■144.-; MR. DR. J. VAN BRUGGEN neem Gillette mee... (Merkwaardige vandaag zeventig jaar carrière) i ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft FORTY FOUR Maximum regensnelheid Horeca wil bezoek aan restaurants activeren EXPO BEÏNVLOEDDE TOERISTENSTROOM GROTE ACTIVITEIT VAN RODE KRUIS IN 1958 N, J. Scheele op Schiphol c 5 VRIJDAG 12 JUNI 19S9 (Van een onzer redacteuren} MEESTER (in de rechten) doctor (in de wis- en natuurkunde) J. van Bruggen heeft vandaag, voor één dag, de pen neergelegd en de boe ken dichtgeslagen. Hij zei ons dezer dagen: „Op de dag, waarop ik zeven tig jaar hoop te worden zal ik mij uit de openbaarheid terugtrekken". Enerzijds is dit een gevolg van huiselijke omstandigheden, anderzijds een uitvloeisel van zijn karakter. De man. die tal van jaren en op velerlei ge bied aan de weg heeft getimmerd, en nog timmert, wenst de leeftijd, die de Psalmist de leeftijd der sterken noemt, in stilte te gedenken. „Mis schien", zo zei hij, „dat er in de avonduren nog een paar intieme vrienden komen, maar daarmee moet het wel zijn gedaan." De wens dient geëerbiedigd. Maar er zullen er zijn in den lande, die in de loop van vandaag gaarne naar Heemstede waren gereisd om de jarige de hand te drukken en met die handdruk nogmaals van hun waardering en hun hoogachting voor zijn werk en zijn persoon te getuigen. Want dr. Van Bruggen heeft velen aan zich verplicht. Niet alleen door hetgeen hij tot stand heeft gebracht of wat mede door zijn werk tot stand is gekomen, maar vooral door zijn beminnelijkheid en de sfeer van welwillendheid, die hij in colleges op vergaderingen en bij het zoeken naar een oplossing in moeilijke zaken bij betrokken partijen heeft weten te scheppen. Car Tiere Zijn en zeer merkwaardige geweest, bij meer dan een gelegenheid is daarop de aandacht gevestigd en is daarover ook geschreven. Hij begon bij het onderwijs, op zichzelf niet zo ver wonderlijk voor een zoon van een direc teur van een HBS. „Maar toen ik last kreeg van mijn gehoor heb ik het leraar schap er aan gegeven. Er waren in die tijd nog niet van die technisch volmaakte apparaten als er nu zijn en een leraar met een mankement aan het gehoor is net als een automobilist, die in zijn auto rijdt met een raampje open. Je weet niet waar het geluid vandaan komt". In de laatste jaren van zijn leraarschap was hij tevens secretaris van de Raad van Arbeid (te Goes) en dat zou bepa lend worden voor zijn verdere leven. Hij kreeg de kans zich te ontplooien in richting, die hij graag wilde gaan, zich te verdiepen in de sociale kant het leven, die hem boeiden. En hij greep Uitvoerig stil te staan bij al de func- ties, die hij tot zijn 65ste jaar heett be kleed, is overbodig. Hij werd voorzittei van de Raad van Arbeid te Dordrecht er later van die te Amsterdam. Hij werd ALLE J COSTUUMS Italiaanse stijl? Italiaans als chianti 1 Franse elegance? Frans als de Marseillaise 1 Schotse dessins? Schots als Loch Lomond! Om Haaf) - Groenmarkt 24 Het eerste deel geeft een algemeen erzicht, in het tweede deel zijn de bij zondere wetten opgenomen. De voorbe- iding tot het schrijven eist ontzaglijk veel tijd, je moet veel naslaan. Maar ge lukkig heb ik in de Eerste Kamer een uitgebreide bibliotheek tot mijn beschik king. Vandaar dat ik, elke dag, trouw als ;n schooljongen in de Eerste Kamer zit" Licht en donker Wie met dr. Van Bruggen over de ver vlogen jaren spreekt, hoort, dat de tijd. actief doorgebracht in het werk van dc sociale voorzieningen, door hem wordt beschouwd als te behoren tot de mooie, eugdevolle jaren van zijn leven. Tot somberste periode behoort die van de g. doorbraak, die in baar gevolgen zeer :r strekkend is geweest. „En ik beb toen ook tal van goede vrienden ver- aan het hart ligt hem het vraagstuk het samengaan van de Protestants- Christelijke partijen. „Ik ben van dat ngaan der protestantse partij een voorstander. Maar ik moet hier aan toe- en, dat ik niet weet of het doorvoer- is zonder dat je een afzwakking krijgt, die altijd een afzwakking naar links zal betekenen. Uit ervaring weet k. dat een samengaan geen moeilijkheden hoeft op te leveren. Maar ik weet ook, :r. op het menselijke vlak, gevoelig heden liggen. Een samengaan zou vele delen geven. Hij leidt er toe, dat in de Kamers een betere werkverdeling mogelijk wordt en daarnaast zou men meer bekwame mensen gaan ge- schikken. Maar bovenal zou ik een sa mengaan toejuichen, omdat we elkander nodig hebben Het gaat om de positie van het belijdende protestantisme, dat zich de ellende van een verbrokkeling niet kan getroosten". Mr. dr. J. van Bruggen is vandaag 70 jaar geworden. En de post zal zijn deur niet zijn voorbij gegaan. Uit alle delen van het land zullen hem wel gelukwensen hebben bereikt. Hij heeft daar ook recht op. Want in weerwil van zijn leeftijd blijft hij doorwerken. En hij zal doorwerken, zolang het voor hem dag is. Omdat hij weet dat het werk nog veel is. ringskamer, en van colleges en commissies, die "met zijn functies v&rband hielden of er uit voort vloeiden. In de ingewikkelde materie van de sociale voorzieningen werd hij is hij nog-een expert, een man, wii stem gezag had en heeft, naar wn scherp en bezonken oordcel met belang, stelling werd en nog wordt geluisterd. Politiek Een even belangrijke rol ging hij spe len in het politieke leven. Een 45 jaar is hij lid van de Chnstelijk-Historische Unie, die hij tot de dag van vandaag nog actief en met grote liefde dient, zowel in organisatorisch verband, dus in de beslotenheid van de bestuurskamer, als in het openbaar, als lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaai. Op zijn zeventigste jaar bezit hij nog een vitaliteit, die hem tot grote presta ties in staat stelt. „Ik houd mij in de Kamér vooral bezig met aangelegenheden van justitie, sociale zaken, volksgezond heid, p.b.o. en met technische kwesties betreffende het pensioenfonds. Om dit te kunnen blijven doen is het gewenst, dat ik mij bij voortduring van de materie op de hoogte houd. Als je in de Kamer het woord neemt, moet je iets steekhou dend zeggen. Je kunt niet zo maar in het algemeen een verhaaltje vertellen Daarom moet je de vakliteratuur door nemen. Drie a vier dagen m de week zit ik daarvoor in de Kamer. En elke maandag kunt u mij vinden m de uitge breide bibliotheek van de Verzekerings bank Je moet toch weten, waarover je Boek tigde kende voor dr. Van Bruggen niet, dal hij een ambteloos tijdperk binnenstapte. Zijn actieve geest ver2et zich tegen niets doen. En het land vaart daar wel bij. Het kan nog profiteren van zijn gedegen ken nis Maar ook op een ander gebied is hy „Voor de vereniging van Raden van Arbeid schrijf ik de parlementaire ge schiedenis van de sociale voorzieningen over de periode 19401945 Het boek moet verschijnen ter gelegenheid van het 40- g bestaan van de vereniging op 1 - - Hoogland schreef t 1960 Wittert destijds de Hef kan ons inderdaad wel eens toeschijnen, of de regen in werke lijke stralen neervalt. Maar dat is gelukkig slechts schijn. In werkelijk heid zijn het altijd afzonderlijke druppels, die in dit speciale geval echter met zó'n grote snelheid naar beneden komen, dat we ze als écn lijn zien. Regendruppels kunnen een maximale grootte nu eenmaal niet overschrijden, wat op zichzelf een geruststellend verschijnsel Is. niet al leen met het oog op de zomervakan ties, waarop we graag in zonnige termen vooruit denken, maar vooral ook met het oog op andere konse- kwenties. Laten we beginnen met het begin, en opmerken, dat op een rallende druppel verschillen de krachten werken In de droppel zelf is de kohesie werk zaam, dat zijn krach ten, die verhinderen dat de vloeistof in verschillende mole culen uit elkaar zou vallen. De druppel is tijdens de val ook onderhevig aan de wrijving met de lucht. Dat is dus een uitwendige kracht, die voortdurend tracht kleine waterdeeltjes vah de druppel af te trekken. Omdat de wrijving van de luchi toeneemt naarmate de valsnelheid groter wordt, is het duidelijk, dat een vallende druppel van behoorlijke af metingen het zwaar te verduren krijgt. Want de valsnelheid wordt op een gegeven moment zö groot, dat dc kohcslckracliten de watermassa niet meer bij elkaar kunnen houden, zodat de druppel In kleinere deeltjes uiteen TOCII IS HET ZO! valt. De grootste doorsnede die een druppel kan bereiken bedraagt on geveer 0,5 cm. Wordt deze grens overschreden, dan verliezen de drup pels de bolvorm en splitsen zich in afzonderlijke druppels. Dit is op zichzelf reeds een ple zierig feit. Maar er is nog een andere verrassing die ons vrolyk doet stem men. Regendruppels kunnen nl. niet met onbeperkte snelheid vallen. Met andere woorden en wat serieuzer gezegd de valsnelheid is gelimi teerd, want zij kan niet hoger wor den dan 8 m per seconde. Bij die valsnelheid is de wrijving die de druppel van de lucht ondervindt julsi in evenwicht met de aantrekkings- aarde op hem uit oefent. Hij kan dus eenvoudig niet hij bet wil- icht die de Dat I ook. snelheid een bom heeft, die van een hoogte van 2000 m is losgelaten dan zouden wc het tijdens een buitje wel erg hard te verduren krijgen! Wist U overigens, dat een knap wiskundige een formule heeft opge steld om uit te rekenen, wat U tijdens een regenbui moet doen? Zjjn eon clusie is: hard naar huis lopen. Wel licht zou U zelf ook reeds op dat idee zijn gekomen! Daai :en volgende keer. Verzekeringsagent in Vlissingen in arrest De politie te Vlissingen heeft de verze keringsagent S. van der M. uit Vlissingen gearresteerd. De man heeft volgens de politie de laatste jaren een groot aantal inwoners van Vlissingen en omliggende gemeenten bewogen gelden af te staan voor een plaatselijke firma, tot plaatsing van hypotheken op panden en bouwwer ken tegen een vrij hoog rentepercentage. De rente werd vrij regelmatig betaald, doch van het plaatsen van hypotheken was geen sprake. Het totaalbedrag van deze zwendel beloopt enkele duizenden guldens. als u met vakantie gaat In kamp of caravan, in bungalow of hotel kunt u zich dan op elk moment perfect scheren. Met GILLETTE voelt u zich steeds fris en schoon. Is uw oude apparaat geen precisie-apparaat meer? Vervang het dan door een nieuw, voor u op reis gaat. Neem een Gillette Travel Set in praktisch kunstlederen etui En dispenser met 6 Blauwe mesjes. 8.SO Nieuwe slagzinEet er eens uit (Van e e sociaal-economische redactie) Naast „met melk meer mans" en „het bier is weer best" zullen we bin nenkort met een nieuwe slagzin te maken krijgen: „Eet er eens uit!" De georganiseerde Horecabedrijven voelen althans veel voor een groot scheepse collectieve reclamecampag ne, die er op gericht zal zijn het uit gaansleven weer wat te activeren. De hotels, café's en restaurants zien namelijk tot hun leedwezen het bezoek aan deze etablisamenten eerder dalen stijgen. En dat, terwijl Nederland toch al niet zo flink uitgaat. Een vergelijking met het buitenland alhtans, bewijst weer eens, dat wij een huiselijk wolk zijn: in andere Europese landen be* *kt gemid deld 80 procent een Horecabedrijf, in derland 20 procent. H.M. de Koningin bracht gistermiddag onverwacht een bezoek aan het Sophiakinderziekenhuis aan de Gordelweg te Rotterdam. Verraste kindergezichtjes keken naar haar op bij de rondleiding door de zalen en kamers. De Koningin werd vergezeld door de voorzitter van de ver eniging „Sophia-kinderziekenhuis"de heer L. van Stolk, en de ge neesheer-directeur dr. H. Reerink (rechts op de foto). Later volgde een bezoek aan het landelijk voorlichtingscentrum voor ouders en opvoeders aan de 's-Gravendijkwal te Rotterdam. Studenten hielden in Parijs parade Honderdvijftig Nederlandse studenten van de weerbaarheidskorpsen uit Leiden, Delft, Amsterdam en Utrecht hebben don derdag in hun kleurige uniformen uii 1830 in vier compagnieën geparadeerd voor de opperbevelhebber van de NAVO. generaal Norstad, bij het Shape-hoofd- kwartier buiten Parijs. Na de inspectie maakten zij een mars. voorafgegaan door de militaire kapel van de Limburgse jagers. De commandant van de delegatie, de reserve-luitenant E. H A. de Mol van Otterloo, tevens comman dant van het Amsterdamse weerbaar heidscorps. overhandigde generaal Norstad een oorkonde met de zegels van de vier betrokken universiteiten. Onder trein. De 57-jarige C. W Wie laard uit Maassluis is gistermiddag op de onbewaakte overweg nabij Poortersha ven. die hij per bromfiets wilde passeren door de trein, die om 15 20 uit Hoek van Holland naar Maassluis was vertrokken, gegrepen en op slag gedood. Duiker redt kostbare camera van studente Een duiker heeft donderdagavond te Oban in West-Schotland een kostbaar filmapparaat van een Nederlandse stu dente opgevist. De studente, de 28-jarige mej. Lucy Schouten uit Alkmaar, vertoeft drie we ken in Schotland om te filmen. Donder dag liet zij toen ze te Oban aan boord vaD een schip ging, haar camera tussen het schip en de wal vallen. Gelukkig kon een duiker binnen een kwartier de camera, die f 3.000 kost. uit het zeven meter diepe water opduiken. De reclame-actie, die gisteren in het bedrijfschap Horeca werd aangekondigd, zal ook trachten de Nederlandse huis vrouw over te halen er eens uit te eten" en proberen de televisiekijkers van hun toesetllen weg te lokken. Want de tele visie is een van de voornaamste oorzaken van de dalende belangstelling voor het café- en restaurantbedrijf. De campagne zal er voorts op gericht zijn de zich in het resaurant wat onwennig gevoelende mens wat meer op zijn gemak te stellen, door voorlichting over gedrag, over de samenstelling van het menu enz. De bestuursleden van bet bedrijfschap, dat in hotel Wittebrug in Den Haag vergaderde, bleken gisteren stuk voor stuk te vinden te zqn voor zulk een actie, waarmee een van hen ter tafel kwam. Er bleek bereidheid te zijn om het benodigde geld daarvoor (een zeshonderdduizend gulden) dooi middel van heffingen te garanderen. Om dat men eerst nog een onderzoek naai mogelijkheden en welslagen van de actie wil instellen, werd er over de grootte van de eventueel op te leggen heffing nie! gepraat, evenmin over de stichting, die de actie zal moeten organiseren en leiden. Gesproken werd ook niet over nog een ander idee. dat leeft in Horecafkringen, namelijk om bij de verwerkelijking de vrije zaterdag ook de schooljeugd op een aantal van die zaterdagen vrijaf geven, teneinde het gezin de mogelijk heid te bieden op lang weekeinde te gi naar Engels voorbeeld. Uiteraard ziet het Horecabedrijf hier winst in en de ge dachte is daarom geopperd, om met dit idee minister Cals eens te gaan ve sen. Maar voorlopig is dit idee var tweede plan en heeft de eerder genoemde collectieve reclame-actie voorrang, blee kons bij informatie. In de bestuursvergadering van het be drijfschap nam de heer J. G. Meijer uit Den Haag afscheid als voorzitter. Hem werden woorden van waardering toege voegd door de plaatsvervangend voorzit ter Joh. Wagener, die ook de nieuwe voorzitter, de heer G. J. H. Moussault uit Wassenaar, in het bestuur verwel komde. Jaarverslag van de A.N.V.V. Meer propaganda in buitenland is noodzakelijk (Van onze speciale verslaggever) JET IS vooral aan de invloed van Wereldtentoonstelling te Brussel te danken, dat het buiten landse bezoek aan Nederland zich in 1958 gunstig is blijven ontwikkelen, zo merkt de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenver keer in haar vandaag gepubliceerde jaarverslag op. Ook de belangrijke vereenvoudiging der grensfaciliteiten welke begin vorig jaar is ingegaan, heeft het reizen naar ons land gesti muleerd. Van de deviezenbeperkin- gen in Frankrijk daarentegen is een remmende werking op het toeristen verkeer naar Nederland uitgegaan. Blijkens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek is het aantal overnach tingen van gasten uit den vreemde ten op zichte van 1957 met zeven procent toege nomen In totaal bedroeg het 2.867.000. Hiervan namen de Duitsers 28.5 procent voor hun rekening, de Engelsen 14 pro cent, de Amerikanen 13.5 procent, de Fransen 6 procent, de Belgen 5.5 procent, de geallieerde militaire verlofgangers 5 procent, de Zweden 3.5 procent, de Italia nen 2.5 procent, de Denen en Noren elk Uit een groot aantal steekproeven is de A.N V V verder gebleken, dat ook het aantal overnachtingen van buitenlanders in logementen, pensions, bungalows, jeugdherbergen en kampeer- en bivak- keerbedrijven is gestegen. De gemiddelde verblijfsduur der buitenlandse gasten daarentegen vermin verminderde in alle soorten van logiesbedrijven. „Koffie"-toeristen Naar schatting is het aantal dagbezoe kers dat via de oostgrens binnenkwam, met circa honderd procent omhoog gelo pen. Hiertoe heeft echter in belangrijke mate bijgedragen de grote toeneming van het getal Duitsers, dat boter, koffie en textiel kwam kopen. Voor wat betreft het dagbezoek via de zuidgrens was de stijging minder sterk, namelijk naar schatting 7% procent. Met het aantal buitenlandse bezoekers was ook het bedrag aan deviezen, waar mee Nederland door het toeristenverkeer is verrijkt, hoger dan in 1957. Toen beliep dit bedrag 258 miljoen en voor 1958 raamt de A2J.V.V. het op ongeveer 286 miljoen, wat bijna zestig keer zo veel is als in 1938, ons beste, voor-oorlog- se toeristenjaar. Gezien het feit dat het gunstigse toe ristische beeld van 1958 vooral het gevolg is van een bijzondere omstandigheid (Ex po), waarschuwt de A.N.V.V. tegen te groot optimisme over de perspectieven van ons land om in de komende jaren een opgaande lijn in het buitenlands bezoek. Om aanspraak te behouden op een even redig deel van de ongetwijfeld wassende toeristenstroom te kunnen blijven maken, moet het hoofd kunnen worden geboden aan de van jaar op jaar scherper wor^ dende concurrentie van het buitenland. De ter beschikking gestelde middelen van de A.N.V.V. spreken echter een taal, die tegengesteld aan de eisen ls. Terwijl in de andere Westeuropese landen de toe ristische propaganda-budgets voortdurend groeien, was het budget van de A.N.V.V. in 1958 zelfs lager dan in 1956. Mincler dagtoerisme Wat het verloop van het binnenlands toerisme in 1958 betreft, is de A.N.V.V. uit steekproeven gebleken, dat dit voor het meerdaagse toerisme de zelfde om vang had als in in 1957. Het dagtoerisme liep echter terug, voornamelijk door de concurrerende invloed van de Expo, het H aantal afdelingen van het Nederlandsche Roode Kruis in 1958 gestegen van 426 tot 432. Met het korps ging het echter minder goed. Het nam af met 561 helpers er helpsters tot 12.270. Het aantal hulp posten langs de weg steeg van 865 tot 874, het aantal mobiele posten (we genwachten) van 190 tot 197. Er waren ingeschreven 133.288 donors. Het aantal bloedtransfusiediensten groei de tot 107. De inzameling van moeder melk geschiedt in twintig centra. In het centraal laboratorium in Amsterdam werd 3962 liter moedermelk ontvangen Er werden 132 hoornvliestransplantaties uitgevoerd. De radiografische medische advies dienst. in hoofdzaak voor Nederiandse schepen, gaf in 231 gevallen via Scheve- ningen-radio inIJmuiden. adviezen. In totaal werd met 230 schepen contact on derhouden. waaronder twintig van bui tenlandse rederijen. Van de 210 Neder landse schepen behoorden er 21 tot de vissersvloot. Medicamenten werden gezonden Hongarije .Polen. Roemenië, Tsjecboslo- wakije en Oost-Duitsland. aldns het di- rectieverslag van het Rode Krnis. waar aan wij al deze gegevens ontlenen. In 1958 werd in totaal met 89 welfare krachten gewerkt in 62 burgerziekenin- tingen. In 9 militaire richtingen we rkten achttien krachten. Dan zij het Rode Kruis konden 1290 bedlegerige invaliden boot tochten maken. Het lectuurdepot ontving 80.000 boeken en ruim 100.000 kilo tijdschriften meer dan in 1957. waardoor men op bijna 146 000 boeken en 743.000 kilo tijdschriften De campagneopbrengst steeg van 1 416.000 in 1957 tot ƒ1 422000 in 1958 De bioscoopcollecte liep op van 97.800 tot 110 300. Het informatiebureau heeft zich vrijwel voor het grootste deel moeten bezighou den met opsporing van personen, die door deportatie e d vermist waren. In 64 gevallen werd om opsporing van in de oorlog vermiste personen gevraagd. Over het Jeugd Rode Kruis wordt met waardering melding gemaakt De werk zaamheden namen toe. het aantal contac ten steeg aanzienlijk. ongunstige weer en de conjuncturele in vloeden. Door de Logies-informatiedienst, die de AJ4.V.V. voor het vijfde achtereenvolgen de jaar samen met een aantal V.V.V.'s heeft verzorgd en waarbij ook haar stand op de Wereldtentoonstelling ingeschakeld is geweest, is weer zeer belangwekkend werk verricht om het gebrek aan logies- accomodatie in Nederland minder voel baar te maken. In totaal zijn in 1958 ruim 175 000 toeristen aan passend onderdak ge holpen. In de landen, waar de A.N.V.V. door een kantoor of agentschap is vertegen woordigd de Verenigde Staten en Ca nada, België en Luxemburg, de Duitse Bondsrepubliek, Frankrijk, Groot-Brittan- nië en Ierland, Scandinavië, Zwitserland is door de AJ4.V.V.-medewerkers een uitgebreid programma van lezingen en filmvertoningen afgewerkt. In totaal wer den een honderdduizend inlichtingen over Nederland verstrekt, niet meegerekend de informaties, die op de Expo zijn ge geven. 'm De kanselier van de diplomatieke vertegenwoordiging van Nederland te Djakarta, de heer N. J. Scheele, is gisteren met zijn echtgenote uit Singapore op Schiphol aangekomen. Ruim anderhalve maand geleden werd het uitreisvisum van de heer Scheele op het laatste ogenblik door de Indone sische autoriteiten ingetrokken. Hij zou op 16 april met zijn vrouw Indonesië hebben verlaten. Een woordvoerder van het Indonesi sche ministerie van buitenlandse zaken deelde destijds mede, dat het uitreis visum was ingetrokken omdat zijn re gering inlichtingen van de heer Scheele nodig had in verband met de vrijlating van de heer H. C. J. G. Schmidt. In het begin van deze maand werd op- Scheele verstrekt. Hij vertrok toen naar Singapore, vanwaar hij in gezelschap van zijn echtgenote naar Nederland vloog. Bij aankomst op Schiphol wilde de heer Scheele geen verklaring afleggen of commentaar geven op het intrekken van zij reisvisum in april. Hij zeide alleen: „Ik was erg blij in Singapore te zijn." De heer Scheele werd door een vertegenwoordiger van het ministerie van buitenlandse zaken op Schiphol af gehaald. Burg. Van Hall unfaire reactie van Rotterdam De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, heeft gisteren een scherpe verklaring afgelegd naar aanleiding van enkele publikaties over het voornemen van Amsterdam in zijn haven een groot graanoverslagbedrijf te vestigen. Naar aanleiding van de in Rotterdam se gemeentelijke en havenkringen ver kondigde mening, dat de vestiging van bet graanbedrijf een oneerlijke concur rentie betekent vooral ook omdat het nieuwe Amsterdamse bedrijf zich niet zou houden aan de in Rotterdam gel dende tarieven, zei de Amsterdamse bur gemeester „Ik vind dit geen faire wijze van be nadering. We gebruiken zeker geen on derkruipersmethoden. Maar er zijn na eenmaal omstandigheden, die Amster dam een voordeliger haven maken in enkele opzichten dan Rotterdam." En mr. Van Hall vervolgde: „Rotterdam moet er begrip voor heb ben, dat ook Amsterdam met initiatieven komt, die niet alleen voor Amsterdam ma'ar voor heel Nederland van belang Rotterdamse reacties. Dat de gemeente Amsterdam medewer king verleent aan het tot stand komen van het nieuwe graanbedrijf achtte de Amsterdamse burgemeester volkomen verantwoord. De rente en aflossing zijn ruim verzekerd. Als het bedrijf straks draait zal het alleen beter en efficiënter kunnen wer ken dan andere bedrijven van dit soort. Daarom is het unfair over onderkrui persmethoden te spreken, zo zei mr. Van hall nog. GRAHAM OP DE THEE BIJ BRITSE VORSTIN De Amerikaanse evangelist, Billy Graham, is gistermiddag met zijn echt genote op de thee geweest bij koningin Elizabeth van Engeland en prins Philip. Graham verbleef in Engeland op door- reis naar Moskou. Zijn vrouw en hij zullen vermoedelijk een bezoek van vijf dagen aan de Russische hoofdstad bren gen Indien hij daartoe wordt uitge nodigd wil de evangelis teen preek houden in een Russische doopsgezinde

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5