udt tweede- en derde klassers. De eerste- en vijfde-klassers wonnen deze wedstrijd met 73. Sonja van Doorn wist bij de dames over alle sporten gerekend het beste resultaat te behalen, nl. 2475 punten; 2. H. van Sasburg, 2125 pnt; 3. T. van Eijbergen. 2025 pnt; 4. M Huyssoon, 1750 pnt; 5. E. Vermeulen, 1725 pnt; 6. G. Bergshoef, 1725 pnt; 7. L. van Goor, 1560 pnt; 8. A. Kwa- kernaak, 1550 pnt; 9. M. Visser, 1495 pnt. Harry v. d. Maaden werd bij de heren eerste met 2930 pnt; 2. J. Poort, 2690 pnt; 3. K. v. d. Meent, 2645 pnt; 4, R. Buys, 2550 pnt; 5, A. Ouwerkerk,2426 pnt; 6. J. Mackaay, 2410 pnt; 7. A. Moerenhout, 2345 pnt; 8. G. Mdnnaard, 2335 pnt; 9. F. Koele- wijn, 2325 pnt. Prijzen uitgereikt 's Avonds voerde V.L-A.K. in de grote zaal van Den Burcht voor haar leden en andere belangstellenden een blijspel, ge- tdteld: Om Nausikaa op. De voorzitter van Feest bij Van Wijk en Heringa Vier werkneemsters gisteren koninklijk onderscheiden NEELTJE BEKOOY, die al sedert 3 juli 1919 aan de firma Van Wijk en Heringa N.V. te Leiden is verbonden, vierde gisteren haar veertig jarig jubileum. Zij heeft heel wat tegenslagen, maar ook goede tijden ge durende die 40 jaar gekend. Mej. Bekooy bleef altijd monter en opgeruimd en zij werd een vraagbaken voor heel wat jonge meisjes. De wijze, waarop zij na 1945 (daarvoor werkte zij in de breierij) koffie, thee en lekkere hapjes verzorgde en rondbracht, was zo prettig en vriendelijk, dat zij behalve waardering, overal sympathie vond. Deze hartverwarmende woorden sprak wethouder J. C. van Schaik, nadat de heer J. W. Heringa een ieder hartelijk welkom had geheten. De heer Van Schaik overhandigde mej. Bekooy de koninklijke onderscheiding in brons, behorende bij de orde van Oranje Nassau. Naast mejuffrouw Bekooy werden nog drie jubilarissen gehuldigd: Helena Lan gezaal. die op 8 januari van dit jaar 40 jaar in dienst was. Petronella Verhoog, die op 24 november 1957 haar jubileum vierde en Helena Zandvliet, die dit op 26. november 1957 deed. Ook zij kregen de koninklijke onderscheiding. De wethouder, die de heer Heringa fe liciteerde met het feit, dat er vier me dailles tegelijk konden worden uitgereikt, had grote waardering voor allen, di< lang bij eenzelfde fi geren mogen hier w aan nemen. Zij fladderen maar van de ene betrekking naar de andere. De heer Heringa bood mej. Bekooy na mens de firma een enveloppe met inhoud aan, die ze met een stralende glimlach in ontvangst nam. Namens de Maatschappij ter bevorde ring van Nijverheid en Handel overhan digde de heer Heringa haar, evenals mej Zandvliet en mej. Verhoog, een zilveren legpenning en een fraai omlijst getuig schrift. Ook ontvingen de vier dames de kleine draagmedailli - Knai adjunct-dir cteui de dames van harte geiuk, welk voorbeeld werd gevolgd door de voorzitter van dt personeelsvereniging „De Spil", de heei A. K. van Leeuwen. De heer N. van Dee overhandigde mej :kooy namens het kantoorpersoneel eer de volle ar voelt. merkten. De jon- prachtige ring, die getuigt van s een voorbeeld| sympathie die een ieder voor hi V.L.A.K., de heer J C. Benschop, heette in zijn openingswoord in het bijzonder de directeur, mr. dr. K de Vries, en de le raressen en leraren hartelijk welkom. Hierna gaf hij het woord aan de voorzit ter van de sportcommissie, de heer J. P Mackaay, die met enkele toepasselijke woorden de eerste prijzen van de sport dag aan mej. S. van Doorn en de heer H. van der Maaden uitreikte. Hierna volgde de opvoering van het to neelstuk in drie bedrijven, dat meer dan twee uur duurde. Het verhaal Om Nau sikaa is ontleend aan de Odyssee. Het stuk. werd door de spelers en speel stere. die grote moeilijkheden met het in studeren hebben gehad, heel goed opge voerd. Na een beetje houterigheid in het begin kwamen de spelers er gelukkig al sniel geheel in. Vooral de major domo van koning ALkinoos, Pontonoos, stal door zijn spel spoedig de harten van de aan wezigen Het lijkt ons overbodig nomen van speelstere en spelers te noemen, want ieder bracht zijn rol heel goed over het voetlicht. Dit was ook aan het publiek te merken, dat het hele stuk in adem loze spanning en doodstil volgde. Dit is zeker niet in de laatste plaats te danken aan de regisseur, de heer J. C. BantelsmanDe tekenleraar, de heer C. Visser, heeft alle decors en kleding voor dit stuk verzorgd. Namens de aanwezigen dankte mr. dr. K. de Vries de speelstere en spelers voor hun zeer goede spel en de heren Bartels man en Visser voor de vele tijd, die ze aan de voorbereiding van dit stuk hebben gegeven. De voorzitter van V.L.A.K. feliciteerde de vierde-klassers, die examen hebben af gelegd, tenslotte namens het bestuur. GEMEENTE LEIDEN Oiticiëlm publicatie* Verkeer Burgemeester en wethouders van Lel den brervgien ter openbare kennis, dat de Kerkbrug met ingang van 6 juli a.s. voor de duur der herstelwerkzaamheden ia afgesloten voor het verkeer met alle voer tuigen, rij- en trekdieren en vee, alsmede voor voetgangers, in beide richtingen. Avondmuziek Leiden Aangezien de kerkvoogdij van de Her vormde Gemeente te Leiden er bezwaar tegen heeft gemaakt, dat deze zomer organisten van buiten de stad aan de a vond muziek in de Pieterskerk mee werken. wordt dit seizoen afgeweken van het reeds gepubliceerde programma. Voor elke bespeling zullen datum en pro gramma afzonderlijk bekend worden ge maakt. i.yvfï' Leiden Hópital Wallon, Rapen burg. Dat staat in de linkerbovenhoek van deze briefkaart, die de heer S. Gorree, Hooftstraat 157 Alphen aan den Rijn, ons toezond. Het stond op de hoek van het Rapenburg en de Langcbrug, aan dc andere kant van het w(jkgebouw Rehoboth. Op het Rapenburg is sinds 1910 niet veel veranderd. Het Hópital is in de twintiger jaren als ziekenhuis opge heven en heeft na de brand van het stadhuis tot de herbouw als raadhuis diend; zo was de naam althans, of schoon de raad er nooit een vergade ring hield. Het was feitelijk een on afdelingen de i ■uimd ntescci orlog I an hel het eind nderdak voor studenten. Zoals dit gebouw oorspronkelijk een patriciërshuis een andere be stemming kreeg, verging het alle hui zen in de rij van de Langebrug tot de Houtstraat. Het huis ernaast, num mer 14 dus. was kantoor, op 'nr. 16 woionde de weduwe van prof. Zaajjcr, nr. 18 was woonhuis met kamerver- huur voor studenten, evenals nr. 20. in het grote patriciërshuis nr. 22 (met trap, nu de Maatschappij voor Toon kunst) woonde prof. Van der Hoeven (het heeft ook dienst gedaan als oos ters instituut). Daarnaast het huis van de familie Van Crancnburgh (nr. 24), waar nu de r.k. studentenvereniging Sanctus Augustinus is gevestigd. Het pand nr. 26 is vele jaren de woning geweest van prof. Chantepie de la Saussaye. nu kantoor van het museum van oudheden. Ten slotte hei museum van oudhe den. dat in de tijd waarin de foto is gemaakt, juist deze bestemming had gekregen, na het verlaten van het ge bouw door „natuurlijke historie" (nu Raamsteeg). Voordien was „oudheden" aan de Breestraat 18 (tegenwoordig belastingkantoor). Aan de gevels is nagenoeg niets ver anderd en ook achter de gevels is bijna alios nog zoaJs hot In 1900 was. Mulo-geslaagden in Leiden Voor het eindexamen mulo-B slaagden: J. F. Schouten en J. Stikkelorum te Leiden; J. A. M. Brussee, Oegstgeest; W. H. Vooijs, Katwijk aan Zee; X. D. Roe- mar Said, Noordwijk; S. M. Neuteboom, Leiden; H. J. van Wouw, Leiden; N. Dub beldam, J. L. Durieux en E. J. van Leeu wen, allen te Katwijk; J. Dijs, C. Chr. van Holst en J. Terlouw, allen te Bode graven; C. M. van Rooijen, Katwijk aan Zee; C. Rijnsburger. K. N. de Vrij en J. J. N. Brinksma, allen te Leiderdorp; J. Dorrepaal, ZoeterwoudeF. Lindhout en P. C. Plug te Noordwijk; M. W. v. d. Jagt, Zoeterwoude; P. Möhlen. Abbenes; C. Segaar, Voorschoten; P. Sosef, Rijns burg; W. B. van Til, Oegstgeest; C. Var- kevisser, Katwijk. Diploma A: A. v. d. Plas en Zw. A. Veldhuysen te Katwijk aan Zee. Er werd geen kandidaat afgewezen. Opdracht voor Wernink Aan Weminks betonmaabsohappij te Leiden is opgedragen het bouwen van een watertoren te Assen voor rekening van gemeentewerken en -bedrijven aldaar. Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a, Leiden, tel. 23405 Zelfbedieningszaak aan Doezastraat, Leiden De N.V. Albert Heijn te Zaandam heeft aan de firma Bik en Breedevelt te Lei den het verbouwen van het winkelpand Doezastraat 6 tot zelfbedieningezaak op gedragen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3