Aantrekkelijk concert L.S.Z. en Collegium Musicum POLAROID De nieuwe Gansoordbrug Huldebetuiging aan het slot lurig en uitbundig langdt Nieuw-Guinea-expeditie wordt door tegenslagen geremd Leiden eert overleden dirigent met Eduard van Beinumstraat EDUARD VAN BEINUMSTRAAT ALTIJD 'GEWOON' KIJKEN Mr. dr.H.van der Linden secretaris van Rijnland Paardenmarkt liracht weer zon in het gemoed der Rijnsburgers Ruim twee miljoen meer ingelegd dan betaald MEUWE LEIDSCHE COURANT - 4 In stadsgehoorzaal Leiden H ET IS TRADITIE, dat het Leids Studenten Zangkoor iekgezelschap Collogium Musicum elk jaar gezar 1 Student :oncert geven, waarvoor gewoonlijk een ruime belangstelling bestaat. Ook gisteravond hadden velen, vooral studenten, zich naar de gehoorzaal begeven om er, niet teveel ge hinderd door de wat kille temperatuur, een programma te beluisteren van werken van Palestrina, Caplet, Strategier en Bach. De uitvoering stond dit jaar onder leiding van Huub Buurman, wiens kundigheden als dirigent ons hierbij voor het eerst ter beoordeling werden voorgelegd. Dat hij met het numeriek niet bijzon der grote koor goede resultaten weet te bereiken, bleek al dadelijk uit de prach tige Missa Brevis van Palestrina. Hét" a capella-zingen valt zelfs voor langdurig ge schoolde koren lang niet mee en de beroemde, uiterst verfijnde, lichtzwevende Palestrinastijl eist van koor en dirigent de uiterste inspanning. Wel werd het ideaal, dat ons voor zweeft en waarin 6 er ene gewichtloosheid en fijnzinnige tekstbelevin-g tot een ver smelting geraken, nie-t hélemaal bereikt dit zou ook een te zware eis zijn doch er vielen ogenblikken van grote schoonheid te beluisteren Vooral de sopranen en alten beschikken over goede krachten. Zij zijn zoals gewoonlijk ook kwantitatief in de meerderheid, al wer den de heren dan ook op het laatste mo ment voor het begin nog op bondige wijze in, sterkte aangevuld. Een prachtige prestatie vormden hier na twee delen uit de mis Voor vrouwen stemmen van And ré Caplet- O salutaris én-Sanctus. door zes koorleden met grote toewijding én muzikaal inzicht gezongen. We betreurden bijna dat dit slechts bij twee delen bleef, want Caplet6 mis loont zeker de moeite van een nadere "kennis making. Het oi-kest toonde zich ook dit jaar uitstekend gedisponeerd. De Partita in modi antichi per orchestra van De lieer J. J. Boerakker 25 jaar bij V. en D. te Leiden De heer J J. Boerakker (55 jaar) vierde vandaag zij zilveren jubileum bi.i Vroom en Dreeesmann t-e Leiden, bij welk bedrijf hij eerste emballeur is. Deze feestdag be gon voor hem en zijn vróuw met èéri hül* diging op de herenkleding-afdeling. waar eeen goot gedeelte van' het personeel van morgen om half negen bijeen was. Namens het personeel sprak de heer G. M. Gribnau, bedrijfsleider, de jubilaris en zijn vrouw op hartelijke- wijze toe. Hij merkte onder meer op. dat de.heer Boer akker een ijverige rustige maar ook ruste loze werker is op een bescheiden maar niet te missen plaats. De heer Gribnau liet zijn woorden vergezeld gaan van een fau teuil en bloemen. Vervolgens sprak de heer W A. H. Mul der. assistent-chef van de expeditie-afde ling jiamens het expeditieper-soneel op rijm zijn- bewondering uit voor de activi teiten-van de jubilaris. Hij bood een rook- standaard en sigaren aan. Namens de meubedafdeling. waarmee de heer Boer akker steeds nauw samenwerkt, sprak de heer J. Innemee in lyrische bewoordingen de heer Boerakker toe. Ook hij bood si garen aan. Tenslotte had een huldiging plaats in de koffiekamer. Mr. W. J. M. Kerckhoff, adjunct-directeur, sprak hier namens de directie. De. heer Boerakkeir heeft, in de afgelopen jaren steeds uitstekend werk geleverd, zo zei hij. Vakbekwaamheid en zorgvuldigheid kenmerkten hem. Ver scheidene, fouten" bij de verzending van honderdduizenden artikelen zijn dankzij het ingrijpen van de heer Boerakker in de afgelopen 25 jaar voorkomen. Namens de directie bood mr. Kerckhoff een enve loppe met inhoud aan en namens de Maat schappij voor Nijverheid en Handel hef vererend getuigschrift en de legpenning, waarna, hij hem ten slotte de draagpenning opspeldde. Herman Strategier uit 1954 is een knap, ja virtuoos geschreven werk in overzichtelijke, meerstemmige en doorgaans diatonische schrijfwijze gecomponeerd; de technische proble- i, hoewel zeker niet gering, liggen niet al te hoog zodat een goed resul taat kon worden bereikt, waarbij vooral de houh- en koperblazers het ensemble veel steun gaven. De orkes tratie is wellicht wat eenvormig, zo dat stérke climaxen niét" optfeden. Toch waren we dankbaar voor deze. teressante programmakeuze.-De geestdrift der toehoorders was tijdens dit eerste.gi deelte reeds zeer groot Na de pauze 9*01 den delen uit de cantate no. 39 Brich dem Humgrigen dein Brot en de cantate n Gobt der Herr i&t Somn und Schild op.het programma. De "hier gestelde op-gave gering en we kregen de- indruk) dat dirigent en uitvoerenden niet in elk. op- icht tegen deze taak "waren opgewassen iö -misten we in dc koren wel eens d< nodige klaarheid en evenwichtigheid ir de klankverdeling en de stemvoering, het igens lofwaardig, spelende koper c 'T IS VVEÉB BI^SÊN-WEER! plastic Jasjes v.a. 3.90 blokfluit vi evenredige 's en recitatieven lagen de gunstiger. Het gebruik in van de door Bach bedoelde diende veel lof, al bleek de ijk te verwezenlijken. Na een zekere onwennigheid ontwikkelde de obligaatspeler op dit instrument een opmerkelijke vaardigheid. Uitstekend was ook de hobopartij in cantate no 79. De contiinuopartijen werden in al deze geval len-uitstekend uitgevoerd. Van de vocale solisten noemen we aller eerst, de sopraan Nellie van Dijkhuizen, die on.6 zeer.bekoorde met haar gemakke lijke. zuiver geïntoneerde en aangenaam getimbreerde stem. De alt Mies Wemelsfelder had op het gebied van de dictie een zekere voor sprong op de sopraan, doch een begrijpe lijke nervositeit verhinderde haar de mo- gelijkheden van haar goedgetimbreerde en1 gemakkelijk aansprekende orgaan geheel te ontplooien. Uitstekende mogelijkheden bezit stellig ook de bas Wim Huner, die in zijn reci tatief in cantate no 79 uitstekende ogen blikken had; ook hij toonde zich echter wat onwennig en forceerde daardoor enigszins zijn toon. In het slotkoor van de laatste cantate werd een grote mate van evenwicht be reikt, zodat de avond eindigde op voor L.S.Z. en Collegium Musicum 6temmiige en waardige wijze. De hulde die men na afloop in ontvangst mocht nemen, was uitbundig en langdurig. De solisten en dirigent ontvingen boven dien fraaie bloemen Ook deze keer bewezen de beide ensembles een grote aantrekkings kracht te bezitten voor de gelukkig nog altijd talrijke muziekminnende studiosi, waardoor zij een hoogst waardevolle rol kunnen vervullen bij de artistieke vormgeving van de stu dentengemeenschap. Dr. J. van der Veen. Uitbreiding Citosa-dienst aan Lage Rijndijk Met ingang van zondag a.s. zal de autobusdienst van de Citosa van Alphen naar Leiden v.v. langs de Lage Rijndijk een belangrijke wijziging en uitbreiding ondergaan. In de eerste plaats zal het eindpunt- iri Alphen worden verlegd van het Stationsplein naar het Toussaint- plein aan de Lage Zijde in het plan „Na bij". De diénst zal voor wat de werkdagen betrett met 100°/« worden uitgebreid en worden gebracht op een uurdienst. Te vens zal ingaande zondag a.s., op zon dagen en feestdagen een twee-uurdienst worden onderhouden in beide richtingen. De eerste bus zal des morgens om 6.30 üpr uit .Alphen vertrekken en de laatste om 10:30 'trar n.m.'in dé richting Leiden. Irv Leiden vertrekt de eerste om 6.35 uur en d-e laatste om 10.35 uur n.m. naar Alphen. Vooral voor de bewoners langs de Lage Rijndijk is deze uitbreiding van grote betekenis. Verbindingen falen De Nieuw-Guinea-expeditie verkeert in moeilijkheden: deze bedreigen nog wel niet de leden van de expeditie, doch zij bedrèigcn wel het' expediticplan. De uit rusting van de expeditie, vooral de zeer kwetsbare, verbindingen, blijken onvol- i Als eerste gemeente in Nederland heeft Leiden de onlangs overleden Nederlandse dirigent Eduard van Beinum na zijn dood geëerd door het noemen van een straat naar hem. In het uitbreidingsplan Leiden-zuid- west zal de straat, die in het verlengde van de Obrechtstraat ligt en waarvan de onlangs gereed gekomen woningen nog moeten worden betrokken, de Eduard van Beinumstraat heten. De straatnaambordjes zijn reeds aangebracht. Foto N. van dèr Hors' Aanvaarding lectoraat Op dinsdag 9 jupi om 4 uur hoopt de heer W. Luyendijkr benoemd tot lector in de faculteit der geneeskunde aan de Leid se universiteit zijn ambt openlijk te aan vaarden door het geven van een openbare les in het groot auditorium. Ds. Molenaar op tweetal Ds. C. Molenaar te Leiden staat met ds M. Blok tc Rijssen op een Gereformeerde Gemeente ALPHES' AAN DEN RIJN Bejaarden op stap In een drietal autobussen" hébben" 12i leden van de bejaardensociëteit te Alphen aan den Rijn gisteren een gezellig uitstap je gemaakt naar Noord-Holland- Na d< koffie in Bergen ging het naar Vo-lendarr waar de lunch werd gebruikt. De terup tocht eindigde in Avifauna, waar de bi ja-arden dineerden. De heer A. Bogaai dankte de da-mes van de UW die de ge hele dag onder leiding van mevouw Bruins Slot zo uitstekend hebben ver- Opheusden.jzorgd. doende tc zijn. Dc leiders van de expeditie zijn hier van het begin af aan bang voor geweest, doch de zeer beperkte middelen die hun ten dienste stonden, lieten geen betere voorzieningen toe. Gebl'ekein is, dat de lichte Amerikaanse helikopters niet i<n staat zijn de voorraden naar het basiskamp in de Sibilvallei te brengen. Afgezien van het feit. dat drie van de vijf piloten geelzucht hebben en dat de chef-mecano eveneens in het zie kenhuis ligt, zijn de lichte toestellen niet bestand tegen de barre weersomstandig heden, die zij op hun weg naar het basis kamp .ontmoeten. Ook de tweemotorige vliegtuigen van de Nieuwguinese lucht vaart kunnen de sprong over de hoge toppen- van het gebergte niet maken,,zodat zelfs droppin-gen uitgesloten ^ijn. Overste G. F. Veoema, de technisch lei der van de expeditie, heeft bij de voor bereidingen van de expeditie reeds ver klaard, dat slechts de zware f ranse heli kopters een kans zouden maken de moei lijke verbindingen tot stand te brengen en in stand te hóuden. Momenteel wordt overwogen het expedi-tieplan te wijzigen, 'daar' mén dit béter acht, dan verder te gaan met een onderneming die met de gegevens, die men thans heeft, een bijna zekere-mislukking tegemoet gaat. Zóals reeds eerder 16 gemeld, beschikt het basiskamp in de Sibilvallei. waarmede momenteel geen verbinding meer bestaat, over voldoende leeftocht en brandstoffen, zoda_-t. er geen gevaar bestaat voor de leden van de expeditie. ook in felle zon goed zicht Het blijft nieuws in 1959. Steeds Nederlanders dragen Polaroid clip- overs. Amerikaans vakmanschap maak- de lichtste clip-over: 4,6 gram' Polaroid clip-o kostbare ogen tegen reflec- beschermen lenzen zijn buigzaam, vrjjwel onbreek baar, splintervrij en... licht-als-veér. Uw zonnebril weegt nog geen 11, uvy clip-over maar 4.6 gram. Zie het ver- SMART FEATHER-LITE Polaroid's exclusive stop-glare guarantee. No more dazzling glare for you. Polaroid sun glasses. the quality sunglass for men, women, teenagers. Clip-overs designed to match your eyes. Enjoy colour - be smart - with Polaroid sunglasses, best under the sun glinsterend wegdek of fel- spiegelende auto's. Pola roid filters laten uitslui tend 'zuiver- zien'-licht '- - door. Kleuren worden een feest, kjjken een genot. De Polaroid clip-over be hoort bij uw bril als een schoen aan uw voet. Met Polaroid sunglasses ziet u 'gewoon', zelfs bij de felste zon. De; Tinna POLAROID, registered tra tot f 25... Clip- overs, de veder-lichte uitkomst voor brildragers - voor elke bril een passend model - f 14.-. Polaroid sunglasses uitsluitend by de opticien, de vakman voor het beter zien. 1, Cambridge, Mass., U.S.A.i Oud-gymnasiast in Leiden IN DE gisteren gehouden verenigde vergadering van het Hoogheem raadschap Rijnland is tot secretaris gekozen mr. dr. H. van der Linden, referendaris ter provinciale griffie, afdeling waterstaat, te Utrecht. Ver moedelijk zal de heer Van der Linden op 1 augustus mr. S. J. Fockema Andreae als secretaris van Rijnland opvolgen. Mr Van der Linden is in het hoog heemraadschap geen onbekende. Hij werd 111 1922 te Alphen aan den Rijn geboren, doorliep :het gymnasium te Leiden (toen nog in de Doezastraat) en studeerde rechten aan de Universiteit te Utrecht. I11 1947 -werd hij aan dezelfde instel- bi Rijnsburg paardenmarkt weer gehouden. De aanvoer viel niet tegen Wat het weer niet vermocht te doen, deed het feest zelf: zonneschijn wekken in het gemoed van Rijnsburg, dat deze dag vooral als een familiedag beschouwt. Foto N. van der Horst Vierdubbel jubileum bij Leidse Sleutels Vier leden van het personeel van de Leidse Meelfabriek De Sleutels vieren vandaag hun 40-jarig jubileum. Vanmor gen werden de heren J. van Hoef-laken, expeditie-bediende. J. J. Ouwerkerk, chef materialen in het magazijn, J. J. van Oos ten. expeditie-bediende en J. Mieremet, kantoorbediende, met hun echtgenoten door de directie ontvangen. Zij werden hartelijk toegesproken door de directeu ren H. J. de Koster en i-r. J. K. T. Beu- kenia toe Water, die hun de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigde. Lalter werden zij in de benedenzaal van het gebouw gehuldigd, waarbij vele ge schenken werden aangeboden. O a. werd het woord gevoerd door de heer De Kos ter die aan iedei het vererend getuig schrift van het departement Leiden van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del overhandigde, ir. H. A. Bol, namens het kantoorpersoneel, de heer J. Beekman van de molen- en magazijnafdeling en de heer J. C. Mattaar, voorzitter van de per soneelsvereniging De Sleutels. Men bleef nog geruime tijd gezellig bijeen. OUDE WETERING Benoemd De heer A. Boer (25 jaar) te Oude Wetering, onderwijzer aan de Groen van Prinstererschool te Dordreoht, is per 1 september benoemd tot hoofd van de Talmaschool te Heerlen. Leidse spaarbank in 1958 HERSCHENEN de Leidse sn: jaarverslag van de Leidse spaarbank. In 1958 werd f 16.800.000 ingelegd en f 14.600.000 terug betaald. Het aantal geboekte posten was 215.000. De in omloop zijnde spaarbusjes brachten f 242.000 op. Kuim 9000 maal werd een husje ter lediging aangeboden. Het aantal deelnemers aan de afhaal- :diënst. steeg van 6579 tot 6692. De boden haalden aan huis f 1.748.000 op. Het aan tal stortingen steeg van 260.000 tot >64.000. Aan de ouders van pasgeborenen werd -èn folder gezonden met een aangehechte v aardecoupon voor een gratis eerste in- •g. Ondanks de verhoging van de inleg- .ersrente tot 3 gaf de exploitatie- .■kening nog een voordelig saldo aar an f 754,17. Ten laste van de verlies- er vinstrekening werden gebracht de extrs Afschrijving op de kantoorinventaris er de inrichtingskosten van het bijkantoor zuid-west. Uiteindelijk kon f 84.171,94 aan de reserve worden toegevoegd. De alge mene onkosten bedroegen 0,634van het gemiddelde inleggerstegoed. - De periodiek aftredende commissaris sen, de heren ir, M. C. de Jong, J- A Herfst en G. Groen, werden herbenoemd De opening van het bijkantoor zuid-wes) en de uitbreiding van de openstelling van het bijkantoor te Oegstgeest noopten tot enige uitbreiding van het administra tieve personeel. Aan het eind van het verslagjaar bestond het personeel uit veertien vrouwelijke en zes mannelijke beambten, twee boden, twee hulpboden en twee werksters. Wat de beleggingen aangaat, delen de commissarissen mede, dat de stijging van het inleggerstegoed en de periodieke af lossingen op uitstaande leningen oorzaak waren van verbeteringen van de rente inkomsten. Het inleggerstegoed bedraagt ruim dertig miljoen gulden. Rijns'burg is geweest, is ongetwijfeld de jaarlijkse paardenmarkt. Ze ker ook voor al wat Rijnsburg geweest is, want van heinde en ver komen de oud-Rijnsburgers dan als betrof het een reünie naar het bloemendorp. Ook dit jaar wordt hierop geen uitzondering gemaakt: in de drukke straten mengen zich ook vandaag verraste uitroepen van herkenning met het „heisa" der paardenkopers. Paardertkopens waren er ook en niet zonder -reden. Was er vorig jaar reeds een behoorlijk herstel va-n de markt als zodanig ibe constateren, ook nu was er een redelijke aanvoer.- De premies van 200, 100 en 50 die door het organiserend comité voor de groot schikbaar zijn gesteld, zullen hi met vreemd zijn geweest. Tot de feestelijke sfeer dragen sterk de langs de Vliet en Koestraat opgestelde kraampjes bij. waarvoor het de gehele dag eèn druk beweeg is geweest. De jeugd en de ouderen konden voor één keer(?) hun s-n-oepziui naar hartelust botvieren aan de talrijke eetstalletjes, 'terwijl ook de feestartikelen zoals ballonnetjes en feest neuzen gretig aftrek vonden. En vanmid dag was er een sportfestijn in het ge meentelijke sportpark, waarvan we gis teren het programma reeds vermeldden. En zo was er. ond-anks het wat gure weer, toch zon in de gemoederen der Rijnsburgera. Prijswinnaars aanvoer bedroeg 100 paarden. De e prijs ging naar de heer Oudshoorn te Den Haag (29 paarden), de tweede prijs naar de heer Barnhoorn te Nodrdwijk (17 paarden) en de derde prijs of naar de heer Joh. Kromhout of naar de heer J. Zandbergen te Rijnsburg, die beiden 11 paarden aanvoerden (tussen hen wordt ge-loot). Meisje tegen auto Het vierjarig meisje Driebergen uit de P. van Saxenstraat is vanmorgen in de Burg. Meyboomstraat door een auto aan gereden. Het kind werd met verwondin gen aan neus en mond naar het acade misch ziekenhuis in Leiden gebracht. Schaken Prins op derde plaats De Spanjaard Arturo Pomar heeft na een overwinning op de Nederlandse schaakmeester Lodewijk Prins de leiding genomen i-n het internationale schaak toernooi dat in Madrid wordt gehouden. De partij tussen Pomar en Prins in de voorlaa,t6te ronde van het toernooi waS in 52 zetten beslist: Prins deelt de derde plaa(s met de .Spanjaard Toran die zijn landgenoot Sicilia versloeg. Pomar leidt met 6',i pt. gevolgd door de Spanjaard Perez met 6 pt en Prins en Toran met ellc 4',è pt. ling benoemd tot assistent in het admi nistratieve recht. In december sloot hij zijn onderzoekingen in de streek tussen het Sticht en de duingronden af niet een proefschrift over „De cope". Hij promo veerde cum laude. Het woord „cope" vinden wij nog terug in de plaatsnamen Boskoop ,en Nieuwkoop en betekent de I uitgifte van grond door de landheer aan, j de ontgin-ners. Tussen Utrecht en de duiJ nenrij waren lage veenstreken. die in de elfde en twaalfde eeuw werden ontgon- In 1953 werd mr. Van der Linden be noemd tot ambtenaar bij de provinciale griffie te Utrecht. Hij doorliep vlot dc J hogere rangen en werd onlangs per 1 juli a.s. benoemd tot administrateur. Gedurende zijn voorbereidingen bij het schrijven van het proefschrift maakte de zojuist benoemde secretaris gebruik van de archieven van Rijnland. Hij komt dus ir, een bekende omgeving. Hij is thans secretaris var» de studiekring water schapsrecht en waterschapsbeheer. een instelling uitgaande van het Instituut voor Bestuurswetenschappen. „Rijnland" koopt Breestraat 55 aan Gezonde kwaliteit van water wordt bevorderd De verenigde vergadering van het hoogheemraadschap van Rijnland kwam gisteren in Leiden bijeen tot het behan- koop van een pand voor kantoordoel' einden en de benoeming van een secreta rie (men zie elders in ditblad) de voor naamste punten uitmaakten. Besloten werd tot aankoop van het aangrenzend winkelpand. Breestraat 55. Door da dijkgraaf werden mededelin gen gedaan omtrent de massale vissterfte in Rijnlands boezemwateren, Het bestuur heeft de polderbesturen waarschuwingen d-oen toekomen over het vergiftigde water en de raad gegeven zó "mogelijk de water- inlaat tijdelijk stop te zetten of zoveel mogelijk te beperken. Naderhand, toen het water in Rijnlands boezem geen vis sterfte meer veroorzaakte, werd du ad vies ingetrokken Van Rijnlandswege zijn de boezemwate ren voortdurend geïnspecteerd en be monsterd. Het vergiftigde water is door versterkte wa-tannlating en gelijktijdige uitma-lio-g zo spoedig mogelijk afgevoerd. In coördinatie met de bij de vergiftiging van het water betrokken instanties wordt binnen- het kader van Rijnlands taak en bevoegdheden het mogelijke gedaan om een goede kwaliteit van het boezemwater te bevorderen. Aangezien door de vis sterfte oen probleem aan de dag is ge treden, waarvan de oplossing verder strekt dan Rijnlands taak en bevoegd heid. heeft Rijnlands bestuur zich te dezer zake schriftelijk gewend tot de minister van verkeer en waterstaat. Winst voor Donner in Zurich In Zü-rich is het -internaitionaal schaak toernooi voortgezet met het speien van de partijen uit de zevende ronde. Onze landgenoot Donner kwam uif tegen de Zwitser Walther en zegevierde in deze konings-indi6Che partij, waarin Walther een foutieve paardezet deed. waardoor zijn dame in de verdrukking kwam. Even tevoren was Donner er reeds in geslaagd de kondngsvleugel van. zijn tegenstander -te ontwrichten, Na een dame-offer zette Donner hem na 41 zétten schaakmat De uitslagen van de zevende ronde lui den: Duckste-inFischer 01; Barcza Blau afgebr.; Gligoric—Olafeson 1—0; Donner—Walther 1—0; Bhend—Keres '.2—KupperNivengelt 1—0,; La-rsen— Unricker afgebr. Uit de zesde ronde werden nog enkele afgebroken partijen verder gespeeld. De ontmoeting W-alther—Gligoric eindigde in remise, terwijl F-ischeLansen, Kelle-r Donmer en OlaflssonBarcza opnieuw werden afgebroken. Na de zevende ronde luidt de stand: 1 Tal (RusI 5M pt; 2. Fischer (V.S.) 5 pt en 1 afgebr 3. en 4. Keres (Rusl en Glii-goric (Z.S1 beiden. 5 pt; 5. Barcza (Hong.) 4 pt en 2 afgebr.; Donner bezet de achtste plaats met 3 pt en 1 afgebr. Zeilen. In de Golf van Napels is een- begin gemaakt, met internationale zeil wedstrijden in de Olympische klassen. De eerste race in de Fimnklas6e eindigde in een zege voor de Fransman Pinaud. De Italiaan Pellaschier werd tweede en zijn landgenoot Dalla Vecchia passeerde als derde de finish Onze landgenoot Hans Sleeswijk bezette de elfde plaats. nIT is de nieuwe Gansoordbrug tus sen de Watersteeg en de Nieu we Rijn. In ons blad van dinsdag j.l. hebben wij er al iets over geschreven met het oog op de behandeling in de raadsvergadering van volgende week maandag. Wethouder Jongeleen zei ons vanmorgen bij het beschikbaar- stellen van de tekening, dat hij dit een zeer belangrijk project vindt, om dat het een hoofdschakel is in de toe komstige noord-zuid-verbinding, een nieuwe verkeersader, waaraan onze nauwe stad dringend behoefte heeft. Men ziet het: de toestand wordt op deze plaats wel heel anders. Niet meer het benauwde ophaalbruggetje, maar een'verbinding, die doet denken aan de uiterst royale Koepoortsbrug tussen Doezastraat en Herenstraat). Zoals gemeld, wordt de brug 9 meter breed. En dat is dan nog alleen het rijdek, want er komen trottoirs van 2.45 meter breed. Dc doorvaartbreed- te zal 6.20 nieter bedragen. De zijope ningen hebben een breedte van meter. De brug gaat 442.200 kosten. Zij wordt met beeldhouwwerken ver sierd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 4