DOE HET ZELF! BLOEDKORAAL wordt duurder SCHILDERES IN STAPHORSTER BOERDERIJ Het alikruikenvrouwtje ZATERDAG 6 JUNI 1959 ^ORIGE maand brak Keesje, onze jongste, een ruitje in de serre. Zómaar een stukje speelgoed erdoor gegooid, uit baldadigheid of pure levens lust, wie kan het zeggen In elk geval. die kinderen, die kinderen I Al een paar keer had mijn vrouw gezegd: Loop-es even bij de schilder aan als je van kantoor komt I leder ogenblik regent het in, vanochtend stond er een hele plas op m'n goeie zeil em (cozr Peter Barry 'M'U was die opdracht me enkele malen ontschoten; een man heeft tegen woordig wel wat anders aan z'n hoofd dan een kapot serreruitje! Maar de stortbui van vannacht leverde de drup pel, die de emmer deed overlopen. Met een wereld van verwijt in haar blik wees mijn vrouw me zwijgend de inun datie in de serre en tijdens ons haastig ontbijt deed haar ijzige houding de tóch al kille ochtendtemperatuur nog enkele graden dalen. Met het onwrik bare voornemen om vóór alles de gang naar die schilder te volbrengen, verliet ik dan ook inderhaast mijn woonstee, maar u weet hoe dat met goede voor nemens gaat. Op de hoek van mijn straat botste ik tegen meneer Hoogland aan, die mij hijgend zijn gewichtige ac- tetas in handen duwde, teneinde al lo pend zijn onvolledig toilet te kunnen voltooien en na een geforceerde nek- aan-nek-spurt naar de juist aan- glijdende tram, die ons tot de wachtende dag taak zou voeren, waren ruitje en schilder geluid loos uit mijn me morie gegleden. Nou jaU vergeet óók wel eens wat! Toen ik in de late middag, moe en verkreukeld, de sleutel in mijn voordeur priemde, waren de eerste begroetings woorden: „Zègdie schilder is niet ge weestje bent natuurlijk wéér niet lan gegaan!" i berouwvol schokje realiseer de ik mijn verzuim, doch met prachti ge verontwaardiging sprak ik: ,.Nee, lieve kind(ik zeg altijd „lieve kind" wanneer ik haar even m'n mo reel overwicht wil laten voelen). „Nee, lieve kind" zei ik dan, „ik vind het vol strekt onnodig om in de tegenwoordige tijd handen vol geld uit te geven aan karweitjes, die een man met een tikje handigheid gemakkelijk zélf op kan knappen! „Wou je zélfvroeg mijn vrouw met haast beledigende verbazing, „dat idee had je dan wél wat éérder kun nen hebben!" ik slechts over te hebben; een man van de daad laat zich door kleine stekeligheden niet van de grote lijn afbrengen. „Doe het zélf" wordt je niet voor niéts in elke krant en in ontelbare etalages op het hart gedrukt! Even later had ik dan ook reeds de glassnijder uit de gereed schapskist opgediept en begaf mij daar mede energiek naar de zolder, waar ik sinds jaren de trouwfoto van oom Karei en tante Sophie met gebarsten glas te gen de wand wist te staan. Dit glas was weldra uit de lijst gelicht en, voort varend als ik ben, wilde ik meteen gaan snijden toen het me te binnen schoot dat ik eerst de maat van het ge broken ruitje diende te weten. Opgewekt neuriënd aanvaardde ik de reis naar beneden en knielde als een oudmodi sche minnaar voor de scherp gepunte, tochtige opening. ..- 23% bij 32nee, wacht evenspelen, betrad mijn vrouw het terrein nam. Ik zal niet pogen u een gede tailleerd verslag te geven van de moeilijkheden, welke het bedrijfs klaar maken van een glassnijder met. zich brengt. Alle begin is nu eenmaal moeilijk. Ten slotte slaagde ik erin om twee van de weggesprongen Wiel tjes uit de naden van de zoldervloer te peuteren, hetgeen voor mijn doel ruim voldoende was. Het snijden ging nu heel wat minder gemakkelijk en het wieltje glipte telkens uit op de gladde ruit. Maar ten slotte had ik een wat beverige; licht golvende kras aangebracht! Ook het af breken bracht zwarigheid mede, doch na krachtige druk schoot het ruitje met een vreemdsoortige bliksemschicht in tweeën. DE tweede kerf bracht ik met luchtige routine van een doorgewinterd vak man! Tot mijn niet geringe trots brak mijn ruitje onberispelijk langs de kerf af, doch tezelfder tijd kwam ook de blik semschicht in actie en scheidde mijn werkstuk, ongevraagd, nogmaals in twee stukken Terwijl ik onthutst naar de scher ven staarde, de mentaliteit bespiege lend van sommige glasfabrikanten, die zich niet ontzien om inferieure waren handen van argeloze zèlfdoeners te 31%! Ik krabbelde de maten op oude envelop. Wonderlijke afmetingen hadden die ruitjes, overpeinsde ik, op weg naar de zolder. Halverwege con stateerde ik een onaange" ame, vochti ge kilte aan mijn linker knie; blijkbaar had ik argeloos middenin de plas on- dat bespaarde mij een paar kwa- si-humoristische opmerkingen. TN hogere regio- 1 nen nam ik de glassnijder op nieuw ter hand. toen het met een lichte schok tot mij doordrong dat liniaal nodig zou hebben! ik óók nog Nadat ik ten derde male op zolder was geraakt en even de tijd had geno men om uit te hijgen, want zó piep jong ben ik nu óók niet meer, had mijn luchtig doe-het-zèlf-optimisme al een aardige deuk gekregen. Maar enfin nu zou het varkentje toch spoedig ge wassen zijn! Nauwkeurig legde ik de li niaal op de vereiste breedte over de ruit en trok er met de glassnijder een onberispelijke lijn langs. Nu, dat viel erg mee! Vederlicht gleed de snijder over het glas, zonder enige koppigheid te vertonen. Toen ik echter de liniaal wegnam vond ik tot mijn verwondering geen spoor van enige snede of zelfs maar van een simpel krasje! Opnieuw liet ik het instrument, nu met meer pressie, langs mijn liniaal glijden, doch wéér was niet het geringste resultaat te bespeuren! Nu ben ik technisch lang niet de eerste de beste, en een nauw keurig onderzoek leerde mij dan ook al gauw, dat het minuscule wieltje, dat de kerf dient aan te brengen, geheel in mijn glassnijder ontbrak! Gelukkig bleek een vooruitziend constructeur dit euvel te hebben zien aankomen, want een vijftal reservewieltjes was, geklemd onder een draaibaar bovenstuk, ter be schikking. Het enige wat mij nog man keerde was een schroevedraaier, zodat ik met enige tegenzin opnieuw de af daling naar de gereedschapkist onder mijn nederlaag. „Lukt hetvroeg ze liefjes. De rest van de avond heb ik mij er over verbaasd hoe weinig aanleiding vrouwen soms nodig hebben om telkens in een kinderlijk-dwaas gegichel uit te barsten U zult intussen wel gemerkt hebben dat ik in moeilijke omstandigheden mijn mannetje sta! De andere dag liep ik, op weg naar huis, dan ook vastbeslo ten bij de schilder aan en duwde hem de envelop met méten in de besmeur de hand. Twee forse halen met een, niet eens verchroomde ordinaire glas snijder, twee droge knappenen reeds wikkelde de man mijn ruitje in een krant! Nu ja, die lui dóen niet an ders. nietwaar! In de deur van zijn werkplaats riep hij me nog na: „Moet u geen stopverf hebben?" Nu ben ik niet ontoegankelijk voor een welgemeende wenk en liet me dan ook een vettig pakje ter hand stellen, dat ik in de zak van mijn lichte over jas propte. Vlot en losjes, met tóch iets van de overwinnaar in mijn blik, be trad ik met ruit en vet pakje de serre, waarin mijn vrouw in een aarzelend zonnetje zat te handwerken. Metéén viel mijn oog op het nieuwe ruitje met de romig-gele stopverfran- den. „Ik ben vanochtend zélf maar even bij de schilder aangelopenver duidelijkte mijn vrouw met een veront schuldigend lachje. „Vanmiddag heeft hij het erin gezet 't Was maar een ogenblikje werk Ik heb er verder maar niets meer over gezegd. De kwestie is trouwens té onbelangrijk. Anders wél jammer van m'n nieuwe jaszo'n lelijke vette vlek! r~ „Ik geloof niet aan moeilijke kinderen, niet aan slechte kin deren, niet aan lastige kinde ren". Dat is een zeer pertinen te uitspraak uit de mond van de schilderes Stien Eelsingh in Staphorst, die haar vastomlijn de mening ontleent aan jaren lange ervaring met tekenende mensen. Daar zijn bejaarden bij tot zeventig jaar, maar ook kleuters van vier en- vijf. Tien jaar is het deze zomer ge leden, dat Stien Eelsingh vele Kinderen moeten zich vrij uiten kamer. Het geheim van het huis is, dat dat toonbeeld nooit een toon-kamer is geworden. Hoeveel bezoekers er jaarlijks ook komen rondneuzen, de Witte Boerderij van Stien Eelsingh ziet er niet Huisje-boompje Natuurlijk krijgt zij op haar cursussen de traditionele teke- boeketten, die Stien Eelsingh P3»31^?5' zic^ aan.vankelUk schildert „als teg al dat donkere tenten definitief in Staphorst op te slaan. Verbaasd, omdat Stap- horst dc naam had (en heet» ,ch^eTla.Zv'(devoëi een zeer gesloten gemeenschap te zijn, niet gesteld op pottekijkers: maar vooral, omdat zij van een verwaarloosde boerderij een wo ning en expositieruimte had ge maakt, zoals er zeker in Neder land geen tweede bestaat. Het „seizoen" is weer begon nen, u kunt er dus zelf gaan kijken. En u zult niet weten, waar uw ogen het eerst op te richten: Op de schilderijen en houtskooltekeningen aan de wan den, op de bloemen en planten, op de meubels, of op de twee Stien Eelsingh, „helemaal niet. Welbewust Ik gee* ze Êewoon iets volkomen anders te doen. Ik vraag ze bij Wie Stien Eelsingh heeft horen voorbeeld een clown te maken, vertellen, hoe de boerderij er bij geef ze een groot vel papier haar komst uitzag („allemaal eP vertel dat het hoofd van de mest!" roept zij. op de nu mooie clown bovenin moet komen, de lichtblauwe plankenvloer wijzend! voeten onderaan het papier, dat en in haar stem klinkt de triomf ?e het hoofd maar als een ei moe door van één, die veel struikel- ten tekenen, en dat het lichaam blokken terzijde geschoven heeft), ongeveer vier keer zo lang is als weet. te staan tegenover een zeer de k°P; wat ze bij zichzelf kunnen vitale vrouw met wei-bewuste controleren. Ik geef ze een kwast ideeën. (waar ze eerst bevreemd naar Eén van die ideeën is, dat het kij.k*n)- e" ver.f- en, we maken glas, de kap van blauw-paarse kind iets vóórheeft op de volwas- dat hel^vel papier vol met kleur stof, witte balletjes rondom), bewoond huis uit. Er staan kleurige, antieke zo- verbaasd heeft dóór haar weI als moderne meubels, dui- delijk met liefde bijeen geschar reld. Een hoekje in een kamer, beheerst door een gordijn, een blauw tafel met twee stoelen, schilderij en een bijna mens- hoge smalle vaas met een paar takken, is zulk een harmonisch, weldadig geheel, dat de bezoeker er stil van wordt en er graag zeker Jaelangrijk zonder naar zou blijven kijken. In die omgeving is dus het Wapenveld. werk van Stien Eelsingh ten- Het gaat haar niet toongesteld. Maar dat laatste woord doet weer aan een mu seum denken en dat doet de boerderij niet. De schilderijen amelijk, dat het nog ,.on- Zo leren haar leerlingen wat het besmet" is, door vooroordelen, betekent, een „compositie" op te door conventies. Daarom vindt zij bouwen. Ze leren bovenal, hun het de moeite waard, naar kinde- fantas'e te ontwikkelen, hun han- ren te luisteren en ze de kans te den te gebruiken, en gewoon te geven, zich vrij te uiten. Dat is durven, voor elk kind belangrijk, het is "aar De Dreef" ook - bij dringen. Zij mogelijkhedei kleine katten, die tot boven in de hangen er. als had de bewoon- balken van het boerderijdak klim- Het hele huis is een 1 van wat met kleuren en te bereiken is, en van schilderstuk kan „doen" ster ze zorgvuldig juist déze wanden uitgezocht Dat geldt voor de donkere te keningen van boeren, landar beiders. Staphorster kinderen, zowel als 'voor de uitbundige schept voor hen de mogelijkheden, zich vrij in kleur en vorm te uiten. Daar blijken T i T ~fj honderden stadskinderen en ïSÜfKSÏÏÏÏft,-.?3. ^epaal,d „moeilijke" kinderen behoefte aan uln ol d! £le, v le hebben. „De kinderen van de leen op de eerzucht van het kind boeren niet", zegt Stien Eelsingh, zegt Z1J- -.en .het kind en misschien is dat. waarom zij tekening over haar hart aan de plattelandsbe- n een toch al volking heeft verpand. ..Wat ik Rr«cfV*»\r 1^"*"» 88ln erkfnde met de kinderen in Zwolle, in ,Iïusschien hele- Meppel doe." zegt zij. „zou met maal afschrikken. de staphorster kinderen nooit luk- Punt een is bij haar de ont- ken. Die hebben er gewoon geen i het kind. Heeft het behoefte aan." En dat bedoelt ze zal dat wel blijken duidelijk als een compliment voor il gewend het leven op het platteland. het paard tillen plooiing DOOR THEA BECKMAN (Vervolg vorige week) het zeven schot „Ja. Lang geleden waren he. en hun vader regeerde over ide zeven eilanden zee. Maar een boze tovenaar veranderde de koning in een zeeslang en de prinsessen in alikruiken. Omdat de meisjes zo mooi en lief en goed waren, had de tove naar geen volstrekte macht over hen. De betovering werkte maar gedeeltelijk. Ik ben hun petemoei en heb gezworen dat ik hun dagelijks vers brood zou bezorgen. Het is wonderbrood. Zolang zij elke dag dat brood eten blijven zij jong en mooi, al zouden ze honderd jaar moeten worden, eer iemand hen komt verlossen. Maar hoe lang zal ik dit goede werk nog kunnen doen? Ik word zelf oud en lang zal ik niet meer leven. Wie moet de arme prinsessen dan troosten en het wonderbrood voor hen bakken? Wie zal hen verlossen? „Zeg mij, wat ik moet doen", riep de prins uit. „Dan zal ik hen van de betovering verlossen." „Het is niet gemakkelijk, prins", zei het alikruiken vrouwtje ernstig. „Bedenk echter één ding: alleen een echte prins zal de prinsessen kunnen helpen. Dat bete kent. dat je dapper, geduldig, eerlijk en rechtvaardig moet zijn. dat je een goed hart moet bezitten en voor al: een hart vol liefde." „Ik bén een echte prins", zei hij fier. „Dat zal je dan nu kunnen bewijzen. Zie. daarginds ligt een vissersboot op het strand. Ga er heen, zeg de schipper, dat je graag voor hem wilt werken, maar ver tel hem niet. dat je een prins bent. Doe alles, wat hij je opdraagt „Goed. En dan?" vroeg de prins ongeduldigd. „Wat je nog verder moet doen, zul je vanzelf erva ren. De enige raad. die ik je kan meegeven is: vergeet nooit dat nederigheid belangrijker is dan een scherp zwaard. Vaarwel prins. Ik hoop je spoedig weer té zien." De prins riep zijn paard en vroeg het alikruikenvrouw tje of zij tot zijn terugkeer voor het dier wilde zorgen. Daarna haastte hij zich te voet in do richting van de vissersschuit, die klaar lag om in zee te steken. „Hola, schipper, kunt u misschien een hulpje gebrui ken?". vroeg de prins. „Ha. ha", lachtte de visser. „Zo'n haveloze kerel als jij bent?" Verschrikt keek de prins naar zijn kleren. Zonder dat hij het had bemerkt, was zijn prachtige mantel ver anderd in een oude lompenjas. Zijn hoed met pluimen was een smerig petje, zijn fijne lederen laarzen waren klompen geworden. De prins kreeg een kleur van schaamte. „Je hebt zeker nooit gevaren?" vroeg de schipper min achtend. „Neen. maar ik ben arm en bereid elke arbeid aan te nemen", zei de prins haastig. „Kijk maar naar mijn „Je liegt", zei de schipper ernstig. „Je bent niet arm. al draag je lompen. Je hebt wél gevaren, maar dan kan ik voor mijn werk (Volgende week verder) altijd, als passagier. Leugenaai ONZE BRIEVENBUS Beste neven en nichten, Dit keer kwam de kleur blauwgroen tevoorschijn als je puzzel goed opgelost xvas. De andere kleuren waren: blauw, geel, zwart, bruin, wit, grijs, groen, rood, g.eel en groen. De hoofdprijs gaat deze week naar Halsteren. Le ni e en Dieneke Koen krijgen ze thuisgestuurd. De troostprijzen zijn voor Ria v. d. H e ij den en Rietje van N oordenne. De riffen raken uitgepuf De handel zal moeten wennen aan hogere prijzen voor bloedkoraal, zo lazen we in „Edelmetaal", het vak>x*ad voor de edel metaalnijverheid en -han del. En als de handel aan hogere prijzen moet wen nen, zal, lijkt ons, de koper niet kunnen achter blijven. Hoe komt het, dat de bloedkoralen kettingen en andere sieraden, waar dit materiaal in ver wekt is, duurder worden Edelmetaal" vertelt, dat het produkt schaarser wordt, eenvoudig omdat de koraalriffen uitgeput beginnen te raken. Nederlandse tooien zich al sinds vele jaren met bloedkoralen. Be kend zijn de snoeren, die gedragen worden door de Volendamse meisjes Ook bij Zeeuwse, het Friese e Gelderse kostuum worden bloedkoralen gedragen. De meest gewilde soorten en kleuren, aldus „Edelme taal". komen van oudsher uit Sicilië en Sardinië, ter wijl in Torre del Greco bij Napels een uitgebreide in dustrie zich op dit gebied heeft ontwikkeld. Naast het Italiaanse produkt worden Het Japanse produkt wijkt in samenstelling en kleur af van de Italiaanse bloedkoraal. Terwijl bij de Italiaanse het rode pigment zeer regelmatig over het materiaal is verdeeld, zijn de Japanse bloedkoralen veelal ongelijk van kleur Bij de Japanse vindt men b.v. mooi rood materiaal, waardoor een witte streep loopt, en witte bloedkoraal met rose vlekken. In Nederland is altijd een grote voorkeur geweest voor de soorten van Itali aanse oorsprong. Er wordt echter sinds jaar en dag ge teerd op de enorme voor raden, die van oudsher in Italië aanwezig waren en die ontstaan waren uit overvloedige oogsten. Het bloedkoraal wordt immers gevormd op de bodem van de zee, waar minuscule diertjes een kalkachtige substantie afscheiden, die in de loop van honderden of duizenden jaren de ko raalriffen vormen. Blijkbaar heeft er een soort roofbouw plaats ge had: De grote vraag is oor zaak geweest, dat er zoveel mogelijk koraal werd ge vist en nu blijkt dat de voorraden op het land zo wel als onder water uitge put raken. Er wordt de laatste ja ren steeds minder naar bo ven gebracht en van die oogst is slechts een zeer klein deel van goede kleur en kwaliteit. Van die goede kwaliteit bloedkoraal begin nen nu de prijzen op te lo- De brieven van H-N zijn m de beurt deze week. Trix v.d. Hoek stuurde al leen de oplossing in.— John v.d. Helden heeft sa men met een vriend panne koeken en patat gebakken. Hadden jullie een pan en boter enz. meegenomen van huis? Rietje van Hoeven heeft voor haar verjaardag badpak en een badtas gekregen. Kun je al goed wemmen Rietje? Dickie .d. Heijden is vandaag ja- ig, hartelijk gefeliciteerd Dickie. Een prettige dag hoor. Hoe ver ben je met de overgooier? Jij mag de puzzel opsturen hoor Ger ry Harteveld. maar je be doelt toch niet zo'n grote puzzel als iedere week in de Brievenbus staat? Daar hebben we n.l. een vaste medewerker voor. Ria Hofman gaat met de klas nmen in het zwembad, het gezellig dinsdag? Jij gaat later vast en zeker in een korfbalclub Ger- rit van Houwcllngen. Of ben je er soms al lid van? Hoe is de nieuwe leraar?— Ben je al bij je nichtje geweest Henny van Houwelingen? Of duurt het nog even voor dat Gerrit de schoolreis gaat maken? Hart) Hylkema beschreef me de gymnas tiekles. Voetbal je graag Ha- ro, ik bedoel ook buiten schooltijd.Blij dat de puz zel naar je zin was Rietje den Hollander. Ben je hard aan 't leren voor hel over- grangsrapport? Ineke van Herp wist deze keer niet veel te schrijven. Volgende maal weer beter Ineke. Hans Hagen is een nieuwe ling. Guus Haveman schreef me ook voor 't eerst. Weet je al wanneer je gaat kampéren Guus? Janny de Jong schreef over het bezoek dat H M. de Ko ningin aan Hardinxveld heeft gebracht. Mag je wel eens met Nelly rijden? Karin Ingwersen moet al Hier moeten de cijfers van de verschillende plaatjes worden ingevuld zonder dat er nummers aan te pas komen. Om het jullie wat gemakkelijk te maken zijn er al enige letters ingevuld. Oplossingen insturen vóór dinsdag 9 juni. Spikkeltje Spikkeltje, door Jo van Wentveidt. Uitgave G. F. Callcnbach N.V. te Nlj- kerk. Jooa van Trigt, een meis je, dat op een klem dorp Rotterdam geweest is groot gebracht naar hunkert om ir stad haar teken gauw examen doen. Daarna schrijf je me zeker wel weer hoe de uitslag is? Daan Jochem heeft een schooltuintje en daar groei en mooie bloemen op. Smaakte de spinazie lekker Daan? Marijke Jansen kon me nog net voor school tijd een briefje schrijven. Hoeveel konijntjes hebben jullie? Groeien ze al? Wlm Konings stuurde de oplossing in. Knap gedaan van jou hoor. Marga de Kooter heeft al goed zwem men geleerd. Je schreef me een gezellige brief Marga. Gaan jullie al gauw weer met de zang ergens zingen? Jan Kraak en gende week vrijdag gaat hij met de schoolreis naar Val- ae gro- keveen Veel plezier Jan! schil- Margaret Kon dertalent te ontplooien, is de weling. Wat heb jij i hoofdfiguur in dit vlot ge schreven meisjesboek. Spik- d*gr keltje noemen ze haar in famili het dorp, omdat wenst te denken en hande len in het zwart-wit sche- Anie Kleef woont nu met zijn va- moeder en verdere niet Heb je al vriendjes en vriendinnetjes op de nieuwe school? Jan Kees van Kleef moest zijn geit achter- niet wil wandelen laten bij de boer met de v huizing. Jammer dat jullie n eind weghonen andere mensen uit haar om geving. Botsingen zijn daar het gevolg van, maar ge lukkig zijn er haar oom en een jonge kunstschilder, die begrijpen, dat tekenen heeft pas een tochtjt maakt door de grachfen van Leiden (per boot na tuurlijk). Willy de Knijff schreef me een tijdje terug een gezellige brief. Zijn jullie nog naar de dui- geweest?Schrijft Ha *^5uót op een terrasje lang A de'^ijn bij <^Bingei\_=, schilderen voor Joos levens- ry Kolman de oplossing vol- behoeften zijn. Zij helpen gende keer ook weer? Jij meent, dat de juisie hebben jullie gemaakt zeg! Jij vindt het natuurlijk niet gek, de kasten enz. in ruimen onder de schooltijd. Wij na van Loon is erg be nieuwd naar haar rapport. Je schrijft me de cijfers maar Wijna. Gerdientje van Leeuwen heeft zwemles. Veel plezier aanstaande dinsdag. Leo de Leeuw heeft een gedicht gemaakt voor me. Als er plaats is in de krant zal ik het plaat sen.Je bent waarschijn lijk nu naar de kolonie toe Janny Luyten? Anneke van de Merwe tekende een bloem onderaan haar brief. Is de Mulo-school bij jullie in het dorp? Ria v. d. Meer heeft een nieuw bad pak gekregen, met een rok je er aan. Heb je al m zee gezwommen Ria? Jij woont er niet ver vandaan. Ton- nle van Marion schreef me over de Vlaggetjesdag in Vlaardingen. Veel plezier je me er volgende keer t ver? Jullie hebt een fijn feest achter de rug Janny en Klement Notenboom. Wat hebben tante en oom veel gekregen zeg! Hebben jul lie de wandeltocht helemaal mee gelopen vandaag? Veel plezier aanstaande woens dag hoor. Zo neven en nich ten. dit waren ze dan, de antwoorden op jullie brieven van H-N. Volgende week zijn de letters O-Z weer aan de beurt. Tot dan,

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 18