LEXINGTON Bondskanselier Adenauer weet van geen wijken LEXI VRAAGT EXCUUS Economie en Financiën Chroesjtsjef zoekt contact met Tito Tegen kandidatuur van prof. Erhard „Alleen Franz Etzel is aanvaardbaar' Adres van drie vakcentralen Kleine paviljoens voor gebrekkige jongeren Goede kwartaalcijfers Leeuwarden gaat bij Philips Nederland moet beslist 1200 vissen vangen NIEUWE LEIDSUHE COURANT DINSDAG 26 MEI 1959 Het overlegorgaan van de drie vak centralen. het NVV, de KAB en het CNV, heeft zich in een adres tot de minister van sociale zaken en volksgezondheid gericht naar aanleiding van geruchten, als zou in overweging zijn om bepaalde werkzaamheden welke door de afdeling implementaire ar- n het ministerie volksgezondheid te hevelen naar maatschappelijk ngen sociale zaken richt, i De drie vakcentralen wijzen in hun adres erop ernstige bezwaren te hebben tegen een dergelijke regeling. Met name het brengen van de onderhavige groepen iwerknemers in een sfeer van maatschap pelijke zorg die psychologisch gezien aan een dergelijke maatregel verbonden zou zijn, kan volgens de vakcentralen be zwaarlijk worden aanvaard. Voorzover wijzigingen van deze aard in het voornemen zouden liggen, stellen de vakcentralen het op prijs tevoren in de gelegenheid te worden gesteld mon deling hun bezwaren kenbaar te maken. Bij K.B. is aan de heer D. Kodde, op zijn verzoek met ingang van 1 juni 1959 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Zoutelande, met dankbe tuiging voor de goede en langdurige diensten als zodanig bewezen. De heer Kodde, in 1894 te Zoutelande geboren, is in 1921 burgemeester van die gemeente geworden. Sinds 1956 is hij lid der Tweede Kamer voor de Staatkun dig-gereformeerde partij. BONN, dinsdagmorgen. (Van c correspondent) te zijn, namelijk dat de Westduitse minister van economische zaken en vice-kanselier prof. Ludwig Erhard in september dr. Konrad Adenauer als Bondskanselier zou opvolgen, is thans weer onzeker geworden. Tussen de Bondskanselier en de Bondsdagfracties der Christelijk-Democratische en Christelijk-Sociale Unie is opnieuw strijd over de „erf-opvolging" ont staan. De Bondskanselier wil de huidige minister van financiën Franz Etzel op de kanselierstoel zetten. De fractie wenst prof. Erhard op die plaats. Zo hoog is de strijd thans gelopen, dat de Bondskanselier schijnt te hebben ge driegd zich op korte termijn uit de presidentsrace te zullen terugtrekken en de leiding der Westduitse regering in handen te houden, tenzij ook de C.D.U^C.S.U.- fractie minister Etzel als toekomstige kanselier accepteert. Prof. Erhard heeft ook gedreigd, nl. als >che treden als hij ge» mocht worden. Hij acht het de logische consequentie van zijn huidige vice- kanselierschap, dat hij als de officiële ..kroonprins" der partij aan het be wind komt, deze functie zal verband met president. Naar men zich herinnert, heeft de West duitse president het grondwettelijke recht de bondskanselier te benoemen. Aangezien echter de Bondsdag (Tweede Kamer) met meerderheid van stemmen de adspirant-bondskansel: cepteren, komt het er in de praktijk op Met aüer hulp bouwt Utrecht eerste twee HOEVEEL zorg en toewijding maar vooral ook hoeveel geduld de behandeling van gebrekkige kin deren vergt, is de laatste tijd op ver schillende manieren onder de aan dacht van het grote publiek ge bracht, niet in het minst door be- Het is zeer wel mogelijk dat minister Van den Bergh voor de dag zal komen met voortreffelijke organisatoren als zijn naaste medewerkers, die de defensiezaken op de doelmatigste en goedkoopste manier Zullen regelen. Maar dan blijft het nog een raadsel dat een man die het brevet van bekwaamheid zowel in politiek als in vaktechnisch opzicht de oud-staats- iecretaris van marine, vice-admiraal Moorman op zak heeft, het veld heeft moeten ruimen. Tenzij hij met al zijn er varing en kundigheden het laatste obstakel vormde om over te gaan tot opdeling van de drie onderdelen Marine, Landmacht en Luchtmacht in het ene grote geheel van Defensie. Mocht dit inderdaad het geval Zijn geweest, dan voorspelt het heengaan fan de heer Moorman weinig goeds voor de toekomst. Ruim 30 jaar geleden werd er ook een departement van Defensie in het leven geroepen. De harde noodzaak fan de wereldoorlog maakte de scheiding noodzakelijk. De vloot was blijven varen, er moest weer een afzonderlijk departe ment van Marine komen. In wezen zijn de omstandigheden nog niets veranderd Lr heerst nog altijd zoiets als een koude Oorlog en ons land is deelgenoot in de grootste internationale defensieorganisa tie die de geschiedenis ooit heeft gekend. Als een van de onderdelen van onze bij drage aan deze samenwerking zijn deugde lijkheid heeft bewezen is het onverstandig en dus geen wijs beleid om juist dat onderdeel op te heffen, alleen omdat het met de andere minder goed gaat. Dit is het paard achter de wagen spannen. (A I a Dagblad). C.S.W. V. Het Centraal Sociaal Werkgeversver bond is er blijkens zijn jaarverslag alleen maar op bedacht de boot af te houden Vorig jaar verkondigde het de stelling dat voordat er gedacht moest worden aan uitbreiding van sociale verzekeringen het vrij-bestcedbare deel van het vergroot diende te worden. Dat de liberale werkgevers toen ge- elijk zeggen, want er was een loon stop en dus kon deze stelling hun nooit geld kosten. Nu het economisch getij bekeerd is en er weer enige ruimte voor loonsverhogingen is. horen we dif argu ment niet meer. Nu horen we alleen, dat Ue heel voorzichtig moeten zijn en dat echt niet veel loonsverbetering ndaar dat het C.S W.V. vrijere ook zeker noa niet dit jaar zich ook niet erg duidelijk uitspreekt, of het die volgend jaar wel Wenst. Vandaar dat het zo zorgelijk doet over de mogelijkheden tot werktijdver korting en dat het ook op het terrein van sociale voorzieningen zich bij voorbaat fchrap zet tegen een aantal verlangens. Zo is dit jaarverslag op vele punten een negatief en zwaartillend document, dat .Wel b.v. overal het kostenelement van de sociale voorzieningen het volle pond geeft maar verzuimt de betekenis van deze voorzieningen voor iedere individuele schetsen. (De Vol eerst hei inkomen konden makkelij er au jaar ec inzit. Vandai loonvorming Wil. en er zie middeling van de kinderarts A. C. van Swol. Daarom mag het u duidelijk zijn hoe belangrijk het streven is vaide Nederlandse Stichting voor het Ge brekkige Kind, dat zich richt op het bouwen van kleine paviljoens, w in op deze wijze gehandicapte kinde ren, die Mytylscholen bezoeken, on derdak en verzorging kunnen vin den. Het is bekend, dat de speciale scholer die deze kinderen (poldopabiëntjes, spas tische kinderen e.a.) bezoeken ook in- veel te weinig plaats is voor kinderen dae niet de gehele dag onder behande ling zijn en tooh niet zonder medisch toezicht kunnen. De stichting stelt zich voor, daarom paviljoens voor telkens 16 kinderen te bouwen bij zulk een school. Door dona ties, giften en legaten en dank zij aller lei propaganda-acties heeft zij nu ruim een miljoen bij elkaar en deze som is bestemd om twee paviljoentjes te bou wen bij de Mytylschool, die in het uit breidingsplan van Utrecht is geprojec- Maar ook bij het Goois kinderzieken huis en de toekomstige school in Ensche de zijn zulke paviljoens nodig en daar om wordt een nieuwe actie ondernomen om geld in te zamelen. Hierbij helpt het bedrijfsleven door bij aankoop van allerlei artikelen gratis filmstrookjes voor kinderen beschikbaar te stellen. De stichting heeft' de alleen- verkooprechten voor deze filmstroken en de baten komen haar actie ten goede. Verschillende fabrieken hebben teza men al 4 miljoen stroken van de stich ting gekocht en dit brengt een som van 50.000 op. De bedoeling is, de actie belangrijk uit te breiden, zodat men hoopt dat het publiek zorgt dat ze „weg- De strookjes bestaan uit zeven beeld jes die in elke projector kunnen worden bekeken, maar de winkeliers kunnen ook eenvoudige kijkertjes voor een paar dub beltjes extra leveren. Er zijn o.m. strookjes over Veilig Ver keer bij. In Frankrijk heeft een actie als deze al geleid tot verzamelwoede, com pleet met ruiltjes, onder de jeugd. Natuurlijk hoopt de stichting ook hartelijk op andere bijdragen en zul len we u daarom het gironummer opgeven? Dat is 552.000. Wie een gul den gireert, krijgt drie strookjes die vrolijk gekleurd zijn en grappig van tekening ,ter kennismaking. Het is voor een goed en zeer nuttig doel, u weet het. En kinderen van alle gezindten kunnen ervan profiteren. neer dat president en parlement het van tevoren over de kandidaat voor het kanselierschap eens moeten zijn. Deze praktijk behelst verder, dat de CDUCSU-fractie in de Bondsdag de absolute meerderheid heeft. Een con flict tussen dr. Adenauer als voorzitter der CDU en toekomstige president blijft dus niet beperkt tot een ruzie in en met de meerderheidsfractie der rege ringspartij. Het moet uitgroeien tot een conflict tussen president en parlement. Adenauer stelde bij zijn aanvaarding van de presidents-kandidatuur aan de CDU CSU-fractie de voorwaarde dat hii een beslissend woord zou kunnen mee spreken bij de aanwijzing van zijn op volger. Toen de fractie daarin toe stemde, heeft waarschijnlijk niemand vermoed, dat dr. Adenauer iemand anders dan prof. Ludwig Erhard als zijn mogelijke opvolger op 't oog zou hebben. Ook wanneer de meningsverschillen tus sen dr. Adenauer en de (meerderheid der) CDUCSU-fractie door woord voerders der partij worden voorgesteld als zijnde van „zuiver zakelijke aard", is het zonder meer duidelijk, dat ach ter de Bonnse Dolitieke schermen een felle strijd is uitgebroken, en dat he vige spanningen bezig zijn zich te ont laden. In de afgelopen weken heeft dr. Adenauer gesprekken gevoerd met de beide kandidaten (van wie minister Et zel het kanseliersambt geenszins zoekt en de eerzuchtige minister Erhard er fei op is gebrand), terwijl de voorzit ter van de CDU—CSU-fractie, dr. Kro ne, bemiddelend optrad om te voor komen, dat de „erfkwestie" een split sing in de partij zou veroorzaken. Wat dr. Adenauer heeft tegen prof. Er hard (die hij erkent als een zeer be kwaam bewindsman van economische zaken) is vooral zijn temperament, dat hem doet neigen tot plotselinge uit barstingen en tot uitlatingen die „fris van de lever" komen. Bovendien is hij niet zo overtuigd van prof. Erhards buitenlandse ervaring en Europese gezindheid. Bekend is, dat de Fransen die dr. Adenauer tot zijn laatste bondgenoten op het Europese vasteland rekent prof. Erhard liever niet als bondskanselier zouden hebben. (De Amerikanen hebben hem wel graag). Wat de CDU—CSU-fractfe echter tegen Etzel heeft (die zij erkent als Door de zeer grote vraag naar Lexington kan het voorkomen, dat uw leverancier u niet altijd volledig kan voorzien. Wij bieden u hiervoor onze verontschuldigingen aan en verzoeken u nog even geduld te willen oefenen. l)j Binnen zeer korte tijd hopen wij door een belangrijke verhoging van de aanvoer weer ruimer te kunnen leveren. FROM AMERICA'S BEST TOBACCOS overige baten lasten) (Incl. m derheidsbelang derden) netto-winst in pot. van omzet iin pot. van eigen vermogen werknemers aan eind kwartaal in duiz.) 895 (v.j. 776) 144 (v.j. 105) 16,1 (v.j. 13,5)'/ TAE OMZET bij de Philips' Gloeilampenfabrieken is in het eerste kwar- taal 15 procent hoger dan een jaar tevoren of iets boven de ver wachting. De uitvoer steeg procentueel sterker. De netto-winst nam toe met ƒ18 miljoen of ruim 40 procent, hoewel er 22 miljoen meer winst belasting verschuldigd was. Het aantal werknemers in de wereld nam van 174.000 tot 176.000 toe, in Nederland van 64.100 eind december 1958 tot 64.700 eind maart. De gebruikelijke voorzieningen zijn ge schat. De winst op verkochte aandelen N.V. Gemeenschappelijk bezit is niet in de kwartaalcijfers opgenomen. De voorraden bedragen 33'/« van de jaaromzet (v.j. 35'/«). De gemiddelde kreddettermijn van debi teuren eind maart was 3.1 (v.j. 3,2) maand, de liquide middelen 589 335) min., dank zij de de conversie. De prijsverlaging voor radio- en televisietoestellen in Nëderland op 1 april is sindsdien hoegenaamd niet van invloed geweest op de totale omzet. Over het algemeen waren met een enkele uitzonde ring de omzetten zeer goed met TV als uitschieter. Eind maart was er voor 130 min. aan obligaties geconverteerd, sinds dien het restant van ƒ70 min. Hoeveel naar 't buitenland ging, is onbekend. Com municatiemiddelen bleven wat achter door bestedingsbeperking, doch hierin is thans verbetering gekomen. Er worden nog regelmatig gelden toegestaan voor investe ring. 12,6 (v.j. 10,5) 176 (v.j. 163) een bekwaam bewindsman van finan ciën) is zijn geringe bekendheid bij en populariteit onder het Westduitse volk, bij wie de „Adenauer-partij" in 1961 wederom zal moeten aankloppen voor een nieuw regeringsmandaat voor vier )it argument is des te meer doorslagge vend nu de socialistische oppositie partij SPD in 1961 prof. Carlo Schmid (Adenauers tegenkandidaat bij de ko mende presidentsverkiezingen) als SPD- kandidaat naar voren wil schuiven. De CDUCSU redeneert, dat zij in dat geval met een zeer populaire man zal moeten komen. f 75 miljoen investeren Leeuwarden wil in de eerstkomende vijf jaren ruim 75 miljoen gulden 11 teren in openbare werken ten behoeve van de verder gaande industrialisatie de Friese hoofdstad. Een desbetreffend vijfjarenplan, waarvan bijna de helft op 1 september besteksklaar is, heeft de burgemeester, mr. A. A. M. v .d. Meu- len, gisteravond aan de gemeenteraad voorgelegd. Voor het bouwrijp maken van indus trieterreinen denkt men ruim 3% miljoen nodig te hebben, voor het aanleggen van een ringweg rond de gehele stad ruim 15 miljoen, voor verdere stratenaanleg en bruggenbouw bijna 9 miljoen en voor recreatiedoeleinden ruim negen miljoen gulden. Andere voorzieningen om de stad haar industriële taak te doen vervullen, zul len een bedrag vereisen van circa 40 mil joen gulden. Gerekend wordt met een inwonertal van 120.000 in 1980 tegen 82.000 thans, waardoor de stad anderhalf maal zo groot zal worden. Voor de huis vesting van al deze duizenden is ruimte in de vijf uitbreidingsplannen rond de Kon. Ned. Papierfabriek. Nagenoeg adle aandeelhouders hebben gebruik gemaakt van hum recht op inschrijving op de uit gifte van 3.750.000 aandelen. DE REIS van de Russische premier Chroesjtsjef naar Albanië schijnt in elk geval ten doel te hebben, con tact te zoeken met maarschalk Tito, het Zuidslavische staatshoofd. Giste ren feliciteerde Chroesjtsjef Tito tweemaal met diens verjaardag. Een maal deed hij dit, terwijl hij over Zuidslavisch gebied vloog in de rich ting van Albanië. Tito is 65 ge worden. Uit Gemève wordt gemeld, dat een ge heime poging van Chroesjtsjef, Tito im het Moskouse gareel terug te brengen, enige tijd geleden is mislukt. De Russische pre- had namelijk een speciale afgezant Belgrado gezonden ter „normali sering van de betrekkingen". In ruil voor de belofte, dat hij voortaan in het gareel van Moekou zou lopen, zou Tito de toe zegging hebben gekregen, dat de Sowjet- zou proberen, Zuid-Slavië te betrek- i Oost Weet ken bij het overleg Tito heeft echter laten weten, graag de betrekkingen genormaliseerd maar dit niet ten koste van de onafhan kelijkheid van zijn land en van het recht, er een eigen standpunten op na te houden, te willen doen. Men houdt er dan ook rekening mee. dat Chroesjtsjef in persoonlijke gesprek ken met Tito een regeling wil trachten uit te werken. Mogelijk zal hij daarbij ge bruik maken van de Albanese tenleiders. die zich totdusver het felst tegen Tito hebben gekeerd. Er werd enige tijd geleden al een eind gemaakt aan de haatcampagne tegen Tito. Een ander doel van de rei6 van Chroesjtsjef schijnt te zijn, de aandacht van de conferentie te Genève af te lei den. De Oostduitse premier Grotewohl bevindt zich „met vakantie" in Albanië en men verwacht, dat er nog meer com munistische figuren in dat land zullen opduiken, waarmede Chroesjtsjef het een en ander te bespreken heeft. De mislukte walvisconferentie Russen zien kans schoon voor meer expedities TAE Nederlandse maatschappij voor de walvisvaart kan onmogelijk met -L' een lager kwantum dan 1200 jaarlijks te vangen eenheden toe. Even als de andere vier walvisvarende landen moet de maatschappij haar vloot rendabel kunnen exploiteren en dit zou bij het voorgestelde kwantum on mogelijk zijn. Aldus verklaarde gisteren de directeur van de maatschappij, de heer A. Warnderink Vinke, die juist was teruggekeerd van de mislukte besprekingen in Tokio. Zoals bekend was het doel van besprekingen tot een verdeling va walvisvangsten van Nederland, Japan, Noorwegen en Engeland te komen. land had eerder toegezegd zich z jaar lang tevreden te stellen met het vijf de gedeelte van de totale toegestane hoe veelheid, dat is dus 3000 eenheden. De overige 12.000 moesten nog tussen de andere landen verdeeld worden. Nu de besprekingen zijn vastgelopen en de voortzetting van de conferentie in Londen waarschijnlijk geen resul taat zal opleveren, is de kans groot dat Rusland het komend seizoen vijf grote expedities naar de Zuidpool zal trekken. Rusland had namelijk bedongen, di men zich niet aan het vastgestelde kwan tum van 20 procent zou houden, wanne de overige vier landen niet tot overee stemming zouden komen voor 1 juni. De voorgenomen conferentie in Lo den kan waarschijnlijk alleen maar iultaat hebben als de vangstlimiet, die vastgesteld in de bestaande conventie wordt verhoogd van 15.000 tot 16.000 k 16.500 eenheden. De onderzoekingen var de Amsterdamse bioloog prof. E. J. Slij per hebben aangetoond dat zulk een ver hoging met het oog op de walvisstand nog wel verantwoord is. Levensonderhoud iets goedkoper Het landelijk prijsindexcijfer voor het levensonderhoud van gezinnen van hand en hoofdarbeiders, maandelijks door het Centraal Bureau voor de Statistiek sa mengesteld, vertoonde van midden maart tot midden april een lichte daling van 121 tot 120. Op 15 april 1958 stond het index cijfer op 123. (Het indexcijfer is geba seerd op 1951 100). In de sector voeding trad een forse daling op van het indexcijfer voor groenten en een prijsdaling voor vis en ren. Het indexcijfer voor aardappelen fruit vertoonde een stijging, terwijl verder een kleine prijsstijging voor rundvlees werd waargenomen. Buiten de voedingssector was er o.a. een prijsdaling voor brandstoffen (eier kolen en cokes). Voor schoeisel trad een lichte prijsstijging op. Kwatta-concern leed verlies Wegens hoge grondstoffenprijzen heeft de N.V Chocolade- en Cacaofabriek te eda de 6tille reserve voor grondetoffen- ijzen met 266 000 aangesproken Hel bedrijfsresultaat met dividend van doch- bedroeg 230.992 (v.j. 369.851). bijzon- baten 116.386 (106.229) tegenover 341.509 (345.205) afschrijvingen 5485 (111.097) winst. Reeds voorgesteld is 5 (5) V» dividend uiit dividendreeerve (v. j. uit winst), welke met 95.000 daalt tot 205.000. De met 2*/« verhoogde omzetbe lasting schaadde het resultaat. De choco lade-industrie ziet door gebrek aan sa- en werking toe, dat de afzet in bimnen- buitenland naar hoeveelheid met 10'/# daalde en door felle onderlinge concur rentie wordt dikwijls beneden kostprijs verkocht. De afzeet van Kwatta'6 eigen produkteu steeg in hoeveelheid 5V«, in geld 10'/«, de koeten werden door krasse reorganisatie met VU verlaagd, doch hiervan zal men 'n 1959 ten voile profiteren. Er i6 geen reden bot groot optimisme, doch wel ver ven en men verwacht in 1959 een stij ging van de afzet. J. v. Duuren jubileert bij C. en L. Vandaag heeft de heer J. van Duuren zijn veertigjarig jubileum bij Clos en Leembruggen gevierd. Mr C. J. Leem bruggen sprak namens de directie de jubilaris toe, die zijn loopbaan in de kammerij begon Na de opheffing van de kammerij werd hij in de voorspinne rij te werk gesteld, waarvan hij een half jaar geleden werd overgeplaatst naar het voorgarenmagazijn. De heer Leembruggen merkte op, dat de jubilaris in alle afdelingen bijzonder goed heeft voldaan en hij sprak de wens uit, dat hij in de resterende jaren met evenveel animo en in goede ge zondheid zijn werk zal mogen verrich ten. Uit dank overhandigde de heer Leembruggen de gebruikelijke envelop pe met inhoud. Hierna sprak de heer H. L. E. van der Reijden als directe chef, alsmede de heer I. Harteveldt namens het jubi leumfonds. Nadat men nog enige tijd gezellig bijeen was geweest, mocht de jubilaris deze bijzondere dag verder in de huiselijke kring doorbrengen. Jachtgenot voor Leidse gronden Na een besluit van de Leidse raad werd aan een vijftal personen het genot van de jacht verhuurd op enkele ge meentegronden, gelegen resp. nabij „En degeest" c.a., in de Knotterpolder, in de Oostvlietpolder, nabij de nieuwe rijks weg onder Oegstgeest en in de Broek- en Simontjespolder, en wel gedurende de jachtseizoenen 1957/1958 en 1958/1959. Aangezien deze verhuringen inmiddels zijn geëindigd, hebben de desbetreffende personen, met uitzondering van de huur der, de heer A. J. Knijnenburg, het col lege verzocht de huur te willen verlen gen. In de plaats van de huurder, de heer A. J. Knijnenburg, te Oegstgeest, die van de huur afziet, komt de heer J. H. Meisner, eveneens wonende te Oegst geest. Verder heeft de heer L. van Praag, wonende alhier, verzocht hem het genot van de jaoht te verhuren op de gemeen tegronden, gelegen in de Zwanburger- polder onder de gemeente Warmond en in de „Grote Sloot", eveneens gelegen on der de gemeente Warmond. Normaal moeten dergelijke verhuringen voor de duur van tenminste drie jaren worden aangegaan. Aangezien tegen ver huring voor een lange termijn, met het oog op de bestemming van de desbetref fende eigendommen, bezwaar bestaat, heeft het college aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning verzocht, toestemming te verlenen voor een verhuring voor een kortere duur, welke toestemming inmiddels is verleend. Tegen de verhuring gedurende de jachtseizoenen 1959/1960 en 1960/1961 be staat geen bezwaar. Leids echtpaar zakte in Alphen door bromfiets Gistermorgen brak in de Julianastraat bij de Postbrug te Alphen aan den Rijn de vork van de bromfietstandem waarop het Leidse echtpaar Mieremet uit de Oosterstraat was gezeten. De 57-jarige en zijn even oude echtgenote kwa- met een smak op de straat terecht erden ernstig gewond. De vrouw kreeg een hersenschudding, brak een sleutelbeen en liep verwondingen op over het gehele lichaam; de man kreeg ern stige vleeswonden aan ledematen en ge zicht. Dokter Van der Sleen verleende de :ste hulp en liet beide mensen naar hun ning Ds. Molenaar ontving buitenlands beroep s. C. Molenaar te Leiden heeft een btroep ontvangen van de Gereformeerde Gemeente van Lethbridge in Canada. Deze in 1951 geïnstitueerde Gemeente telt 350 belijdende leden en doopleden. Hoofdzakelijk zijn dit emigranten en de diensten worden tot nu toe geheel in de Nederlandse taal gehouden. Men be schikt over een eigen kerkgebouw. De Gemeente werd van 1954 tot 1956 ge diend door ds. M. Heerschap, thans de Borsselen. Aankoop van het perceel Langegracht 60 Aan de gemeente is te koop aangeboden het perceel staande aan de Langegachit 60 voor de prijs van ƒ3.500,— in totaal. Het bezit van het perceel is voor de gemeente van belang, aangezien het zal worden be trokken in de voorgenomen sanering van het desbetreffende stadsdeel. Het college acht de prijs van 3.500,— in totaal aan nemelijk. Amst. R(jtuigm(j. Dividend bepaald op 7Ir. J. S. Schippers herbenoemd tot commissaris; resultaten eerste kwartaal beter dan jaar tevoren; autoverkopen be ter; Haarlems filiaal heeft goede verwach tingen van DAF-verkopen; wachtlijst groot; vraag 1« of Amerika geen voorkeur krijgt voor DAF-produkt; toevoegingen uit winst aan sbatuaire reserve gaan voort tot dat 10"/t van kapitaal overschreden is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5