Reserve-officieren hadden het in Leiden goed B.B. gaf slotdemonstratie te Voorschoten NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 8 JUNI 1959 Agenda voor Leiden Maandag; Het gulden Vlies, 8 uur: ledenvergade ring afdeling Leiden Ned. Vereniging tot bescherming van Dieren. Schuttersveld, 8 uur: evangelisatie bijeenkomst in tent. Speeltuin Rondom de Watertoren: volksdansavond (bij goed weer). Foyer Den Burcht, 4 tot 5.30 uur: af scheid van de heer J. G. van der Zeeuw als voorzitter van de afdeling Leiden van de Algemene bedrijfsbond voe- dings- en genotmiddelen. Pomonaterrein, 7 uur: sportavond sectie Leidse C. J. M. V.'s en jongens werk. Dinsdag Gebouw Prediker, 8 uur: opwekkings samenkomst onder leiding van de heer H. N. van Amerom. Schutterveld, 8 uui bijeenkomst in tent. Pomona-terrein, 7 i sectie Leidse C.J.M.V.'i Groot Auditorium-un aanvaarding lectoraat door de heer W. Luyendijk (faculteit der geneeskunde). Centrum Hervormde wijkgemeente Boshuizerwijk, Het Boshuis, hoek Hof- laan-Telderskade, 8 uur tot 9.30 uur: gelegenheid tot bezichtiging. De inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Leiden, de heer Alb. Boogaard, schrijft: ,,Wéér is het voorjaar. Wéér is hel Leids Vakantie Kinderfeest druk aan het straks honderden kinderen een feestelijke vakantie in schoolverband te bezorgen. En weer zullen dus, als de plannen slagen, de hoogste klassen van openbare en hervormde scholen een dag if vier genieten van de prachtige, natuur ■ondom de „Peppelhoeve" in Putten op de Veluwe. Zo'n schoolreis kan niet hoog genoeg •orden aangeslagen Omdat ook het kind uit het minst met aardse goederen be deelde gezin mee kan, want van de ouders wordt betaling naar draagkracht gd. Dat is één. Omdat de kinderen zinvolle vrije-tijdsbesteding wordt ge boden. Dat is twee Omdat de klas door het beleven van het op een heel evangelisatie- sportavond i jongenswerk ':eit, 4 bed. avondge- Met duizend naar de Peppelhoeve Leids Vakantie-Kinderfeest is weer besi onnen wdei Kerkzaal academisch ziekenhuis, 12.50 tot 1.20 uur: middagpauzebijeenkomst. Gebouw Steenschuur 6, 8 uur: leden vergadering De Natuurvriend. Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: afde ling Leiden en ómstr. Bond van chris ten-plattelandsvrouwen en -meisjes Nederland, de heer J. den Houter te Leiden over zijn werk bij de kinderpo litie, „De ouders of de kinderen?" Schuttersveld, 8 uur: evangelisatie bijeenkomst in tent. Schuttersveld, 8 uur: bijeenkomst voor kinderen (evangelisatie). Hortus Botanicus, 8.30 uur: optreden van Leids Studenten-Cabaret en blaas- I quintet. Gewestelijk arbeidsbureau Doezastraat, 8 uur: voorlichtingsbijeenkomst Nieuw-Zeeland. Schouwburg, 7.30 uur: jaarlijkse uit voering van muziek, toneel, zang en dans door speeltuinvereniging „Ons Eiland". Donderdag Den Burcht, 7.30 uur: lezing over oi leiding bij kleine handelsvaart, uitgaan de van Kon. Zeemanscollege De Gro- ninger Eendracht. Tram Stationsplein, 7.15 uur: afde ling Leiden Ned. Chr. Reis-Vereniging, vertrek naar Katwijk voor wandeling langs het strand. Boerhaavezaal Vrouwenkerksteeg, 8 uur; voorlichtingsavond afdeling Lei den Commissie Vakopleiding Bouwbe- I drijf. Pomonaterrein, 7 uur: sportavond Leidse C. J. M. V.'s en jongenswerk. Schuttersveld, 8 uur: evangelisatiebij eenkomst in tent. Gebouw De Hoeksteen, Levendaal 1, 8 uur: feestelijke avond van sie voor huishoudelijke en gezinsvi lichting ter afsluiting van het werkjaar 1958—1959. Schuttersveld, 8 uur: evangelisatiebij eenkomst in tent. Zaterdag Perron 14 Stationsplein Leiden, 2 uur: afdeling Leiden Kon. Ned. Natuurhisto rische Vereniging, vertrek voor excur sie naar rietlanden langs de Brasem, wandelen naar Rijnsaterwoude en Oude Wetering, avondboterham meenemen. Schuttersveld, 8 uur: evangelisatie bijeenkomst in tent. Schuttersveld, 3 uur: tentbijeenkomst voor kinderen, evangelisatie. Zondag Schuttersveld, 8 uur, evangelisatiebij eenkomst in tent. Schuttersveld, 3 uur: bijeenkomst voor kinderen in tent (èvangelisatie). Apotheken De dienst van de apotheken wordt waargenomen door de Zuider-apotheek, Lammenschaneweg 4. telefoon 23553. Films Casino (2.30 7 en 9.15 uur): Geen geld en toch geen zorgen (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Flitsende de- 1 gens (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De vrouw die tweemaal leefde (18 jaar). Rex(2.30, 7.15 en 9.15 uur): Danny Kaye als hofnar (alle leeftijden); donderdag Liebe, Tanz und 1000 Schlager. Trianon (2 en 8 uur): The big contry (14 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw Rapenburg: tentoon stelling van werken van drie Haagse kunstenaars, tot eind deze maand. De Lakenhal: Het Nederlandse Portret, tot 31 augustus. Musea instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73: elke dag geopend van half 10 tot half l, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur) Geologisch en mineralogiscb museum Garenmarkt 1 b: elke dag geopend van 10 tot 12 en vaD 2 tot uur Gravesteen. Pieterskerkhof 6, Juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (lief! de vakanties), concierge: Kolfmakersteeg 16 a. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 Jot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend vaD 10 tot 4 uur. Rapenburg 26 krijgt met groter opvoeding! lijkheden. Dot is drie. Omdat de school een keer te meer be- ;eft, dat ze altijd gevaar loopt, de be ekenis van de verstandelijke aangelegen heden te overschatten. Dat is vier. Om dat de schoolreis een stuk natuurbescher- van de eerste orde is. Dat is vijf organisatoren van het Feest hebben grote zorgen; Geen klas, die zich meldt worden afgewezen Tevreden is de nissie voorlopig pas, als alle hoogste klassen van alle openbare en bijzondere agere scholen in Leiden op reis kunnen ;aan naar een eigen buitenverblijf Voor wat de financiële kant hiervoor betreft, mogen alle Leidenaars meehel ?n: door met gulle hand te geven. Voor Vakantie en Kinderen, dus Feest De betekenis voor deze woorden moet voor de ouders van de leerlin gen van de openbare en hervormde scholen in deze dagen wel duidelijk zijn. Het schoolleven staat in deze tijd thans onder de druk van over- gangs- en toelatingsexamens. Ook thuis proeft men deze sfeer. Wat een heerlijk vooruitzicht voor de jongens en meisjes van de lagere scholen om na de „beproevingen", die elk exa men nu eenmaal met zich brengt, met de klas 4 volle dagen uit te gaan. Des te heerlijker omdat deze dagen een mooie afsluiting vormen van een pe riode op de lagere school, ongetwijfeld deze meerdaagse reis het langst in de herinnering zal blij ven. Maar ook de vrienden en vriendii tjes, die niet „geplaagd" wordén door de gedachte aan examens blijven niet achter. De vijfde-klassers hebben in twee groe pen, in totaal 720 leerlingen, in de achter ons liggende week genoten van een n tocht naar Rhenen en omgeving. De commissie vergat de kinderen de Mytylschool niet en bood hun Nederland organiseert Lage Landenwedstrijd De Ned. Skivereniging zal het komend seizoen de wedstrijd om de kampioen schappen der lage landen organiseren. Deze wedstrijd, waaraan Belgische, Deen se, Britse en Nederlandse skiers kunnen deelnemen, wordt op 14 en 15 janua het Oostenrijkse wintersportcentrum Lech gehouden. Een week later op 21 i januari worden in die plaats de Neder landse kampioenschappen verwerkt. De jeu gdkampioensch a pp eoi zullen, evenals verleden jaar, onder leiding Jan Boon, de oud-kampioen van Neder land, in Kitebuehel worden gereden. Voor deze wedstrijden is 4 januari gereserveerd Voorts staat al vast dat Prof. Stefen Kruckenhauser, de man die een zeer groot aandeel had in de ontwikkeling va ,ve Oostenrijkse skitechniek in tember naar Nederland zal komen or lezing met filmbeelden te houden. Zekerheidsfonds- obl. Olveh De Olveh van 1879 heeft op 5 juni ter beschikking van deelnemers f 522.825 4 zekerheidsfonds-obügatiies gestelds melijk 12.817 coupures van f 25, 724 f 100. 48 van f 500 en 106 van f 1000. Het fonds kan pas worden aangesproken uitputting van de extra-reserve. In dat geval worden de obligaties naar ev digheid verminderd. De aflossing wordt jaarlijks door commissarissen vastge steld, doch is onmogelijk indien de extra rborgen 5 van de premieresen bedragen. De eerste jaarcoupon vervalt /'I 1960. Geen beursnotering wordt ge raagd. Van 1952 tot eind 1957 is i 2,02 min. aan obligaties geplaatst. eisje naar Arnhem aan. De nadruk legt de commissie echter op ie meerdaagse uitzendingen Meer dan duizend leerlingen hebben zich aange meld. Zaterdag j.l. zijn de eerste scholen inder leiding van hun klasse-onderwij- ers (essen) naar Putten vertrokken en door middel van pendeldiensten zullen deze uitzendingen tot 10 juli doorgaan. V.K.F -werk eist veel geld. Natuur- paren de leerlingen voor hun reis. Desondanks zijn de spaarbedragen niet oldoende om alle kosten te dekken. Daarom lezers (essen), geeft u gehoor de oproep van de rijksinspecteur van het lager onderwijs. De commissie vooi het Leids V.K.F.die reeds meer dan 25 op dit gebied werkzaam is. -r» 1 erg dankbaar zijn. Postrekening 193953 t.n.v. de penningmeester van 't Leids Vakantie- Kinderfeest. LEIDEN OFFERDE VOOR HET RODE KRUIS De straatcollecte van het Rode Kruis heeft zaterdag in Leiden 3661 opge bracht Vorig jaar was deze opbrengst 2463. Bovendien is door verkoop van auto- en fietswimpeltjes een bedrag van f 1033 ingezameld. Concert in Van der Werf park Morgenavond om 8 uur geeft het muziekgezelschap „Trouw en Durf" in het Van der Werfpark, een concert. Na de pauze treedt de drumband op. GEMEENTE LEIDEN Officiële publicatie* Burgemeester en webhouders van Lei den brengen ter openbare kennis dat de J. Goyenbrug met ingang van 9 juni 1959 de duur der herstelwerkzaamheden deze brug is afgesloten voor het voet gangersverkeer. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Maarten zn van J. van den Oever en M. van Vliet; Michaël Johannes Simon zn van S. J. van der Werff en M. S. B. Homan; Ger- rit zn van J. Hoekstra en G. J. G. de Haas: Margaretha dr van G. Kokke- dee en M. Rietbergen; Margriet Ro- sita dr van H. Jonker en H. R. Kitts; Anthonius Johannes Christiaan zn van A. J. van der Born en A. F. Driessen; Evert Jan Adrianus zn van C. G. J. Bik en P. J. M. van der Nat; Gerarda en Ingrid dochters van H Prins en B. Braam; Ronald Abraham zn van A. Favier en J. van den Wijn gaard; Klaaske Tjitske dr van J .W. Reijerse en G. Groenia. OVERLEDEN: M .Schut, 71 jaar, echtgenote von R. Gerbrands; L. Na- wijn, 87 jaar, weduv lot 5 uur (behalve zaterdagmiddag) Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74 elke dag jlgemene studiezaal en uitleen afdeling geopend van half 10 tot half 6 tp zaterdag tot 5 uur Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg 6: op maandag, woensdag en rijdag geopend van 10 tot 12.30 en van S tot 4 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- raat 27: maandag en woensdag vai tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag 10 5-30 M. Dekker. Wedvlucht Het Oosten Wedvlucht van Arlon op zaterdag 6 juni. In concours 160 duiven die om 10.45 uur met zuidelijke wind werden gelost De eerste duif bereikte zijn hok om O uur en maakte een snelheid van 56 m per min.; de laatste om 2.53.18 met een snelheid van 1166,78 meter minuut. De afstand der hokken is 294 tot 287 km. De uitslag luidt: J. Smits 1, 8, 9, 13, 16, J G. R. Langhoudt 2, 7, 11, 12, 17, 29, H. v. d. Vecht 3, 23. 27. 25. J. van Wezel 4. 5 ,18, E. v. d. Hooff 6, S. Schoeman 10, 20, D. Sonr.ega 14, 15, J. Verbaan 19, B. ter Beek 21, 32, 37, Ch. Selier 22, K W. van Dokkum 24, A. van Hemert 25. 31, K. v. d. Berg 26, W. de Wit 28, W. de Haas 30, 39, A. van Gennip Jac. Marijt Jr. 34, J. Roest 36, A. v Reyden 40. W7TJ BEWAREN aan Leiden, aan de prettige ontvangst en de gevari- eerde activiteiten de beste herinneringen", aldus verklaarde ons de algemene voorzitter van de Ned. Ver. van Reserve-Officieren, mr. J. H. P. V. Haitsma Muiier, zaterdag na afloop van het in de Doelenkazerne ge houden congres van deze vereniging. „Het was in Leiden goed...." Tijdens deze bijeenkomst werd een tele- heeft. Door deze aanwezigheid zijn verzonden, Zo ging het zaterdag in Rijnsburg toe bij de brandweeroefening. Foto N. van der Horst. (Voor verslag zie pagina 4). Geslaagd chr. kweekschool te Leiden Voor het onderwijzersexamen slaagden aan de chr. kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen te Leiden G. C. Anes te Oegstgeest, mej. T. Boersma te Leiden, mej. M. Corts te Koudekerk aan den Rijn en mej. A. Postma te Lei den en J. Dekker te Zoetermeer en H. J. Walvaart te Sassenheim. Afgewezen geen Linkerpols gebroken Gistermiddag heeft de 13-jarige H. Mariens uit de Drie-Oktoberstraat op het sportterrein aan de Zoeterwoudse- singel zijn linkerpols gebroken. Het jubileum en afscheid van J. van Es bij S.L.F. Zaterdajg jl, vierde, zoals gemeld, de heer J. van Es zijn veertigjarig jubileum bij de Stedelijke Lichtfabrieken, terwijl hij om gezondheidsredenen tevens m vervroegd pensioen ging Op het stadhui waar de jubilaris met enkele gezinsleden werd ontvangen, deelde wethouder S. M. StoLp mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd, de heer Van Es de bron zen medaille, verbonden aan de Orde v Oranje Nassau, te verlenen. Hierna verplaatste de viering zich na de Lichtfabrieken, waarin de direct: kamer de directeur, ir. Y. Ykema, zijn waardering en dank uitte voor de vele diensten door de heer Van Es gedurende vele jaren aan het bedrijf bewezen. Spre ker wenste de scheidende functionari nog goede pensioenjaren toe en overhan digde hem namens het gemeentebestuur de oorkonde en de enveloppe met inhoud. De chef van de jubilaris onderstreepte de gesproken woorden nog eens. w< namens de personeelsvereniging eei deau werd aangeboden. In de kantine volgde nog een hartelijk afscheid in de kring van zijn naast» lega's. Ook hier mocht de heer Van Es een geschenk in ontvangst nemen. Mede namens zijn familie dankte de heer Van Es allen hartelijk voor de belangstelling en het medeleven op deze voor hem bijzondere dag. Velen kwamen hierna nog persoonlijk van hem afscheid nemen. Gevestigde en vertrokken personen In de iveek van 28 mei tot en met 3 juni inkomst gram aan Koningin Julia: waarin men zijn gevoelens van aannan- kelijkheid en trouw uitsprak jegens de Landsvrouwe. Dank werd ook gebracht idant van de Koksschool. luit.-kolonel Wessels. en zijn manschappen treffelijke verzorging van de bijeenkomsten, die o.a. ook werden bijge woond door de territoriale commandant van Zuid-Holland, kolonel F. J. G. Wulf horst, en de voorzitter van de Belgische zustervereniging, de res-majoor M. Wij- nants. In de zaterdag gehouden algemi vergadering werden de aftredende be stuursleden, de res.-majoor mr. P. C Eschauzier uit Den Haag, de res.-majoor W. Erdmann uit Amsterdam en de LTZIK MR D. Rooseboom uit Rotterdam herko zen, terwijl in de plaats van de niet-her- kiesbare algemene penningmeesti majoor J. Samkalden, de res.-kapi: P. Slavenburg te Rotterdam werd be noemd, De in 1960 te houden jaarverga dering zal vermoedelijk in Hilversum worden gehouden. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken volgde een ontvangst in de Burger zaal van het stadhuis, waar namens het college van B en W. aanwezig waren de loco-burgemeester, wethouder J. C. van Schaik. de wethouders mr. J. Drijber en S. Menken en de secretaris, mr. J. Bool. In zijn woord van begroeting wees de loco-burgemeester er o.m. op, dat Leiden bijna honderd jaar garni zoensstad is geweest en ook thans nog een belangrijk onderdeel van het le ger, de Koksschool, in zijn midden Kerkeraden van Leiden en Oegstgeest speelden voetbalpartijtje Leiden kreeg wel iets meer dan het verdiende (3-1) De kerkeraden van de Gereformeerde Kerken van Leiden en Oegstgeest heb ben zaterdagavond op het terrein aan de Laan van Oud-Poelgeest een voetbalwed strijd gespeeld, waarvoor zowel van Leid se als van Oegstgeestse zijde veel belang stelling bestond. De opbrengst van deze edstrijd kwam het Gereformeerde .jeugdwerk in Leiden en Oegstgeest ten goede. Nadat Oegstgeest had afgetrapt zetten beide elftallen er meteen een hoog tempo in. Het spel van de Leidse kerkeraad ken merkte zich door harde schoten naar voren, terwijl de Oegstgeestse kerkeraad de bal over de grond speelde en meer combineerde. Voor het doel van Leiden speelden zich soms hachelijke toneeltjes af. Na 20 minuten spelen zette Stierman goed door op een terugspeelbal en wist hij de keeper de bal afhandig te maken. Hierop'volgde een kort passje naar Buys, die Oegstgeest aan een 1—0 voorsprong hielp. Vijf minuten later wist Smit u'* wedstrijd te scoren. Tegen zijn harde en hoge schot was keeper De Vroet, on danks talrijke aanmoedigingen van zijn leerlingen, niet opgewassen, waardoor de stand weer in evenwicht was gebracht. Nog in dezelfde minuut scoorde Castel het tweede doelpunt voor Leiden, toen Doedes en De Vroet elkaar niet begrepen en de bal het doel in rolde. De keeper van Oegstgeest was door R. Vi kade 3a; H. M. Se der, Corn. Schuytlö i tam.. Schelpen rijns en fam., i 30; J. Verhoef 3; J. Buitenhek n handzetter, E. van Beinumstraat 49; uius en fam.. kantoorbediende. Vijf ;in 190: A. Waanders en fam.. leraar. Schuytlaan 12; D. Zuiderveld en fam., ener'school. Tib. Siegenbeekstraat 19: irnet en fam., constructeur. E. van msf-aat 75; A M. C. H. van Kempen usstraat 3. Leidschendam, a.b. V< /eg 108; T. C. Janse geb. Bi Rijndijk 180a, 's-Gravenhage, 193; J. de Vogel. Rijndijkstr, 33: B. Palm, Haagweg 5; C. M. terij geb. Elvers. 1» - P. A. van der KI; Rijnsburger' luw. nopster, Mol Lange 7 Mann, werktuigkundige. Dijkstraat 27; J. C. Segaar geb. de Jong, Haarlemmerweg 14; M B Hitam, Plantsoen 29; M. Kleijn. Le liestraat 26; a. Kleijn. Leliestraat 26; P. a. M Bik geb Waasdorp, Seringenstraat 4; H. a' J. Lahaye. militair. Noordeinde 2a; a. f. M' Broeken geb. van Peppen. Da Costa- straat 46; S Sonderegger, Boerhaavelaan •gaal geb Van Beek, Rijn- en Schie- 132; W. Herstel, ingenieur. Kagerstraat 16: D. K. van Luijk, jgg 7; M, Wijling, Jeugdbibliotheek, leeszaal en bibliotheek Reuvens. Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u., woensdag er zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Academiegebouw, Rapenburg 73: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur. behalve op zaterdagmiddag Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat la: elke dag geopend van 10 tot Instituut voor culturele anthropologic en sociologie van niet-westerse volken Eerste Binnenvestgracht 33 a: elke dag geopend van 9 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur, behalve zaterdagmiddag. Stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Inlichtingenkantoor V.V.V., Steenstraat 1 b: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. D. Stubbe. Jac kelner. Hooigra Koningstraat 21 :cht, Loopplantsoen 84; J. Selier enesteeg 95, Rotterdam, Sa Koning en fam., Rcsedasti ui slaan 48; J. C. Vintges Werfstraat 25b. Leiderdorp. Hubrecht- rnswaard. ïrkerk en 2 Goejestraat 64, Wassenaar. Vinken- laan 4; H. J. Wijtenburg en fam., Thorbecke- straat 46. Tiel. Oranjelaan 1<1; H. A. Hiem- stra en fam., Breestraat 54. Amersfoort. H len Keilerlaan 2; C. H. KJasen en fam.. V, VoLlcnhovenpleifi 69. Quatar; H. van Hc ken en fam, Paviiljoenshof 12, Wassenai Rijksstraatweg 785; J. M. van Donk en fam., Boerhaavelaan 30. 's-Gravenhagc, Van Blan kenburgstraat 60; J. Brand en fa straat 6, Brummen, Steenbeekstr; J. Zeelen en fam., Thorbeckestraat 7, Oss. Willem Ill-laaa 8; A. Ouwehand en fam.. Rijndijkstraat 87. Katwijk, Reigerstraat 7: C. Janse. Celebesstraat 5, "S-Gravenhage. Fultonstraat 193; J. M. Winkeler geb, ,.b. Veui insen. Zeemanlaa Ridderlaan 1; J. H. Gi hage. Vei Fultonstraa Leidschen ;traatweg 108; M. de Haai 15. W; >t. Noordeinde 2a. raat 9; H. Faber, 53, Utrecht. Lepelenburg 1; - Courtstraat 28. J. Boonman, r Arendskerke, Morsweg 176a. m 7; W. Roo- iburg geb. Henneveld. Lage Morsweg 63. Alkemade, Julianalaan 62; J. Melchert, Mors- str. 62-64, Noordwijk. Heei Toneelavond van Veglo Zaterdagavond hield de Vereniging van Gerepatrieerden voor Leiden en om streken, „VEGLO", een feestavond met als hoofdschotel de opvoering van een toneelstuk in 3 bedrijven: Het mysterie van Djojodermo. Deze Pah Dermo beeldt zich in, de af gezant te zijn van de God Rhama, die iedere vollemaan-avond wordt aanbeden door de volgelingen van Dermo. Zij na deren dan dansend het altaar, dat ge vuld is met gewijde pitten, die de dan sers eten. Deze avonden eisen echter slachtoffers en daar de doodsoorzaak niet bekend is, neemt de eommiss; van politie het onderzoek hiernaar zich. Hij bezoekt zo'n bijeenkomst ziet door middel van Kasbela, een duwe van een der slachtoffers, dat s migen door giftige punten, bevestigd het altaar, worden gewond, zij sterven. Dermo, die zich ontmaskerd weet, geeft ch aan Rhama over door zelfmoord plegen. Dit geheel in de Indische sfeer levende stuk, geschreven en geregisseerd door de heer T. van Lichten, werd opgevoerd door de „VEGLO"- toneelgroep. Op Kas bela na, gespeeld door mevrouw A. Jo- bestond het hele gezelschap debutanten. Hoewel het voor deze be ginnelingen uiteraard moeilijk stuk aan spel te geven wat het verdient, ■hoog. Turfmarkt 10. Weesp. Nieuw- 94; C. H. Wijnands, Oude Rijn 2a. Katwijk, Bmmapleln 7; W. J. A. Goossens, Nieuwee Rijn 17, Nijmegen, Houtlaan 121; N. A. van Tilborg, Marnixstraat 81. Veenen- ial, Westersingel 33 H; M. Deuchler. Burg- avenlaan 5. Zwitserland; B. J. H. Sloos. geb. Puist, Burggravenlaan 229. 's-Graven hage, Paulinastraat 94; B. Buis. RoodborsL straat 52. Hengelo O.. Deldenerstraat 306; C. H. F. Knol, Merelstraat 3. Texel, Schil dereinde 54; A. A. dc Veer, Marislaan 29. 's-Gravenhage. Waalsdorperwog 80; J. M. L. van den Biggelaar. Rijnsburgerwcg 10. 's-Hertogcnbosch. Hekellaan 42; L Verloop. Rijnsburger weg 10. Noordwijk. Schoolstraat 17; A. A. Dirkzwager. J. de Wittstraat Schi<&am. Nieuwe Haven 151; C. F. C. V< Brandstraat 1, Hillegom, Leidse' 230; L. Segaar, Franchimontlaan 42. 's-Gra venhage, Hart Nibbrigkade 71-24; D F M. Twaalfhoven. J. van Goijenkade 44, Amster. dam, Thorbeckeplem 5 bov.; J. W. van Hoog straten, Rapenburg 12, 's-Gravenhage, Hogenhoucklaan 86. M. van der Vliet, Rapenburg 2. "S-Gravenhage. Zuidwerfplein 19; L. A. M. Beyer. Garenmarkt 16. 's-Gra venhage. Pauwenlaan 17; A. C. J. Slewe. Van der Hoevenstraat 10. Leidschendam. Dr. van Noortstraat 152; P. Simon van Leeu wen, Groenhovenstraat 11. Bloemendaal, BeUamylaan 7; J. M. H. Wilms, Haagweg 166, Heerlen, St Franclscusweg 53; J. D. de Boolj, Dijkstraat 2a, Leiderdorp, Berkenk; 29; J. A. Klop. Rijnsburgerweg 10. Kortge Weststraat 31; J. L. van Klinken, Aalmarkt 6. 's-Gravenhage, Groenewegje 131; E. G J. J, Rooi vink, Haarlemmerstraat 139a, Gro ningen. Hofstraat Ma; O. Schreuder, Burg. straat 1, Oegstgeest, Rhljngeesterstraatwei 159; F, van Akerlaken geb. Rogier. Drift straat 2, Dordrecht, Zwarte Hondstraat 22; A. Wienke geb. Bos. Wasstraat 65, Gronin gen. Van Brakelpleta 50; G. de Jong. P. J Blokstraat 43. Zaandam, Burg. Smitstraat 35; T. J. van der Meij. Papengracht 25a Sassenheim. Hoofdstraat 302; B. G A. Wel. ling. Noordeinde 2a, Hilversum. Conrad- straat 14. viel het toch in de smaak. De voorzitter van de vereniging, de heer R. K. Tongeren, bedankte aan het eind het derde bedrijf de regisseur en bood de spelers bloemen aan. In de pauze speelde de VEGLO-Ha- waiianband, waarbij werd gezonden door E. Michels en de leider J. Veekman Wedvlucht kring Leiden en omstreken De kring Leiden en omstreken van de N.B.v.Z. hield een concours van Arlon waarvoor 471 duiven ingezet waren. De snelheden varieerden van 953—863 meter per minuut. Uitslag: 1, 13, 24 M. de Vreugd; 2 K. W. Dokkum; 3 C. Drost; 4 J. Plug; 5 L. Drost; 6 J. Smits; 7 Kr. v. d. Berg; 8 Langeveld; 9 J. Roest; 10 en 25 ds. J. G. R. Langhout; 11 v. Essen; 12 B. ter Beek; 14 v. d. Krogt; 15 Barn- hoorn; 16 Zandbergen; 17, 22 J. de Vreugd; 18 v. Duivenbode; 19 Th. v. d. Ploeg; 20 W. de Wit; 21 H. v. Niekerk; 23 C. v. d. Zwart. Eindexamen gymnasium te Leiden Van de groepen B III en A I van de eindexamenkandidaten van het Leids gymnasium slaagden T. Brouwer, M. C Dinger en V. H. Veenstra, allen te Oegst geest, N. Booij en W. H. Staverman, bei- den te Leiden, H. Eikerhout te Katwijk aan Zee, R. H. van der Plas te Oegst geest; 1 kandidaat werd afgewezen. Van de groep B II is alsnog C. Th Koch geslaagd. deze beide doelpunten waarschijnlijk wachtig geworden, dat hij het zachte rollertje van Van Egmond door zijn hai den liet glippen. Kort hierop moest Doe des nog een bal van de doellijn wegtrap- Na de rust was het duidelijk te dat de spelers van Leiden veel jonger ren. Hoewel Oegstgeest dan ook erg verdrukking kwam, wist het op het einde van de wedstrijd de strijd naai Leidse helft te verplaatsen en zagen hard schot van Buys net naast gaan één van Littooy net over de lat. d echter niet meer gescoord, zodat de stand 3—1 voor Leiden gehandhaafd bleef. Hiermee kreeg Leiden wel iet! dan het verdiende; een gelijkspel beter op zijn plaats geweest. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikaties VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Roemer Visscherstraat, de Spieghelstraat e Brederostraat met ingang van 10 juni 1959 voor de duur der bestratings- 'erkzaamheden aldaar zijn afgesloten oor het verkeer met alle voertuigen, rij- ii trekdieren en vee, in beide richtingen. Leidse jeugdtoer straks weer van start De voorbereidingen voor het jaarlijkse wielerfeest, de Leidse Jeugdtour, zijn weer in volle gang. Ploegen kunnen zich opgeven bij de heren Vermeer, Flores- straat 31 en Cranssen, Houtlaan 9. De ploegen samengesteld uit jongens van 12 tot en met 17 jaar worden f A- en B-klasse ingedeeld naar het oordeel van de wedstrijdleiding. Hierbij r men in aanmerking het soort fietsen, waarop wordt gereden en de gemiddelde leeftijd van de ploeg. Ook voor het indi viduele klassement zal hiermee rekening worden gehouden. Jongelui op fietsen komen zonder meer in het A- klassement, op tour-fietsen in h« klassement. De jongens die de beste prestaties le veren, mogen weer in de gele en groene trui rijden. Voor de beste ploegen zijn er twee wisselbekers, thans in het bezit van Levendaal A en Plan Noord B. Er kunnen ten hoogste zestig renners meedoen. Het is daarom van belang zich vroegtijdig op te geven. De wedstrijden worden gehouden in de week van 22 tot en met 26 juni. nog niet alle banden met de militaire samenleving verbroken. Voorts her innerde spreker aan de relatie, die vele jaren heeft bestaan met 4 R.I. en waarvan nog een waardevol aan denken, het vaandel, in het Leger museum aanwezig is. Ten slotte wees de heer Van Schaik op één der doel stellingen van de Vereniging: het aankweken van kameraadschap. De algemene voorzitter dankte voor :ze prettige ontvangst, waarna een dronk op Leiden en de vereniging werd uitge bracht. Een bezoek aan de Brasem, waar een demonstratie waterskiën werd gehouden, ig deze dag vooraf aan een diner in de Doelenkazerne. Tijdens de vrijdag op de schietbanen te Katwijk gehouden wedstrijden behaalde onze stadgenoot res.-luit.-kol. J. G. Crab- bendam de eerste prijs bij het karabijn- schieten. Bij het pistoolschieten ging de prijs naar de res. eerste luit. J. Willemse uit Rotterdam. De afdeling Den g legde beslag op de Prins Bernhard- medaille. Operatie Sahara Zomeravondvoetbal Leidse jeugd In vele stadsbuurten vermaken de jongelui zich op de lange zomeravonden met voetballen op zandvlakten en openba- speelgelegenheden. Min of meer vaste combinaties komen regelmatig tegen elkaar uit. Steeds weer wordt er ge vraagd om een toernooi, waarin men eikaars krachten kan meten. De jongens die samen het comité Leidse Jeugdtour vormen, hebben nu enkele ploe gen bij elkaar gebracht, die deze week gaan uitmaken, wie de sterkste is. Met het oog op de zandvlakten de zonnehitte is dit toernooi gedoopt Operatie Sahara. Br zijn twee afdelingen. Elftallen sa mengesteld uit jongens van 14 tot en met "6 jaar en elftallen van jongens van 17 >n ouder. Voor de jongste afdeling schre den reeds in de Oranjebuurt, De Mirt en »en ploeg, die nog geen naam heeft. In de grote afdeling komen uit Oranjebuurt, Haagwegkwa rti er en De Mirt. Men kan zich nog aanmelden bij de heer N. Ver- neer, Floresstraat 31. Er zijn ook scheids- eohters nodig. Inbraak in kantine in chr. kweekschool te Leiden In de nacht van vrijdag op zaterdag is ngebroken in de kantine van de Sport stichting op het terrein van de Leidse Hout. Twee kasten werden opengebroken bedrag van vijftig gulden werden chocoladerepen e.d. ontvreemd. Tussen zaterdagavond 6 uur en van morgen 8 uur is ingebroken in de chris telijke kweekschool aan de Paulus Buys- straat. Men is er binnengekomen door vernieling van een ruit. Verder dan het gymnastieklokaal zijn de inbrekers niet gekomen. Zij hebben daar een kast open gebroken. Het is nog niet precies te zeg gen, wat en voor hoeveel er is vermist. Clubhuis meisjesstudenten Leiden is gerestaureerd Na vele acties in het clubgebouw van de meisjesstudenten aan het Rapenburg te Leiden gereedgekomen en vrijdag 26 juni zal het om half twaalf officieel worden geopend. Mejuffrouw T. Kooistra onder wier presidiaat de restauratie ruim een jaar geleden werd begonnen, zal de officiële heropening verrichten. Propaganda-feestavond van reserve-gemeentepolitie De contactcommissie van de reserve- gemeentepolitie verzorgde zaterdag een propaganda-feestavond m de Burcht. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de .heer S. Weyere, sprak de hoofdinspecteur van de politie de heer D. J. Verzijden. Hij dankte de contactcommissie voor de prettige manier, waarop zij de belangen van de reserve-poli tie behartigde en hoopte dat degenen die deze avond als be langstellenden bijwoonden ook de oefen avonden zouden gaan bezoeken Daar zou den zij een beter inzicht krijgen in hef werk van de reserve-politie. Onder leiding van de heer C. van Eg- mond bracht de drumband enkele num mers ten gehore, waarvoor zij met een warm applaus werden beloond. Het amb ten arencabaret van het ministerie van justitie vulde het grootste deel van de avond. Een goedverzorgd programma, be staande uit schetsjes en zang, afgewisseld door conférences van Joop Jonker, be zorgde de bezoekers een paar gezellige uren. Het optreden van de vocale groep van dit cabaret, de „Close Harmony Sin gers. die populaire liedjes lieten horen, was het hoogtepunt. Spectaculaire „brand" Dc B.B. te Voorschoten hield zaterdag middag een grote slotoefening teneinde een demonstratie te geven van de paraat heid: tevens stond hierbij een propagan distisch doel voor ogen. Om drie uur werd met een droge knal op het kruis punt bij de Zilverfabriek een spectaculair vuur ontstoken. Donderende knallen achter de fabriek suggereerden kort hier na bominslagen. Om kwart over drie arriveerde de brandweer aan de straatzijde, terwijl de bedrijfsbrandweer van de Zilverfabriek de branden achter de fabriek begon te blussen. B.B.-ploegen waren inmiddels druk bezig de gewonden te verzorgen en gestrande voertuigen op te ruimen. De rijkspolitie verzorgde de afzetting van de weg. Alle ploegen waren opgeroepen vanuit de kelder van het raadhuis, waar de cen trale co: mandopost wa6 gevestigd. Pad- vindsters en padvinders waren hier vooi allerlei diensten ingeschakeld. Evenals vorige jaren werden de ge wonden, na ter plaatse (niet bepaald snel) te zijn verbonden, afgevoerd naar het Ge zondheidscentrum en vandaar, indien no dig, naar het Cultureel Centrum, dat weer als ziekenhuis wa6 ingericht. Ook de dienst sociale verzorging was dit jaar (voor de tweede keer) in functie. Behalve de brand aan de weg en de af voer van gewonden was er voor het pu bliek niet veel van de oefening te zien, aangezien alle reddingspogingen zich op het terrein van de Zilverfabriek afspeel den. Burgemeester C. J. van der Hoeven, kringhoofd Gerth van Wijk en de direc teur van de fabriek, mr. S. A. C. Begeer, waren hier aandachtige toeschouwers. Volgens insiders is de oefening volledig geslaagd. 's Avonds werd een feestelijke bijeen komst gehouden in het Cultureel Cen trum. Aan de grote groep noodwachters, die vijf jaar of langer in B.B.-verband werkzaam zijn geweest, werd de zilveren ster uitgereikt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3