Jlieutue feiitsrtje GTouraitt Krachtproef voor Franse regering Debré sterker dan vakbondsleiders? Stakingsbevel werd niet ingetrokken tnclonesië wil peer wapens Kongolezen geven bloemen, blanken gooien tomaten Russische concessies of geen enkel akkoord? Ziek meisje in bed verbrand Levensgevaarlijk spel op feest in Etten-Leur Aanranders schuldig Voorstel tot verbetering lonen met 5,5 procent Twee meisjes met redder bij Cadzand verdronken Wil® (HAANDAG 15 JUNI 1959 BUREAUS: Steenstraat SI Directie. Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel 31441. ADVERTENTIES: 10.20 per millimeter. Familieberichten f0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58930 Veertigste jaargang no. 11588 Directie: F. DIEMEB Hoofdredaotenr: Dr. E. CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantuasticfi is $ljÊ&leoen mijn bert in tcgljcnspoef N.L.C.- SPEURTOCHT Zie de krant van A.S. WOENSDAG 'AL DE STERKE REGERING van premier Debré machtiger blijken te zijn dan de Franse vakbonden die hebben aangekondigd dat van Irgcnochtend vier uur tot 's middags twaalf uur het Franse spoorweg- psoneel zal staken? In Parijs wachtte men vanmorgen in spanning op de joop van de krachtproef, terwijl de afgevaardigden van de spoorweg- kbonden de toestand voor de zoveelste maal bespraken. ^et gaat, zoals gewoonlijk, om een loongeschil. De drie grote vak- pden hebben hun leden opdracht gegeven het werk neer te leggen, anneer dit inderdaad gebeurt, is het goed mogelijk dat verschillende pere vakbonden tot sympathiestakingen besluiten. Onder andere zou t kunnen betekenen dat ook de Parijse Metro stil komt te liggen en het pndpersoneel van de Air France niet aan het werk gaat. Premier Debré staat op het stand- nt dat de Franse economische toe- ind dergelijke grote stakingsacties k kan verdragen en heeft ver- jiard dat de regering in ieder ge- 1 een deel van het personeel zal fderen als het tot een staking icht komen. Hij heeft bovendien vakbondsleiders opdracht, ge- yen, de staking af te gelasten. betreft de geëiste loonsverhoging de regering meegedeeld, dat daar op het ogenblik niet kan worden lacht. Zij besdhouwt zo'n verhoging IONDSPRESIDENT KAN IN ÉÉN STEMMING WORDEN GEKOZEN (Van onze correspondent) BONN, maandagmorgen. De verdeling van de 1038 mandaten in „Bundesversammlung" die op 1 juli j nieuwe president van de Bondsrepu- iek moet kiezen, is thans bekend. De D.U.—C.S.U. heeft er 517 en komt dus 'temmen aan de absolute meerderheid lort. Haar coalitiegenote in de rege- jj, de „Deutsohe Partei", heeft echter mandaten, zodat de kandidaat der bei- partijen als alle afgevaardigden |i bij de geheime stemming aan de ijdiscipline houden reeds bij de eer- stemming kan worden gekozen. I.P.D., Vrije Democraten, Vluchtelin- l-Partij en „Bayerpartij" hebben de Iterende 497 mandaten. Een missie van het Indonesische er onder kolonel A. Jani zal Ame- [a, Engeland, Frankrijk, Denemar- Zweden, West-Duitsland, Italië, |id-Slavië en Tsjechoslowakije be- èken om wapens, munitie en mate- el voor de vestiging van een wa- pindustrie te kopen, aldus ver karde Jani te Karatsji. lij vertelde, dat Oost-Europa waar- pjnlijk lange kredieten zal aanbieden )r lichte wapens en munitie en dat pt-Duitsland bereid is op goede voor- prden industrieel materiaal te leveren. IVERSTRÖMING IN HONGKONG 37 DODEN p Hongkong zijn 37 mensen omgekomen i langdurige regenval die gepaard et overstromingen en aardverschui- In vier dagen tijd is evenveel i gevallen als normaal in de eerste i het jaar valt. woningen en hutten werden in I dichtbevolkte centrale district van weggevaagd en voor miljoenen jdens schade werd aangericht. als een maatregel van inflatorisch karak ter. Dit nu wordt door de vakbonden van spoorwegpersoneel tegengesproken. Naar hun mening is slechts sprake van het inhalen van .een achterstand. De Franse premier heeft de drei ging besproken met de leiders der Op de officiële verjaardag van de Britse vorstin woonde ko ningin Elizabeth zaterdag de kleurrijke Trooping de Colour bij. Achter haar prins Philip. Vader redt kind en verdrinkt De 37-jarige heer E. van den Besseiaar uit Boxtel is zaterdagmiddag na het red den van zijn negenjarig zoontje verdron ken. Hij was met de jongen gaan vissen in de Beerze. De jongen tuimelde op een gegeven ogenblik in het riviertje. Zijn vader sprong hem meteen na, greep hem en slaagde er in zijn kind boven water te houden. Te hulp geschoten vissers staken de jongen een hengelstok toe. waaraan hij op de wal werd getrokken. Plotseling ver dween de vader toen onder water. Hij is daaruit later levenloos opgehaald. Belgisch minister op bezoek lE BELGISCHE MINISTER voor I de Kongo, Maurice van Hemel- pk, heeft zaterdag een Afrikaanse puw ten voorbeeld gesteld aan de anke inwoners van de Kongo. be Europeanen hebben de minister, die p studiereis door de Kongo maakt, bij P aankomst te Boevakoe met kreten als prrader" en ,go home", met rotte tu iten en met wegversperringen begroet, n Kongolese vrouw daarentegen over- pdigde de minister bij de residentie van 'provincie-gouverneur een boeket bloe- |n. De minister omhelsde de vrouw en P tot de aanwezige blanken: „Laat dit p voorbeeld voor u zijn". Na dit tafereel phte de menigte Kongolezen de minis- f hartelijk toe. De Europeanen reageer- p echter niet. pe Europeanen dn de Kongo zijn van| tiling, dat Van Hemedrijoks politiek, die Pet ledden tot onafhankelijkheid va ngo, te snel wordt doorgevoerd, 'e Afrikanen zelf kan het echter niet genoeg gebeuren. Op het vliegveld van Boevakoe werd de minister verwel komd door een groep van twaalf Afri kanen, die middels spandoeken on middellijke onafhankelijkheid voor de Kongo eisten. De blanken waren minder zachtzinnig. Langs de gehele weg van het vliegveld naar de residentie in Boevakoe stonden borden met minder sympathieke opmer kingen. Bij een wegversperring, gevormd door Europese wagens en vrachtwagens, werd de wagen van de minister en de gouverneur-generaal met tomaten beko- In Boevakoe zelf waren 's nachts de vlaggen, die op de openbare gebouwen waren gehesen, door onbekenden ver wijderd. De Kongolese bevolking van de stad toonde echter duidelijk niets met de rel letjes van doen te willen hebben. De po litie kon daardoor de situatie meester blijven. Wel wordt verwacht dat strenge maat regelen genomen zullen worden tegen de betogers, die door hun activiteiten de samenwerking tussen blank en bruin zouden kunnen belemmeren. grote christelijke en sociale vakbon den de communistische leiders werden niet ontvangen. De vakbonds leiders beschouwen de maatregelen die de regering wil nemen als een inbreuk op het stakingsrecht. Het gesprek dat de leiders der vakbonden vandaag nog voerden, scheen voornamelijk te gaan over de vraag of de uitgeschreven sta king inderdaad algemeen zou kun nen zijn. Dit moet per se het geval zijn. Mocht men tot de conclusie komen, dat de dreiging van de rege ring toch te sterk is, dan verwachtte men dat vandaag nog opnieuw con tact met premier Debré zou worden opgenomen, om ter elfder ure een schikking te treffen. Bij het ter perse gaan van deze editie werd uit Parijs gemeld, dat de vakbonds leiders zich bereid verklaard hebben het stakinigsparool op te schorten als de rege ring toestemt in het houden van nieuwe besprekingen over de loonkwesties. MICHÈL DEBRÉ belangrijke krachtmeting Albert en Paola bedolven onder de bloemen Prinses Paola en prins Albert hebben zaterdag hun rondrit door België be sloten met een autorit in een open wagen door Ostende. Er deden zich ongekende tonelen voor: duizenden en duizenden mensen veel meer dan het aantal inwoners van Ostende bedolven het prinselijk paar letterlijk onder ton nen bloemen en confetti. Het was voor de politie onmogelijk ,de enthousiaste menigte buiten de afzetting te houden. New York Times: nog één troef vandaag de zesde week inge gaan, die volgens vele waarnemers de laatste week zal zijn. Het beste wat de westelijke delegaties nog van de conferentie verwachten, schreef de New York Times van daag, is een gezamenlijk rapport aan de regeringsleiders over de uit eenlopende meningen omtrent West-Berlijn, de Duitse hereniging en de Europese veiligheid. Bloedige onlusten in Kerala Bij gevechten tussen tweeduizend anti communistische betogers en de politie va het dorp Ankamali in de onder commi nistiseh bestuur staande Indiase sta: Kerala zijn zaterdag zes personen om h< leven gekomen en 32 gewond. De meeste betogers behoorden tot de Congrespartij van premier Nehroe, die deel uitmaakt van de sterfte oppositie in deze staat. Het is reed6 verschillende keren tot botsingen gekomen tussen de politie en met stokken en messen g pende burgers. Zaterdag overviel de menigte het poli tiebureau van de stad om te trachten een man te bevrijden die was gearresteerd, omdat hij had gepost bij een coöperatieve drankwinkel. Reeds enkele maanden pos ten de anti-communisten in Kerala bij deze, door de regering gedreven drank- zaken in Kerala. Slachtoffers in Goa begraven De acht slachtoffers van de veronge lukte Martine Mariner van de Konink- marine zijn zondag op het r.k. Vasco da Gama-kerkhof van Nova Goa (India) et militaire eer begraven. De gouverneur-generaal van India, brigade-generaal Vassalo e Silva, woonde de requiem md6 en de begrafenis bij. Ook waren aanwezig de bevelhebbers van de land-, zee- en luchtstrijdkrachten in Goa en officieren en bemanningen van Neder landse schepen die in de Mormugobaai voor anker. De acht doodkisten werden geplaatst in een graf in de vorm van Kapitein-ludtenant ter zee W. de Groot i luitenant ter zee I J. H. van den zijn hier uit Karatsji aangekomen om onderzoek in te stellen naar de oorzaak van de ramp. Zij woonden ook de begra fenis bij. Vanmiddag is om 4 uur in het marine vliegkamp Valkenburg een herdenkings dienst gehouden met als voorganger de vlootpredikant C. R. H. Ter Haar Romeny. Morgenochtend is er een r.k. dienst. Zaterdagmiddag is brand uitgebroken n het pand Nieuwe Kampen 1 te Nuland bij Oss, waarbij een zesjarig meisje levend verbrand. Bij het uitbreken van de brand was de gehele familie, de gemeentearbeider Bosch met vrouw en vijf jonge kinderen, thuis. De zesjarige Nellie, op een na de oudste der kinderen, lag ziek op bed. Bij j vergeefse pogingen dit kind te red- is de vader door de vloer gezakt. Hij liep lichte verwondingen op. De andere kinderen konden zichzelf in veiligheid brengen. De brandweer van Nuland heeft brand geblust. Het kleine oude huisje s met riet gedekt. De oorzaak van de ind is waarschijnlijk het overwaaien vonken van de gemeentelijke vuil verbranding. Het gezaghebbende blad voegt hier echter aan toe: „Mogelijk komt deze voorspelling echter niet uit door de ver wachte Russische reactie op de medede ling dat deze vruchteloze besprekingen geen topconferentie rechtvaardigen". Sommige westelijke diplomaten zijn n.l. van mening dat er na een dergelijke mededeling een langzame maar duidelijke neiging tot een concessie in het Russische standpunt zal komen. Er is aldus de New York Times een aanzienlijk verschil van mening tus sen de westelijke delegaties over het tijd stip van hun diplomatieke zet: formele indiening van voorstellen over West- Berlijn en een informele waarschuwing aan Gromyko, dat de conferentie bij ver werping van deze voorstellen zal eindigen met weinig hoop voor een topconferentie. „De Britse delegatie wil deze troef langzaam en zorgvuldig uitspelen. De Britse diplomaten blijven ervan over tuigd dat zorgvuldige tactiek op geheime vergaderingen nog een concessie van Gromyko zouden kunnen opleveren die Oost en West in staat zal stellen het eens te worden over een tijdelijke regeling voor West-Berlijn. Maar een dergelijke diplomatie, zo geven zij thans toe, zal alleen slagen als Gromyko zich ervan bewust is dat er geen „topconferentie zal zijn zonder overeenstemming hierom trent", zo besluit het Amerikaanse blad RAKET FLADDERDE NAAR BENEDEN „Professor doctor'De Bruyn wist het allemaal niet zo best (Van onze speciale verslaggever) HEB IK daar nou m'n goeie geld voor betaald?„Zag je die vlammen? geweldig, hè.„Geen klappertje, maar een lacher tjeDeze en andere reacties klonken op onder de duizenden aan wezigen, die zaterdagmiddag op de Klappenberg te Etten-Leur de mis lukte start van een raket aanschouwden. Het projectiel, een twaalf kilo wegend torpedo-achtig gevaarte, steeg, na een geweldige knal, vuur- stralend spuwend naar boven, gleed op vijftig meter hoogte plotseling uit z'n baan en fladderde toen, gehuld in vlammen en rook, verlamd naar beneden, waar het op een tarweakker uiteensloeg. Niemand werd ge lukkig geraakt, doch dit was eerder aan de wind dan aan het dol ge worden ding en de voorzorgsmaatregelen te danken. Een meter of dertig achter de lanceer- lanceerplaats brandend was neergestort, plaats stond het getuige de opmerkingen, zich nauwelijks van de gevaren bewust zijn geweest. Terwijl enkele mannen de brokstukken bij elkaar zochten en daarbij links en rechts het graan vertrapten, zei een ad judant van de rijkspolitie lachend: „Nee, mensen, ga maar rustig naar huisze proberen 't geen tweede keer, want de raket is stuk De reacties bij versohillende leden van de Koninklijke Nederlandsche vereeni- ging voor luchtvaart waren wel iets an ders. Ze waren naar het Westbrabantse Etten-Leur gekomen om daar hun jaar vergadering te houden en hadden net de fly-past van vliegtuigen gadegeslagen over de plaats, waar de Luikse graaf de Lambert vijftig jaar geleden de eerste vliegmachine van Nederlandse bodem trok. Bij de gedenknaald, die dit histori- sche feit voor het nageslacht gestalte heeft gegeven, hadden ze ook een herden kingsrede van hun voorzitter, de heer C. Kolff, aangehoord, evenals een speech van de directeur-generaal van de rijks luchtvaartdienst, de heer J. W. F. Backer. „Levensgevaarlijk", zei er een, toen hij het projectiel zag staan. „Welke idioot heeft dit verzonnen?" En toen de raket met veel gesis en gefluit mislukte, ging een verontwaardigde autoriteit van Y~' Nationale luchtvaartlaboratorium hier daar de rijen langs, vragend wie h achter zat en wie hier vergunning v< had gegeven. We hebben deze heer antwoord kunnen geven. Want de geestelijke vader van de raket, die zich prof. dr. A. J. de Bruijn uit Amsterdam noemt en bovendien nog directeur is van het Nederlands vaartinstituut, hadden we even ontmoet, zenuwachtig zwoegend prutsgevalletje. „Lange afstandsbediening", zei hij. „Je drukt even op een knop en weg ding Er zitten duizend, speciaal ge zegelde brieven in, die met een parachute naar beneden moeten komen. De bezit ters kunnen er maandag van zeggen, dat ze per raket zijn afgeschoten. „Hoever gaat dat projectiel eigenlijk", vroegen we nog, terwijl de ,,prof." en kele instructies aan z'n doohter gaf, die zich later een ongeluk zou schrikken bijna gillend weg zou lopen. „Ik hoop dat hij niet verder komt dan twee kilometer", luidde het antwoord. „Het is anders zo moeilijk zoeken bossen, weet u Inderdaad, we begrepen het mislukte start, alhoewel de „prof. klaarde er niets van te snappen. Toen de raket nog geen twintig meter zochten zijn schoonzoons angstig r en der verspreid liggende brokken, aronder de met brieven gevulde cilinder Vergunning De „hooggeleerde" De Bruijn was in het bezit van een vergunning. Het was een authentiek, gezegeld stuk met de handtekening van de heer J. P. Godwaldt er op, burgemeester van Etten-Leur. Wat deze gezagsdrager en beschermer van de openbare veiligheid bezield heeft, toen hij het papier tekende, zal altijd wel een raadsel blijven, tenzij hij dacht dat het afvuren van een raket ongeveer hetzelfde is als het afsteken van vuurwerk. Volgens de vergunning was het lan ceren van de postraket aan enkele voor waarden gebonden. Eén ervan o.i. de meest ridicule luidde, dat de comman dant van de gemeentelijke brandweer en die van de ter plaatse gestationeerde rijkspolitie zich op de hoogte moesten stellen van de onfeilbaarheid van het lanceerapparaat, terwijl ze tevens de overtuiging moesten hebben dat het pro jectiel de vastgestelde baan zou beschrij ven. We vragen u: als het de Duits. Amerikaanse naamgenoot van „professor (Zie vervolg op pagi 5) Maar jury bepaalt! geen doodstraf De vier blanke Amerikaanse jon gens, die ervan werden beschuldigd 'n negentienjarig negermeisje te heb ben verkracht, zijn schuldig bevonden aan het tenlastegelegde. De jury die hen veroordeelde vroeg echter onmid dellijk clementie voor de veroordeel den, hetgeen betekent dat de rechter niet de doodstraf zal kunnen uitspre ken. De rechter kan de jongelui 16, 18, 20 en 23 jaar oud nu veroorde len tot levenslang, maar het is even goed mogelijk dat zij er met een voor waardelijke straf afkomen. In de Amerikaanse staat Florida, waar het proces wordt gevoerd, kan voor het aanranden van een vrouw de dood straf worden uitgesproken, doch het is nooit voorgekomen dat een blanke deze straf kreeg wegens het aanran den van een negerin. Daarentegen zijn in verband met dit feit sedert 1924 37 negers terechtgesteld, terwijl op 't ogenblik vier negers op hun terecht stelling wachten. Het vonnis zal vermoedelijk over onge veer een maand worden geveld. Slechts de advocaat van een der jon gens heeft verklaard in hoger beroep te -aulien gaan. Jongen door gevonden projectiel gewond Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur vond de 11-jarige C. P. udit Amsterdam bij het spelen in de duinen een voor werp. Toen hij later in het caravankamp „De Duinrand", waar hij logeerde terug keerde liet hij het voorwerp vallen, waar door het ontplofte. Met zeer ernstige verwondingen aan beide benen werd de jongen naar het marinehospitaal te Over- veen vervoerd. Zaterdagavond bleek het levensgevaar te zijn geweken. Een paar kampbewoners werden door rondvliegende scherven licht gewond en werd beschadigd. VAKBONDEN IN METAALINDUSTRIE: (Van onze sociaal-economische redactie) Bereikten de werkgevers- en werkne mersorganisaties in de metaalindustrie in maart reeds in principe overeenstemming over invoering van de werkolassificatie, werktijdverkorting en afschaffing van de tariefbasislonen, thans hebben de drie werknemersvafcbondien bij de werkgevers organisaties de voorstellen ingediend voor een verbetering van de lonen. Bij hun loonvoorstel zijn de vakbonden er van uit gegaan dat het S.E.R.-advies voor 1959 en 1960 een grotere economische ruim te. aan wezig acht en dat de metaalindustrie nog uitgaat boven de nationaal gemiddeld mo gelijk geachte verbeteringen. m I# ff Y^\ -:ivr i-.f Onderstroom zoog hen mee Twee meisjes van resp. 13 en 14 jaar en een 30-jarige man, die hen trachtte te redden, zijn zaterdag middag bij Cadzand in zee verdron ken. De meisjes behoorden tot de hervormde meisjesvereniging Ema nuel uit 's Heer Arendskerke, die het weekeinde zou doorbrengen in het jeugdvormingskamp Hedenesse in Cadzand. De groep stond onder leiding van de dames Almekinders en Ossewaarde en hun echtgenoten. Even voor vijf uui kw^m de groep op het strand aan, waar op dat moment een straffe noordenwind stond. Men wist niet, dat er een levens gevaarlijke onderstroom in het water was en waarschuwingen ontbraken, zo dat vijf meisjes onbevreesd het water ingingen. Zij waren nog maar kort in het water toen zij werden weggezogen. De heer C. P. Ossewaarde, waohtmees- ter der rijkspolitic, schoot de kinderen direct te hulp en wist er drie buiten de gevaarlijke zone te krijgen. Bij zijn po. gingen Hannie Eversdijk en Martie Weststrate te redden werd hij zelf mee gezogen. Hij verdronk met de twee meisjes. Kort daarna versoheen een motorred- dingsvlet, die echter te laat kwam om^ Links ziet men de heer De Bruyn bij het aanbrengen van- de elektrische leidingen ai zijn postraket, die zaterdag t dertig seconden weer op de grond lag. Rechts is de start te zien van het ding, dat de eerste Nederlandse postraket had moeten worden hulp te verlenen. De verslagen groep is direct hierna per auto naar 's Heer Arendskerke teruggekeerd. Voor het Noordwijkse strand is gister middag de 18-jarige A. Knoppert uit Voorhout verdronken toen hij in een mui was geraakt. De mui was ontstaan door de sterke noordenwind. Het stoffelijk overschot is later aangespoeld. In Emmen verdronk zaterdagmiddag in het Oranjekanaal de achtjarige Harm Alberts, nadat hij van een brug was gevallen. Bij het rivierstrandje in Papendrecht verdronk zondagmiddag de tienjarige Adrie Bras uit Dordrecht. Zij was daar met haar moeder en raakte in diep water. 11. 7 De huurbijslag 1957 dient verwerkt te worden in de loonschalen, waarbij ver wacht wordt dat het college van rijks- bemiddelaars toestemming zal geven tot goedkeuring van een maximum gemeenteklasseverschil tussen de eer ste en de vierde gemeenteklase van 7 cent (in de vijfde gemeenteklasse zijn geen metaalindustrieën werkzaam) volgens een afwijkend systeem. 9 Aan de laagstbezoldigden die niet in tarief kunnen werken dient een extra premietoeslag uitbetaald te worden. De Christelijke metaalbedrijfsbond heeft reeds aangetoond dat in de eer ste helft van 1958 ongeveer 17.000 werk nemers met minder dan f 60 netto per week naar huis gingen. 9 Voorgesteld wordt de lonen te verbe teren met 5% procent. Nu een vrijere loonpoliitek per bedrijfstak mogelijk is gemaakt, menen de drie bonden, de Christelijke metaalbedrijfsbond, de Ned. kath. metaalbewerkersbond en de Algemene Nederlandse metaalbedrijfs bond dat een dergelijke loonverbete- ring verantwoord is- Over het voorstel zijn nog besprekingen met de werk- In verband met het feit dat partijen be reid blijk ente zijn een C.A.O. af te sluiten voor 3Vz jaar, zal ook nog gesproken moeten worden over eventuele tussentijdse verbeteringen van de lonen. Voor het be reiken van overeenstemming zal achter veel gelegen zijn aan de verhoging de lonen die per 1 juli aanstaande bereikt zou kunnen worden. De C.A.O. voor de metaalindustrie liep per 1 januari af, maar is daarna in totaal nog een half jaar verlengd. De werktijdverkorting waarover al over eenstemming bestond, houdt in dat op 1 januari 1960 begonnen zal mogen worden met een uur verkorting per week en per 1 juli 1960 zal maximaal drie uur gekort mogen worden, eventueel gepaard gaande met een invoering van de vrije zaterdag. Eind 1962 zal de werktijdverkorting voor de hele metaalindustrie een feit moeten zijn. De in te voeren werkclasificatie be tekent dat afgestapt wordt van de grove indeling in geschoolden, geoefenden en ongeschoolden. Er komt een fijnere inde ling aan de hand van objectieve normen en op deze basis zullen ook de lonen wor den vastgesteld. In ledenvergaderingen die door het ge hele land worden gehouden, lichten op het ogenblik de drie bonden hun leden in over de inhoud van de voorstellen. Beëdiging B. Roolvink De heer B. Roolvink is vanochtend te Soestdijk door H.M. de Koningin beëdigd als staatssecretaris van sociale zaken. Koeler De Bilt verwadht tot mor genavond Wisselende bewolking met enkele verspreid voorkomende buien. Matige, nu en dan vrij krachtige noordwestelijke wind. Gematigde tempera turen. (Opgemaakt om 11,15 uur). DINSDAG 16 JUNI

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1