€sso Macleans MONTEUR De Nieuwe Leidsche voor het gehele gezin NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 30 MEI 1959 GEMEENTE KATWIJK Bij de Dienst van Gemeentewerken te Katwijk kan worden geplaatst EEN TECHNISCH AMBTENAAR op een salaris van 411.tot 567.per maand, vermeerderd met 5.6% compensatie A.O.W.. 2V» com pensatie huurverhoging en 4°vakantietoelage. Vereist wordt: diploma H.T.S.. afd. Bouw- en/of Waterbouwkunde of daarmede gelijk te stellen op leiding. Een woning kan in uitzicht worden gesteld. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de burgemeester van Katwijk te Katwijk aan Zee. Bij de Stedelijke Fabrieken van Cas en Electriciteit te Leiden is plaats voor een Leerling-Verpleegsters Salaris en dienstkleding volgens rijksregeling. Reis kosten naar huis boven 2.50 worden 2 maal pei maand vergoed. Sollicitaties aan de Directrice. Werktuigbouwkundig H.T.S'er BEDRIJFSASSISTENT zal hij worden belast met speciale opdrachten op technisch, ontwikkelings- en controlegebied. Diploma H.T.S./M.T.S. wordt vereist. Passende praktijk heeft voorkeur, doch is geen voorwaarde, daar vooral op aanleg en ambitie zal worden gelet. Aantrekkelijke werkkring met perspectief bij groeiend, middelgroot bedrijf. modern c N.V. Levensverzekering Maatschappij UBO. N.V. Algemene Verzekering Maatsohappi) UBO. Samenwerkend met het Christelijke Nationaal Vak verbond en de daarbij aangesloten organisaties. Gevraagd worden vertegenwoordigers in vrij verband. Behoorlijke provisie- en incassoregeling. i de directie. Kromme Nieuwe HART NIBBRIG CREEVE N.V. Afd. Assemblage - Sassenheim vraagt ALLROUND AUTO-STOFFEERDER Gevraagd ASSISTENTE voor onze export-afdeling. Bekendheid met uitvoer- documenten en de Engelse taal strekt tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan SHULTON V.N. OUDE SINGEL 250A. LEIDEN 14 daoen CRATIS tanden poetsenjjS®^ Gratis royale p,oeftube -g| van de wereldberoemde IV™** Gratis royale proeftube van de wereldberoemde Macleans Peroxide Tooth Paste bij aankoop van de nieuwe, extra voordelige .King Size' tube. Beccham(Nederlond)_N.V.. - voor Engros; Jacq. Mot I Haast u nu naar uw winkelierI Hi) heeft een buitenkansje voor u: royale proeftube van de wereld beroemde Macleans Peroxide Tootb Paste GRATIS bij aankoop van zo n voordelige King Size tube. Dat betekent- 14 dagen gratis poetsen met deze veelge prezen Engel&e tandpasta Dat betekent I. gezondere tanden. Haal uw gratis tube vandaag, want de voorraad ls beperkt I PEROXIDE TOOTH PASTE dankjev/e\"*eggen Tank ESSO benzine en uw auto krijgt plezier in z'n leven. De motor kan meer presteren en blijft langer in top-conditie. U kunt geld sparen en het rijgenot verhogen. ESSO benzine is de enige die verrijkt Is met het effect van bovensmering. ESSO EXTRA benzine is super zuinig. Meer kilometers uit een liter MET ESSO BENT U BETER UIT DORDRECHT Gevraagd per 1 sept. aan de Groen van Prinstererschool Standhasenstraat 47. Telef 4898 EEN ONDERWIJZER(ES) voor de hogere leerjaren. Geref. beginselen. De school is oefenschool van de Chr Kweekschool. Schoolraaddiploma f 126.-; Kweekschooldiploma f 60.-. Brieven met voll. inlichtingen z.s.m. aan het Hoofd der School: C. Schout, Werkenmondestr 9, Dordrecht. OFFICIËLE PUBLIKATIE PENSIOENAANVRAGEN KRACHTENS DE OVERGANGS BEPALINGEN VAN DE ALGEMENE WEDUWEN- EN WEZENWET Formulieren voor het aanvragen van weduwenpensioen krachtens de overgangsbepalingen van de Algemene Weduwen- en Wezenwet zijn vanaf maandag 1 juni ver krijgbaar bij de Raden van Arbeid en bij alle postkantoren en postagentschappen Na invulling en ondertekening kunnen deze aanvraagfor mulieren aan de Raad van Arbeid die op het formulier en op de daarbij gevoegde enveloppe is vermeld, portvrij wor den ingezonden. Doe dit zo spoedig mogelijk! Algemene bepalingen. Om aanspraak op weduwenpensioen krachtens de overgangsbepalingen te kunnen maken moet de weduwe bij het in werking treden der wet (1 oktober of 1 ianuari a.s.) nog geen 65 jaar zijn. de Nederlandse nationaliteit bezitten en in Nederland wonen. Bovendien moet zij vanaf 31 december 1958 onafgebroken in Ne'derland wonen óf na 30 september 1953 al dan met onafgebroken gedurende 6 iaren in Nederland. Suriname de Nederlandse Antillen of Nederlands Nieuw-Guinea heb ben gewoond Weduwenpensioen kan worden aangevraagd door: 1. alle weduwen tot wier huishouden minstens één eigen kind behoort, dat bij het in werking treden van de wet jonger is dan 18 jaar; 2. alle weduwen, die aan één van de volgende voorwaar den voldoen: a. de weduwe is bij het in werking treden der wet 60 jaar of ouder: b. de weduwe was 50 jaar of ouder op de laatste dag van de maand waarin haar echtgenoot overleed: c. de weduwe had op de eerete dag van de maand waarin zij 50 jaar werd een eigen kind dat op de laatste dag van de daaraan voorafgaande maand jonger was dan 18 jaar; d. de weduwe had op de eerste dag van de maand waarin zij 45 jaar werd een eigen kind. dat nog geen 18 jaar was en dat 18 jaar werd of jonger dan 18 jaar overleed, nadat zij minstens 5 jaar weduwe was; e. de weduwe is blijvend invalide door ziekte of ge- N.B. De kinderen dienen geboren te zijn vóór het over lijden van de echtgenoot of vóór de 307e dag daarna. Onder bepaalde voorwaarden worden stiefkinderen en pleegkinderen, die door een weduwe als eigen kinderen worden onderhouden en opgevoed, met eigen kinderen gelijk gesteld. Tijdelijke weduwcnuitkering. Weduwen, die niet vallen on der een van bovengenoemde categorieën kunnen onder be paalde omstandigheden in aanmerking komen voor een tijdelijke weduwenuitkering. Het recht daarop en de duur daarvan 'zijn afhankel ijk van de datum van overlijden van de echtgenoot en van de leeftijd van de weduwe op die datum. Zodra bekend is op welke dag (1 oktober of 1 jan. a.s.) de wet in werking treedt, kunnen zij die weduwe zijn geworden na 28 februari of na 31 mei 1958 zich met ver melding van haar geboortedatum wenden tot de Raad van Arbeid om nadere inlichtingen. Kinderbijslag voor weduwen. Weduwen, die in aanmerking komen voor een weduwenpensioen of een tijdelijke we duwenuitkering kunnen aanspraak maken op kinderbijslag (voor kinderen tot 16 jaar, alsmede voor invalide en stu derende kinderen tot 27 jaar), als aan de overige voor waarden voor het recht op kinderbijslag wordt voldaan. Op de aanvraagformulieren voor pensioen zijn desbetref fende vragen gesteld. Ook .weduwen, die niet in aanmerking komen voor een weduwenpensioen of een tijdelijke weduwenuitkering kun nen aanspraak maken op kinderbijslag als zij voldoen aan de hiervoor genoemde „algemene bepalingen". Ook deze weduwen wordt aangeraden zich tot de Raad van Arbeid te wenden. Wezenpensioen. Het beschikbaar stellen van formulieren voor het aanvragen van wezenpensioen zal te zijner tijd worden bekend gemaakt. Personeel gevraagd 9 Dame in de huishouding Ongeveer 15 juni gevraagd b:j alleenw. praktiserend arts te Katwijk a. Zee. dame, in de huishouding, intern, meerdere hulp aanw. Brie ven: mevr. C. A. den Haan van der Vijver, Katwijker- weg 5, Rijnsburg. 9 De paedologische kliniek „Curium", Rhijngeesterstr- v/eg 32, Oegstgeest vraagt flinke werkster. Weekdienst Brieven aan Hoofd van de huishouding of tel. 32241. 9 In de Johannes Stichting te Nieuwveen is plaats voor twee verpleeghulpen. Salaris 105 t.m. 150 netto. Reis- vergoeding en eerste kleding vrij. Goede sociale voor- vfarden. Br. met uitvoerige inlichtingen aan de directeur 9 Gevraagd in kl. gezin (2 p flinke zelfst. huish. hulp riet ben. 17 j. V.g.g.v. Tijden rader overeen te komen. Aanm. v. d. Brandelerk. 16. 9 Bijverdienste? Inlichtin gen Postbus 148 Haarlem. 9 Meisjes komt bij ons wer ken. Schoon en licht werk Afd. mangelkamer. Wasserij Nooitgedacht. Van der Valk Boumanweg 27A, Leiderdorp 0 Werkster gevraagd voor 2 hele of halve dagen p. w. Zelfst. kunnende werken. Mevr. Wynans. Rhijngeester- straatweg 86. Oegstgeest. 0 Gevraagd voor het sei zoen nette meisjes. Prettige werkkring, hoog loon. Pens. Elimara, Oranjeweg 19, Noordwijk aan Zee. tel 2383 0 Meisje gevraagd, enkele morgens per week. Klein ge zin. nieuw huis. Aanmelden liefst *s morgens of tel. 32577 Mevr. v. Driel, Hofdijck 46 Oegstgeest (bij halte, bus Noordwijkerhout). Rijnland 0 Gevraagd een fl. dienst bode (leeftijd plm. 30-40 j.) voor dag en nacht in gezin bestaande uit drie personen. Werkster aanwezig. Br. ond. no. 3757 bur. blad. 0 Gevraagd een winkeljuf frouw boven 18 jaar. Textiel- magazijn L. J. Bijl, de Kern- penaerstraat 30 Oegstgeest. Aanm. avonds na 7 uur. Werkster gevraagd. Rhijn- geesterstraatweg 90 Oegst- 0 Gevraagd nette hulp voor 2 of 3 ocht. p.wm jong ge zin, modern huis. Mevrouw Woltjer, Pr. Beatrixl. 40 Oegstgeest. 0 Wasserij Dingjan vraagt een net meisje of geh. vrouw Aanmelden: Hoge Rijndijk 1. Nette jongens, voor direct uraagd, bij voorkeur zij enige handigheid hebben het timmeren. Fa. A. H n der Vooren Zonen, Koppenhmksteeg 4 (Kaas markt). tel. 22504. Gesl. zijn de Hoge Rijndijk 63. Gevraagd een jongen n de 16 jaar voor gras- werk met een tractor. Aanmelden tel. K 2530-3960. Te huur gevraagd 0 A.s. echtpaar, beiden b.b. h.h., plm. 30 jaar, zoekt woongelegenheid in Leiden. Oegstgeest, of directe omge ving. Op goede stand. Briev. der no. 3750 bur. blad. Te huur aangeb. V.W. Verhuurinrichting autorijschool w.o. V.W. de xe met schuifdak en ra- op verzoek aan huis. S. Muller, Menneweg 22. Sas senheim, tel. 02532—7280. 0 Aangeboden zonnige gest. kamer parterre met kookge legenheid en verwarming. Br onder no. 3703 bur. blad. 0 Zomerhuisje te huur, in ,,'t grote bos" te Doorn. Nog vrij juni, 2e week juli en na augustus. W. Baars, Zijlsin gel 67, Leiden. Vie wil tot 1 oktober de halve prijs de huur lemen van mijn grote zonnige gem. kamer? Br. no. 3759 bur. blad. Woningruil 0 Woningruil van Rijnsburg naar Katwijk a.Z. grote wo ning en heel huis aan te bie den. Coster, Hofstraat 40, Rijnsburg. Te koop gevraagd 0 Gevraagd commode. Brie ven m. prijs onder no. 3756 bur. blad. 0 Gevr. wandelwagentje. J. de Rooy, Pr. Irenelaan 9 Katwijk a.d. Rijn. 0 Bij kunstschilder T. Ooms meubelen, dekenkisten, ko peren lampen, ketels, doof- rotten. kristal, porselein. Saksische groepen. Perzen, iz. Keuze uit 400 schilder ukken. Haarlemmerstr f3. Leiden. Tel. 26368. 0 Bremmer vraagt te koop: antieke meubels, koperwerk, ketels. doofpotten, goud, kristal. Saks. groepen, Per n, schilderijen. Verder alle lorten antiek. Goegerrit- eeg 1. Tel. 22791. Wij kopen alle soorten boeken en tijdschriften enz. J. Borsboom, Oude Rijn 23. Tel. 21876. Te koop aangeboden 0 Te koop Tempo 4 wielige gpsloten bestelwagen, laad vermogen 1400 kg, 35.000 km gelopen, bouwjaar 1956. Te bevragen Van der Kolk. Parkweg 15, Voorburg 0 Gratis een accordeon, gitaar, mandoline, banjo, trommel, saxofoon of klari net 3 maanden lang mee r.aar huis voor deelneming pectus. Muziekschool Zwaa; Korevaarstraat 5, tel. 24356 0 2e hands dames-, heren en kinderrijwielen. Alles ge moffeld en onder garantie. Rijwielhandel A. Grimber gen, Dubbele Buurt 11. Rijns burg. Tel. K 1718—2967 0 Pracht wastafel met mar mer, spiegel, nachtkastje, stoel, alles eiken en wasstel 17.50. Schrijfmachine 40 Fockstraat 5, Katwijk a. Z. nium boot. lengte 5.20. Kan nu nog dienen als vissersboot Kan evt. jachtje van ge maakt worden. K. v. Nieuw koop, Koestraat 55 Rijnsburg 0 Aangeb. Opel Rekord '57. km. Tel. 24992. banden, 50.000 0 Wegens emigratie nieuwe eiektr. naaimachine, compl. met koffer, van 350 voor 215, met garantie. Brieven no. 3744 bur. van dit blad 0 Te koop aangeb.: houten schuur, 9 m2, afgedekt mei pannen. Tevens 35 m3 koe mest. Bevragen M. de Mooy. Celebesstraat 10, Oegstgeest 0 Te koop Tomatenplanten, Moneymaker en Allround van Leen de Mos resistent tegen kurk. J F. Segaar. Krimkade 2 Voorschoten Tel 2646-K1717 9 Z.g.a.n. Kinderledikant voor f 30. Na 7 u. Marnix- straat 88 0 Te koop keerkoppeling, kruiskopp., schroefas met schroef. Wasbok Jongens jas 11 j. Magd. Moonsstr. 20a 0 Zomerhuisjes te koop aan geboden. afm. 5,70 x 3,30 m Geheel uitneembaar, in pr. staat. Nic. v. d. Akker. Mie- ning 33, Zoeterwoude. 0 Aangeb. i.g.st. z vergr. B.M. met aanhangmotor Te bevr. A. Durieux, Rijnstraat 50A Katwijk a.d. Rijn. Tele foon 2866 0 Sanitair. Wastafels, fon- teinbakken, closetpotten, zit tingen, wand- en vloertegels enz. Nic. v. d. Akker. Kore- vaarstr. 31. Leiden. 0 Golfplaten - Board. As- bestgolfplaten, zachtboard. hardboard, tegelboard, lat ten, tegen scherp concurre rende prijzen. Nic. v. d. Ak ker, Korevaarstraat 31. Lei- 0 Opel '52 bestelauto 500 kg in goede staat met z.g.a.n. banden tegen billijke prijs aangeb. H. de Vriesstraat 4 Leiden. Tel. 31253. 0 Tuinhekjes enz. Grote sor tering tuinhekjes, boeken kastjes. keukenrekjes, dou che-celvlonders. voetenbank jes. trottoirtegels en: d. Akker, Korevaars Leiden. R Deuren - Ramen racht partij deur» voordeuren, tuindeuren, keu kendeuren, vlakke deurei ■eldei i deu ?n zonder kozijnen v d Akker, Korevaar- t 31, Leiden. baddings, 2x3", ge 0 Aangeb. Sparta Victoria 250 c.c., '56-"57, 19.500 km ge lopen, i.pr.st evt. met uit rusting. Muldersstraat 7 Lei- 0 Piano, 4 pits gasfornuis met oven. prima uitschuif- tafels, Mechelse leeuwenkop en balpoot tafels, prima eiken dressoirs, als nieuw, bad en geyser, rundlederen clubs, 4 pits gasfornuis, brandend te zien. W. F. Koo reman. Nieuwe Rijn 9 t o. V D Tel. 23261. Diversen Rijschool „LOWI" I. Mon- fils, is uw adres vóór auto motor- en scooterles. Meer burgkade 10 Leiden. Telef. 30396 Gratis theorie. 0 Strijkinrichting Ozon v uw fijne was Hoge Rijndijk 34. Telefoon 22675 Kwak's verkeersinstituut onder leiding van oud-exa minator. gediplomeerd door ANWB. KNAC. FNOP Les met Volkswagen Opel en NSU-seooter Iedere woens dagavond 8 uur verkeersles voor alle weggebruikers. Leiden. Zoeterwoudsesingel 104 Tel. 01710—22803. 0 Eethoek, bestaande uit ronde beukenhouten tafel en 4 stoelen, rug en zitting be kleed met afwasbaar plastic 225. Henk Regeer. Haarlem merstraat 105 en 101. Telef 26602. Leiden. 0 Auto-, motor- en scooter- rijschool. Volledige opleiding rijbewijs verkeersles Inbegr. door gediplomeerd erkend instructeur. Nieuw lesmate riaal. Gevestigd sinds 1937 Taxi dag en nacht beschik baar. Marks, Morsstraat 60. 0 De Sleutelkoning. Bijma ken vari alle sleutels, repare ren, veranderen en openen van elk slot. Haarlemmerstr 273. tel. 33958 (bij de Over dekte). Levering aan Rijk en Gemeente. Maandagmorgen gesloten 0 Loop geen risico! Verkoop uw theologische-, geschiede nis-, muziek- en leerboeken aan Lindenberg's boekhandel Hillevliet 21. Tel. K 1800- 174352, Rotterdam-zuid en u is tevreden. U belt. wij komen. 0 Goedkope vakantie. Wij verhuren nieuwe Citroen 2, CV 4 pers., open dak. Benz verbr. 1 22. Interessante huurprijs. Bespreek vroeg tijdig per dag of langer - Hoge Rijndijk 4a, tel. 25259 Goejestraat 34. Telef. 30794 9 Fa Gebr. v d Meer. Hoge Rijndijk 4. tel 26782 Dagel expedities op Den Haag, Delft en Utrecht. Overijssel. Gelderland en Friesland. 2x p. w. n. Groningen. Stads- f 2.— bij elke drogist. 9 Houthandel Morspoorl biedt u latten en planken, hardboard, tegeltoard. bo- top- en clairet voor tafels. Fablon het plakplastic. Co- lovinyltegels. Morsstraat 58 9 Rooijackers en naaimachi nes écn begrip. Prima kwa liteit. Voordelig. Vlotte ser vice. Vraagt bezoek aan huis en u bent overtuigd. Naai machinehandel Rooijackers. Leemansstr 31. Leiden, tel 31324. 0 Als specialist leveren wij batterijen voor auto's, moto ren, schepen en verlichting, maar ook alle aanverwante artikelen zoals massastrips, startkabel. poolklemmen, god. water. - Acco-Service Groenen. Nieuwe Rijn 106, Leiden. Tel. 23140. 9 Opklap-, wentel- en tui- melbcdden, nieuw en ge bruikt. Dekplanken met gor- ledikanten spiralen, divan bedden etagebedden, enz. Beter en voordeliger bij het bekende speciaaladres Was senaar Jan Vossensteeg 60. 0 Voor ladders is v. Dijk'» ladderbedrijf reeds 20 jaai de zaak voor Leiden en om streken Vraagt prijs of voor reparaties: Van Dijk Roomburgerweg A. Leiden Tel 21906. 0 C.V. N. Bakker., Hzn., Roelofarendsveen. Telef. 487 In sierteel- en groententeelt- iei gunningen. 0 Aangeb. bloemisterijverg. A en B koude en warme kas. koop of huur. J. Elsgeest. Zuideinde 99a, Roelofarends veen. Telefoon K 1713—29] 9 Schuimrubber, schuim- piastic kunstleder, plastic in ai'.e maten, complete bekle dingen, auto-hoezen, kappen p-. ajama's, asbakjes, zonm kicppen, bloemvaasjes, spi< gels. kaplak, rubbermattei tochtrubher, vloermattei sloten enz. Autobeklederij v Kuijk, Morsstraat 46, tel. r.r 30552 9 Hebt u last van rheuma- tische pijnen, bloedarmoede, bleekzucht, verval v. krach ten. vermoeidheid en zenuw zwakte? Versterkingswijn Aileenverk. F. C. Bloot ei 7.x,., Kloksteeg 7. 9 Orgels en piano's, groti sortering. Vraagt prijslijst Boots piano- en orgelhandel Eodegraven. Tel. K 1752-2541 9 Rolfilra en flitslampjes ergeten? Geen bez T.'ch fotograferen, dank zij de rolfilm- en flitslampjes- automaat van fotohandel N v d. Horst, Doezastraat 49. "Ic-lefoon 24702. 9 Kredieten t.m. f 3000, zon der borg, voor aankoop meu belen en woningtextiel dir van fabriek. In iedere prijs klasse. Enorme keuze en besparing. Prettige betaling Vraagt vrijblijvend inlich- 'ingen Geheimhouding ver zekerd. Postbus 538. Den Haag. 9 Vleesmachines, snelwe gers. kasregisters, eiektr. gehakt- en eiektr. koffie molen!. bij Leeuwenbergh. Goudse Singel 47, tel 13599, Rotterdam; 20 tot 40 procent goedkoper. 9 Wasmachineverhuur Edy- U kunt de gehele week be schikken over een wasmachi ne met centrifuge voor slechts f 3,- per week. Cen trifuge apart f 1,50 per ge hele week. Wasmachinever huur „Edy", Bernhardkade 23 Tel. 25245. 9 f 25.- voor Uw oude Hoo ver wasmachine bij aankoop van een Hoovermatic. Pak deze unieke kans. Techn. Bu reau Jan v. d. Burg, Rapen burg 57 Leiden. Tel. 26556. 9 Geld beschikb. voor aan koop van auto's, machines. Hypotheken vanaf 41A*/«. Br ond. no. 3610 bur. blad 9 O. wat zjjn wU toch goed koop met onze kostuums, sport-combinaties, pantalons e,: regenjassen. Ziet onze eta lages en overtuigt u van wer kelijk lage prijzen. Maar dan alleen bij Fa. Chr. Wijling. Hoogl. Kerksteeg 10-12 9 Wist o, dat wij het beste adres zijn voor het huren v. uw trouwkostuum met grijze of zwarte hoed? Ook bruids japonnen, compleet en zeer voordelig. Alleen bij Fa Chr. Wijling, Hoogl. Kerkst. 10-12 9 De Morspedicure. Zondei alspraak iedere maandag-en vriidagavond 7—10 uur pijn loze voetbehandeling. Mevr. A J. Swieringa-v. Steen- oergen. Tesselschadestr. 33A 'el 25693. 9 Met een schrijfmachine n-.aakt u keurige brieven en geljike kopieën Remington j 255,-, Kolibri in luxe tas f 265,-. Vrijblijvend demon- stiatie. Betaling nader te re gelen, Hees Kantoormachi nes, Hogewoerd 92, tel. 31933 9 Woning- en Zakenbureau „Marveld". Bemiddelt bij koop en verkoop van zaken en panden. Vraagt vrijblij vend inlicht. Eendrachts- straat 63a (bij de W. de With- s-iaat) Rotterdam. Telefoon 01600127065122325. 9 Pedalion organ works. Een kunstwerk van moderne •gelbouw. Vraagt afbeeldin- ?r. aan van onze studiemo dellen van het moderne in- ur. Alleenverkoop voor Nederland: Firma R. van den Burg, Amersfoort, Arnh.- t. gevestigd sedert 1887 Tel. K 3490—3877. 9 Moet u op medisch ad vies zwemmen? De Alg Ned. Invaliden bond stelt u hier- «ixjr in de gelegenheid elke woensdagavond half negen in de „Overdekte". 9 Net meisje zoekt leuke vriendin om gezellig mee om te gaan. Leeftijd 19 j. Br. aan agent van dit blad J. Heems kerk, Langevaart 15, Rijnsb 9 Goede vriend(inn)en vindt u bij de Algemene Cnrrespondentieclub. Inlich tingen gratis. Box 6057, Rot terdam-West. 9 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repare ren, veranderen en openei van elk slot. Haarlemmerstr 273. tel. 33958 (bij de Over dekte). Levering aan Rijk Gemeente. Maandagmorg 9 Socst-Zuid. Aan het einde v. d. Heideweg bij station Soest-Zuid, worden gebouwd moderne middenst. huizen in prachtige bosrijke omgev. Prijzen v. a. 20.500. Alle kosten inbegrepen. Socstdijk. Flatgebouw „Beverstein". Aan de grote verkeersweg in het centrum van de ge meente worden gebouwd 3- 4-kamerflats met centrale cliestookverwarm. en koel kast. ligging voorzijde op het Zuiden. Prijzen v.a. 26.000 Alle kosten inbegrepen Inl. voor beide bouwplannen K Las van Bcnnekom, Celebes- laan 29. Hilversum. Telef. 029504778. Vrije vestiging. 9 Rijbewijs? Veilig, vlug en goedkoop rijden leert U bij Hendriks. Erkende Bondsrij- school, Maresingel 37, telef. 15623. Tevens verhuur zon- ler chauffeur. 9 Ligstoelen, autofauteuils :n kampeerbedden, grote metering bij Henk Regeer, Haarlemmerstraat 105 en 101 el. 26602, Leiden. 9 Rijschool „Beatrix" Beatrixstraat 4 telef. 30319 Erk. Bondsrijschool B.B N. vermindert uw praktische lessen door theorie-onderwijs met films 9 Voor officieel agent van Berini, Mosquito, HJVI.W. en NSU Quickly. Onderdelen voorradig. Desgewenst beta ling in overleg. Motor- en rijwielhandel J. Stam. Ter- weeweg 60. Oegstgeest. Tel. nr 23815. 9 Dokters- en Tandartsass. dierenartsass., leerl.-med. en ciiem. analist(e), apoth. ass., laborant, amanuensis, kin derverzorgster, pedicure en manicure. Opleidingen door het gehele land. Gratis prosp. voor de gewenste cur sus bij I.Me.Vo., afd. N. Bal juwlaan 22, Amstelveen. Tel. 14 50 41 9 Overhemdenreparatie. Boorden en manchetten enz vernieuwen onder garantie. Ook no-iron. „Smits", Over hemden en kousenreparatie- bedriif. Nieuwe Rijn 94, Tel 25391. 9 Kennismaking door m.v. briefwisseling. Tientallen slaagden. Vraagt ook u eens inl. (postz. v. 25 ct. bijsl. C C.C.-proefno. 1,-) bij de Chr. Corr. Cluc te West maas (Z.-H.). 9 Herenhoeden stomen, mo delleren. nieuw lint, nieuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk: Van Velsen. Hoedenkliniek, Don- kersteeg nr. 3. 9 Huwelijk. Verlangt u naar een gelukkig huwelijk? Vraag dan vrijblijvend in lichtingen of kom eens met ons praten. Zeer zeker kun nen wij u van dienst zijn. JAGO, Petuniastraat 17d, Vlaardingen. Tel. 01898—5108 Vakantieadressen 9 Vakantie bij bos. Pracht omg., gem. vrij huis te huur 50 p. w. Loenseweg 8 Beekbergen. 9 Amersfoort: voor korte cf langere tijd rustig pension in kl. gezin, str. w., tuin. Prijs 7,—. Mej. H. C. Es- veld, Kl. Nachtegaalstr, 27,

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 8