Leidse sportlui stelden teleur in Amersfoort Fransje van Deursen eerste bij het turnen Genemuiden verloor op de valreep tweemaal In 4A is (le competitie nu ook geëindigd ARC won ruimschoot van Heerjansdam Ter Leede woi van Teylingen Twee interlands geringe beloning voor training NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 8 JUNI 19; TJET Leidse turnstertje Fransje van Deursen heeft het zaterdag gepres- "■"-I- teerd, om in de drie-steden-ontmoeting tussen Amersfoort, Delft er Leiden een eerste plaats in het persoonlijk klassement te behalen. Bij de avondwedstrijden van deze ontmoeting, die dit keer in Amersfoort plaats had, nam zij voor haar nummer ringen een daverende ovatie in ontvangst, welke de vele Leidenaars die nog in Amersfoort gebleven waren aange naam streelde, ook al omdat deze drie-steden-ontmoeting, waarop zes tak ken van sport beoefend werden, voor Leiden geen al te groot succes is geworden. iet 0 punten als laatste geklasseerd werd. De Leidse dames zorgden hier voor een tegen Amersfoort. Het is spannende strijd geworden, die pas met de vijfde set beslist werd. De eerste ging met 1614 naar Amersfoort.. De tweede set ging met 1511 naar een fel terugvechtend en enthousiast aangemoe digd Leiden. De derde set was opnieuw Amersfoort, zij het dan op het nip pertje. 1513. De vierde set werd Leids succes. 1512, zodat de vijfde set moest beslissen. Luide aangemoedigd wis- de dames ten slotte met 158 te brachten het er minder goed af. Amersfoort was technisch veel beter. Mede door volkomen onbegrijpe lijke beslissingen van de scheidsrechter kregen de Leidse jongens geen voet de grond. Wel werd de derde set gewon nen. maar toen stond Leiden al met 20 achter, zodat .Amersfoort nog slechts set nodig had om te winnen. Ondanks hevige tegenstand van Leiden, dat in de vierde set nog op 1414 kwam. wist Amersfoort met twee gloeiende smashes de set en daarmee de partij op haar i te brengen. 's Avonds verloren bovendien de heren met 30. zodat ook hier geen Leidse winning behaald kon worden. Avondprogramma Het avondprogramma telde drie takken van sport: turnen, judo en volleybal. Wat de eerste twee betreft, heeft Leiden danig woordje meegesproken. De tur en turnsters, die reeds de gehele middag waren bezig geweest, moesten nog drie onderdelen afwerken: ringen voor dames, ensemble-oefening voor dames en hoog- rek heren. Ria Prins en Fransje Deursen zorgden voor een ruime Leidse zege bij de ringen. De eerste zorgde met twee steunen, afkappen en halve draai voor een uitstekende prestatie. Fransje van Deursen wist vier steunen te halen. Leidse dames Ook de ensemble-oefening ging naar c Leidse dames. Brunhilde bracht ee knotsoefening met zeer goede rompbewi gingen en een royale zwaai. De muziek was goed en mede door de uitstekende afwerking werd met ruim verschil ge wonnen. De Delftse heren wonnen he' nummer hoogrek. dit ondanks de deel name van de Nederlandse kampioen Klaas Boot uit Amersfoort. Judoca's De Leidse sportlui hebben geen enkele overwinning in de wacht kunnen slepen. Zelfs het turnen werd geen Leidse zege, want bij de heren zorgde Delft ervoor een ruime voorsprong te behalen, die voldoende bleek, om de prestaties van de Leid se dames teniet te doen en de totaal zege in Delftse handen te leggen. Amersfoort won ten slotte de ont moeting, met Delft als tweede en Leiden als derde. De Leidenaars vertrokken zaterdagmid dag met vijf bussen van de Burggrave- laan. om precies om drie uur in Amers foort te arriveren, waar de heer B. Ver schuur. directeur van de lichamelijke op voeding en de sportstichting Amersfoort zorgde voor een onmiddellijk transport naar de verschillende sportvelden. Toch bleek spoedig dat men flink zou achter raken op het tijdschema. Vooral bij het waterpolo en het zwemmen, welke sport plaats had in het prachtige Amers- foortse bosbad. waren vele moeilijkhe den. Er ontbrak een geluidsinstallatie, waardoor heit onmogelijk was aan te van gen met de zwemwedstrijden. Er werd daarom eerst waterpolo gespeeld Leiden kreeg vlot achter elkaar drie nederlagen te slikken. Was de damesploeg al zeer zwak. van Amersfoort werd verloren met 60 en van Delft met 52, Ineke van Oosten en Willy Teyn zorgden hier voor de Leidse doelpunten, de herenploeg kreeg twee nederlagen te incasseren, die eigen lijk de gehele Leidse. zwemrwereld eens moesten wakker schudden en haar doen inzien, dat als 5 Leidse ploegen niet kun nen zorgen voor een goed Leids team, het met die vijf Leidse ploegen niet al te best gesteld is. Ter verzachting zeggen wij er dan bij dat de Amersfoortse ploeg, samen gesteld uit spelers van de hoofdklassers AZ en PC, en Neptunus, bijzonder sterk was. Het meespelen van de beide inter nationals Mosterd en Van Dorp, gaf aan de wedstrijden een bijzonder tintje Ver loor Leiden van Amersfoort met 10—0, van Delft werd verloren met 50. Het zwemmen werd ook al geen succes voor Leiden. Hans Dieben zorgde voor een Leidse overwinning op het nummer 100 m schoolslag heren in de matige tijd van 1.21.5 sec. Joop de Haas won de 100 m. rugslag heren en de derde Leidse overwinning werd behaald bij het num mer 4 x 50 m wisselslag estafette. In het eindklassement deelde Leiden ten slotte de tweede en de derde plaats met Delft. Amersfoort werd eerste. Zwakke ploeg Ook bij het handbal was Leiden met een zwakke ploeg vertegenwoordigd. Het eerste van HVL kon met het oog op pro motiewedstrijden niet aanwezig zijn. Van Amersfoort werd verloren met 105 en van Delft met 76. Het bleek, dat de ploeg, bestaande uit spelers van het twee de en derde elftal van HVL totaal niet was ingespeeld. Graanoogst en Pijl zorg den soms voor enkele aardige momenten. Bij de dames won Leiden met 1—0 van Amersfoort, door een goed doelpunt van Riet Konings. Toen tegen Delft gespeeld moest worden ging de vermoeidheid een woordje meespreken, zodat ondanks uit stekend keepen van de Leidse mej. F. Meyer met 53 verloren werd. Leiden moest ten slotte genoegen nemen mei laatste plaats. Delft werd eerste Amersfoort tweede. Korfbal Fransje van Deursen hield bij het turnen de eer van Leiden hoog. Vooral haar nummer ringen oogstte zeer veel bijval. ontmoeting. Wij noemen Morskwartier, Vicus Oriëntes, de Danaïden. Ons Eiland, Pernix, Fluks, Crescendo en Algemene. Er werd gespeeld in twee afdelingen, één voor junioren en één voor seniorer organisatie was hier uitstekend, zodat het programma vlot kon worden afgewerkt. De Leidse jeugd won met 40 Amersfoort en met 12—1 van Delft. Een uitstekende prestatie dus. De aanval bleek in beide wedstrijden over een uitstekend sohot te beschikken. Jammer was het dat de senioren de twee overwinningen de jeugd weer ongedaan maakten. Tegen Amersfoort werd maar met klein verschil (32) verloren. Voor de doelpunten zorg de Corry de Die. Tegen Delft echter werd met grote cijfers verloren, 81. De tech niek van de Delftenaren gaf hier de doorslag, al dient gezegd, dat -Leiden vermoeid was. doordat tweemaal achter elkaar gespeeld moest worden. Voor zeer veel sensatie hebben judoca's gezorgd. In de loop van de mid dag hadden zij zowel op Amersfoort als op Delft grote achterstand opgelopen. Maar de manier waarop zij 's avonds streden dwong bewondering af. Wolf zorgde voor een fantastische schouder- worp, die de judollefhebbers enthousiast deed applaudisseren. Weerthof paste met veel élan een vijfde beenworp toe. Deze twee overwinningen konden Leiden te gen Delft niet redden. Met 7535 werd verloren. Tegen Amersfoort werd 80—40 verloren. Dé uitslag van de hereiwoflleybalwed- strijd vermeldden wij reeds. >t was al laat toen de bussen Leiden vertrokken. VOETBAL IN HET OOSTEN In beide afdelingen van de derde klas in district Oost is de weg naar het kampioenschap lang en vol hin dernissen. In de A-afdeling was Sportclub Gene muiden bijna twee seizoen ongeslagen ge bleven. Achter elkaar werd echter de vo rige week van DOVO en zaterdag met Volleybal 30 van WHC verloren, zodat het nu een paar weken kan duren alvoren titelhouder bekend is. Zelfs is de kans op een beslissingswedstrijd mogelijk. De club van de v. Dalfzens moet nog spelen tegen SKV uit Wagcnir.gen en de resterende vijf kwartier tegen DTS '35 uit Ede, te b nen met de stand 1—0 voor Sportclub Genemuiden. Dit laatste treffen is ee: volg van een protest tegen het niet laten vervangen door de arbiter van een veld- speler in een wedstrijd die met 33 ein digde. Voor DOVO resteert de lastige uit wedstrijd in Kampen tegen Go Ahead Tussen de twee kopploegen en de rest be stond in deze afdeling een duidelijk krachtsverschil met DTS '35 en Harskamp als zwakke zusjes. De club uit Ede heeft zich dit seizoen kunnen redden ten koste van Harskamp, maar mag het volgende seizoen wel beter voor de dag komen, zij niet zelf het kind van de rekening worden. DOVO 19—32 Go Ahead 1! Genemuiden 1830 OWIOS 2i WHC 20—25 SKV II DOSK 20—21 VRC 2i Nunspeet 20—21 DTS '35 19—10 Harskamp 207 Weliswaar telt de B-afdeling een club minder en werden hier door elke eniging dus twee wedstrijden minder ge speeld dan in de A-afdelingen, maar dit zal stellig niet de reden geweest zijn, dat DES, DOS en Sparta een verleng stuk aan de competitie geknoopt hebben drie clubs eindigden bovenaan gelijk Bijni dit het kranige SVZW kwam daarvoor één punt te kort. Intussen is de strijd om de titel toch beslist, want na een puntloos gelijkspel tussen DOS en Sparta en een 1—0 zege van DES op Sparta heeft DOS door een 32 overwinning "tegen DES beslag op het kampioenschap gelegd. Van prachtige de club uit Vriezenve toch op duidelijke wijze van de laat: plaats kunnen distantiëren. Zij werd daarbij geholpen door SVVN, dat dit s zoen uitgesproken de zwakste was en na de vierde klas werd teruggewezen. Dub bele droefheid dus in Nijverdal. Om DES. dat zich op het laatste moment het kam pioenschap zag ontgai degradeerde. DOS 37 20—28 DES 20—27 Sparta E. 2026 SVZW 18—24 E. Vooruit 18—17 SVVN, dat Apeldoorn DETO Excels. '31 SVVN 18—7 K.N.VjT-beker Woensdag halve finale VVV heeft zich zaterdag door een 5—1 zege op Zwartcmeer geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-bekcr. Het programma voor de halve eind strijden om de KNVB-beker is nu als volgt vastgesteld: Woensdag 10 juni: VVV—Rapid JC in Venlo en ADO—Sparta in Den Haag. A.R.C. SCHAKELDE HEERJANSDAM UIT Achter het competitievoetbal is zaterdag vrijwel defini tief een punt gezet. In de 2de klas rest nog de wedstrijd Zwart Wit's-Grav. SV. Slechts het bekervoetbal staat enigszins in de belangstelling, maar hier is het einde nog ver, omdat men in het Oosten en Noorden niet klaar is met resp. de competitie en de promotiewedstrijden. Bekervoetbal Om met het bekervoetbal te beginnen. ARC heeft de sla.g weer goed te pakken, wanf, een 41 zege op kampioen Heerjansdam mag er zijn. Nu dient gezegd te worden, dat de Aliphenaren niet over geluk hadden te klagen en de be zoekers zeker een beter resultaat hadden verdiend dan deze dikke nederlaag. ARC kwam echter glansrijk in dp kwart finale. Zover schopte Zwart Wit het ook al kostte dit tegen een herboren Excel sior M veel moeite. De Maassluise club hield de score in evenwicht, ja had zelfs enige tijd winstkansen, maar werd uit eindelijk toch uitgeschakeld. Inmiddels heeft ook Achilles uit En schede de kwart-finale bereikt door een 10 zege op MJV. Er moeten nog vijf wedstrijden worden gespeeld om de overige kwart-finalisten aan te wijzen: Go AheadSpakenburg; GenemuidenOr. Nassau; Excelsior P— Arnemuidenwinnaar ONS—Workum tegen VVS en HuizenKinheim. Vierde klas A SVOW heeft de laatste wedstrijd van dit seizoen aangegrepen om een stapje omhoog te gaan. Alphia kreeg thuis ge voelig klop. De Lier en Hoekse Boys deelden woensdagavond in het Westland de punten. Zo'n puntenverdeling beviel ,De Lier kennelijk goed, want zaterdac werden ook met RAS de punten gedeeld. Inmiddels is bekend geworden, dat de gestaakte wedstrijd Die Haghe—SHS niet meer zal worden overgespeeld en dat Die Haghe deze ontmoeting met 32 heeft ïewonnen. Men mag wel jok de gestaakte wedstrijd SHS—VWS net meer aan de orde komt, zodi saak in 4A rond is. Die Haghe 20 18 1 1 37 77—20 scheven. HS 19 13 3 3 29 57—29 Je Lier 20 9 5 6 23 53—47 8 3 9 19 65—61 8 2 10 18 48—56 8 2 10 18 47—56 7 3 9 17 32—41 6 4 10 16 48—51 8 12 16 49—61 6 3 11 15 35—47 4 1 14 10 30—72 Hoekse Bovi SVOW VWS Katwijk Koudekerk RAS Alphia Promotie n de noordelijke promotiecompetitie (ft Be Fair de strijd om twee plaatsen de KNVB goed ingezet. De uitwed strijd tegen Alphen, zoals bekend de Leidse kampioen, werd zaterdagavond met 2—1 gewonnen. Be Fair 1 2 2—1 Alphen 1 0 1—2 Haagse kampioen 0 0 00 V oetbaluitsla gen Vierde klas A Alphia—SVOW 2— RAS—De Lier 2—2 De LierHoekse Boys 33 Vierde klas Zuid ArnemuidenDinteloord Nieuwdorp—The Gunners SprangGood Luck Promotie vierde klas Derde bekerronde MJV—Achilles 0—1 ARCHeerjansdam 41 Excelsior MZwart Wit 22 Voetbal Een versterkt Willem II heeft zaterdag in Tilburg met 42 (rust 30) gewonnen van de Duitse vereniging Jahn Regeneburg. Gasten hadden pech, maar Het meest dramatische moment voor Heerjansdam in de bekerwedstrijd te; ARC kwam ongeveer een half uur na rust. Bij een fel duel tussen rechtsbi De Lange en middenvoor Hooghart beging de ARC'er een overtreding, die dei rust zwak leidende scheidsrechter onbestraft liet. Toen dit zich nog een keer h haalde wist Hooghart zich een moment niet te beheersen en trapte naar De Lani Dit ontging de arbiter niet en hij verwees Hooghart naar de kleedkamer. Pi testen van Heerjansdam tegen deze beslissing mochten niet baten en zo mocsi de groen-zwarten de st.ijd met tien man voortzetten. Dit was een te zware opgai want ondanks moedig verzet van de gasten, voerde de thuisclub in de resteren tijd de score van 21 naar 41 op en behaalde daarmee een onverwachte grote zei Overigens begon de pech voor Heer jansdam al vóór de wedstrijd. Niet al leen konden rechtsback W. Hovingh en rechtsbuiten Gouman niet van de partij zijn, maar bovendien kwamen de beide militairen v. Workum en B. Hooghart juist het ARC-veld opdraven, toen het beginsignaal voor de wedstrijd werd ge geven. Hun plaatsen werden ingenomen door v. Dijk en Bezemer. Het was door al deze mutaties begrij pelijk, dat het elftal van Heerjansdam in de eerste fase van de strijd niet soe pel draaide. Vooral in de voorhoede was het verband zoek en werd het spel te kort gehouden, terwijl de thuisclub daarentegen met lange trappen over de vleugels veel gevaarlijker was. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat ARC na vier minuten de leiding nam. Uit een voorzet van de snelle rechts buiten Den Hoed kon invaller-midden- voor Borst van dichtbij zijn club aan een I0 voorsprong helpen. De Alphense Racing Club ging door. Verschillende malen kwam het doel van Heerjansdam in gevaar, maar van lie verlee begon de defensie van de gasten meer vat te krijgen op het spel van de roodzwarten. Niettemin trof linksbuiten J. de Bruin met een fraai schot de lat. Na een half uur spelen begon ook de aanval van Heerjansdam meer los te komen. Goed gesteund door de voor treffelijk werkende halves J. van Pelt en Kooiman kwam de voorhoede enkele malen gevaarlijk dicht in de buurt van het doel van v. d. Mark, die in eerste Na 38 minuten kreeg De Vries een corner op rechts te nemen. Hij gaf de bal goed af en via linkshalf Kooiman sprong het leer voor de voeten van v. d. Burg, die een schot waagde. Dit werd door een verdediger gekeerd, maar de tweede kans die v. d. Burg kreeg liet hij niet onbenut en onhoudbaar werd v. d. Mark gepasseerd (1—1). Bijna had Heerjansdam een voorsprong genomen. Twee minuten voor rust sjouwde v. d. Burg door de ARC-ver- dediging heen, maar zijn schot beukte de paal, zodat met 11 van doel werd gewisseld. Na rust De thuisclub startte na rust fel aan vallend en Heerjansdam had alle moeite om zich staande te houden. Voorlopig kon men achter de zaak gesloten houden en werd met snelle uitvallen de niet al tijd feilloos werkende ARC-verdediging aan de tand gevoeld. Toch mocht het niet onverdiend genoemd worden dat da thuisclub na zestien minuten opnieuw aan de leiding kwam. Een door Den Hoed genomen corner kon v. d. Ent temidden van een kluwen opspringende spelers niet voldoende ver wegwerken en dat stelde de uit stekend spelende Bogaard in staat om met een fraaie boogbal de stand op 21 te brengen. Het publiek moedigde zijn favorieten luidkeels aan. Heerjansdam bleef echter goed partij geven. Zijn aanvallen wer den goed opgebouwd, maar in de voor hoede ontbrak het beslissende schot en het tikkeltje geluk, dat voor de gelijk maker had kunnen zorgen. De Vries was er dichtbij, toen hij uit een voorzet van v. Dijk uit een moeilijke hoek rakelings over de lat mikte. Na een goede combi natie met v. d. Burg slaagde rechtshalf v. Pelt er in de bal achter v. d. Mark te krijgen, maar zijn treffer werd door scheidsrechter Wolters wegens buiten spel geannuleerd. T. de Bruin liet zich vervangen door Spek, die linksbuiten ging spelen en J. de Bruin linksbinnen. Bij Heerjansdam was Hovingh na de eerste helft, vervanj, door B. Hooghart. Toen volgde het hierboven reeds o schreven moment, dat Hooghart uit b veld werd gestuurd. Nauwelijks was i achter de rug of Heerjansdam kreeg andere vorm een opstopper toegedien Bijna op de achterlijn staande, stop de nu rechtsback spelende T. v. Pi volgens de scheidsrechter de bal met i Strafscho Keeper Van der Mark kwam d zijn doel en knalde keihard tegen paal. Het betekende uitstel van execut want een minuut later besliste J. t Bruin de strijd met een mooi schot, wt. geen houden aan was (3—1). Heerjansdam was van de kook. I het rechterverdedigingsblok vielen gro gaten. Bij een doorbraak van Spek wi v. d. Ent het leer wel te keren, mai de terugspringende bal kwam voor t voeten van de schietgrage J. de Brui, die ook deze kans benutte (41). Rechtsback v. Pelt voorkwam ei grotere nederlaag door een kopbal vi dezelfde speler nog juist op de doellij te keren. Al met al mocht het een vi diende zege voor ARC worden genoem die echter niet zo gemakkelijk werd b haald als de cijfers doen vermoeden. Heerjansdam heeft zich tegen dei tweede klasser kranig geweerd en hi dient gezegd dat zijn prestaties dot enkele sqheidsreehterlijke dwalingen oi gunstig werden beïnvloed. ARC: d. v. d. Mark; a. De Lange i J Krijgsman; m. Oosterloo, Mooij t Timmer; v. Den Hoed, Bogaard, Bort T. de Bruin en J. de Bruin. Heerjansdam: d. v. d. Ent; a. J. H vingh en T. v. Pelt; m. J. v. Pelt, Vissi en Kooiman; v. Bezemer, De Vries, 1 Hooghart, v. d. Burg en v. Dijk. Ter gelegenheid van haar 35-jarig bt staan speelde de Sassenheime voetbalve: eniging Teylingen zaterdagavond een wei strijd tegen de landskampioen zaterdai voetbal Ter Leede in het gemeentelij sportpark. Teylingen, dat de laatste tijd een d' pressie doormaakt, had een groot aanti jongeren opgesteld. Het verschil in sterl te tussen beide clubs, vroeger zeer gerin bleek deze avond, ondanks enbhousiai ■spel van Teylingen, zeer groot. In de 15e minuut maakte H. Moolenaa na een voorzet van Van Biezen 1—0. Te Leede deed het verder zeer rustig aar Een i of de rechtsbuiten Turk, via de keeper, stand gelijk te maken. Even voor de thee bracht Ko Molenaa de stand op 21. Na de rust voerde Ter Leede, via doel punten van H. Moolenaar, Van Bieze (2) en Kees Moolenaar de score op to 61 met welke stand de wedstrijd ein digde. De baten van deze wedstrijd waren be stemd voor de tocht voor ouden van da gen, welke op 10 juni zal worden gehou Voetbal De Braziliaanse voetbalploej Botafogo heeft zaterdag een grote over winning op de Belgische kampioen An- derlecht behaald. De Brazilianen zege vierden met 50, na een 40 voorspronf bij de rust. Uitbreiding internationaal contact mogelijk? Wedstrijden tegen de Belgen zijn minder interessant Het Interlandseizoen mag voor het zaterdagelftal al weer twee wekenn achter de rug zijn, voor ons is er nog reden er even over na te praten. Dan willen we het niet over de bereikte resultaten hebben, want die zijn voldoende bekend. Door overwinningen op de Fransen en de Belgen werd voor de tweede achtereenvolgende maal het drielandentoernooi gewonnen. Bovendien bleef het nationale zaterdag- elftal in twee jaar tijds zonder verlies. Mooie successen dus, die aanleiding zijn voor een optimistische kijk op de internationale ontmoetingen van het zaterdag oranjeteam. De behaalde overwinningen zijn overi gens de vrucht van een maandenlange oorbereiding. Reeds m het vroege voor aar is men begonnen met een uitgebreide selectie van spelers die in aanmerking ;wamen voor een vertegenwoordigend lftal. Er werd in gedecentraliseerd ver- land getraind en enkele weken voor de eerste wedstrijd tegen de Fransen werd gestart met gecentraliseerde training in Bilthoven. De spelers, die uiteindelijk in het oranje shirt werden gekozen, hebben twee en een halve maand onafgebroken wekelijks geoefend. Dat kostte veel tijd. rgde veel inspanning. Zij hebben :1 praktisch zonder uitzondering allen als pure amateurs de krachten het enthousiasme opgebracht. Het blijkt déze tijd van professionalisme geluk kig nog mogelijk! Slechts twee Maar, ep dit is één van de punten waar e dit keer even bij stil willen staan, nu is het zo jammer, dat slechts twee in terlands de beloning waren van dat vele weken gezwoeg. De wedstrijd tegen de Belgen is langzamerhand een traditie en de ontmoeting met de Fransen begint ij zagi graag - dit In de afgelopen weken speelden de Ne- derlandse zondag-amateurs vier interna tionale ontmoetingen: tegen Italië, Duits land, Frankrijk en Engeland. Wij vragen ons af of er voor het z: dagelftal ook niet meerdere internatio nale contacten zijn te leggen. We dat de Zwitsers bezwaar hebben jaarlijks tot een uitwisseling met België, Fr rijk en Nederland te komen. Maar zijn de Helvetianen niet bereid incidenteel wedstrijd tegen onze oranjeklanten te spelen? Kunnen de Duitsers en de Denen geen representatief team op de been brengen? Er zouden dan toch zonder be zwaar internationale ontmoetingen kun nen worden gespeeld, zonder dat er sprake is van een jaarlijks terugkerend Belangstelling dalende Wij kunnen ons niet aan de indruk ont trekken, dat de belangstelling voor de wedstrijden tegen de Belgen cn de Fran sen iets afneemt. Men ondervond dat enige jaren terug in Leiden en Katwijk. Ook in Zwolle was dit jaar de belang- goede propa-i stelling iets minder dan in 1958 tegen de Fransen en zijn we goed geïnformeerd, dan is het sectiebestuur zaterdagvoetbal van plan volgend jaar de interland te gen de Fransen op een andere plaats dan Zwolle te houden. Vooral de BeLgen kunnen met geen mogelijkheid meer een elftal op de been brengen, dat tot aantrekkelijk voetbal kan komen. Het is spijtig maar waar. We zou- den de ontmoetingen met onze Zuider buren niet willen schrappen, maar ei moeten wedstrijden bij komen. Vorig jaar speelde het Ned. zater dagelftal zeer verdienstelijk tegen' het Engelse team Middlesex Wander ers. We hadden het idee, dat er jaar lijks zo'n interessante wedstrijd voor het zaterdagelftal zou volgen, maar dat blijkt niet moogelijk. Serieus bezien Toch zal het seotiebestuur zaterdag voetbal deze zaken serieus onder ogen moeten zien, want het publiek is tegen woordig niet meer tevreden met een sfeervolle interland, maar wenst ook goed voetbal. En aangezien een grote publieke belangstelling noodzakelijk is om de te maken onkosten voor oefenwed strijden en trips naar het buitenland enigszins te dekken, is een grote opkomst van het publiek nodig. Bovendien menen wij, dat de zaterdagvoetballers rechten hebben na zo'n efficiënte en langdurige voorbereiding. Tot slot willen we nog opmerken, dat het westen dit jaar slecht is bedeeld met| wedstrijden van het zatcrdageiftal. Be-1 halve de wedstrijd Zwaluwen—Ned. jeugdelftal en de ontmoeting West—Oost was er in ons district weinig te beleven. Toch was het opvallend, dat niet minder dan zes spelers van het Ned. zaterdag elftal voortkwamen uit het district West II. Is men op het bondsbureau van de KNVB op de hoogte van de prachtige velden waarover Rijnsb. Boys, Excelsior M, VVGZ, Gr. Lindt, NSW en SHO, om enkele clubs te noemen, beschikken? Wellicht kunnen daar ook eens wedstrij den worden gearrangeerd. Bovendien moeten er ook in onze contreien moge lijkheden voor een goede oefenpartij voor het zaterdagelftal zijn. We denken daar bij o.a. aan Hermes DVS en SVV in Schiedam, SHS in Den Haag, DFC in Dordrecht en Excelsior in Rotterdam. Laat het sectiebestuur zaterdagvoetbal ln de komende rustperiode deze zaken eens grondig onder de loep nemen, zodat men in het volgend seizoen beslagen ten ijs kan komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 6