Weer schepen in Noord wijk Ruim 500 wandelaars voor de Alphense Avondvierdaagse Begin juli bevolkingsonderzoek voor Rijnsburgers boven de 14 Vraag bleef beperkt KOERSEN AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS sm NIEUWE LEDDSCHE COURANT 7 DONDERDAG 4 JUNI 1959 ALPHEN AAN DEN RIJN Jaarvergadering van Vreugde-oord In hotel Toor heeft de speeltuinver eniging „Vreugdeoord", die het gemeen- tedeel van Hofbrug tot Gouwsluise-brug omvat, gisteravond de jaarlijkse alge mene vergadering gehouden. De opkomst was in vergelijking met vorige jaren behoorlijk, waarover dc voorzitter, de heer J. Bosman, zijn blijd-1 schap uitsprak. De secretaris ,de heer A .Bauer, gaf een overzicht van de activiteiten in het I afgelopen verenigingsjaar. Bij tal van gelegenheden kwam men naar voren en het clubwerk bloeit. Het ledental liep met drie terug en blijft zo rondom de honderdtachtig. Het zouden er veel meer moeten zijn in deze grote wijk, maar indien op niet-leden een beroep wordt gedaan tot steun bij bijzondere gelegen heden, dan wordt die ook wel (finan cieel) verleend. De pennningmeester, de heer H. W. van Teeffelen, verantwoordde gunstige cijfers. De aftredende bestuursleden, de heren Bauer, De Groot en H. Timmer, werden herkozen. Een groot deel van de vergadering was gewijd aan een bespreking over de club- huisbouw! de financiën vormen voor de vervulling van dit verlangen nog steeds het grote probleem. Archeologisch onderzoek Het onderzoek in de romein se neder zetting ten noorden van de N.H. kerk i> op 23 mei afgesloten. Van de fundering van iepehouten pa len, waarop in het laatste kwart van de 2de of in het eerste kwart van de 3de eeuw een stenen gebouw is opgetrokken, kon is oostelijke richting nog een stuk worden ontgraven. Dit gebouw, waarvan thans de gehele noordzijde bepaald is en waarvan het loopniveau zich bevindt op ca. 35 cm N.A.P., heeft voor het grootste deel gestaan op de plaats van de huidige kerk. Verder is een houtcon structie aan het licht gekomen, die be hoort tot de oudste bewoningssporen ter plaatse (midden 1ste eeuw). Van de vondsten zijn ook te vermelden een bron zen bel (uit de oudste periode) en een dakpanfragment voor een stempel van de Legio i Minervia Antoniniana. Uitstapje van Hervormde vrouwenvereniging Ongeveer 35 leden van de Hervormde vrouwenvereniging „In liefde bloeyende" hebben dinsdag, onder leiding van me vrouw E. J. LefeberJansen een uitstap je gemaakt per autobus. Vóór het vertrek kwamen de dames bijeen in het wijkgebouw Bethel voor een korte ochtendwijding. Men vertrok in de richting Utrecht; de eerste aanleg plaats was het Jagershuis te Zeist, al waar koffie werd gedronken. De reis werd voortgezet naar Harder- I.elvstad voer. Nadat de meegebrachte boterhammen waren genuttigd zochten de dames de bus weer op en gingen zij naar Apeldoorn. Geruime tijd verbleef men daar; in de Julianatoren werd thee gedronken en de deelnemers hebben er zich bijzonder vermaakt. De volgende etappe door prachtig na tuurschoon deed de Alphenaren in Soes'- diik belanden, waar zij in „Eemland' hebben gedineerd. Via Hilversum-Utrecht kwam men zee voldaan om 9 uur weer in Alphen aan Korpschef politie beledigd De Haagse politierechter heeft ee: bakker te Zoetermeer, die enige tijd ge leden op een zaterdagavond de korps chef van de Alphense politie, inspecteur N. G. Groothuijse, in tegenwoordigheid van anderen beledigende woorden heeft toegevoegd, overeenkomstig de eis ver oordeeld tot f 60 boete. De pohtie- inspecteur had (in burger) de bakker, die met kennissen in het restaurant van Avifauna zat, gemaand dit te verlaten aangezien het sluitingsuur was gena De bakker heeft zich daarop met bravoure uitgegeven yoor een bekende margarinefabrikant te Zoetermeei ook nadat inspecteur Groothuijse legitimatie had getoond, liet de pseudo- fabrikant zijn halsstarrige houding niet Opbrengst collecte De verkoop van het Emmabloempje ten bate van de t.b.e.-bestrijding heeft in or— gemeente f 731,46 opgebracht. Verkiezing ambtsdragers Tot ouderling van de Geref. Kerk Oudshoorn zijn gekozen de heren M. de Jong en A. Kranenburg en tot diaken de heer C. Snel. Alphense Vriendenclub Deelgenomen werd aan de corn vlucht voor oude duiven van Arlon (Frankrijk). 285 km. De duiven werden gelost om 11 uur met noordenwind. Aan komst eerste duif om 16.5.16 uur, laatste duif 16.46.26 uur. Uitslag: 1. 12. 22. 23, 27 A. Dissel; 2, 4, 13 Groenendijk-Lammers 3 D. Verkade; 5. 10 KI. Vergunst; 6, 17 Jac. Verkade; 7, 25 J. Domburg; 8 J. van Rijn; 9, 11, 20 Th Godthelp; 14 H. van Es 15. 21, 26 H. Hoogeveen16 Th. v. d. Elshout18 B. Rombouts; 19, 24, 28 D van Eik; 29 A. Groeneveld. DE GESCHIEDENIS herhaalt zich. Wordt het Noordwijk.se strand- heeld niet meer verlevendigd door de bomschuiten, opnieuw lig gen er bootjes tegen het duin aan. Heel wat Noordwijkse jongelui zijn de wintermaanden avond aan avond bezig met het vervaardigen van een eigen zeiljacht en het resultaat is, dat op mooie dagen heel wat bollende zeiltjes op zee zijn te zien. De politie heeft de jongens die inmiddels een zeezeilclub hebben opgericht iets ten zuiden van het Palacehotel een ligplaats aangewezen, die zo langzamerhand alweer te klein wordt. Elke zomer komen er nieuwe scheepjes bij en onlangs is er zelfs iemand begonnen met een zeezeilschool, die badgasten in de gelegenheid stelt de beginselen van het zeezeilen onder de knie te krijgen. Dat is een unieke gelegenheid, want verder langs de Noord zeekust wordt nagenoeg niet gezeild. Om het risico zo gering mogelijk te houden is op het strand een paal opgericht, waaraan is te zien of het verantwoord is zee te kiezen. Een bal in de mast betekent, dat er niet kan worden gezeild. Verschillend gekleurde vlaggen geven verder de mate van het gevaar aan. Foto N. van der Horst Was men in Leiden tevreden met een aantal van tweehonderdvijftig deelnemers op de eerste avond van de Avondvierdaagse, in onze ge meente, waar men gisteravond begonnen is, werd door ruim vijfhonderd wan'delaars ingeschreven, waarmee men het cijfer van vorig jaar bijna verdubbelde. En de heer Woordes, actief vertegenwoordiger van d« L.W.S.V. in onze gemeente, hoopt het op den duur tot duizend te brengen. ndelsport staat goed in de pas .sen van de EHBO, als steeds van d< bij de leiding van de Martha-Stichting en partij, behoefden vrijwel geen dienst t( hier kwamen dan ook acht groepen, doei el jongens als meisjes van omstreeks ien jaar, een aantal van 131. Dat was een kwart van het totaal. Het trico- tagebedrijf „Hollandia" verscheen met wee groepen. Voorts de Dr. De Visser- ichool te Gouwsluis (in nette pakjes) en de Groen van Prinstererschool, speel tuinvereniging „Vreugde-Oord" o.l.v. nevrouw Koren met twintig jongens en neisjes. „Steeds Vooruit" uit Aarlander- -een,. de RKSV 't Zwaantje en WSV .Vlug en Kwiek", beide uit Hazers- voude, en ruim tweehonderd individue en. voornamelijk jongens en meisjes, naar ook verscheidene ouderen. ,De wandelingen, naar keuze tien of ,'ijftien kilometer, voeren steeds door het polderlandschap; met dit prachtige werd dit uiteraard gewaardeerd. De stemming was opperbest en de men- BENTH11ZEN Plattelandsvrouwen hadden uitstapje naar Brabant Gisteren hield de afdeling Benthuizen an de Ned. bond van plattelandsvrou- en haar jaarlijkse uitgaansdag. Reeds roeg in de morgen reed een bus met lim veertig dames het dorp uit onder rote belangstelling van de inwoners, an Benthuizen ging het via Utrecht aaj Zaltbommel, waar in hotel ,.Pe Boomgaard de koffie werd gebruikt kregen de dames een rondlei ding in de moderne Tornado-fabrieken te Etten-Leur. Zo maakte zij kennis met nieuwe snufjes op huishoudelijk ter- Bijzonder werd gelet op de bouw- van het complex, dat nog maar kort geleden in gebruik genomen is. De fa briek is voor het grootste gedeelte voor- glazen wanden, zodat de be langrijkste factoren, zon, lucht en warm- niet ontbreken. Na deze excursie werd in de Efteling de lunch gebruikt. De dames hadden ten slotte een diner in hotel „Swindrecht" Zwijndrecht. Bij hun thuiskomt wa- weer heel wat Benthuizenaren op de been. Mevr. E. C. Steenbakker, voorzitster van de plattelandsvrouwen, kon pas haar woning binnengaan na een hartelijke huldiging voor de organisatie en de uit- siekende leiding. HAZERSwminv Middenstanders op stap De afdeling Hazerswoude van de Chr. Middenstandsbond hield haar jaarlijkse uitgaansdag. Na in Jagerslust te Zeist de koffie te hebben gebruikt, werd di tocht voortgezet naar het nationale park „De Hoge Veluwe". In restaurant „E koperen kop" werd geluncht en de mii denstanders hadden hierna volop get genheid van de prachtige natuur te g nieten. Na een bezoek aan de Bedrieger tjes te Arnhem dineerde het gezelschap in „De witte bergen" te Laren. Melk over de straat De melkhandelaar A. Vréugdenhil nam mét zijn met kannen en flessen melk ge- laden bakfiets de bocht van de provin ciale weg naar dè Burgemeester War- naarkade te kort waardoor de bakfiets kantelde. De melk stroomde rijkelijk over de straat en verscheidene flessen vielen aa.i scherven. Uitgaansdag bejaarden De bejaarden van Hazerswoude-dorp hebben volgende week woensdag hun uitgaansdag mede dank zij de medewer king van. de burgerij. De voetbalvereni ging Hazerswoudse Boys spekte de kas met f200. Via de rijksweg richting Gouwsluis gingen allen het Goudse Rijpad op; de 10 kilometers over de hobbelige Toe- gangseweg, de 15 kilometers ovei Groeneweg onder Boskoop naar Gouwe en zo weer op huis aan. Vanavond blijven de wandelaars tien kilometer hoofdzakelijk aan de lage :iide (langs Westkanaalweg)de grote tocht gaat via de Ter-Aarse kerkbuurt. ALKEMADE Uitbreiding ambtenarenkorps Zoals we gisteren in ons raadsverslag berichtten, ging de rpad tot slot ir heime zitting ter bespreking van een ;1 van B. en W. tot wijziging va larisverordening voor ambtenarer t beschikbaar stellen van een krediet ior uitbreiding van het ambtenaren corps met twee man, waardoor mede de promotiemogelijkheden beter worden. uren op verzoek van de heer J. S. Wagenaar met het voorstel gekomen werd ondersteund door de heren N. A. Rietbroek en J. Bakker. De Wagenaar kwam gelijktijdig me stel om de bevoegdheid van B. e :e benoemingen en ontslagen bij de dienst openbare werken in te trekken. Na heropening, 's nachts om half 1, trok de heer Wagenaar dit laatste voorst* De raad ging akkoord met het voc sn B. en W. LEIMVIDEN Plattelandsvrouwen op reis De afdeling Leimuiden-Rijnsaterwoude an de Ned. bond van plattelandsvrou- en maakte gisteren haar jaarlijkse uit stapje. waaraan 22 leden deelnamen Hoofddoel van de tocht was een koek- beschuitfabriek te Heerde. Men reed onder meer langs de Vinkeveensi Loosdrechtse plassen, hotel „De hoge Vuursche" en het IJsselmeer. Na e ïtstekend diner in de Julianatoren gi ien weer huiswaarts. ROELOFARENDSVEEN Veender- en Lljkerpolder De ingelanden van de Veender- en Llj kerpolder kwamen onder leiding va heer E. Elsgeest bijeen in hotel „De Heemskinderen" De voorzitter deelde mede. dat het afgelopen jaar ongunstig was voor de polder door de hoge uitgav voor reparatie. Verhoging van de poldi lasten wordt noodzakelijk. De rekening over 1958 gaf aan nntvar sten f 24.865 en aan uitgaven f 18.309 a£ De polderkeur onderging een kleine w ziging waardoor het bestuur voortaan k optreden tegen degenen, die onkruid ander vuil in het polderwater storten. Naar aanleiding van een opmerking van de heer C. de Jong zal het bestuur zich nader beraden over het afgeven van vis vergunningen. Vakantieregeling bakkers Voor de bakkers is de volgende vakan tieregeling vastgesteldfirma P. van Rijn van 15 juni tot en met 22 juni; firma A. P. van Pelt van 29 juni tot en met 6 juli; firma Meijer van 13 juli tot en met 20 juli; coöperatie „Ons aller belang" van 27 juli tot en met 3 augustus. NOORDWÏJK Avondvierdaagse Ook in Noordwijk is de avondvier daagse in volle gang. Bij De Beurs star ten vier avonden achtereen 150 moedige tippelaars, onder wie leden van Hyacin- tha. een meisjesgroep die zich „De Zolen- slijtsters" noemt en leerlingen van de Prinses Marijkeschool. Arjos Oegstgeest had eerste vergadering Onder zeer grote belangstelling heeft de Arjos Oegstgeest gister avond in de bovenzaal van de Gere formeerde kerk zijn eerste vergade ring gehouden. Voorzitter C. Hor- tensius toonde zich dankbaar voor de steun van de afdeling Leiden, waardoor de oprichting een feit was geworden. De heer J. P. Brouwer, die op deze openingsavond als spre ker optrad, gaf in een redevoering, getiteld Sneeuwbal, een overzicht van de historie van het confessio neel-politieke leven in Nederland. een mdeiddnig over dne zuilen in Nederland protestantisme, roome- fcatiholicisme en humanisme schetste hi) Je strijd, die voor de christelijke poldbiëk Nederland door de eeuwen heen is gevoerd Uitvoerig stond spreker 6bil bi) Je 6trijd, dde Willem III heeft gevoerd voor het christendom; hij wees op de terugval tijdens de Franse revolutie en je dreigdn.g van het liberalisme in de nelft van de vorige eeuw. De 6trijd tegen de gevolgen van de Franse revolutie in teite de strijd tegen het liberalisme werd gevoerd door Groen van Prinsterer. omdat deze door de toen ndeuwe stroming Gods Woord in het geding zag komen. De strijd spitste zaoh in Nederland ten slotte toe bij de schoolkwestie, die in 1878 leidde tot de oprichting van de A.R.P. In 1920 was het pleit gewonnen en werd het bij zonder onderwijs met het openbaar on- Jerwij6 geliik gesteld. De heer Brouwer wees zijn auditorium op de noodzaak van politieke geïnteres seerdheid bij de jeugd. Om later van waarde te kunnen zijn. zal men zich jon® dienen voor te bereiden en Arjos geeft de jeugd gelegenheid zich politiek scholen. Een levendige discussie na pauze toonde aan, dat de redevoering de gewenste indruk op de aanwezigen had gemaakt. Vordering tegen Ned. Handelmij. ingetrokken De Internationale financier Alexander Guterma heeft er dinsdag in toegestemd ;n ingestelde vordering tegen de Neder- indsche Handelmaatschappij te New York in te trekken. De overeenkomst tot intrekking van de vordering, die door de juridische vertegenwoordigers van Gu terma en de Handelmaatschappij werj ondertekend, is reeds bij het federale ge rechtshof te Manhattan ingediend. In april had Guterma een vordering sn 10 miljoen dollar ingesteld tegen de Nederlandsche Handelmaatschappij, de de Ufitec, (een Zwitserse trustmaatschap pij) en een Parijse grote aandeelhouder van de Ufitec. Hij beweerde, dat door degenen waartegen de.vordering werd in gesteld. in strijd met een overeenkomst, aandelen van F. L. Jacobs company ver kocht waren. Als gevolg daarvan zou Gu terma genoemd zijn in een strafzaak we gens effectenmanipulaties. NEDERLAND EN DENEMARKEN hebben relatief gezien het kleinste aantal t.b.c.-gevallen van alle landen en dit is voor een niet gering deel te danken aan de intensieve bevolkingsonderzoeken, die in deze twee landen doorlopend worden gehouden. Dit jaar zal ook in Rijnsburg weer een bevolkingsonderzoek plaatsvinden en gisteravond is een groot aantal medewerkers in het leslokaal van de brandweerkazerne bijeengekomen om instructies te krijgen voor de huisbezoeken, die zij zullen afleggen. Burgemeester Koorrvarvs sprak een wel komstwoord en toonde zich verheugd over de toenemende belangstelling voor dit werk. Dokter De Ruiter, directeur van het districts- en consultatiebureau voor t.b.e.-bestrijding, zette uiteen, dat het be volkingsonderzoek beoogt de ziekte in hei beginstadium op te sporen; hierdoor wordt de genezing bespoedigd en het gevaar voor besmetting der omgeving vermin derd. Behalve de tuberculose wordt men ook onderzocht op kanker, tumors, hartafwijkingen en ontstekingen. Van groot belang is het, dat men gehoor geeft aan de oproep, wanneer men na de eerste maal nog eens moet worden onderzocht. Dokter De Ruiter deelde mede, dat een na- oproep lang niet altijd wil zeggen, dat men ziek is: de foto kan mislukt zijn of men kan een ongevaarlijke afwijking hebben, die een nader onderzoek noodzakelijk maakt. 80 procent De heer J. W. van Rijn, teamleider het fond6 tot opsporing van t.b.c.-lijdere voor het district Leiden, die de voorbe reidende organisatie zal leiden, vertelde, dat de schoolkinderen ditmaal buiten het onderzoek zullen vallen. Behoudens uit zonderingen zullen dus alleen Rijnsbu-r- gere boven de 14 jaar worden doorgelicht. In 1936 liet 75 pet van het aantal opge- roepenen zich doorlichten; men hoopt Boliviaan van 17 jaar won vioolconcours Het 7e vioolconcours van de Belgische koningin Elizabeth te Brussel is onder luide toejuichingen geëindigd met de eerste prijstoekenning aan de 17-jarige Boliviaan Jaime Laredo. De volgende onderscheidingen gingen naar 2. Albert Markof. Rusland; 3. Jo seph Silverstein. Amerika; 4. Wladimir Malinin, Rusland; 5. Boris Koenjef. Rus land. 6. Georgi Mintsjef Badef, Bulga rije; 7. Shmeul Dov Ashkenasi, Israël; 8. Desmond Bradley. Australië; 9. Augus- tin Leon Aara, Spanje; 10. Rafaël Sobo- lefski, Rusland; 11. Gerard Kantarjian, Egypte, en 12. Koji Toyoda, Japan. De Bulgaar Georgi Mintsjef Badef, die als nummer zes werd onderscheiden, heeft op li-jarige leeftijd door een on geluk vingertoppen van zijn linkerhand verloren. Door onafgebroken studie heeft hij zich niettemin tot een violist van wereldnaam weten op te werken. dit cijfer thans tot minstens 80 te kun nen opvoeren. Er zullen ruim 4000 kaarten worden verzonden; om praktréche rede nen zal men zo min mogelijk '6 avonds doorlichten. Omdat door het uitvallen der school jeugd het aantal deelnemers sterk omlaag :s gegaan, zijn de koeten per persoon iels hoger geworden; men wordt verzocht 1.10 per persoon te betalen, doch neer dit op bezwaren zou stuiten, de gemeente in bepaalde gevallen sub sidie verlenen. De huisbezoeken zullen vóór 17 juni worden afgelegd. Plaats van onderzoek, evenals in 1956, het Groene-Kruisgebouw aan de Korte Vaart. Het onderzoek zal plaats vinden van 3 tot en met 9 juli. o de volgende uren: 3, 6 en 9 juli: 1416.3 uur en 19—21.30 uur; 7 juli: 9—12 uur e 14—16 30 uur; 8 juli 14—16.30 uur. Koningin Juliana heeft giste ren, zoals wij reeds meldden, bij de installatie van het co mité Vluchtelingenjaar 1959-60 een rede gehouden. Tijdens de rede: van links naar rechts mr. J. M. A. H. Luns, de Koningin, jhr. dr. C. G. C. Quarles van Uf- ford, mr. J. H. B. Kernkamp en prof. dr. L. J. C. Beaufort O.F.M. Amsterdam. 3 juni Bij een rustige affaire ondergingen vrijwel alle interna tionale waarden vandaag bij de opening een verdere technische koersreactie. op de vaste stemming die de laatste tijd heeft plaats gehad. De zwakke tendentie waar mee Wallstreet was afgekoi ien. dient als hoofdzaak voor de koeredaling od het Damrak voor de hoofdfondsen te worden aangewezen. Verder is er de laatste dagen door vrijwel alle groeperingen veel ge kocht. Het is dan ook vrij logisch dat de vraag vandaag een beperkt karakter had al dient direct gezegd te worden, dat op lagere prijzen binnenlandse- en buiten landse vraag aanwezig was. Het nieuws uit het Nederlandse bedrijfsleven is zeker niet van dien aard. om tot verkopen van het aandelenbezit over te gaan. aldus de beurs. Wordt hier en daar het dividend gepasseerd, door elkaar genomen is de inhoud van de jaarverslagen van de maat schappijen goed te noemen. Aandelen Philips openden op ca 665 een achttal punten beneden de slotprijs van gisteren. De stocken Philips waren een paar gul den lager maar zeker niet flauw. Uni levers moesten het zontler de Amerikaan se vraag stellen en waren bij opening op 602 eveneens een achttal punten lager. AKU's openden op 366 ca acht pumen beneden de vorige slotprij6. Kon. Olies schommelden rond de f 166 waardoor het koersverlies t.o.v. de slotkoers van gis teren ca een halve gulden bedroeg. In het laatste beurshalfuur breidde de vraag zich over de gehele markt uit waardoor de verliezen belangrijk werden geredu ceerd. AKU's liepen op tot 372. Philips tot 676. Unilevers tot 605% en Kon. Olies tot f 166.20. De markt werd voor deze waarden uiteindelijk vrii actief. De scheepvaarten trokken zich van de flauwe opening van de internationale waarden weinig aan en waren goed prijshoudend bij een kalme affaire. Noteringen verstrekt door de Ver. v. d. Effectenhandel te 14.40 uur WOENSDAG 3 juni 1959 ACTIEVE FONDSEN J Obligaties Ned 1959 4% Ned 1953 3'). Ned Grootb 3% Ned 1947 34-3 Nee 195) 34 it Ned 1953 l-D Nee 1 Neo Be. Cert 34 98 874 L N tnv Cert J Ned 1962/64 3 N Ind Con 37 3 Inachr grtb 46 3 B v NG 57 Wbw 90% 90 91A 91A AANDELEN Cultuuroans Nat. Handelsbk N Hand Mil Cvi B-rgh Jurger Phil GB CPWD Mijnbouw en Petroleum Bllllton TI273 266 Kon Olie 5/20 1 Java-Ch Pak NRC 148 147 KL.MI13) 130 KNSM nat hex 154% 155% Kon Paket 134% 134% Stmvrt Mi) Ned 155 155 Niev. Goud NRC 128 126 NIET ACTIEVE OBLIG. 3 Prov.- en Gem. leningen Idem 37 l-JU 14 94'/. Idem I *34 M*/i He rate.! bk MLK 57 I-m Idem Idem 56 1-D Hypotheekbanken K-L 3% E EE F 3 ZZ 6 Ned. Sch X-Z 4 Bergb tz Bijenkort Coöp Mel Pegus 1-D Pr GEM Idem 7 34 97'/' 97% US 52 44 101»/. 100% Convert. Obligaties Zwanenb Org 5 183 183 Premieleningen Breda Oordi Enschede >6 24 824 82% 56 24 J5% 95% Buiten), leningen ereldb GI 47 3 Rob B..«cn 56 [07A 107% Oordtm. HfiU 7 103A 103A Dawea «4 163A 1634 Young/ 30 5 4 245 245 Hlh Rhelnb 56 2 108''' 107% Cere 44 90 Noorw 35 4% 95H 95A 7 Depotfractiebewijzen Unitas Gr 454 450 ich Inv Tr C 14 NIET ACTIEVE AAND. Banken H.B U Cv A240 240 Landbbk Utrecht '64 Ned Credietbk 164 164 Ned Middenst bk 151 1514 Ned Overz Bank 155"/, 158 R'damsche Bank 270 270 Slavenb Bank 164'/, 164 Twentsche Bk C 246 245 10L 149'/. Bandar Oliep Beeoekl Tabak NISU CvA Zuld-Preanger Rul 14 14 INDUSTRIËLE ONDERNEMINGEN 8 A-G A 1 M hi2274 Albatros Superf. 160 Alben HeiJn401 401 Alberta Houth68 5HOC 67% 6" Alg Nont630 631 Vkm Machine! 183 18 A.weco12 IJ Amste. Br NRC 415b 425 A dam Ballast <48 A'dam Droogdok 336 533 Asd Rijt Mij136 137 mi) CvA 64 n Paplei Bijenkorf NRC 420 Centrale Suiker 275 Cobra 318 Curac Handelmij (72 Demka Staalfabr. 195 Dikkere Co300 Dorp Co66 Dr Ov Hout111% Deze Knersen zon niet aan d« hand van de OM Prtja- leouran^gecontroleerd^^ E M F Dordt Electr Mech Ind. Emball. Ho'uth.' Erdal 120 114% 134% 134% 118L 112L r Metaalb H2 114% Fitting Ned -Am Gero NB Geveke Gist en Splr fabr. Gouda Apollo 8 H-P Hagemeijer Havenwerk Hazemeijer Heenaj d. Heybr-Zél ander 201 Hoek's mach fabr 425 Holl Kattenburg 121% 120% Holl Beton328 326 Holt Melksuiker 175 1774 Hoogenbosch207% 203 Hooimeijer Zn. 2544 254 Indola 255 257 Internatio129% 128*/» Intern Beton184% 185 Int Kunstst Ind.. 51% Intern Viscose 238 243 Jansen Sutorlue 70% 70 Jongeneel Houth 234b Kemo Corsetiabr 425 420 Ketjen348% Key Houth 151 Kiene Sulkerw Gr 316% Kondor230 224 Kon Ned Papier 230* K N Zout CvA 600 KorenschoofI15'/i 116 Koudije 229 224 Kromhout13.9% 139 Kon Ver Tapijt 290 285L Leeuw Paplerw 215 214 Leidse Wolsp 369 370 Lettergl A'dam 358b Lindetevee135 130 Ltlempf98 98 LtJm en Gel CvA 207 207 Maxwell 575 Meelf N Bakk Ci 321 323 Metaverpa114% 114 Meteoor Beton 191% 190 Mijnbk werken 266 264 Naarden Chem. 267 266 Nedap854 85% Ned Aann Ml) Ned Dok Ned Scheepsb Nelle v 171% 169% 122L 122 131 131 Nijverdai-Ten Cat» 270* 265''' Oranjeboom NRC 338 Overz Gaamt) N B 254 252 Padang Portland 134 Pap fabr Gelder! 475 478b Pont Rnuth1R9 1R9 Reineveld prf RIVA Rott Droogdok Ëxp, 188 f894 Techn B Marflnen 15] |60b Drflver 505 509% ison-s bv bedr 172 169% inefab'r 202 196 Vezel verwerking 1354 Vthami)145 Vllsa Katoen265 Vredest banden 315 Vred eet Rub CvA 310 L G 319% 319% Scheepvaart Furness402% 400 HUIegereberg660 Holl Stoomboot 1674 Houtvaart225 N Goudriaan O N. 12«'/. Oostzee158% Wijkli)n201 Sporen Dell Spoor Haagse Buurtsp. 51 Ned Ind Spoor DOLLARFONDSEN 10 A-L Canadian Pacific 29% 294 Ford Canada179L Imp OU44% 44% Int Nickel92H 92% Am -Can. Foundry 51 51 American Enka 35% 35% Amer Motors37% 37% Am Radiator17% 17i>i Amer Smelting 46 45% Baltimore Ohio Beaunit Mills Bethiehem Steel Cheaepeake Ohio 47 A 47% 37% 374 55-j 67% 67% Union E. Cy Miss DIVERSEN Union Ml nlère 2400b 2410 Voorlopig genoteerd ök Ind N Rp tlt 20.50 Wem *2«-810t 43 50 Anf Brouw"m' 225~ PROLONGATIE 3 3

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7