A Brandbestrijders oefenden bloemendorp Rijnsburg tn Mevrouw S. Mukler-Boersma legde de eerste steen voor Geref. kerk TONICUM „KATWIJK" Groene Kruis Leiderdorp wil gebouw in verschillende wijken Alphenaren zorgden voor feestelijke intocht Haring draait weer door N1FUWF UIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 8 JUNI 1959 I reu gele in Alphen aan den Rijn MOEHEID en MATHEID worden verdreven door regelmatig gebruik van Verkoop van de Noorderkerk bespoedigde de bouw Zaterdagmiddag heeft de officiële eerste-steenlegging plaatsgevonde voor de nieuwe Gereformeerde kerk aan de Willem de Zwijgerlaan. Het was enkele weken eerder dan verwacht werd en, zoals wel meer voor komt, aan deze eerste stéen" waren er reeds vele honderden vooraf gegaan. kerk bevorderd. Spreker, zelf de animators bij de bouw. prêé6 Mulder voor haar werk ten od- zichte van de financiën, maar bracht oók de gemeente namens de kerkeraad dank /oor de betoonde offervaardigheid, Op de :ondag na de Pinksteren (toen met het nooit voor dat doel bereikte bedrag van 1250 bijeen bracht voor de zending), of ferde men voor de eerste steencollêcte weer 75Ö. Calvinisten Niet ieders verlangens worden vervuld maar we zijn, zo vervólgde ds. Wijma Calvinisten en democratisch ingesteld, we werken dus toch allen spontaan mee. De steen is gelegd door een mens: de bouw zul alleen slagen cn ten zegen zijn al6 die gedragen wordt door dé grote en uiterste Hoeksteen Jezus Christus. die niét dooi de mens. maar door Gód Zelf is gelégd Spreker besloot zijn enthousiaste toe spraak met het lezen van een gedeelte uit Psalr 127. Met de reeds genoemde collecte kon ds Wijma melding maken van een eerste steengift van 100 door de boekhouder ontvangen. mevrouw Mulder kwam gauw vertellen ook nog f 75 ontvangen te hebben en de heren J. Duiatérwinke! cn M. van Rijswijk kwBmen namens de J V. Prediker 12 la, na een toespraakje van eerstgenoemde, een imitatiesteen aanbieden, welke 40 bevatte, die de J.V -ers ..gelapt" hadden. Van de gelegenheid een steen te met selen voor minimum 1 werd flink ge bruik gemaakt en dit leverde nog 270 op. Er was dus terecht veel blijdschap op deze middag. Verlangen Mevrouw Mulder metselde zaterdag-1 t0ch middag, geassisteerd door de jeugdige. Cor van Rijswijk, officieel de eerste steen voor de de nieuwe Geref. kerk te Alphen aan den Rijn. Foto La ros. Alphen aan den Rijn. dal t De voorzitter van de bouwcommissie, de heêr S. D, van Hemsbergen. sprak woorden van welkom tot het vrij grote aantal aanwezigen. Spreker merkte o.m. op. dat alle verlangens bij deze bouw niet vervuld worden; vooral bij de jeugd was er oogal wat oppositie. U krijgt, aldus spreker, een jeugdcentrum, dat er zijn mag en dat ook financieel verantwoord is. De bouwcommissie heeft veel werk verricht en spreker bracht nog dank aan de oude commissie, waarin met name de heren Nieuwenhuijsen en Wille belangrijk werk hebben gedaan. De commissie be- «ioot de kerkeraad voor te stellen me vrouw S Mulder—Boersma de eerste steen te doen leggen. De kerkeraad ap plaudisseerde bij dit voorstel, wat slechts sporadisch voorkomt in dergelijke colle ges evenals het feit dal een voorstel met algemene stemmen aangenomen wordt. Spreker zei voorts dat ieder in de gele genheid gesteld zal worden te metselen Mevrouw Muider legde vervolgens de eerste steen daarbij geassisteerd door de 5-jarige Cor Rijswijk. Voorbereiding Ds. W Wijma praeses Van de kerke raad. sprak over de voorbereiding tot de bouw. Ruim 30 jaar geleden werd ook een eerste steen gelegd, nl. voor de Noorderkerk. De kerkeraad. onder voor zitterschap van ds. E. Schouten gaf toen te kennen, dat de geestelijke behoefte van de gemeente noopte tot handelen en dat de omgeving een geschikt lerrein voor evangelisatie bood. We zouden, aldus ds. WIJma. het vandaag iets anders zeggen, maar het ..bewaren en vermeerderen" is ook nu nog de leidende gedachte. De ge meente telde toen 1500 leden. De kerk bouw kostte 25.000. Nu kost dit gebouw- twintig maal zo veel en al was het geld toen meer waard, spreker meent toch wel. dat de gemeente thans zwaarder he iast wordt. Na 1929 volgden tien Jaren van rustige ontwikkeling Maar toen raakten de kerk gebouwen reeds weer vol Het fonds Uit bouw werd gesticht. In 1949 kwam als derde, maar stellig niet blijvend onder dak. de aula in gebruik. In 1950 begon de Bouwsteentjesactie en in 1955 begon de jeugd Toen ontstond het fonds ..Boedi Oetomo" (het schone streven) het verlan gen was wel een eigen jeugdcentrum. maHr het wordt dan nu een combinatie kerk-jeugdcentrum. De jeugdcollecte Iedere zondag aan de uitgang, begonnen ais één centcollecte, leverde in vier jaar 30.000 op en de bouwsteentjes 10,000. Al met al werd Succes voor Arti Op het nationaal bondsconcours te Al- blasxerdam, uitgeschreven door de Chr. Bond voor Harmonie en Fanfaregezel, schappen, heeft de christelijke muziek vereniging Arti et Religion! zaterdag ln de afdeling uitmuntendheid een eerste prijs behaald met 293 punten, Een mooi succes voor Arti met dirigent Peet van Bruggen, die ook met Crescendo uit Sassenheim oen eerste prijs kreeg met 292 punten. Van de zeventien korpsen die zaterdag uitkwamen, ontvingen slechts genoemde verenigingen een eerste prijs. De jury bestónd uit de heren R. van Yperen, Jac. Broer en Piet van der Hurk. ïrfcing van de plannen zou kun nen beginnen, om die dan in 1964-1965 tot uitvoering te brengen. De belangstelling van de Chr. Gerefor meerden voor de Noorderkerk en de koop daarvan, hebben de bouw van deze Slechts één verlangen leeft op dit mo ment nog heel stérk. Dat het mogelijk zal worden toch direct de luidklokken in de klokkestoel aan te brengen, die, zoals bekend, de kerkeraad op voorstel van dê bouwcommissie heeft laten vervallen Ook ds. G. Mulder wóónde de plechtig heid bij. evenals de.architct. de heer Os kam uit Dordrecht en d heren Van Rhijn uit Katwijk. (Bevat Vitamine C) Vrijdagavond werd in het dorpshuls do jaarlijkse algemene ledenvergadering ge houden van „Het Groene Kruis", afdeling Leiderdorp—Zocterwoude H.R. Dc vooi zltter burgemeester Van Dlepcningc: sprak er zjjn teleurstelling over uil. dat zo weinig leden van de gelegenheid ge bruik maken om meer over dc werkzaam heden van Het Groene Kruis te weten te komen; van de ongeveer 1200 leden waren er slechts 20 ter vergadering. De voorzitter bracht hulde aan zuster Hoogvliet, de wljkzuöter, voor de uitste kende wijze waarop ztj de zich steeds uit breidende werkzaamheden verricht. De wijkzuster van Koudekerk, zuster Har»- man assisteerde zuster Hoogvliet 2 ochten- den en 2 middagen per week; zuster Hart man heeft echter een ernstig ongeluk ge had en zal na ontslag uit het ziekenhuis nog ln een revalidatiecentrum moeten worden verpleegd. De secretaris, de heer J. H. Limburg dankte zuster Hoogvliet voor de zorg en toewijding, waarmee zij haar taak vervult De heer Limburg vestigde er de aandacht op, dat er ln overleg met zuster Hoogvliet nog geen tweede wijkzuster is aangesteld, aangezien met de hulp van zuster Hart man uit Koudekerk'het werk klaar komt. Bij verdere uitbreiding van het ledental zal. aldus de secretaris, een tweede zuster nodig zijn. Uit het jaarverslag van zuster Hoogvliet bleek, o.m, dal In 1958 4352 bezoeken wer den afgelegd 'bij 95 patiënten, terwijl ci nog 379 werden waargenomen door zus ter Hartman. In samenwerking met hel Wit-Gclc Kruis zijn 2750 polio-vaccinatiei aan 1000 kinderen gegeven, op het zuigc- Gouden medaille voor Hazerswoude Mr. Klciasesz kwam ook even een e nemen ER IS BRAND uitgebroken in de spinnerij Sparappel, in dê lakfabriek Epanol, in de garage Splendid, ƒ,0 klonk het zaterdagmiddag afwis selend in totaal zeventien-maal over de Knikkerbaan te Rijnsburg. En telkenmale dat het „ploeguit" was verklonken, togen negen ijverige brandweerlieden aan het werk om accuraat en snel de brand te blussen. Een denkbeeldige overigens, want vuur werd alleen maar gezien bij het opsteken van een sigaret of pijp. Een echte brand was er wel in Noord- wijkerhout en de ploeg uit die plaats moest dan ook ijlings vertrekken om de zojuist opgedane ervaringen aan de praktijk te toetsen. Kort na half drie arriveerde de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. die met enkele hoge burgerlijke- en brandweerautoriteiten een gedeelte der wedstrijden volgde. De commissaris sloot zijn bezoek af met een bezichtiging van de brandweerkazerne. straalpijpcn, bendclstukken, slangop- houders en dergelijke. Als service van de Rijnsburgse brand weer konden de deelnemende ploegen hun slangen laten schoonmaken middels oen reiningingsapparaat ,dat water aan gevoerd kreeg van de oude brandweer auto. De wedstrijden, die klókke één begon nen. waren precies op tijd (5 uur) afge lopen. Voor de brandweer, waarbij de tijd een zo grote rol speelt, is dit een goed ding. De honderden toeschouwers keerden toen. waarschijnlijk wat teleurgesteld door het wéinig spectaculaire vertoon, met rasse schreden huiswaarts. Prijsuitreiking Om half zes had in de brandweerka zerne de prljauitreiking plaats. Burge meester Koomans die de gehele middag de demonstraties had gevolgd, riep de ploegen nog een laat welkom toe. Dc wedstrijdleider, adjudant A. Bloem, Bij de wedstrijden, uitgeschreven doo: de Vereniging van Brandweercomman danten en gehouden in de klasse III, ging men uit van de veronderstelling, dat er brand was uitgebroken in een ruimte in één der bovengenoemde bedrijven. De brand was reeds doorgeslagen naar een tweede ruimte en er was direct gevaar aanwezig voor doorslag naar een derde voor het betrokken - bedrijfsvita le To ka liteit. De brand moest worden bestreden met twee stralen en één draagbaar blus toestel. Uit voorzorg moest naar de lo kaliteit waar het bluSföestel werd ge bruikt een derde slangleiding worden gelegd. Hindernissen Bij het uitleggen der slangen moesten enkele hindernissen worden --overwonnen, onder meer een enkele spoorbaan en een schutting 1.80 m. hoog. Het geheel was uiteraard provisorisch opgesteld. De lo kaliteiten van het bedrijf werden voor Eesteld door een planken aftimmenng. d< spoorlijn door twee balklagen en de vuur haarden door enkele tonnen. Onmiddellijk nadat de tweede straal was ingezet ,werd vcTondcr- stcld, dat dc laatste slang van de toevoerlciding was gesprongen. Deze slang meest worden vervangen. Voorts was In de opgave hét gebruik van velerlei brandhlusmateriaal ver werkt: verdeelatuk, afsluitbare A vond-Vierdaagse a f gelopen Het was weer Alphen aan den Rijn op z'n best, zaterdagmiddag omstreeks vijf uur. Want spontaan heeft men gezorgd dat de intocht van de dames en heren, meisjes en jongens, die deelgenomen hebben aan de avond vierdaagse, allerhartelijkst was. Aan de Heul stelde de stoet zich op; een muziekkorps en drie tamboerkorpsen zet ten dé intocht luister bij. Overal blijde gézichten, bloemen. Toén er enkele honderden me ters gelopen waren, hadden bijna alle wandelaars een boeketje en sommigen wel meer dan één! De beide schoolhoof den. die iedere tocht zo trouw met hun pupillen van de dr. De Visser- én De Groen van Prinsterschool meemaakten, hadden er gewoon de vracht aan. Sympathiek Het waa wel heel sympathiek dat de politie toegestaan had, dat dè inkomst óp dit drukke tijdstip door het centrum mocht plaats hebben. Want er warén op sommige punten bijna net zoveel ménsen al* bij de Laura-intocht en de verkeers- bézwarpn ontbreken dan niet. Van de wandeltochten op deze mooie middag is niet veel meer te vertellen. Zowel bij de 10-kilometer tippelaars, die de Heuvelweg rondliepen, als dié via Koudekerk de Lage- en Hoge. [oede :rbest Het gin Weer rust Het zal de heer J. P. Woordès, de ijve rige organisator met zijn niedè-eömm.is- sieleden, de controleurs, die iedere avóncl zo trouw op hun post wargn, kortom alle medewerkenden, niet in de laatste-piaa de mensen van de E H.B O., rust gêvi dat het nu maar wèer gebeurd is Men kan met veel voldoening op deze, door prachtig weer hegustigdé vierdaagse terugzien. Het ts-een -gebeurtems- ge weest in onze gemeentel De meisjes van Hollandia trokken in hun fleurige kledij bij de Alphense avondvierdaagse aller belangstelling. Hier mnrcheren zij, met bloémen be laden. het IJsrluhterreln op. Foto Laros, Alphen aan den Rijn, gaf een overzicht van de fouten die zijn gemaakt. Hij roemde de activiteit van de Rijnsburgse ploeg die onder leiding van commandant C. van der Gugten de wedstrijd uitstekend had georganiseerd. Ook mevrouw Van der Gugten kreeg een pluim op de hoed gestoken, Voorts dankte de heer Bloem de jury, die be stond uit de heren Th Schuytemaker. L P. G. Paardekoper, N. van der Kley, M. van den Wolf. J. Lekkefkerker, N. N Verlaan, ,1. Jartseri en J. Zijlstra. Majoor Everwijk de Lange van de in spectie-brandweer, prees de teamgeest en bet enthousiasme waarmee werd ge werkt. Hij wees op het belang van studie. Burgemeester Koomans verrichtte ten slotte de met spanning verbeide prijsuitreiking. De eerste prijs kreeg Hazerswoude (gouden medaille) met 200 punten, de tweede prijs met 199 punten was voor Zwartewaal, en de derde, vierde en vijfde prijzen (bron zen medaille) gingen naar Middelhar- nis met 194Vz p.. naar Benthuizen met 192 p. en Berkel-Ródenrijs met 187^ p. Burgerlijke stand Geboren: Monique Desiré, dr van J. Prooast en M. 't Hart, Jacobus Cornells, zn van M. de Mooij en P. van Egmond. Ondertrouwd: A Barnhoorn, 25 jr. Katwijk en D de Mooij. 23 jr; G. van ~uijn. 24 jr en C. van Zuijlen. 24 jr. Gehuwd: S. Seijmonsbergen, 26 jaar. Zaandam en C. J. de Mooij. 22 jr. Overleden: Pieter Heemskerk, e.v. T. Zandbergen, 78 jr. Loop der bevolking Ingekomen- M. L. Weijburg van Utrecht naar Kanaalstraat 27; P. van Egmond van 's-Gravenhage naar Burcht straat 11. Vertrokken: C. L Koemans. van Hof straat 30 haar dé W. Maléfijtstraat 43, Katwijk. Damnietiws Twaalf leden van de Rijnsburgse dam club nemen deel aan de zomercompeti tie, zes dammers uit de hoofdklasse en zes uit de eerste klasse. Uitslagen van de eerste ronde: hoofd klasse: Joh. Kromhout—P. van Egmond 0—2; Jac. van Egmond—W. M. Star 1—1; N. B. J. Imming—G van Zuylen 2—0. Ei - - - linnen- cn klcuterburcau werden 714 con sulten verstrekt. De jaarrekening van de penningmees ter. de heer J. Peerenboom gaf over 1958 een voordelig saldo van 3715 te zien. dat voornamelijk is te danken aan de ver hoogde contributie en de gewijzigde sub sidieregeling. Momenteel wordt V3n de gemeente een subsidie ontvangen gelijk aan de helft van de contributies De op brengst van de Emmabloem-eollecte wa6 ƒ141. wat enkele leden voor een plaats als Leiderdorp erg laag vonden De heer E. E. v. d. Schaaf werd be- t ild 1 do l de de aftredende heer Brinksma. BIJ dc bestuursverkiezing werden de heren v. d. Hoek en J. M Limburg her kozen. De voorzitter vestigde er de aan dacht op. dat zowel de kwestie van een tweede wijkzuster als de stichting van een wijkgebou\ 'je in het Zijlkwartip-- de volle aandacht van het bestuur heeft. Mei de bouwer van de flatwoningen in het zyikwarticr, de firma Koningen cn Batenburg zal overleg worden gepleegd over dc bouw van een wljkgeliouw achter deze flats. Wanneer de plannen gereed zijn kan een aparte vergadering worden belegd om daarover van gedachten te wisselen. Het is dc bedoeling gebruik te blijven maken van het dorpshuis en in de verschillende woonwijken een klein ge bouw te stichten. De heer Hobo achtte het dorpshuis niet goed geschikt en vroeg of er niet een representatief wijkgebouw moe', komen. De voorzatter verklaarde, dat het niet de bedoeling is. in de toekomst het dorps huis te blijven gebruiken, maar dat men er voorlopig nog mee zal moeten doen. Ten slotte werd een door Het Groene Kruis Rotterdam beschikbaar gestelde film vertoond. ALPHEN AAN DEN RIJN Dag om niet te vergeten Evenals vorig jaar heeft de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis zaterdag een boottocht gehouden voor chronisch pa tiënten uit Alphen aan den Rijn en omge ving. totaal ongeveer vijfenvijftig persó- Dokter J. H. J. Pilon had de hoofdlei ding. De boot lag weer in de Rijn aan de Heut gemeerd en nu de afdeling over een eigen transportauto beschikt kon men die ook inzetten. Met de geneeskundige verzorgers waren ook dames van het Welfare-werk aan boord, die voor de spijzen en dranken zorgden. En zo was het een gezelschap van ongeveer honderd pereonen, dat de tocht via de Heimanswetering naar de meren en langs .de Rijn tot aan Zwam- merdam heeft meegemaakt. Het was voor deze mensen, die zo veel moeten missen en van wie sommigen nu wellicht weer tot de volgende tocht aan hun woning zijn gebonden, mede door het fraaie weer, een dag om niet te ver geten. De heer Dijs overleden In de ouderdom van 83 jaar is alhier overleden de heer Ph. Dijs, één van de pioniers van de christelijke vakbeweging in onze gemeente. Hij was een der op richters en jarenlang voorzitter van de afdeling van de Ned. Chr. Landarbeiders- bond Hij werkte aötief mee aan de op richting van de Chr. Besturenbond. Ook aan het werk van het fonds Draagt el kanders lasten heeft hij zijn krachten gegeven. Doordat hij reeds geruime tijd in een buitenwijk woonde, was hij bij de jon geren niet zo bekend, maar de ouderen bewaren aan hem de herinnering van een trouw medestrijder. Goede collecte Zulerdag werd de IJmuidense vlsafslag joizien van een totale aanvoer van 4600 kisten verse vis. Hiervoor zorgden trawlers, vier loggers en ecn-en- •tig kotters. Er waren 370 kisten kabel- 110 kóolvls, 460 harina. 1550 makreel, 660 diversen. 460 schol. 760 stijve kabel- luwen en 30.000 kilo tong. De Beatrice IJm. 72 kwam aan dc markt iet een vangst van 150 schelvis. 420 ma kreel, 120 wijting, 160 gul en kabeljauw. 100 stijve kabeljauwen en 20 kleine kistjes verse haring. De Golfstroom Kw. 4 was present met •n vangst van 140 haring, 50 makreel, 160 diversen en 145 kantjes haring. De Seh. 210 zorgde voor 90 schelvis. '50 haring, 300 makreel. 120 wijting, 100 gul en kabeljauw. 20 diversen. 10O ■tijve kabeljauwen en 21 kanties haring. De Kw. 122 was er met 70 haring. 100 makreel. 100 wijting. 30 gul en kabel- lauw. 100 stiive kabeljauwen en 150 kahtjes haring. Lage prijzen Vóór kabeljauw was zaterdag van de De het onze gemeente gehouden collecte voor Sakor (Samen werkende Kinderorganisaties) heeft f713.50. opgebracht. KATWIJK AAN ZEE Tocht ouden van dagen Wanneer de oud envan dagen morgen avond thuis komen, zal er geen bijeen komst in Katwijk w inien gehouden. De reizigers(sters) zullen op het Andreas- plein de auto's verlaten en dan op eigen gelegenheid naar huis gaan, Hoog en laag water Dinsdag: hoog water 4.55 en 17.18 uur; laag water 0.47 en 13.02 uur. Verkuil 2—0; D PrinsJac. Oudshoorn 20; G. van Egmond—A. van Egmond klasse: G. NoteboomF. A.11. Visserij golfjes CJ jVTA DE SCHERPE WOORDEN over de hoge haringminimumprijs en het - euvel van het kaken van verse haring aan de wal om deze als groene i in de handel te kunnen brengen, is heel snel het besluit van de reders ge- i volgd de minimumprijs voor haring te verlagen. In Schevenihgen stond de minimumprijs voor haring zaterdag een tientje per kantje lager. Er werden die dag aan deze afslag ruim 1400 kantjes haring aangevoerd. Veel resultaat leverde het besluit van de reders niet op. Want er moesten toch 400 kantjes uit de markt worden genomen, die de nieuwe minimum prijs van 100 voor eèn kantje kleine en 65 voor een kantje grote haring niet haalden. De reders hebben ook besloten de haring nu wat straffer te zouten, zodat zij langer kan woi'den bewaard. KOUDEKERK A. D. RIJN Voetbal voor bejaarden Op het terrein van St. Bernardus had oen spelers van de gelijknamige voet balclub en van „Koudekerk" een vriend- happelijke ontmoeting, waarvoor grote /langstelling bestond. De opbrengst is ?stemd vóór de reis der ouden van Voor de rust bleek St. Bernardus enig overwicht te hebben (10) maar daarna nam Koudekerk de leiding zodat de eindstaiid 12 werd. Mevr. KapteinReijneveld, presidentie der afdeling Koudekerk van de Ned. bond van plattelandsvrouwen, sprak een dankwoord: zij reikte de winnende ver eniging een beker en de verliezers een lauwertak uit. Geslaagd Mej. A. K v. d. Velden slaagde te Leiden voor het examen apothekersassis tente; mej. J. Corts slaagde, eveneens' te Leiden, voor het onderwijzersxeamen. Benoemd Mej. N. Kuipers te Leiden is benoemd tot onderwijzeres aan de Hervormde school alhier. HAZERSWOUDE Vlammend succes De brandweerploeg van Hazerewoude- Dorp ging niet met de be6te troeven naar de provinciale wedstrijden in het blu«6en. die zaterdagmiddag te Rijnsburg werden •gehouden. De 11 man tellende ploeg on der leiding van commandant M. J. Noor- dam en ondercommandant W. J. Dekker vertrok met slechts negen man en een uur over tijd. Bevelvoerder A. J. van der Werf wist echter met zijn mannen zo geestdriftig te werken, dat de uitslag de Hazerswoudse ploeg bovenaan de rang lijst zette met 200 punten. De Hazerswou- ders zullen rnu over enige tijd met nog twaalf andere korpsen deelnemen aan de wedstrijd om het landelijk kampioen schap. LEMUIDEN Kinderen ontvingen verkeersdiploma Burgemeester Kammenga heeft in het Nutsgebouw de verkeersdipioma's uitge reikt aan de volgende kinderen, die voor het schooiverkeersexamen zijn geslaagd: Ria van Diemen. Corry Langeslag. Nel ly Hogeboom, Hannie Beuk, Ina Keijzer. Bep Verburg. Thea van Velzen, Lida Heuzen. Ria de Wagenaar. Willy Zeven hoven. Roosje de Graaf. Leny Zethof Marian van Klink. Joke van der Meer. Anny Turk, Corrie Heuzen, Anny Rotte veel. Anneke van Schagen. Leny van Haaster Elly van Velzen. Ans Turk. Tiny Straathof. Piet Zandvliet. Bennie Möl- lers. Theo Rijkelijkhuizen, Jan Turk. Ge rard van Tol. Nol Heuzen. Henk Molken- boer. Jan Boere. Jan Noordermeer, Koos Moikenboer, Gerard Koek. Hans Van der Meer, Bert de' Koning. Kees van Berkcl. Wim van Velzen. Martien van Tol.' Rudie Broekhuizen. Piet de Graaf. Martien Turk, Hans Schollaardt. Jan van Arkel.. Krijn Schilders. Sientje Dragt. Gert Ver hoeven. Pleun Colijn. Henk van Bostelen. Johan van der Meer, Peter Cardol, Marie Beers, Barbara de Vos. Wim van der Maarel, Dia van der Pol, Dirk Kroon. Alie van Dijk. Magda MeijeT. Antje Bal der, Beppie Roubous. Magrlet Treur. Nel lie Michel, Waille Zemel. Annet Telder. Ina Loosbroek. Hendrik Brussen. Willem Corhelisse. Martien Kinkel. Gerrit Los Henk Beukers. Elisabeth Dijkgraaf. Tony Ax. Lla van Muljden. Aaltje van der Ha ven. Nel van Iperen, Leni Jansen. Han nie van Duijn. Jan Roos. Herman van Os en Bennie Möllers; van hen ziln met lof geslaagd: Corry Langeslag. Marian Klink Jan Boere. Marie Beers. Margriet Treur. Wallie Zemel. Gerrit Los en Lia van Dc heer Kammenga wenste de kinderen geluk met het door hen behaalde diploma en hij hoopte dat ze zich in het vervolg op de weg als correcte weggebruikers zullen gedragen. Hierdoor kunnen ze hel pen het aantal verkeersongevallen te ver minderen. Na de uitreiking van de diploma's ont vingen dc kinderen een tractatié. Ten slotte werden enige films vertoond. Sch i etwedstri j cl en in de Harskamp Van maandag 8 tot zaterdag 13 juni wor den in het Infanterieschietkamp de Hars kamp de jaarlijkse schietwedstrijden ge houden. georganiseerd door de inspectie der infanterie. Aan de wedstrijder neemt personeel deel van de drie strijdkrachten Zij omvatten korps-, Individuele- en scherpschut'terswedst'rijden, waarbij uit sluitend infanterie wapens worden ge bruikt. De korpsprije is het zilveren ge weer. Déze wle&elprije is thans in het bezit van het regiment Oranje Gelder land van 3e depot infanterie in Roèr- Aan de overige prijswinnaars worden prijzen Uitgereikt, waarónder legpennin gen beschikbaar gesteld door de inspec- eur-generaal van de Koninklijke land- nacht (prins Bernhard), de chef van de :e,nerale staf, de commandant van liét le serkorps, de inspecteur der opleidingen en de inspecteur der infanterie. zijde der handel weinig belangstelling. De grote regels brachten het slechts tot I De goedkoopste grote regels gingen 58 naar de exporteurs. Voor haring ls de belangstelling goed. De grote verse I haring deed 14 tot 25. Makreel ging 18 tot 20 per kist van 50 kilo. Grote schelvis noteerde ƒ28 tot ƒ35 per 50 kilo. De tong liep van ƒ1.90 tot 3.10 per kilo. Schol ging weg voor I 36 tot 39 voor de grove soorten en de kleine soorten noteerden 18 tot 35. Koolvis was duur en noteerde ƒ71 tot ƒ76 per 125 kilo. En vandaag? De maandagmarkt is goed bezet. Loggers en kotters zorgen voor tong en schol. De Machiel Hd 108 en de Elie Cheniviëre IJm. 32 komen met vis uit de Noord aan de markt. De trawler VI. 131 is er met 10 kisten schelvis. 40 haring, 25 makreel, 30 wijting, 70 gul en kabeljauw. 270 kleine kistjes haring en 125 kantjes haring. Goed weer Om de Noord is het goed weer. De vangsten zijn over het algemeen schraal, met een gemiddelde van 120 tot 145 man den makreel, haring en koolvis per dag. De trawler Elie Chenivière IJm. 32 deed op haar laatste visdag trekken van 60 manden. De Curacao moest met de helft tevreden zijn. De Deining Kw. 8 deed ook een trek van 60 manden hoops. Langs de kust is de tongvisserij met gemiddelden van 80 tot 120 kilo tong en 10 tot 20 man den schol per etmaal vrij goed. Het ziet e voet gaat krijgen op de IJmuidendse trawlervloot. Scheveningen ging voor. De Sch. 52 was het eerste schip, dat met radar werd uitgerust. Andere Scheveningse schepen én ook Vlaardingers volgden. Nu zal waarschijnlijk de Dirkje Ro. 53 van radar worden voorzien. KATWIJK Katwijk telt meer dan 29.000 inwoners In de loop van mei is het aantal in woners van Katwijk de 29.000 gepasseerd. Aan het begin van de maand waren er 28.992 inwoners en per 1 juni stonden er 29 019 genoteerd; een toeneming dus met 27 personen. Het aantal vermeerder de door geboorte met 66 en door vestiging met 133. Door overlijden kwam een ver mindering tot 6tand van 14 en door ver trek van 158 personen. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling met goede prijzen In ons vórig weekoverzicht spraken we van de wisselvalligheid in de tuinbouw, zowel wat betreft de aanvoer als het prijsverloop. Ook de afgelopen week kwam diit tot uiting. Het sortiment had zich uitgebreid, de kwantiteit van elk der produkten, uitgezonderd van sla. was niet bijzonder groot. Wellicht waren daardoor de prijzen goed Eerste kwaliteit sla noteerde van 13 tot ƒ21,50 en 6la II, die niet geheel vrij van luie i6, nog van 9 tot 17 per 100 stuks Ook de waspeen die nu jonge peen •is, deed het beet. Voor export waren de prijzen van 8 tot 16 en voor binnen land van 4 tot 9 per kist van 20 kg. Spinazie kwam in veel kwaliteiten onder de klok. Ook de prijzen waren zeer ge varieerd. van 20 tot ƒ36 per 100 kg. Andijvie wa6 minder graag, maar be reikte toch nog 10 tot 18 per 100 kg. Bloemkool kon de prijs van de vorige periode niet halen. Eerste soort ging ech ter toch nog tot 51 en tweede kwaliteit tot 19 per 100 stuks. Zelfs de prei ging met de algemene ver hoging mee en noteerde van 13 tot 16 per 100 kg. Boskroten behoorden deze week tot de delicatessen cn noteerden per 100 bos van 17 tot ƒ22. Radiis in eerste soort bracht de ongekende prijs op van 40 per 100 bos maar er gingen ook partijen weg voor ƒ11.80 tot ƒ12.10. De eenste tuinbonen bereikten zeer stevige prijzen van 45 tot 46 per 100 kg. Kou- kengroenten deden het zeer goed E prinsessebonen ten slotte noteerden 2.25 per kg. Vliegend nieuws De postduivensportvereniging Rijnmon- ders hield zaterdag een wedvlucht met Oude duiven van Arlón over een afstand van 296 km. Om kwart over tien werden 171 duiven gelost; de snelste duif vloog 1308,96 meter per minuuten kwam om 14.29.33 uur binnen. De uitslag was: Th. van Essen 1 en 22; B. Paauv 2, 4, 16. 17, 19 en 24; N. Barnhorn 3 en 25; J. Win- ters 5 on 39; M. Souverein 6 en 28; J. Jungerius 7. 35 en 40: H. van Maanen 8 en 13; A J. Hus 9, 12. 29 en 33; A. Geiteman 10 cn 11; T. Meirink 14; J. Heemskerk 15 en 38; K. Noort 18 en 31; K Schaap 20 en 32; P. van der Bent 21, 2'i en 27; L. van Rijn 23: L. van Duijn 30 en 34; C. Kraaljenoord 30: K,- Mon ster 37; G. Doets 41; J Vianen 42 en L. van der Plas 43. Spreekbeurt Morgenavond half acht spreekt ds. Malan uit Bruinisse in gebouw Casa Cara voor de Gereformeerde Gemeente in Nederland. BENTHUIZEN Brandweer keerde tevreden terug Zaterdagmiddag nam de plaataelijke vrijwillige branweer deel aan de provin ciale brandweerwedstrijden in Rijnsburg. Daar de brandweer al verscheidene ma len een eerste prijs in de vierde klasse verwierf was men gedwongen ditmaal In de derde klasse te kampen, wat op zichzelf al een aanzienlijke promotie is. De branweerlieden moesten stuk voor stuk van allerlei od de hoogte zijn, want hun plaatsen werden door de jury aan gewezen. Het gelukte 192 punten te be halen (maximum 200 punten) en zo werd dè brandweer van Benthuizen vierde van de vijftien deelnemers. Later vertelde ons de heer K. Oostingh, brandweercommandant, dat men tevre den is met het behaalde resultaat. Dè bronzen „plak" zal. evenals de vorige, een plaatsje krijgen in de commissie kamer van het gemeentehuis. Jammer was. dat de plaatselijke B B. door een misverstand was uitgesloten van de wedstrijden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 4